Tekrar Dene Kapat
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı
Isparta Süleyman Demirel Havaalanı 1997 yılında hava trafiğine başlayarak hizmet vermeye başlamış olan bir havaalanı olarak günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı Isparta ve Burdur il merkezleri arasında Keçiborlu ve Dinar ilçeleri ortasında bir konuma sahiptir. Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bir mesafeye sahip olan Süleyman Demirel Havaalanı nispeten uzak konumlanmış havaalanları arasında yer almaktadır. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Süleyman Demirel Havaalanı uluslararası nitelik taşımakta olan sivil bir havaalanı olup 5400 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar ortak terminali ile hizmet vermektedir. Süleyman Demirel Havaalanı yıllık 600 bin yolcu kapasitesine sahip olarak hizmet vermektedir. Süleyman Demirel Havaalanı zaman zaman farklı okullardan tarafından yoğun bir biçimde pilotaj eğitimi için kullanılmaktadır. Önümüzdeki yıllarda ise Ankara Etimesgut’ta bulunan Kara Havacılık Okulu’nun Isparta’ya taşınması ve havaalanının askeri ve sivil ortak kullanımına açılarak hizmet vermeye devam etmesi planlanmaktadır.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Kükürt Mahallesi, Dörtyol No:39, 32090 Keçiborlu/Isparta

Merkeze Uzaklık: 34,5 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Isparta Süleyman Demirel Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Şehir merkezine nispeten uzak bir konumda yer alan Isparta Süleyman Demirel Havaalanı’na ulaşım genellikle servis araçları ile sağlanmaktadır.

Sefer saatinden 2 saat önce hareket eden servis araçlarını kullanarak havaalanına kolaylıkla ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tercihe bağlı olarak ulaşım için ticari taksiler de kullanılabilmektedir.

Isparta Süleyman Demirel Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Isparta Süleyman Demirel Havaalanı uçuş bekleyen yolcular sıkılmamak adına bireysel ya da eğer varsa yakınları ile zaman geçirerek uçuş saatini bekleme imkanına sahiptir. Gerçekleştireceğiniz aktiviteler kişiden kişiye değişkenlik göstermesinin yanı sıra tek koşul bekleyen diğer yolcuların sizin davranışlarından rahatsızlık duymamasıdır.

Uçuşunuzu beklerken internete bağlanarak internette dolaşarak zaman geçirme imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede yolcular uçuş saatini beklerken tablet yahut telefonları ile internete bağlanarak zaman geçirebilmekte ya da işlerini halledebilmektedir.

Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde yer alan kafeteryada da zaman geçirmeniz de seçenekler arasında yer almaktadır. Yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bu alan içerisinde dilerseniz yakınlarınız ile sohbet ederek zaman geçirebilirsiniz.

Havaalanında yer alan büfeler aracılığı ile de beklerken ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür. Bunun yanı sıra isteğinize bağlı olarak uçuş saatinizi beklerken kitap, dergi yahut gazete okuyabilir ya da kulaklıklarınız ile müzik dinleyerek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Isparta Süleyman Demirel Havaalanında Neler Var?

Isparta Havaalanı içerisinde yolcuların kullanımına açık olan alanlarda yolculara hizmet sunmak amacı ile alanlar oluşturulmuştur.

Bekleyen yolcular için bekleme salonu, kafeterya, bankamatik ve sağlık hizmetleri ünitesi bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra 100 araç kapasiteli bir otopark da havaalanı içerisinde yer almaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Barida Hotel, Artan Hotel, Üstündağ Otel, Otel Akkoç Isparta, Iyaspark Otel, Koç Otel Isparta, Grand Özeren Otel & Spa ve Otel Hakan, Isparta Havalimanı yakınlarında yer alan otellerden bazılarıdır.

Oldukça iyi hizmet kalitesine sahip olan oteller oldukça modern şartlarda hizmet vermekte olup konaklama için uygundur.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Nerede?