Tekrar Dene Kapat
Sabiha Gökçen Havalimanı
2001 yılında İstanbul’un Pendik ilçesi sınırları içerisinde hizmete açılmış olan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve aynı zamanda da Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almaktadır. Atatürk Havaalanı’ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. Yıl içerisinde göstermiş olduğu faaliyetler ile milyonlar insan ve kargonun ulaşmasına olanak tanıyan havaalanı oldukça modern şartlara sahip olan ve bu modern şartlar ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Birçok firma tarafından düzenlenen seferler ile iç hat ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan Sabiha Gökçen Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olup sahip olduğu pist ile Türkiye’de Airbus A380’in iniş yapabileceği tek pist olma özelliğine sahiptir. Oldukça geniş bir uçuş ağına sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı 2015 yılında toplamda 28.108.738 yolcuya hizmet vermiştir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sanayi Mh., 34906 Pendik/Istanbul

Merkeze Uzaklık: 44 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

İstanbul’un çeşitli semtlerine farklı uzaklıklarda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için pek çok seçenek bulunmaktadır. Anadolu yakasında yer alan semtlerin çoğundan ulaşım belediye otobüsleri ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Buna ek olarak nispeten daha yakın konumdaki bölgelerden ise kısa bir taksi yolculuğunun ardından Havalimanına ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. İzmit, Kadıköy, Taksim ve Kozyatağı’na ise ulaşım Havalimanı yolcu servisleri ile sağlanmaktadır. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz aktiviteler bulunmaktadır. Havalimanında uçuş saatinizin gelmesini beklerken kişisel aktiviteler ile bekleme salonlarında vakit geçirebileceğiniz gibi Havalimanı içerisinde yer alan tesislerde de vakit geçirme şansınız bulunmaktadır.

Uçuş yapacağınız firmaya ait wifi bağlantısı yardımı ile internette vakit geçirebilir bu sayede bir yandan da internet üzerinden halledebileceğiniz işlerinizi hallederek zaman kazanabilirsiniz, Havalimanı içerisinde yer alan cafe ve restoranlarda yemek yiyebilir yahut bir şeyler içerken uçuş zamanınızın gelmesini bekleyebilirsiniz.

Havalimanı içerisinde oldukça sakin bir ortam bulunması sebebi ile dilerseniz uçuşunuzu beklerken kitap yahut gazete okuyabilir, bekleme salonlarında kulaklıklarınızı takarak müzik dinleyip internette gezinirken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Buna ek olarak Sabiha Gökçen Havalimanı içerisinde yer alan mağaza bölümünde kendiniz bir şeyler alabilir ya da sevdiklerinize hediye almak için bu alana göz atarken zaman geçirebilirsiniz.  

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında Neler Var?

Geniş bir alan üzerine kurulmuş olan Sabiha Gökçen Havalimanı içerisinde 4 katlı bir otopark, 128 odalı bir Havalimanı oteli, VIP binası, 400 metrekare alan üzerine kurulmuş bir konferans salonu, 5000 metrekare alan üzerine kurulmuş olan kafeterya ve restoran bölümü, 4500 metrekare alan üzerine kurulmuş bir de duty-free mağazası yer almaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

ISG Airport Hotel, Crowne Plaza İstanbul Asia, The Green Park Pendik Hotel & Convention Center, Miracle İstanbul Asia, Ekinci Residence ve Hotel Şekerpınar Sabiha Gökçen Havalimanı yakınlarına yer alan oteller arasında bulunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Nerede?