Şehir Rehberi

Türkiye'nin tüm illeri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin. Aşağıdaki listeden incelemek istediğin şehire tıkla ve harita üzerinden detaylarını görüntüle. Biletall Şehir Rehberi ile şehirler hakkında gezilecek yerler, yenilmesi gereken yemekler, hava durumu, nasıl ulaşım sağlanır gibi senin için önemli olabilecek bilgilere ulaşabilirsin.

Yurtiçi Şehir Rehberi

Dünyanın en güzel şehirlerini barındıran ülkemizin her bölgesinde kesinlikle sizleri cezbedecek güzellikleri bulunmakta. Doğu’dan Batıya, Karadeniz’den Orta Anadolu’ya kadar uzanan tüm bölgeleri adeta birer cennettir. Türkiye’de bulunan 81 ilden hangisini gitmek isterseniz isteyin, ulaşım bakımından asla zorluk çekmezsiniz. En önemli ulaşım araçlarından olan otobüs, uçak ve tren ile her şehre kısa bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de Hangi Şehirleri Gezmeliyim?

Türkiye’nin tüm illerinin kendine has bir kültürü, meşhur yemekleri, gezilecek yerleri ve insanları vardır. Çeşitliğin bol olması ile birlikte gezeceğiniz yerlerin hiç birisinde asla sıkılmazsınız. Gezmek için başlıca iller arasında İstanbul en büyük ve en kalabalık şehirdir. İstanbul’u ziyaret eden turistlerin çoğu tekrardan 2. Kez yine gelmektedir. İstanbul’da Taksim, Beyoğlu, Ümraniye, Fatih gibi başlıca semtlerinde sıkılmadan saatlerce gezebilirsiniz. İstanbul’a Türkiye’nin her yerinden otobüs, uçak ve tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’un yanı sıra Karadeniz’den Trabzon, Ordu, Giresun gibi illeri gezerek Karadeniz insanının neşesini, mükemmel havasını ve yeşil ormanlarını görmek içinizi rahatlayacaktır. Doğu tarafında ise Şanlıurfa, Diyarbakır, Van, Mardin gibi geçmişlerinde önemli yerler olmuş ve olaylar yaşanmış yerlerde tarihi içinize çekebilirsiniz. Ayrıca Doğu bölgesinin kebaplarından yemeyi kesinlikle unutmayın. İç Anadolu bölgesinde diğer adı ile Orta Anadolu’da; Başkent Ankara, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Eskişehir gibi sizleri sıcakkanlılık ile karşılayacak insanlarla karşılaşabilir ve muhteşem yöresel lezzetlerinden tadabilirsiniz. Her yıl Türkiye’yi ziyaret eden turistlerden %35’i Niğde - Nevşehir – Kapadokya ve Ürgüp’ü ziyaret etmeden Türkiye’den ayrılmamaktadır.

Türkiye’de Tatil Yapılacak Yerler Neresi?

Türkiye’de tatil yapılacak bölgelerin başında Ege ve Akdeniz bölgeleri yer almaktadır. Ege bölgesinde tatil yapmak için İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla illerine kesinlikle gitmelisiniz. Birbirinden güzel denizi, sahilleri, otelleri ve tatil yöreleri ile sizlere muhteşem bir tatil yaşatacaktır. Akdeniz bölgesi tarafında ise Antalya başta gelmek üzere Mersin ve Hatay’da da huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Antalya bölgesinin en meşhur tatil yerleri olan ve birbirlerine yakın sayılabilecek Alanya, Manavgat, Kemer gibi yerleri kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Türkiye’de Ulaşım Nasıldır?

Türkiye’de ulaşım yapmak çok kolaydır. Türkiye’nin istediğiniz bir noktasına gitmek için Biletall.com sitemizden otobüs, uçak veya tren bileti satın alarak seyahat edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul içinde Avrupa’dan Anadolu yakasına geçmek isterseniz, trafik derdinizi ortadan kaldırmak için yine Biletall.com’dan İdo bileti satın alarak hızlı bir şekilde, İstanbul manzarası izleyerek konumunuzu değiştirebilirsiniz.

Şehirler Hakkında Son Yorumlar

H*** Ş***
7 Mayıs Pazartesi
(Siirt)
şehrin yolları kötü olunca otobüs yolculuğu zor geçti ama gelmeye değdi
İ*** S***
10 Kasım Cuma
(Samsun)
otogarı küçük olsa da temiz ve bakımlı olması iyiydi
H*** E***
25 Aralık Pazartesi
(Rize)
şehir çok güzel, otogarı da öyle, ama arada yağmur çok oluyor
D*** S***
3 Temmuz Salı
(Ordu)
ilk kez güler yüzlü bir muavin denk geldi, yolculuk güzeldi
G*** S***
9 Haziran Cumartesi
(Niğde)
otobüs firmasında muavin sorunu olsa da bir tanesi ilk defa hizmeti güzel yapmıştı