1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Mexico's Global Airline"
AeroMéxico

AeroMéxico AeroMéxico Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1934
Firma Kısaltması
AMX
Firma Merkezi
Mexico City
IATA Kodu
AM
Uçtuğu Şehir Sayısı
13
Çağrı Merkezi
+1 800 237 66 39
Uçak Sayısı
131
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

AeroMéxico Popüler Uçak Seferleri

08 Kas 2020
Cancun - Mexico City
Uçak Bileti
18 Kas 2020
Mexico City - Cancun
Uçak Bileti
18 Kas 2020
04 Kas 2020
Mexico City - New York
Uçak Bileti
31 Eki 2020
Barselona - Bogota
Uçak Bileti
06 Kas 2020
Barselona - Sao Paulo
Uçak Bileti
07 Kas 2020
Cancun - Londra
Uçak Bileti
08 Kas 2020
Mexico City - Madrid
Uçak Bileti
19 Kas 2020
Münih - Havana
Uçak Bileti
08 Kas 2020
29 Eki 2020
Mexico City - İzmir
Uçak Bileti
27 Eki 2020
Mexico City - Ankara
Uçak Bileti
13 Kas 2020
La Paz - İstanbul
Uçak Bileti
22 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

AeroMéxico Hakkında

Aeromexico, Meksika'nın bayrak taşıyıcı hava yolu firması olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda hizmet kalitesi bakımından da son derece üstün bir konuma sahiptir. Öyle ki pek çok yolcu tarafından bu hava yolu firmasının yemekleri takdir edilmektedir.

Aeromexico, konfor bakımından da pek çok zaman yolcularını düşünür ve en modern, en konforlu uçaklar ile pek çok yerde hizmet sunmaktadır. Keza bu firma doğayı korumak adına da kısa mesafeler ve yolcu yoğunluğu fazla olmayan yerlere büyük uçaklar yerine daha küçük boyutlu uçaklar ile sefer icra etmektedir. Aeromexico uçak bileti rezervasyon işlemleri Biletall.com üzerinden icra edilirken bu gibi uçuş bilgilerine de erişmek mümkün olabilecektir.

Aeromexico firması yolcularına uçak içerisinde de son derece geniş imkanlar sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de pek çok uçağında yer alan uçak içi eğlence paketleridir. İşte bu sayede yolcuların son derece keyifli bir şekilde yolculuklarını tamamlaması sağlanmaktadır.

Uçak içerisindeki koltuk aralıkları ve sunulan yemekler de gayet tatmin edicidir. Aynı zamanda yolcuların çeşitli beslenme alışkanlıkları ve dini inançlarına göre özel yemek istekleri de mümkün olduğu kadar dikkate alınmaktadır. Aeromexico en ucuz uçak bileti fiyatlarına bu gibi ek hizmetler de kural olarak dahildir.

Aeromexico, hava yolu firması ittifakları arasında Sky Team üyesidir. Bundan dolayı da hizmet kalitesini her daim belirli bir standardın üzerinde tutmaya çalışmaktadır. Aynı zamanda Aeromexico ile codeshare adı verilen ortak uçuşları icra eden birtakım firmalar da vardır. Aeromexico uçak bileti alan yolcuların bu hususa da dikkat etmesi icap etmektedir.

Aeromexico, Meksiko City merkezli olarak uçuş icra eden bir hava yolu firması olmak ile beraber bu şehir ile alakası bulunmayan pek çok noktadan da uçuşlarını gerçekleştirir. Aeromexico uçak bileti fiyatları Biletall.com'da en uygun fiyatlar ile sunulmaktadır.

AeroMéxico Online Check - in

Aeromexico yolcuları için check - in saati ulusal ve uluslararası seferler için farklı saatlerde başlamaktadır. Şöyle ki, ulusal uçuşlarda kalkış saatinden 48 saat öncesinde check - in hizmeti internet üzerinden başlamaktadır. Ancak uluslararası uçuşlarında online check - in kalkıştan 24 saat öncesinde açılmaktadır.

Aeromexico uçak bileti fiyatları en uygun olanından Biletall.com'da bulunduktan sonra yolcular check - in işlemlerini internet üzerinden de son derece rahat bir şekilde halledebilmektedirler.

 

Online Check - in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check - in sırasında Aeromexico yolcularının koltuk seçimi yapmaları için herhangi bir ücret ödemelerine gerek yoktur. Ancak yolcuları online check - in açılmadan evvel koltuklarını seçmek isterlerse bunun için belirli bir ücret ödenmesi icap etmektedir. Yemek seçimi ise uluslararası uçuşlar için mevcuttur. Yolcular, özel yemek taleplerini uçuşun kalkış saatinden 48 saat öncesinde firma yetkililerine iletebilmektedirler. Firma bünyesinde dini inanış ve beslenme alışkanlıkları gibi özel durumlar için farklı seçenekler de pek çok zaman sunulmaktadır.

AeroMéxico Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Yeni ve kaliteli uçaklar ile daha keyifli bir uçuş geçirilebilmektedir.
 2. Deneyimli uçuş personeli sayesinde yolcular kendilerini güvende hissetmektedir.
 3. Pek çok firmaya göre makul fiyatlar sunan bir firmada seyahat etme fırsatı elde edilebilmektedir.
 4. Lezzetli yemeklerin tadına ücretsiz olarak bakılabilmektedir.
 5. Koltuk seçimi ücretsiz olarak yapılabilmektedir.
 6. Online check - in konforunu tadabilmektedir.
 7. Firmanın sunduğu özel programlar ile puan toplanabilmekte ve çeşitli avantajlar elde edilebilmektedir.

AeroMéxico Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Aeromexico tarafından klasik bagaj hakkı uygulamaları icra edilmektedir.

 

Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadardır?

BAGAJ: Temel ücret için check - in bagajı hakkı mevcut değildir. Ancak klasik tarifede 30 kilograma kadar bagaj hakkı tanınmıştır.

KABİN/EL BAGAJI: Kabinde yolculara her tarife için tanınan hak, her bir parça için toplamda 10 kilogramdır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Öderim?

Uçulan her bölge için değişkenlik arz etmektedir. Ancak fiyatlar son derece yüksektir. Öyle ki en düşük ücret 150 USD civarıdır.

 

Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bu gibi bir sorun olduğu zaman anında yer hizmetleri görevlileri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Şu halde, yer hizmetleri sorumlusu bagajın bulunması için gerekli olan prosedürü uygulayacaktır. Şayet bagaj halen daha bulunamamış ise tutanak tutulması icap etmektedir. Yasal süre içerisinde bagaj halen daha bulunamamış olur ise de firma yetkilileri kendilerine bildirilen iletişim numarası ile yolcularına ulaşmaktadır.

 

Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamalarında uluslararası hükümler söz konusudur. Bu bağlamda herhangi bir şekilde radyoaktif maddelerin, kesici ve delici aletlerin, yanıcı ve patlayıcı maddelerin check - in bagajında dahi olsa taşınmasına hiçbir şekilde müsaade edilmemektedir.

AeroMéxico Yiyecek, İçecek ve İkram

Aeromexico tarafından yolculara ücretsiz ikram servisi sunulmaktadır. Bu ikram servisleri için özel yemek seçenekleri de uçuştan 48 saat öncesinde sunulmaktadır.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında seyahat eden yolcular için ikramlar uçuş saatine göre değişir. Üç saat ve daha kısa seyahatler için yolculara atıştırmalık seçenekler ve içecekler sunulmaktadır. Şayet uçuş üç saatten fazla ise ekonomi sınıfında seyahat eden yolculara tam yemek servisi yapılması gündeme gelmektedir. Yemek türleri saate göre değişkenlik arz edebilmektedir.

Business Class İkramlar

Business Class sınıfı yolculara uçuş sırasında özel yemek seçeneklerinin yanı sıra özel içecekler de yemekler ile beraber servis edilmektedir.

Özel Yemek Servisi

Yolcular dini inanç ve buna benzer nedenlerden dolayı özel yemeklerini uçuştan 48 saat öncesinde firmaya iletmek durumundadır. Bu sayede taleplerin karşılanması da mümkün olabilmektedir.

Aeromexico: Clase Premier

Aeromexico Hava Yolları, business class servisini Clase Premier olarak adlandırılmaktadır.

Koltuk Diz Mesafesi

Uçaktan uçağa değişkenlik arz etmekle beraber firma bünyesinde son derece geniş koltuk aralığı seçenekleri sunulmaktadır. Buna ek olarak bazı koltuklar yatak şeklinde de yolcuların beğenisine sunulmakla birlikte, bu imkan özellikle uzak mesafeli Dreamliner uçaklarında yer almaktadır.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yolcularına yiyecek, içecek ve ikram seçenekleri porselen takımlar ile sunulacak ve maharetli şefler tarafından özenle, yolcuların özel seçimlerine göre hazırlanmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Aeroemexico tarafından Clase Premier sınıfında yolculuk yapanlara özel salonlar mevcuttur. Salon Premier olarak adlandırılan bu salonlarda pek çok imkan yer almaktadır.

 

AeroMéxico Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Aeromexico, son derece geniş bir uçuş ağına sahip olmak ile beraber bu firmanın çok sayıda noktaya uçuşları mevcuttur. İşte bu uçuş noktalarından bazıları Avrupa'ya, bazıları Güney Amerika'ya, bazıları ise Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'ne icra edilmektedir. Keza Asya Kıtası'na da Aeromexico Hava Yolları tarafından sefer icra edilmektedir.

Aeromexico Seferleri

Aeromexico, oldukça geniş uçuş ağı ile pek çok kıtaya ve pek çok ülkeye sefer icra eder. İşte bu seferlerin başında Amerika, Asya ve Avrupa gelir. Kısa mesafeli uçuşların yanı sıra çok uzun mesafeli uçuşlar da firmaya ait geniş gövdeli uçaklar ile icra edilmektedir. Aeromexico uçak seferleri, Biletall.com'da rahatlıkla görüntülenebilmektedir.

Aeromexico Rezervasyon

Meksika kökenli bu hava yolu firmasından rezervasyon yaptırmak için Biletall.com'u ziyaret etmek yeterli olacaktır. Buna ek olarak Aeromexico yolcularının Biletall.com'da bu hava yolunun çok daha farklı noktalara çok daha farklı saatlerde icra ettiği uçuşları da görmek mümkün olabilmektedir.

Aeormexico Bilet Al

Aeromexico Hava Yolları'ndan biletleri çok daha makul fiyatlar ile satın alabilmek için Aeromexico'nun programına üye olunabilmektedir. Buna ek olarak Biletall.com'daki avantajlı fiyatlardan da mutlaka yararlanmak gerekmektedir.

AeroMéxico Bilet İptal/İade Prosedürü

Aeromexico firmasından Biletall.com üzerinden alınmış olan biletler için iptal ve iade kuralları söz konusudur. Bazı ek ücretler ve cezalar ödenmesi söz konusu olabilmektedir. İptal ve değişiklik işlemleri, firmaya ait web sitesi üzerinden icra edilebilmektedir.

 

AeroMéxico Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Aeromexico ile uçacak olan yolcuların tercih ettikleri sınıflara göre koltuk özellikleri de değişkenlik arz edebilmektedir. Ancak pek çok uçakta uçak içi eğlence ekranları mevcut olacaktır. Buna ek olarak bazı business class seferlerde yataklı koltuklar da yolculara sunulmaktadır.

Bebek ve Çocuk Yolcular

İki yaşına kadar olan bebek yolculardan standart ücret talep edilmeyecek ve bebeğin annesi ile birlikte seyahat etmesi beklenmektedir. Buna ek olarak bebek için gerekli olan ek emniyet kemeri de uçak içinde kabin ekibi tarafından verilmektedir. Çocuğun iki yaşından büyük olması durumunda ise standart ücret talep edilmesi söz konusu olmaktadır.

Hamile Yolcular

Hamile yolculara yönelik olarak uygulanan prosedürde uluslararası sivil havacılık kurallarına uygun hususlar söz konusu olmaktadır. İşte bu bağlamda 28. hafta ile 35. hafta arasındaki hamileliklerde yolcuların doktor raporu ibraz etmesi beklenmekte, 35. haftadan sonra ise kural olarak anne adaylarının uçmasına müsaade edilmemektedir

Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli ve hasta yolculara destek hizmetleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bunun için rezervasyon yapılırken özel bir talepte bulunmak gerekmektedir. Akabinde gereken destek hava meydanında ihtiyaç duyan yolculara sunulmaktadır.

Evcil Hayvanlar

Aeromexico'ya ait uçaklarda evcil hayvanların kabin içerisinde ya da uçak altındaki özel bölmelerde taşınması mümkün olmaktadır. Ancak bu hizmet ek ücrete tabidir. Evcil hayvanların mutlaka hijyenlerine özen gösterilmesi lazımdır ve evcil hayvanlar ancak taşıma çantalarında taşınabilmektedir. Uçağın modeline göre değişkenlik arz etmekle beraber tek bir kabinde en fazla altı tane evcil hayvan taşınması söz konusu olabilmektedir.

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, yolculara Biletall.com üzerinden rezervasyonlarını sağlarken sunulan bir ek imkandır. Zorunlu olmasa dahi yapılmasında yarar bulunmaktadır.

AeroMéxico Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Mexico City - Guadalajara 480,61 TL 1 Saat 17 Dakika
Cancun - Mexico City 598,77 TL 1 Saat 19 Dakika
Mexico City - Cancun 604,88 TL 3 Saat 17 Dakika
Mexico City - Los Angeles 1.041,24 TL 1 Saat 51 Dakika
Mexico City - New York 1.706,25 TL 6 Saat 43 Dakika
Barselona - Bogota 2.776,93 TL 17 Saat 10 Dakika
Barselona - Sao Paulo 2.837,69 TL 32 Saat 35 Dakika
Cancun - Londra 4.409,74 TL 23 Saat 30 Dakika
Mexico City - Madrid 4.882,38 TL 17 Saat 25 Dakika
Münih - Havana 8.420,07 TL 20 Saat 10 Dakika

AeroMéxico Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • AeroMéxico uçak bileti ne kadar?

  AeroMéxico firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Mexico City - Guadalajara olup, bilet fiyatı 480,61 TL'dir.
 • AeroMéxico kaç yılında kuruldu?

  1934 yılında kurulmuştur.
 • AeroMéxico firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Mexico City şehrindedir.
 • AeroMéxico IATA kodu nedir?

  AM uluslar arası IATA kodudur.
 • AeroMéxico çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 800 237 66 39

AeroMéxico Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (67)
İyi (32)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%68
%32
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
99 Değerlendirme
O*** B***
7 Haziran Cuma
firmanın yemekleri çok güzel
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com AeroMéxico sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. AeroMéxico Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 22.10.2020 03:24:09 )

Mexico City, (MEX)
MEX
MX
Ankara, (ESB)
ESB
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961