Tekrar Dene Kapat
Gaziantep Havalimanı
1976 yılında hizmete açılan Gaziantep Havaalanı seneler içerisinde gelişme göstererek 1993 yılında yurt dışı seferler düzenlemeye başlamış ve böylelikle hem iç hatlar hem de dış hatlar ile yolcu taşımacılığı yapmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olmuştur. Bu süreçten sonra da gelişme konusunda hız kesmeden yenilikler yapmaya devam eden Gaziantep Havaalanı 2006 yılında hizmete soktuğu yeni iç – dış hatlar terminali ile senelik 4 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet kalitesi belgelendirilmiş olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olan Gaziantep Havaalanı gelişme göstermeye devam ederek gelecek yıllarda çok daha iyi hizmet kalitesine ulaşarak hizmet vermeye devam edecektir. Havaalanı içerisinde yer alan 400 araç kapasiteli bir otopark da yolcu ve yolcu karşılayacak kimselerin hizmetine sunularak havaalanı ve etrafında karışıklıklar olmasının önüne geçilmiştir. İçerisinde yolcuların vakit geçirebileceği alanlar da bulunduran Gaziantep Havaalanı bulunduğu bölgede oldukça büyük öneme sahip olarak 7/24 seferler düzenlemekte ve bu seferler ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olarak bilinmektedir.

Gaziantep Havalimanı

Sazgın Mahallesi, Gaziantep Havaalanı, 27900 Oğuzeli/Gaziantep

Merkeze Uzaklık: 19.6 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Gaziantep Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Havaalanına ulaşım konusunda tercihinize bağlı olarak farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında en çok tercih edilen ve kullanılan seçenek şüphesiz HAVAŞ otobüsleri ve havaalanı servisleri ile ulaşım sağlamaktır.

Bu seçenek ile belirli güzergaha sahip otobüs ve servisler ile kısa bir yolculuğun ardından havaalanına ulaşımınız sağlanmaktadır.

Bir diğer tercih edilebilir seçenek ise taksi ile ulaşım sağlamaktır. Ticari taksiler ile tercihinize bağlı olarak size bildirilen saatte havaalanında olmak kaydı ile havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gaziantep Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Gaziantep Havaalanı seneler içerisinde gelişmeler göstermiş ve gelişmeye devam eden oldukça modern bir havaalanı olma özelliğine sahiptir.

Bu sebeple uçuş saatinizi beklerken vakit geçirebileceğiniz tesisleri yahut bekleme salonlarındaki konforlu yapı ile uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır.

Bireysel aktiviteler yaparak vakit geçirmek isteyen yolcular bekleme salonlarında uçuş saatini beklerken kitap, dergi yahut gazete okuyarak vakit geçirebilmektedir.

Bunun yanı sıra yine bu alanlarda internete bağlanarak internette vakit geçirme şansınız bulunmaktadır. İsteğinize bağlı olarak diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile kulaklıklarınız ile müzik dinleyerek yahut internet aracılığı ile dizi veya film izleyerek zaman geçirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra uçuşunuzu beklerken bir şeyler yemek yahut bir şeyler içerek zaman geçirmek isterseniz havaalanı içerisinde bulunan kafeteryalardan faydalanabilmektesiniz.

Gaziantep Havaalanında Neler Var?

Gaziantep Havaalanı içerisinde VIP ve CIP hizmetleri ve yine hizmet vermekte olan bir kargo binası bulunmaktadır.

Bu teknik özelliklerin yanı sıra yolculara hizmet sunabilmek adına havaalanı içerisinde yolcu kullanımına açık bir otopark, uçuş saatini beklerken zaman geçirebilmeniz adına kafeterya, ATM hizmetleri ve sağlık durumlarında başvurabileceğiniz bir sağlık ünitesi yer almaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Sirehan Hotel, Best Western Ravanda Hotel, Hotel Tilmen, Burak Hotel, Gaziantep Garni Hotel ve Hotel Kaleli havaalanı yakınlarında bulunan oteller arasında gelmektedir.

Gaziantep Havalimanı Nerede?