Tekrar Dene Kapat
Erzurum Havalimanı
1966 yılında askeri kategoride kurulmuş olan Erzurum Havaalanı 1993 yılında uluslararası tarifesiz seferlere açılmış olup 2005 yılından itibaren yeni terminal binası ile hizmet vermeye başlamıştır. Yüzölçümü bakımından Ankara, İzmir ve İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanı olarak hizmet vermektedir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Erzurum Havaalanı içerisinde modern şartlarda oluşturulmuş pek çok tesis bulunmaktadır. Yolculara hizmet sunmak amacı ile oluşturulmuş bekleme salonu, kafeterya ve restoran hizmetleri bu tesislerin başında gelmektedir. Kurulduğu günden bu yana göstermiş olduğu ciddi gelişmeler ile günümüz modern havaalanları arasında yer almakta olan Erzurum Havaalanı bölgede oldukça önemli bir yere sahip olarak hava trafiğine açılmış olup bu doğrultuda faaliyet göstermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde özel uçakların iniş yapabileceği bir pist de mevcut bulunmaktadır.

Erzurum Havalimanı

Çiftlik Mahallesi, Kars Erzincan Yolu, 25060 Merkez/Yakutiye/Erzurum

Merkeze Uzaklık: 10.8 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Erzurum Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Erzurum Havaalanı şehir merkezine 13 km mesafede bulunmakta ve bu yakınlık ile ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Havaalanına ulaşım konusunda en çok tercih edilen seçenek otobüs ile ulaşımdır.

Otobüs ile yapacağınız kısa bir yolculuğun akabinde havaalanına kolayca ulaşımınız sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra mesafenin kısa olması sebebi ile ticari taksi ile ulaşım da sıkça tercih edilmektedir.

Son olarak tercihinize bağlı olarak ulaşım konusunda araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak uçuş saatinize yakın bir saatte havaalanına gelerek giriş yapabilmektesiniz.

Erzurum Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Erzurum Havaalanı içerisinde uçuş saatinizi beklerken gerçekleştirebileceğiniz bireysel ve yakınlarınızla birlikte yapılabilecek aktiviteler bulunmaktadır. Eğer yalnız değilseniz ve uçuş saatinize kadar sohbet ederek zaman geçirmek istiyorsanız havaalanı içerisinde yer alan kafeteryada bir şeyler atıştırırken sohbet edebilir ve zamanın hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer yalnızsanız ve kafeteryada bulunmak istemiyorsanız oldukça sakin bir ortama sahip olan bekleme salonunda beklemeyi tercih edebilirsiniz.

Bu alanda uçuş saatinizi beklerken diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile yanınızda bulunan teknolojik aletleri kullanabilir bu aletlerden kulaklıklarınızı kullanarak bir şeyler izleyebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz.

Bir başka alternatif olarak uçuş saatinizi beklerken bekleme salonunda kitap okuyabilir ya da gazete ve dergilere göz atarak haberleri takip ederken uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Erzurum Havaalanında Neler Var?

Yolculara açık olan 5750 metrekarelik alan içerisinde yolculara hizmet sunmak amacı ile oluşturulmuş tesisler bulunmaktadır.

Bu tesisler arasında kafeterya ve restoran ile yeme içme tesisleri, araç parkı için 530 araç kapasiteli bir otopark, Sağlık hizmetleri için 112 ilk yardım hizmeti ve bekleyen yolcular için oldukça nezih bir bekleme salonu yer almaktadır. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde özel uçaklar için ayrılmış olan bir VIP bölüm de hizmet vermektedir.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Polat Erzurum Resort Hotel, Palan Ski & Convention Resort Hotel, Sway Hotels, Holiday Home Butik House’s, Grand Hitit Hotel Erzurum Havaalanı yakınlarında yer alan oteller arasında olup konaklama için uygun şartlara sahip olan oldukça lüks ve donanımlı oteller olarak hizmet vermekte olan oteller olarak bilinmektedir.

Erzurum Havalimanı Nerede?