1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Sao Paulo-Congonhas Havalimanı

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Brezilya / Sao Paulo
Yolcu Sayısı
21.800.000
Kuruluş Tarihi
1967
Uçak Trafiği
266.016
Havalimanı Kodu
CGH
Merkeze Uzaklık
23 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Havalimanı Telefonu
+55 115 090 90 00
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Av. Washington Luís, S/Nº - Vila Congonhas, São Paulo - Sp, 04626-911, Brezilya

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Sao Paulo - Belo Horizonte
Gol Transportes Aereos
05 Kas 2020
Sao Paulo - Recife
Lan Chile
15 Kas 2020
07 Kas 2020

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Belo Horizonte - Sao Paulo
Gol Transportes Aereos
27 Kas 2020
Rio De Janeiro - Sao Paulo
Gol Transportes Aereos
27 Kas 2020
02 Kas 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Uçuşu Olan Firmalar

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Nerede?

Sao Paulo'ya Hoşgeldiniz

Sao Paulo, ziyaretçilere birçok gezilecek yer vaat etmektedir. Bilhassa ziyaretçiler şehirleri keşfetmeyi seviyorsa bu kent Güney Amerika'daki en ideal kent olacaktır. Aynı zamanda Güney Amerika'nın en büyük kentidir. Buna ek olarak bu kentte kültür, sanat ve eğlence faaliyetleri de en üst seviyede yer almaktadır. Ne de olsa bu kente değişik kültürler çok şey katmıştır. Şüphe yok ki Portekizliler'in de bu alanda etkisi büyüktür.

Sao Paulo'da konaklama imkanları da pek çok şehre göre çok daha gelişkindir. Ne de olsa bu şehir Brezilya'nın sanayi merkezidir. Her ne kadar Rio kadar geniş bir turistik potansiyeli olmasa da meraklı kişiler pek çok ünlü otel markasını da bu kentte rahatlıkla bulabilir ve nispeten makul fiyatlar ile konaklayabilirler. Şehrin güvenlik açısından da bariz bir sorunu bulunmadığını belirtmekte yarar vardır. Bu nedenle Sao Paulo uçak bileti almak herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Tarihçesi

1967 yılında, Brezilya hükumeti ve askeri makamları, Sao Paulo kentinin her geçen gün artmakta olan stratejik önemini ve potansiyelini fark ederek bir havalimanı açılması yönünde karar almıştır. Bunun üzerine bu alan bir askeri üs olarak hizmete girmiştir. Sonraki yıllarda havalimanında tadilat ve yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam etmiş, 1985 yılında havaalanı asıl modern yüzüne sahip olmuştur. Halen daha bu alana bir terminal binası daha kazandırmaya yönelik çalışmalar devam etmektedir. Ancak bu çalışmaların akıbeti muammadır. Ne zaman tamamlanacağı hakkında ise net bir bilgi mevcut değildir. Buna ek olarak 2015 yılında resmi makamlar dünyanın en büyük yolcu uçaklarından bir tanesi olan A380'in bu alana iniş yapabilmesine onay vermiştir. Sao Paulo ucuz uçak bileti arayan kişiler, bu havaalanı haricinde bir diğer havalimanının da bu kentte mevcut olduğunu unutmamalıdır. Ancak bayrak taşıyıcı firmaların genel olarak tercih ettiği alan São Paulo-Congonhas Havalimanı'dır.

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 23 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 40 Dk sürmektedir..
Sao Paulo-Congonhas Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Brezilya, vizesiz girilen bir ülke olduğundan dolayı pek çok kişi Sao Paulo uçak biletleri hakkında fırsatları kollamaktadır. Bu fırsatların en iyi şekilde bulunmasının mümkün olması Biletall.com'dan sağlanmaktadır. Bu havaalanının ne gibi imkanlar barındırdığı da ziyaretçiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Bu imkanların başında ilk olarak döviz büroları gelir. Bu bürolardan rahatlıkla yerel para birimlerini temin etmek mümkün olabilecektir. Buna ek olarak bu havalimanında Araç Kiralama ofisleri de mevcuttur ve pek çok ünlü firmaya ait ofisler burada yer almaktadır.

Sao Paulo uçak saatleri önemli olmaksızın bu müesseseler 24 saat boyunca açık olacaktır. Aynı zamanda havalimanına lokanta ve kafeler de yer almaktadır. Şüphesiz ki şehirdeki fiyatların bir miktar daha üzerinde olan fiyatlar havaalanında mevcut olabilecektir. Bu nedenle Sao Paulo uçak bileti fiyatları araştırması yapanlar hazırlıklı olmalıdır. Havalimanı şehir merkezine 23 kilometre kadar uzakta yer almaktadır ve bu mesafe 40 dakikada alınabilir. Ulaşım araçları bakımından da yeterli imkanlar mevcuttur.

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
45 BRL / 40 Dk
Havalimanı Servisleri
30 BRL / 35 Dk
Taksi
95 BRL / 35 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 45 BRL
Ortalama Süre: 40 Dk

Sao Paulo Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlamanın en ekonomik yollarından bir tanesi toplu taşıma seçeneğinden istifade etmektir. Sao Paulo Havalimanı ile şehir merkezi arasında havalimanı servisleri faaliyet göstermektedir. Her ne kadar Avrupa'nın pek çok havalimanına göre pahalı bir ücret talep edilse dahi daha uygun fiyatlısı mevcut değildir. Aynı zamanda bu otobüsler pazar günleri haricinde her 20 dakikada bir hareket etmektedir. Pazar günleri ise bu süre yarım saatte bire çıkmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 30 BRL
Ortalama Süre: 35 Dk

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki ulaşımın elbette özel transfer firmaları ile de sağlanması mümkün olabilecektir. Ancak bu ulaşımın taksilerden dahi pahalıya patlayacağını bilmekte yarar vardır. Bu hizmet oteller tarafından misafirlerine sağlanabildiği gibi. bu işi yapmakta olan özel transfer firmaları tarafından da sağlanabilmektedir.

Taksi

Ortalama Ücret: 95 BRL
Ortalama Süre: 35 Dk

Sao Paulo Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımın taksiler ile sağlanması son derece konforlu ve hızlı olacaktır. Ancak ekonomik bir tatil için tercih edilmesi pek de makul olmayabilir. ne de olsa taksiler en pahalı ulaşım seçeneklerinden bir tanesidir. Ancak buna karşın 24 saat boyunca temin edilmesi de mümkündür ve kalabalık gruplar ile gelenler adına pek tabii tercih edilebilir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Sao Paulo Havalimanı bünyesinde faaliyet göstermekte olan çok sayıda araç kiralama firması mevcuttur. Bu firmalardan her birinden güvenilir bir şekilde araç kiralanması mümkün olabilecektir. Aynı zamanda bazı durumlarda hava yolu firmaları araç kiralama firmaları ile müşterilerine özel fırsatlar da sunmaktadır. Sao Paulo uçak bileti rezervasyon işlemleri yapıldıktan hemen sonra bu kiralık araçlar da rezerve edilebilmektedir.

Sao Paulo Diğer Havalimanları

Sao Paulo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 3,50 BRL
Taksi: 2,80 BRL / Km
Metro: 3,50 BRL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bu kentte en gelişmiş ve en zengin ağa sahip olan ulaşım aracı şüphe yok ki otobüs hatlarıdır. Otobüs hatları ile son derece rahat bir şekilde şehirdeki 1000'den fazla noktaya ulaşılabilir. Aynı zamanda en sık tercih edilen ulaşım seçeneği de otobüs ile yolculuk yapılmasıdır. Otobüsler ise ücret olarak 3,5 Brezilya Reali talep edecektir. Bu da makul kabul edilebilecek bir ücrettir. Sao Paulo uçak seferleri saatlerine göre otobüs bulabilme imkanları da değişkenlik arz edecektir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içerisinde taksi kullanımı da mümkündür. Ancak ekonomik şartlardan dolayı pek de sık tercih edilmez. Buna ek olarak şehir içerisinde çok sayıda metro hattı da yer almaktadır ve kişiler metrolar ile de ulaşımlarını son derece rahat ve hızlı bir şekilde sağlayabilirler.

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Sao Paulo-Congonhas Havalimanı nerede?

  Sao Paulo şehrinde merkeze 23 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Av. Washington Luís, S/Nº - Vila Congonhas, São Paulo - Sp, 04626-911, Brezilya
 • Sao Paulo-Congonhas Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1967 yılında açılmıştır.
 • Sao Paulo-Congonhas Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 23 Km uzaklıktadır.
 • Sao Paulo-Congonhas Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Av. Washington Luís, S/Nº - Vila Congonhas, São Paulo - Sp, 04626-911, Brezilya
 • Sao Paulo-Congonhas Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +55 115 090 90 00
 • Sao Paulo-Congonhas Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: CGH
 • Sao Paulo-Congonhas Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Gol Transportes Aéreos, KLM, Latam

Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (46)
İyi (36)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%56
%44
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
82 Değerlendirme
Ş*** U***
2 Eylül Pazartesi
çok sıkılmıştım burası bana iyi geldi
H*** O***
19 Haziran Çarşamba
temizlik hizmeti çok güzeldi
B*** B***
12 Eylül Perşembe
bitmez bu yolculuk
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sao Paulo-Congonhas Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 31.10.2020 04:26:06 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Sao Paulo, (CGH)
CGH
BR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=99707
/ True
99707