Tekrar Dene Kapat
Atatürk Havalimanı
Oldukça eski bir tarihe sahip olan İstanbul Atatürk Havaalanı ilk olarak 1912 yılında askeri amaçla kurulan bir hava meydanı olmasının ardından 1953 yılında hava trafiğine giriş yaparak hizmet vermeye olan bir havaalanıdır. 1985 yılına kadar Yeşilköy Havaalanı ismi ile anılan havaalanı daha sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Keman Atatürk’ün soyadını alarak İstanbul Atatürk Havaalanı olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2014 yılı istatistiklerinin gösterdiğine göre Atatürk Havaalanı dünyada yoğun havaalanları arasında 13. Sırada yer almaktadır. Avrupa’nın en önemli transit yolcu havaalanları arasından yer alan Atatürk Havaalanı Türkiye’nin en çok yoğunluk yaşanan havaalanı olarak hizmet vermektedir. 2015 yılında yapılan yolculuklara bakıldığında toplamda 61.332.124 yolcu, 464.774 uçak ve 790.744 ton kargo trafiğine sahip olan Atatürk Havaalanı ülkede var olan en işlek havaalanı olarak faaliyet göstermiştir. Köklü bir tarihe sahip olması ve günümüzde iç hatlar ve dış hatlar seferleri ile oldukça önemli bir ulaşım ağına sahip olan Atatürk Havaalanı oldukça modern ve kapsamlı bir havaalanı olarak uluslararası özellik taşımakta ve oldukça geniş bir ulaşım ağı ile hizmet vermektedir.

Atatürk Havalimanı

Yeşilköy Mahallesi, 34149 Bakırköy/Istanbul

Merkeze Uzaklık: 19 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden İstanbul Atatürk Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

İstanbul Atatürk Havaalanı’na ulaşım için pek çok seçenek bulunmaktadır. İsteğinize bağlı olarak kendi imkanlarınız ile İETT otobüsleri ya da metro hatlarını kullanarak havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

Bunun yanı sıra HAVAŞ otobüslerinin düzenlemiş olduğu seferler ile de havaalanına ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Ticari taksi ile ulaşım da bir seçenek olduğu gibi şahsi araçlarınız ile de ulaşım sağlayabilmektesiniz.

Oldukça büyük bir otoparka sahip olan Atatürk Havalimanı otoparkına kısa veya uzun süreli abone olarak aracınızı otoparkta bırakma imkanınız bulunmaktadır.

İstanbul Atatürk Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

İstanbul Atatürk Havalimanı içerisinde uçuş saatinizi beklerken yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunmaktadır. İçeride yer alan kafeterya ve restoranlarda bir şeyler yiyip içerken zaman geçirebileceğiniz gibi bekleme salonlarında da zaman geçirme imkanınız bulunmaktadır.

Bu alanlarda diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile dilediğiniz aktiviteleri gerçekleştirmede özgürsünüz. İnternet hizmeti ile internete bağlanabilir, kulaklıklarınız ile müzik dinleyebilir ya da bir şeyler okurken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde alışveriş yapmak için açılmış olan oldukça geniş mağazada alışveriş yapabilir, sevdiklerinize hediyeler alabilir ya da bu alanda sergilenen ürünlere göz atarak zaman geçirebilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havaalanında Neler Var?

İstanbul Atatürk Havaalanı içerisinde bir adet iç hatlar ve bir adet de dış hatlar terminali yer almaktadır.

Bunun yanı sıra oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuş olan Duty-free mağazası da havaalanı içerisinde bulunarak alışveriş yapmak amacı ile yolcuların kullanımına sunulmuştur.

TAV galerisi, restoran, kafeterya, lavabo, mescit ve çok geniş bir otopark da havaalanı içerisinde bulunan alanlar arasında yer almaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

TAV Airport Hotel, Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, Titanic Port Bakırköy, Elite World Business Hotel, Wow İstanbul Hotel ve Rox Hotel Airport havaalanı yakınlarında bulunan oteller arasında yer almakta olup havaalanı yakınlarda bulabileceğiniz pek çok İstanbul oteli seçeneği daha bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Nerede?