1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Aeroflot Aeroflot
Uçak Bileti

"Sincerely Yours"
Kuruluş Tarihi
1923
Firma Merkezi
St. Petersburg
Firma Kısaltması
AFL
IATA Kodu
SU
Uçak Sayısı
214
Uçtuğu Şehir Sayısı
105
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5
Aeroflot

Aeroflot Popüler Uçak Seferleri

İstanbul - Samara
Uçak Bileti
21 Eki 2019
İstanbul - Soçi
Uçak Bileti
01 Kas 2019
Simferopol - İstanbul
Uçak Bileti
20 Eki 2019
İstanbul - Osh
Uçak Bileti
01 Kas 2019
02 Kas 2019
İstanbul - Surgut
Uçak Bileti
20 Eki 2019
İstanbul - Atrau
Uçak Bileti
17 Eki 2019
İstanbul - Bangkok
Uçak Bileti
06 Kas 2019
İstanbul - Şangay
Uçak Bileti
03 Kas 2019
Antalya - New York
Uçak Bileti
30 Eki 2019
İstanbul - Tokyo
Uçak Bileti
07 Kas 2019
İstanbul - Khabarovsk
Uçak Bileti
25 Eki 2019
New York - İstanbul
Uçak Bileti
23 Eki 2019
New York - Antalya
Uçak Bileti
05 Kas 2019
İstanbul - Miami
Uçak Bileti
31 Eki 2019
Miami - İstanbul
Uçak Bileti
15 Eki 2019
23 Eki 2019
07 Kas 2019
Tokyo - İstanbul
Uçak Bileti
06 Kas 2019
İstanbul - Ulan Bator
Uçak Bileti
13 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Aeroflot Hakkında

Sky Team'a Nisan 2006 kayıt olan, dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan ve Rusya'nın bayrak taşıyıcı aynı zamanda ulusal havayolu şirketi Aeroflot Russian Airlines,Sky Team'ın 10. üyesi olarak karşımıza çıkar. Dünyanın en iyi havayolu şirketlerinden olan, Aeroflot Russian Airlines, 1923 yılında kurulmuş ve kurulduğu dönemden, SSCB'ın dağılmasına kadar olan sürede Rusya'nın en büyük, dünyanın da en köklü hava yolu şirketlerinden biri olmuştur. 2007 yılında, karlılığı en fazla hava yolu şirketlerinden 19. olan Aeroflot Russian Airlines'ın halen %51'i Rusya Hükümeti'ne aittir. Yarı özel hava yolu şirketi, Skytrax tarafından üç kez ödül almıştır. "Dünyanın en dakik hava yolu şirketi", " Doğu Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi", " Dünyanın en iyi kabinine sahip hava yolu şirketi" ödüllerini almıştır. Uçuş saatinde, kalkış yapan Aeroflot Russian Airlines, bu özelliği ile yolcular tarafından sıkça tercih edilir

3 ödüle sahip hava yolu şirketi 214 genç uçağı ile son 10 yıldır, güvenlik önlemlerini arttırmış ve sıkı denetimler ile uçuşlarını oldukça güvenli hale getirmiştir. Teknik bölümünü bünyesinde bulunduran hava yolu şirketi, düzenli periyotlar ile uçak bakımlarını yaptırmaktadır

Aeroflot Online Check - in

Havalimanlarında sıra beklemek istemeyen yolcular, online check-in yaparak zaman kazanabilirler. Yurt içi uçuşlarda, online check-in süreleri, uçuş saatinden 48 saat önce başlamaktadır. E-bilet uygulaması bulunan Aeroflot Russian Airlines, QR okuyucu cihazların olduğu havalimanlarında geçerlidir. Yurtdışı uçuşlarında 24 saat öncesinden açılan, online check-in işlemleri uçuşa 1 saat kala kapatılır.

 • Online Check-in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online check-inde bazı koltuklar ücretli olarak seçilebilir. Müsait koltular genellikle, boş olarak işaretlenir. Yemek siparişleri uçuş saatinden önce online olarak vermek mümkündür.

Aeroflot Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Dünyanın en iyi kabinine sahip hava yolu ile uçmak, rahat koltuklar, donanımlı koltuk arkası ekranlarda tv izlemek, müzik dinlemek seyahati keyifli hale getirir. Koltuk diz mesafesi ve koltuk genişliği standart ölçülerin üstündedir.
 2. En dakik hava yolu şirketi olması ile bilinen Aeroflot Russian Airlines, verilen uçuş saatlerinde hareket sağlar. Özellikle aktarmalı uçuşlarda yaşanan problemleri en düşük seviyeye indiren hava yolu şirketi, bu sayede yolcu sayısını arttırmıştır.
 3. Saygılı kabin ekibi ile sloganının hakkını veren havayolu şirketi, en şık kabin ekibi üniformasına sahiptir. Yardım sever personeller uçuş boyunca, misafirleri olarak gördükleri yolculara hizmet verirler.
 4. Uygun uçak biletleri uçmanın keyfini yaşayan Aeroflot hava yolu şirketi, ucuz uçak biletlerinin satışı ile dikkat çeker. Uygun koşullarda seyahat eden yolcular uçak ici eğlenceler ile de oldukça güzel vakit geçirir.
 5. Sky Team üyeliği ile aktarmalı uçuşlarda yolcularına büyük kolaylık sağlayan hava yolu şirketi Aeroflot Russian Airlines, bagaj aktarım işlerini kendi bünyesinde çalışan ekipleri tarafından gerçekleştirilir.
 6. Deneyimli pilotlar ile güvenli kalkış ve inişler Aeroflot Russian Airlines yolcuların deneyimlediği anlardan biridir. Uçuş güvenliğini üst seviyelere çıkaran hava yolu firması ile dünyada 51 ülkeye gitmek mümkündür..
 7. 95 yıllık tecrübe ile hizmet veren, hava yolu şirketi dünyanın en eski firmlarından biridir. Deneyim ve bilgileri ile gökyüzü aracılığı ile uzakları yakın yapan Aeroflot Russian Airlines kusursuz hizmeti yolcuların ayağına serer

Aeroflot Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

El bagajları ve kontrol edilmiş bagajlar koltuk sınıfına göre farklılık göstermektedir.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne kadar?

Aeroflot Russian Airlines, bagaj politikası yolcuya birçok hak tanıyor.

Bagaj: Comfort class ve economy class için 23 kg, 2 parçayı geçmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Business class ise 32 kg'ı geçmeyecek şekilde, en fazla 2 parçadan oluşan bagajlardan ücret alınmaz.

Kabin/ El Bagajı: Kabine alınan el bagajlarında, business class için 15 kg ile sınırlı olmakla beraber, comfort ve economy class için 10 kg şeklinde belirlenmiştir.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Bütün havayolu şirketleri, fazla bagaj durumlarında yolcudan ek ücret alarak paketler şeklinde fazla yük hakkı verir.

Yurtiçi: Yurtiçi fazla bagaj almak isteyen yolcular, 5 kg 15 $ ödeme yapabilirler. Bu 5 kg'lık paketlersen en fazla 3 kez alabilirler.

Yurtdışı: Yurtdışı fazla bagajlarda ise 5 kg'lık paketler 25 Dolar karşılığında alınabilir.

 • ABD Bagaj Kuralları

Aeroflot Russian Airlines, Amerika Birleşik Devletleri'nin uyguladığı bagaj kurallarına uygun davranır. ABD kendi ülkelerine yapılan uçuşlarda, yolculardan elektronik cihazlarını şarj etmelerini ve bu cihazları çalıştırarak mutlaka havalimanı güvenlik personellerinin göstermelerini rica eder. Ayrıca tüm ABD uçuşlarında, elektronik cihazlar mutlaka kabinde taşınmalıdır. Bu uygulama uçuş güvenliği açısından da oldukça önemlidir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Sigortalı uçuşları olan Aeroflot Russian Airlines ile seyahat eden yolcuların kayıp hasarlı ve eksik bagajlarını kayıp eşya bürolarına ve havayolu şirketinin yetkililerine bildirmeleri gerekir. Biniş kartı ve kimlik bilgileri ile bagaj etiketlerini görevlilere göstererek durumla ilgili bir rapor tutulması gerekir. Havayolu firmasının yetkilisi tarafından verilen takip kodu ile kayıp bagajlar internet üzerinden takip edilebilir. 30 iş günü içerisinde bulunamayan bagajlar sigorta, tarafından ödenir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları bütün havayolu firmaları için geçerli olan kuralların tamamıdır. Ateşleme özelliğine sahip cihazlar, silahlar, kesici ve delici aletler uçak kabinine kesinlikle alınmaz. Sıvı kısıtlaması 75'ml yi geçmediği takdirde kabul edilir. Özellikle uzun menzilli uçuşlarda bu kurallara daha fazla dikkat edilir. Kısacası uçuşu tehlikeye sokacak herhangi bir aletin uçak kabininde taşınması yasaktır.

Aeroflot Yiyecek, İçecek ve İkram

 • Economy Class İkramlar

Uzun menzilli uçuşlarda 3 çeşit yemekten birini seçme hakkı economy class ve comfort class yolcularına verilir. Plâstik tabaklarda yapılan servisler, kısa uçuşlarda genel olarak aperatif sandviçler şeklindedir. Yemek menülerine ek olarak, içecek verilir.

 • Business Class İkramlar

Uzun menzilli seyahatlerde, uçağa bindikten sonra ikramlar servis edilir. 3 öğün yemek porselen tabaklarda hoş sunumlar ile servis edilir.

 • Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi için mutlaka, kabin personeline bilgi verilmelidir.

Aeroflot Russian Airlines : Business Class

Business Class ile uçmak, uçak yolculuğu seven herkes için ayrıcalık olmuştur. Geniş koltukları ile dikkat çeken Aeroflot Russian Airlines, yatak olabilen özellikli koltuklar ile uzun menzilli seyahatleri gerçekleştirir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Aeroflot Russian Airlines, business class koltukları, 49 cm en, 96 cm diz mesafesine sahiptir. Geniş oturumlu koltukların donanımları sayesinde oldukça rahattır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yolcuları, uçağa bindikten sonra inene kadar olan sürede, ikramlar, yemekler ve içecekler ile ağırlanır. Bütün ikramlar ücretsiz olarak sunulur.

 • CIP Salon / VIP Lounge

VIP Lounge yararlanma hakkına sahiptirler.

 • Diğer Özellikler

Uzun süren seyahatlerde, diş fırçası ve macunu, terlik, bataniye göz maskesi ve yastı gibi yolculuğu kolaylaştıran eşyalar verilir.

Aeroflot Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

 • Aeroflot Russian Airlines Seferi: 51 ülkede tarifeli seferleri olan hava yolu şirketi ülke içinde 91 noktaya uçuş sağlar.
 • Aeroflot Russian Airlines Rezervasyon: Rezervasyon işlemleri online şekilde Biletall.com'dan yapılabilir.
 • Aeroflot Russian Airlines Bilet Al: Aeroflot Russian Airlines, uçak biletlerini Biletall.com'dan almak mümkündür.

Aeroflot Bilet İptal/İade Prosedürü

İptal ve iade prosedürü, promosyon biletlerde geçerli olmamakla beraber esnek biletlerde kesintiler alınarak yapılabilir.

İade işlemlerinde yetişkin biletleri için %20, çocuk ve bebek biletlerinde ise %10'lik bir kesinti uygulanır. Rota değişimlerinde bu oranlar daha da artabilir.

Aeroflot Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Koltuklar arası diz mesafeleri yaklaşık olarak 65 cm ve üzerindedir. Economy Class yolcularının oturduğu koltuklar da en az business class koltukları kadar rahattır. Uzun mesafe uçuşlarında daha donanımlı uçaklar kullanılır. Bir çok yeni uçakta olduğu gibi Aeroflot Russian Airlines uçaklarında da 15 inç koltuk arkası tvler bulunur. Elektrik ve kulaklık girişlerinin yanı sıra kitap okuma ışıkları da bulunur.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek yolcular 2 yaşından küçük ise ebeveynleri ile yolculuk yaparlar. 2 Yaş üstü çocuklar için koltuk almak mecburidir. Personelin refakat ettiği çocuk yolcular, seyahat boyunca sürekli olarak gözlemlenir. Teslim anına kadar Aeroflot Russian Airlines sorumluluğunda kalırlar.

 • Hamile Yolcular

Gebe yolcuların, 34. gebelik haftasından sonra yolculuk yapmaları yasaktır. 28 ile 34 haftalar arası da büyük risk altında olacaklarından, hamile yolculardan bu dönemde doktor raporu istenir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Refakatçisi bulunan hasta ve engelli yolcular, yardım istediklerinde; görevli yer ekipleri tarafından karşılanır ve gerekli taşıma araçları ile terminal binasında uçağa alınmaları sağlanır. Özel yardım isteyen yolcuların, firmaya daha önceden bilgi vermesinde fayda vardır.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanların taşınabilmesi için özel üretilmiş kafesler ile kabinde yolculuk etmelerine izin verilir. Kedi, köpek, hamster, kuş ve balık gibi taşınması kolay evcil hayvanların, tehlike arz etmediği sürece uçağa alınmasında herhangi bir sakınca yoktur.

 • Seyahat Sigortası

Aeroflot Russian Airlines, Travel Guard ile sigorta anlaşması imzalamıştır. Uçuş boyunca bu şirket tarafından tüm yolcular ve uçaklar sigortalanmıştır.

Aeroflot Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
St. Petersburg - Surgut 623,59 TL 5 Saat 20 Dakika
Kopenhag - Tahran 961,33 TL 27 Saat 5 Dakika
Moskova - Taşkent 967,72 TL 6 Saat
Atrau - İstanbul 968,63 TL 7 Saat
Aktyubinsk - İstanbul 989,82 TL 8 Saat
Erivan - Kazan 1.020,21 TL 4 Saat 55 Dakika
Soçi - İstanbul 1.048,12 TL 8 Saat 30 Dakika
Erivan - Rostov 1.049,04 TL 5 Saat 55 Dakika
Aktyubinsk - Moskova 1.068,15 TL 45 Dakika
Vilnius - Antalya 1.084,70 TL 12 Saat 55 Dakika

Aeroflot İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (19)
İyi (4)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
23 Değerlendirme
A*** Ü***
26 Kasım Pazartesi
Firma çok iyi fakat yiyecek konusunda aç kaldım gibi
A*** T***
24 Kasım Cumartesi
Firma benim gözümde çoğu firmadan daha kaliteli bence.
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Aeroflot sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Aeroflot Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.10.2019 19:17:15 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Bankok, (Tümü)
BKKT
TH

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=13317
/
13317