1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Land Your Dream"
Air China

Air China Air China Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1988
Firma Kısaltması
CCA
Firma Merkezi
Pekin
IATA Kodu
CA
Uçtuğu Şehir Sayısı
2
Çağrı Merkezi
+86 109 55 83
Uçak Sayısı
402
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air China Popüler Uçak Seferleri

Shenzhen - Ankara
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
Pekin - İstanbul
Uçak Bileti
11 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air China En Çok Sefer Yaptığı Şehirler

Air China En Çok Sefer Yaptığı Ülkeler

Air China Hakkında

Air China 1987 yılında alınan ortak bir karar ile kurulma işlemleri başlatılan firmadır. 1988 yılında ise tam olarak kurulmuş ve işleme başlamıştır. Air China, Asya devletlerine uçuş gerçekleştiren bir firmadır. Ayrıca en uzak mesafelere giden hava yolu firması olduğu için rakip firmalara göre çok fazla yolcu taşımaktadır. Çin merkezli en iyi hava yolu firması olarak bilinmektedir.

Air China yurt dışına 180 farklı noktaya uçuş sağlamaktadır. En uzak şehirlere bile sefer düzenlemektedir. Her geçen gün gelişmekte, uçak filosunda da artışlar sağlamaktadır. Uçakları içerisinde yolcularına çok özel imkanlar sunmaktadır. Keyifli ve kaliteli bir yolculuk sunmasının yanı sıra ekonomik bir yolculuk seçeneği de yolculara sağlanmaktadır. Uçak içerisinde birçok film seçeneği de bulunmaktadır. Yolculuk esnasında keyifli film izleme imkanı söz konusu olmaktadır.

Air China uçak bileti temin etmek isteyen turistler Biletall.com'dan bilet temin edebilmektedir. Özellikle Türkiye kanalından bu firmaya ait olan biletleri öğrenmek ve satın almak isteyen kişiler Biletall.com'a başvurabilmektedir.

Air China uçak bileti fiyatları ise değişkenlik göstermektedir. Ancak en uygun ve kampanyalı uçak bileti fiyatları öğrenilmek isteniyorsa Biletall.com'a başvurulabilmektedir. Bu sayede erken rezervasyon bile yaptırılabilmektedir. Erken rezervasyon yaptırmak her daim daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Çin hükumeti tarafından Air China firması düzenli şekilde denetim altına alınmaktadır. Firmanın sahip olduğu her özellik ve her uçak denetim altına alındığı için sağlıklı bir uçuş hizmeti sunulmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok noktaya da uçuş gerçekleştirilmektedir. Bu uçuşlar sağlıklı şekilde sağlanmaktadır.

Konfor, rahatlık gibi durumları her yolcu istemektedir. Air China ise yolculuklarda bu imkanları misafirlerine sağlamaktadır. Air China uçak bileti rezervasyon yaptırdıktan sonra misafirlere birçok imkan sunulmaktadır. Kişisel ihtiyaçlar, eğlenceli anlar, yiyecek ve içecek tüketme gibi durumları Air China yolcularına sunmaktadır. Ekonomi ve Business sınıflarına göre değişimler söz konusu olmaktadır.

Çin'de en büyük ve en geniş filoya sahip olan firmalardan biri olduğu için rahatlıkla sağlıklı bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca uçaktan indikten sonra kişiler şehir merkezine gitmek istiyorsa Air China servis hizmetleri de sağlamaktadır. Yani kara yolculuğu konusunda da hizmet vermektedir.

Air China firması gidilecek olan güzergaha göre doğru uçağı tercih etmektedir. Kısa yolculukları sağlayabilecek uçaklar uzun yolculuklarda kesinlikle kullanılmaz. Filo içerisinde her türlü uçak seçenekleri de bulunmaktadır.

Air China en ucuz uçak bileti almak için ise Biletall.com'a başvurmak gerekmektedir. Hatta özel imkanlar sunan bir uçuş firması olduğu için kendisini diğer firmalardan ayırmaktadır.

Air China Online Check - in

Check- in yapmak için birçok yöntem Air China tarafından sunulmaktadır. Uçak saatinden en az iki saat önce check- in yapılmalıdır. Uçuş saatinden 60 dakika önce kapanmaktadır.

Air China uçak bileti fiyatları öğrenildikten sonra bilet alınmaktadır. Sonrasında ise online şekilde ya da mobil şekilde check- in yapma imkanı söz konusu olabilmektedir.

 

Online Check- in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Uçuş öncesinde online şekilde check- in yapma imkanı yolculara sunulan bir seçenektir. Havaalanına gelmeden önce kişi içinin rahat etmesi açısından online şekilde check- in yapabilmektedir. Kolay şekilde yapılabilmektedir ancak gidilecek yere göre online check- in yapabilme imkanı değişiklik göstermektedir.

Online check- in yaparken yemek siparişi yapma imkanı söz konusu değildir. Yani öncesinde bir menü belirleme durumu bulunmamaktadır. Bu nedenle uçağa bindikten sonra yiyecek ve içecek siparişi yapılabilmektedir. Kişi tüketeceği menüye, alacağı ek besinlere uçağa bindiği anda karar verebilmektedir.

Air China Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uçaklar her daim son teknolojiye uygun şekilde tasarlanmaktadır.
 2. Yiyecek, içecek ve atıştırmalık siparişleri çok hızlı şekilde ve kaliteli gelmektedir.
 3. Planlama doğru şekilde yapıldığı için uçuşlarda herhangi bir gecikme yaşanmamaktadır.
 4. İstenilen her sınıfta bilet alma imkanı söz konusudur.
 5. Farklı ve önemli yerlere aktarmasız şekilde uçmaktadır.
 6. Güvenilirlik en önemsenen durumdur, sorunsuz bir uçuş hedeflenmektedir.
 7. Verilen ücret kesinlikle boşa gitmez, uçuşlar kaliteli gerçekleşir.

Air China Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air China içerisinde standart bir bagaj hakkı ve ücretlendirme sistemi bulunmaktadır.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Ücretsiz bagaj hakkı ekonomi sınıfı için 23 kg iken, business sınıfı için 32 kg olmaktadır.

KABİN/ EL BAGAJI: Kabin yani el bagajı 158 cm'yi geçmemelidir, ağırlığı ise ekonomi sınıfı için 5 kg iken business sınıfı için 8 kg'dır.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurt içerisinde 10 Dolar gibi bir ücret talep edilebilmektedir.

YURTDIŞI: Yurt dışında gidilecek yere göre bagaj ücretlendirmesi farklılık göstermektedir. Ancak ortalama 45 Dolar talep edilebilmektedir.

Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Eğer kayıp, hasarlı, eksik ya da geç teslim edilen bagaj durumları söz konusu olursa mutlaka müşteri hizmetlerine başvurmak gerekmektedir. Görevliler bagajı bulabilir, geç bagajı zamanında getirmeye çalışabilir. Ancak bulunmamışsa, hasar ya da eksik varsa tutanak tutulması gerekmektedir. Mutlaka müşteri hizmetlerine başvurmak gerekmektedir.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Ekonomi sınıfı yolcularının 23 kg'ı, business sınıfı yolcularının da 32 kg'ı geçmemeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra mavi alev veren çakmaklar taşınamaz. Alkol ise %70 oranını kesinlikle geçmemelidir. Medikal oksijen tüpleri varsa da mutlaka boşaltılması gerekmektedir. Sıvı taşınması ise mutlaka ortalama şekilde olmalıdır. Özellikle kabin içerisinde çok fazla sıvı taşınamamaktadır.

Air China Yiyecek, İçecek ve İkram

Air China firması herkes için içecek ve yiyecek ikramı sunmaktadır. Ancak sınıfa göre ikramlarda farklılık söz konusu olmaktadır.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında önceden belirlenmiş bir yemek sipariş imkanı bulunmamaktadır. Önceden belirlenen menü sunulmaktadır. Yiyecekler genelde Çin usulü olmaktadır. Pirinç, etli yemekler, salata, klasik meyveler sunulmaktadır.

Business Class İkramlar

Menü ekonomi sınıfından daha farklıdır. Meyveler daha egzotik olarak seçilir. Kuruyemiş ikramı yapılmaktadır. Ayrıca ekmek çeşitleri de sunulmaktadır.

Özel Yemek Servisi

Birçok ek içecek imkanı özel yemek servisi adı altında sunulmaktadır. Ancak ek şekilde ücret ödemek gerekmektedir.

Air China: Business Class

Air China hava yolu firmasının özel olarak bilet verdiği Business Class seçeneği bulunmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Air China hava yolu firmasında koltuk diz mesafesi değişiklik gösterebilmektedir. 10- 32 inç arası mesafede değişiklik olabilmektedir. Daha rahat koltukları ve keyifli kitap okuma ışığı ile yolculuk sağlanmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Çin usulü kekler, hamburgerler ve ekmekler bulunmaktadır. Yiyeceklerin yanı sıra ek ikramlar da kişiler için sunulmaktadır. Oldukça keyifli atıştırmalıklar sunulmaktadır.

CIP Salonu/ CIP Lounge

CIP Salonu yani CIP Lounge imkanı sunulmaktadır. Business yolcuları kiralama yaparak uçak beklerken keyif yapabilmektedir. Oldukça avantajlı bir seçenektir.

Air China Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Özellikle yurt dışına yapılan yolculuklarda oldukça geniş bir hizmet yolculara sunulmaktadır. Uçuşların hangi güzergahta gerçekleşeceği ise hava durumuna ve uçağın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Yolculuğun daha kaliteli ve keyifli geçmesi açısından uygun bir güzergah belirlemesi yapılmaktadır. Bu açıdan Air China'nın değeri mutlaka bilinmelidir.

Air China Seferleri

Air China uçak seferleri hızlı ve kaliteli şekilde gerçekleştirilmektedir. Hafta içi ve hafta sonu sefer bulma imkanı söz konusudur. Ayrıca istenilen her saat uçak seferleri bulunabilmektedir. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçak seferleri bulunmaktadır. Biletall.com'a başvurarak uçak seferleri ayrıntılı şekilde öğrenilebilmektedir.

Air China Rezervasyon

Kolay şekilde Air China firmasından bilet rezervasyonu yaptırmak isteyenlerin başvurması gereken yer Biletall.com'dur. Biletall.com sayesinde bilet hakkında her türlü bilgi öğrenilebilmektedir. Ve kolaylıkla bilet alınabilmektedir. Özellikle uzak yerlere gidilecekse erkenden rezervasyon yapmak daha ekonomik olacaktır. Aktarmasız uçuş imkanları da bu hava yolu firmasında bulunmaktadır.

Air China Bilet Al

Air China firması ile 180 farklı noktaya ulaşım sağlanabilmektedir. 180 noktadan herhangi bir yere gitmek isteyen kişiler kolaylıkla bilet alabilmektedir. Biletall.com'dan tüm biletler konusunda gerekli bilgiler öğrenilebilmektedir. Uçuş süresi, saatleri, uçağın ineceği havalimanı gibi bilgiler kolaylıkla keşfedilebilmektedir.

Air China Bilet İptal/İade Prosedürü

Air China firmasından uçak bileti almak isteyen kişiler Biletall.com'dan kolaylıkla alabilmektedir. Ancak bileti değiştirmek, iptal etmek isteyenler uçuştan önce mutlaka yapmalıdır. Bilet farklı bir bilet ile değiştirilebilmektedir. İptal edinmek isteniyorsa da geri ödeme aynı fiyat üzerinden yapılmamaktadır. Daha az ücret geri ödenmektedir.

Air China Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuk özellikleri ekonomi ve business sınıflarda farklılık gösterebilmektedir. Ancak ortalama olarak 12 inç ile 18 inç arasında değişiklikler bulunmaktadır. Yolcuların yolculuk boyunca rahat etmesi önemsenmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcu konusunda birtakım kurallar bulunmaktadır. 5 yaşına kadar çocuklar kesinlikle velisi olmadan binemez. 5- 11 yaş arasındaki çocuklara firma tarafından veli atanabilir. 12 yaşından büyük çocuklar da kendileri binebilmektedir. 5- 11 yaş arası çocuklara Air China firması tarafından sahip çıkılmaktadır. Ancak ek olarak firma tarafından ücret karşılığı veli atanabilmektedir. Talebe göre değişmektedir.

Hamile Yolcular

Hamile yolcuların da Air China firmasını kullanma durumunda farklılıklar söz konusu olabilmektedir. Öncelikle 28. haftadan sonra hamilelerin uçağa binmesi için mutlaka doktordan onaylı bir rapor bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde hamile kadınlar uçağa binememektedir. Genelde 35. haftadan sonra doktor raporu olsa bile hamile kadınların yolculuk yapması tasvip edilmemektedir. Özel bir durum varsa belirtilmeli ona göre firma önlem alacaktır.

Hasta ve Engelli Yolcular

Air China firması hasta ve engelli yolculara oldukça saygılıdır. Uçağa binmeden önce bildirilirse ücretsiz destek firma tarafından sağlanmaktadır.

Evcil Hayvanlar

Kutu içerisinde evcil hayvanlar alınabilmektedir. 14- 45 kilo aralığında olmalı ve maksimum iki hayvan alınmaktadır.

Seyahat Sigortası

Hem can hem de mal güvenliğini sağlamak açısından seyahat sigortası yapılmalıdır. Her yolcuya önerilen bir durumdur.

Air China Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Shenzhen - Ankara 7.149,89 TL 14 Saat 5 Dakika
Pekin - İstanbul 19.497,73 TL 48 Saat 55 Dakika

Air China Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air China uçak bileti ne kadar?

  Air China firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Shenzhen - Ankara olup, bilet fiyatı 7.149,89 TL'dir.
 • Air China kaç yılında kuruldu?

  1988 yılında kurulmuştur.
 • Air China firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Pekin şehrindedir.
 • Air China IATA kodu nedir?

  CA uluslar arası IATA kodudur.
 • Air China çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +86 109 55 83

Air China Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (82)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
97 Değerlendirme
G*** P***
27 Ağustos Salı
tecrübeli personel çok iyiydi
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air China sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air China Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 10.08.2020 03:19:33 )

Shenzhen, (SZX)
SZX
CN
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=57800
/ True
57800