Tekrar Dene Kapat
Ağrı Havalimanı
Ağrı Havalimanı, isminden de anlaşılabileceği gibi ülkemizde Ağrı ilinde hizmet vermekte olan bir havalimanıdır. Yıl içerisinde pek çok kişi seyahat etmek için Ağrı Havalimanı’ nı kullanmaktadır. Bulunduğu bölgedeki diğer havalimanlarına göre daha işlek olduğunu söyleyebileceğimiz bu havalimanı, faaliyete 1997 yılında geçmiştir. Havalimanının açılışından sonra işletmesini DHMİ almıştır. Havalimanının 1.500.000 metrekarelik bir alan üzerinde kurulduğu bilinmektedir. Ülkemizde yer alan birçok havalimanına göre çok fazla hizmet sağlanmaktadır. Ağrıdan haftada 14 uçuş gerçekleştirilmektedir. Bu uçuşların 7 tanesi Ankara, 7 tanesi ise İstanbul olarak belirlenmiştir. Havalimanının büyük özellikleri arasında RESA sahası bulunması bulunmaktadır. Bu, uçakların rahatça yere inmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan bir tür güvenlikli emniyet şeridi olarak da yorumlanabilmektedir. Pistin uzatılması ve genişletilmesi yönünde de birçok çalışma gerçekleştirilmiş ve halen de gerçekleştirilmektedir.

Ağrı Havalimanı

Ağrı-Van Karayolu 8,5. Km, 04000 Yolluyazı/Ağrı Merkez/Ağrı, Turkey

Merkeze Uzaklık: 8.5 KM

Havaalanı Galerisi

Şehir Merkezinden Ağrı Havalimanına Nasıl Ulaşabilirim?

Ağrı Havalimanı şehir merkezinden 8,5 km açıkta bulunmaktadır. Aynı zamanda karayoluna yalnızca 1 km mesafesi bulunmaktadır. Dolayısıyla karayoluna çıkacak kişiler için son derece avantajlı bir bölgede bulunmaktadır. Ulaşımını hususi aracınızla gerçekleştirmenin yanı sıra, belediye otobüslerine ve ticari taksilere de yer verilmiştir. Bunları kullanarak da bulunduğunuz adrese geçmeniz mümkün kılınmıştır. Belediye otobüsleri de hizmet veren araçlar arasında yer almaktadır.


Ağrı Havalimanında Beklerken Nasıl Vakit Geçirebilirim?

Ağrı Havalimanı’ nda uçağın kalkmasını beklerken gerçekleştirebileceğiniz onlarca aktivite bulunmaktadır. Bu aktivitelerden ilki kahve içmek, wifi aracılığıyla internete bağlanmak, bekleme alanlarında kitap okumak ya da dilediğiniz içeceği ve yiyeceği yemek olarak dikkat çekebilmektedir. Uçağın geliş saatini beklerken bekleme alanlarında oturarak müzik dinleyebilir ve keyifli dakikalar da geçirebilirsiniz. Havalimanı birçok imkan sağlamaktadır. Etrafta dolaşacağınız birçok cafe ve yemek satan alan da ayrıca bulunmaktadır.

Ağrı Havalimanında Neler Var?

Ağrı Havalimanı büyük bir havalimanıdır. Dolayısıyla içerisinde hizmet alabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Havalimanlarının genelinde olduğu gibi kahvenizi yudumlayabileceğiniz kafeler Ağrı Havalimanı’ nda da bulunmaktadır. Bunun dışında eşyalarınız koyabileceğiniz emanet dolapları da havalimanının size sağladığı ayrıcalıklar içerisinde yer almaktadır. Bunun dışında Ağrı havalimanı’ nda bankalarla ilgili iş yapmak, para göndermek ya da tam zıttı olarak para çekmek isterseniz ise her bankaya ait olmak üzere de ATM’ ler yer almaktadır. Araçla ilgili problem yaşayan vatandaşlar için de araç hizmeti alabileceğiniz araç yıkama yerleri ve berberlik hizmeti alabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Ağrı Havalimanı her geçen gün değişiklik göstermektedir ve DHMİ tarafından gittikçe geliştirilmeye çalışılmaktadır. Müşterilere daha fazla hizmet sağlaması amacıyla da, yeni projeler üretilmektedir.


Ağrı Havaalanı Yakınındaki Oteller

Havalimanı yakınında konaklama yapabileceğiniz onlarca sayıda otel bulunmaktadır. Bu otellerin bazıları merkezde yer alırken bazı oteller de beldelere dağılmış şekilde dikkat çekmektedir. Kısaca özetleyecek olursak; Otel Erzurum, Otel Kenan, Urartu Otel, Yeni Patnos Otel, Otel Termal, Otel Ararat, Otel Urartu, Otel Grand Derya, Otel İshakpaşa, Otel Ortadoğu bunla arasında yer almaktadır. Ayrıca Laçin Palas, Büyük Ağrı Oteli, Otel Metecan, Otel Simer, Otel Nuh ve Otel Confidence’ de turistik oteller arasında yer almaktadır.

Ağrı Havalimanı Nerede?