Tekrar Dene Kapat

Online Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Biletall'dan online otobüs biletini nasıl satın alacağını bilmiyorsan bu adımları izleyebilirsin.

Otogara gitmeye gerek kalmadan, internetten online otobüs bileti almanın en kolay yolu Biletall!

Online Otobüs Bileti satın almak için Biletall.com‘dan aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli. Ayrıca detaylı bilet satın alma yazımızın en altında bulunan videolu anlatımı da izleyebilirsiniz.

İstanbul – Ankara rotası için 10 Ağustos tarihine bilet satın alma işlemini detaylıca anlatarak Biletall’dan kolay bilet nasıl satın alınır resimli olarak anlatacağız.

 

1. Online otobüs bileti satın almak için öncelikle biletall.com adresine giriniz.

 

2. Aşağıdaki resimde kırmızı ile belirtilmiş gerekli alanlardan Kalkış, Varış, Tarih alanlarını doldurup, Otobüs Bileti Bul butonuna basılır ve diğer sayfaya geçilir.

Not: Eğer gitmek istediğiniz yer için gidiş – dönüş planlaması yapıyorsanız, bilet sorgulama panelinin sağ tarafında bulunan Gidiş-Dönüş seçeneğine tıklayıp dönüş tarihini de seçiniz.

 Online Otobüs Bileti

 

 

3. Bilet sorgulaması yaptıktan sonra, karşımıza İstanbul – Ankara rotası için otobüs firmalarının seferleri karşınıza çıkacaktır.

 Otobüs Seferleri

 

 

 

4. Seferler arasından kalkış saati, fiyatları ve otobüs firmasını karşılaştırıp, bize en uygun olan seferi seçiyoruz.

 Otobüs Koltuk Plani

 

 

 

5. Sefer seçiminin ardından, sağ tarafta açılan otobüs koltuk planına göre istediğimiz koltuğa tıklıyor ve Bay/Bayan seçeneğinden cinsiyet seçimi yapıyoruz. Koltuk numaramız belirlendikten sonra otobüs koltuk planının alt tarafında bulunan Devam Et butonuna tıklıyoruz.

 Otobüs Cinsiyet Seçimi

 

 

 

6. Aşağıdaki gibi seçtiğimiz sefere ait özet otobüs bileti bilgileri karşımıza çıkacaktır. Bilgileri kontrol edip, doğrulunu teyit ettikten sonra Satın Al butonuna basıyoruz.

 Otobüs Bileti Satın Al

 

 

 

 7. Karşımıza çıkan ekranda öncelikle Seyahat Sigortası (Hayır, istemiyorum / Evet, istiyorum) seçimi yapıyoruz. Daha sonra Yolcu Bilgileri (Satış) kısmında bulunan Ad, Soyad, TC Kimlik No, E-Posta ve Cep Telefonu için zorunlu alanları dolduruyoruz. Sağ tarafta bulunan Ödeme kısmında kredi kartımıza ait bilgilerden Kart Numarası, Son Kullanma Tarihi, Güvenlik Kodu (CVC) alanlarını doldurup, hizmet sözleşmesini okuduktan sonra Güvenli Ödeme Yap butonuna tıklıyoruz.

 Otobüs Bileti Satış

 

 

 

8. Biletall İle Tüm İşlem Bu Kadar!

Online otobüs bileti satın aldınız. Aşağıdaki bilet gösterim ekranında bulunan kırmızı alanlı yerleri kontrol edip, İndir veya Yazdır butonlarına tıklayarak biletinizi masaüstüne PDF olarak indirebilir veya yazıcınızdan bilet çıktısı alabilirsiniz.

 Otobüs Bilet Özeti

 

 

Online Otobüs Bileti Nasıl Alınır (Video)