1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

Al Najaf Uçak Bileti

Al Najaf Para Birimi
Irak Dinarı (IQD)
Al Najaf Zaman Dilimi
GMT +3
Al Najaf Şehri En İyileri
Manzara, İmam Ali Türbesi, Kebap Ve Közlenmiş Sebze
Al Najaf Hava Durumu (22 Ekim) 35°C Açık
Al Najaf Hava Durumu (23 Ekim) 35°C Güneşli

En Ucuz Al Najaf Varışlı Uçak Seferleri

31 Eki 2020
Ankara - Al Najaf
Türk Hava Yolları
25 Eki 2020
19 Kas 2020
Meshed - Al Najaf
Qatar Airways
11 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Al Najaf Kalkışlı Uçak Seferleri

Al Najaf - Adana
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Al Najaf - Meshed
Türk Hava Yolları
29 Eki 2020
Al Najaf - İsfahan
Türk Hava Yolları
30 Eki 2020
Al Najaf - Alanya
Qatar Airways
10 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Al Najaf Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Al Najaf Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Al Najaf Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
IQ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
0,85 USD
Yemek Fiyatı
6,01 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,45 USD

Al Najaf’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Al Najaf uçak bileti ile havayolu ulaşım imkanında faydalanan yolcuları bazı özel iklim koşulları beklemektedir. Çöl ikliminin hakim olduğu kentte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise oldukça soğuk geçmektedir.

Dağlarla çevrili olması ve yüksek bir tepede konumlanmış olmasıyla birlikte kışlar neredeyse hep karlı geçer ve hayat şartları zorlaşır.

Bu yüzden seyahat edecek olan yolcuların ilkbahar ve sonbahar mevsimlerini tercih etmelidir. Yıl boyunca yağmur miktarı düşük olan kentte özellikle yaz aylarında yoğun kum fırtınaları görülür ve bu durumun kış şartlarından farkı yoktur.

Al Najaf Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Al Najaf uçak bileti alarak tercih ettiğiniz seyahatlerde, havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlama olanakları sınırlı sayıdadır. Fakat mesafenin kısa olması, bu sorunu hem finansal hem de rahatlık açısından en aza indirgemektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 0,85 USD

Al Najaf Havalimanı'nın terminal çıkışlarında bulunan otobüs duraklarına giderek, şehir merkezi yakınlarında inebilirsiniz. Fazlaca otobüs bulunan havalimanı konumundan, direkt şehir merkezine gitmeniz mümkün olmamaktadır. En azından yakın bir yerlerde seyahatiniz sonlandırmanız 8 kilometrelik mesafeyi 1 kilometreye kadar düşürecektir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 8 USD

Şehirde en çok kullanılan taksiler ile doğrudan şehir merkezine gitmek mümkündür. Diğer ulaşım olanaklarına göre biraz pahalıdır ve şehri tanımıyorsanız, dilinizde yoksa dolandırılma riskiniz bulunmaktadır. Taksiye binmeden önce şoförle anlaşmanız dahilinde, taksi ücretiniz biraz daha az olacaktır. Yolculuk süresi 10 dakikadır ve eğer havalimanı önünde bulunan taksilere güvenmiyorsanız, +964 750 418 0000 numarasından Hello Taxi firmasını arayarak, güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Taksiye göre daha uygun olan otel servisi seçeneğiniz kullanmak için, rezervasyon yaptırmış olduğunuz otelinizden otel servisi talep etmeniz gerekir.

Araç Kiralama

Terminal çıkışlarında bulunan araç kiralama ofislerine ziyaret gerçekleştirerek araç kiralayabilirsiniz. Fakat araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilmeniz için uluslararası düzeyde araç kullanman

Al Najaf Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Al Najaf Havalimanı'nda sadece bir terminal bulunur. Büyüklük olarak ortalama bir alana sahiptir. Şehir merkezinin 8 km doğusunda konumlanmış olan Al Najaf uçak havalimanında uçuş sürelerinizi beklerken birçok hizmetten faydalanma imkanınız vardır.

Yeme içme alanlarında Irak ve Al Najaf mutfağına ait olan zengin içerikli lezzetleri deneyebilirsiniz. Yine uçuş sürelerinizi beklerken Al Najaf alışveriş kültürüne sahip olan ve serbest çalışan alışveriş mağazalarında alışveriş yapabilir, bekleme salonlarında verilen ücretsiz internet hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Terminal girişinde bilet satış ofisleri kayıp eşya bürosu bulunur. Terminal çıkışlarında araç kiralama ofisleri, hem terminal girişinde hem de terminal çıkışlarında ise döviz büroları, ATM cihazları, sabit bagaj depo alanları, uzman hekim ve hemşirelerin hizmet verdiği ilkyardım revirleri bulunur.

Al Najaf’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Al Najaf'a uçak bileti alarak seyahat etmek isteyen yolcuların beklentileri maalesef karşılanmayacaktır. Özellikle son savaşta Irak'ın büyük bir bölümü zarar görmüş, Al Najaf kenti de bundan nasibini almıştır. Fakat dini gezi düşünenler için din merkezi olarak kabul görmüş olmasından dolayı, Al Najaf doğru bir tercih olacaktır.
 2. Al Najaf, tarih boyunca birçok olaya şahit olmuş ve bire bir olarak zarar görmüştür. Tarihin kötü etkilerini yerinde görmek isteyen turistler, aradıklarını fazlasıyla bulacaklardır.
 3. Al Najaf mutfağı özgün lezzetlere sahiptir. Kırmızı et ve baharat zenginliğinden oluşan yemekler birçok kesime hitap etmese de, yenildiği zaman ''Vay Be!'' dedirtecektir.
 4. Yıllar hatta asırlar boyunca hem bina, hem yapı hem de insan nüfusu anlamında büyük zararlar gören Al Najaf kentinde, bu durumu gözler önüne seren birçok mezarlık bulunmaktadır. İnsana nereye gideceğini net bir şekilde hatırlatan mezarlıkların 3000 yıllık bir geçmişi vardır.
 5. Tepe üstüne kurulmuş olan Al Najaf kentinde özellikle geceleri muhteşem görüntüler seyredilmektedir. Aşağıda ışıklarla süslenmiş yerleşim yerleri, yukarıda ise gökyüzünde bulunan yıldızların ışıkları insanda huzur duygusunun uyanmasına katkıda bulunmaktadır.

Al Najaf Hakkında

Irak'ın başkenti Bağdat'ın 160 km güneyinde yer alan Al Najaf, çoğunluğunu Şii'lerin oluşturduğu yaklaşık 750.000 kişilik nüfusuyla dikkat çeker. Al Najaf dünyada ' Bilim Havzası' olarak nitelendirilmiştir. Bunun en temel sebebi, tarih boyunca dünya çapında verdiği dini eğitimlerinden kaynaklanmaktadır.

Şii'lerin fazla olmasıyla hızla yayılan Şii düşüncesi ve fikir akımları İslami eğitimlere yön vererek, şehri merkezi bir konum haline getirmiştir. Fırat Nehri'nin kenarında kurulan kentin, yüksek bir tepede konumlandırılmış olması şehir manzarasının olumlu ve olumsuz özelliklerini gözler önüne sermiştir. Al Najaf tarih boyunca birçok sıkıntı yaşamıştır.

1157 yılında kurulan Vehhabi Devleti'nin tüm hükümdarlarının tek bir amacı vardı. Arap Yarımadası'na sahip olarak İslami fikirlerini farklı boyutlara taşımak isteyen hükümdarlardan Abdülvehap, 1206 yılında vefat edince yerine Muhammed İbn Suud geldi ve devlet politikası gereği ilk olarak eski adıyla bilinen Necid'e saldırdı. Ele geçirilen kent yıllarca büyük bir kıyımla karşı karşıya yaşadı.

Sonrasında Osmanlı Devleti'nin Irak üzerindeki egemenliği artınca kentte rahat bir nefes aldı ve bir süre bu şekilde yaşadı. Araya giren Osmanlı- Rus savaşları bu huzura gölge düşürdü. Savaşlarda birçok kent gibi boş bırakılmak zorunda kalan Al Najaf kentinde 1832 yılında yeniden kurulan Vahhabiiler ve Şii'ler arasında büyük çaplı tartışmalar çıktı.

1892'de Basra Körfezi'nde hakimiyet kuran Vahhabiler Şii'ler tarafından birçok askerinin öldürüldüğünü bahane ederek Al Najaf'a yeniden saldırdı ve binlerce insanı kılıçtan geçirdi. Zamanla hakimiyetini kaybeden ve yıkılmaya yüz tutan Vahhabi Devleti, 3 Ekim 1932'de Irak hükümetinin kurulmasıyla birlikte kentten çekilmek zorunda kaldı.

Son olarak 2003 yılında çeşitli bahanelerle Irak'a savaş açan ABD'ye karşı düzenlenen önlem çerçevesindeki olaylarla büyük bir kaosun içine giren kent yeni bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Zamanla azalan savaş etkileriyle toparlanmaya başlayan kent, savaşın resmi olarak bitmesiyle normale dönmüştür. Sünni- Şii tartışmaları hala devam eden kent, bu olgudan bir türlü kurtulamamıştır. Geniş bir araziye yayılan kentte camiler ve pembe- yeşil renklerinin hakim olduğu evler ve binalar oldukça ilgi çeker. Doğa konusunda zayıftır ve tarihte yaşanan olayların etkisiyle geriye sadece taş ve kum kalmıştır.

Kentte yaşayan halk geçimini hayvancılık ve tarım yaparak, inşaat ve madenlerde çalışarak sağlamaktadır. Ortalama gelir düzeyine sahip bir kenttir ve son savaşta fazlasıyla sömürülmüş, çoğu yer talan edilmiştir.

Al Najaf Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,85 USD
Taksi
0,89 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içerisinde en çok kullanılan ulaşım aracı, başka bir seçenek olmadığından otobüs olmuştur. Kişisel olarak özel araçların kullanılmadığı kentte, motosiklet kullanımı oldukça yaygındır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Taksiler biraz pahalı olduğundan dolayı çok fazla tercih edilmemektedir.

Al Najaf Vize Şartları

Irak Vize İstiyor mu?
Hayır
Irak Vizesiz Kalınabilecek Süre
10 Gün
Irak Vize Detayları
Karayolu ile Irak’a seyahat etmek isteyenlerin Irak’ın dış temsilciklerinden vize almaları gerekiyor.

Al Najaf’da Gezilecek Yerler

İmam Ali Türbesi
Wadi Al Salaam Mezarlığı
Geriye Kalan: İmam Ali Türbesi

Birçok cami ve müzeye sahip olan Al Najaf kentinin eski hali büyük bir özlemle aranmaktadır. Savaşların etkisiyle taş yığınına dönen eserlerin en sağlamı İmam Ali Türbesi olmuştur.

3000 Yıllık Mezarlık: Wadi Salaam Mezarlığı

Son savaşta neredeyse mezarlığa dönen kentte, 3000 yıldır zarar görmeden gelen Wadi Salaam Mezarlığı'nın bazı kısımları parçalanmış olsa da manevi olarak kişilerde farklı duygular uyandırmaya devam etmektedir.

Al Najaf’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kebap Ve Közlenmiş Sebze
Tel Kadayıf
Izgarada Kırmızı Et: Kebap ve Közlenmiş Sebze

Yemek kültürü olarak Türk kültürüne oldukça yakın olan kentte kırmızı et tüketimi oldukça fazladır. Canlı kesim hayvanın lezzetli kısımlarından alınan etler, ızgarayla buluşarak muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Domates, biber, soğan, patlıcan közlenerek etin yanında servis edilir. Al Najaf uçak bileti ile seyahat eden kişilerin mutlaka yemesi gereken bir yemektir.

Kızartılmış Tatlı: Tel Kadayıfı

Tel kadayıfları birbirinden ayrılır, içerisine ceviz, fındık ya da Antep fıstığı konularak yuvarlak bir şekilde sarılır ve kızgın yağa atılır. Kızartılan kadayıflar kıvamlı bir şerbetle buluşur ve ortaya o muhteşem lezzet çıkar.

Konaklama İçin Al Najaf Otel Seçenekleri

Ucuz Al Najaf uçak bileti ile seyahat etme imkanına sahip olduysanız, şehirdeki gelişmiş konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Noor Al Najaf Hotel 3 yıldızlı bir hizmet kalitesine sahip olan otel şehir merkezine 3,4 km, Al Najaf

Noor Al Najaf Hotel
3 yıldızlı bir hizmet kalitesine sahip olan otel şehir merkezine 3,4 km, Al Najaf Uluslararası Havalimanı'na ise 11,4 km mesafededir. Camilere yürüme mesafesinde olan otelde, ücretsiz internet hizmeti ve oda servisi verilmektedir.
Safi Safa, Behind Imam Ali shrine, Al Najaf IRAK
Al Murrooj Hotel
Şehir merkezine 300 metrelik uzaklığı bulunan mimarisiyle dikkat çekmektedir. Havalimanının 8,3 km batısında yer alır ve 4 yıldızlı hizmet verilir. Tesis içerisinde yüzme havuzu bulunmaktadır. Turistler tarafından yoğun ilgi gösterilen otelin sunduğu hizmet olanakları, ziyaretçileri memnun etmektedir.
Near to Najaf airport, 96400, Al Najaf IRAK
Zamzam Hotel
Al Najaf kentinin en iyi oteli olan Zamzam Otel, bahçe peyzajı, bina mimarisi ve hizmet kalitesiyle 5 yıldızlı olarak görünse de denizi olmadığı için 4 yıldızlı olarak konuklarını ağırlamaktadır. Hizmetlerinde ücretsiz kahvaltı ve yemek seçenekleri, yetişkin ve çocuk ayrı ayrı olmak üzere yüzme havuzları, spor salonları bulunmaktadır. Al Najaf havalimanına 10,5 km uzaklıktadır.
1 Revolution, Al Najaf Irak

Al Najaf Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Al Najaf 2.864,37 TL 12 Saat 45 Dakika
Ankara - Al Najaf 4.221,31 TL 7 Saat 35 Dakika
Gaziantep - Al Najaf 4.268,54 TL 12 Saat 40 Dakika
Samsun - Al Najaf 4.412,40 TL 10 Saat 50 Dakika
Lefkoşa - Al Najaf 4.580,74 TL 11 Saat 35 Dakika
Hatay - Al Najaf 4.752,93 TL 14 Saat 30 Dakika
Meshed - Al Najaf 6.679,05 TL 23 Saat 5 Dakika

Al Najaf Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Al Najaf uçuşu olan firmalar hangileridir?

  Fly Dubaı, Middle East Airlines, Pegasus, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Al Najaf yurt dışı uçak bileti ne kadar?

  Al Najaf varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Al Najaf olup, bilet fiyatı 2.864,37 TL'dir.
 • Al Najaf şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?

  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Al Najaf ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Dünyanın Yaşama En Elverişsiz 10 Bölgesi
Dünyanın Yaşama En Elverişsiz 10 Bölgesi
14 Ağustos 2020
Kimi zaman fotoğraflarına baktığımızda dünyanın en ilginç yerleri ya da dünyanın en güzel yerleri diyebilirsiniz. Hatta aksiyon isteyip keşke bu manzaranın fotoğraflarını çekip arşivime ekleyebilsem d
Uçak Yolculuğu Hakkındaki Efsaneler ve Gerçekler
Uçak Yolculuğu Hakkındaki Efsaneler ve Gerçekler
29 Haziran 2020
Uçmak hala bazı insanları korkutan gizemli bir deneyim. Sonuçta, doğal olarak mümkün olmayan bir şey yapıyorsunuz. Uçaklar, özellikle de hava yolculuğu hakkında çok bir şey bilmiyorsanız, bu sizin içi
Ege Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Ege Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
04 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Balıkesir Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 5 Saat Ege Ekspresi Nedir? Ege Ekspresi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından işletilmekte
9/5 İşini Bırakıp 7/24 Gezgin Olan Adam: Micheal Turtle
9/5 İşini Bırakıp 7/24 Gezgin Olan Adam: Micheal Turtle
21 Aralık 2019
İşi bırakıp gezgin olmak mı, hangimiz bunu düşünmedik ki? Dünya bu hayallerinin hayal olarak kalmasına izin vermeyip gezgin olanlarla dolu! İşte bu gezginlerden biri: Michael Turtle Çocukluğundan ber

Al Najaf Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (88)
İyi (8)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%92
%8
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
96 Değerlendirme
A*** A*** T***
23 Eylül Pazar
Ölmeden önce görmeniz gereken yerlerin başında gelmekte bence
Y*** Y***
24 Ekim Çarşamba
Gerçekten büyüleyici bir havası var, aşık oluyorsunuz şehre
R*** A***
29 Temmuz Pazar
İnsanları çok tatlı gerçekten gidilmesi gereken bir yer
Ş*** K***
20 Ağustos Pazartesi
Doğası, yapısı ve insanları çok farklı gidilmesi gerek
E*** Y***
24 Eylül Pazartesi
dini mekanları çok dikkat çekici
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Al Najaf Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 22.10.2020 04:56:02 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Necef, (NJF)
NJF
IQ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961