Tekrar Dene Kapat
Muğla Dalaman Havalimanı
1976 yılında yapımına başlanmış olan Dalaman Havaalanı 1981 yılında hava meydanı olarak hizmete girmiştir daha sonra 1989 yılında havaalanı statüsüne yükselerek bu şekilde hizmet vermeye başlamıştır. 24 saat hizmet vermekte olan Dalaman Havaalanı uluslararası hizmet vermesinin yanı sıra askeri kullanıma da açık olarak hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer almaktadır. 2006 yılında yenilenen dış hatlar terminali ile yıllık yolcu miktarında yükselme yaşanarak senelik ortalama 4.377.101 yolcu kapasitesine sahiptir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Dalaman Havaalanı bölgede yer alan uluslararası hizmet sunmakta olan iki havaalanından bir tanesi olarak hizmet vermektedir. Gün geçtikçe gelişerek daha kaliteli hizmet verme yolunda önemli adımlar atan Dalaman Havaalanı şehre yakınlığı ile de Türkiye’nin şehir merkezine en yakın havaalanları arasında yer almaktadır.

Muğla Dalaman Havalimanı

Ege Mh., 48770 Dalaman/Muğla, Türkiye

Merkeze Uzaklık: 94 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Muğla Dalaman Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Muğla Dalaman Havaalanı şehir merkezine 6 km mesafede yer alması ile havaalanına ulaşım oldukça rahattır. Havaalanına ulaşım konusunda kullanılan birçok seçenek bulunmaktadır.

Bu seçeneklerden ilki ve en yaygın kullanımlar bir tanesi servis ve HAVAŞ otobüsleridir. Tarifeli olarak hizmet vermekte olan bu servisler ile uçuş saatinize yakın bir saatte havaalanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve zamanında havaalanında olabilirsiniz.

Havaalanının oldukça yakın olması sebebi ile taksi ile ulaşım da sıkça tercih edilen yollardan bir tanesidir. Belediyelerin sunmuş olduğu toplu taşıma araçları ile de havaalanına ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Bu yollardan size en uygun olanı tercih ederek kısa sürede havaalanına ulaşabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Göcek, Fethiye ve Marmaris gibi nispeten daha uzak kesimlerden ise havaalanına ulaşım genellikle taksi ve otobüs işletmeleri tarafından sağlanmaktadır.

Muğla Dalaman Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Dalaman Havaalanı’nda uçuş saatinizi beklerken yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunmaktadır. Öncelikle eğer yalnız seyahat edecekseniz ve uçuş saatinize kadar oyalanmak istiyorsanız bireysel aktiviteler ile oyalanmanız gerekmektedir.

Bekleme salonlarında diğer yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde bireysel olarak zaman geçirebilirsiniz. Bu alanlarda dilerseniz sahip olduğunuz teknolojik aletler ile kulaklıklarınız aracılığı ile müzik dinleyebilir, bir şeyler seyredebilir ya da oyun oynayarak zaman geçirebilirsiniz.

Teknolojik aletlerden uzak kalmak istiyorsanız sakin ortamı ile bekleme salonu bir şeyler okumak için de oldukça uygundur. Uçuş saatinize kadar bu alanda kitap okuyabilir ya da dergi ve gazetelere göz atarak gündemi takip ederken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde yer alan kafeterya yalnız ya da toplu olarak zaman geçirmek için müsaittir. Bu alanda bir şeyler yiyip içebilir, arkadaşlarınızla sohbet ederek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Muğla Dalaman Havaalanında Neler Var?

Havaalanı içerisinde 1355 araç kapasiteli bir otopark bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yolculara hizmet sunmak amacı ile kafeterya ve banka hizmetleri yer almaktadır.

VIP salon da terminal içerisinde yer alan alanlardan bir tanesidir. Sağlık durumlarında başvurabileceğiniz bir sağlık ünitesi de hizmet  vermektedir.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

SPA & Thermal Hotel Thermemaris, Müjgan Hanım Konağı, Burc Hotel, Dalaman Airport Lykia Resort Hotel ve Dalaman Prensesi havaalanı yakınlarında yer alan otellerin başında gelmektedir.

Muğla Dalaman Havalimanı Nerede?