Tekrar Dene Kapat
Kahramanmaraş Havalimanı
1994 yılında temelleri atılan Kahramanmaraş Havaalanı yapımının tamamlanması ile 1996 yılında hizmet vermeye başlamış olup günümüzde hala hizmet faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Toplamda 1350 metrekarelik alan üzerinde konumlandırılmış olan terminal binasının 540 metrekarelik alanı yolcuların kullanımına açık olup yolculara kaliteli hizmet verebilmek adına çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir. Sivil kategoride hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Yolcu taşımacılığı konusunda kaliteli hizmet verebilmek amacı ile yenilenmeye devam eden Kahramanmaraş Havaalanı yıl içerisinde ortalama 228689 yolcuya hizmet vermekte olan önemli bir havaalanıdır. Yalnızca Kahramanmaraş değil komşu illere de hava yolu ulaşımı için hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı bu yönü ile de önem kazanmakta ve bölgede ayrı bir yere sahip olmaktadır. Şehir merkezine yakınlığı da havaalanını Türkiye’de şehir merkezlerine en yakın havaalanları listesine sokmayı başarmış olan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kahramanmaraş Havalimanı

Erkenez Mahallesi, Erkenez Mah. Posta Kod.: Merkez/, 46800 Türkoğlu/Kahramanmaraş

Merkeze Uzaklık: 7,1 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Kahramanmaraş Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta bir mesafeye sahiptir. Şehir merkezine bu denli yakın oluşu Havalimanına ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Havalimanına ulaşım çoğunlukla taksi ile gerçekleştirilmektedir. Havalimanının yakın oluşu taksi ile ulaşımın maliyetli olmasının önüne geçmektedir.

Bunun yanı sıra valiz taşıma konusunda da kolaylık sağlamasından dolayı taksi ile ulaşım çok sık tercih edilmektedir.

Havalimanına ulaşım için uçuş saatinize bağlı olarak taksi çağırarak kısa süre içerisinde Havalimanına ulaşımınızı sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Kahramanmaraş Havalimanı’nda uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz aktiviteler bulunmaktadır. Eğer yalnız seyahat ediyorsanız ve uçuş saatiniz gelene kadar oyalanacak bir şeyler arıyorsanız bekleme salonunda diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile dilediğiniz aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

İnternete bağlanarak internette dolaşabilir, elinizde var olan cihazlar ile oyun oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kulaklıklarınızı kullanarak diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bekleme salonunda müzik dinleyerek zaman geçirebilirsiniz.

Yine tercihinize bağlı olarak film ya da dizi izleyerek uçuş saatinizi bekleyebilirsiniz. Teknolojik olmayan bekleyiş için ise bu sakin alanda yine yapılabilecek aktiviteler bulunmaktadır.

Sakin bir ortama sahip olması ile bu alanda bir şeyler okumak oldukça kolaydır. Burada kitap okuyabilir ya da gazete ve dergilere göz atarak zaman geçirme şansına sahip olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bireysel ya da arkadaşlarınız ile beraberseniz ve uçuş saatinizi beklerken bir şeyler yiyip içmeyi tercih ediyorsanız Havalimanı içerisinde yer alan kafeteryada zaman geçirebilirsiniz.

Bu alanda dilerseniz sohbet edebilir ve bu esnada bir şeyler yiyebilir ya da içebilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanında Neler Var?

Kahramanmaraş Havaalanı toplamda 1350 metrekare alana sahip bir terminal binası ile hizmet vermektedir.

Bu alan içerisinde 40 araç kapasiteli bir otopark, VIP salon, yolculara hizmet sunabilmek amacı ile açılmış bir kafeterya ve sağlık hizmetleri sunmak için sağlık hizmetleri ünitesi yer almaktadır.

Havalimanı Yakınındaki Oteller

Hotel Germanicia, Hotel Alcazar, Clarion Hotel Kahramanmaraş, Kentpark Exclusive Boutique & Business Hotel, Sular Hotel ve Saffron Hotel Kahramanmaraş Havalimanı yakınlarında yer alan oteller arasındadır.

Kahramanmaraş Havalimanı Nerede?