1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Haute en couleurs"

Air Caraibes Air Caraibes Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1969
Firma Kısaltması
FWI
Firma Merkezi
Guadeloupe
IATA Kodu
TX
Çağrı Merkezi
+33 (0590) 824 747
Uçak Sayısı
12
Firma Yorum Sayısı
2
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Caraibes Hakkında

Air Caraibes, Guadeloupe merkezli bir hava yolu firmasıdır. Ancak uçuşlarında merkez olarak bu alanı kullanmaz. Daha ziyade uçuşlar Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan Orly Havalimanı üzerinden icra edilir. Ne de olsa Fransız etkilerinin görülmekte olduğu pek çok ülkeye ait firmada usul bu şekildedir.

Destinasyon ağının dünya çapında olduğunu ifade etmek mümkün olmamaktadır. Ancak Karayipler bölgesinde en aktif ve en geniş istikamet ağına sahip hava yolu firması olduğunu ifade etmek de mümkündür. Keza Fransa kalkışlı uçuşlarında en uygun fiyatlar genelde Air Caraibes’de yer almaktadır.

Air Caraibes uçak bileti için gezginlerin tercih etmesi mümkün olan öncelikli adres, şüphe yok ki Biletall.com olması gerekmektedir.

Air Caraibes uçak bileti fiyatları için gezginlerin erken dönemden biletlerini temin etmesi gerekmektedir. Zira bu şekilde çok daha uygun fiyatlı biletleri Biletall.com’da bulmaları mümkün olabilmektedir.

Sivil havacılık otoriteleri tarafından Air Caraibes her daim denetim altında tutulmaktadır. Hal böyle olunca da uçaklarda herhangi bir güvenlik eksiği ya da buna benzer sorun bulunmamaktadır.

Guadeloupe küçük bir ada ülkesi olduğundan dolayı seferler genelde uluslararası olarak icra edilmektedir. Bu bağlamda Amerika ve Avrupa kıtasında muhtelif noktalar yer almaktadır.

Air Caraibes, üç ayrı sınıf ile yolcularına hizmet sunmaktadır. Bunlar arasında en nitelikli olanı Madras sınıfıdır. Madras, bir nevi Business Class olarak da nitelendirilebilmektedir. Air Caraibes uçak bileti rezervasyon işlemleri gerçekleştirildiği sırada bu sınıflar arasında da tercih yapılabilmektedir.

Firmanın filosunda çok sayıda kısa, orta ve uzun menzilli uçak yer almaktadır. Bu uçaklar vasıtası ile pek çok noktaya direkt olarak ulaşmak Air Caraibes en ucuz uçak bileti ile mümkün olabilmektedir.

Air Caraibes Online Check - in

Air Caraibes yolcuları, uçuşlarına kırk sekiz saat kalmasından itibaren online check-in işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Online check-in olanağı ve buna benzer kolaylıklar, Air Caraibes uçak bileti fiyatları ve mevcut ise yemek seçimi, nihayetinde koltuk seçimi gibi noktalar ifade edilmektedir.

 

Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-in olanağının transatlantik uçuşlarda kalkışa bir saat otuz dakika, bölgesel uçuşlarda ise kalkışa bir saat kala sona erdiğini unutmamak lazımdır. Buna ek olarak bu işlemler sırasında yolcuların koltuk seçimlerini gerçekleştirmesine de olanak tanınmaktadır. Ancak acil çıkış kapıları için belirli prosedürler mevcuttur. Bu nedenle sıradan bir koltuk gibi rezerve edilmesi mümkün olmamaktadır. Yemek siparişinde ise dini inanışlar, sağlık sorunları, beslenme alışkanlıkları ve çocuklar, bebekler için özel seçenekler sunulmaktadır. Ancak her uçuşta yemek sunulmadığı da unutulmamalıdır.

Air Caraibes Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Konfor seviyesi her daim en üst seviyede bulunmaktadır.
 2. Fiyatlar mevcut olan hizmet kalitesine göre son derece üst seviyede yer almaktadır.
 3. Bölgesinde en aktif olan hava yolu firmaları arasında gösterilmektedir.
 4. Üç ayrı sınıf seçeneği ile yolcularına kendilerini özel hissettirmektedir.
 5. Rötar ve uçuş iptalleri çok nadir görülmektedir.
 6. Lezzetli yemek servisleri bulunmaktadır.
 7. Temiz ve güvenli uçakları kaliteyi artırmaktadır.

Air Caraibes Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Caraibes, yolcularına yeterli miktarda uçak altı ve kabin bagajı imkanını ücretsiz olarak sunmaktadır.

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Firma, yolcularına 23 kilogramı geçmemek kaydıyla tek parça bagaj hakkı tanımaktadır. Ancak en düşük tarifede bu hak bulunmamaktadır.

KABİN/EL BAGAJI: Kabin bagajı hakkı, bölgesel uçuşlarda 5 kilogram iken transatlantik uçuşlarda 12 kilogram ile sınırlandırılmaktadır.

Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Yurtiçi uçuş yapılmamaktadır.

YURTDIŞI: Fazla bagaj ücretleri, uçulan sınıfa ve bölgeye göre değişkenlik arz etmekle beraber 20 Euro ve 150 Euro arasında değişkenlik arz etmektedir.

Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp ve hasarlı bagajlar ile alakalı Air Caraibes her daim yolcularının arkasında duracaktır. Ancak bunun için gereken bilginin geç kalınmadan alandaki Air Caraibes görevlilerine sunulması gerekmektedir. Bu bağlamda Air Caraibes görevlileri tarafından geciken bagajların bulunması sağlanmaktadır. Şayet bulunamaz ise yolcuya bir takip numarası takdim etmek suretiyle ilerleyen dönemde bagajın tamamen ücretsiz bir şekilde yolcuya teslimi sağlanmaktadır. Nihayetinde Air Caraibes tarafından hasar gören bagajlar için alan görevlileri tarafından bir tutanak düzenlenmekte ve uluslararası düzenlemeler ışığında gereken tazmin icra edilmektedir.

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj konusunda Air Caraibes tarafından getirilmiş olan kısıtlamalar genel olarak uluslararası düzenlemeler ve sivil havacılık teamülleri ile sabittir. Söz misali lityum içerikli pillerin kabin bagajı haricinde taşınmaması gerekmektedir. Buna ek olarak radyoaktif maddeler ile yanıcı ve patlayıcı materyallerin de gerek kabin bagajında gerekse uçak altı bagajında taşınmasına müsaade edilmemektedir. Galaxy Note 7 telefonları ile de yolcuların uçuşa katılması mümkün olamamaktadır. Nihayetinde kabin bagajlarındaki 100 mililitrelik sıvı kısıtlamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

 

Air Caraibes Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Caraibes ücretsiz ikram seçenekleri sunmaktadır. Bu ikramlar sefere ve kabin sınıfına göre değişebilmektedir.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında yolculara kısa uçuşlarda atıştırmalıklar ve içecek seçenekleri sunulmaktadır. Uzun mesafeli uçuşlarda ise sıcak ve soğuk yemek seçenekleri de yer almaktadır.

Business Class İkramlar

Madras Sınıfı yolculara özel yemek seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda bu yemeklerin tamamı alanında uzman aşçılar tarafından hazırlanarak özel takımlar eşliğinde sunulmaktadır. Gurme menüler fazlasıyla bulunmaktadır.

Özel Yemek Servisi

Yolculara dini inanç, rahatsızlıklar ve beslenme alışkanlıkları gibi durumlardan ötürü özel menüler sunulabilmektedir. Buna ek olarak yolcuların çocuk ve bebekleri için de özel yemek talepleri dikkate alınmaktadır.

Air Caraibes: Madras

Air Caraibes, Business sınıfına “Madras” adını vermektedir.

Koltuk Diz Mesafesi

Madras Class seçeneğinde koltuk aralıkları 64 inçe kadar çıkabilmektedir. Aynı zamanda uzun mesafeli uçuşlarda yatak halini alabilen koltuklar da bulunmaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Yolculara geniş seçenekli gurme menülerin yanı sıra özel içecek seçenekleri ve pek çok aperatif ile seçkin tatlılar da sunulmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Pass Lounge adı verilen özel yolcu salonları, hava yolu firması tarafından uçuş düzenlenmekte olan pek çok alanda mevcuttur.

Air Caraibes Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Başta Fransa ve Karayipler olmak üzere çok sayıda noktaya uçuş icra etmekte olan Guadeloupe kökenli bu firma, uzun menzilli uçma imkanı olan filosu ile takdir toplamaktadır. Aynı zamanda firma bünyesinde yer almakta olan konforlu ve güvenli uçaklar da bu firmaya duyulmakta olan güveni bariz şekilde artırmaktadır.

Air Caraibes Seferleri

Hava yolu firması tarafından yılın her günü pek çok uluslararası noktaya karşılıklı uçuşlar nizami olarak icra edilmektedir. Air Caraibes uçak seferleri daha ziyade Paris Orly Havalimanı ile Karayipler bölgesi arasında yoğunlaşmaktadır. Aynı zamanda daha farklı noktalara da karşılıklı uçuşlar bulunmaktadır.

Air Caraibes Rezervasyon

Air Caraibes uçuşları için rezervasyon yaptırmak son derece kolay olmaktadır. Bunun için yolcuların yalnızca Biletall.com’u ziyaret etmesi yeterli gelmektedir. Akabinde yolcular en uygun fiyatlar ile düzenli bir şekilde sıralanmış olan seferler arasında kendilerine en uygun bulunduklarını tercih edebilmektedirler.

Air Caraibes Bilet Al

Bilet almak için mümkün mertebe erken davranılması icap etmektedir. Bu sayede çok daha uygun fiyata bilet bulunması mümkün olabilmektedir. Şüphe yok ki bu seferler arasında en uygun fiyata gelenler Biletall.com’dan esnek tarihli olarak ayarlanmış bulunan seyahatler olmaktadır.

 

 

Air Caraibes Bilet İptal/İade Prosedürü

Air Caraibes, bilet iptal ve iadelerini gerçekleştirirken ilk olarak bu değişikliğin kimden kaynaklanmakta olduğuna önem verecektir. Şayet sorun Air Caraibes kaynaklı ise kesintisiz iade imkanı mümkün olabilecektir. Ancak yolcu kendi rızası ile bu değişikliği yapmakta ise ve tarife esnek olmayan şekilde tercih edilmiş ise ücret iadesinde birtakım kesintiler yapılması gündeme gelebilmektedir.

Air Caraibes Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Ekonomi sınıfındaki koltuklar 17 ile 18 inç arasında değişkenlik arz etmektedir. Daha üst sınıflarda ise bu mesafe 64 inçe kadar yükselebilmektedir.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcular için tedavülde olan prosedür, genelde pek çok hava yolu firması tarafından da uygulanmaktadır. İki yaşından küçük çocuklar için ayrı bir rezervasyona lüzum yoktur ve pek tabii kendilerinden sorumlu olan büyükleri ile seyahat edebilmektedirler. Bunun yanı sıra bebek ve çocuk yolcular iki yaşlarını doldurmuş olmaları durumunda mutlak suretle ek bir rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Hamile Yolcular

Hamile yolcular için asıl önemli olan husus, hamileliklerinin kaçıncı haftalarında bulunduklarıdır. Hamile yolcuların, hamileliklerinin yirmi sekizinci ve otuz beşinci haftaları arasında doktordan onaylanmış bir adet rapor ibraz etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra hamile yolcular otuz beşinci haftayı doldurmuş iseler rapor ibraz edilse dahi uçağa kabul edilmeleri çok istisnai durumlar haricinde mümkün olamayacaktır. Kaldı ki bu durum hekimler tarafından da uygun görülmemektedir. Nihayetinde bu uygulamaların yalnızca tek bir bebeğe hamile olan yolcular açısından söz konusu olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

Hasta ve Engelli Yolcular

Air Caraibes, yolcularına her zaman için ihtiyaç duymaları durumunda özel hizmet sağlamaktadır. Ancak bu talebin mutlak suretle önceden iletilmiş olması gerekmektedir. Akabinde havalimanında yolcular ekip tarafından karşılanarak gereken işlemler icra edilmekte ve uçağa binişleri ve uçaktan inişlerinde destek olunmaktadır.

Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların Air Caraibes uçaklarında taşınabilmesi mümkün olabilmektedir. Ancak evcil hayvanların mutlak suretle yolcuların ayaklarının altında bulunan bölmede seyahat etmesi gerekmektedir. Şu halde, yolcuların evcil hayvanlarını ancak korunaklı bir taşıma kutusu içerisinde uçağa bindirmesi mümkün olabilmektedir. Bu hizmetin ücreti 50 Euro olarak belirlenmiştir ve bagaj hakkı kapsamında değerlendirilmesi mümkün olmamaktadır. 8 haftadan küçük evcil hayvanlar ise cinsleri her ne olursa olsun uçağa kabul edilmemektedir.

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası zorunlu bir uygulama değildir. Ancak buna karşın yolcuların bu seçeneği makul bir ücret mukabilinde tercih etmesi önerilmektedir. Air Caraibes, yolcularına bu imkanı can ve mal güvenlikleri ve garanti teşkil etmesi maksadı ile sunmaktadır.

Air Caraibes Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Caraibes kaç yılında kuruldu?

  1969 yılında kurulmuştur.
 • Air Caraibes firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Guadeloupe şehrindedir.
 • Air Caraibes IATA kodu nedir?

  TX uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Caraibes çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +33 (0590) 824 747

Air Caraibes Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (49)
İyi (37)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%57
%43
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
86 Değerlendirme
G*** K***
24 Ekim Perşembe
personel son derece profesyonelti
E*** R***
29 Mart Cuma
mutlaka bu firmayı denemelisiniz
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Caraibes sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Caraibes Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 14.08.2020 02:53:55 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531