1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Marrakesh Menara Havalimanı

Marrakesh Menara Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Fas / Marakeş
Yolcu Sayısı
4.000.000
Kuruluş Tarihi
1945
Uçak Trafiği
30.000
Havalimanı Kodu
RAK
Merkeze Uzaklık
8 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Havalimanı Telefonu
+212 674 747 464
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Rak Mhamid، 40000, Fas

Marrakesh Menara Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Marrakeş - Madrid
Royal Air Maroc
25 Eyl 2020
01 Eki 2020
07 Eki 2020
Marrakeş - Hanover
Air France
22 Eyl 2020
Marrakeş - Antalya
Türk Hava Yolları
06 Eki 2020
Marrakeş - Köln
Türk Hava Yolları
10 Eki 2020

Marrakesh Menara Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Lizbon - Marrakeş
Air Europa Lineas Aereas
01 Eki 2020
Barselona - Marrakeş
Royal Air Maroc
06 Eki 2020
27 Eyl 2020
Saraybosna - Marrakeş
Türk Hava Yolları
08 Eki 2020
15 Eyl 2020
Köln - Marrakeş
Swiss International Air Lines
27 Eyl 2020
Lefkoşa - Marrakeş
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Doha - Marrakeş
Türk Hava Yolları
13 Eki 2020
Gaziantep - Marrakeş
Türk Hava Yolları
26 Eyl 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Marrakesh Menara Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Marrakesh Menara Havalimanı Nerede?

Marakeş'e Hoşgeldiniz

Fas'ın hem ortasında yer alan hem de başkenti olan Marakeş oldukça otantik bir şehirdir. Kırmızı şehir olarak bilinen Marakeş Atlas Dağları'nın dibinde bulunmaktadır. Ekonomik anlamda da oldukça önemli bir şehirdir. çoğu kişinin iş alanında da tercih ettiği bir şehir konumundadır. Orijinal adı Berberi dilindedir ve Tanrı'nın ülkesi anlamına gelmektedir. Şehir oldukça geleneksel bir şehirdir. İçerisinde birçok farklı ve yerel pazar bulunmaktadır.

Afrika'nın en canlı şehri olarak adlandırılmaktadır. Birçok turistin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu alanlarda akrobatlar, dansçılar, müzisyenler ve hikaye anlatıcıları bulunmaktadır. Keyifli zaman geçirmek isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Genel olarak sıcak bir kenttir. Bu nedenle gidilirken hava durumuna dikkat edilmelidir, ona göre kıyafet götürülmelidir. Marakeş uçak bileti alındığı takdirde Marrakesh Menara Havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. 8 km gidildikten sonra kolay şekilde şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Yaklaşık 15 dakika içerisinde ana şehre ulaşılabilmektedir.

Marrakesh Menara Havalimanı Tarihçesi

Marakeş için Marrakesh Menara Havalimanı oldukça özeldir. çünkü savaş zamanlarında şehir için bir üs olarak kullanılmıştır. İlk olarak İkinci Dünya Savaşı zamanında kurulmuştur. Kargo, uçak, personel ulaşımında tercih edilmiş bir bölge olmuştur. Sonrasında ise havalimanı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Savaş sonrasında ise büyük bir gelişme göstererek uluslararası havalimanı formatına ulaşmıştır. Hem Arap dünyasında hem de dünyanın diğer bölgelerine ulaşım konusunda Marakeş Menara Havalimanı tercih edilmektedir. İçerisinde bir havalimanında olması beklenen her türlü imkan yer almaktadır. Birçok alışveriş ve yiyecek tesisi bulunmaktadır. Yıllık yolcu sayısını ve yıllık uçak trafiğini de gün geçtikçe arttırmaktadır. Ekonomik anlamda da ülkeye katkısı bulunmaktadır. Marakeş ucuz uçak bileti Biletall.com'dan temin edilerek şehre ulaşım sağlanabilmektedir.

Marrakesh Menara Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Marrakesh Menara Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 8 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 15 Dk sürmektedir..
Marrakesh Menara Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Marakeş'e yapılacak olan ulaşımın en kolay yollarından biri de Biletall.com'dan Marakeş uçak biletleri konusunda bilgi almaktır. Burada bilet hakkında her bilgi mevcuttur. Marakeş uçak saatleri konusunda da yeterli bilgi almak mümkün olacaktır. Herkes kendine uygun bileti aldıktan sonra Marrakesh Menara Havalimanı'na ulaşım sağlamaktadır. Havalimanında uçak beklerken veya iniş yapıldığı zaman, vakit geçirmek için birçok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetlerden biri de Duty Free mağazalarıdır. Bu mağazalardan çeşitli alışveriş yapma durumları söz konusu olabilir. Vakit kazanmak için ya da ihtiyaç doğrultusunda buralarda alışveriş yapmak mümkün olabilir.

Fas'a özgü birtakım eşyalar konusunda da alışveriş yapılabilmektedir. Restoran ve büfeler yeme içme durumları için havalimanında yer alır. ünlü markaların yanı sıra Fas'a özgü yiyecekleri tüketmek için de restoranlara başvurulabilmektedir. Her dine özgü ibadet odaları bulunmaktadır. Bu ibadet odalarına giderek dini gereklilikler yerine getirilebilmektedir. Postane ve ATM'ler sayesinde her türlü para ya da ulaşım işlemleri de tamamlanabilmektedir. Bu açıdan havalimanı herkes için uygun bir merkez haline gelmiştir. Marakeş uçak bileti fiyatları ise Biletall.com'dan öğrenilerek gerekli bilet işlemleri sağlanabilmektedir.

Marrakesh Menara Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
2 MAD / 20 Dk
Havalimanı Servisleri
10 MAD / 15 Dk
Taksi
30 MAD / 15 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2 MAD
Ortalama Süre: 20 Dk

Marakeş'e ulaşım sağlandıktan sonra toplu taşıma araçları kullanılarak kolaylıkla şehir merkezine gidiş sağlanabilmektedir. Toplu taşıma araçları arasında en sık kullanılan alternatif otobüslerdir. Ayrıca otobüsler en ucuz araçlar olarak da görülmektedir. Otobüse binildiği takdirde şoföre direkt olarak ödeme yapılmaktadır. Herhangi bir akbil, kart durumu söz konusu olmamaktadır. Marakeş saat farkı da merak edilen durumlar arasında yer almaktadır. Türkiye Marakeş'ten iki saat ileridedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 10 MAD
Ortalama Süre: 15 Dk

Marrakesh Menara Havalimanı'ndan şehir merkezine sağlanan ulaşımlardan biri de havaalanı seferleri olmaktadır. Havaalanında bulunan araçlar kullanılarak ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak bu imkan her zaman söz konusu olmamaktadır, Araç bulunduğu zaman hızlı şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. 8 km ile şehre ulaşım gerçekleşebilmektedir.

Taksi

Ortalama Ücret: 30 MAD
Ortalama Süre: 15 Dk

Taksiler de havalimanından şehir merkezine gerçekleştirilen ulaşım konusunda tercih edilebilecek bir seçenektir. Ancak Marakeş'te taksiler oldukça pahalıdır. Bu nedenle çok fazla tercih edilmemektedir. Lakin konforuna önem verenler yine de taksileri kullanabilmektedir. Hızlı bir ulaşımı da sağlaması sebebiyle tercih edilebilmektedir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Araç kiralaması yapılarak ulaşım sağlamak en mantıklı tercihlerden biri olabilmektedir. Eğer kişi şehir içerisinde de kendi aracını kullanarak gezmek istiyorsa havalimanından araç kiralaması yapabilmektedir. Bulunan araç kiralama firmaları sayesinde herkes kendi ihtiyacına uygun olan aracı temin edebilmektedir. Bu araç ile havalimanından şehir merkezine ulaşım da hızlı şekilde sağlanabilmektedir. Marakeş uçak bileti rezervasyonu yaptırılırken kiralanacak olan araç da ayarlanabilmektedir.

Marakeş Diğer Havalimanları

Marakeş Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 2 MAD
Taksi: 3 MAD / Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Popüler şehir içi ulaşım aracı Marakeş'te otobüstür. Marakeş uçak seferleri doğru şekilde öğrenilip şehre gelindikten sonra turistler de otobüsleri tercih eder. Hem hızlı hem de uygun fiyatlı seçeneklerdir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kullanılabilir diğer ulaşım araçları ise taksiler ve faytonlardır. Bu faytonlar yavaş olsa da hoş bir seçenektir. Taksiler ise ücret olarak daha pahalı olduğu için tercih edilmemektedir.

Marrakesh Menara Havalimanı Galerisi

Marrakesh Menara Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Marrakesh Menara Havalimanı nerede?

  Marakeş şehrinde merkeze 8 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Rak Mhamid، 40000, Fas
 • Marrakesh Menara Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1945 yılında açılmıştır.
 • Marrakesh Menara Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 8 Km uzaklıktadır.
 • Marrakesh Menara Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Rak Mhamid، 40000, Fas
 • Marrakesh Menara Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +212 674 747 464
 • Marrakesh Menara Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: RAK
 • Marrakesh Menara Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Air Europa, Air France, KLM, Pegasus, Royal Air Maroc, Swiss International Airlines, Türk Hava Yolları

Marrakesh Menara Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (16)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
94 Değerlendirme
T*** Ö***
16 Haziran Pazar
havalimanını işleyişi çok güzel
2
1
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Marrakesh Menara Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:00:39 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Marrakeş, (RAK)
RAK
MA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363