1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Brasilia Havalimanı

Brasilia Havalimanı Uçak Bileti

Ülke & Şehir
Brezilya / Brasilia
Yolcu Sayısı
16.000.000
Kuruluş Tarihi
1957
Uçak Trafiği
148.000
Havalimanı Kodu
BSB
Merkeze Uzaklık
13 Km
Havalimanı Statüsü
Sivil / Askeri
Havalimanı Telefonu
+55 (61) 336 490 00
Trafik Tipi
İç / Dış Hat
Havalimanı Adresi
Lago Sul, Brasília - Df, 71608-900, Brezilya

Brasilia Havalimanı Kalkışlı Popüler Seferler

Brasília - Rio De Janeiro
Gol Transportes Aereos
29 Ağu 2020

Brasilia Havalimanı Varışlı Popüler Seferler

İstanbul - Brasília
Türk Hava Yolları
30 Ağu 2020
Antalya - Brasília
Qatar Airways
15 Ağu 2020
Ankara - Brasília
Qatar Airways
13 Ağu 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Brasilia Havalimanı Uçuşu Olan Firmalar

Brasilia Havalimanı Yakınındaki Diğer Havalimanları

Brasilia Havalimanı Nerede?

Brasilia'ya Hoşgeldiniz

Brasilia, Brezilya'nın başkenti ve en büyük şehirlerinden biridir. 2015 ölçümlerine göre 2 milyon nüfusa sahip olan bir kenttir. Şehir oluşturulurken oldukça özel bir şehir planlaması yapılmıştır. Doğru ve profesyonel şekilde bir yerleşim düzeni oluşturulmuştur.

Şehir oldukça canlıdır ve kültürel bir şehir olarak geçmektedir. İçerisinde gezilecek, keyfine varılacak birçok mekan bulunmaktadır. Özellikle konser, tiyatro, balo, opera konusunda gelişmiş bir bölgedir. Milli parkları, doğal alanları bulunduğu için doğa aşığı kişilerin de uğraması gereken bir şehirdir. çeşitli kiliseler, katedraller bulunmaktadır. önemli yerlerden biri de Palace of Justice'dir.

Mutlaka gidilmesi gerekir. Brasilia'ya gidebilmek için Biletall.com'dan Brasilia uçak bileti bakılabilir. Doğru bilet elde edildikten sonra Brasilia Uluslararası Havalimanı'na ulaşım sağlanır. Ardından şehir merkezine kolaylıkla gidilebilir. Şehir merkezi ile havalimanı arasında 13 kilometre bulunmaktadır. Ulaşım süresi ise kullanılan ulaşım aracına göre farklılık göstermektedir.

Brasilia Havalimanı Tarihçesi

Brasilia Uluslararası Havalimanı karışık bir tarihe sahiptir. 1955 yılında bir proje hazırlanmış ve hayata geçirilmiştir. İlk önce geçici bir pist hazırlanmıştır. Sonrasında asıl yerine geçirilmiş ve kesin açılışı 1957 yılında yapılmıştır. Açıldığı zaman Hava Kuvvetleri üssü de burada konumlandırılmıştır. Uzun yıllar bu şekilde kullanılmıştır ve 1990 yılında büyük bir yenileme geçirmiştir.

Ek pistler açıldı, yeni yerler inşa edildi ve daha geniş yolcu kapasiteli hale getirilmiştir. Hala daha havaalanı ve havaalanı çevresinde yatırım yapılmakta, parklar genişletilmekte, çevresi daha canlı hale getirilmektedir. 2019'a kadar bu çalışmalar devam edecektir. Brasilia ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu havaalanına iniş yapılmaktadır.

Brasilia Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Brasilia Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 13 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 25 Dk sürmektedir..
Brasilia Havalimanı İçerisinde Neler Var?
Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Brasilia kentine ulaşmanın en kolay yollarından biri de Biletall.com'dan Brasilia uçak biletleri temin edilmektedir. Burada yer alan biletler kişilerin tüm ihtiyacını karşılamaktadır. özellikle gün, saat ve fiyat konusunda turistler memnun olmaktadır. Brasilia uçak saatleri de buradan öğrenilebilmektedir.

Havaalanında birçok imkan da bulunmaktadır. Sıkılmadan zaman geçirmek mümkün olmaktadır. Ya da herhangi bir ihtiyaç duyulursa kolaylıkla karşılanmaktadır. Havaalanında çeşitli büfeler ve restoranlar bulunmaktadır. ülkeye özel yiyecekleri tüketmek, içecekleri içmek buralarda mümkün olmaktadır. ATM ve postaneler ile işi olanlar kolaylıkla işlerini halledebilmektedir.

En önemli durumlardan biri de her dine özel ibadethaneler bulunmasıdır. Gerekli dini görevler yerine getirilebilir. Havaalanı hem dış hatlar hem de iç hatlardan oluşmaktadır. Yani Brezilya'nın farklı şehirlerine gitmek için de kullanılabilmektedir. Brasilia Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ve ulaşım en fazla 30 dakika içerisinde sağlanmaktadır. Bu havaalanına gelerek şehre ulaşım sağlamak isteyen kişiler Biletall.com'dan Brasilia uçak bileti fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilmektedir. Bilet temin ederek hızla şehre gelebilmektedir. Sonrasında şehir gezilebilir.

Brasilia Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Toplu Taşıma Araçları
2 BRL / 25 Dk
Havalimanı Servisleri
15 BRL / 20 Dk
Taksi
25 BRL / 15 Dk
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2 BRL
Ortalama Süre: 25 Dk

Her Avrupa ülkesinde olduğu gibi Brezilya'da da toplu taşıma araçları sık sık kullanılmaktadır. Havaalanından şehir merkezine yapılacak olan ulaşımlarda otobüsler ve metrolar kullanılabilmektedir. özellikle otobüsler sık sık tercih edilmektedir. çünkü 2 farklı hat bulunmaktadır. 11 ve 31 numaralı otobüsler ile hızlı ve ekonomik bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Brezilya saat farkı da çok fazla merak edilmektedir. Brezilya Türkiye'den 4 saat geridedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 BRL
Ortalama Süre: 20 Dk

Hızla ulaşım sağlamanın bir diğer yolu da havaalanı seferleridir. Uçaktan indikten sonra hiçbir zorluk yaşamadan şehir merkezine gerçekleştirilecek olan yolculuğu sağlar. Ancak hızla dolma ihtimali olduğu için çabuk gitmekte fayda vardır. Fiyatları da uygun sayılabilir. 20 dakika içerisinde şehir merkezine gidilebilmektedir.

Taksi

Ortalama Ücret: 25 BRL
Ortalama Süre: 15 Dk

Çok pahalı olmadığı için Brasilia'ya giden turistlerin birinci tercihi taksiler olabilmektedir, konforlu, hızlı, kolay kullanımlı olmasından dolayı tercih edilmektedir. Özellikle güvenilir taksi firmalarından çağrılan taksilerle bilinmeyen şehirde güvende olmak turistleri rahatlatmaktadır. 13 kilometre 15 dakika da gidilmektedir, çok pahalı değildir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Havalimanından şehir merkezine gidişlerde, şehri gezme de tercih edilecek en hızlı ve sağlam ulaşım yollarından biri de araç kiralamaktır. Brasilia Uluslararası Havalimanı'na geldikten sonra havalimanında yer alan araç kiralama firmalarına gidilebilmektedir, Uygun boyutta ve fiyatta araç kiralaması yapılabilmektedir. Brasilia uçak bileti rezervasyon yaptırırken araç kiralaması da yapılabilir. Böylece şehre gittikten sonra direkt olarak araca ulaşım sağlanabilir.

Brasilia Diğer Havalimanları

Brasilia Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Otobüs: 2 BRL
Taksi: 2 BRL / Km
Metro : 3 BRL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Turistler Brasilia uçak seferleri konusunda bilgi edindikten sonra şehre ulaşım sağlayabilir. Sonrasında ise şehir içinde ulaşım sağlayabilmek için sık sık otobüsler kullanılmaktadır. Neredeyse her yere ulaşım sağlama durumu söz konusu olabilmektedir. Ayrıca bilet fiyatı da oldukça uygundur. Bir bilet 2 BRL fiyatındadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metrolar da sık sık kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Bir biletin fiyatı 3 BRL olmaktadır. Bilet temin edilerek şehir içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir. Bir diğer ulaşım yolu ise taksilerdir. Taksiler uygun fiyatlıdır. Hem turistler hem de yerliler taksileri sık sık kullanabilmektedir. Ayrıca taksiler, trafik olmadığı için hızla ulaşım sağlamaktadır.

Brasilia Havalimanı Galerisi

Brasilia Havalimanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Brasilia Havalimanı nerede?

  Brasilia şehrinde merkeze 13 Km uzaklıkta bulunmaktadır. Adresi: Lago Sul, Brasília - Df, 71608-900, Brezilya
 • Brasilia Havalimanı kaç yılında açıldı?

  1957 yılında açılmıştır.
 • Brasilia Havalimanı merkeze uzaklığı ne kadar?

  Merkeze 13 Km uzaklıktadır.
 • Brasilia Havalimanı adresi nedir?

  Adresi: Lago Sul, Brasília - Df, 71608-900, Brezilya
 • Brasilia Havalimanı telefon numarası nedir?

  Telefon numarası: +55 (61) 336 490 00
 • Brasilia Havalimanı kodu nedir?

  Uluslararası havalimanı kodu: BSB
 • Brasilia Havalimanı uçuşu olan firmaları nelerdir?

  Uçuşu olan firmalar: Gol Transportes Aéreos, Qatar Airways , Türk Hava Yolları

Brasilia Havalimanı Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (67)
İyi (25)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%73
%27
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
92 Değerlendirme
N*** U***
17 Nisan Çarşamba
havalimanı çalışanları çok iyiydi
Ş*** A***
7 Mart Perşembe
personeli işini severek yapıyor
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Brasilia Havalimanı Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 13.08.2020 04:36:26 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Brasilia, (BSB)
BSB
BR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=73531
/ True
73531