1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"France is in the air"
Air France

Air France Air France Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1933
Firma Kısaltması
AFR
Firma Merkezi
Fransa
IATA Kodu
AF
Uçtuğu Şehir Sayısı
118
Çağrı Merkezi
0 (212) 375 57 77
Uçak Sayısı
235
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air France Popüler Uçak Seferleri

Oslo - İstanbul
Uçak Bileti
16 Eyl 2020
Tunus - İstanbul
Uçak Bileti
18 Eyl 2020
İstanbul - Dublin
Uçak Bileti
26 Eyl 2020
Helsinki - İstanbul
Uçak Bileti
30 Eyl 2020
İstanbul - Cezayir
Uçak Bileti
05 Eki 2020
İstanbul - Oslo
Uçak Bileti
06 Eki 2020
İstanbul - Casablanca
Uçak Bileti
01 Eki 2020
İstanbul - Bordo
Uçak Bileti
26 Eyl 2020
Oran - İstanbul
Uçak Bileti
03 Eki 2020
Erivan - İstanbul
Uçak Bileti
16 Eyl 2020
İstanbul - Oran
Uçak Bileti
03 Eki 2020
Casablanca - İstanbul
Uçak Bileti
20 Eyl 2020
İstanbul - Rabat
Uçak Bileti
13 Eki 2020
Miami - İstanbul
Uçak Bileti
20 Eyl 2020
Houston - İstanbul
Uçak Bileti
16 Eyl 2020
İstanbul - Davao
Uçak Bileti
15 Eyl 2020
İstanbul - Nagoya
Uçak Bileti
26 Eyl 2020
Sao Paulo - İstanbul
Uçak Bileti
20 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air France Hakkında

Air France, 7 Ekim 1933'te Air Orient, Air Union, Compagnie Générale Aéropostale, Compagnie Internationale Navigation Navigéne (CIDNA) ve Société Générale de Transport Aérien (SGTA) şirketlerinin birleşmesinden oluşuyordu. Soğuk Savaş sırasında, 1950'den 1990'a kadar, Batı Berlin'deki Tempelhof ve Tegel havaalanlarında Almanya'da faaliyet gösteren üç ana müttefik hava yolu şirketinden biriydi. 1990 yılında, Fransız iç taşıyıcı Air Inter ve uluslararası rakip UTA - Union de Transports Aériens'in operasyonlarını satın aldı. Fransa'nın KLM ile yaptığı 2003 birleşme öncesinde yedi yıldan beri ülkenin başlıca ulusal bayrak taşıyıcısı olarak hizmet verdi.

Nisan 2001 ile Mart 2002 arasında havayolu şirketi 43,3 milyon yolcu taşıdı ve toplam 12.53 milyar avro gelir elde etti. 2004 yılının Kasım ayında Air France,% 25,5 toplam pazar payı ile en büyük Avrupa havayolu şirketi konumuna gelmiş ve işletme gelirleri açısından dünyanın en büyük havayolu şirketiydi.

Mart 2015 itibarı ile Air France, 95 ülkede 191 farklı noktaya uçmaktadır.

Air France Online Check - in

AirFrance’ a ait uçak biletlerinin kullanılabilmesi için havayolu firmasının belirtmiş olduğu süreler içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Check-in işlemi, gişeler üzerinden yapılabildiği gibi online olarak da rahatlıkla yapılabiliyor.

AirFrance avantajlarından yararlanarak seyahat edecek olan yolcular online check in işlemlerini gerçekleştirmek için sitedeki uygun alanlara bilet bilgilerini girmelidirler. Yolcular soy isimlerini ve bilet (PNR) kodlarını girerek kısa sürede online check-in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Air France Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. AirFrance, şu an dünyanın en güvenilir havayolu şirketlerinden biri olarak hizmet vermektedir. Bugüne kadarki uçuş tecrübeleri göz önüne alındığında uçak seyahatleri için AirFrance' ı tercih etmek kaçınılmaz olmaktadır.
 2. Dünyanın en büyük uçak filolarından birisine sahip olan AirFrance, yolcuları için dünyanın birçok noktasına çok sayıda uçak seferi seçeneği sunmaktadır. Havayolu firması, günün her saati, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı onlarca uçak seferi ile aralıksız olarak yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir.
 3. AirFrance personellerinin tamamı aynı hizmet kalitesi ve anlayışını benimsediği için uçak seyahati ile ilgili sürecin başından sonuna kadar tüm personeller yolcularını memnun etmek adına yapılması gereken tüm hizmetleri vermektedir.
 4. AirFrance ile seyahat eden yolcular Flying Blue ayrıcalıklarından da yararlanabilmektedir.
 5. AirFrance özellikle erken tarihli bilet alımlarında yolcularına ekonomik fiyatlarla uçak yolculuğu deneyimi yaşatmaktadır. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı birçok noktaya erken bilet avantajlarından yararlanarak çok uygun fiyatlarla uçak bileti alınabilmektedir.
 6. AirFrance havayolu şirketi yolcularının seyahatleri sırasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da en kaliteli besinler aracılığı ile karşılamalarını sağlamaktadır.
 7. AirFrance engelli yolcuları için özel indirimler sunmaktadır. Ayrıca engelli yolcuların her uçuşta belge göstermelerinin önüne geçmek için Flying Blue ile birlikte ortak bir çalışma başlatmıştır.

Air France Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

AirFrance bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

AirFrance, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Yolcular AirFrance ile gerçekleştirdikleri gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı uçuşlarda Economy sınıfını tercih ettiklerinde 23 kg, Business sınıfını tercih ettiklerinde 32 kg bagaj haklarına sahiptir. Yurtiçi uçuşlardaki Promosyon uçuşlarında ise 18 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Bunların dışında THY seyahat güzergahına göre bagaj hakkı belirleyebilmektedir.

Kabin/El Bagajı: AirFrance kabin içinde ise Business sınıfı yolcularına 2 adet 8 kg kapasiteli, Economy sınıfı yolcularına ise 1 adet 8 kg kapasiteli bagaj hakkı tanımaktadır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda bagaj hakkının aşılması durumunda her bir kilo için ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu rakam aktarmalı uçuşlarda kilo başına 10 TL olarak belirlenmiştir.

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagaj ücretlendirmesi seyahat edilecek olan destinasyona göre farklılıklar göstermektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

AirFrance tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde ise Economy sınıfı yolcuları kabinde 8 kg, check in için 23 kg, Business sınıfı ise kabinde 8 kg, check in için 32 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

AirFrance, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında AirFrance 'ye ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

AirFrance Seyahatlerin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, biber gazı, para çantaları, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

Air France Yiyecek, İçecek ve İkram

AirFrance yolcularına yiyecek, içecek ikramı anlamında da seyahatleri boyunca ayrıcalıklar tanıyor. Seyahatin başından sonuna kadar havayolu firmasının ikramlarından yararlanılabilmektedir.

 • Economy Class İkramlar

AirFrance Economy sınıfı yolcularına iç hat uçuşlarında farklı içeriklerde sıcak sandviç ikram etmektedir. Bunun dışında kek ve uçak seferi saatine göre kahvaltı ve yemek ikramları da bulunmaktadır.

 • Business Class İkramlar

AirFrance Business Class yolcuları iç hatlarda ilk olarak içecekler ile karşılanıyor. Uçak seferi saatine göre sefer süresince yolculara mantı, sarma ve köfte gibi Türk mutfağından lezzetli yemekler ikram edilmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

AirFrance seyahatlerinde özel yemek siparişi veren yolcularının isteklerini de memnuniyetle karşılamaktadır. Bebek yemeği, deniz ürünleri yemeği, sindirimi kolay yemek ve az yağlı yemek gibi farklı menülerde yemek siparişi verilebilmektedir.

AirFrance: Business Class

AirFrance yolcularına farklı sınıflarda seyahat etme olanağı sunmakla birlikte Business Class sınıfındaki yolcularına daha farklı ve önemli ayrıcalıklar göstermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

AirFrance masaj özelliğine sahip olan Business Class sınıfındaki koltuklar aynı zamanda yatar pozisyona getirilebiliyor. Ayrıca koltuklar arasındaki diz mesafesi de Business Class sınıfında daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

AirFrance business Class sınıfındaki yolcular havada uçan aşçılar tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemekleri ve içecekleri ikram olarak tüketebilmektedirler.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

AirFrance Business Class yolcuları uçakların kalkmasını beklerken CIP Salonu avantajlarından yararlanabilmektedir. Flying Blue sayesinde yolcular ister uçuş öncesi, ister uçuş sonrası ve aktarma beklerken duş, yemek ve eğlenceli aktiviteler gibi olanaklardan yararlanabilmektedir.

 • Diğer Özellikler

AirFrance bunların yanı sıra Business Class yolcuları daha fazla bagaj hakkı ve Flying Blue ile daha fazla mil kazanma şansına da sahiptirler.

 • AirFrance: Flying Blue

AirFrance' nın farklı ve özel yolcu programı olan Flying Blue ile havayolu firmasını tercih eden yolcular özel avantajlardan yararlanabiliyor. Ödül bilet, AirFrance Lougne, rezervasyon önceliği ve ekstra bagaj hakkı bu avantajlardan birkaç tanesidir. Kazandığınız miller 2 sene geçerlidir.

Kaşifler, harcanan her Euro için 4 Mil kazanır.

Gümüş üyeler, harcanan her Euro için 6 Mil kazandırır.

Altın üyeler, harcanan her Euro için 7 Mil kazanır.

Platin üyeler, harcanan her Euro için 8 Mil kazandırır.

Air France Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı havayolu firmalarından birisi olan AirFrance bünyesinde her gün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yüzlerce sefer düzenlenmektedir. AirFrance havayolu firması Almanya, Belçika, Brezilya, ABD, Danimarka ve Fransa gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil birçok ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • AirFrance Seferleri: AirFrance her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir. AirFrance havayolu şirketi dünya üzerinde toplam 176 ülkenin farklı noktalarına düzenli olarak sefer düzenlemektedir.
 • AirFrance Rezervasyon: AirFrance' a ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak rezervasyon yapılabilmektedir. Dilerseniz Biletall.com sitesinden kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz.
 • AirFrance Bilet Al: AirFrance havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de internet üzerinden online bir şekilde yapılmaktadır. Dilerseniz Biletall.com sitesinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Air France Bilet İptal/İade Prosedürü

AirFrance ‘a ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Havayolu firması Business Class biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %10 kesinti ile iade alır. Uçuşa 1-2 saat kala yapılan iade işlemlerinde ise %30 kesinti yapılmaktadır. Ancak tüm koşullarda yolculara biletleme servis ücreti iade edilmemektedir. Yurtdışı uçuşlar için iptal ve iade işlemi yapılmamakta, sadece vergi ücreti iade edilmektedir.

Economy Esnek biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman varken işlem yapıldığında ise %20 kesinti ile iade alınmaktadır. Uçuşa 1-2 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır. Dış hat uçuşlarına ait biletlerde ise iade ve iptal işlemi yapılmamakta, ancak yolculara vergi bedelleri iade edilmektedir.

Air France Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltuklar özelliğine göre masaj koltuğu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesidir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32. haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise sahip oldukları hastalıklara göre kendi başlarına, doktor raporu ile ya da refakatçileri ile birlikte seyahat edebilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular ekstra ücret ödeyerek taşınması yasak olmayan hayvanları özelliğine göre kabin ya da kargo bölümünde taşınmasını sağlayabilmektedirler.

 • Seyahat Sigortası

AirFrance ile seyahat eden yolcular havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu Sigorta avantajlarından yararlanarak seyahat sırasında beklenmeyen durumlar için ücret karşılığında sigorta yaptırabilmektedir.

Air France Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Paris - Bordo 509,81 TL 1 Saat 15 Dakika
Marsilya - Paris 583,38 TL 1 Saat 30 Dakika
Nantes - Paris 584,97 TL 1 Saat 5 Dakika
Paris - Niş 587,20 TL 1 Saat 25 Dakika
Toulouse - Paris 587,27 TL 1 Saat 15 Dakika
Marsilya - Nantes 588,01 TL 1 Saat 25 Dakika
Paris - Toulouse 588,13 TL 1 Saat 15 Dakika
Nantes - Lyon 590,13 TL 1 Saat 10 Dakika
Paris - Lyon 595,17 TL 1 Saat 5 Dakika
Paris - Nantes 596,13 TL 1 Saat 5 Dakika

Air France Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air France uçak bileti ne kadar?

  Air France firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Oslo - İstanbul olup, bilet fiyatı 598,18 TL'dir.
 • Air France kaç yılında kuruldu?

  1933 yılında kurulmuştur.
 • Air France firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Fransa şehrindedir.
 • Air France IATA kodu nedir?

  AF uluslar arası IATA kodudur.
 • Air France çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası 0 (212) 375 57 77

Air France Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (59)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%73
%27
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
81 Değerlendirme
M*** V***
12 Kasım Pazartesi
Fiyatlar uygun personel güler yüzlü yemekler lezzetli daha ne olsun
T*** S***
23 Ekim Salı
İlk defa yolculuk yaptım ve çok memnun kaldım sizde deneyin derim
D*** Ç***
18 Ekim Perşembe
İlk satın alırken biraz tereddütte kalmıştık ama şimdi iyi ki diyoruz
E*** İ***
17 Ekim Çarşamba
Firma uygun personel güler yüzlü koltuklar biraz küçük o kadar
Ö*** A***
14 Eylül Cuma
Firma hiç bana uygun değil ben memnun kalmadım deneyin siz görün derim
2
27
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air France sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air France Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.09.2020 08:58:39 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kasablanka, (CMN)
CMN
MA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363