1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Together We Fly"
Allegiant Air

Allegiant Air Allegiant Air Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1997
Firma Kısaltması
AAY
Firma Merkezi
Kanada
IATA Kodu
G4
Çağrı Merkezi
+1702 505 88 88
Uçak Sayısı
100
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Allegiant Air Hakkında

Allegiant Air, 1997 senesinin ocak ayında WestJet Express adıyla kurulmuştur. Sahibi ve CEO'su olan Mitch Allee, başkan Jim Patterson ve baş pilot Dave Beadle tarafından ortaklaşa olarak kurulan şirket, West Jet Air firması ile olan marka anlaşmazlığı davasını kaybettikten sonra isim değişikliği yolunu tercih etmiştir. 1998 senesinde Allegiant Air adını alan firma, tarifeli seferlerini bu tarihten itibaren başlatmıştır.

117 farklı uçuş noktasına düzenli olarak seferler düzenleyen Allegiant Air, 2001-2002 senelerinde gerçekleştirdiği yeniden yapılanma sayesinde bugünkü yolcu kapasitesine ulaşabilmiştir.

Allegiant Air uçak bileti ile seferlere katılmak isteyen yolcuların, bilet rezervasyon işlemlerini Biletall.com'da yaptırmaları oldukça kolaydır. Türkiye'den Allegiant Air'i tercih ederek seyahat gerçekleştireceklerin, Biletall.com'da bilet bulabilmeleri mümkün olacaktır.

Allegiant Air uçak bileti fiyatları için erken yapacağınız rezervasyonlarınız Biletall.com'da oldukça avantajlı olacaktır. Uçuşunuzun rahat ve konforlu bir şekilde gerçekleşmesi, Allegiant Air'in sunduğu özelliklerle mümkün olabilmektedir.

Allegiant Air şirketinin 100 uçaklık filoları, her zaman Kanada merkezli veya birçok ülkeye seyahat etmenize imkan tanıyacaktır. Allegiant Air'in izlediği düşük maliyetli bilet sunma taktikleri nedeniyle uçak biletleriniz ucuza gelecektir. Gezebileceğiniz 117 farklı noktanın seferleri Allegiant Air bünyesinde sürekli olarak gerçekleşmektedir.

Yurt dışında 117 uçuş noktası ile Kanada'nın en gelişmiş havayolu firmalarından bir tanesi olmaya aday olan Allegiant Air, ekonomi sınıfı yolcularına keyifli bir yolculuk imkanı sunmaktadır.

Maliyet politikalarının şirket kapsamında, müşterilere düşük ücretli uçak biletleri sunmak olarak belirlendiği için Allegiant Air uçak bileti rezervasyon maliyetleriniz son derece ucuza gelecektir. Uçaklarda bu maliyet düşüşüne rastlanmamakta ve son model teknolojik uçaklara firma bünyesinde yer verilmektedir. Uçakların az yakıt tüketimi sağlamaları, bu maliyet politikalarına Allegiant Air bünyesinde yer verilmesiyle sonuçlanmıştır.

Allegiant Air firmasındaki ulaşım ağı Amerika'da bulunan küçük şehirlerden, dünya çapındaki farklı destinasyonlara kadar uzanmaktadır. Bu nedenle müşterileri için eğlence ve seyahati birleştiren bir şirket bünyesine sahiptir.

ABD Ulaştırma Bakanlığı (DOT) tarafından ABD'de charter ve tarifeli seferler düzenleme konusunda onaylı bir firma olan Allegiant Air, çalışmalarını bu onayın verdiği kapsamda yürütebilmektedir. Emniyet, güvenlik ve profesyonelliğin benimsendiği uçuşlarda, misafirlere güler yüzlü bir hizmet sağlanmaktadır. Allegiant Air en ucuz uçak bileti alırken erken rezervasyon yapmayı tercih ederseniz, uygun fiyatlara sahip olabiliyorsunuz. Böylelikle Biletall.com'un erken dönem rezervasyon işlemlerinin farklı fiyat seçenekleriyle seyahatlerinizi daha ucuza getirebilmektesiniz.

Allegiant Air Online Check - in

Allegiant Air şirketi, misafirlerin uçuş gerçekleşmeden 45 dakika öncesine kadar check-in yapabilmelerini sağlamaktadır.

Online rezervasyon işlemleriniz, Allegiant Air uçak bileti fiyatları dahilinde size koltuk seçebilme imkanı tanıyacaktır. Ayrıca yiyecek ve içeceklere göz atabilir, kabinlerin iç bölümlerini de bu check-in işlemleri sırasında görüntüleyebilirsiniz.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Allegiant Air şirketi, online check-in işlemlerinizi yapabileceğiniz bir sisteme bünyesinde yer vermektedir. Bu check-in hizmetinde planlanan uçuşunuzdan 24 saat öncesinde veya en geç 45 dakika öncesine kadar işlem yapabilmektesiniz. Check-in işlemi yaparak biniş kartınızı temin etmek havalimanlarında mümkün olmaktadır. Ayrıca Allegiant Air mobil uygulamasını indirerek kağıt bilet almanıza gerek kalmayacaktır. Koltuğunuzu check-in işleminde belirleyin ve belirlediğiniz koltukta uçak içerisinde seyahat edin.

Allegiant Air Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uçuşlarda seferler ucuz maliyetlidir.
 2. Seyahatleriniz uçuş personellerinin uzmanlığı nedeniyle emniyetle gerçekleşir.
 3. Amerika'nın her şehrine ve yurt dışındaki birçok destinasyona uçabilirsiniz.
 4. Uçak seferlerinde yapılan düzenli planlamalar ile seferlerin gecikmesi söz konusu değildir.
 5. Allegiant Air müşterisi olarak kampanyalara ve indirimli uçuşlara dahil olabilirsiniz.
 6. Kullanılan uçaklar ve uçak teknolojileri son model olarak tercih edilir.
 7. Yapılan yüzlerce sefer sayesinde bilet bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Allegiant Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Allegiant Air firmasında bagajlarda standart olan ve tek kişisel çanta getirme imkanı sağlanan bir sistem bulunmaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Bagaj kapasitesi olarak Allegiant Air şirketinin politikaları, 40 pound ağırlığa izin vermektedir.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajlarının 15x7x16 inç olarak evrak çantası veya küçük sırt çantası boyutlarına yer vermektedir. Bu çantalar ön kısımda bulunan koltuğun altına konularak taşınabiliyorlar. 14x9x22 inç ise giysi veya spor çantası türü için belirlenen boyutlardır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Ücretsiz bagajlar, Allegiant Air şirketinin politikalarına göre maksimum 40 pound olabilir. Bu ağırlığı aşan bütün bagajlar ücrete tabi olmaktadır. Ayrıca müşterilerin yanlarında yalnızca bir adet kişisel çanta bulunabilir. Bunun haricindeki her ek çantaya ek ücretlendirme yapılmaktadır. Ek ücretler çantalara ve boylarına göre 50 veya 75 dolar olabilmekte.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kaybolan bagajların, Allegiant Air şirketine bildirilmesi gerekmektedir. Bunun için uçuş yaptığınız havalimanındaki Allegiant Air noktasına başvurmanız gerekecektir. Başvurularda tutanak tutulur ve kayıp-çalıntı hattından hasar gören veya kaybolan eşyanızla ilgili bilgilendirilmeniz sağlanır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Allegiant Air şirketinin politikaları dahilinde tehlikeli madde taşımak yasaktır ve 250.000 dolar para cezasına çarptırılmanız söz konusu olabilir. Zehirler, aşındırıcılar, radyoaktif maddeler, oksitleyiciler taşınamaz.

Allegiant Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Üstün kaliteli araç içi seçimlerle, misafirler koltuklarının rahatlığında ferahlatıcı bir içeceğin ve lezzetli atıştırmalıkların tadını çıkarmanızı sağlamaktadır. Online olarak yemek siparişi Allegiant Air'de verilemez.

Economy Class İkramlar

Allegiant Air şirketinin online yemek servis hizmeti bulunmamaktadır. Bu nedenle ücretsiz verilen belli atıştırmalıklardan veya içeceklerden alabilirsiniz. Paket servis veya ücretli içeceklerden satın alabilirsiniz.

Business Class İkramlar

Ücretsiz içecek servisinin yanı sıra, ücretli olan çerez, cips, çikolata, müsli gibi yiyecekleri paket servis olarak alabilirsiniz. Coca Cola, Sprite, Diet Cola gibi ürünler bu paketlere dahildir.

Özel Yemek Servisi

Uçağın özel yemek servisi bulunmamaktadır. Ancak özel olarak alabileceğiniz içecek ve yiyecek paketlerine yer verilmektedir. Bu paketlerin birçoğu ücretlidir ve nakit ödeme alınmamaktadır.

Allegiant Air: Business Class

Allegiant Air şirketinin uçaklarından 81 tanesi tamamen Economy Class olarak dizayn edilmiştir. Koltuk tercih ederken Giant Seats ve Legroom adı verilen oturma seçenekleri satın alınabilir.

Koltuk Diz Mesafesi

Business Class yolculuklarına imkan verilmemektedir ve koltuk diz mesafesi 16 inç olarak standarttır. Ancak Giant Seats ve Legroom adlı özellikler ile ekstra koltuk diz mesafesine sahip olabiliyorsunuz.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Allegiant Air şirketinde, standart olarak paket yiyecek kapsamlarına yer verilmektedir. Bu yiyecekler ve içecekleri belli ücretler karşılığında satın alabiliyorsunuz. Ödemelerinizi mutlaka kredi kartı ile yapmanız gerekecektir.

CIP Salonu / CIP Lounge

Allegiant Air şirketinde Business Class yolculuklar yapılmadığı ve düşük maliyete önem verildiği için, CIP salonlarına yer verilmemektedir.

Allegiant Air Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt dışındaki ve Amerika'daki geniş uçuş ağlarıyla birlikte Allegiant Air bünyesinde Phoenix, Kalifornia, Florida, Myrtle Plajı, Las Vegas gibi eğlence odaklı bölgelere kolaylıkla uçabilirsiniz. Firmanın filoları 100 uçağa yer vermekte ve bunlardan 81 tanesi Economy Class olarak dizayn edilmiştir. Diğer uçaklarında da Business Class uçuşlarına yer verilmemektedir. İç hat ve dış hat seferlerinde Allegiant Air'i tercih ederek varmak istediğiniz yere ekonomik bir şekilde uçabilirsiniz.

Allegiant Air Seferleri

Haftanın birçok gününde Allegiant Air uçak seferleri bulunmakta ve ABD merkezli olarak yapılan uçuşlarda bu şirketi tercih edebiliyorsunuz. ABD'nin küçük şehirleri de dahil olmak üzere farklı noktalardaki seferlere katılabilirsiniz.

Allegiant Air Rezervasyon

Amerika'nın eyaletlerini kapsayan ve bazı yurt dışı destinasyonlu uçuşlara da yer veren Allegiant Air'i Biletall.com'un ayrıcalıklı avantajlarıyla daha ucuz maliyetli olarak kullanabilirsiniz. Rezervasyonlarınızın erken dönemli olması, yapacağınız uçuşların Economy Class olarak son derece avantajlı olmasını sağlayabileceksiniz.

Allegiant Air Bilet Al

Allegiant Air şirketinin üyesi olduğunuz takdirde, ekonomik olan uçuşlarda kampanyalara da dahil olabiliyorsunuz. Biletall.com'un fiyat incelemeleriyle birlikte yolculuktan günler öncesinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Allegiant Air Bilet İptal/İade Prosedürü

Allegiant Air şirketinde, uçuşunuzdan 1 saat öncesine kadar iptal prosedürü uygulama olanağına sahipsinizdir. Değişim ücreti olarak 75 dolar talep edilir ve bilet değiştirildikten sonraki 7 gün içerisinde herhangi bir değişiklik gerçekleştirilemez.

Allegiant Air Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltukların genişlikleri 16-18 inç arasında farklılık gösterebilmekte. Economy Class olan biletler için Giant Seats seçimi yapılabilir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Allegiant Air firmasında 15-24 günlük çocuklar 15 yaşından büyük biriyle seyahat etmelidirler. 2 yaşını dolduran çocuklar için bilet alınmalı ve yanında 15 yaşından büyük bir biletli yolcu bulunmalıdır. 15 yaşını geçen her bir bireyin yanında yalnızca bir çocuk seyahat edebilmektedir. Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından belirtilen yönetmeliklere göre, çocukların bir oto koltuğunda veya kemerle seyahat etmeleri gerekmektedir. Oto koltuğunun maksimum ağırlığı 40 kilogram olmalıdır.

Hamile Yolcular

Allegiant Air firmasının hamile bayanlar için uyguladığı prosedür, doktor onayı almak ile sınırlıdır. Uçuştan 72 saat öncesine kadar bu doktor raporu firmaya sunulmalıdır. Doktor onayı bulunan her hamile bayan Allegiant Air'in uçuşlarına dahil olabilmektedirler.

Hasta ve Engelli Yolcular

Uçuşlarda hasta ve engelli yolcuların portatif olarak solunum cihazı taşımalarına izin verilmektedir. Fakat bu cihazların elektrik sistemine müdahale etmeyecek şekilde pille çalışır olmaları gerekmektedir. Bunun haricinde yolcuların kendi bakım ekipmanlarını yanlarında taşımaları söz konusu olmalıdır.

Evcil Hayvanlar

15 yaşını aşan her birey yalnızca 1 adet evcil hayvan taşıyabilir. Pet taşıyıcı kafesler yolculuk sırasında koltuğun alt kısmına konularak seyahat edilebilir. Uçaktayken bu kafesten hayvan dışarıya çıkarılmamalıdır. Taşıyıcılar 9x16x19 inç boyutlarında olmalıdır.

Seyahat Sigortası

Trip Flex adı verilen seyahat sigortası normal bir ücret dahilinde müşterilere sunulmaktadır. Fakat bu hizmetten yararlanmak istemiyorsanız kullanmama hakkınız bulunmaktadır.

Allegiant Air Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Allegiant Air kaç yılında kuruldu?

  1997 yılında kurulmuştur.
 • Allegiant Air firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Kanada şehrindedir.
 • Allegiant Air IATA kodu nedir?

  G4 uluslar arası IATA kodudur.
 • Allegiant Air çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1702 505 88 88

Allegiant Air Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (18)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%78
%22
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
82 Değerlendirme
A*** P***
13 Temmuz Cumartesi
mükemmel bir yolculuk yaptık
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Allegiant Air sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Allegiant Air Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:40:57 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531