Tekrar Dene Kapat
Batman Havalimanı
Şehir merkezine 7 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmış olan Batman Havaalanı 1998 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Batman Havaalanı içerisinde 20741 metrekarelik bir alana sahip olan bir terminal binası ve 1120 metrekarelik bir alana sahip olan bir VIP binası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 350 araç kapasiteli bir otopark da havaalanında yer alarak yolculara kaliteli hizmet vermek amacı ile oluşturulmuştur. Batman Havaalanı 2010 yılına kadar valilik il özel idaresi tarafından işletilen bir terminal binasına sahipti. Batman Havaalanı 2010 yılının Ağustos ayından itibaren DHMİ tarafından işletilmeye başlanmıştır. Batman Havaalanı resmi olarak iç hatlar seferleri düzenleyerek bu şekilde hizmet vermekte olan bir havaalanıdır fakat tarifesiz seferler ile dış hatlar için de hizmet vermektedir. Batman Havaalanı hem sivil hem askeri anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahip bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Batman Havaalanı’nda Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen uçuş seferleri ile yolculara hizmet sunulmaktadır.

Batman Havalimanı

Silvan yolu üzeri, Yediyol/Batman Merkez/Batman

Merkeze Uzaklık: 7 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Batman Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Batman Havaalanı şehir merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta bir mesafede konumlandırılmıştır. Havaalanına ulaşım bu sebeple toplu taşıma araçları ile gerçekleştirilebilmektedir. Nizam kapısına kadar gelebileceğiniz bu toplu taşıma araçları ile kısa bir yolculuk sonrası havaalanına ulaşabilmektesiniz. Bunun yanı sıra havaalanına ulaşım için isteğinize bağlı olarak taksi de tercih edebilirsiniz. 350 araç kapasiteli bir otoparkın bulunması sebebi ile dilerseniz havaalanına özel araç ile gelme imkanınız da bulunmaktadır.


Batman Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Batman Havaalanı yolcuların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere dizayn edilmiş olan bir havaalanıdır. Havaalanında uçuşunuzu beklemek için bekleme salonunu kullanabilmektesiniz. Bu bekleme salonlarında diğer bekleyen yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile zaman geçirebilir ve dilediğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz. Batman Havaalanı’nda uçuşunuzu beklerken bekleme salonunda telefon yahut tabletiniz ile internete bağlanabilirsiniz. İnternete bağlandıktan sonra diğer yolcuları rahatsız etmeyecek şekilde kulaklıklarınız ile tablet yahut telefonlarınızdan video, dizi, film seyredebilir yahut müzik dinleyebilirsiniz. Yine bu ortamda rahatsız etmeden isteğinize bağlı olarak telefon yahut cihazlarınızla oyun oynayarak zaman geçirme şansınız bulunmaktadır. Oldukça sakin ve huzurlu bir ortam oluşturulmuş olan bekleme salonları okuma yapmak için de oldukça müsaittir. Bu alanlarda gazete, dergi ya da kitap okuyarak zaman geçirme şansınız da bulunmaktadır. Dilerseniz camlı alanlardan pist ve uçak fotoğrafı da çekebilme imkanınız bulunmaktadır. Bu tarz aktiviteler ile sıkılmadan uçuş saatinizin gelmesini bekleyebilir ve uçuş saatinize kadar bu şekilde oyalanarak zamanın hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz.


Batman Havaalanında Neler Var?

Batman Havaalanı yolcuların ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek amacı ile sürekli gelişmekte olan bir havaalanıdır. Havaalanı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile oluşturulmuş olan çeşitli üniteler bulunmaktadır. VIP binası, bankamatik imkanı, tarifeli uçuş saatlerinde sağlık hizmeti vermek amacı ile getirilen sağlık hizmetleri, kafeterya ve restoran bulunmaktadır.


Havaalanı Yakınındaki Oteller

Batman Havaalanı yakınlarında Hotel Bozooğulları, Hotel İzgi Turhan, Grand Hasankeyf Hotel, Mesopotamia Hotel ve Real Konak Hotel yer almaktadır.

Batman Havalimanı Nerede?