1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Büyüleyici Bir Yolculuğa Çıkıyoruz!"

Corendon Airlines Corendon Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2004
Firma Kısaltması
XC
Firma Merkezi
Antalya
IATA Kodu
CAI
Çağrı Merkezi
0 (242) 444 47 37
Uçak Sayısı
15
Firma Yorum Sayısı
26
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Corendon Airlines Hakkında

Corendon, Türk tescilli bir yapısı ile hizmetlerini veren önemli bir hava yolu firması olarak ön plana çıkar. 2004 yılından beridir aktif olan Corendon firması, Antalya’da genel merkezi üzerinden hizmetlerini havayolu şirketi olarak göstermektedir. Pek çok ülkeye uçuş olanağını sağlayan firma, kaliteli bir yolculuk için gerekli altyapıları hazırlayarak güzel bir uçuş deneyimini sağlar.

Dünyanın pek çok ülkesine günümüz koşullarına uyan hizmet politikası ile uçuş gerçekleştirmektedir. Toplamda 15 adet uçak ile hizmetlerini veren Corendon firması, yolcularına en iyi uçuş deneyimini sağlama amacıyla çalışmalarını profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. 2004 yılından günümüze kadar Corendon havayolu şirketi, Corendon Air B.V.’ye ait olarak çalışmalarını sağlamaktadır.

Corendon aynı zamanda ilk uçuşunu İstanbul’dan Amsterdam’a yaparak başarılı dolu hikayesine başlamıştır. İlk uçuş deneyimi önemli bir başlangıç olmasına karşın benzersiz konsepti ve çeşitli yeni fikirleriyle yolcuları tarafından da memnuiyeti sağladı. Böylece kurulduğu dönemden itibaren önemli yatırımlar yapılarak Temmuz 2005 senesinde ilk kez SHY 145 Bakım Kuruluşu Onay Sertifikası alarak hizmetlerinin başlangıcını sağlamış oldu.

Aynı zamanda Corendon şirketi Avrupa’nın ilk ISO 10002 Müşteri Memnuiyeti Sertifikasını alan havayolu olarak ön plana da çıkar. Bunun ileri zamanlarında ise Corendon Havayollarının uçuç operasyonları ile alakalı tüm hizmetleri, uluslararası havacılık organizasyonları bünyesinde tanınmıştır. Aynı zamanda sertifikalandırılmıştır.

Corendon Airlines Online Check - in

Sizler için en uygun yollar ile check-in yapabilme imkanı Corendon havayolu firması tarafından sağlanır. Uçuşunuzdan 48 saat öncesinde kolay bir şekilde online check-in işlemlerinizi tamamlamanız için zemin hazırlanmaktadır. Böylece yine işlemlerisin devamında biniş kartınızın da çıktısını alarak uçuşa hazır olabilirsiniz. Sizlere en pratik bir şekilde işlemlerinizi yapabilmeniz ve uçuş öncesinde internet üzerinden check in yapabilmeniz adına tüm gereken zemin hazırlanmaktadır.

Türk Hava Yolları'na ait uçak biletlerinin kullanılabilmesi için havayolu firmasının belirtmiş olduğu süreler içerisinde check in işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Check in işlemi, gişeler üzerinden yapılabildiği gibi online olarak da rahatlıkla yapılabiliyor. Türk Hava Yolları avantajlarından yararlanarak seyahat edecek olan yolcular online check in işlemlerini gerçekleştirmek için sitedeki uygun alanlara bilet bilgilerini girmelidirler. Yolcular soy isimlerini ve bilet (PNR) kodlarını girerek kısa sürede online check in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Corendon sizler için Self Service sistemi ile kolaylıkla her zaman ve her yerde politikası ile check-in yapabilme olanağını sağlar. Sizin ise tek yapmanız gereken bagajınızı zamanında havalimanında almak olacaktır. Aynı zamanda yemeklerinizi uçuş öncesinde sipariş etme imkanı da yine online olarak verilebilmektedir. Bunlara ek olarak el bagajlarınızı rezerve edebilir ve favori koltuklarınızı da yine online sistemler üzerinden kolaylıkla seçebilirsiniz.

Corendon Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. 2004 yılından beridir yapılan yatırımlar ve çalışma azmi Corendon’u diğer havayolları şirketlerinden ayrılmasını sağlamıştır. Ayrıca başarı dolu hikayeler ve atılan önemli adımlar müşteri memnuiyeti adına çalışmanın ne demek olduğunu göstermektedir.
 2. Dünyanın birçok ülkesine seyahatleriniz için Corendon önemli bir çalışma politikasına gitmektedir. Sizleri gitmek istediğiniz yere ulaştırmak için her zaman aktif olarak çalışmakta ve internet üzerinden kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirmenize de olanak sağlamaktadır.
 3. Sizlerin memnuiyetini sağlamak, tüm ihtiyaçlarınızı uçuş sırasında gerçekleştirmek ve gerçekçi bir özveriyi sağlamak adına 600’den fazla personel sizlere Corendon havayolları çerçevesi altında hizmet vermektedir.
 4. Corendon Havayolları ile uçağın sizlere çok fazla yararı vardır. En uygun yolcu sınıflarını bu şirket üzerinde bulabilir ve uçuş deneyimlerinizi farklı bir havaya taşıyabilirsiniz.
 5. Corendon Havayolları için erken tarihleri barındıran bir bilet satın aldığınızda oldukça uygun indirim olanaklarından yararlanabilirsiniz. Sizler için ekonomik bilet satışları, erken tarihli bilet satın alımlarında sağlanarak, cebinizin korunması da sağlanmaktadır.
 6. Corendon Havayolları müşterilerine eşsiz bir uçuş deneyimini gerçekleştirmek için uğraşır. Bu nedenle en iyi servis kalitesini yeme içme olanaklarıyla destekleyerek her açıdan müşterilerini memnun etme odaklı bir hizmeti sağlamaktadır.
 7. Corendon her zaman müşterileri için cazip fiyatlar politikasını sağlamış ve Türkiye’de en iyi fiyatları düzenlemek adına yoğun çabalar sarf etmiştir. O nedenle fiyat konusunda iyi bir havayolu tercihlerinizi Corendon adına yapabilirsiniz.

Corendon Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Corendon müşterilerine bagaj haklarının kullanımı ve doğru hizmet verme anlayışı için bir takım önemli girişimlere sahiptir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Corendon, tüm yolcularına iyi bir uçuş olanağı için bagajlar üzerinde bir takım hizmetler düzenler. Sizlere kabinler dahil olmak üzere check-in üzerinden bagajlarınızı ücretsiz taşıma seçeneklerini sunmaktadır.

Bagaj: Corendon aynı zamanda kargo bölümünde taşınacak olan yük ve bagajlarınız için belirli standart ölçülere sahiptir. Hollanda ve Belçika uçuşları hariç olmak üzere Tur Operatörleri için 20 kilogram sınırı bulunmaktadır. Flex tarifeler için 20 kg, Premium tarife için 30 kg olmalıdır. Eko tarifede ise Serbest Bagaj hakkı bulunmamaktadır.

Kabin/El Bagajı: Corendon yolcularına uçuş için kişi başına bir adet el bagajı alabileceklerini aktarır. El bagajların ize en düşük ağırlığı 8 kilogram olmalıdır. Boyutlarının ise 55 x 35 x 25 olması gerekmektedir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Fazla bagajlar için Corendon havayolu firması, bir takım ücretlendirme faaliyetlerine gitmektedir. Bunun için belirtilmiş olan bagaj kg sınırlarının geçilmesi durumunda kg başına 7€ ilave bir ücretin uygulandığı aktarılmaktadır. Aynı zamanda taşınabilecek farklı ekipmanlar (Şişme Bot, Dalış Ekipmanları, Body Board vb.’ler için 30€ bir ek ilave ücretin talep edildiği de belirtilmektedir. belirlenmiştir.

Yurtdışı: Batı Avrupa için 7€, Doğru Avrupa ve Orta Doğu için 5€ ücretlendirme talep edilir. Fakat ülkelere göre ek ilave bagaj politikaları değişmekte ve farklı fiyat tutarları belirlenmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Corendon Batı Avrupa Ülkeleri, Doğu Avrupa ve Orta Doğu Ülkeleri dahil olmak üzere CIS Ülkeleri (Azerbaycan, Türkmenistan vb.) bagaj kuralı sistemlerini uygulamaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Corendon doğrudan, gerçekleşen hasar durumları, gecikmeler ya da kaybolmalar adına yaşanan sıkıntılar için yer hizmeti sağlayan şirket adına özür dilediklerini belirtmektedir. Böyle bir durum olduğunda Kayıp Eşya Ofisine gidilerek Düzensizlik Raporunun doldurulmasını talep eder. PIR raporu olmadan ise taleplerin kabul edilmeyeceği açıklanmaktadır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Güvenli bir uçuş deneyimi için bir takım bagaj kısıtlamaları bulunur. Corendon bu konuda yaptığı açıklamalarda, çeşitli patlayıcılar, lityum bataryalar, manyetik maddeler, radyoaktif maddeler, bulaşıcı ve zehirli maddeler, yanıcı madde ile organik peroksitler gibi çeşitli maddelere kısıtlamalar getirmektedir. Ayrıca bazı tehlikeli maddelerin çeşitli kurallar dahilinde yolcuların yanında taşınabileceği aktarılır.

Corendon Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Corendon müşterilerine çeşitli yolcu sınıfları ile uçuş deneyimi olanağı sunmaktadır. Yolcu sınıflarına göre farklı ikramlar ön plana çıkarken her sınıf için özel yeme-içme olanakları da sağlanmaktadır.

 • Economy Class İkramlar

Corendon burada çeşitli ikramları, sandviçleri ve aynı zamanda sıcak içecekleri müşterileri için sunar.

 • Flex Bilet İkramlar

Sizlere özel olarak çeşitli içecek ve yemek olanakları sağlanmaktadır. Ayrıca yemeklerinizi kendi tercihlerinize göre de belirterek, uçuş sırasında güzel vakitler geçirebilirsiniz.

 • Özel Yemek Servisi

Birbirinden farklı et yemeklerinden, deniz ürünlerine ve sağlığınız için tüketilmesi gereken besinlere kadar Corendon havayolu firması sizlere çeşitli avantajlar sunar. Taleplerinize göre özel yemek servisi vererek hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

 • Corendon: Premium

Corendon her zaman için müşterilerine iyi bir uçuş deneyimi sağlama adına hizmet vermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Rahatlığınız için düzenlenen ve ayarlanabilir koltuklardan oluşan bir sınıf olmaktadır. Yatay pozisyona getirilen koltuklarınızda rahat bir uçuş olanağına sahip olabilirsiniz.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

En iyi aşçılar tarafından sizlere tadımı hoş olan ve keyiflinizi arttıracak aynı zamanda yemek seçimlerinizi uçuş öncesinden ayarlanarak uçuş sırasında sizlere getirilen ikramlarınız ile memnun kalabilirsiniz.

 • Diğer Özellikler

Premium ile sizlere 30 kilograma kadar bagaj taşıma hakkı verilir. Aynı zamanda uçuşlarınıza 1 adet kabin bagajı getirebilirsiniz. Getirilen el kabin bagajının 7 kg’dan fazla olmaması gerekiyor.

Corendon Havayolları: Flex

Özgürlüğü sevenler için geçerli olan bu sınıf, sizlere 20 kg bagaj olanağı vermektedir.

Burada aynı zamanda tüm uçuş saatleri için yerel saatler üzerinden bilgi verilmektedir. Güzel bir uçuş deneyimi adına Flex bilet alarak, gitmek istediğiniz yerlere rahat bir uçuş deneyimini yakalayabilmeniz mümkündür.

Corendon Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Corendon, dünya üzerinde pek çok ülkeye uçuş olanaklarını arttırdı. Her sene bu başarılarını arttırarak kendini kanıtlamıştır.

 • Corendon Seferleri: Corendon her gün için çeşitli uçuşlar düzenlemektedir. 170’den fazla destinasyona sahip olan Corendon havayolları, Orta Asya üzerinde 41 ülke üzerinde de etkilidir. Ayrıca Avrupa ve ötesinde çeşitli uçuş seferleri de yine Corendon havayollarının ön plana çıkmasını sağlayan bir diğer etkendir.
 • Corendon Rezervasyon: Corendon’a ait olan seferlere kolaylıkla online olarak ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.
 • Corendon Bilet Al: Ulaşmak istediğiniz yerlere ulaşmak için ihtiyacınız olan biletleri internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Corendon Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Corendon Havayollarına satın alınan biletlerin iptali ya da iade gibi konular yaşandığında Biletall.com sitesine giriş yaparak iletişim kurabilirsiniz. Aynı zamanda Corendon’un müşteri hizmetlerini de arayarak bu konuda geri bildirim alabilmeniz mümkündür.

Corendon Havayolları uçuşun yapıldığı sınıflara göre bir takım iade günlerine sahiptir. ECO için; Son Gün 1 gün-1 hafta, 1 hafta 1 ay ve 1 aydan fazla için %100: FLEX için ise 1 gün-1 hafta %70, 1 hafta 1 ay %50 ve 1 aydan fazla %30’dur. PREMIUM için; Son gün %100, 1 gün-1 hafta %50, 1 hafta 1 ay %10 ve 1 aydan fazla %0’dır.

Corendon Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Müşteriler için uçuş deneyimlerinde memnuiyetin sağlanması için en yüksek konfor standartları sağlanmaktadır. Aynı zamanda her bir koltuk kemik yapılarına uygun olarak üretilmiştir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

Hamile yolcular için 36. Hastasına kadar hiçbir rapora ihtiyaç duymadan yolculuk yapabilmektedirler. Fakat bu haftadan sonra yolcuların mutlaka geçerli bir sağlık raporu olsa bile uçuşa kabul edilmemektedirler. Çoklu gebeliklerde ise 32. Hafta olarak bu sınır koyulmuştur. Hamile bayanların 24 haftanın üzerinde ise check-in kontuarlarında rapor yerine geçer güvence formunun doldurulması talep edilmektedir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Zihinsel engelli, çeşitli hastalık ya da engelli duruma sahip olanlara, uçağa yerleşene kadar bir personel eşlik etmektedir. Fakat mutlaka gerekli doktor raporlarının alınması ve bilet satın alımlarında ya da öncesinde Özel Durumlar Talep Formunu doldurarak hastaların belirtilmesi gerekiyor.

 • Evcil Hayvanlar

Sadece yolcu eşliğinde kabul edilmektedir. Ayrıca evcil hayvanların taşınması konusunda ülkeye giriş kartları dahil, aşıları ve gümrük kurallardan yolcular sorumlu olmaktadır. Ayrıca kedi ve köpek cinsi dışında evcil hayvanlar kabul edilmez.

 • Seyahat Sigortası

Anlaşması olan sigorta şirketi ise yolcularını sigortalatmaktadır. Ayrıca beklenmeden bir takım gelişmelere paralel olarak ek ücret verilerek de sigorta yaptırılabilmektedir.

Corendon Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Corendon Airlines kaç yılında kuruldu?

  2004 yılında kurulmuştur.
 • Corendon Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Antalya şehrindedir.
 • Corendon Airlines IATA kodu nedir?

  CAI uluslar arası IATA kodudur.
 • Corendon Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (242) 444 47 37

Corendon Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (32)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
97 Değerlendirme
S*** Ş***
27 Ekim Cumartesi
Hizmette sıkıntı yok imkanlar güzel içecekler biraz kötü gibi
G*** B***
10 Ağustos Cuma
Firma gerçekten memnun etme konusunda kendinden emin ben çok memnun kaldım
H*** K***
26 Temmuz Perşembe
Her zaman tercih ettiğim firmalar arasında yer almaktadır kendileri
B*** H***
22 Temmuz Pazar
Ben hiç aradığımı bulamadım valla ama yine de deneyip siz görebilirsiniz
N*** E***
8 Temmuz Pazar
Firma kaliteli hizmet sağlıyor fakat personel konusun da bazen sıkıntı yaşıyorlar sanırım
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Corendon Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Corendon Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 11.08.2020 02:30:50 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800