1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Abu Dabi

Birleşik Arap Emirlikleri Uçak Bileti

Birleşik Arap Emirlikleri Nüfusu
9 Milyon 270 Bin
Birleşik Arap Emirlikleri Başkenti
Abu Dabi
Birleşik Arap Emirlikleri Resmi Dili
Arapça
Birleşik Arap Emirlikleri Zaman Dilimi
GMT +4
Birleşik Arap Emirlikleri Para Birimi
Dirhem (AED)
Ortama Yemek Fiyatı
34 AED
Birleşik Arap Emirlikleri Telefon Kodu
+971
Ortama İçecek Fiyatı
4 AED
İstanbul - Abu Dabi Uçuş Süresi
4 Saat
İstanbul - Abu Dabi Uçuş Mesafesi
2.998 Km

En Ucuz Türkiye - Birleşik Arap Emirlikleri Uçak Seferleri

02 Kas 2020
Ankara - Dubai
Pegasus
13 Kas 2020
Hatay - Sharjah
Pegasus
01 Kas 2020
Adana - Dubai
Pegasus
20 Kas 2020
Antalya - Dubai
Pegasus
03 Kas 2020
Kayseri - Dubai
Pegasus
16 Kas 2020
İzmir - Dubai
Türk Hava Yolları
16 Kas 2020
Hatay - Dubai
Türk Hava Yolları
05 Kas 2020
İstanbul - Dubai
Ukraine International Airline
23 Kas 2020
Adana - Abu Dabi
Türk Hava Yolları
04 Kas 2020
Adana - Sharjah
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020

En Ucuz Birleşik Arap Emirlikleri Kalkışlı Uçak Seferleri

Dubai - Ankara
Pegasus
20 Kas 2020
23 Kas 2020
Dubai - İstanbul
Türk Hava Yolları
18 Kas 2020
Dubai - Kayseri
Pegasus
07 Kas 2020
Dubai - Beyrut
Fly Dubaı
14 Kas 2020
Dubai - Adana
Pegasus
29 Eki 2020
Dubai - Hatay
Türk Hava Yolları
12 Kas 2020
Dubai - Erbil
Royal Jordanian Airline
28 Eki 2020
Dubai - Lagos
Kenya Airways
03 Kas 2020
06 Kas 2020
25 Eki 2020
Dubai - İzmir
Deutsche Lufthansa
31 Eki 2020
Dubai - Antalya
Deutsche Lufthansa
27 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Birleşik Arap Emirlikleri Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Birleşik Arap Emirlikleri Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Birleşik Arap Emirliklerine Nasıl Gidilir?

Arap Emirlikleri hava yolu ulaşımında tam olarak bir kilit noktadadır. Bu açıdan dolayı Türkiye'den de Dubai şehrine haftanın hemen hemen her günü uçuş bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan her gün 1 veya 2 sefer bulunmaktadır. Arap Emirlikleri’ne en çok uçuş yapan hava yolu firması ise Türk Hava Yolları, Emirates ve ülkenin kendi yerel şirketleri olmaktadır. Kişiler yolculukları için gerekli olan için Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti konusunu, havalimanına gitmeden Biletall.com internet sitesi üzerinden de kolayca halledebilirler. Aynı zamanda sitenin kişilere sunmuş olduğu Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti rezervasyon imkanından da faydalanabilirler.

 

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Şartları Neler?

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor mu?
Evet
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Süresi
30 Gün
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Ücreti
70 EUR
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Şartları

Birleşik Arap Emirlikleri'ne en ucuz Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden ülkenin uyguladığı vize şartlarını bilmeleri gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri'ne değişik amaçlarla seyahat edecek kişiler için vize işlemleri diğerlerine göre biraz farklı işlemektedir. Bu aşamada uçak biletinizin arkasına eklenecek olan bir bilgi ile ve ödeme yapmanız karşılığında vize işlemleri halledilmiş olacaktır. Yeşil pasaporta ise vize verilmemektedir.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ücreti yaklaşık olarak 70 Euro olarak değerlendirilebilir. Ancak bunun aksine Emirates firması ile uçuş yapacak olanların vize ücretleri uçak bileti fiyatına dahil edilmiş ve işlemler halledilmiştir. Bu firmanın tercih edilmesi durumunda herhangi bir vize işlemi ile uğraşılmamaktadır. Bunun aksine kişiler konsolosluk ile müracaat etmeleri halinde ise 250 lira gibi bir ücret talep edilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Birleşik Arap Emirlikleri yılın hemen hemen her günü iş adamı ve turistleri çekme kapasitesine sahiptir. Ancak yaz dönemlerinde çok aşırı bir sıcak olmasından dolayı kişiler yaz sonu havanın serinlemesiyle veya bunun aksine kış mevsiminde gelmeyi tercih etmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Hakkında Bilgiler

Arap Emirlikleri zengin tüccarlar ve aynı zamanda Dubai'yi gezmeye gelen turistlerle dolu bir ülkedir. Orta doğunun petrol zengini olan nadide şehirlerinden birisidir.

Birleşik Arap Emirlikleri Başkenti

Emirliklerin başkenti Abu Dhabi'dir. Arap emirlikleri nüfusunun büyük bir yoğunluğu başkentte yaşamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Nüfusu – Birleşik Arap Emirlikleri Resmi Dili

Emirliklerin nüfusu 9 milyonu aşkındır. Bunun yanında ülke nüfusunun büyük bir kısmı ise Arapça konuşmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Para Birimi

Arap yarımadasına hâkim olan para birimi Dirhem kullanılmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Saat Kaç?

Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye saat farkı 1 saattir. Emirlikler Türkiye'ye göre bir saat ileridedir.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Ne Ucuz? Birleşik Arap Emirlikleri’nden Gelirken Ne Getirilir?

Arap Emirlikleri zenginlik aşamasında son noktada seyretmektedir. Bir şey alınmak istenirse eğer Dubai tam bir alışveriş cenneti olarak nitelendirilebilir. Ülkede deve ve at yetiştiriciliği kültürü çok geliştiğinden dolayı bu tarz ürünlerin bulunması mümkün olacaktır. İslami bir gelenek hâkim olduğundan dolayı heykel ve küçük biblolar bulmak çok da kolay değildir.

Birleşik Arap Emirlikleri Nerede?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne Uçmak İçin 5 Sebep

• Yöresel Kıyafetler
• Arap Mutfağı
• Tarih
• Tatil
 1. Bölgeye gelen her turist Arap kıyafetleri çember ve örtüyü mutlaka örtünerek bir Dubai hatırası çektirmektedir.
 2. Ülkemizdeki mutfaklara benzer tatlar bulunsa da çok değişik ürünler ve yemekler de mevcuttur. Çok fazla baharat kullanılmakta ve değişik bir yöresel tat ve ürünleri bulunmaktadır.
 3. Tarihten bu yana ticaret merkezi ve önemli ticaret alanlarına hâkim olan bir ülkedir. Dönemde Osmanlılar, Sasaniler gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlerden kalma birçok tarihi eserler ve yapılar bulunmaktadır.
 4. Hem ticaret hem de tatil alanında iddialı olan en önemli şehir Dubai'dir. İhtişamı ve lüks otelleri ile göz doldurmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan ulaşabileceğiniz Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye uçak seferleri sonucunda, en uygun uçak biletleri ile birlikte Emirlikleri ziyaret etmek isteyen misafirler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulabilir.

Dubai

Bölgenin adını duyuran en birinci şehridir. Mimari tasarımı ve lüks hayatı ile gelen kişilerin gözlerini doldurmaktadır. Tam bir ticaret ve eğlence şehri olmasına karşın ülkenin kendi kurallarına uyulması önem arz etmektedir. Ülkenin nüfus yoğunluğu Dubai'de yoğunlaşmıştır. Gece ışıltılı hayatı ve ihtişamlı sokakları ile göz doldurmaktadır. Aynı zamanda ticaretin en önemli noktalarındandır.

Abu Dhabi

Ülkenin başkenti ve aynı zamanda Dubai'den sonra en yoğun nüfuslu ikinci şehri olarak nitelendirilmektedir. 7 emirlikten oluşan bu ülkede idari işlemlerin hepsi burada gerçekleştirilmekte ve diğer emirliklerin hepsine hakim olabilecek bir orta konumdadır.

Sharjah

Diğer önemli nüfus yoğunluğu olan emirliklerin bir parçasıdır. Başkentten sonra gelen önemli merkezlerden birisidir. Başkente yakın olmasından dolayı kişilerin büyük bir trafik çilesine katlanması gerekmektedir. Ev kiraları diğer şehirlere göre burada biraz daha ucuz seviyelerdedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Gezilecek Yerler

Ülkeye, Birleşik Arap Emirlikleri en ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, ülkenin ihtişamı ve zenginliğinden hayran kalarak dönecekleri manzaralar ile karşılaşacaklardır.

Birleşik Arap Emirlikleri Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Ülke çöl bölgesinde olmasından dolayı bir denize kıyısı bulunmamaktadır. Bu açıdan dolayı gelecek olan kişilerin bu durumu göz önünde bulundurması gereklidir.

Birleşik Arap Emirlikleri Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye uçak bileti alan kişilerin ilk gelmek istedikleri merkezlerden birisi alışveriş cenneti olarak nitelendirilebilecek olan Dubai şehridir. Burada çok ünlü markaların mağazalarını bulmak mümkündür. Bu konuda makyaj malzemeleri ve teknoloji aletleri satan mağazalar ile kıyafet mağazaları önemli bir alandır.

Birleşik Arap Emirlikleri Doğal Güzellikleri

Tarihten bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yaptığından tarihi kalıntıların ve yapıtların yanında modern çizgisi de görülmeye değer alanlar bulunmaktadır. Kızgın çöl kumlarında deve ile safari yapılabilmektedir. Geçmişten bu ya bir ticaret merkezi olmasından dolayı hanlar ve kervansaraylar gezilebilecek doğal güzellikleri arasındadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Gezilecek Tarihi Yerler

Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye uçak biletleri imkânı ile ülkeye gelen kişileri gezilecek çok fazla seçenek beklemektedir. Dünyanın en güzel mimarisinin bu ülkede olduğunu söylemek yanlış olmaz. En büyük yapıların ve lüks konaklama alanlarına sahip ülkede Şuan dünyanın en yüksek binası olarak bilinen 831 metre yüksekliğindeki Burç Halife binası ve Ferrari World Tema Park gelen turistlere eğlenceler sunmaktadır. Görkemli bir mimariye sahip olan Şeyh Said Cami görülmeye değerdir. Bunun yanında kiliseler de gezilip görülecek yerler arasındadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Gezi Rehberi

Şehir çok büyük zenginliklere sahip olmasından dolayı kendini yenileyebilmiş ve bu durumda çok sıkıntılar yaşanmamıştır. Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye arası uçakla kaç saat düşüncesini ortadan kaldırabilecek hava yolu ulaşımı da oldukça geniş ağlara sahiptir. Ayrıca kış mevsimi dönemlerinde Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti fiyatları da oldukça düşük seviyededir. Ticaret merkezi olmasından dolayı kentler arasında ulaşım çok yoğun olmaktadır. Ancak ülke yönetimi bunu da çözebilecek alternatif ulaşım kaynakları oluşturmaya devam etmektedir. Bunun yanında başkente ulaşan yollarda tren yolculukları meşhurdur. Kişilerin aynı zamanda geniş yollarda kendi araçları ile de seyahat etme imkanları bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kızarmış Tavuk
Şıvarma
Falafel
Deve Eti, Deve Sütü

Farklı medeniyetlerin izlerini içinde barındıran Emirlikler’de bazı ürünler yasaktır. Sunulan yemekler ise İslami usuller uygun olarak üretilmektedir.

Her Köşe Başında Kızarmış Tavuk

Her sokak satıcısının küçük tezgahında veya bir sokak başında bulunabilecek mis gibi kızarmış tavukları ve lezzetlerini mutlaka tatmalısınız.

Dürümün Başka Bir Hali Şıvarma

Şıvarma veya şavurma olarak anılan ve bizim kültürümüzde bildiğimiz döner dürümün farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisine özel soslar tatbik edilen ve aynı zamanda farklı baharatlar da harmanlanarak değişik bir ortaya tat çıkarılması ve büyük görüntüsü ile göz doldurmaktadır. Lüks restoranlarda bulunabilecek olan bir yiyecek türüdür.

Yerel Yemek Kültüründe Lezzetli Falafel Köftesi

İçerisinde herhangi bir et malzemesi bulunmadan sadece nohut ile yapılan lezzetli bir köfte çeşididir. Çeşitli baharatlar soğan sarımsak ile yoğrularak top haline geldikten sonra kızartılıp yoğurt ile sunumu yapılan bir tat.

Deve Eti ve Değişik Bir Tat Deve Sütü

Yörede çöl iklimi hâkim olduğundan dolayı deve kültürü çok gelişmiştir. Bunun yanında bu hayvanları eti ve sütü de lüks restoranlarda gelen kişilere ikram edilmektedir. Deve eti genelde haşlama olarak sunulmaktadır. Deve eti biraz ekşimsi bir tat olmasının yanında oldukça sert bir yapısı vardır. Bazı hastalıklara iyi geldiği inanılan ve c vitaminini içinde barındıran deve sütü ise bazı yiyeceklerin yanında servis edilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Sharjah 846,90 TL 4 Saat 25 Dakika
Ankara - Dubai 966,90 TL 16 Saat 55 Dakika
Hatay - Sharjah 983,73 TL 14 Saat 55 Dakika
Adana - Dubai 985,65 TL 17 Saat 15 Dakika
İstanbul - Abu Dabi 1.003,90 TL 4 Saat 30 Dakika
Beyrut - Dubai 1.023,70 TL 3 Saat 45 Dakika
Batman - Dubai 1.053,73 TL 13 Saat 10 Dakika
Antalya - Dubai 1.102,90 TL 17 Saat 5 Dakika
İsfahan - Dubai 1.127,41 TL 1 Saat 50 Dakika
Muş - Dubai 1.139,73 TL 13 Saat 55 Dakika
Diyarbakır - Dubai 1.142,65 TL 16 Saat 20 Dakika
Konya - Dubai 1.168,73 TL 17 Saat 10 Dakika
Gaziantep - Dubai 1.190,65 TL 18 Saat 5 Dakika
Beyrut - Abu Dabi 1.202,12 TL 3 Saat 35 Dakika

Birleşik Arap Emirlikleri Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti ne kadar?

  Birleşik Arap Emirlikleri varışlı popüler uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Sharjah olup, bilet fiyatı 846,90 TL'dir.
 • Birleşik Arap Emirlikleri uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Egyptair, Emirates, Ethiopian Airlines, Fly Dubaı, Pegasus, Ukraine International Airline.
 • Birleşik Arap Emirlikleri ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?

  İstanbul - Abu Dabi arası 4 Saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Birleşik Arap Emirlikleri ne zaman gidilmeli?

  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri başkenti neresidir?

  Başkent Abu Dabi şehridir.
 • Birleşik Arap Emirlikleri para birimi nedir?

  Ülkenin resmi para birimi Dirhem (AED)
 • Birleşik Arap Emirlikleri nüfusu kaçtır?

  Nüfusu 9 Milyon 270 Bin kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Birleşik Arap Emirlikleri ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Sizi Başka Bir Evrene Işınlayacak 10 Su altı Restoranı
Sizi Başka Bir Evrene Işınlayacak 10 Su altı Restoranı
26 Haziran 2020
Restoranlar sahip oldukları farklı konseptler sayesinde müşterilerden tam not alıyor. Aynı, sıradan ve basit şekiller ile tasarlanan restoranlar genellikle çok fazla ilerlemeden yerinde saydıkları gör
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
04 Ocak 2019
Tatile çıkılacak ideal zaman aklımızda hep yaz ayları gibi kalmış olsa da Ocak ayında dünya çapında yapılan etkinlikler aksinin de doğru olduğunu kanıtlıyor. Donduran soğuklar ve karlı görüntüler yurt
En'lerde Bugün : Dünya'nın En Büyük 7 Havalimanı
En'lerde Bugün : Dünya'nın En Büyük 7 Havalimanı
22 Kasım 2018
Küresel ticaretin gelişmesinde büyük rol oynayan havayollarındaki gelişimi dünyanın en büyük havaalanlarına bakarak görebiliriz. Dünyanın en büyük 20 havalimanından bir sene içinde yaklaşık 1.5 milyar
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
Burcunuza Göre Seyahat Etmeniz Gereken Yerler
14 Mart 2017
Astrolojik kişilik özellikleri bir tatili rüya gibi yapabilir ya da kötü bir tecrübeyle ülkenize dönmenize sebep olabilir. Bu seyahat rehberi, her burç için kendinize uygun bir lokasyon bulmanıza yard

Birleşik Arap Emirlikleri Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

N*** İ*** Ö***
24 Eylül Pazartesi
Sharjah
Biz çok keyif aldık, çocuğumuzu ilk defa yurtdışına çıkarttık
İ*** A***
29 Ekim Pazartesi
Dubai
Hayatımın aşkını belki bu şehir de bulabilirim bilmiyorum, gidiyorum.
S*** T***
13 Kasım Salı
Abu Dabi
Muazzam güzellikte bir yer. Pişman olmayacaksınız kesinlikle gidin
G*** N***
22 Ekim Pazartesi
Abu Dabi
Sevgilime evlilik teklifinde bulunmak için burayı tercih ettim.
H*** N*** K***
18 Ağustos Cumartesi
Sharjah
Sevgilimin yanına gittim sürpriz yaptım ona güzeldi, keyifli bir haftasonu geçirdik.
2
18
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.10.2020 03:17:52 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dubai, (Tümü)
DXBT
AE

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=68293
/ True
68293