-

Ara

İstanbul Anadolu Yakası Popüler Otogarlar

İstanbul Avrupa Yakası Popüler Otogarlar

Diğer Popüler Otogarlar

A

Adana Merkez Otogarı

Adana Merkez Otogarı

4,8/5
Kuruluş Tarihi: 1993
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Adana Merkez Otogarı 1993 yılında hizmete geçmiştir. Toplamda 200 adet iş yeri ve 31 tane yazıhane bulunmaktadır. 122,250 metrekarelik bir alana kurulmuştur bu kadar büyük bir alana kurulmasının sebebi ise ilerde ihtiyaç halinde kolaylıkla büyütebilmektir. Otogarda birçok yerel otobüs firması bulunmaktadır. Otogar, Seyhan ilçesinin Fevzipaşa Mahallesi'nde yer almaktadır.
Adıyaman Otogarı

Adıyaman Otogarı

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2017
Merkeze Uzaklık: 4,2 Km
Yeni Adıyaman Otogarı 2017 yılınan ilk aylarında, 1990 yılında kurulan eski otogarın yerine 25 milyon TL gibi bir maliyet ile 7 ay (210 gün) gibi bir sürede yapılmış ve merkez ilçede hizmet vermeye başlamıştır. Turizmin gelişmesiyle beraberde ulaşım ağını çoğaltmıştır. Önceden sadece civar il ve ilçelere ulaşım varken şimdi uzak illere de aktarmaya gerek kalmadan ulaşım sağlanılmaktadır. Yeni Adıyaman Otogarına en çok gelen otobüs firmaları çevre illerden gelmektedir.
Afyon Otogarı

Afyon Otogarı

4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2008
Merkeze Uzaklık: 9 Km
Afyonkarahisar Otogarı 2008 yılında modern ve konfor göz önünde tutularak yapılmıştır. Her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapan Afyonkarahisar, otogarında da seyahat edecek insanların bütün ihtiyaçlarını düşünmüş.
Ağrı Otogarı

Ağrı Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 15 Km
Ağrı Yeni Otogarı 2013 yılında yapılmıştır. Eski otogara göre kullanışlı ve modern yapısıyla dikkat çekmektedir. Otogar, evresindeki illerle göre yolcu sayısı daha az olan Ağrı ilinin uzun yıllar bütün ihtiyaçlarını karşılamaya uygun durumdadır. Bu yıllarda Ağrı’ya üniversite açılmasıyla da beraber otogarda ki yolcu sirkülasyonu %50 oranında artmıştır. Otogarda otobüs firmaları olarak genelde yerel otobüs firmaları bulunmaktadır.
Aksaray Otogarı

Aksaray Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1990
Merkeze Uzaklık: 5 Km
Aksaray, Niğde ilinden 1989 yılında ayrılmıştır. Aksaray Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali ise 1990’lı yıllarda hizmete geçmiştir. Şehrin nüfusu arttıkça yeni bir otogar ihtiyacı doğmuştur. Aksaray zengin kültürel mirasıyla dikkatleri üzerine çekmeye başlamasıyla beraber şehire daha çok yolcu trafiği olmaya başlamıştır. Bu yüzdende özellikle büyük şehirler olmak üzere ülkenin pek çok noktasına direk bağlantı sağlanmıştır.
Amasya Otogarı

Amasya Otogarı

4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2014
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Amasya Otogarının yapımına 2013’te başlanmış. 2014’te kullanıma geçmiştir. 1988’den kalma eski otogara göre daha büyük bir alana yapılmıştır. Yeni Otogarın şehir merkezine eskisine göre daha uzaktır. Fakat yeni otogarın çevresine de yerleşim gelmeye başlamıştır.
Ardahan Otogarı

Ardahan Otogarı

4,7/5
Kuruluş Tarihi: 1994
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Ardahan 1992 yılında il olduktan sonra bir süre altyapı çalışmaları yapıldı ve yine 1990’lı yılların başında Ardahan Otogarı yapıldı. Günümüze göre çok eski kalan otogarda nerdeyse işlevini yitirmiş ve çok bakımsız diyebiliriz. Bu yüzden genelde çevre illere ulaşım sağlanmaktadır. Ülkemizin çoğu yerine direk ulaşım yoktur genelde aktarma yapılmaktadır. Şehirde yaşayanlar ulaşım ihtiyacı çevrede bulunan Kars gibi illerden karşılamaktadır. Otogar ne kadar küçük ve işlevsizdir desek de Ardahan için önemlidir. Zira ulaşımı bu otogar üzerinden sağlamaktadırlar.
Artvin Otogarı

Artvin Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2010
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Artvin Terminali 2010 yılında hizmete girmiştir. Şehrin nüfusuna ve gelen turist sayısına bakılarak küçük bir otogarın yeterli olacağı düşünülmüş ve bu yüzdende küçük bir otogar yapılmıştır. 1.500 metrekare kapalı, 2 bin 500 metrekare açık alan olmak üzere toplam 4 bin metrekaredir.
Aydın Otogarı

Aydın Otogarı

4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2014
Merkeze Uzaklık: 4,5 Km
Turizmin artmasıyla beraber yetersiz gelen otogarın yerine 2014 yılında şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak yen otogar yapılmıştır. Turizmde ana ulaşım noktalarından biri olan Aydın da yeni otogarda bu ihtiyacı tam anlamıyla karşılaması için 20 dönüm arazı üzerine konumlandırılmıştır. 20 dönümlük arazi üzerine kurulan terminalin 28 bin metrekare kapalı alanı bulunmaktadır. Terminal toplamda 3 katlıdır.
Geçici/Kalıcı Olarak Kapalı
Ayvalık Otogarı

Ayvalık Otogarı

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 5,1 Km
Balıkesir şehir merkezinin 125 km. batısında Ege Denizi kıyısı boyunca uzanan bir ilçe olan Ayvalık, ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden bir tanesidir. Ayvalık otogarı, ilçe merkezine yakın olmakla birlikte küçük bir otogardır.

B

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı)

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogarı)

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2004
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali yazın turistlerin gelmesiyle beraberde artan yoğunluk baz alınarak yapılmıştır. Terminalin yapımına 2001 yılında başlanmış 2004 yılında bitirilmiştir. Terminal Uzay Kafes adı verilen bir çatı mimarisi ile yapılmıştır. Terminal 108 bin metrekare bir alan üzerine yapılmıştır. Balıkesir’den neredeyse Türkiye’nin her iline otobüs bulunmaktadır. Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali çok katlı yapıya sahiptir.
Bartın Otogarı

Bartın Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2002
Merkeze Uzaklık: 8,5 Km
Karadeniz Bölgesi’nin batı kısmında kalan Bartın ili küçük ve sevimli bir ildir. Özellikle yaz aylarında çok fazla turist çeken ile ulaşım bir tek kara yoluyla olduğu için büyük önem arz etmektedir. Otogar Ankara – Bartın yolu üzerinde Bartın’ın merkezinde, Kırtepe'de bulunmaktadır. Bartın ili yeşiliyle ve aşırı sakin olmasıyla meşhurdur otogarda Bartın ili gibi sakin bir otogardır. Fakat bazen, özellikle de yaz aylarında şehrin ihtiyacını karşılamada yetersiz kalabilmektedir.
Batman Otogarı (Başti Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Batman Otogarı (Başti Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,7/5
Kuruluş Tarihi: 1992
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Batman, 1990 yılında il olmuştur. İl olduktan kısa bir sonra ise otogarı açılmıştır. Hasankeyf gibi ünlü doğal güzelliklere sahip olan Batman ilinin yıllık yolcu trafiği de yoğun olmaktadır. Başti Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali bu trafiği karşılamak için yapılmıştır. Terminal yapılırken halkın maddi durumu baz alınarak yapılmış ve bu yüzdende orta ölçekli bir terminal yapılmıştır.
Bayburt Otogarı

Bayburt Otogarı

4,3/5
Kuruluş Tarihi: 2008
Merkeze Uzaklık: 3 Km
Bayburt, Karadeniz Bölgesinin en küçük illerinden birisidir. Fakat terminali özenle hazırlanmıştır. 13 bin metrekare alan üzerine kurulu Bayburt Otogarından çevre illere ve büyük şehirlere otobüs seferi düzenlenmektedir. Bayburt Otogarının yapımına 2006 yılında başlanmış açılışı ise 2008 yılında yapılmıştır. Bayburt Otogarı, Bayburt’un merkezinde Zahit Mahallesi’nde bulunmaktadır.
Bilecik Otogarı

Bilecik Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2017
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Bilecik şehrinin yaklaşık 204 bin nüfusu vardır ve bu nüfusun şehir dışına ulaşımını Bilecik Otogarı karşılar. Şehrin nüfusunun az olması ve çevresinde bulunan Bursa, Sakarya, Eskişehir, Kütahya ve Bolu gibi büyük illerin kendi otogarı olduğu için büyük bir otogar yapılmamıştır. Otogar yenilenme ihtiyacı da duymamıştır. Aslında bu şehrin ulaşımını engellediği için gelişmesini de engellemektedir. Otogarda bir tanede yerli firma hizmet vermektedir.
Bingöl Otogarı

Bingöl Otogarı

4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2018
Merkeze Uzaklık: 1 Km
2018 Yılı başında yapımı yeni tamamlanan Bingöl Otogarı, şehri eski ve bakımsız otogardan kurtarmış ve şehre yaraşır bir tesis olmuştur.
Bitlis Otogarı

Bitlis Otogarı

4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2018
Merkeze Uzaklık: 20 Km
Geçici bir binada hizmet vermekte olan Bitlis Otogarı, yeni bina yapılana dek şehre hizmet vermeye devam ediyor.
Bodrum Otogarı

Bodrum Otogarı

0/5
Kuruluş Tarihi: 1995
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Bodrum Otogarı, Muğla ilinin en turistik bölgelerinin başında gelen Bodrum ilçesinde yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistin fazla olduğu bu belde de otogar merkez de yer almaktadır. Bir bina şeklinde değil açık hava otogarı şeklinde bir mimariye sahip olan Bodrum Otogarı, tek katlı firma ofislerinin yan yana dizilmesiyle hizmet vermektedir.
Bolu Otogarı

Bolu Otogarı

4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2010
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Bolu Türkiye’nin işlek noktalarından biridir. Aynı zamanda tarihi ve doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu yüzdende eski otogarı ihtiyaçları tam karşılayamadığı için 2010 yılında şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak bir otogar yapılmıştır. Otogar aslında çok büyük değildir fakat her şey düşünülerek yapılmıştır.
Burdur Otogarı (Otobüs Terminali)

Burdur Otogarı (Otobüs Terminali)

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 3,3 Km
Geçiş noktası ve askeri bölge olarak çok önemli bir konumda olan Burdur, 2013 yılına kadar otogarına önem vermemiştir. 2013 yılında yeni otogara geçen Burdur, yeni otogarında konfora ve modernliğe önem vermiştir. Yapılan yeni terminal iki katlıdır.

Ç

Çanakkale Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Çanakkale Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2011
Merkeze Uzaklık: 5,4 Km
Çanakkale, turistik yapısına uygun olarak ufak ve şirin bir otobüs terminalini 2011 yılında hizmete geçirmiştir. Bu sayede uzun zamandır hissedilen eksiklik ortadan kaldırılmıştır. Terminal 31,600 metrekare arsa üzerine 3155 metrekare kapalı alan olarak inşa edilmiştir. Terminalin maliyeti 6 milyon TL’yi bulmuştur. Terminal yap-işlet-devret model yapısıyla yapılmıştır.
Çankırı Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Çankırı Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2011
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Çankırı nüfus bakımından çevresindeki illere göre daha az olduğu için çok büyük bir terminale de ihtiyaç duyulmamıştır. Çankırı Otobüs Terminali 5867 metrekare kapalı alana sahiptir. Bu kapalı alana ek olarak 8200 metrekarede bir açık alanı bulunmaktadır. Diğer terminallerin aksine Çankırı Otobüs Terminalinde sadece yerli firmalar hizmet vermektedir. Büyük firmalar henüz Çankırı da faaliyete başlamamıştır. Aynı zamanda terminal çok katlı şekilde inşa edilmiştir.
Geçici/Kalıcı Olarak Kapalı
Çeşme Otogarı

Çeşme Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1972
Merkeze Uzaklık: 1,1 Km
Çeşme, İzmir'in ilçelerinden biri olup, şehir merkezine 104 km. uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe merkezine yakın bir konumda bulunmakta olan Çeşme otogarı, oldukça küçüktür.
Geçici/Kalıcı Olarak Kapalı
Çorlu Otogarı

Çorlu Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2001
Merkeze Uzaklık: 2,5 Km
Çorlu otogarı şehir merkezine çok yakın değildir. Otobüs seferleri pek az olur otogara.
Çorum Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Çorum Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2015
Merkeze Uzaklık: 3,1 Km
Çorum Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali 2015 yılında yapılmıştır. 1980’lerden kalma terminal artık halkın ihtiyacını karşılamadığı için yapılan terminal oldukça modern ve konforludur. Yaklaşık olarak 55 bin metrekare üzerine yapılan terminalin eski terminalden de oldukça büyük olması dikkat çekiyor. Ayrıca otogarı da 250 – 300 araca hizmet verecek şekilde yapılmıştır.

D

E

Edirne Otogarı

Edirne Otogarı

4,3/5
Kuruluş Tarihi: 1997
Merkeze Uzaklık: 8,9 Km
Edirne tarih boyunca birçok şehirlerarası otogara ev sahipliği yapmıştır. İlk kez toplu bir otogar yapısı Edirne’de 1960’lı yıllarda başlamıştır. Ufak tefek kulübelerde başlayan bu otogar yapısı 1980’lerde bina şeklini almıştır. Bu 1980’lerde yapılan otogar şehirden çok uzaktı bu yüzdende otogara ulaşım oldukça zordu. Şuan ki yerine ise 1997 yılında taşındı. Yeni otogarın yeri şehir merkezine, üniversiteye ve hastanelere oldukça yakın konumda. Ancak bazı durumlarda bu otogarda yetersiz gelmektedir çünkü; öğrencilerin yoğun olduğu Edirne’ye bazen sadece 150 sefer İstanbul’dan yapılmaktadır.
Elazığ Otogarı (EŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Elazığ Otogarı (EŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1980
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Elazığ coğrafi konumu dolayısıyla tam bir geçiş noktasıdır. Çoğu otobüs firması buradan aktarma yapmaktadır fakat terminal çok eskidir ve yenilenmemiştir. Bu yapısı ile çok dikkat çektiği için 2013 yılında yeni otobüs terminali yapım müjdesi verilmiştir fakat şuan yeni terminal açılışı hala yapılamadığı için bu terminal kullanılmaya devam etmektedir. Aynı zamanda otogar bulunduğu konum dolayısıyla hava şartlarından çok etkilenmektedir. Bu yüzdende bazen sefer iptalleri yaşanmaktadır.
Erzincan Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Erzincan Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2012
Merkeze Uzaklık: 5 Km
Yeni Erzincan Otogarı 2012 yapımı tamamlanmış ve açılmıştır. Erzincan Otogarı 32 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Tasarımı ise yolcuların her ihtiyacın karşılayacak şekilde yapılmıştır.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 8,6 Km
Erzurum Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, 2013 yılında hizmete girmiştir. Şehrin ihtiyaçlarına eski otogar yeterli gelmemeye başlamıştı. Aynı zamanda eski otogar şehirde çok fazla sıkışıklığa sebep oluyordu. Yeni otogar ise eski otogarın bütün negatif yönlerini sildi attı. Yeni otogar 60 bin metrekare üzerine kurulmuştur. Doğu Anadolu Bölgesinin ulaşım merkezi olma özelliği taşıyan otogar buna uygun olarak her şey düşünülerek yapılmıştır.
Eskişehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Eskişehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1993
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km

G

Gaziantep Otogarı

Gaziantep Otogarı

4,3/5
Kuruluş Tarihi: 2001
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Gaziantep şehir olarak Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde bir geçiş köprüsü olduğu için çok önemli konumdadır. Bu yüzden de otogarı oldukça büyük yapılıp, şehrin uzun süre ihtiyacını karşılayacağı düşünülmüştür. Gaziantep Şehirler Arası Otobüs Terminali 85 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Bu alnın 30 bin metrekaresi otopark, 25 bin metrekaresi ise yeşil alan olarak yapılmıştır. Terminal yapılırken her şey yolcuların rahat bir yolculuk geçirmesi için planlanmıştır.
Geçici/Kalıcı Olarak Kapalı
Gelibolu Otogarı

Gelibolu Otogarı

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2000
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Çanakkale ilinin ilçelerinden biri olan Gelibolu, şehir merkezine 42 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Orta büyüklükte olan Gelibolu otogarına Türkiye'nin tüm şehirlerinden ulaşım, direkt olmasa bile sağlanabilmektedir.
Giresun Otogarı

Giresun Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1980
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Giresun Otogarı çok eski bir yapıdır. Otogar eski olduğu içinde şehrin ihtiyaçlarını karşılamaktan çok uzaktır. Eski olmasının yanında küçükte olması ihtiyaçlara cevap vermesini daha da zorlaştırmaktadır. Otogar ufak olduğu ve işlevini git gide yitirdiği için yolcu indirme ve bindirme konusunda firmalara çok sorun çıkarmaktadır. Bu yüzden genellikle yolcu indirme ve bindirme işleri firmaların yazıhanelerinin önlerinden yapılmaktadır. Giresun Otogarı bu şekilde işlevini yitirdiği için yeni otogar yapılması bekleniyor. Yeni otogarla beraber bu sorunlara çözüm bulunulacağı düşünülüyor.
Gümüşhane Otogarı

Gümüşhane Otogarı

4,8/5
Kuruluş Tarihi: 1993
Merkeze Uzaklık: 2,5 Km
Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleriniz tam ortasında kalan Gümüşhane ne kadar bir geçiş görevi görse de otogar konusunda ne yazık ki sınıfta kalıyor diyebiliriz. Şehrin nüfusu az olduğu için otogarda küçük bir otogardır. Otogarda genelde ulusal firmalar vardır. Yerel olarak sadece birkaç tane firma vardır. Hizmet veren firmalar genellikle doğu ve kuzeydoğu taraflarına hizmet veren firmalardır. Ayrıca Gümüşhane Otogarındaki seferler genellikle İstanbul gibi büyük şehirlerdir yada çevre illere ülkenin büyük bir kısmına ulaşım sağlanamamaktadır.

H

I

İ

K

Kahramanmaraş Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Kahramanmaraş Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2008
Merkeze Uzaklık: 3 Km
Kahramanmaraş şehir olarak yolculuk ve taşımacılık anlamında çok önemli bir şehrimizdir. Bu yüzden bütün ihtiyaçların karşılanabilmesi için 2007 yılında yeni otogarın temelleri atılmış 2008 yılında yeni otogar hizmete geçmiştir. Yeni Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali 5 bin 500 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 44 bin metrekare üzerine kurulmuştur.
Karabük Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Karabük Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,7/5
Kuruluş Tarihi: 1999
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Karabük ili 1995 yılında Zonguldak’tan ayrılmış ve ayrı bir il olmuştur. Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminali ise 1999 yılında yapılmıştır. Karabük, gelişmiş sanayisi ile bölgenin önemli şehirlerinden biridir. Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminali eski otogarın aksine şuan şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak durumdadır. Şehir sanayisi dışında turizm alanında da gelişmiştir. Şehirde en çok turisti Safranbolu evleri çekmektedir. Otogar 2012 yılında tadilattan geçmiştir. Yaz aylarında çok turist geldiği için otogarın genişletilmesi de olası bir ihtimaldir.
Karaman Otogarı

Karaman Otogarı

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 1990
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Karaman, 1989 yılında il olmuştur. Doğal güzellikleriyle ve İç Anadolu Bölgesinde bir geçit görevi gördüğü için yolcu trafiği de çoğu ile göre fazla olan Karaman’a, Karaman Otogarı 1990’lı yılların başlarında yapılmıştır. Büyük şehirlere ve çevre illere direk seferler vardır. Şehrin yolcu trafiğinin büyük bir çoğunluğunu doğal güzelliklerin görülmesi amacıyla düzenlenen turlardaki turistler oluşturmaktadır.
Kars Otogarı

Kars Otogarı

4,3/5
Kuruluş Tarihi: 2011
Merkeze Uzaklık: 5 Km
Kars otogarı, geçtiğimiz yıllarda şehir merkezinde bulunan eski otogar binasının yıkılıp, şehir dışında Erzurum – Kars otoyolu üzerine yeniden inşa edilmesiyle yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır.
Kastamonu Otogarı

Kastamonu Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2003
Merkeze Uzaklık: 7 Km
Kastamonu Otogarı ilk olarak 1965 yılında hizmete açılmıştır. Fakat oldukça eski olan bu otogar zamanla şehrin ihtiyaçlarına cevap vermemeye başladı. Bu eski otogar işlevini yitirdiği içinde 2003 yılında yeni otogar yapılmıştır. Şehrin bütün ihtiyaçlarına cevap verilmesi hedeflenen yeni otogar çok geniş bir alan üzerinde kurulmuştur. Otogar genellikle sabah ve akşam saatlerinde çok yoğun olmaktadır diğer saatlerde ise daha k tenha bir izlenim bırakmaktadır. Firmada ağırlıklı olarak yerel firmalar hizmet vermektedir.
Geçici/Kalıcı Olarak Kapalı
Kaş Otogarı

Kaş Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Kaş otogarı şehir merkezi içerisinde bulunan küçük bir otogardır. Çoğunlukla servis araçları ve pek az firma otogara sefer yapmaktadır.
Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Kayseri Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2005
Merkeze Uzaklık: 8 Km
2005 yılların ortasında açılan otogar sayesinde, Kayseri uzun süre hasret çektiği otogara kavuşmuştur. Önceki otogar Kayseri'nin ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzak bir yapıdaydı. Yeni otogar ise 15 bin metrekare kapalı alan olmak üzere 80 bin metrekare alana konumlandırılmıştır. Otogarın geniş bir alana konumlandırılmasının sebebi ise ileride doğacak ihtiyaca daha çabuk cevap vermesi içindir. Yakın zamanda ufak tadilatlarla otogara yeni tesislerde eklenecektir.
Kırıkkale Otogarı

Kırıkkale Otogarı

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2006
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Kırıkkale sonradan il olan iller arasındadır. Bu yüzdende gelişimi biraz geç olmuştur diyebiliriz. Fakat şehrin bütün ihtiyaçlarına cevap veren bir otogarı bulunmaktadır. Hatta bulunan otogar şehirde karayolu ulaşımına önem verildiğinin de bir göstergesidir diyebiliriz. Otobüs fiyatları mevsimlere göre pek değişmemektedir hatta bazen otobüs firmaları öğrencilere indirimde uygulamaktadır.
Kırklareli Otogarı

Kırklareli Otogarı

4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2000
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Kırklareli ülkemizin en batı noktasında bulunmaktadır. Bulgaristan ile sınır olan il bu yüzden yolculuk anlamında önemli bir yere sahiptir. Kırklareli Otogarında sadece şehirlerarası değil Bulgaristan ve Yunanistan seferleri de düzenlenmektedir. Kırklareli Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Yurtdışına açılan kapılardan birisi olduğu için aramalar ve güvenlik oldukça sıkı tutulmaktadır. Bu önlemlerin en baş sebebi de gümrükte problem yaşanmasını engellemektir.
Kırşehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Kırşehir Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2015
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Kırşehir Otobüs Terminali yeni bir terminaldir. Eski terminalin artık kullanılamayacak duruma gelip, harabeye dönmesiyle yapılan terminal şehrin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Özellikle turizm bakımından çok hareketli olan şehirde terminalde bu düşünülerek yapılmıştır. Terminal 7 bin 500 metrekare alan üzerine 4 bin 900 metrekare kapalı alan şeklinde konumlandırılmıştır.
Kocaeli Otogarı (Izmit Şehirlerarasi Otobüs Terminali)

Kocaeli Otogarı (Izmit Şehirlerarasi Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1995
Merkeze Uzaklık: 15 Km
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İŞOT İzmit Otobüs Terminali çok yeni bir terminal olmasa da kısa süre önce tadilata girmiş ve yapılan iyileştirme çalışmaları sayesinde sıfırdan yapılmış yeni terminal görüntüsü almıştır. Bu çalışmalar sonrasında terminalin bütün eksiklikleri de giderilmiştir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İŞOT İzmit Otobüs Terminalinde güvenliğe büyük önem verilmektedir ve terminal 24 saat gece görüş kameralarıyla da izlenmektedir.
Konya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Konya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2000
Merkeze Uzaklık: 10 Km
Kütahya Otogarı (Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Kütahya Otogarı (Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2010
Merkeze Uzaklık: 4 Km
Kütahya’ya ilk otogar 1996 yılında yapılmıştır. Fakat zaman içerisinde artan yolcu sirkülasyonuna ve şehrin ihtiyaçlarına bu eski otogar cevap veremeyince 2010 yılında Kütahya Belediyesi Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali yapılmıştır. Kütahya Belediyesi Çinigar Şehirlerarası Otobüs Terminali oldukça büyük bir terminaldir 7 bin metrekare kapalı alan olmak üzere 70 bin metrekare alan üzerine kuruludur. Ayrıca terminalde gelen ve giden otobüslerin peronları ayrıdır.

M

Malatya Otogarı (Maşti Otobüs Terminali)

Malatya Otogarı (Maşti Otobüs Terminali)

4,3/5
Kuruluş Tarihi: 1999
Merkeze Uzaklık: 7 Km
Maşti Şehit Hamit Fendoğlu Otobüs Terminali 1999 yılında hizmete açılmıştır. Bölgenin en büyük ve en modern otogarlarından birisidir. Otogar, 178 bin metrekare gibi oldukça büyük bir alan üzerine konumlandırılmıştır. Ayrıca otogar, 7 bin metrekare zemin üzerine 4 katlı olarak yapılmıştır.
Manisa Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Manisa Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,8/5
Kuruluş Tarihi: 2014
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Manisa ilinin gün geçtikçe artan turizmini eskiden yapılan otogar kaldıramıyordu bu yüzden de yeni otogar için 2012 yılında temeller atılmış ve 2014 yılında otogar açılmıştır. Yapılan yeni otogar şehrin bütün ihtiyaçlarına cevap verecek detaylar düşünülerek yapılmıştır. 10 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 100 bin metrekaredir. Eski otogarın aksine şehrin içinde değil biraz dışında kalmaktadır. Buda trafiği azaltma noktasında yardımcı olmuştur.
Mardin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Mardin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2015
Merkeze Uzaklık: 4 Km
Mardin ilinin ilk otogarı 2001 yılında kapatılmıştı. Otogarın kapatılmasından sonra Mardin, otogarı olmayan tek ildi diyebiliriz. Firmalar yolcuları belirli ilçelerde bırakıyordu. Fakat 2012 yılında buna dur dendi ve Mardin’e otogar yapılmaya başlandı. Otogar aslında 2014 yılında bitti fakat birkaç aksaklık yüzünden açılışı 2015 yılında yapıldı.
MEŞOT Mersin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

MEŞOT Mersin Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2015
Merkeze Uzaklık: 6 Km
Muğla Otogarı

Muğla Otogarı

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2005
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Muğla, yaz denince ilk akla gelen şehirlerden biri diyebiliriz. Yazlık yerleriyle gerek yerli gerekse yabancı turistin fazlasıyla ilgisini çeken Muğla’ya kara yoluyla ülkemizin her yerinden aktarmalı veya direk seferlerle ulaşmak mümkündür. Turizmin şehirde git gide artması da 2000’li yılların ortasında yeni bir otogar yapılmasına sebep olmuştur. Yeni yapılan otogar 10 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Küçük gibi gözükse de otogar şehrin bütün ihtiyaçlarına cevap vermektedir.
Muş Otogarı

Muş Otogarı

4,8/5
Kuruluş Tarihi: 1965
Merkeze Uzaklık: 2,5 Km
Muş Otogarı ilk olarak 1965 yılında hizmete girmiştir. Çok eski olan otogar harabeye dönmüş durumdaydı bu yüzden de 2013 yılında tadilata alındı. Tadilata alınmasına rağmen küçük ve kullanışsız olması nedeniyle istenilen hizmeti gerçekleştirememiştir. Otobüsler terminalden giriş çıkış yaparken ok zorlanmaktadır. Şehrin ihtiyaçları zamanla artmıştır fakat tadilat edilse de otogar buna cevap verememektedir. Otogarda genellikle yerel firmalar vardır. Ulusal firmalar bazen yazıhane açıp işlem yapmak istese de tercih edilmediği için yazıhaneleri kapatmışlardır.

N

O

R

S

Sakarya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Sakarya Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2011
Merkeze Uzaklık: 6,5 Km
Samsun Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Samsun Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,7/5
Kuruluş Tarihi: 2006
Merkeze Uzaklık: 5 Km
Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin en önemli illerinden birisidir. Uzun yıllar boyunca dağınık bir şekilde otogar kullanan şehir 2006 yılında Yusuf Ziya Yılmaz Otobüs Terminaline kavuşmuştur. Yeni yapılan otogar 600 bin üzerindeki şehir merkez nüfusunun taşımacılığını rahatlatmaktadır. Yusuf Ziya Yılmaz Otobüs Terminali 20 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere 60 bin metrekare üzerine kurulmuştur. Otogarın 2020’li yıllara kadar hizmet vermesi beklenmektedir. Otogarı günde ortalama 10 bin kişi kullanmaktadır. Otogarda günde 3 bin bilet kesilmektedir.
Siirt Otogarı

Siirt Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 1985
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Siirt ili gün geçtikçe büyümektedir. Şehrin bu büyüme karşısında gün geçtikçe ulaşım ihtiyacı da artmaktadır. Şuan kullanımda ol otogar 30 yılı aşkındır ulanılmaktadır ve artık yetersiz gelmektedir. Şehrin bu ihtiyacına karşılık 2013 yılında yeni otogar yapılması için projeler başlamıştır fakat hala yeni otogarda bir açılış olmamıştır. Şua kullanılan otogara nazaran yeni yapılacak otogar daha büyük ve kullanışlı olacak.
Sinop Otogarı

Sinop Otogarı

4,4/5
Kuruluş Tarihi: 2008
Merkeze Uzaklık: 6,5 Km
Sinop otogarının temelleri 2001 yılında atılmıştır fakat açılışı 2008 yılını bulmuştur. Eski otogar şehrin artan yolcu trafiğine yetersiz kalmaktaydı. Buna çözüm amacıyla da Sinop Belediyesi yeni otogarın temellerini atmıştır. Yeni otogarın 3 bin metrekaresi kapalı alan 27 bin metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 30 bin metrekare üzerine kurulmuştur. Ayrıca otogar modern tasarımıyla da şehre farklı bir hava katmıştır. Otogarın yapımı sırasında çevreyolu düzenlemesi de yapılmıştır.
Sivas Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Sivas Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2013
Merkeze Uzaklık: 3 Km
Sivas ilinin eski otogarı, Sivas’a 20-25 yıl boyunca hizmet vermiştir. Fakat zamanla bu otogar yetersiz kalmıştır. Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminalinin temelleri ise 2012 yılında atılmış 2013 yılında tamamlanmıştır. Geniş bir alana kurulan otogarda gelen ve giden yolcu peronları ayrılmıştır. Terminal şehrin bütün ihtiyaçlarını karşılamak için 2 katlı olarak yapılmıştır. Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Türkiye’nin neredeyse bütün illerine seferler düzenlenmektedir.
Geçici/Kalıcı Olarak Kapalı
Söke Santral Garaj

Söke Santral Garaj

4,6/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Aydın ilinin 50 km. batısında yer alan ilçelerinden biri olan Söke, kapladığı alan bakımından Aydın'ın en büyük ilçesi olma özelliğini taşımaktadır. Söke otogarı ilçe merkezine yakın olmakla birlikte küçük bir otogardır.

Ş

T

Tekirdağ Otogarı

Tekirdağ Otogarı

4,6/5
Kuruluş Tarihi: 2005
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Tekirdağ, Trakya Bölgesinin e büyük ilidir. Bu yüzdende çok yoğun bir yolcu trafiği vardır. Özellikle yaz aylarında Tekirdağ’a gelen turistlerle beraber şehir daha da kalabalıklaşıyor. Bu yolcu trafiği içinde 2005 yılında Tekirdağ Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yapılmıştır. Hem gelen turistlerden hem de sınır şehir görevi gördüğü için yıl içerisinde Tekirdağ Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline on binlerce yolcu gelmektedir. Sadece 2013 yılında terminalin otoparkına ücretli par yapan araç sayısı 200 bini bulmaktadır.
Tokat Otogarı (Tokat Belediyesi Otobüs Terminali)

Tokat Otogarı (Tokat Belediyesi Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 2001
Merkeze Uzaklık: 1,5 Km
Trabzon Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

Trabzon Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali)

4,5/5
Kuruluş Tarihi: 1991
Merkeze Uzaklık: 3,5 Km
Trabzon Otobüs Terminali, Trabzon’a yakışmayacak derecede eski bir otogardır. Zamanla birkaç tadilata uğrasa da şehrin ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bu yüzden sürekli trafiğe sebep olmaktadır. Şu an eski ve kullanışsız bir terminal olsa da ilk açıldığı dönem Türkiye’nin en konforlu ve modern otogarıydı. Bu yüzden de sürekli yeni otogar yapılması gündeme gelmektedir. Trabzon Otobüs Terminalinden hemen hemen Türkiye’nin her yerine ulaşım vardır.
Tunceli Otogarı

Tunceli Otogarı

4,1/5
Kuruluş Tarihi:
Merkeze Uzaklık: 1 Km
Tunceli otogarı şehrin içerisinde kalmış, küçük ve eski bir binada hizmet veren bir otogardır.

U

V

Y

Z

Otogarlar

Türkiye'de bulunan tüm otogar isimleri ve en büyük otogarları listesi Biletall.com'da!

Otogarlar sayfamızdan İstanbul otogarları başta olmak üzere, Türkiye'deki tüm otobüs terminali listesini bulabilirsin. Otogar isimleri, telefon numarası, adresi, şehir merkezine uzaklık, harita konumu ve otogarın içerisinde bulunan otobüs firmaları gibi önemli bilgilere kolayca ulaşabilirsin.

Otobüs seyahatine çıkmadan önce Biletall.com otogarlar sayfamızı incelemeyi unutmayın.

Otogarlar Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Otogarlar (Terminaller) ne zaman açılacak?

  Otobüs terminalleri Koronavirüs (COVID-19) Pandemi sürecinde ve sokağa çıkma yasağı bulunduğu dönemde belli bir dönem kapalı kaldı. Büyükşehir illeri dahil tüm otogarlar açıktır. Otogarlar hakkındaki güncel durumları Biletall.com sayfamızı takip ederek öğrenebilirsiniz.
 • Otogarlar açık mı?

  Tüm Türkiye’de otogarlar açıktır. Koronavirüs (COVID-19) sebebi ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından gelecek yeni bir bildirime kadar otogarlar açık kalacaktır.
 • İstanbul'daki Otogar isimleri nedir?

  İstanbul'da büyük iki adet otogar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Bayrampaşa İstanbul Otogarı (Esenler Otogarı) diğeri ise Üsküdar (Harem) Otogarı'dır. Bunların dışında, Alibeyköy Otogarı ve İstanbul Anadolu yakasından şehirlerarası otobüs firmalarının kendilerine ait olan Dudullu Otogarı vardır.
 • Türkiye'nin en büyük otogarı hangisi?

  İstanbul Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı yani resmi adı ile İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'dır. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük, dünyanın en büyük 3. otogarıdır.

Otogarlar Hakkında Yolcularımızın Son Yorumları

R*** N***
25 Kasım Çarşamba
İstanbul Harem Otogarı
Kars'tan geldim. Hayatımda ben bu kadar kalabalık bir otogar görmedim :D
S*** B***
25 Kasım Çarşamba
İstanbul Esenler Otogarı
Türkiye'Nin en büyük otogarlarından birisi olduğu için her zaman favorimiz bizim de
C*** D*** K***
25 Kasım Çarşamba
Artvin Otogarı
Havanın temizliği bence her şeye bedeldi nefes alabildik en azından otobüsten sonra
A*** F***
24 Kasım Salı
Aydın Otogarı
İzmirden geldik insanları çok pozitif. O açıdan sevdik ailecek
B*** D***
23 Kasım Pazartesi
Antalya Otogarı
Her yönden güzel bir gar olmuş. Her ne kadar antalyadan uzaklaşmak üzse de...
2
2620
Devamını Göster

Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
Covid-19 (Coronavirus) sürecinde, yolcularımızın sağlığını önemsiyor ve otobüs firmalarımızı tedbirler konusunda sürekli olarak bilinçlendiriyoruz. Otobüs firmaları ile gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde HES kodu bildirmek zorunda olduğunuzu unutmayın. Otogarlarda ve bekleme alanlarında Maske – Mesafe – Hijyen kuralını aklınızdan çıkarmayın. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir!

Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme
Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. ( 22.01.2022 06:53:56 )

https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=16277

Arayın, Otobüs Biletiniz için Yardımcı Olalım!

+90 (850) 360 32 58
True
Biletini daha hızlı satın al
Biletall uygulamasını indir
16277