Tekrar Dene Kapat
Konya Havalimanı
Konya Havaalanı sivil hava trafiğine 2000 yılında açılmış olup günümüzde hala faaliyet göstermeye devam etmektedir. Sivil havayolu ulaşımı 3. Ana Jet Üst Komutanlığı’na ait askeri havaalanına ilave edilmiş olan sivil tesisler ile sağlanmaktadır. Toplamda 196 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan Konya Havaalanı 2001 yılından itibaren dış havayolu trafiğine açılmış olup günümüzde hala dış hatlar yolcu taşımacılığı hizmeti vermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde toplamda 23650 metrekarelik terminal binası alanı bulunmakta olup bu alanda yolculara hizmet sunulmaktadır. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde VIP salon ve 520 araç kapasiteli bir otopark da bulunmaktadır. Yolcularına kaliteli hizmet sunmak amacı ile geliştirilmekte olan Konya Havaalanı oldukça modern bir havaalanı olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra dış hat seferleri ile de önemli bir konumda yer almaktadır.

Konya Havalimanı

Büyükkayacık Mahallesi, Vali Ahmet Kayhan Cad., 42250 Selçuklu/Konya

Merkeze Uzaklık: 16,1 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Konya Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Konya Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 18 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmıştır. Havalimanına ulaşım için yolcuların büyük bir çoğunluğu otobüs hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Servis ve otobüsler ile Havalimanına ulaşım oldukça kolay olup tarifeli sistem ile çalışmaktadır. Uçuş saatinize yakın bir otobüs ile kolaylıkla Havalimanına ulaşım sağlayabilme imkanınız bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra isteğinize bağlı olarak Havalimanına ulaşım için taksi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Son olarak yaygın olarak kullanılan bir diğer ulaşım seçeneği de araç kiralamadır.

Araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak bir araç kiralayabilir ve kiralamış olduğunuz araç ile Havalimanına kısa süre içerisinde kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir merkezine nispeten uzak bir mesafede yer alan Havalimanına ulaşım araçlar ile kolaylıkla sağlanmakta olup yolcuların mağdur olması engellenmektedir.

Konya Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Konya Havalimanı’nda uçuş saatinizi beklerken bekleyen yolcuların vakit geçirebilmesi için oluşturulmuş olan bekleme alanlarında vakit geçirebilmektesiniz.

Bu alanlarda diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bireysel olarak dilediğinizi yapabilir yahut yalnız değilseniz çok yüksek sesli olmamak kaydı ile yanınızdaki insan ile sohbet edebilirsiniz.

Bireysel zaman geçirecek yolculardan iseniz kulaklarınız aracılığı ile diğer yolcuları rahatsız etmeden müzik dinleyebilir, telefon ya da yanınızdaki diğer cihazlarda yer alan film ya da videoları seyredebilirsiniz.

Bunun yanı sıra internette dolaşma imkanınız da bulunmaktadır. Teknoloji dışında oyalanacak bir şeyler arıyor iseniz oldukça nezih ve sessiz bir ortama sahip olan bekleme salonlarında bir şeyler okuyarak uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Beklerken kitap okuyabilir, gazete ya da dergilere göz atarak zaman geçirebilir ve bu süre içerisinde haberleri okuyabilir ya da kitap okuyarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Konya Havalimanında Neler Var?

Konya Havaalanı içerisinde 23650 metrekare alan üzerine kurulmuş olan terminal binası bulunmakta ve bu bina ile hizmet verilmektedir.

Bunun yanı sıra 520 araç kapasiteli bir otopark da Havalimanı içerisinde yer alarak hizmet vermektedir. Bir diğer hizmet alanı da araç kiralama ofisidir.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Rixos Konya, Hilton Garden Inn Konya, Selçuk Hotel Şems-i Tebrizi, Araf Hotel ve Hotel Ney Havalimanı yakınlarında yer alan otellerden bazılarıdır.

Konya Havalimanı Nerede?