1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"More than a comfortable flight"

Croatia Airlines Croatia Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1989
Firma Kısaltması
CTN
Firma Merkezi
Zagreb
IATA Kodu
OU
Uçtuğu Şehir Sayısı
8
Çağrı Merkezi
+385 (1) 667 65 55
Uçak Sayısı
14
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Croatia Airlines Popüler Uçak Seferleri

Saraybosna - Zagreb
Uçak Bileti
24 Ağu 2020
İstanbul - Zagreb
Uçak Bileti
07 Eyl 2020
Saraybosna - Münih
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
Amsterdam - Üsküp
Uçak Bileti
17 Ağu 2020
Split - İstanbul
Uçak Bileti
06 Eyl 2020
Saraybosna - Madrid
Uçak Bileti
26 Ağu 2020
Üsküp - İstanbul
Uçak Bileti
18 Ağu 2020
Dubrovnik - Ankara
Uçak Bileti
12 Ağu 2020
İstanbul - Saraybosna
Uçak Bileti
16 Ağu 2020
Saraybosna - Toronto
Uçak Bileti
29 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Croatia Airlines Hakkında

 Croatia Airlines, her ne kadar çok da geniş bir filoya sahip olmasa dahi alanında son derece hızlı bir şekilde ilerlemeyi başarmış olan bir firmadır. Buna ek olarak Croatia Airlines, modern bir uçak filosuna sahip olmakla birlikte filosunda barındırdığı modern uçakları ve konforlu kabin içleri ile yolculara başarılı bir uçuş deneyimi vaat etmektedir.

 Croatia Airlines, ağırlıklı olarak Avrupa Kıtası’nda sefer icra etmektedir. Ancak uçuş noktaları arasında AB ülkeleri haricinde kalan alanlar da yer almaktadır. Örnek olarak Saint Petersburg kentine seferler karşılıklı olarak gerçekleştirilmektedir.

 Croatia Airlines uçak bileti için Biletall.com’dan rezervasyon yapılması her daim çok daha kolay ve çok daha avantajlı olacaktır. Bu sayede en uygun fiyatları bulabilmek de mümkün hale gelecektir. Aynı zamanda kampanyalı fiyatlar da Biletall.com’da yer alacaktır.

Croatia Airlines uçak bileti fiyatları için Biletall.com’dan mümkün mertebe erken rezervasyon yapılması gerekmektedir. Uçuş tarihi yaklaştıkça bilet fiyatlarının da belirgin şekilde artışa geçebileceği unutulmamalıdır.

 Firma, devlet tarafından da denetim altında tutulmaktadır. Sivil havacılık otoritelerinin de onayına sahip olan uçaklar tam güvenlik ile havalanmaktadır.

 Croatia Airlines uçak bileti rezervasyon işlemini tamamlayan yolcular, Business Class kabinini tercih ettikten sonra çok daha konforlu bir uçuş deneyimi yaşayabilecek ve kendilerine sunulmakta olan ek hizmetlerden de istifade edebileceklerdir.

 Firma, hem Hırvatistan içi hem de uluslararası uçuşlar icra etmektedir. Croatia Airlines en ucuz uçak bileti olan gezginler çok sayıda noktaya direkt ve aktarmalı olarak ulaşabilmektedir.

Croatia Airlines Online Check - in

Croatia Airlines, uçuşlara 36 saat kala check – in işlemlerini açmaktadır. Yolcular check – in işlemlerini bu süre içerisinde gerçekleştirmek suretiyle biniş kartlarını da temin ederek kontuara uğramadan doğrudan uçağa yönelebilmektedirler.

 Online rezervasyon işlemleri sayesinde, Croatia Airlines uçak bileti fiyatları ve yolculuk ile ilgili gerçekleştirilmesi mümkün olabilecek seçimler ifade edilmektedir. Bunlar arasında özel yemek tercihleri ve koltuk seçimleri de yer almaktadır.

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Yolcular, uçuşlarına 36 saat kaldıktan sonra arzu ettikleri bir platformdan online check – in işlemlerini icra edebilirler. Bu işlem sonrasında biniş kartlarının da yolcu tarafından temin edilmesi icap etmektedir. Buna ek olarak yolcular koltuk seçimlerini de check – in işlemleri sırasında gerçekleştirebilmektedir. Ancak kural olarak acil çıkış sıraları ya da ekstra diz mesafeli diğer koltuklar için ek ücret ödenmesi gündeme gelmektedir. Keza dini inanç ve sağlık sorunları gibi sebeplerden dolayı uçak içerisinde sunulmakta olan klasik yemekleri yiyemeyen yolcular özel seçimlerini de iletebilmektedirler. Bu seçimler mümkün mertebe karşılanmaya çalışılmaktadır.

Croatia Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Star Alliance üyesi olarak hizmet standartları bellidir.
 2. Uçak bileti fiyatları pek çok firmaya göre çok daha uygundur.
 3. Herhangi bir ara durakta beklemek zorunda kalmadan varış noktasına ulaşmak mümkün olabilmektedir.
 4. Business Class kabin seçeneği sayesinde çok daha yüksek bir hizmet kalitesi temin edilebilecektir.
 5. Her daim dakik seferler sayesinde gecikme yaşanmamaktadır.
 6. Uçak içi ikramlar emsal kalitede bulunmaktadır.
 7. Yeni ve konforlu uçaklar ile uçuşun tadı çıkarılabilmektedir.

Croatia Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Croatia Airlines tarafından uygulanan bagaj prosedürü, genel olarak bayrak taşıyıcı firmaların pek çoğu ile aynı şekildedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: FlyEasy adlı tarifede uçak altı bagajı fiyata dahil değildir. FlyOpti adlı seçenekte ise yolcular bir adet 23 kilogramlık bagajı uçak altına ücretsiz olarak verebileceklerdir. Business Class’ta ise yolcular her biri 32 kilogram olan toplamda iki ayrı bagaj verme hakkına sahip olacaklardır.

KABİN/EL BAGAJI: Ekonomi sınıfı yolcular, yanlarında sekiz kilogramı aşmayacak ağırlıkta bir adet kabin bagajı getirebilirler. Bu bagajın ölçüsü 55x40x20 cm olmak zorundadır. Business Class’ta ise bu sayı ikiye çıkmaktadır. Ancak ikinci çantanın ölçüleri bir miktar daha küçük olmalıdır.

   Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Fazla bagaj ücretleri hakkındaki en ucuz tarife, Avrupa içi uçuşlarda 50, Avrupa dışı uçuşlarda ise 100 Euro olarak belirlenmiştir.

  Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Croatia Airlines, bagaj ile ilgili usulsüzlüklere karşı her daim çok hassastır. 45 gün içerisinde bulunamayan bagajlar kaybolmuş sayılacaktır. Bu zararın tazmini maksadı ile müşteri hizmetleri, yolcular ile iletişime direkt olarak geçecektir. Aynı zamanda bagajların hasar görmesi durumunda ise hasarın tazmini sağlanacaktır. Nihayetinde geç kalan bagajlar, alandaki Croatia Airlines yetkili personeli tarafından araştırılacak, yolcu havaalanından ayrılmış olsa dahi en ufak bir ücret dahi ödenmesine gerek kalmadan yolcunun adresine teslim edilecektir.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Croatia Airlines, yolcularını Samsung Galaxy Note 7 telefonların uçağa alınmayacağı konusunda ikaz etmektedir. Aynı zamanda yolcular lityum içerikli pillerini de uluslararası düzenlemeler uyarınca kabin çantalarında taşıyabilirler. Ancak kabin bagajına her türlü kesici ve delici aletin, iğne dahil alınması yasaktır. Buna ek olarak yolcuların kabin bagajlarında 100 mililitre olan sıvı kısıtlamasına da dikkat etmesi lazımdır. Nihayetinde yolcular uçak altı bagajlarında dahi radyoaktif maddeler ile yanıcı ve patlayıcı maddeleri taşıyamayacaklardır.

Croatia Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Croatia Airlines’a ait tüm seferlerde yolculara ücretsiz ikram seçenekleri sunulmaktadır. Bu ikramların türleri uçuş mesafesi, uçuş sınıfı ve günün hangi periyodunda olunduğuna göre değişkenlik arz etmektedir.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfındaki ikramlar günün belirli saatlerinde sandviç ya da birtakım hafif atıştırmalıklar şeklinde değişkenlik arz etmektedir. Aynı zamanda içecek seçenekleri de mevcuttur. Buna ek olarak yolcular ayrıca talepte bulunabilir ve daha farklı yiyecek ve içecekleri ücret mukabilinde temin edebilirler.

Business Class İkramlar

Business Class yolcularına özel uçuşlarda atıştırmalık seçeneklerinin yanı sıra sıcak ve soğuk yemekler servis edilmektedir. Bu ikram servisi tüm yurt dışı ve yurt içi uçuşlarda mevcuttur.

Özel Yemek Servisi

Uçak içerisinde mevcut olan menüden yolcular arzu ettikleri özel yiyecek ve içecekleri ücret karşılığı da temin edebilirler. Aynı zamanda yolcuların bu menüye internetten de ulaşması mümkündür.

Croatia Airlines: Business Class

Croatia Airlines Business Class kabininde ayrıcalıklı hizmetleri ile yolcularını memnun etmektedir.

  Koltuk Diz Mesafesi

Croatia Airlines Business Class koltuk diz mesafesi genel olarak ekonomi sınıfı ile aynıdır. Ancak bu üçlü sıralardaki ortada yer alan koltuk, yolculara çok daha geniş bir alan sağlamak maksadı ile iptal edilmiştir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Croatia Airlines, Business Class yolcularına maharetli aşçılar tarafından hazırlanmış olan sıcak ve soğuk yemek seçeneklerinin yanında birtakım atıştırmalıklar ve geniş seçenek yelpazesindeki içecekleri de sunmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Başta Hırvatistan olmak üzere pek çok hava meydanında Business Class yolcularına özel lounge hizmetleri bulunmaktadır. Aynı zamanda hava yolu firmasının Star Alliance üyeliği sayesinde bu ittifaka ait loungelardan da yararlanılabilmektedir.

Croatia Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Croatia Hava Yolları, ağırlıklı olarak Avrupa ve çevresine uçuş icra etmektedir. Bu hava yolu firması, geniş kabul edilebilecek uçuş filosu ile yolcularının pek çok yere aktarmasız olarak ulaşabilmesini sağlamaktadır. Croatia Airlines, son derece uygun fiyatlara sahip olması ile beraber zaman zaman belirli kampanyalar da icra etmektedir. İşte bu kampanyalar sırasında en avantajlı fiyatlar yine Biletall.com’da yer almaktadır.

 Croatia Airlines Seferleri

Croatia Airlines, yılın 365 günü yolcularını farklı coğrafyalara ulaştırmaya devam etmektedir. Croatia Airlines uçak seferleri daha ziyade Avrupa kıtasında yoğunlaşmıştır. Firma, uçuş ağını genişleterek yolcularına çok daha geniş imkanlar sunmak maksadıyla bazı noktalara da codeshare yani ortak uçuş programları ile ulaşım sağlamaktadır. Ortak uçuş programları arasında İstanbul da yer almaktadır. İster firmanın kendi seferi olsun isterse codeshare, biletler her zaman için Biletall.com sayesinde kolayca temin edilebilecektir.

 Croatia Airlines Rezervasyon

Yolcular, Biletall.com sayesinde rahat bir şekilde rezervasyonlarını yapabilir ve check – in işlemlerini rahatlıkla internet üzerinden de gerçekleştirebilirler. Rezervasyon yapmak için Biletall.com’un kolay ve güvenli ödeme seçeneklerinden de istifade edilmesi mümkün olacaktır. Aynı zamanda çok sayıda uçak seferi ve uçuş saat seçeneği mevcut olacaktır.

 Croatia Airlines Bilet Al

Çok daha uygun fiyattan bilet bulabilmek için gezginlerin Croatia Airlines uçak biletlerini aylar öncesinden temin edebilmesi yararlı olacaktır. Bu sayede tarihi önemli olmayan seyahatler her daim çok daha ucuza gelecektir. Uzun süre öncesinden firmaya ait tüm biletler Biletall.com’da satışta olacaktır.

 

Croatia Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Bilet iptali için yolcuların Biletall.com müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri  gerekmektedir. Bunun ardından biletlerin iptal edilebilmesi söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda bilet iptallerinde bazı tarifelerde çok ciddi kesintilerin olması da gündeme gelebilmektedir.

Croatia Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Croatia Airlines bünyesinde mevcut olan tüm koltuklar aynı diz mesafesine sahiptir. Ancak Business Class kabininde ortadaki koltuklar daha geniş alan elde etmek için iptal edilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Croatia Airlines, iki yaşından küçük çocuklar için ayrıca koltuk rezervasyonu yapılmasını zorunlu kılmamıştır. Ancak pek tabii yapılabilmesi de mümkündür. Şayet bebek, sorumluluğu üstelenmekte olan yolcu ile aynı koltukta seyahat etmekte ise bebek emniyet kemeri ve bebek can yeleği kabin ekibi tarafından temin edilerek ne şekilde kullanılabileceği de gösterilecektir. Buna ek olarak iki yaşından büyük çocuklar için ayrıca koltuk rezervasyonu yapılması zorunludur.

Hamile Yolcular

Croatia Airlines, hamileliklerinin 28. ve 35. haftaları arasındaki yolcuları uçağa doktor raporu karşılığında kabul etmektedir. Ancak yolcuların doktor raporlarını uçağa biniş esnasında da ibraz etmeleri mecburidir. Bu prosedür tek çocuğa hamile olan anne adayları için geçerlidir. Bunun yanı sıra hamileliklerinin 35. haftasını tamamlamış olan anne adayları istisnai durumlar haricinde uçaklara kabul edilmeyeceklerdir.

Hasta ve Engelli Yolcular

Croatia Airlines, hasta ve engelli yolcular için özel hizmet sunmaktadır. Ancak bu hizmetlerin rezervasyon sırasında muhakkak iletilmesi lazımdır. Bu sayede gerekli olan hizmet önceden ayarlanabilir ve yolcuya gerek havalimanı içerisindeki işleri ile ilgili, gerekse de uçağa biniş ve uçaktan inişte yardımcı olunması çok daha kolay olacaktır. Buna ilişkin talepler rezervasyon ekranında yolculara sorulacaktır.

Evcil Hayvanlar

Evcil hayvan olarak yalnızca kediler ve köpekler kabul edilmektedir. Aynı zamanda evcil hayvanların muhakkak kendilerine ait korunaklı çantalarında taşınması lazımdır, bagajda ya da kabin içerisinde elde evcil hayvan taşınması mümkün olamayacaktır. Keza evcil hayvanların taşınmasını yasaklamış olan bazı ülkelere icra edilen uçuşlarda -her ne kadar Hırvatistan bu ülkeler arasında yer almasa dahi- evcil hayvan taşınması mümkün olamayacaktır.

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası yolcuların inisiyatifine bırakılmış, ek ücrete tabi olan bir hizmettir. Ancak yolcuların bu sigorta sayesinde bagajlarını meydana gelebilecek olası zararlardan dolayı koruma altına almaları ve can güvenliklerini garanti altına almaları mümkün olacaktır.

Croatia Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Saraybosna - Zagreb 820,64 TL 50 Dakika
İstanbul - Zagreb 952,11 TL 1 Saat 10 Dakika
Saraybosna - Münih 1.178,06 TL 15 Saat 45 Dakika
Amsterdam - Üsküp 1.467,20 TL 3 Saat 55 Dakika
Split - İstanbul 1.475,69 TL 7 Saat 10 Dakika
Saraybosna - Madrid 1.820,07 TL 31 Saat 10 Dakika
Üsküp - İstanbul 1.859,11 TL 20 Saat 15 Dakika
Dubrovnik - Ankara 2.525,33 TL 8 Saat 45 Dakika
İstanbul - Saraybosna 2.671,98 TL 8 Saat 50 Dakika
Saraybosna - Toronto 4.305,18 TL 20 Saat 20 Dakika

Croatia Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Croatia Airlines uçak bileti ne kadar?

  Croatia Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Saraybosna - Zagreb olup, bilet fiyatı 820,64 TL'dir.
 • Croatia Airlines kaç yılında kuruldu?

  1989 yılında kurulmuştur.
 • Croatia Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Zagreb şehrindedir.
 • Croatia Airlines IATA kodu nedir?

  OU uluslar arası IATA kodudur.
 • Croatia Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +385 (1) 667 65 55

Croatia Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (43)
İyi (38)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%53
%47
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
81 Değerlendirme
S*** R***
15 Haziran Cumartesi
bebekli yolcular ile ayrı ilgilenilmesi çok güzel
R*** A***
4 Ekim Cuma
yemeklerini yemek için bile tercih edilebilir
S*** C***
9 Haziran Pazar
en sevdiğim hava yolu bu
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Croatia Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Croatia Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 10.08.2020 04:33:45 )

Split, (SPU)
SPU
HR
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800