1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!

East Midlands Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
İngiltere / Derby
Yolcu Sayısı
4.200.000
Kuruluş Tarihi
1965
Uçak Trafiği
57.067
Havalimanı Kodu
EMA
Merkeze Uzaklık
22,5 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil
Havalimanı Telefonu
+44 (808) 169 70 32
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Castle Donington, Derby De74 2Sa, İngiltere
Üzgünüz, East Midlands Havalimanı için en uygun fiyatı bulamadık.
En uygun fiyat için seferleri yukarıdan sorgulayabilirsiniz.

East Midlands Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

East Midlands Havalimanı Nerede?

Derby'ye Hoşgeldiniz

Derby şehri İngiltere'nin East Midlands bölgesinde yer almaktadır. Bölgenin coğrafi yapısı kasvetli dağlık bölgelerinden güneydeki Trent ovalarına kadar değişir ve endüstrisi, Peak Bölgesi'ndeki turizme, doğu ve güneydeki kömür madenlerinde madencilik ve mühendislik yapmaya kadar uzanır. Derby, 9. yüzyılda Danimarkalılar tarafından mevcut isminin türetildiği Derby olarak kurulmuştur.

Derby'deki pek çok kişi daha önce ipek çorap, dantel ve pamuk imalatında çalıştı ve tekstil fabrikaları da şehir ekonomisinde çok önemlidir. Ulaşım hatlarını sürekli geliştiren şehir, 19. yüzyılda önemli bir demiryolu merkezi haline geldi. 21. yüzyılın başlarında, demiryolu) ve uçak mühendisliği (Rolls-Royce PLC) kentin en önemli endüstrileri arasındaydı. Topoğrafik olarak Peak Bölgesi ile sonuçlanan bir kuzey yayla bölgesi ve Derby çevresinde daha küçük bir güney ova alanı olarak ilçe iki bölüme ayrılır.

Bölgenin kuzeyinde turizm önemlidir. çekici kırsal alanına ek olarak Derby, 15. yüzyıldan kalma büyük evlere sahiptir. Bunların en bilinenleri arasında Haddon, Hardwick, Chatsworth, Bolsover, Sudbury ve Sutton Scarsdale vardır. Ayrıca mimari açıdan önemli küçük evler ve pitoresk kasaba ve köyler bulunmaktadır. İlçenin tarihi eski fabrikalarının birçoğu 2001 yılında bir UNESCO Dünya Mirası alanı olarak belirlenmiştir. Derby uçak bileti ile bu sessiz ama doğa harikası bölgeye gelenler, İngiltere'nin tarihi hakkında da birçok bilgiye sahip olabilmektedir. Şehir özellikle doğa tatili ve sporları yapmak isteyenler için ideal imkanlar ve uygun konaklama olanakları sunmaktadır.

East Midlands Havalimanı Tarihçesi

East Midlands Havalimanı 1965 yılında resmen Edinburgh Dükü tarafından açılmıştır. Burnaston'da faaliyet gösteren Derby havayolları yeni havalimanına taşınmıştır. 1970 yılında havalimanının pisti Pist, daha büyük uçakların iniş ve kalkışları için 2280 metreye uzatılmıştır (2000 yılında 2900 metreye ulaştı). 1973 yılında havalimanının ikinci terminali olarak kargo terminali faaliyetlerine başlamıştır (1997'de ise dördüncü kargo terminali açıldı). 2001 yılında East Midlands Havalimanı, Manchester Havalimanıs Group'un bir parçası haline geldi ve Aeropark havacılık müzesini açtı. 2011 yılında otel de dahil olmak üzere havalimanı tüm tesislerini tamamlamıştır.

Günümüzde modern tesislere sahip olan East Midlands Havalimanı'ndan, dünyada 90'dan fazla bölgeye uçuş gerçekleştirilmekte ve 4,2 milyondan fazla yolcu taşınmaktadır. Havalimanı yıllık 77 binden fazla uçak trafiğine sahiptir, ayrıca ülkenin en yoğun kargosu olan havalimanıdır. İngiltere'nin kalbinde yer alan East Midlands havalimanı, çeşitli ulaşım bağlantılarına en iyi konumdadır ve M1, A42 / M42 ve A50'den tren, araba ve Otobüs ile kolayca ulaşılabilir. Şehre uygun fiyat ve konforu birleştirerek seyahat etmek isteyenler Biletall.com'un Derby ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmektedirler.

East Midlands Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

East Midlands Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 22,5 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 35 Dk sürmektedir..
East Midlands Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Derby'e seyahat planlayanlar, Biletall.com'dan Derby uçak saatleri ile ilgili bilgileri öğrendikten sonra kesin seyahat planlarını oluşturabilirler. Hava yolu şirketlerinin bu istikamet için uyguladıkları Derby uçak bileti fiyatları da indirimli olarak Biletall.com'da yer almaktadır. East Midlands Havalimanı Derby şehrine bağlı olmakla beraber ülkenin birçok kentine de hemen hemen aynı mesafede bulunmakta ve buradan direkt olarak bu bölgelere de ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezine 22,5 km uzaklıkta bulunan havalimanından değişik vasıtalar kullanılarak 30ile 40 dakika arasında bir sürede ulaşım sağlanmaktadır.

Havalimanı şehir merkezine uzaklığından dolayı, misafirlerinin burada geçirecekleri zaman zarfındaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış ve donatılmıştır.

Havalimanında yeme ve içme ihtiyacını giderecek çok çeşitli mekanlar bulunmaktadır. Yemek yemek için zaman ayırılabileceği gibi fast food türünde de çok fazla seçenek bulunuyor. Hava limanındaki mağazalarda ise birçok ülkenin lüks alışveriş markalarını bir arada bulmak mümkün oluyor. Kafe ve barlarda Otobüs saatleri zevkli bir şekilde beklenirken, uzun konaklamalar için otel de mevcut.

East Midlands Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
6 GBP / 30 Dk
Taksi
30 GBP / 25 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Raylı Araçlar
6 GBP / 35 Dk
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 6 GBP
Ortalama Süre: 30 Dk

East Midlands Havalimanı'ndan Derby, Leicester ve Loughborough'a yüksek kaliteli, sık ve doğrudan sefer yapan Skylink otobüsleri, gündüz 20 dakikada bir ve gece saatte bir, günde 24 saat haftada yedi gün çalışmaktadır. Otobüsler terminal binasının yanından kalkmaktadır.

Taksi

Ortalama Ücret: 30 GBP
Ortalama Süre: 25 Dk

Türkiye ile Derby saat farkı +2'dir, bizde saat 14,00 iken Derby'de saat 12,00'dır. Bu şehre gidecek yolcuların seyahat planlamalarını yaparken, seçecekleri uçuş saatlerinde saat farkını da hesaba katmaları faydalı olmaktadır. Havalimanına iniş yapan yolcular, fiyatlarının pahalı olmasından dolayı taksileri şehir merkezi ulaşımı için çok fazla tercih etmemektedirler. Otobüs beklemek veya tren istasyonuna gitmek için zaman kaybetmek istemeyen yolcular ise taksileri kullanmaktadır.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

East Midlands Havalimanı'ndan şehir merkezine veya değişik bölgelere seyahat yapmak için araç kiralamak isteyenler, çok çeşitli seçeneklerden faydalanabilmektedir. Hava limanında bulunan Alamo, Avis, Budget, Enterprise, EURpcar ve Hertz gibi birçok güvenilir ve üst düzey konfor sağlayan araç kiralama şirketlerin büroları bulunmaktadır. Biletall.com'dan Derby uçak bileti rezervasyon işlemi yaptırırken, tüm araç kiralama firmalarına tek telefon numarasından (0330 365 3001) ulaşılarak, uçuş saatleri ve gidilecek bölge ile ilgili rezervasyonlar da yapılabilmektedir. Firmaların hizmet bedelleri seçilen araç cinsi ve kullanılacak süreye göre değişmekle beraber, aynı koşullar için standarda yakındır.

Raylı Araçlar

Ortalama Ücret: 6 GBP
Ortalama Süre: 35 Dk

East Midlands Havalimanı ile tren istasyonu arasında yaklaşık 8 Km'lik bir mesafe bulunuyor ve Havalimanı'nın servisleri, şehir merkezine trenle gidecek yolcuları ücretsiz olarak bu istasyona ulaştırmaktadır. Derby tren istasyonu East Midlands Havalimanı'na 12 km uzaklıktadır, İngiltere'nin kuzey ve batısındaki diğer yerlerin yanı sıra Sheffield, Chesterfield ve Birmingham'a yapılacak yolculuklar için Derby tren istasyonuna gitmek gerekmektedir. Trenler Derby istikametine saat başı hareket etmektedir.

Derby Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 2 GBP
Taksi: 3 GBP / Km
Metro: 2 GBP
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Biletall.com'un sık aralıklarla yapılan Derby uçak seferleri içinden tercih yaparak, uygun fiyata aldıkları biletlerle şehre gelenler, şehir içinde popüler olarak metroyu kullanmaktadırlar.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Belediye otobüsleri de sıklıkla kullanılmakta olup, taksiler zorda kaldıkça kullanılmaktadır.

East Midlands Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • East Midlands Havalimanı nerede?

  Derby şehrinde merkeze 22,5 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Castle Donington, Derby De74 2Sa, İngiltere
 • East Midlands Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1965 yılında açılmıştır.
 • East Midlands Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 22,5 Km uzaklıktadır.
 • East Midlands Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Castle Donington, Derby De74 2Sa, İngiltere
 • East Midlands Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +44 (808) 169 70 32
 • East Midlands Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: EMA

East Midlands Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (70)
İyi (19)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
89 Değerlendirme
I*** N***
12 Nisan Cuma
personel çok iyiydi
2
1
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. East Midlands Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 15.09.2020 08:56:24 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=19363
/ True
19363