Tekrar Dene Kapat
Erzincan Havalimanı
1988 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erzincan Havaalanı günümüzde sivil ve askeri hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olup DHMİ tarafından işletilmektedir. Kurulduğu günden bu yana yenilenmeye ve gelişmeye devam eden Erzincan Havaalanı günümüzde hava trafiğine sahip bir havaalanı olarak hizmet vermesinin yanı sıra eğitim amaçlı da kullanılmakta olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Erzincan Havaalanı’nın yıllık yolcu kapasitesi 3.250.000 olup bu yolculara hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet sunulmaktadır. Havaalanı kurulduğu günden beri göstermiş olduğu gelişim ile günümüzde modern şartlarda hizmet vermekte olan ve yüksek donanımlar ile kaliteli hizmet sunan bir havaalanı olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açılmış alanların nizami ve modern oluşu ile de Erzincan Havaalanı oldukça modern bir yapıya sahip olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Erzincan Havalimanı

Bayrak Mahallesi, Erzincan Havaalanı, 24036 Yoğurtlu Belediyesi Merkez/Erzincan

Merkeze Uzaklık: 6 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Erzincan Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Erzincan Havaalanı ile şehir merkezi arasında 9 km mesafe bulunmaktadır bu sebeple havaalanına ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır.

Ulaşım konusunda tercihlerinize bağlı olarak ticari taksileri ya da dolmuş taksileri tercih ederek havaalanına ulaşım sağlamanız mümkündür.

Bunun yanı sıra havaalanı servisleri ile de ulaşım sağlanarak yolculara kolaylık sağlanmakta ve uçuş saatine yakın bir zamanda rahatlık ile havaalanına ulaşım gerçekleştirilmektedir.

Erzincan Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Erzincan Havaalanı’nda bireysel ya da eğer yakınlarınız ile seyahat ediyorsanız beraber yapılabilecek aktiviteler bulunmaktadır.

Öncelikle yakınlarınız ile sohbet ederek zaman geçirmek istiyorsanız ya da bir şeyler yiyip içmek istiyorsanız havaalanı içerisinde yer alan kafeterya ve restoran hizmeti ile bu alanlarda vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Bu alanlarda bir şeyler yiyebilir yahut bir şeyler içerken sohbet ederek uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bireysel olarak yalnız bir şeyler yapmak isteyen kişiler için ise bekleme salonları sakin ve rahat yapısı ile oldukça uygun yerlerdir. Bu alanlarda bekleyen diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile bireysel aktiviteler yapabilmektesiniz.

İnternete bağlanarak internette dolaşabilir uçuş saatinize kadar kulaklıklarınızı kullanarak müzik dinleyebilir, film yahut dizi izleyebilirsiniz.

Oldukça sessiz ve nezih bir ortama sahip olan bekleme salonları kitap okumak için de oldukça uygundur. Dilerseniz uçuş saatinizin gelmesini beklerken bu alanlarda kitap okuyabilir ya da dergi ve gazetelere göz atarak zaman geçirebilirsiniz.

Erzincan Havaalanında Neler Var?

Erzincan Havaalanı içerisinde yolcular için oluşturulmuş olan kafeterya, otopark, sağlık hizmetleri ünitesi, PTT hizmetlerinin yanı sıra bir de misafirhane bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde özel uçaklar için oluşturulmuş olan VIP salon, iç ve dış hatlar terminali, bekleme salonu, mescit, lavabo ve eğitim amaçlı oluşturulmuş olan bir de salon bulunmaktadır.

Havaalanı Yakınındaki Oteller

Büyük Erzincan Otel, Hotel Mete, Hotel Karakaya, Hotel Konak Mazlum ve Grand Simay Hotel Erzincan Havaalanı yakınında yer almakta olan oteller olup oldukça lüks koşullarda hizmet vererek konaklama açısından oldukça yüksek şartlara sahip iyi oteller olarak hizmet vermektedirler.  

Erzincan Havalimanı Nerede?