1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Belavia

Belavia Belavia Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1996
Firma Kısaltması
BRU
Firma Merkezi
Minks
IATA Kodu
B2
Uçtuğu Şehir Sayısı
40
Çağrı Merkezi
+375 (17) 220 25 55
Uçak Sayısı
24
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Belavia Popüler Uçak Seferleri

Minsk - Kiev
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Kiev - Minsk
Uçak Bileti
02 Kas 2020
Moskova - Kiev
Uçak Bileti
15 Kas 2020
01 Kas 2020
Bakü - Minsk
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Kiev - Bakü
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Kiev - Almatı
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Bakü - Varşova
Uçak Bileti
01 Kas 2020
Kiev - Astana
Uçak Bileti
18 Kas 2020
Tiflis - Erivan
Uçak Bileti
10 Kas 2020
Bakü - Amsterdam
Uçak Bileti
25 Eki 2020
Bakü - Roma
Uçak Bileti
25 Eki 2020
Milano - Bakü
Uçak Bileti
22 Eki 2020
İstanbul - Aşkabat
Uçak Bileti
17 Kas 2020
Paris - Bakü
Uçak Bileti
30 Eki 2020
Batum - Moskova
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Tallinn - Adana
Uçak Bileti
03 Kas 2020
Erivan - Adana
Uçak Bileti
04 Kas 2020
Erivan - Bodrum
Uçak Bileti
16 Kas 2020
Erivan - Ankara
Uçak Bileti
11 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Belavia Hakkında

Belarus, Türkçe adı ile Beyaz Rusya Cumhuriyeti, 1991 SSBC dağılması ile bağımsızlığını ilan etmiştir. Denize kıyısı bulunmayan ülkenin toplam nüfusu, 10 milyon civarındadır. Ülke kalkınmaya 1993 yılların başında başlamıştır. 5 Mart 1996 yılında kurulan Belavia Belarusian Airlines'da kalkınma projelerinden biridir. Havayolu şirketi kurulduğu ilk yıllarda, Antonov uçaklarından oluşan filosu ile ülke içi ve Rusya Cumhuriyeti' ne düzenli olarak tarifeli seferler düzenlemekteydi. 2003 yılı itibari ile Boeing şirketine verdiği siparişler ile filosunu yenileme kararı almıştır. Orta sınıf, düşük maliyetli bir havayolu şirketi olan Belavia Belarusian Airlines, büyüme kararının ardından toplamda 10 adet Boeing uçağı ile Asya, Afrika ve Doğu Avrupa hava sahalarını kullanma izni almayı başarmıştır. 11 Nisan 2017 'de THY ile yapılan kod antlaşmasından sonra Türkiye'de 4 şehire uçuş düzenlemeye başlamıştır. 40 uçuş noktası bulunan Belavia Belarusian Airlines; Londra, Moskova, St Petersburg, Roma, İstanbul, Prag ve Larnaka gibi önemli şehirlere tarifeli seferler düzenler.

Belavia Online Check - in

Havalimanı check-in, Online check-in ve Kiosk cihazı ile check-in yapılabilir. Bagajı olmayan yolcular, havalimanında sıra beklemeden, akıllı telefonlarını kullanarak check-in yapabilir ve yine sıra beklemeden, uçağa biniş kapısına gidebilirler. Online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlar 4 saat öncesinde de sona erer.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online Check-in işlemi ile beraber ücretsiz koltuk seçimi yapılabilir. Yemek siparişi vermek isteyen yolcular, uçuşa 48 saat kala check-in işlemi yapmaları gerekir.

Belavia Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. En güvenli hava yolu şirketlerinden biri seçilmiş Belavia Belarusian Airlines.
 2. Genç uçak filosu ile uçak yolculuğunu severlerin hizmetine girmiştir.
 3. Eğitimli pilotlar ile uçuş deneyimi için Belavia Belarusian Airlines..
 4. Yılın her ayında uygun uçak biletleri ile Belavia Belarusian Airlines.
 5. Antov An tipi uçaklar ile yolculuk ayrı keyifli olabilir.
 6. İşlerinde uzman kabin memurları ile rahat bir seyahat için Belavia Belarusian Airlines tercih edilebilir.
 7. Belavia Leader kartında biriken miller ile bedava uçak bileti alma imkanı.

Belavia Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Belavia Belarusian Airlines uçuşlarında, el bagajları ve kontrol edilmiş serbest bagajlar olmak üzere iki bagaj şekli bulunur. Hava Yolu firmasının belirlediği ağırlığı geçmeyen bagajlardan ücret alınmaz.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Kontrol edilmiş bagajların ve el bagajlarının ağırlık limitleri farklıdır.

Bagaj: Economy class, ücretsiz olarak taşınan serbest bagajlar; 50 x 50 x 100 boyutlarında en fazla 20 kg ağırlığında; Business Class biletler için 50 x 50 x 100 boyutlarını geçmeyecek ve en fazla 30 kg' a kadar olan bagajlarda herhangi bir ücret telep edilmez. Çocuk yolcuların bagaj ağırlığı 10 kg geçmemelidir.

Kabin/ El Bagajı: Belavia Belarusian Airlines'da ücretsiz olan kabin bagajı hakkı economy class biletleri için 8 kg, Business Class koltuklarında yolculuğa başlayacak için ise kabin bagajı ağırlığı 10 kg olmalıdır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Fazla bagajı olan Belavia Belarusian Airlines yolcuları, havalimanında check-in sırasında ya da online olarak PNR numarası ve kimlik bilgileri ile bagaj hakkı satın almak mümkündür.

Yurtiçi: Yurtiçi uçuşlarında fazla bagaj, kg başına 7 $ ödeyerek alınabilir.

Yurtdışı: Yurtdışına Belavia Belarusian Airlines ile gidecek yolcuların fazla bagajları olduğunda firmaya ödeyecekleri ücretler kg başına 15 $ olarak belirlenmiştir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Belavia Belarusian Airlines, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçuşu bulunmamaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp hasarlı ve eksik bagajları olan Belavia Belarusian Airlines yolcuları, durumu havalimanlarında fark ettiklerinde mutlaka, havalimanlarında bulunan, kayıp eşya bürolarına başvurmaları gerekir. Bu servis de görevli personele, biniş kartı, kimlik ve check-in sırasında verilen bagaj etiketlerini göstermeleri gerekir. Yapılan araştırmalar sonucunda bagajın bulunmaması durumlarında, Belavia Belarusian Airlines, yolcu mağduriyetini gidermekle hükümlüdür. Geç teslim edilen bagajlar ise yolcunun vermiş olduğu adrese kargo yolu ile ulaştırılır. Kayıp olan bagajın bulunması için, bavulun rengi, boyutu gibi bilgilerin görevlilere iletilmesi oldukça önemlidir. Bagaj takip numaraları ile kayıp olan bagajların durumunu takip etmek mümkündür. Bagajların bulunması için ön görülen süre yaklaşık olarak 30 gün olarak belirlenmiştir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Yönetmeliklerin belirlediği kurallar doğrultusunda, tehlike yaratacak maddelerin uçağa alınmaması gerektiğine karar verilmiştir. Bu kararlar neticesinde, patlayıcı maddeler, radyo aktif maddeler, kabin güvenliği açısından silah, bıçak gibi aletlerin uçağa alınmasına izin verilmez. Sıvı kısıtlamaları yine tehlike boyutunda olduğu sürece kargo bölümüne ya da kabine alınmasına izin verilmez. Deodorant, parfüm ve saç spreyleri, 75 ml üstünde ise bu ürünler ile seyahate izin verilmemektedir.

Belavia Yiyecek, İçecek ve İkram

Belavia Belarusian Airlines yolcularına seyahat sırasında sunulan yiyecek, içecek ve ikramlar ücretsiz olarak verilir.

 • Economy Class İkramlar

Belavia Belarusian Airlines, genellikle kısa ve orta menzilli uçuşlar düzenler. Economy Class'da uçan yolcular, uçuş sırasında kısa mesafe ise, tavuklu ya da peynirli sandviç ve içecek ikram edilir. Bir tepsi de sunulan bu ikramlara ek olarak tatlı ve su da eklenir. Uçuş sabah saatlerinde ise kahvaltı servisi yapılır. Orta menzilli uçuşlarda sıcak yemek, içecek, tatlı ve su ikram edilir.

 • Business Class İkramlar

Belavia Belarusian Airlines Business Class yolcularına ayrıcalıklı hissettirmek adına, minik ikramlar ile yolculuk başlar. Kısa mesafe uçuşlarında porselen tabaklarda yemek servisi yapılır. Menüleri zengin olan hava yolu şirketi uzun uçuşlarda ise istenilen 2 çeşit sıcak yemek, içecek, salata, tatlı ve su ile beraber sunulur.

 • Özel Yemek Servisi

Belavia Belarusian Airlines yolcuları, diyet menüleri ve özel istekli yemeklerde önceden kabin ekiplerini bilgilendirmeleri gerekir. Çocuk menüleri; hamburger, patates kızartması ve içecek ile servis edilir.

Belavia Belarusian Airlines Business Class

Belavia Belarusian Airlines, son aldığı Boeing uçaklarda, Business Class bölümü ile hizmet verir. Economy Class ve Business Class bölümleri bar ile ayrılır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Belavia Belarusian Airlines, yeni uçaklarda koltuk diz aralığını 80 cm olarak standart ölçüden fazla olarak ayarlanmıştır. Koltukların alt kısmında uzayan, ayak koyma yeri ile economy classa göre daha konforlu yolculuk sağlar.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Yiyecek, ikram ve içecekler ücretsiz olarak ikram edilmektedir. Servisler 2.30 saatte bir yapılır. Özel ve zengin menüleri ile Beyaz Rusya Cumhuriyeti' nin en iyi hava yolu şirketi olan Belavia Belarusian Airlines, yemeklerinin lezzeti ile de sıkça gündem olmuştur.

 • CIP Salon / VIP Lounge

Belavia Belarusian Airlines yolculuk yapmaya karar veren ve tercihlerini Business Class'dan yana kullanan yolcular, CIP salonlardan ücretsiz olarak faydalanabilirler. Seyahat öncesinde, dinlenme, yemek yeme ve sigara içme alanlarında bekleyebilirler.

 • Diğer Özellikler

Business Class yolcularına, uzun uçuşlarda; dergi, gazete ve uyku için gerekli ekipmanlar sağlanır.

Belavia Belarusian Airlines Uçuş Programı

Belavia Leader uçuş programı ile mil kazanmak ve havaalanındaki alışverişlerde ve uçak bileti alımlarında kullanma imkanı.

Belavia Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Belavia Belarusian Airlines, seferleri hakkında bilgi, rezervasyon işlemleri ve bilet almak için biletal.com adresini ziyaret etmek yeterlidir.

Belavia Belarusian Airlines Seferi: Çoğunluğu yurtdışı olmak üzere toplamda 40 uçuş rotası bulunan Belavia Belarusian Airlines, yeni anlaşmalar ile uçuş ağını genişletmeye başlamıştır.

Belavia Belarusian Airlines Rezervasyon: Rezervasyon işlemleri, uygun fiyatlar ile online şekilde yapılabilir.

Belavia Belarusian Airlines Bilet Al: Online bilet satışı yapılır.

Belavia Bilet İptal/İade Prosedürü

Promosyonlu bilet alan yolcuların, biletlerde değişim yapılmasına izin verilmez. Esnek bilet sahipleri, Biletall.com iletişim bilgileri ile bilet değişikliği yapabilir.

Esnek biletlerde iptal ve iade işlemlerinde, %20 kesintiden sonra yeni bilet alabilir ya da çok bilet şeklinde bekletebilirler.

Belavia Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Normal koltukların diz mesafeleri, 55 cm'dir. Koltuklarda elektrik girişleri bulunur. Konforlu olan koltuklar 3 - 3, 3 - 2 şeklinde sıralanmıştır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Belavia Belarusian Airlines, bebek ve çocuk yolcuların rahat seyahat etmeleri için belirli tedbirler almıştır. 0-24 aylık bebeklere koltuk almak mecburi değildir. 2 Yaş üstü çocuklara, koltuk almak mecburidir. Çocuk yolcuların güvenliği için, ebeveynleri tarafından kemerlerinin bağlanması gerekir.

 • Hamile Yolcular

34 haftayı dolduran hamile yolcuların seyahatine izin verilmez. 28 haftayı dolduran yolcuların ise mutlaka doktor raporu ile havalimanına gelmeleri gerekir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta, engelli ve yaşlı yolcular için özel yardım birimleri bulunur. Bu yardımlardan faydalanabilmek için, hava yolu şirketine önceden bildirim yapmaları gerekir.

 • Evcil Hayvanlar

Kedi, köpek ve kuş dışında evcil hayvanlar ile yolculuğa izin verilmez. Kafes içerisinde olan evcil hayvanların, 7 kg geçmemeleri gerekir.

 • Seyahat Sigortası

Belavia Belarusian Airlines, uçuş güvenliğini riske atmamak için gerekli önlemlerin tümünü almıştır. Bununla beraber Travel Guard şirketi ile yaptığı sigorta anlaşmasından dolayı tüm uçakları yolcu ve personelini garantiye alarak, daha fazla uçuş güvenliğine sahip olmuştur.

Belavia Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Minsk - Kiev 627,37 TL 0 Dakika
Kiev - Minsk 721,29 TL 2 Saat
Moskova - Kiev 749,11 TL 2 Saat 35 Dakika
Minsk - Kishinev 810,51 TL 30 Dakika
Moskova - Lviv 815,06 TL 3 Saat 10 Dakika
St. Petersburg - Kishinev 966,42 TL 2 Saat 55 Dakika
Minsk - Varşova 1.124,48 TL 10 Dakika
Bakü - Minsk 1.276,63 TL 2 Saat 35 Dakika
Belgrad - Minsk 1.299,74 TL 3 Saat 55 Dakika
Kiev - Bakü 1.406,13 TL 8 Saat 30 Dakika

Belavia Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Belavia uçak bileti ne kadar?

  Belavia firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Minsk - Kiev olup, bilet fiyatı 627,37 TL'dir.
 • Belavia kaç yılında kuruldu?

  1996 yılında kurulmuştur.
 • Belavia firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Minks şehrindedir.
 • Belavia IATA kodu nedir?

  B2 uluslar arası IATA kodudur.
 • Belavia çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +375 (17) 220 25 55

Belavia Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (66)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%74
%26
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
89 Değerlendirme
M*** K***
23 Eylül Pazar
Olumlu benim tarafımdan tatil de tekrar tercih edeceğim bir firma
S*** Ç***
14 Ağustos Salı
Ben çok memnun kaldım memnun kalmayan arkadaşlar bence ne aradıklarını bilmiyorlar.
O*** B***
4 Ağustos Cumartesi
Yolculukları severim fakat koltuklar biraz daha rahat olabilirdi
B*** E*** T***
6 Temmuz Cuma
Ben hiç memnun kalamadım bir daha binmeyi düşünmüyorum bu firmanın uçaklarına
A*** G***
24 Haziran Pazar
Firmayı tatile çıkarken kullanmıştım bence bir problem yok gayet iyi gibiydi
2
24
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Belavia sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Belavia Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 21.10.2020 05:28:33 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Aşkabat, (ASB)
ASB
TM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961