1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Fly The Flag"
Air Canada

Air Canada Air Canada Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1937
Firma Kısaltması
ACA
Firma Merkezi
Montreal
IATA Kodu
AC
Uçtuğu Şehir Sayısı
38
Çağrı Merkezi
+90 (212) 249 74 30
Uçak Sayısı
407
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Air Canada Popüler Uçak Seferleri

Toronto - İstanbul
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
Toronto - Tahran
Uçak Bileti
22 Ağu 2020
Calgary - Ankara
Uçak Bileti
26 Ağu 2020
Vancouver - Ankara
Uçak Bileti
20 Ağu 2020
Toronto - Antalya
Uçak Bileti
20 Ağu 2020
Toronto - İzmir
Uçak Bileti
14 Ağu 2020
Viyana - Philadelphia
Uçak Bileti
09 Ağu 2020
İstanbul - Ottawa
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
Toronto - Gaziantep
Uçak Bileti
01 Eyl 2020
Ottawa - İzmir
Uçak Bileti
18 Ağu 2020
Vancouver - Tiflis
Uçak Bileti
24 Ağu 2020
Ottawa - Ankara
Uçak Bileti
02 Eyl 2020
Quebec - İstanbul
Uçak Bileti
01 Eyl 2020
Montreal - Gaziantep
Uçak Bileti
31 Ağu 2020
Toronto - Kayseri
Uçak Bileti
08 Ağu 2020
Toronto - Konya
Uçak Bileti
03 Eyl 2020
Vancouver - Adana
Uçak Bileti
25 Ağu 2020
Vancouver - Tahran
Uçak Bileti
20 Ağu 2020
Montreal - Tebriz
Uçak Bileti
03 Eyl 2020
Toronto - Tebriz
Uçak Bileti
29 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air Canada Hakkında

Air Canada, Kanada’nın en büyük havayolu şirketlerinden biridir. Genel merkezi, Monreal’dedir. 30.000 çalışanıyla, dünyanın en büyük 20 havayolu şirketi arasına girmeyi başarmıştır. Air Canada’nın prensipleri arasında %100 güvenlik, müşteri memnuniyeti ve kusursuzluk yer almaktadır.

Air Canada, 81 yıl önce yani 1937 yılında Trans Canada Airlines ismiyle, Seattle ile Vancouver arasında ilk uçak seferini yaptı. 1964 yılında Kanada’nın en büyük havayollarından biri olmak için ismini Air Canada olarak değiştirdi. Air Canada bu yıl 81. yaşını kutlayacak.

Air Canada günde yaklaşık 1.500 uçuş gerçekleştirmektedir ve yılda ortalama 41 milyon yolcu taşımaktadır. Başarısını korumak ve kaliteli hizmet vermeye devam etmek için günden günde kendini geliştirmektedir.

Air Canada Online Check - in

Air Canada'ya ait uçak biletlerinin kullanılabilmesi için havayolu firmasının belirtmiş olduğu süreler içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Check-in işlemi, gişeler üzerinden yapılabildiği gibi online olarak da rahatlıkla yapılabiliyor. Air Canada avantajlarından yararlanarak seyahat edecek olan yolcular online check-in işlemlerini gerçekleştirmek için sitedeki uygun alanlara bilet bilgilerini girmelidirler. Yolcular soy isimlerini ve bilet (PNR) kodlarını girerek kısa sürede online check in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Air Canada online check-in işlemleri sırasında yolcular istedikleri takdirde seyahat edecekleri koltuk seçimini de online olarak yapabilmektedir. Ayrıca yine check-in işlemleriyle birlikte seyahat sırasında istenilen yemeklerin tüketilebilmesi için yemek siparişi de verilebilmektedir.

Air Canada Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Air Canada, Kanada’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olmasıyla birlikte, dünyanın da en büyük 20 havayolu şirketi arasına girmiştir. %100 güvenlik, müşteri memnuniyeti ve mükemmel hizmeti ilke edinmiştir.
 2. Dünyanın en büyük uçak filolarından birisine sahip olan Air Canada , yolcuları için dünyanın birçok noktasına çok sayıda uçak seferi seçeneği sunmaktadır. Havayolu firması, günün her saati, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı onlarca uçak seferi ile aralıksız olarak yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir.
 3. Air Canada personellerinin tamamı aynı hizmet kalitesi ve anlayışını benimsediği için uçak seyahati ile ilgili sürecin başından sonuna kadar tüm personeller yolcularını memnun etmek adına yapılması gereken tüm hizmetleri vermektedir.
 4. Air Canada ile seyahat eden yolcular Business class ayrıcalıklarından da yararlanabilmektedir.
 5. Air Canada özellikle erken tarihli bilet alımlarında yolcularına ekonomik fiyatlarla uçak yolculuğu deneyimi yaşatmaktadır. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı birçok noktaya erken bilet avantajlarından yararlanarak çok uygun fiyatlarla uçak bileti alınabilmektedir.
 6. Havayolu şirketi yolcularının seyahatleri sırasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını da en kaliteli besinler aracılığı ile karşılamalarını sağlamaktadır.
 7. Air Canada engelli yolcuları için özel indirimler sunmaktadır. Ayrıca engelli yolcuların her uçuşta belge göstermelerinin önüne geçmek için Business class ile birlikte ortak bir çalışma başlatmıştır.

Air Canada Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Canada bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Air Canada, yolcuları için kabin ve check-in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Air Canada’da bagaj hakkınız, bilet sınıfa göre değişir. Ancak genel ağırlık 23 kilo olarak belirlenmiştir.

Kabin/El Bagajı: Air Canada kabin içinde 10 kg ağırlık sınırı koymaktadır. Ölçüleri 23cmX40cmX55cm olan çantalar kabul edilmektedir. Yanınıza bavul dışında bu ölçüler el çantası ya da sırt çantası alabilirsiniz.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: İç hatlarda bagaj hakkının aşılması durumunda her bagaj için 225 dolar ücret ödenmesi gerekmektedir. Her el bagajı için ise 100 dolar ücret ödenmesi gerekir.

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagaj ücretlendirmesi seyahat edilecek olan destinasyona göre farklılıklar göstermektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Air Canada tarafından ABD'ye gerçekleştirilen seyahatlerde ise ücretlendirme seyahat edilecek yere göre değişiklik göstermektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Air Canada, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında Air Canada'ya ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Air Canada Seyahatlerin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, biber gazı, para çantaları, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

Air Canada Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Canada yolcularına yiyecek, içecek ikramı anlamında da seyahatleri boyunca ayrıcalıklar tanıyor. Seyahatin başından sonuna kadar havayolu firmasının ikramlarından yararlanılabilmektedir.

Yiyecek ve ikramlar, bilet sınıfına ve mesafeye göre değişiklik göstermektedir.

Uluslar arası uçuşlarda yemek ve ikramlarda herhangi bir ücret istenmez. 90 dakikadan fazla süren uçuşlarda ücretsiz kahve servisi yapılmaktadır.

Air Canada internet sayfasından, uçuş öncesi yemek menüleri hakkında bilgi alınabilir.

Özel seçim yemeklerde, siparişler uçuştan 18 saat önce verilmelidir. Özel yemek kategorisine giren yemekler; bebek mamaları, dine özel yemekler, vejetaryen yemekleri, tuzsuz yemekler ve meyve tabaklarıdır.

Air Canada Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı havayolu firmalarından birisi olan Air Canada bünyesinde her gün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yüzlerce sefer düzenlenmektedir. Havayolu firması Almanya, Belçika, Brezilya, ABD, Danimarka ve Fransa gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil onlarca ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • Air Canada Seferleri: Air Canada her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Havayolu şirketi dünya üzerinde toplam 192 ülkenin farklı noktalarına düzenli olarak sefer düzenlemektedir.
 • Air Canada Rezervasyon: Air Canada'ya ait uçak seferlerinin biletlerine Biletall.com'dan rezervasyon yapılabilmektedir.
 • Air Canada Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de Biletall.com üzerinden online bir şekilde yapılmaktadır.

Air Canada Bilet İptal/İade Prosedürü

Air Canada'ya ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Havayolu firması Business Class biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %10 kesinti ile iade alır. Uçuşa 1-2 saat kala yapılan iade işlemlerinde ise %30 kesinti yapılmaktadır. Ancak tüm koşullarda yolculara biletleme servis ücreti iade edilmemektedir. Yurtdışı uçuşlar için iptal ve iade işlemi yapılmamakta,sadece vergi ücreti iade edilmektedir.

Economy Esnek biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman varken işlem yapıldığında ise %20 kesinti ile iade alınmaktadır. Uçuşa 1-2 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır. Dış hat uçuşlarına ait biletlerde ise iade ve iptal işlemi yapılmamakta, ancak yolculara vergi bedelleri iade edilmektedir.

Air Canada Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltuklar özelliğine göre masaj koltuğu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesidir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32.haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise sahip oldukları hastalıklara göre kendi başlarına, doktor raporu ile ya da refakatçileri ile birlikte seyahat edebilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular ekstra ücret ödeyerek taşınması yasak olmayan hayvanları özelliğine göre kabin ya da kargo bölümünde taşınmasını sağlayabilmektedirler.

 • Seyahat Sigortası

Air Canada ile seyahat eden yolcular havayolu şirketinin anlaşmalı olduğu Gulf Sigorta avantajlarından yararlanarak seyahat sırasında beklenmeyen durumlar için ücret karşılığında sigorta yaptırabilmektedir.

Air Canada Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
New Jersey - Toronto 566,19 TL 1 Saat 36 Dakika
Toronto - New York 593,44 TL 1 Saat 31 Dakika
Seattle - Vancouver 650,33 TL 59 Dakika
Washington - Toronto 835,35 TL 1 Saat 28 Dakika
Los Angeles - Ottawa 858,17 TL 13 Saat 11 Dakika
Ottawa - Tampa 1.564,49 TL 9 Saat 25 Dakika
Toronto - İstanbul 1.780,49 TL 21 Saat 45 Dakika
Paris - Vancouver 1.808,25 TL 6 Saat 21 Dakika
Montreal - Ankara 2.124,06 TL 24 Saat 50 Dakika
Toronto - Tahran 2.405,82 TL 46 Saat 35 Dakika

Air Canada Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Air Canada uçak bileti ne kadar?

  Air Canada firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Toronto - İstanbul olup, bilet fiyatı 1.780,49 TL'dir.
 • Air Canada kaç yılında kuruldu?

  1937 yılında kurulmuştur.
 • Air Canada firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Montreal şehrindedir.
 • Air Canada IATA kodu nedir?

  AC uluslar arası IATA kodudur.
 • Air Canada çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +90 (212) 249 74 30

Air Canada Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (71)
İyi (28)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%72
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
99 Değerlendirme
A*** Ş***
23 Kasım Cuma
Koltukları dert etmeyeceksiniz hiçbir problem yok fiyatlar çok uygun
V*** Ö***
19 Kasım Pazartesi
Firma fiyat konusun da çok uygun fakat personel biraz daha ilgili olabilir
E*** Ç***
13 Kasım Salı
Uçaklar rahat ve konforlu yiyecekler de bir o kadar lezzetli denenebilir
Ş*** S***
10 Kasım Cumartesi
Kaliteli hizmet ve güvenilir uçak firması personel biraz daha ilgili olabilir
D*** Y***
19 Ekim Cuma
Firma gerçekten güvenilir ve uygun fiyatlı fakat içecekleri konusun da bir şey diyemem damak zevki
2
25
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Canada sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Canada Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 7.08.2020 02:55:25 )

Toronto, (Tümü)
YTOT
CA
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=90163
/ True
90163