Tekrar Dene Kapat
Alanya Gazipaşa Havalimanı
Türkiye’de altından karayolu geçme özelliğine sahip olan ilk havaalanı olarak bilinen Antalya Gazipaşa Havaalanı’nın yapımı 1998 yılında tamamlanmış olsa da hizmete başlaması uzun yıllar sürmüştür. Bazı sebeplerden ötürü hizmete girmesi uzun yıllar ertelenen havaalanın açılışı 2009 yılında yapılan ihalenin TAV tarafından kazanılması ile gerçekleştirilmiştir. Oldukça modern özelliklere sahip olan havaalanı içerisinde birçok tesis yer almaktadır. Yolculara güvenlikli ve konforlu bir seyahat sunabilmek amacı ile bekleme salonları, havaalanı içerisindeki tesisler ve güvenlik önlemleri konusunda oldukça titiz davranılmıştır. Devamlı bir gelişme ve modernleşme içerisinde olan Antalya Gazipaşa Havaalanı’nda hem dış hatlar hem de iç hatlar kapsamında hizmet verilmektedir. Onlarca insana hizmet vermekte olan Gazipaşa Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer almaktadır.

Alanya Gazipaşa Havalimanı

Gazipaşa, 07900 Alanya/Gazipaşa/Antalya

Merkeze Uzaklık: 40 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Gazipaşa Havaalanına Nasıl Ulaşabilirim?

Gazipaşa Havaalanı şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km uzaklıkta bir mesafede yer almaktadır. Havaalanına ulaşım taksiler ile sağlanabilmektedir. Gelecek olduğunuz bölgeye göre taksi ücreti değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra havaalanına ulaşım seferleri HAVAŞ otobüsleri ile de yapılmaktadır. Gazipaşa Havaalanına inen iç hatlar yolcuları için servisler düzenlenmekte ve bu servisler uçak indikten 25 dakika sonra hareket etmektedir. Belli bir güzergaha sahip olan otobüslerin şehir merkezine ulaşması yaklaşık olarak 60 dakika sürmektedir. Bunun yanı sıra Gazipaşa Havaalanı ile Anamur arasında düzenlenmekte olan servisler de gerekli düzenlemeler yeniden yapıldıktan sonra tekrar hizmete girerek yolculara ulaşım sağlamaya devam edecektir. Aracınız ile havaalanına gelme durumları için havaalanında bir otopark da mevcut bulunmaktadır.


Gazipaşa Havaalanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Gazipaşa Havaalanı durmadan gelişmekte ve yenilenmekte olan oldukça modern ve ferah bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple uçuş saatinizi beklerken vakit geçirebileceğiniz tesisleri yahut bekleme salonlarındaki konforlu yapı ile uçuşunuzu beklerken yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Bireysel aktiviteler yaparak vakit geçirmek isteyen yolcular bekleme salonlarında uçuş saatini beklerken kitap, dergi yahut gazete okuyarak vakit geçirebilmektedir. Bunun yanı sıra yine bu alanlarda internete bağlanarak internette vakit geçirme şansınız bulunmaktadır. Dilerseniz diğer yolcuları rahatsız etmemek kaydı ile kulaklıklarınız ile müzik dinleyerek yahut internet aracılığı ile dizi veya film izleyerek zaman geçirebilirsiniz. Modern yapısı ile havaalanı fotoğraf çekmek için de oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra uçuşunuzu beklerken bir şeyler yemek yahut bir şeyler içerek zaman geçirmek isterseniz kafeteryalardan faydalanabilmektesiniz.


Gazipaşa Havaalanında Neler Var?

Gazipaşa Havaalanı içerisinde yolcu ihtiyaç ve beklentilerine bağlı olarak oluşturulmuş olan birçok alan bulunmaktadır. Bu alanlardan ihtiyaçları karşılamak üzere oluşturulmuş olanları banka ve döviz işlemleri hizmeti vermek, kayıp buluntu eşya bürosu, sağlık ünitesi, bagaj kaplama ve kayıp bagaj birimleridir. Bunun yanı sıra Gazipaşa Havaalanı yolculara hizmet sunmak amacı ile de bazı tesisler oluşturmuştur. Dış hatlardan gelmekte olan yolcular için bir alışveriş bölümü ve tüm yolcular için yemek yiyebilecekleri alanlar oluşturulmuştur.


Havaalanı Yakınındaki Oteller

Havaalanı yakınında bulunan otellerden bazıları Özyiğit Otel, Delfin Gazipaşa Otel, Selinus Otel ve Grand Akça Otel’dir.

Alanya Gazipaşa Havalimanı Nerede?