1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Uçak Bileti

Cezayir

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Nüfusu
38 Milyon 481 Bin
Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Başkenti
Cezayir
Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Resmi Dili
Arapça
Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Zaman Dilimi
GMT +1
Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Para Birimi
Cezayir Dinarı (DZD)
Ortama Yemek Fiyatı
350 DZD
Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Telefon Kodu
+213
Ortama İçecek Fiyatı
80 DZD
İstanbul - Cezayir Uçuş Süresi
4 Saat 19 Dk
İstanbul - Cezayir Uçuş Mesafesi
2.865 Km

En Ucuz Türkiye - Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Uçak Seferleri

İstanbul - Cezayir
Deutsche Lufthansa
20 Şub 2020
İstanbul - Oran
Tunis Air
25 Şub 2020
İstanbul - Konstantin
Air Algérie
29 Oca 2020
İstanbul - Annaba
Air France
25 Şub 2020
20 Şub 2020
Ankara - Cezayir
Türk Hava Yolları
13 Şub 2020
Diyarbakır - Cezayir
Türk Hava Yolları
20 Şub 2020
Kayseri - Cezayir
Türk Hava Yolları
13 Şub 2020
Gaziantep - Cezayir
Türk Hava Yolları
19 Şub 2020
Adana - Cezayir
Türk Hava Yolları
17 Şub 2020
Trabzon - Cezayir
Türk Hava Yolları
01 Şub 2020
Ankara - Oran
Türk Hava Yolları
15 Şub 2020
Antalya - Oran
Türk Hava Yolları
13 Şub 2020
Kayseri - Oran
Türk Hava Yolları
25 Şub 2020

En Ucuz Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Kalkışlı Uçak Seferleri

Oran - İstanbul
Air France
05 Şub 2020
Cezayir - İstanbul
Deutsche Lufthansa
28 Oca 2020
28 Oca 2020
Annaba - İstanbul
Air Algérie
05 Şub 2020
20 Şub 2020
Cezayir - İzmir
Deutsche Lufthansa
31 Oca 2020
18 Şub 2020
Cezayir - Ankara
Egyptair
12 Şub 2020
Cezayir - Kayseri
Royal Air Maroc
22 Şub 2020
Oran - Antalya
Türk Hava Yolları
06 Şub 2020
Oran - Kayseri
Türk Hava Yolları
22 Şub 2020
Cezayir - Gaziantep
Türk Hava Yolları
30 Oca 2020
Oran - Ankara
Türk Hava Yolları
29 Oca 2020
Cezayir - Zaporozhe
Türk Hava Yolları
15 Şub 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Popüler Havalimanları

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Cezayir’e Nasıl Gidilir?

Cezayir Türkiye saat farkı 2 saattir. Cezayir Türkiye’den iki saat geridedir. Türkiye’de saat 18:00 iken Cezayir’de saat 16:00 olmaktadır. Cezayir Arapça konuşan ve 38 milyon nüfusu olan bir ülkedir. Afrika kıtasının kuzeybatısında yer almaktadır. Cezayir ile Türkiye arasında günlük ortalama 47 uçuş seferi düzenlenmektedir. Uçuşlar aktarmalı ve direk olarak yapılmaktadır. Cezayir Türkiye uçuş süresi direkt uçuşlarda 4 saat 19 dakika sürmektedir. Cezayir Türkiye uçak seferleri Air France, Lufthansa, Tunisair, Egyptair, Pegasus, OnurAir, Atlasglobal ve Türk Hava Yolları uçak şirketleri düzenli seferler düzenlemektedir. Cezayir uçak bileti alabilmek için kişiler Biletall.com’u ziyaret edebilir. Cezayir uçak bileti rezervasyon işlemleri Biletall.com’dan, yapılabilmektedir.

Türkiye’den Cezayir’e seyahat düşünenler ülkemizde genellikle Cezayir uçak bileti THY tercihini kullanmaktadırlar. Ülkemizden Cezayir’e THY, Pegasus, Onurair, Atlasglobal uçak firmalarından bilet alarak seyahat yapabilirsiniz. Cezayir uçak bileti fiyatları mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir.

Cezayir uçak bileti Pegasus diğer firmalara göre daha ucuz olmaktadır. Ülkemizde bulunan hava yolu şirketleri ile İstanbul ve Ankara gibi farklı illerden uçuşlar düzenlenmektedir.

Cezayir Türkiye uçak saatleri günün 06:00 saati ile 00:55 saatleri arasında farklı şekillerde bulunmaktadır.

Cezayir Türkiye uçak bileti fiyatları uçuş saati ve gününe göre değişiklik göstermektedir. Ticaret ya da turist olarak seyahat etmeyi planlayanlar, Cezayir Türkiye uçak biletleri Biletall.com’dan tek yönlü ya da çift yönlü olarak alabilmektedirler.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Vize Şartları Neler?

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Vize İstiyor mu?
Evet
Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Vize Süresi
1 Yıl
Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Vize Ücreti
70 EUR
Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Vize Şartları

Cezayir uçak bileti alan kişiler bordo pasaport sahibi iseler vize almak zorundadırlar. Resmi pasaport sahipleri ise iki ülke arasındaki anlaşmaya göre 90 güne kadar vizeden muaf tutulmuşlardır.

Cezayir vizesi sadece resmi pasaport sahiplerinden istenmemektedir. Diğer pasaport türlerine sahip olanların tamamı Cezayir vizesi almak zorundadır.

Cezayir vizesi ücretleri farklı olarak belirlenmiştir. Özel ziyaret vize ücreti 70 Euro, evraksız ticari vize aylık ücreti 180 Euro, ekspres evraksız ticari vize aylık ücreti 230 Euro, fuar gezileri vizesi bir aylık ücreti 70 Euro olarak belirlenmiştir.

Cezayir’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Cezayir Afrika kıtasının Akdeniz’e kıyısı olan bir ülkesidir. Ülkenin başkenti ülke ile aynı ismi taşımaktadır. Cezayir gezisi için en uygun mevsim ilkbahardır. Bu mevsimde hava sıcaklığı ortalama 22 derece civarında olmaktadır.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

Akdeniz sahilinde bulunan Cezayir’de birçok medeniyet yaşamış ve hükümdarlıklar tarafından ilgi merkezi olmuş, turistik değerlere sahip bir ülkedir. Konumu itibariyle hem Arap hem de Avrupa kültürünün birlikte yaşadığı bir ülkedir.

Cezayir’in Başkenti

Cezayir’in başkenti ülke ile aynı ismi taşıyan Cezayir’dir. Bir liman kenti olan Cezayir taş sokaklarında Arap ezgilerini taşımakta ve Fransızca konuşan insanlara sahiptir.

Cezayir’in Nüfusu – Cezayir’in Resmi Dili

Cezayir’in nüfusu 38 milyondur ve Cezayir resmi dili Arapça’dır ancak Fransızca konuşulan bölgeleri bulunmaktadır.

Cezayir’in Para Birim

Cezayir para birimi Cezayir Dinarı’dır. 1 Türk Lirası, 18.48 Cezayir Dinarı değerindedir.

Cezayir’de Saat Kaç?

Cezayir Türkiye saat farkı 2 saattir. Türkiye Cezayir’den 2 saat doğudadır. Cezayir Türkiye arası uçakla kaç saat sorusuna cevaben 4 saat 19 dakika olmaktadır. Aktarmalı olanlar ise uçak firması ve aktarma durumuna göre değişmektedir.

Cezayir’de Ne Ucuz? Cezayir’den Gelirken Ne Getirilir?

Cezayir alışveriş için en cazip ülkelerden birisidir. Cezayir’de ucuz olarak ayakkabı, aksesuar ve trend kıyafetler bulabilirsiniz. Alış veriş için en iyi yer ise Bab Ezzouar ticaret merkezi olarak gösterilebilir. Ayrıca bayanlar için kostüm mücevherleri diğer ülkelere göre daha ucuzdur.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Nerede?

Cezayir’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Tarihi Kültürü
• Doğal Güzellikleri ve Parklar
• Tarihi Anıtlar
• Mimari Yapılar
• Alışveriş merkezleri
  1. Ülkeyle aynı isimde olan Cezayir başkent olarak ülkenin en büyük şehridir. Akdeniz iklimi ve güneyinde çöl iklimine sahiptir. Cezayir şehri Fenikeliler tarafından kurulmuştur. Zamanla Roma medeniyeti ve Müslüman kültürüne ev sahipliği yapmıştır. Ülke bağımsızlığını 1962 yılında ilan etmiştir.
  2. Başkent Cezayir’de bulunan bir parktır. Akdeniz kıyılarında bulunan bu parkta çeşitli ağaçlar ve bitkiler yer almaktadır. Her mevsimde günün her saatinde insanlar rahatlamak için bu parkta yürüyüşler yaparlar. Bitki ve ağaç koleksiyonu özelliği olan bu park 30 hektarlık bir alan kaplamaktadır. Park Hamma bölgesinde ve düz bir alandan oluşmaktadır.
  3. Cezayir’de bulunan en görkemli yapıdır. Cezayir bağımsızlık savaşını simgelemektedir. Şehitler anıtı olarak görülen bu yapıt palmiye yaprakları şeklinde üç büyük levhadan oluşmakta gökyüzüne doğru yükselmektedir.
  4. Cezayir körfezine bakan kayalıklar üzerinde yapılmış 19. Yüzyıl Roma Katolik Kilisesi Notre Dame Fransız sömürge döneminde yapılmıştır. Dış çevresi beyaz ve mavi mozaikler ile kaplıdır.
  5. Cezayir’de alışveriş yapılabilecek en büyük ve ideal olan merkez Bab Ezzouar alışveriş merkezidir. Dünyanın moda akımları burada sergilenmektedir. En ünlü mücevher mağazaları burada bulunduğu için çok sayıda turist bu alışveriş merkezini ziyaret etmektedir.

Cezayir’in En Güzel Şehirleri

40 milyon nüfusu bulunan ve 48 şehir olan ülkeye gitmek için, Cezayir en ucuz uçak bileti sahibi olabilmek için günler öncesinden rezervasyonlarınızı yaptırmalısınız.

Cezayir

Cezayir Akdeniz iklimine sahip bir şehirdir ve kuzeyinde dağlık alanlar bulunmaktadır. Turizm merkezi olan Akdeniz kıyı bölgeleri yaz aylarında 28 derece sıcaklıklara sahiptir. Yaz ayları kurak geçmektedir. Arap kültürünün en fazla hissedildiği bir şehir yapısına sahiptir.

Adrar

Cezayir’in güneybatısında Mali ve Moritanya sınırlarında yer almakta ve Cezayir’in ikinci büyük şehri konumundadır. Antik çağ dönemine ait yerleşim yeridir ve çok sayıda tarihi eser barındırmaktadır.

Annaba

Annaba şehrinin öncesi ismi Bona olarak tarihte yer almıştır. Cezayir’in kuzeydoğu köşesinde kurulmuştur. Annaba Cezayir’de ticaret merkezi olarak bilinmektedir.

Cezayir’de Gezilecek Yerler

Cezayir ucuz uçak bileti aldıktan sonra uçak ile 4.30 saate yakın bir sürede uçarak Cezayir’e ulaşabilirsiniz. Cezayir en ucuz uçak bileti fiyatları incelendiğinde gün içerisindeki uçuş saatine göre bilet fiyatlarının değiştiği görülmektedir.

Cezayir’de Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Cezayir geniş sahilleri olan bir ülkedir. Deniz turizmi için Akdeniz’e sahili bulunan tüm şehirlerine yerleşim yerlerine gidilerek eğlenceli zamanlar geçirilebilir.

Cezayir’den Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Cezayir seyahati esnasında sevdiklerinize hediyelik eşya için, şehirlerin ara sokaklarındaki butik mağazalardan çeşitli hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Alışveriş yapılabilecek yerler arasında en ünlü yer Bab Ezzouar alışveriş merkezi yer almaktadır. Burada dünya modasının trendleri ve en ünlü mücevher mağazaları yer almaktadır.

Cezayir’in Doğal Güzellikleri

Cezayir Türkiye uçak bileti alarak Türkiye’den uçağa bindikten sonra 4 saat 30 dakika sonra Cezayir’de olursunuz. Afrika kıtasında yer alan ve Akdeniz iklimine ve çöl iklimine sahip olan Cezayir’de ortalama 40 milyon insan yaşamaktadır. Tarih, coğrafi ve kültür açısından zengin bir yapıya sahiptir ve Cezayir şehrinde anıt, kale ve cami gibi çok sayıda yapı bulunmaktadır. Gezilecek ve görülecek yerler arasında, şehir merkezinde bulunan yeşil ve düz parkları, Ketchaoua Camii, Şehitler Anıtı, katedraller bulunmaktadır.

Cezayir’de Gezilecek Tarihi Yerler

Cezayir tarih ve kültür açışından görülmesi gereken çok sayıda yapının bulunduğu yerdir. Buralar Camiler, kiliseler, anıtlar gibi tarihi ve mimari yapılar bulunmaktadır.

Cezayir Gezi Rehberi

Cezayir’de şehir içi ulaşımlar diğer ülkelere göre fazla gelişmiş değildir. Ancak yine de ulaşım temiz ve güvenilirdir. Şehir içinde ulaşım, tramvay, metro, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Metro için bir kullanımlık metro bileti 50 Cezayir dinarı, on kullanımlık olanı ise 400 Cezayir dinarıdır. Tramvaylarda bir bilet 40 dinar, 10 tramvay bileti 320 Cezayir dinarıdır. Otobüs biletleri ise 20 Cezayir dinarıdır. Taksi ile ulaşımlar kilometre başına 25 Cezayir dinarıdır ve diğer şehirlere göre oldukça ucuzdur. Havalimanından Cezayir şehir merkezine ulaşmak istediğinizde ücret olarak 60 dinar ödersiniz. Havalimanından otobüs ile yolculuk yapacaksanız 30 dakika sonra şehir merkezinde olursunuz ve 20 dinar ödersiniz.

Cezayir’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Merguez
Meşui
Kuskus
Baklava

En ucuz Cezayir uçak bileti sahibi olduktan sonra uçak ile 4.30 saatlik yolculuk sonrasında Cezayir’e ulaşır ve Cezayir yemeklerinden tatmaya başlayabilirsiniz.

Cezayir Mutfağının Gözdesi Merguez

Cezayir bölgesinin en meşhur et yemeklerindendir. Kuzu etinden yapılmaktadır ve ızgarada pişirilerek servis edilmektedir. Şehrin her yerinde bulunan lokantalarda bulunmakta ve ülkeye gelen yabancı turistler tarafından tercih edilen bir yemek türüdür.

Et Yemeklerinin Kralı Meşui

Cezayir mutfağında et olarak genellikle kuzu eti kullanılmaktadır. Kuzu eti çeşitli şekillerde pişirilir ve farklı isimler verilir. Meşui kuzu etinin fırınlanmış halidir.

En Çok Tüketilen Yemek Kuskus

Cezayir mutfağında tüm yemeklerde kuskus kullanılmaktadır. En çok tüketilen yemek türüdür. Yuvarlak makarnaya benzeyen kuskus yemeği ziyafetlerden sonra soslu veya şekerli olarak misafirlere ikram edilir.

Vazgeçilmez Tatlı Baklava

Cezayir’de kadayıf ve baklava tatlıları oldukça fazla tüketilmektedir. Baklavalar bademli ve çikolatalı olarak yapılır ve o şekilde satılır.

Közlenmiş Patlıcan Yemeği

Cezayir mutfağı zengin bir içeriği sahiptir. Cezayir mutfağında en yaygın olarak közlenmiş patlıcan kullanılmaktadır. Közlenmiş patlıcan ve közlenmiş biber kullanılarak yapılan bir salata türüdür. Osmanlı kültüründen kalmış bir yiyecek olduğu için Cezayir’de olan közlenmiş patlıcan ile yapılan salata türüne ülkemizde de rastlanılmaktadır.

Cezayir’de Yenecek En Güzel Yemekler

Coğrafi konumundan dolayı Cezayir mutfak kültürü yemek açısından zengindir. Cezayir mutfağında Türk, Akdeniz ve Afrika yemek lezzetleri yer almaktadır. En güzel yemekler tencerelerde pişirilen soslu yemeklerdir. Soslu yemekler ile birlikte ekmek tüketimi fazla olmaktadır. En güzel yemekleri arasında, zeytinli tavuk, havuç dolması, tajine, shurba, şakşuka türü yemekleri bulunmaktadır.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Tunus - Cezayir 640,51 TL 1 Saat 20 Dakika
İstanbul - Cezayir 724,54 TL 18 Saat 55 Dakika
İstanbul - Oran 963,46 TL 14 Saat 40 Dakika
İstanbul - Konstantin 1.099,88 TL 9 Saat 25 Dakika
Casablanca - Cezayir 1.123,64 TL 18 Saat
İzmir - Cezayir 1.172,52 TL 21 Saat 30 Dakika
Casablanca - Oran 1.441,23 TL 18 Saat 15 Dakika
İstanbul - Biskra 1.519,39 TL 29 Saat 25 Dakika
Viyana - Oran 1.532,66 TL 17 Saat 30 Dakika
İstanbul - Annaba 1.808,85 TL 13 Saat 35 Dakika
Casablanca - Batna 1.904,53 TL 19 Saat 45 Dakika
Casablanca - Annaba 1.966,53 TL 6 Saat 15 Dakika
Antalya - Cezayir 2.273,13 TL 29 Saat 40 Dakika
Ankara - Cezayir 2.347,99 TL 26 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
Çorum’da Gezilecek Yerler: Çorum’da Nereye Gidilir?
21 Ocak 2020
Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Çorum, Sadece leblebi ile tanındığına bakmayın, Çorum tatil ve turizm açısından çok gelişmiş bir yer! Eğer hedefinizde yeni lezzetler tatmak varsa, Çorum mantısı
İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
İlginç Bina Görmeyi Sevenler Buraya! Dünyanın En İlginç Binalarını Görmek İster misiniz?
18 Eylül 2019
Bazıları klasik sever, bazıları şaşırtıcı! Eğer siz şaşırtıcı yapılardan hoşlanıyorsanız bu ilginç binalar sizin için. Bu şehirlere giderken fotoğraf makinelerini hazırlayın! Ters ev – Antalya D
Kayseri'de Ne Yenir? Nerede Yenir? Yöresel Lezzetler
Kayseri'de Ne Yenir? Nerede Yenir? Yöresel Lezzetler
24 Ağustos 2019
Kayseri’ye ilk kez gelen ziyaretçilerin en çok sorduğu “Kayseri’de ne yenir? Kayseri’de yemek nerede yenir? Kayseri’de ne nerde yenir? Kayseri’nin meşhur yemekleri” gibi sorular için Kayseri’nin en ço
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
Yaz Seyahatleriniz İçin İndirmek İsteyeceğiniz 7 Uygulama
10 Temmuz 2019
Seyahat etmek artık çok kolay. İnternet üzerinden uçak bileti, otel ayarlamak kadar gezecek binbir türlü yer bulabiliyorsunuz. Bu yaz seyahatlerinizi kolaylaştıracak birkaç uygulamayı size tanıtmak is

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

A*** A***
1 Eylül Cumartesi
Oran
Birbirinden farklı kuş türü gördük, Türkiye de göremiyoruz böyle canlıları
E*** K***
31 Ağustos Cuma
Cezayir
Herşey çok güzeldi, bunda sonra ara ara ziyaret edebiliriz gibi
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.01.2020 19:20:15 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Cezayir, (ALG)
ALG
DZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=36788
/
36788