Tekrar Dene Kapat
Kars Harakani Havalimanı
Kars Harakani Havaalanı 1988 yılında Kars’ta hizmete açılmış olan sivil havaalanıdır. Kurulduğunda ismi Kars Havaalanı iken daha sonra 2015 yılında ismi Kars Harakani Havaalanı olarak değiştirilmiştir. Kurulduğu günden bu yana iç hatlar ile hizmet vermekte olan Harakani Havaalanı 1993 yılında tarifesiz dış hat seferlerine başlayıp 1995 yılında bugün hala kullanılmakta olan 2800 metrekarelik alana sahip olan terminal binası yapılmıştır. Kars Harakani Havaalanı yalnızca Kars ili için değil aynı zamanda Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan birçok şehir için büyük önem taşımaktadır. Havaalanı yalnızca Kars ve ilçeleri tarafından değil aynı zamanda Ağrı, Artvin ve Ardahan şehirlerine de hizmet vermektedir. Hizmet ağının genişliği ile bu havaalanı büyük bir öneme sahip olup onlarca insanın yolculuk yapmasına olanak tanıyan önemli bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı

Karacaören Köyü Kars Havaalanı Girişi Pk:36000 Merkez/Kars

Merkeze Uzaklık: 4,8 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Kars Harakani Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Kars Harakani Havaalanı şehir merkezine 6 km uzaklıkta bir mesafede bulunmaktadır.

Havaalanına ulaşım otobüsler ile sağlanabildiği gibi kişilerin isteğine bağlı olarak taksiler ile de sağlanabilmekte ve servis hizmeti de bulunmaktadır.

Dolmuşlar ile ulaşım havaalanı nizamiye kapısına kadar yapılabilmektedir.

Havaalanına komşu illerden gelen insanlar için ulaşımı sağlamak amacı ile servisler de bulunarak insanların ulaşımının kolaylaştırılması sağlanmaktadır.

Kars Harakani Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Kars Harakani Havalimanı uçuş bekleyen yolcular için birçok imkan tanımaktadır. Öncelikle uçuş saatini beklemek amacı ile vakit geçirmek isteyen yolcular için internet hizmeti yer almaktadır.

Bu sayede yolcular uçuş saatini beklerken tablet yahut telefonları ile internete bağlanarak zaman geçirme imkanı bulabilmektedir. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde yer alan kafeteryada da zaman geçirmeniz mümkün.

Yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bu alan içerisinde telefonlarınızı şarj edebilme imkanınız da bulunmaktadır. Havaalanında yer alan büfeler aracılığı ile de beklerken ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür.

Bunun yanı sıra isteğinize bağlı olarak uçuş saatinizi beklerken kitap, dergi yahut gazete okuyabilir ya da kulaklıklarınız ile müzik dinleyerek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Kars Harakani Havaalanında Neler Var?

Kars Harakani Havaalanı sivil kullanım amacı ile oluşturulmuş olan ve günümüzde hala bu şekilde hizmet vermekte olan aktif bir havaalanı olduğundan dolayı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarına yönelik olarak oluşturulmuş olan özel alanlar yer almaktadır.

Yolcuların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulmuş olan bu alanlar ile yolcuların uçuş saatlerini beklerken vakit geçirebilmeleri ve ihtiyaçlarını karşılayarak mağduriyet yaşamalarını önlemek amaçlanmıştır.

Havalimanı içerisinde yiyecek içecek ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kafeterya ve büfeler bulunmaktadır. Sağlık problemlerinde başvurulmak amacı ile bir sağlık ünitesi de havaalanında yer almaktadır.

İbadetler için ayrılmış olan mescitlerin yanı sıra bebekli yolcuların bebekleri ile ilgilenebilmeleri ve bakımlarını yapabilmeleri amacı ile bir adet bebek bakım odası da havaalanı içerisinde yer almaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Kars Havaalanı yakınında yer alan oteller Grand Anı Otel, Simer Kars Otel, Kafkasya Otel, The Gala Palace Suite Otel, Temel 2 Otel ve Kars Konak Otel’dir.

Kars Harakani Havalimanı Nerede?