Tekrar Dene Kapat
Antalya Havalimanı
Antalya Havalimanı isminden de rahatlıkla anlaşılabileceği üzere ülkemize, Antalya ilinde hizmet vermekte olan bir alandır. 1960 yılında hizmete girmiş olan bu havalimanının 300 metrekarelik bir terminal binası ile hizmet almaya başlamıştır. Sürekli olarak gelişmekte ve alanını büyütmeyi amaçlamaktadır. 13.000.000 Km’ lik bir alana hakimdir. Bunun dışında Antalya şehir merkezine 13 Km uzaktadır. Ayrıca Kemer için 57, Fenike için ise 125 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bunun dışında Kaş 200, Kalkan ise 229 Km uzaklıktadır. Antalya’ ya yapılan birçok uçuşun temelinde turizm yatmaktadır. Manavgat 65 km ve Alanya 125 km uzakta olarak dikkat çekmektedir. Buralara ulaşım ya minibüslerle ya da taksi işletmeciliği yoluyla sağlanmaktadır. Havalimanından çeşitli yerlere hizmet vermek amacıyla hazır bulunan taksiciler bulunmaktadır. Otobüs servis ve taksi ile hizmet sağlanmaktadır. Ayrıca, kargo, banka ve sağlık hizmetleri de ayrıca bulunmaktadır. Ayrıca araçların yararlanması için de bir otopark bulunmaktadır.

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali, 7230 Muratpaşa/Antalya, Turkey

Merkeze Uzaklık: 13 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Antalya Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Şehir merkezinden havalimanına gelecekler için birçok ulaşım fırsatı bulunmaktadır. Bu hizmetlerden en çok dikkat çekenleri arasında ise HAVAŞ tarafından sağlanan servis hizmetleri olarak dikkat çekmektedir. Antalya belediye otobüsleri de şehir merkezinden havalimanına getirmektedir. Havaş’ ın istikametine değinecek olursak; Antalya Havalimanı, Serik Caddesi, Gazi Bulvarı, Dumlupınar Bulvarı, Antalya Otogarı, Akdeniz Üniversitesi, Atatürk Bulvarı ve 5M Migros olarak dikkat çekmektedir. Antalya Havalimanı Taksi sayesinde de ulaşım sağlamanız mümkündür.

 

Antalya Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Antalya Havalimanı içerisinde rahat rahat oturabileceğiniz oturma alanları bulunmaktadır. Burada müik dinleyebilir, Wifi sayesinde internete bağlanarak çeşitli aktiviteler de gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisinde küçük hediyelik eşyalar satan belirli yerler de bulunmaktadır. Bunun dışında Antalya Havalimanı içinde yiyecek içecek satan küçük büfeler de bulunmaktadır. Dilerseniz buraya oturarak karnınızı doyurabilir ve uçağınızın gelmesini bekleyebilir dilerseniz ise uçuş esnasında yapmanız gerekenleri öğrenmek amacıyla yolcu bilgilendirme talimatlarını da okuyabilirsiniz. Antalya Havalimanı içerisinde VİP hizmetler de ayrıca bulunmaktadır.

 

Antalya Havaalanında Neler Var?

Antalya Havalimanı, müşterilerin rahatça kullanabilmesi amacıyla pek çok farklı hizmetin verildiği bir alan olarak dikkat çekmektedir. İçerisinde ATM’ ler, banyo ve WC’ ler, müşterilerin rahatça kullanabilmesi amacıyla oturma alanları bulunmaktadır. Otopark hizmeti sağlanmaktadır. Ayı zamanda kuaför ve berber hizmetleri de verilmektedir. Müşterilerin havalimanından en verimli şekilde yararlanmaları amaçlanmaktadır. Antalya Havalimanı’ nda dikkat çeken diğer bir nokta ise ulaşım kolay olduğundan ötürü uçağınız kalkmadan çok rahat bir şekilde alışveriş yapabilme imkanı sunmasıdır. Bu Antalya Havalimanı’ nın müşterilerine sunduğu avantajlar arasında yer almaktadır.


Havaalanı Yakınındaki Oteller

Havalimanı yakınında pek çok otel bulunmaktadır. Bu otellere uçaktan indikten sonra ulaşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Otellerin isimlerini ise şu şekilde özetleyebiliriz: Adonis Otel, Antalya Otel, Dedeman Otel, Cender Otel, Club Hotel Sera, Hillside Su Otel, Lara Otel, Ramada Plaza Antalya, Rixos Downtown Antalya, Divan Antalya Talya Otel, The Marmara, The Marmara Otel Antalya’ da bulunan oteller arasında yer almaktadır. Siz de uçaktan indikten sonra bu otellere konaklamak için ulaşabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Nerede?