1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
Falcone-Borsellino Havalimanı

Falcone-Borsellino Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
İtalya / Palermo
Yolcu Sayısı
5.325.000
Kuruluş Tarihi
1988
Uçak Trafiği
44.122
Havalimanı Kodu
PMO
Merkeze Uzaklık
35 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil
Havalimanı Telefonu
+39 800 541 880
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Località Punta Raisi, 90145 Cinisi Pa, İtalya

Falcone-Borsellino Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Palermo - Roma
Alitalia Linee Aeree Italiane
30 Eyl 2020
Palermo - İstanbul
Alitalia Linee Aeree Italiane
07 Eki 2020
Palermo - Gaziantep
Alitalia Linee Aeree Italiane
23 Eyl 2020
Palermo - Antalya
Alitalia Linee Aeree Italiane
04 Eki 2020
Palermo - İzmir
Alitalia Linee Aeree Italiane
25 Eyl 2020
Palermo - Adana
Alitalia Linee Aeree Italiane
10 Eki 2020

Falcone-Borsellino Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

Roma - Palermo
Alitalia Linee Aeree Italiane
21 Eyl 2020
Napoli - Palermo
Alitalia Linee Aeree Italiane
28 Eyl 2020
Atina - Palermo
Alitalia Linee Aeree Italiane
24 Eyl 2020
Antalya - Palermo
Swiss International Air Lines
25 Eyl 2020
İzmir - Palermo
Türk Hava Yolları
02 Eki 2020
Gaziantep - Palermo
Türk Hava Yolları
09 Eki 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Falcone-Borsellino Havalimanı Uçuşu Olan Firmalar

Falcone-Borsellino Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Falcone-Borsellino Havalimanı Nerede?

Palermo'ya Hoşgeldiniz

İtalya'nın Sicilya Adası'nda bir liman kenti olan Palermo kenti, Sicilya Adası'nın başkentidir. Palermo İtalya'nın beş büyük şehrinden birisidir. Palermo adanın kuzeybatısındaki Palermo Körfezi kıyısında olduğu için körfezin ismini taşımaktadır. Bir sahil kenti olan Palermo'da turizm sektörü oldukça gelişmiş durumdadır. Palermo şehri bir liman kenti olduğu gibi aynı zamanda ticari alışverişlerin çok olduğu zengin bir kenttir. Ticari yönden pek çok iş olanağını bulunan Palermo'da kimya, ilaç, dokuma, çimento ve mobilya işleme sanayileri bulunmaktadır.

Palermo şehri kültür bakımında da şehre gelen misafirlere gezmek ve görmek için bir sürü seçenek sunmaktadır. üzerinde yaşattığı bütün medeniyet ve kültürlerin eşsiz güzelliklerini taşıyarak sergileyen Palermo, Avrupa'nın en gözde tarih, kültür ve turizm kentleri arasındadır. Bu şehri gezmek ve görmek isteyen pek çok gezginci Palermo'ya gitmek istemektedir bunun için Palermo uçak bileti sorgulaması Biletall.com'dan yapılmaktadır.

Falcone-Borsellino Havalimanı Tarihçesi

Palermo'da bir tane havalimanı bulunduğu için Falcone-Borsellino Havalimanı Havalimanı aynı zamanda Palermo Havalimanı olarak da bilinmektedir. Palermo Havalimanı kent merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor. İtalya'nın en ünlü adalarından birisi olan Sicilya adasının merkezi şehri olan Palermo'da hava ulaşımını sağlayan tek havaalanı olan Falcone-Borsellino Havalimanı şehre gelen misafirlere hava ulaşımı hizmeti vermektedir.

Engelliler için çok duyarlı olan ülke Palermo Havaalanı'nın bütün kullanım alanlarını engelli misafirlerin rahat kullanabilmesi için düzenlemiştir. Palermo'yu görmek isteyen misafirler Palermo ucuz uçak bileti için Biletall.com'u ziyaret ederek kendi evlerinin konforunda rahat ve kolay bir şekilde destek alabilir ve bilet takiplerini yapabilmektedirler.

 

 

Falcone-Borsellino Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Falcone-Borsellino Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 35 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 20 Dk sürmektedir..
Falcone-Borsellino Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kolay ve rahat bir şekilde site girişi olan Biletall.com'dan Palermo uçak biletleri işlemlerini tamamlayan misafirler, havalimanının hizmetleri kullanabilmektedirler. Yolcuların bilmek istedikleri Palermo uçak saatleri bilgisi de Biletall.com'da mevcut. Yolcular Biletall.com'dan aldıkları biletleri ile yolculuklarında herhangi olumsuz durum ile karşılaşmamaktadırlar. Sicilya adasındaki Palermo kentinde bulunan Falcone-Borsellino Havaalanı'na inen yolcular havaalanında yemek yiyebilecekleri restoranları kullanabilmektedirler. Ayrıca havaalanında yolcuların kullanabileceği büfelerde bulunmaktadır.

Yolcular Palermo'dan evlerine dönerlerken Palermo hatırası alabilecekleri mağazaları da havaalanında bula bilmektedirler. Ayrıca ibadet etmek isteyen yolcular içinde kendi dinlerine uygun ibadet haneleri de kullanabilmektedirler. Palermo Havaalanı'na 35 km uzaklıkta olduğu için yolcular kent merkezine kısa sürede ulaşabilmektedirler. Misafirler Palermo kent merkezine gitmek için çeşitli ulaşım taşıtlarını kullanabilmektedirler. Falcone-Borsellino Havaalanı'nda her havaalanında olduğu gibi dış hat ve iç hat olarak giriş ve çıkış yapılabilen terminaller bulunmaktadır. İtalya'nın Palermo şehrini merak eden yolcular Biletall.com'dan faydalanarak düzenli şekilde sunulan Palermo uçak bileti fiyatları listesini görebilmektedirler.

Falcone-Borsellino Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
1,40 EUR / 30 Dk
Havalimanı Servisleri
3,50 EUR / 30 Dk
Taksi
8,50 EUR / 15 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 1,40 EUR
Ortalama Süre: 30 Dk

Falcone-Borsellino Havaalanı'na yolcuların kullanabileceği toplu taşıma araçları, çıkış kapılarında bulunmaktadır. Uçaklarından iniş yapan yolcular Palermo şehir merkezine gitmek seçtikleri toplu taşıma araçlarını kullanarak hiç beklemeden yolculuklarına devam edebilmektedirler. Toplu taşıma araçları uçakların iniş saatlerine göre kalkış yaptığı için yolcular araç beklemek zorunda kalmamaktadırlar. Palermo'ya gelen yolcular ülkeleri ile Palermo saat farkını Biletall.com'dan daha önceden öğrendikleri için sorun yaşamamaktadırlar. Biletall.com'da uçak bileti bakanların Palermo bilgilerini okurken Palermo saat farkı ne kadar olduğunu da okumaktadırlar.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 3,50 EUR
Ortalama Süre: 30 Dk

Misafirler Falcone-Borsellino Havaalanı'ndan Palermo kent merkezine anlaşmalı oldukları uçak firmalarının havaalanı servislerini de kullanabilmektedirler. Havaalanı servisleri anlaşmalı oldukları için yolcuların havaalanına iniş saatinden önce havaalanında olup yolcularını beklemektedirler. Palermo yolcuları bu özel servis seferlerini rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Taksi

Ortalama Ücret: 8,50 EUR
Ortalama Süre: 15 Dk

Palermo misafirlerinin bir diğer ulaşım vasıtası da taksi hizmetleridir. Taksiler ile Palermo kent merkezine ya da otellerine çok daha kolay ve hızlı olarak gidebilmektedirler. Ancak Palermo şehri pahalı bir kent olduğu için taksi ücretleri biraz pahalı olmaktadır. Her şeye rağmen hızlı ve konforlu bir ulaşım aracı isteye yolcular bu taksileri havaalanı çıkışlarının da günün her saatinde bulabilmektedirler.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Palermo misafirleri uçaktan iniş yaptıktan sonra  havaalanın içerisinde çok sayıda bulunan kiralık araç ofislerini bulabilmektedirler. Bu ofisler ile anlaşma sağlayan yolcular kendi bütçelerine uygun istedikleri özelliklerde araç kiralayarak yolculuklarını tamamlayabilirler. Palermo'ya yaz döneminde gelmek isteyen yolcular Biletall.com'dan yaz bitmeden Palermo uçak bileti rezervasyon işlemleri yaptırmaları gerekmektedir.

Palermo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 1,40 EUR
Taksi: 8,50 EUR / Km
Raylı Araçlar: 3 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Palermo yolcuları istedikleri zamana uygun olan Palermo uçak seferleri hakkında bilgi edinmek için Biletall.com'u kullanabilmektedirler. Yolcular Palermo yolculukları esnasında karşılaşacakları bütün durumlar hakkında bilgi edinebilmektedirler. Bu bilgiler arasında ulaşım seçenekleri de bulunmaktadır. Palermo' da yolcuların kent içinde kullanabilecekleri çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım aracı belediye otobüsleri olmaktadır. Otobüslerin fiyatları ise 1.40 EUR'dir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Palermo'da taksiler en az tercih edilen ulaşım aracıdır. Maddi durumlarını zorlamak istemeyen yolcular taksi seçeneklerini pek kullanmamaktadırlar. Ancak Palermo'da taksileri tercih eden yolcularda bulunmaktadır. Bu yolcular taksiler ile hızlı ve özel bir yolculuk yapmış olmaktadırlar. Taksi ücretleri ise 8.50 Euro ile başlayarak gidilecek yörenin uzaklığına göre taksi ücreti artmaktadır.

Falcone-Borsellino Havalimanı Galerisi

Falcone-Borsellino Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Falcone-Borsellino Havalimanı nerede?

  Palermo şehrinde merkeze 35 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Località Punta Raisi, 90145 Cinisi Pa, İtalya
 • Falcone-Borsellino Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1988 yılında açılmıştır.
 • Falcone-Borsellino Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 35 Km uzaklıktadır.
 • Falcone-Borsellino Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Località Punta Raisi, 90145 Cinisi Pa, İtalya
 • Falcone-Borsellino Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +39 800 541 880
 • Falcone-Borsellino Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: PMO
 • Falcone-Borsellino Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Alitalia, KLM, Swiss International Airlines, Türk Hava Yolları

Falcone-Borsellino Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (88)
İyi (11)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%89
%11
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
99 Değerlendirme
E*** C***
27 Mayıs Pazartesi
fiyatlar aşırı pahalı değildi
K*** A***
1 Ağustos Perşembe
personel çok ilgilendi
S*** T***
19 Ağustos Pazartesi
market vardı beğendim
2
3
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Falcone-Borsellino Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:54:07 )

Roma, (Tümü)
ROMT
IT
Palermo, (PMO)
PMO
IT

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363