1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Air Astana Air Astana
Uçak Bileti

"From the Heart of Eurasia"
Kuruluş Tarihi
2001
Firma Merkezi
Kazakistan
Firma Kısaltması
KZR
IATA Kodu
KC
Uçak Sayısı
31
Uçtuğu Şehir Sayısı
33
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
5/5

Air Astana Popüler Uçak Seferleri

Almatı - Antalya
Uçak Bileti
25 Eyl 2019
Bakü - Taşkent
Uçak Bileti
30 Eyl 2019
03 Eki 2019
04 Eki 2019
Moskova - Aktyubinsk
Uçak Bileti
18 Eyl 2019
Omsk - İstanbul
Uçak Bileti
30 Eyl 2019
Bakü - Astana
Uçak Bileti
03 Eki 2019
07 Eki 2019
Taşkent - İstanbul
Uçak Bileti
07 Eki 2019
İstanbul - Taşkent
Uçak Bileti
13 Eki 2019
05 Eki 2019
Astana - Antalya
Uçak Bileti
02 Eki 2019
İstanbul - Duşanbe
Uçak Bileti
19 Eyl 2019
İstanbul - Pekin
Uçak Bileti
01 Eki 2019
İstanbul - Astana
Uçak Bileti
23 Eyl 2019
Urumçi - İstanbul
Uçak Bileti
20 Eyl 2019
Hong Kong - İstanbul
Uçak Bileti
08 Eki 2019
İstanbul - Urumçi
Uçak Bileti
26 Eyl 2019
İstanbul - Seul
Uçak Bileti
09 Eki 2019
Hong Kong - Almatı
Uçak Bileti
07 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Air Astana Hakkında

2001 yılında Kazakistan'ın başkenti Astana'nın adını alarak hava yolu sektörüne giriş yapan Air Astana, ilk uçuşunu Mayıs 2002 yılında Almatı'dan Astana'ya gerçekleştirdi. Ayrıca Almatı Air Astana'nın merkezi konumundadır. 2 ortakla kuruluşu gerçekleştirilen Air Astana'nın % 51'lik hissesi Kazakistan Cumhuriyeti Hükümeti'ne, % 49'luk hissesi İngiliz şirket BAE Systems PLC'ye aittir.

Toplamda 31 uçağa sahiptir ve 42 yurt içi, 22 yurt dışı olmak üzere 64 farklı noktaya uçak seferi düzenlemektedir. Şirket yönetimini 2005 yılında başa geçen Peter Foster yapmaktadır. Mayıs 2015 tarihinde Air Astana, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin Operasyonel Güvenlik Denetimi'ni 5. kez tamamlayarak bir ilke imza attı. Air Astana, 2020 yılına kadar uçak sayısını 43'e yükseltmeyi ve uçtuğu nokta sayısını hızla arttırmayı hedeflemektedir.

Air Astana Online Check - in

Hava yolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu uçak seferlerine onaylı olarak katılabilmek için, yolcu biletlerinin kayıt aşamasını gerçekleştirmesi gerekir. Çoğunlukla havalimanlarında ya da havaalanlarında sağlana check - in işlemleri artık iyice kolaylaştırılmıştır. Air Astana Hava Yolları sitesine giriş yaparak online check-in sağlanabilir. Tamamlanan check - in işlemleri sonucunda, telefonlara ya da mail adreslerine gönderilen check - in kodunu uçağa gidiş alanlarında sisteme okutmak yeterli olmaktadır. Fakat uçak altı bagajı olan yolcuların, check - in işlemlerini internet yoluyla halletmiş olmasına rağmen, Air Astana bilet satış ofislerine gidip bagajlarını teslim etmesi gereklidir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check -in işlemleri yapılırken sistem üzerinde bulunan koltuk seçimi ve yemek siparişi alanlarına girişler kolaylıkla sağlanabilmektedir. Koltuk seçimi alanında, uçakta bulunan boş koltuklar gösterilirken, yemek siparişi alanında ise Air Astana Hava Yolları tarafından görevlendirilen usta aşçıların yaptığı geleneksel ve special lezzetler sunulmaktadır. Dilediğiniz gibi seçimler yaparak, keyifli bir uçuş hakkı elde edebilirsiniz.

Air Astana Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Air Astana, gelişmiş ve güvenli uçuşlar sağlayan uçak modelleri ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, uçak yaş ortalamalarının çoğu firmaya göre oldukça düşük olması, yolcuların Air Astana'yı tercih etmesine katkı sağlamaktadır.
 2. Yurt içi ve yurt dışı uçuşları ayırt etmeksizin ekonomik uçuşlar sağlayan Air Astana'nın uçak içi hizmetleri oldukça dikkat çekicidir.
 3. Air Astana Hava Yolları, çocuklara %50 indirimli uçak bileti satışı yapmaktadır. Ayrıca aynı şekilde engelli ve öğrenci olan yolculara da ekstra indirimler sağlarken, özellikle engelli yolculara özel hizmetlerde bulunmaktadır.
 4. Dünya çapında değer görmesi, Orta Asya ve Hindistan'ın en etkili hava yolu şirketi olma unvanına sahip olması, Air Astana'yı tercih edilebilirlik konusunda üst noktalara taşımaktadır.
 5. Air Astana, ekonomik ve Business Class koltuk seçenekleriyle her kesime hitap edebilmektedir. Koltukların, konforları ve yolcuların hareketlerini kısıtlamayacak açılara sahip olması; uzun yolculuklara büyük artılar kazandırmaktadır.
 6. Yurt içine ve yurt dışına düzenlediği uçuşların genele yönelik olması ve yeni noktaların yolcu isteklerine göre belirlenmesi, Air Astana'nın hızla gelişmesine olanak sağlamaktadır.
 7. Eğitimli, uzman ve güler yüzlü personelleri sayesinde, müşteri memnuniyetine verilen önem adeta ispatlanmaktadır.

Air Astana Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Air Astana, bagaj hakkı ve ücretlendirme konularında standartların dışına çıkmamaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Air Astana Hava Yolları, bünyesinde düzenlenen iki tip bagaj hakkı bulunmaktadır.

Bagaj: Uçuşlara kayıt yapılırken ekonomi sınıfında bulunan yolculara verilen uçak altı bagaj hakkı 20 kg, Business sınıfında bulunan yolculara verilen bagaj hakkı 30 kg ile sınırlıdır.

Kabin/El Bagajı: Air Astana Hava Yolları'nın el bagajlarına verdiği hak sadece ağırlıkla ilgili değildir. Ekonomi sınıfı yolcularına 55*40*20 cm boyutlarında 8 kg ile sınırlı tek el bagajı hakkı verilir. Business sınıf yolculara ise 24*35*20 cm boyutlarında iki el bagajı hakkı verilir ve bu iki bagajın toplam ağırlıkları 18 kg'ı geçemez.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Air Astana Hava Yolları'nın standart bir fazla bagaj ücreti bulunmamaktadır. Yurt içi seyahatlerde ortalama olarak ödenecek fazla bagaj ücreti 5 kg başına 640 Kazakistan Tenge'si (45 TL) olmaktadır. Üstü bagajlarda Air Astana'nın özel izni gerekmektedir.

Yurtdışı: Yine yurt dışı uçuşlarda da standart bir bagaj ücreti uygulaması yoktur. Ücretler mesafeye göre hesaplanmaktadır. En yakın yurt dışı noktası için ödenen ortalama ücret 5 kg için 1060 Kazakistan Tenge'si (76 TL) olmaktadır. Bu ücretleri görebilmek için Air Astana'nın internet sitesi ziyaret edilebilir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Air Astana Hava Yolları'nı tercih ederek ABD'ye gidecek olan Ekonomi Class yolcularının tek el bagajı 55*40*20 cm boyutlarında 8 kg ve uçak altı bagajları 23 kg'dır. Business Class yolcularının ise 24*35*20 cm boyutlarında olan iki el bagaj hakkı maksimum 18 kg, uçak altı bagaj hakkı ise 32 kg olarak belirlenmiştir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Hasarlı ve eksik bagajlar için yolcuların, Air Astana Hava Yolları'na ait olan danışma bürolarına gitmesi ve bildirimde bulunması gerekir. Kayıp bagajlar için havalimanlarının kayıp eşya bürolarına başvurulması ve geç teslim edilen bagajların açıklaması için ise yine Air Astana danışma bürolarında bulunan bilgisayarlı takip sistemlerine giriş yapma talebi dile getirilmelidir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Air Astana'nın düzenlemiş olduğu uçak seferlerinde genel ve uluslararası olarak uygulanan bagaj kısıtlamaları mevcuttur. Silah vb. ateşleyici aletlerin, kesici ve delici gereçlerin, yanıcı ve parlayıcı tehlikeli kimyasalların uçak kabinlerine alınması kesinlikle yasaktır. Görev hali ya da acil bir durum varsa görevlilerden yardım alınabilir. Uçak altına alınacak olan sıvıların 5 litreyi geçmemesi ve düzgün ambalajlanmış olması gerekir. Uçak kabinine alınacak olan tehlikesiz sıvıların ise 1 litreyi geçmemesi ve önlemli olması talep edilmektedir.

Air Astana Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Astana, yiyecek, içecek ve ikram hizmetlerini sefer sürelerine bağlı olarak arttırmaktadır. Fakat genel olarak verilen hizmetler standarttır.

 • Economy Class İkramlar

Air Astana Ekonomi Class yolcularına uçak içerisinde ücretsiz olarak sandviç, kek ve içecek ikramında bulunmaktadır. Uzun uçuşlarda kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerine alternatif lezzetler sunar.

 • Business Class İkramlar

Air Astana'nın Business Class yolcularına, sıcak yemek ve içecek ikramları sunmaktadır. Yine uzun ve aktarmalı uçuşlar için ikramlarda artışa gidilmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

Özel yemek isteyen yolcular önceden yemek siparişi verebilmektedir. Ayrıca uçak içerisinde hali hazırda bekleyen aşçılardan özel yemek yapılması da istenebilir.

Air Astana: Business Class

Air Astana'nın özel hizmetler sunduğu Business Class yolcuları, diğer yolculara göre daha üstün ayrıcalıklara sahiptir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class koltuklar, yolcuların rahatlıkla seyahat edebileceği genişliktedir ve koltuk diz mesafeleri ayak uzatacak kadar uzundur.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yolcularına uçak içerisinde hazırlanan geleneksel ve dünya mutfağına ait yemekler sıcak olarak ikram edilir. Ayrıca isteğe göre soğuk ya da sıcak içecekler sınırsız olarak sunulur.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Air Astana Business Class yolcuları, havalimanlarında kendilerine özel olarak ayrılan bekleme salonlarında çeşitli etkinliklere katılarak uçuş sürelerini bekleyebilir, Business odalarda konaklayabilirler.

 • Ayrıcalıklı Check - İn

Air Astana Hava Yolları, Business Class yolcularına anında ve bekletme yapmadan hızlı bir şekilde check-in hizmeti vermektedir.

Air Astana: Nomad Club Diamond

Air Astana, yolcularına özel olarak ''Elmas'' seviyeleri belirlemektedir. Sık sık seyahat eden yolcuların faydalandığı Nomad Club Diamond ayrıcalıklarıyla, indirimli uçak biletlerine sahip olunabilir, yılda iki kez Business Class yolcusu olma hakkı kazanılabilir. Ayrıca belirli puanlara ulaşan yolcular, yanlarında bir yakınını ücretsiz olarak bulundurabilirler.

Air Astana Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Air Astana , yurt içi ve yurt dışı uçak seferlerini her gün ve düzenli aralıklarla sağlamaktadır.

 • Air Astana Seferleri: Air Astana 42 yurt içi, 22 yurt dışı olmak üzere toplamda 64 noktaya uçak seferi düzenlemektedir.
 • Air Astana Rezervasyon: Air Astana online siteler, resmi internet sitesi ve bilet satış ofisleri aracılığıyla bilet rezervasyonu sağlamaktadır.
 • Air Astana Bilet Al: Air Astana Hava Yolları ile sağlanan anlaşmalar dahilinde Biletall.com sitesi üzerinden kolaylıkla uçak bileti alınmaktadır.

Air Astana Bilet İptal/İade Prosedürü

Air Astana'nın sitesi üzerinden ve bilet satış ofislerinden alınan biletlerin uçak kalkış süresine en az 24 saat kala iptal edilmesi mümkündür. 24 saatten az bir süre varsa iade ücretlerinden %5 oranında ceza kesilir. Ayrıca uçuşa 2 saat kala iptal/ iade işlemi gerçekleştirilemez.

Uçuşa gelmeme durumunda iade de %10 kesinti yapılmaktadır. Yerli ödeme sistemlerine ait iadeler 3-5 gün, yabancı ödeme iadeler 3-7 gün içerisinde tamamlanır.

Air Astana Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Business Class yolcularının koltukları çok geniştir ve masaj özelliklidir. Ayrıca diğer koltuklarla arasında büyük bir mesafe vardır. Ekonomi Class yolcularının koltukları ayarlanabilir özelliklidir ve koltuk üstlerinde klima, ışık, hostes yardım, televizyon gibi mekanizmalar bulunur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

2 yaşına kadar olan bebekler için kucakta taşınması halinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Eğer 2 yaşına kadar olan bebeklere ek koltuk verilecekse bilet fiyatının %50'si alınır. 2-11 yaşına kadar olan çocuklardan ise %50 oranında bilet fiyatı temin edilir.

 • Hamile Yolcular

Air Astana 22 haftaya kadar hamile olan anne adaylarından herhangi bir rapor talep etmemektedir. Tekil hamile olanlar 34. haftalarında, çoğul hamile olanlar 32. haftalarında kesinlikle uçağa kabul edilmezler.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcuların kendi durumlarının iyiliği için yanlarında refakatçi bulundurmaları, Air Astana için çok önemlidir. Ayrıca engelli yolcular için %50 bilet indirimi yapılır ve özel hizmetler sağlanır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların uçağa kabul edilmesi için hem belirli bir ücret ödenmesi hem de saldırgan olmamaları gereklidir. Ayrıca evcil hayvanların cinsine göre 10-12 haftadan büyük olmaları şartı aranmaktadır.

 • Seyahat Sigortası

Air Astana Hava Yolları, Kazakistan'ın en önemli ve en başarılı şirketi olan Nomad Insurance sigorta şirketi ile anlaşmalıdır. Air Astana seyahat sigortası yaptıran yolcuların, herhangi bir kaza durumunda sağlık sigortaları mevcuttur ve ölüm durumunda yakınlarına 75.000 dolar tazminat ödenir.

Air Astana Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Astana - Bişkek 768,92 TL 1 Saat 45 Dakika
Bişkek - Duşanbe 1.034,92 TL 15 Saat 25 Dakika
Almatı - Antalya 1.050,75 TL 2 Saat 55 Dakika
Almatı - Astana 1.085,87 TL 1 Saat 40 Dakika
Astana - Almatı 1.095,16 TL 1 Saat 35 Dakika
Bakü - Taşkent 1.101,73 TL 20 Saat 40 Dakika
Yekaterinburg - İstanbul 1.144,57 TL 10 Saat 10 Dakika
Taşkent - Tiflis 1.191,68 TL 24 Saat 25 Dakika
Novosibirsk - İstanbul 1.194,50 TL 27 Saat
Moskova - Aktyubinsk 1.199,92 TL 17 Saat 10 Dakika

Air Astana İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (22)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%96
%4
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
23 Değerlendirme
Firma güzel sadece koltuklara bi hal çare bulsunlar o kadar
Firma gerçekten güzel hizmet sunuyor, kötü yorum yapanların derdi ne ?
Firma çok iyi kötü yorum yapanları anlamıyorum benim gözüm de 5 yıldızı hakediyor.
Firma her hizmeti ile on numara benim gözüm de memnun kalmayan binmesin zorla değil.
Firma iyi kötüleyenleri anlamıyorum. Evet yemekleri biraz kötü ama olabilir, çok normal.
Bizim için güzeldi keyifliydi teşekkürler.
Firma gerçekten kaliteli on numara hizmet sunuyorlar
Firma çok iyi fakat yiyecekler biraz daha kaliteli olabilir diye düşünüyorum
Kaliteli hizmetin adresi ben şaşmıyorum, sizde şaşmayın bence
Kaliteli hizmet güvenilir adres bence fazla söze gerek yok.
Firma gerçekten kötü değil, ben çok memnunum. Sadece yiyecekleri bana göre değil.
Çok vasat bir uçuş oldu 2 saat uçak mı beklenir ya otobüs mü bu ?
Firma çok iyi fakat herkes gibi bende koltuklarından rahatsızlık duyuyorum
Ben çok keyif alarak yolculuk yaptım öneririm
Firma gerçekten çok iyi parasını son kuruşuna kadar hakediyor
2
23
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Air Astana sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Air Astana Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.09.2019 17:52:34 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Taşkent, (TAS)
TAS
UZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350