1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Havaalanları

Aradığınız tüm havalimanlarına ucuz uçak biletleri Biletall.com'da! Havaalanları
Havaalanları sayfamızdan dünyadaki popüler havalimanları listesini bulabilir, havalimanı isimleri, telefon numarası, adres, şehir merkezine uzaklık ve harita konumu gibi önemli bilgilere kolayca ulaşabilirsin.

Uçak seyahatine çıkmadan önce Biletall.com havaalanları sayfamızı incelemeyi unutmayın.

Ara
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O P Q R S Ş T U V Z

A

Adana Şakirpaşa Havaalanı
Adana Şakirpaşa Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ADA
Kuruluş Tarihi: 1937
Adana Şakirpaşa Havaalanı 1937 yılında kurulmuş olan ve hala Adana ilinde hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. Hizmet vermekte olan en eski havaalanı olarak bilinen Şakirpaşa Havaalanı şehir merkezine yakın olması ve sıcak ve samimi ortamı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan bir havaalanıdır.
Adıyaman Havalimanı
Adıyaman Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ADF
Kuruluş Tarihi: 1998
Adıyaman Havalimanı 1998 yılında hizmete açılmıştır ve o günden bu yana Adıyaman merkezli uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Adıyaman Havalimanı'ndan İstanbul'a 14, Ankara'ya da 14 olmak üzere haftada 28 sefer düzenlenmektedir. Adıyaman Havalimanı'nın yıllık yolcu kapasitesi 1 milyondur. Kahta yolu üzerinde yer alan havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 27 km olup, şehir merkezi ve havalimanı arasında düzenli olarak seferler düzenleyen servisler bulunmaktadır.
Ağrı Havalimanı
Ağrı Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: AJI
Kuruluş Tarihi: 1997
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı 2012 yılında hizmete açılmıştır. Ağrı uçak bileti alarak geldiğiniz havalimanı, kent merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Araçlarla şehir merkezine yaklaşık 5 dakikada ulaşabileceğiniz Ağrı Havalimanı'nda iç ve dış hatlar olmak üzere 2 terminal bulunmaktadır.
Alanya Gazipaşa Havalimanı
Alanya Gazipaşa Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: GZP
Kuruluş Tarihi: 2009
1991 yılında temeli atılan Alanya - Gazipaşa Havalimanı 1999 yılında tamamlanmasına rağmen o dönemde iktidarın değişmesi sebebiyle 2009 yılına kadar atıl halde beklemeye bırakılmıştır. 2009 yılında tekrardan ihale edilen havalimanı aynı yıl içerisinde hizmete girmiştir. 105 araçlık otoparka sahip olan havalimanı Alanya merkezine 45 kilometre mesafede bulunmaktadır. Havalimanının bir diğer özelliği ise 2013 yılında yapılan pist genişletme çalışmaları kapsamında havalimanı yakınından geçen karayolu için 204 metre alt geçit yapılmıştır. Yerin altına alınan karayolunun üzerinden ise pist geçmektedir. Bu sayede altından karayolu geçen Türkiye'nin ilk ve tek havalimanı olmuştur.
Amasya Merzifon Havaalanı
Amasya Merzifon Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: MZH
Kuruluş Tarihi: 2008
Amasya'ya havayolu ile ulaşımı sağlayabilmek için Amasya Merzifon Havalimanı 2008 yılında inşa edilerek hizmete açılmıştır. Dış hatlar terminalinin bulunmadığı havalimanından sadece iç hatlar uçuşları yapılabilmektedir. Amasya Merzifon Havalimanı, sınırları içerisinde bulunduğu Merzifon ilçesine 6 km, Amasya şehir merkezine ise 45 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Amsterdam Schiphol Havaalanı
Amsterdam Schiphol Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: AMS
Kuruluş Tarihi: 1916
Schiphol, 16 Eylül 1916'da askeri bir hava üssü olarak hizmete girdi. Birkaç baraka, bir platform ve pist olarak hizmet veren bir alandı. Sivil uçaklar alanı kullanmaya başladığı zaman (17 Aralık 1920), genellikle Schiphol-les-bains olarak adlandırıldı. Fokker uçak üreticisi, 1919'da Schiphol havalimanına yakın bir fabrika kurdu. Birinci Dünya Savaşı'nın sona ermesiyle, Schiphol Havalimanı'nın sivil kullanımının başlangıcını gördü ve havalimanı, askeri rolünü tamamen yitirdi. Yeni bir Hava Trafik Kontrol kulesinin inşası, mevcut kulenin artık daha fazla genişledikçe havaalanının tamamını denetleyememesi nedeniyle 1991 yılında tamamlandı. G-iskelesi 1993 yılında kalkış Salonu 3'e eklendi. 2003 yılında havalimanının geri kalanının hemen batısında, altıncı bir pist tamamlandı ve A5 otoyolunu geçen bağlantı Taksi yolu ile Polderbaan takma adı verildi. Bu pistin uzaklığı, bu pistten ve Taksiden 10 ile 20 dakika arasında bir sürenin geçebileceği anlamına gelir. Ayrıca, birincil kulenin, hava sahasının bu kısmını denetlemek için çok uzak olması nedeniyle, ilave bir Hava Trafik Kontrol kulesi yapılması gerekmiştir.
Ankara Esenboğa Havalimanı
Ankara Esenboğa Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ESB
Kuruluş Tarihi: 1955
Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilindeki Çubuk ve Akyurt ilçesi sınırlarında 1955 yılında kurulmuş olan Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ankara uçak bileti alımlarınızda ulaşacağınız nokta olan Esenboğa Havalimanı, Türk havacılık tarihi süresince bünyesinde iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olmuştur.
Antalya Havalimanı
Antalya Havalimanı
4,7/5
Havalimanı Kodu: AYT
Kuruluş Tarihi: 1960
Kentin ismini almış olan Antalya Havalimanı, şehrin 13 km kadar doğusunda yer almaktadır. Antalya'nın bir turizm bölgesi olmasından dolayı Antalya Havalimanı'na özellikle yaz dönemlerinde yurtiçi ve yurtdışı oldukça fazla sayıda sefer düzenlenmektedir. 1998 yılında hizmete giren havalimanı 2015 yılı istatistiklerine göre yolcu sayısı bakımından Türkiye'nin 3, Avrupa'nın ise 14. en büyük havalimanıdır. Ayrıca Antalya Havalimanı, 2011 yılında "10-25 milyon yolcu" kategorisinde Avrupa'nın En İyi Havalimanı seçilmiştir.
Atatürk Havaalanı
Atatürk Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: IST
Kuruluş Tarihi: 1912
İstanbul`da askeri amaçla faaliyete giren ilk havalimanı olan Yeşilköy 1912'de açıldı. 1944 yılında Chicago`da imzalanan Uluslararası Sivil Havacılık Anlaşmasından sonra, Yeşilköy`de uluslararası hava limanı yapılmasına karar verildi. 1947 yılında, Westinghouse Electric International Company ve The IG White Engineering Corporation ile sözleşme imzalandı. 1949`da başlayan ve 1953`te tamamlanan Yeşilköy Hava Limanı faaliyete Ağustos 1953'te başladı. O tarihte; 05/ 23 pisti, Taksi yolları, 10 bin m2`lik modern yolcu terminali, hangarlar, radyo alıcı- verici cihazları ile yedek enerji santrali mevcuttu. 1971 yılında Yeşilköy Hava Limanı için dış hatlar ve genişleme projeleri, uygulamaya konuldu. Dış Hatlar Terminalinin eklenmesiyle 29 Ekim 1983 tarihinde Atatürk Havalimanı olarak değiştirildi. 1993 yılında Kargo Terminali Tesisleri olarak ek statüye kavuşmuştur. Atatürk Uluslararası Havalimanı'nın günümüzdeki kapasitesi, Avrupa'nın en yoğun hava trafiğine sahip olduğunu ve Asya- Avrupa arasında önemli bir nokta olduğunu gösteriyor. 25 milyon 500 bin dış hatlar, yaklaşık 13 milyon iç hatlar olmak üzere, yılda 40 bine yakın yolcu ulaşımı sağlanıyor.
Auckland Havalimanı
Auckland Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: AKL
Kuruluş Tarihi: 1966
Havalimanının tarihi 1928 senesine kadar uzanmaktadır. Bu dönemde ilk defa uçuşlar için bir arazi satın alınmıştır. Böylelikle çok kısa mesafeli uçuşlar yapılmaya başlanmıştır. Daha sonraki süreçte ise havaalanının modern bir görünüme kavuşması için kollar sıvanmıştır. Bu noktada 1960 senesinde Whenupai bölgesinde havalimanı inşa edilmeye başlanmıştır. Bu inşaat sürecinden sonra 1966 yılında ilk defa uçuşlar başlamıştır. Daha sonra yabancı ülkelerden gelecek olan uçaklar için bir terminal binası daha inşa edilmiştir. Böylelikle havalimanı, uluslararası bir kimlik kazanmıştır. 1977 yılında açılan bu yeni bölüm ile birlikte bu havalimanını kullanan kişi sayısı da artmaya başlamıştır. Havalimanı günümüzde, ülkenin en büyük tesislerinden birisi olarak dikkat çekmektedir.

B

Bahrain Havalimanı
Bahrain Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BAH
Kuruluş Tarihi: 1932
Bahrain Uluslararası Havalimanı, 1932 yılında kurulmuş olmak ile birlikte zaman içerisinde gelişim göstermiştir. Şehir merkezine 7 km uzaklıkta olan havalimanına ulaşım sağlamak son derece kolaydır. Gulf Air'in merkezi olarak hizmet veren terminal, yıl içerisinde oldukça yoğun ve aktiftir. 1980'li yıllar ile birlikte terminalin büyütülmesi ve genişletilmesi için çalışmalar yapılmıştır. 2000'li yıllarda havaalanı içerisinde yolcuların rahat edebilmesi adına büyük bir otopark ve restoran, cafe seçenekleri oluşturulmuştur. 2010 yıllında Bahrain Uluslar arası Havalimanı, Orta Doğu'nun en iyi terminali ödülünü almıştır.
Balıkesir Merkez Havalimanı
Balıkesir Merkez Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BZI
Kuruluş Tarihi: 1998
Balıkesir uçak bileti alarak kente gelenlere hizmet vermekte olan Balıkesir Merkez Havaalanı yapımı tamamlandıktan sonra 1998 yılında faaliyete girmiştir. 3 sene hizmet verdikten sonra Balıkesir Havaalanı sivil uçuşlara kapatılmıştır. Geçen süre içerisinde askeri anlamda kullanılmaya devam edilen Balıkesir Havaalanı 2007 yılında yeniden faaliyet göstermeye başlamıştır. Yalnızca yurtiçi uçuşlar için hizmet vermekte olan Balıkesir Havaalanı hem askeri hem de sivil anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olarak ayakta kalmaya devam etmektedir. 2001 yılında sivil uçuşlara kapatılarak yalnızca askeri hizmet vermiş olan Balıkesir Havaalanı 2007 yılında yeniden sivil uçuşlar ile hizmet vermeye başladıktan sonra yalnızca Ankara – Balıkesir arası seferler düzenlemektedir. Havaalanından yalnızca Ankara’ya sefer düzenlenmekte ve bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir.
Batman Havalimanı
Batman Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: BAL
Kuruluş Tarihi: 1998
1998 yılında hizmete girmiş olan Batman Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 7 kilometredir. Bünyesinde bir adet iç hatlar terminal binası, bir adet VIP hizmet binası, itfaiye binası, apron ve 350 araçlık bir otopark bulunmaktadır. Havalimanı 2010 yılından beri Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.
Belgrade Nikola Tesla Havalimanı
Belgrade Nikola Tesla Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: BEG
Kuruluş Tarihi: 1992
Bu havalimanı 1910 yılından bu yana varlığını muhafaza ediyor. Ancak uzun yıllar boyunca bir askeri üs ya da metruk arazi olarak kullanılmaktadır. Başka bir deyiş ile Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nın geçmişi çok da uzun yılları içermiyor. Ancak bu limanın tarihi, 1910 yılında inşa edilen ve Balkan Savaşı'nda Türkiye'ye karşı kullanılan tahtadan bir hangar ile başlıyor. Nihayetinde 1992 yılında Nikola Tesla Havalimanı, şu anki modern kimliğine kavuşarak hem iç hem de dış hat yolculuklarına kendisini açıyor. Bu şehre gitmek isteyen kişiler, Belgrad ucuz uçak bileti için Biletall.com'u kullanabilmektedirler.
Berlin Schönefeld Havalimanı
Berlin Schönefeld Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: SXF
Kuruluş Tarihi: 1934
Berlin Schönefeld Havalimanı'nın tarihi oldukça eskidir. İlk olarak 1934'de inşa edilmiştir. Uçak tesisine hizmet etme amacıyla kurulmuştur. Ancak 1945 yılında Sovyet Birlikleri tarafından yıkılmıştır. 1947 yılının sonlarında da tekrar onarım durumu söz konusu olmuştur. Hem sivil hem de askeri havacılık bu yılda Schönefeld Havalimanı'na taşınmıştır. Ancak 2000'li yıllarda Berlin'de üç havalimanının olması hem maliyet açısından hem de gürültü açısından rahatsızlık vermeye başladığı için Schönefeld kapatıldı. Bu nedenle Schönefeld Havalimanı'nın 2019 yıllarının sonuna doğru tekrar açılması planlanmıştı. Ancak birtakım nedenlerden dolayı 2016'da tekrar hizmet vermeye başladı. Hala yolcu kapasitesini arttırarak Berlin'de hizmet vermeye devam ediyor. Kapalı olduğu süre boyunca piste bazı eklemeler yapıldığı için daha profesyonel hizmet vermektedir. Berlin ucuz uçak bileti aldıktan sonra Schönefeld Havalimanı'na uçuş sağlanabilir.
Berlin Tegel Havalimanı
Berlin Tegel Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: TXL
Kuruluş Tarihi: 1948
Berlin'in en yoğun havalimanı olan Tegel Havalimanı'nın tarihi, yerel roket testleri ve araştırmaları için kullanıldığı 1930 yılına dayanmaktadır. 1940'ların sonlarında, havaalanı olarak az sayıda uçağa hizmet veren Tegel Havalimanı, 2.400 metre uzunluğu ile Avrupa'nın en uzun pistine sahiptir. Eski yapısı ile yeterli konfor ve hizmeti sağlayamayan havalimanı, 1970 yılında yeni ve modern tesislerine sahip oldu. 1990 yılında yapılan altıgen terminali de bünyesine katan Tegel Havalimanı, Berlin'in en önemli havalimanı konumuna dönüştü. Şehre hava yolu ile gelmek isteyen misafirler, Biletall.com'dan Berlin ucuz uçak bileti için her türlü desteği alabilirler.
Bingöl Havalimanı
Bingöl Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BGG
Kuruluş Tarihi: 2013
Bingöl il merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan havalimanı 2013 yılında inşa edilerek hizmete girmiştir. Sadece yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanında dolayısı ile tek bir terminal binası bulunmaktadır. Hizmete alındığı günden bu yana Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.
Bole Havalimanı
Bole Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: ADD
Kuruluş Tarihi: 1992
Şehir merkezine 6 km uzaklıktaki Bole Uluslar arası Havalimanı, 1992 yılında kurulmuştur. 2013 yılından itibaren havalimanından ortalama 150'den fazla uçağın kalktığını belirtmekte fayda vardır. 1960 yılında inşa edilen ancak 1992 yılında kulesi ve pisti oluşturulan havalimanı, büyük ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. 2003 yılı itibari ile Afrika'nın en büyük yolcu terminallerinden bir tanesi olarak hizmet vermeye başlayan Bole, saatte 3 bin yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. 2006 yılı ile birlikte kargo terminali ve bakım hangarı açılan Bole Uluslar arası Havalimanı her geçen gün biraz daha gelişim gösterir. 2010 yılı ile birlikte genişlemesi için çalışmalar başlatılan havalimanı, şuan için bölgenin en işlek noktalarından bir tanesidir.
Bologna Havaalanı
Bologna Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: BLQ
Kuruluş Tarihi: 2000
Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı olarak bilinen havalimanı, uluslararası alanda hizmet veriyor. Floransa'ya yakın bir bölgede, Bologna şehrinde; Emilia- Romagna bölgesinde yer alır. 2016 yılında Bologna Havalimanı (BLQ), İtalya'nın 7. en yoğun havalimanı (yolcu akını) olmak üzere 7.680.992 yolcu taşıdı. BLQ Havaalanı çoğunlukla Ryanair ve Neos ile faaliyet göstermekte ve İtalya'yı Avrupa ile ve dünyanın geri kalanıyla birleştirmektedir. Bologna Havalimanı (BLQ) iki yolcu terminaline sahiptir. Ana Terminal: 3 seviye, 22 havayolu kapısı ve 35'ten fazla dükkanla hizmet veriyor. Yeni Doğu Terminali: çoğunlukla bagaj iadesi ve Gelen yolcu alanı için kullanılıyor.
Borg El Arab Havalimanı
Borg El Arab Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: HBE
Kuruluş Tarihi: 1973
Borg El Arab Havaalanı İskenderiye'nin 40 km güney batısında yer alan Borg El Arab yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Borg El Arab Havaalanı Nil ırmağı yakınında bulunan bölgelere hizmet vermektedir. 2011 yılında Borg El Arab Havaalanı, İskenderiye'nin en büyük ve başlıca havaalanı olmuştur. Artan kargo hizmetleri ve yolcu taleplerine cevap verebilmek için, yeni yapılanmalar yaparak 2010 yılında yeni tesislere kavuşmuştur. Yolcu terminal binasının yapısı tekne şeklinde tasarlanmış, üç katlı bir binadan oluşmaktadır. Yönetim binası ve yolcu binasından oluşmaktadır. Borg El Arab Havaalanı'nda gümrüksüz alışveriş merkezleri, yemek salonları, hava yolu şirketlerine ait ofisler, otopark alanları bulunmaktadır. Yapılan yeni yapılanmalar ile yıllık 1,2 milyon yolcu ihtiyacını karşılayacak kapasiteye çıkartılmıştır. İskenderiye'ye gitmek için İskenderiye ucuz uçak bileti ihtiyaçları Biletall.com'dan karşılanabilmektedir.
Boryspil Uluslararasi Havalimanı
Boryspil Uluslararasi Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: KBP
Kuruluş Tarihi: 2012
Kiev Boryspil Havalimanı, Kiev'in en modern ve en geniş havalimanıdır. Bu meydandan ağırlıklı olarak dış hat uçuşları icra edilir ve bu havalimanına daha ziyade bayrak taşıyıcı firmalar iniş yapar. Havalimanı, modern binasına 2012 yılında kavuşmuştur ve o dönemden bu yana yolcu sayısını her geçen gün bir miktar daha artırmaya devam eder. Öte yandan 2020 yılına kadar havalimanının çok daha modern bir yüze kavuşması ve yolcu kapasitesi ile uçak kapasitesini bariz şekilde artırmasına yönelik birtakım planlar söz konusudur. Boryspil ucuz uçak bileti alan yolcular, pek çok şehir ile kıyaslandığı zaman oldukça modern bir havalimanı ile karşılaşacaklardır.
Brüksel Havaalanı
Brüksel Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BRU
Kuruluş Tarihi: 1914
Brüksel Havalimanı'nın tarihi 1914 yılında bir hava gemisi hangarının inşasıyla başlıyor. Yüzyıldan fazla bir süre sonra, Brüksel Havalimanı, Avrupa'nın başkenti ile dünya çapında 200'den fazla noktaya bağlanan son teknoloji ürünü konforlu bir havalimanına dönüştü. 2017'de yaklaşık 25 milyon yolcu ile Brüksel Havaalanı, Avrupa'nın en büyük havaalanlarından ve Belçika'daki ana havalimanlarından biridir. Brüksel Havalimanı, Avrupa'nın başkentini, 76 havayolunun hizmet verdiği, dünyanın dört bir yanındaki 238 noktaya bağlamaktadır. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Brüksel Havalimanı, yolcuların, havayolu şirketlerinin, ticari ortakların ve personelin olduğu ve aralarındaki etkileşimin temel taşları olan çok modlu bir ulaşım merkezine dönüşmüştür. Yıllık 536.000 ton kargo ile hava kargo merkezi olan Brucargo, uluslararası lojistikte ve ilaç endüstrisi de dahil olmak üzere belirli endüstrilerin başarısında önemli bir rol oynamaktadır.
Bursa Yeni Şehir Havaalanı
Bursa Yeni Şehir Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: YEI
Kuruluş Tarihi: 2001
İlk olarak 1944 yılında bir askeri üs olarak inşa edilen havalimanının, Bursa'da o dönem mevcut olan Yunuseli Havalimanı'nın yetersiz kalması sebebiyle, 1995 yılında sivil trafiğe açılması için çalışmalara başlanmıştır. Ek olarak yapılan pistler, taksi yolları, apron, kargo binası, modern teçhizatlar gibi geliştirmelerden sonra 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girmiştir. 

C

Cape Town Havalimanı
Cape Town Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: CPT
Kuruluş Tarihi: 1954
1954 yılında açılan Cape Town Uluslararası havalimanı, Güney Afrika'nın ikinci yoğun hava yolu ulaşım merkezi olarak bilinir. Şehir merkezine 20 km uzaklıktaki alan, Wingfield Aerodrome'un yerine açılmıştır. Yemek, büfe, otel, ulaşım gibi farklı hizmetlerin yer aldığı havalimanından dünyanın farklı ülkelerine seyahat etmek son derece kolaydır. Bölgede tarifeli yolcu hizmeti sunan tek havalimanı Cape Town olarak bilinir. Afrika'nın Durban ve Johennesburg olmak üzere farklı şehirlere ulaşım hizmeti verilir.
Cenevre Havaalanı
Cenevre Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: GVA
Kuruluş Tarihi: 1919
Cenevre havalimanı, 1919 yılında, Cointrin'de, 54 hektarlık bir alanı kapsayan Cenevre kenti yakınlarında basit bir alan olarak kuruldu. 1926'dan 1931'e kadar, tahta kulübeler üç tane betonla değiştirildi. 1930'da Cenevre Havalimanı'na giden ve yedi farklı rotaya uçan altı havayolu şirketi vardı. 1937 ilk beton pisti yapıldı. 1938'de Cenevre'ye sekiz hava yolu uçtu. İkinci Dünya Savaşı sırasında İsviçreli yetkililer İsviçre'den gelen tüm uçuşları yasakladılar, fakat havalimanının genişlemesi, alanını 95 hektara çıkardı ve ana pisti ilk olarak 1000 metre 50 metre (3,280 x 160 ft) kadar genişletti. Savaşın sonuna doğru 200 metrelik (660 ft) bir pist daha eklenmiş ve ayrıca 2.500 metrelik (8,200 ft) bir uzunluğa kadar gelecekteki genişleme imkânı sağlanmıştır. İsviçre'nin 2008 yılında Schengen Bölgesi'ne entegrasyonundan önce, Fransız Sektörü olarak da bilinen Pier F, yalnızca Fransa'daki destinasyonlardan gelen veya bu bölgelere giden yolcular için kullanıldı. Haziran 2016'da Cenevre Havalimanı yönetimi, Terminal 1'deki ana check-in salonunu yükseltildi. Yenileme projeleri, eklemeler ve genişleme projeleri devam ederek, Avrupa'nın en nitelikli havalimanları arasında olmaya devam ediyor.
Charles de Gaulle Havaalanı
Charles de Gaulle Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: CDG
Kuruluş Tarihi: 1972
Charles de Gaulle Havaalanı'nın orijinal adı Paris Nord'dur. Charles de Gaulle Havaalanı'nın 1966 yılında yapımına başlandı ve 1972 yılında yolculara açıldı. İsmi ise bu dönemde Charles de Gaulle olarak değiştirildi. Terminal 1 çağdaş tasarımı ile dikkat çekmiştir. 2009 yılında dünyanın en işlek 6.havaalanı olmuştur. Ayrıca uçuş trafiğinde dünyada 7. ve kargo trafiği açısından da 5.olmuştur. Büyük ve karışık bir havalimanı olarak değerlendirilmektedir. Aslında 9 terminali var gibi durmasına rağmen resmi olarak 3 terminale sahiptir. Terminal 2 kurulduğu günden bu yana oldukça genişletildi ve 7 küçük terminal yapısına sahip oldu. Charles de Gaulle Havaalanı şu anda Avrupa'da Londra Heathrow Havalimanı'ndan sonra en işlek havaalanıdır.
Cologne Bonn Havalimanı
Cologne Bonn Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: CGN
Kuruluş Tarihi: 1939
Köln Bonn Havalimanı, ilk olarak askeri eğitim maksadı ile kullanılmaya başlanmıştır. İlk eğitim uçağı bu havalimanından 1913 yılında havalanmıştır. Uzunca bir süre eğitim uçuşları masadıyla için kullanılmış olan havalimanı, İkinci Dünya Savaşı'nda da çok önemli anlara şahitlik etmiştir. özellikle İngiliz ordusu tarafından da bir dönem kontrol altında tutulmuş olan bu havalimanı askeri açıdan da pek çok zaman büyük önem arz etmiştir. 1951 yılında ise bu havalimanından ilk sivil uçuş gerçekleşmiştir. O günden bu yana Köln Bonn Havalimanı potansiyelini günden güne artırmaya devam etmiş ve nihayetinde Avrupa'nın en büyük potansiyele sahip havalimanlarından bir tanesi haline gelmiştir. Bonn ucuz uçak bileti için araştırma yapılabilecek en makul adres ise şüphe yok ki Biletall.com'dur.
Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı
Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: SCL
Kuruluş Tarihi: 1961
Santiago Comodoro Arturo Merino Benitez uluslararası Havaalanı, 1961 yılında inşa edilmeye başlamıştır. 6 yıl süren çalışmalar sonunda 1967 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. 1994 yılında yeni terminal binaları yapılmış ve 2001 yılında Güney Amerika'nın en modern havaalanı terminallerinden birisi olmuştur. Havaalanı bu günkü ismini 1980 yılında almıştır. Havaalanının ismi olan Benites, Şili Hava Kuvvetleri'nin ilk kumandanı olan ve Şili havayolu şirketi LAN Airlines kurucusu olduğu için bu isim verilmiştir. 2011 yılı Haziran ayında Santiago uluslararası havalimanı, en iyi Güney Amerika kargo havalimanı olarak büyük ödüle layık görülmüştür. Santiago seyahati yapmayı düşünen yolcular Santiago ucuz uçak bileti alabilmek için Biletall.com'dan yardım alabilmektedirler.  

Ç

D

Denizli Çardak Havaalanı
Denizli Çardak Havaalanı
4,7/5
Havalimanı Kodu: DNZ
Kuruluş Tarihi: 1991
Çardak Havaalanı Denizli şehrinde yer alan hem sivil nitelikli hem de askeri nitelikli bir havaalanı olarak dikkat çekmektedir. İlk olarak 1991 yılında hizmet vermeye başlandığı bilinmektedir. İlk başlarda küçük bir terminal alana sahip olan bu havaalanı daha sonra büyütülmüş ve hizmete de aktif hale getirilmiştir. 2008 yılında da hizmet vermesi için açılışı yapılmıştır. Terminal alanın büyüklüğü 18.739 kilometre kare olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Çardak Havaalanı sadece iç hatlara yolcu taşımakla kalmaz, aynı zamanda dış hatlara da yolcu taşımaktadır. Havaalanında VİP hizmeti bulunmaktadır. Yolcuların yararlanması ve rahata vakit geçirmeleri için kafe ve restoran hizmeti de ayrıca bulunmaktadır. Havaalanı DHMI tarafından işletilmektedir. 08.30-17.00 saatleri arasında mesai yapmakta olan havaalanı firması uçuş hizmetleri için 24 saat açıktır. Turkish Airlines, Anadolu Jet ve Pegasus gibi büyük firmalarla çalışmakta olan firma düzenli olarak seferler yapmaktadır. Havaalanında iç hatlar ve dış hatlar terminalinin yanı sıra bir de genel havacılık terminali bulunmaktadır. Havaalanı elektronik sistemler vasıtasıyla korunmakta ve sürekli olarak da denetlenmektedir. Böylelikle uçuş sırasında güvenlikle ilgili bir problem oluşması engellenmektedir.
Diyarbakır Havalimanı
Diyarbakır Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: DIY
Kuruluş Tarihi: 1952
1952 yılında hizmete sokulan Diyarbakır Kaplaner Havaalanı kurulduğu günden bu yana yolcularına hava yolu hizmeti sunmakta olan doğuda bulunan önemli havaalanlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Yürürlükte bulunan yaz tarifesine bağlı olarak havaalanı 7/24 seferler düzenleyerek hizmet vermektedir. Hem iç hem de dış hatlar seferleri düzenlemekte olan Kaplaner Havaalanı bu özelliği ile de önemli bir yere sahip olup yolcuların hem ülke içi hem de yurt dışı ile bağlantılarını sağlamakta olan önemli bir havaalanıdır. Kaplaner Havaalanı hem sivil hem de askeri kategoride yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Şehre nispeten yakın bir havaalanı olan Kaplaner Havaalanı şehir merkezine 10 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmış olup ulaşım konusunda sıkıntılar yaşanmamaktadır. 2008 yılından sonra ILS kullanılmaya başlanması ile beraber düşük görüş şartlarından kaynaklanan sefer iptalleri büyük ölçüde azaltılarak yolculara neredeyse sıkıntısız bir tarife ile uçuş hizmeti sunulmaya başlanmıştır. Birçok havayolu şirketinin düzenlemiş olduğu seferler ile Diyarbakır Kaplaner Havaalanı’ndan pek çok noktaya seferler düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır.
Domodedovo Havaalanı
Domodedovo Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: DME
Kuruluş Tarihi: 1962
İlk kez 1962 yılında ticari amaçlı uçuşlara açılmıştır. Daha çok kargo uçuşları yapılırken 1964'te ise yolcu seferleri başladı. Domodedevo Havaalanı 1980 yılında uluslararası statü kazanmıştır. 1992 yılında ise kargo terminali açılmıştır. 1995 yılına gelindiğinde ise yeni bir uluslararası kalkış alanı açılmıştır. 1996 yılında ise havaalanı özel bir firmanın yönetimine geçmiştir. 2002 yılında Dododedovo, bir İngiliz dergisi tarafından yolcu trafiğinin en yüksek olduğu havaalanı olarak gösterildi. 2004 yılında ise terminal binası genişletildi. Yolcu sayısı ve uçuş trafiği sürekli artış gösteren Dododedovo Havaalanı, benzersiz bir video gözetim sistemini 2015 yılında devreye soktu. Bu sistemin teknik özellikleri ise oldukça üst düzeydedir.
Dubai Havalimanı
Dubai Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: DXB
Kuruluş Tarihi: 1937
Dünyanın en yoğun havalimanından bir tanesi olan Dubai terminalı, aynı zamanda yolcularına uluslar arası olarak hizmet verir. Dünyadaki diğer ülkeler arasında kargo uçağı açısından en kalabalık 6. şehir olarak bilinen Dubai, hava yolu taşımacılığı konusunda son derece gelişmiştir. Şehrin 4,6 km doğusunda yer alan havalimanı, 2.900 hektarlık büyük bir alan üzerinde faaliyet gösterir. 1940'lı yıllardan itibaren Dubai'de havayolu ulaşımı gelişmeye başlamıştır. Daha sonraki yıllarda kargo ve ticaret seferlerinin yerini yolcu uçakları almaya başlamıştır. 1980'ler ile birlikte Dubai'de havacılık sektörü hızlı bir şekilde gelişmiştir.
Dublin Havaalanı
Dublin Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: DUB
Kuruluş Tarihi: 1940
1917'de I. Dünya Savaşı sırasında Collinstown kasabası, Britanya Kraliyet Uçan Kolordu için bir üs olarak seçildi. Nisan 1918'de, Uçan Kolordu Kraliyet Hava Kuvvetleri olarak yeniden adlandırıldığında, Collinstown Aerodrome'un % 20'den fazlası tamamlandı. 1919'da İrlanda Kurtuluş Savaşı patlak verdiğinde inşaat tamamlandı. 1922'nin sonunda Collinstown'daki arazi ve binalar İrlanda özgür Devletine transfer edildi. 1936'da bir sivil havaalanının Baldonnel'i Dublin'in havalimanı olarak değiştirmesi gerektiğine karar verildi. Komşu şehir olan Rock ve Corballis'e uzanan eski Collinstown bölgesi seçildi. Yeni havalimanında çalışması 1937'de başladı. 1939'un sonunda bir çim sahası yüzeyi, iç yollar, otoparklar, elektrik gücü ve aydınlatma kuruldu. Dublin'in açılış uçuşu 19 Ocak 1940'ta Liverpool'da gerçekleşti. Ağustos 1938'de yeni bir havalimanı terminal binasında çalışma başladı. Terminal binası, zamanın lüks okyanus astarlarının katmanlı yapısından büyük ölçüde etkilenen tasarımıyla 1941'in başlarında açıldı. Terminal, 1942'de Royal Hibernian Architects of Triennial Altın Madalyası ile ödüllendirildi ve bugün listelenen bir bina.
Dulles Havaalanı
Dulles Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: IAD
Kuruluş Tarihi: 1962
Dulles Uluslararası Havaalanı, geç dönem Dışişleri Bakanı John Foster Dulles adına yapıldı ve resmi olarak 17 Kasım 1962'de Başkan John F. Kennedy tarafından açıldı.  Havaalanı 1984 yılında Washington Dulles International olarak değiştirildi. Törene eski Başkan Dwight D. Eisenhower, Dulles ailesinin üyeleri, birçok kişi ve binlerce seyirci katıldı. Yeni havalimanı, Amerika'nın bir sembolü haline gelmişti ve jet devrine doğru ilerliyordu ve ülkenin başkentine etkileyici bir geçiş kapısıydı. New York, New Jersey'den bir uçakla bir Doğu Havayolları Super Electra, yeni havaalanına iniş yapan ilk ticari uçak oldu.  Yeni Terminal Binasının yükselen güzelliği ve havalimanının eşsiz Mobil Salonları, havaalanına gelen pek çok gezgin, turist, yabancı ziyaretçi ve diplomatı etkiledi. Dulles aynı zamanda, ABD Gümrük Servisi, ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık Hizmetleri ve ABD Tarım Bakanlığı temsilcilerinin birlikte gelen uluslararası yolcuları işlemek için birlikte çalıştığı Hızlandırılmış Denetim Sistemini benimseyen ülkedeki ilk havalimanlarından biriydi.  Büyük açılıştan 1962'nin sonuna kadar, Dulles 52.846 yolcuya hizmet etti. 1966 yılında yıllık yolcu trafiği bir milyona ulaştı. 
Düsseldorf Havalimanı
Düsseldorf Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: DUS
Kuruluş Tarihi: 1927
Bölgedeki ilk havacılık etkinliği, 19 Eylül 1909'da Zeppelin LZ3'ün iniş yaptığı havalimanının yaklaşık 3 kilometre (1.9 mil) güneyinde yer alıyordu. Mevcut havaalanı, iki yıllık inşaatın ardından 19 Nisan 1927'de açıldı. Deutsche LuftHansa, Berlin, Hamburg, Köln ve Cenevre'ye güzergahlar açtı. İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasıyla birlikte havalimanının sivil kullanımı, 1939 Eylül'ünde ordu tarafından kullanılan hava sahası ile durduruldu.  1950'de ana pist 2475 metreye uzatıldı. 1964 yılında 1.4 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminalin inşası için planlama başlamış ve 1969 yılında ana pist 3000 metreye uzatılmıştır. 1973'te yeni merkezi bina ve Terminal B açıldı ve 1975'te Düsseldorf merkez istasyonu ile havalimanı arasındaki demiryolu bağlantısı faaliyete başladı. Ek yeni A Terminali 1977'de açıldı. 1986'da C terminali açıldı ve 8.22 milyon yolcu havaalanını kullandı ve Almanya'da iki numara oldu.  Mart 2018'de Newark'a kalan tek uzun mesafeli rota, Eurowings tarafından devredilecekken, 400 personele Frankfurt Havaalanı veya Münih Havalimanı'na bir taşınma teklif edilecektir.

E

Edinburgh Havalimanı
Edinburgh Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: EDI
Kuruluş Tarihi: 1916
Edinburgh Havalimanı oldukça eski bir tarihe sahiptir. 1916 yılında sadece küçük bir üs olarak açılmıştır. Ardından 1925'te büyütülmüş askeri uçakların uçuşuna hazır hale getirilmiştir. Dünya Savaşı esnasında sık sık kullanılan bir üs olmuştur. Savaş bittikten sonra ise hala askeri hava üssü olarak hizmet vermeye devam etti ancak 1940'lı yılların sonuna doğru ticari amaçla kullanılmaya başlandı. İlk olarak Londra Edinburgh arasında uçuşlar gerçekleştirildi. 1952 yılında ise havalimanı genişletilerek daha farklı hizmetler vermeye başladı. 1960 yılında da Havacılık Bakanlığı'na devredildi. Sonrasında havalimanında yenileme ve genişletilme projeleri gerçekleştirilmeye başlandı. 1977 yılında ise resmi olarak Kraliçe tarafından açılışı sağlandı. Edinburgh'a gitmek isteyenler bu havalimanını kullanabilirler. Edinburgh ucuz uçak bileti için ise Biletall.com internet adresine girilebilir. Kampanyalı biletler burada yer alıyor.
El Prat Havaalanı
El Prat Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BCN
Kuruluş Tarihi: 1916
Barselona-El Prat havaalanının ilk sözü, tesislerin adını aldığı La Volateria çiftliği arazisinde El Remolar'da yer aldığı 1916 yılına dayanmaktadır. 1948'de, o zamanlar var olan pistin üzerinden geçmek üzere, şu anda birincil pist olarak kullanılan 07-25 pisti inşa edildi. 1948-1952 arasında, 16-34 oryantasyonlu, 07-25'e dik olan bir üçüncü pist eklendi ve taksi yolları ve bir yolcu terminali inşa edildi.  1963'te Barselona-El Prat havaalanı ilk milyon yolcuya ulaştı, 1965'te 07-25 pistinde iki yeni uzantı yapıldı ve çıkış taksi yolları ile paralel bir taksi yolu eklendi. Bu dönemde kontrol kulesi ve yeni bir apron inşa edildi ve terminal genişletildi.  1995 yılında yeni kontrol kulesi açıldı, ilk eylem denize en yakın 07-25 pist tarafında gerçekleştirildi. Haziran 2009'da Barselona-El Prat Havalimanı'nın genişlemesinin en önemli projesi olan yeni T1 terminali devreye girdi. 500 bin metrekare büyüklüğünde büyük bir bina, 1.200 milyon avroyu aşan bir yatırımla, havalimanı ile birlikte Akdeniz Bölgesi için kesin referans havalimanı yapmak için gereken altyapı ve kapasite sağlandı. 
Elazığ Havalimanı
Elazığ Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: EZS
Kuruluş Tarihi: 1940
İnşasına 1938 yılında başlanan Elazığ Havaalanı 1940 yılında hizmete açılmış olup günümüzde hala hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. 1996 yılında yapılan pist için özel aydınlatma sistemi ile beraber havaalanında gece uçuşları da düzenlenmeye başlanarak hizmet kalitesini arttırmıştır. 2006 yılında temeli atılan yeni bir pistin yapımı 2009 yılında biterek hizmete açılmıştır. Sürekli yenilenen ve gelişmelere ayak uyduran Elazığ Havaalanı bu özelliği ile modern bir havaalanı olmayı başarmış olup günümüzde modern şartlar altında hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. İç ve dış hatlar için düzenlenen seferler ile yolcuların ülke ve yurt dışı bağlantıları sağlanarak yolculuk imkanı tanınmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Onur Air, Anadolu Jet ve Sun Express firmaları tarafından düzenlenen seferler ile iç ve dış hatlar seferleri oluşturulmakta ve böylelikle yolculara hizmet sunulmaktadır.
Eleftherios Venizelos Havaalanı
Eleftherios Venizelos Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: ATH
Kuruluş Tarihi: 2001
60 yaşındaki Ellinikon Uluslararası Havalimanı'nın yerini almak üzere uzun yıllar Atina şehri için büyük bir havaalanı planlandı. 1997 yılında, Atina'nın 2004 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yaptığı duyurulduğunda, şehrin yeni havalimanı gerçekliğe doğru bir adım daha ileriye taşındı. Mart 2001'e kadar, Atina Eleftherios Venizelos Havalimanı (ATH), inşaat işinin sadece 51 haftasından sonra ve 2 milyar Euro'nun üzerinde bir maliyetle tamamen faaliyete geçti.    Atina Havalimanı, hemen yolcularla yoğunlaştı ve hızlı bir şekilde Avrupa'nın güneydoğu bölgesine açılan en önemli geçitlerden biri haline geldi. 2002 yılında havalimanı yaklaşık 12 milyon yolcuya hizmet vermiş ve bir dizi prestijli ödül kazanmaya başlamıştır. Havaalanı, 1900'lü yılların başlarından beri meşhur bir Yunan politikacı olan Eleftherios Kyriakos Venizelos'un adını almıştır.
Erbil Havalimanı
Erbil Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: EBL
Kuruluş Tarihi: 2010
Erbil havaalanı, Irak ve çevresindeki ülkelere ulaşım sağlamak için kullanılmak ile birlikte, İdris Barzani'den oluşan bir komite tarafından yönetilir. Havaalanı içerisinde dünyanın en uzun pistlerinden bir tanesi bulunur. Gerekli bakım, onarım ve iyileştirmeler yapıldıktan sonra 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 1970'lerde askeri üs olarak inşa edilen havalimanı, günümüzde sivil yolcuların farklı noktalara ulaşım sağlamaları için kullanılır. Bölgesel hükümetin modern ve gösterişli bir havalimanı yapılması adına mekana 500 bin dolarlık bir yatırım yaptığı belirtilir. 2017 yılından itibaren havaalanında ticari uçuşların engellenmesi ile birlikte yalnızca askeri, diplomatik ve sivil ulaşımlara izin verilmiştir.
Erzincan Havalimanı
Erzincan Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: ERC
Kuruluş Tarihi: 1988
1988 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erzincan Havaalanı günümüzde sivil ve askeri hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olup DHMİ tarafından işletilmektedir. Kurulduğu günden bu yana yenilenmeye ve gelişmeye devam eden Erzincan Havaalanı günümüzde hava trafiğine sahip bir havaalanı olarak hizmet vermesinin yanı sıra eğitim amaçlı da kullanılmakta olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Erzincan Havaalanı’nın yıllık yolcu kapasitesi 3.250.000 olup bu yolculara hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet sunulmaktadır. Havaalanı kurulduğu günden beri göstermiş olduğu gelişim ile günümüzde modern şartlarda hizmet vermekte olan ve yüksek donanımlar ile kaliteli hizmet sunan bir havaalanı olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açılmış alanların nizami ve modern oluşu ile de Erzincan Havaalanı oldukça modern bir yapıya sahip olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.
Erzurum Havalimanı
Erzurum Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: ERZ
Kuruluş Tarihi: 1966
1966 yılında askeri kategoride kurulmuş olan Erzurum Havaalanı 1993 yılında uluslararası tarifesiz seferlere açılmış olup 2005 yılından itibaren yeni terminal binası ile hizmet vermeye başlamıştır. Yüzölçümü bakımından Ankara, İzmir ve İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanı olarak hizmet vermektedir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Erzurum Havaalanı içerisinde modern şartlarda oluşturulmuş pek çok tesis bulunmaktadır. Yolculara hizmet sunmak amacı ile oluşturulmuş bekleme salonu, kafeterya ve restoran hizmetleri bu tesislerin başında gelmektedir. Kurulduğu günden bu yana göstermiş olduğu ciddi gelişmeler ile günümüz modern havaalanları arasında yer almakta olan Erzurum Havaalanı bölgede oldukça önemli bir yere sahip olarak hava trafiğine açılmış olup bu doğrultuda faaliyet göstermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde özel uçakların iniş yapabileceği bir pist de mevcut bulunmaktadır.

F

Felix Houphouet Boigny Havaalanı
Felix Houphouet Boigny Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ABJ
Kuruluş Tarihi: 1956
Felix Houphouet Boigny Havaalanı, bölgenin en kalabalık ve yoğun noktalarından bir tanesidir. Şehir merkezine 16 km uzaklıkta olan havalimanı, yaz ve kış fark etmeksizin aktif olarak yolculara hizmet verir. ülkenin en büyük havalimanı olması nedeniyle hem iç hem de dış hatlar bölümleri son derece yoğundur. 2012 yılında genişleme ve büyüme gerçekleştiren havalimanı, günümüzde daha çok yolcuya hizmet verir. Havalimanı bölgesinde yolcuların rahat etmesi adına büfe ve restoran seçenekleri dışında büyük bir otelde hizmet verir. Ivorian hükümeti tarafından yenilenen havaalanı, her geçen gün biraz daha gelişim göstermekte ve yolcularına en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.
Ferenc Liszt Havaalanı
Ferenc Liszt Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BUD
Kuruluş Tarihi: 1938
1938'de Budapeşte'de yeni bir havalimanı inşa etme fikri doğdu. Havaalanı sivil-askeri-spor amaçlı olarak amaçlanmıştır. Güneybatı kesiminde kuzeybatı ve askeri bölgelerdeki sivil tesisler inşa edildi.   Havaalanından şehre yaklaşmak için, 1940-1943 yılları arasında 16 kilometrelik (10 mil) yüksek hızlı yol inşa edildi.  16 Mart 2011'de Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havaalanı'nın adı Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı olarak değiştirildi. 2014 yılında Emirates , Boeing 777-300ER uçağını kullanarak Dubai, BAE'ye günlük uçuşlar açtı. Bunu, Air China 'nun Pekin Capital ' e yaptığı uçuşlar ve Toronto Airbus'a Airbus A330 ile Air Transat bağlantısı izledi. Boeing 767-300 tarafından işletilen Air Canada Rouge tarafından işletmelerini Budapeşte'ye başlattı.  LOT Polonya Havayolları, Temmuz 2017'de, Chicago ve New York'a 2018'de başlaması planlanan doğrudan uçuşların başladığını duyurdu.  2012 yılı Aralık ayına kadar havalimanı altyapısını genişletmek ve modernize etmek için 261 milyon avro harcanmıştır. Gelecekteki bu projelerin bir kısmı 300 milyon avroyu kapsamaktadır.
Fiumicino Havaalanı
Fiumicino Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: FCO
Kuruluş Tarihi: 1960
Fiumicino Havalimanı'nı ilk olarak 1960 yılında yolcu uçuşlarına açılmıştır. Açıldığı tarihten itibaren gittikçe daha fazla ilgi görüp, yolcu sayısını arttırmıştır. Fiumicino Havalimanı uzun ismiyle Leonardo Da Vinci Fiumicino Havaalanı olarak bilinmektedir. Şu anda İtalya'nın en büyük ve işlek havalimanı olma özelliği taşımaktadır. Şimdiki ismini almadan önce havalimanı Roma Havaalanı adını taşımaktaydı ama Leonardo da Vinci'yi onurlandırmak için bu şekilde bir isim değişikliğine gidilmiştir. Bunun temeldeki nedeni ise Da Vinci'nin 1490 yılında ilk helikopter fikrini ortaya atmasıdır. 2016 yılında Fiumicino Havaalanı 44.744.769 yolcu sayısına ulaşmıştır. Havaalanı 1960 yılında ilk olarak yaz olimpiyat oyunları döneminde eski havaalanına destek olmak amaçlı olarak kullanılmıştı. 1961 ‘de de Roma'nın resmi havaalanı oldu.
Franz Josef Strauss Havaalanı
Franz Josef Strauss Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: MUC
Kuruluş Tarihi: 1992
1992 yılında Münih Havalimanı kapasite olarak yeterli görülmemeye başlanmıştır. Bunun üzerine yeni bir proje ile havalimanı inşa edilmiştir. Daha geniş ve gelişmiş bir havaalanı olarak Franz Josef Strauss yolculara hizmet vermeye başlamıştır. Almanya'nın en büyük havaalanı Frankfurt'tur; ondan sonra ise Franz Josef Strauss gelmektedir. 1992 yılından sonra en büyük ikinci havalimanı olma özelliğini kazanmıştır. Sürekli olarak yolcu sayısını arttıran Franz Strauss Havaalanı, 2004 yılı itibariyle 39,4 milyon yolcu ağırlamıştır. Uluslararası olarak da oldukça önemli bir havaalanıdır ve işleklik bakımından 14.sırada yer almaktadır. 2015 yılına gelindiğinde ise havaalanından 66 ülke için uçuş seferi düzenlenmekteydi. Franz Josef Strauss Havaalanı'nın ismi önemli bir politikacıdan gelmektedir. Almanya'nın önemli siyaset adamlarından biri olan Franz Josef Strauss ‘un ismi havalimanına verilmiştir.

G

Gardermoen Havaalanı
Gardermoen Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: OSL
Kuruluş Tarihi: 1998
Gardermoen Havaalanı'nın bulunduğu bölgede uzun yıllar boyunca askeri denemeler yapılmıştır. 1920 yılı itibariyle alan bir havalimanı haline gelmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda bombalanan havaalanı sonrasında tekrar inşa edilmiş ve geliştirilip, büyütülmüştür. 6,560 ve 2,000 metrelik iki tane pist yapılmıştır. Bu tarihlerde havalimanından kıtalararası uçuş seferleri başlamıştır. Fornebu Havaalanı o dönemlerde daha popüler olmasına rağmen bu havaalanındaki faaliyetler artmıştır. Fornebu Havaalanı 1980 yılı itibariyle yetersiz bir hale geldi ve artık başka bir havalimanına ihtiyaç duyulmaktaydı. Yerel hükümet 1992 yılında Gardermoen Havalimanı'nın dönüştürülmesi için onay verdi. Bu tarihten 6 yıl sonra ise havalimanı resmen açıldı. Havaalanını yolcu sayısı ve trafiği hızlı biçimde yükselmiştir. Şu an itibariyle de Norveç'in en faal havalimanıdır. Avrupa havaalanları içinde de 17.sırada yer bulmuştur.
Gaziantep Havalimanı
Gaziantep Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: GZT
Kuruluş Tarihi: 1976
1976 yılında hizmete açılan Gaziantep Havaalanı seneler içerisinde gelişme göstererek 1993 yılında yurt dışı seferler düzenlemeye başlamış ve böylelikle hem iç hatlar hem de dış hatlar ile yolcu taşımacılığı yapmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olmuştur. Bu süreçten sonra da gelişme konusunda hız kesmeden yenilikler yapmaya devam eden Gaziantep Havaalanı 2006 yılında hizmete soktuğu yeni iç – dış hatlar terminali ile senelik 4 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet kalitesi belgelendirilmiş olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olan Gaziantep Havaalanı gelişme göstermeye devam ederek gelecek yıllarda çok daha iyi hizmet kalitesine ulaşarak hizmet vermeye devam edecektir. Havaalanı içerisinde yer alan 400 araç kapasiteli bir otopark da yolcu ve yolcu karşılayacak kimselerin hizmetine sunularak havaalanı ve etrafında karışıklıklar olmasının önüne geçilmiştir. İçerisinde yolcuların vakit geçirebileceği alanlar da bulunduran Gaziantep Havaalanı bulunduğu bölgede oldukça büyük öneme sahip olarak 7/24 seferler düzenlemekte ve bu seferler ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olarak bilinmektedir.
Guangzhou Baiyun Havalimanı
Guangzhou Baiyun Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: CAN
Kuruluş Tarihi: 2004
Havalimanı ilk olarak iki bölüme ayrılması sayesinde eski ve yeni halleriyle tarihi de değişiklik gösteriyor. İlk olarak 1932 yılında açılan ve ilel imkanlarla oluşturulan tesisin geliştirilmesi sayesinde 2004 yılına kadar hizmet vermeye devam etmesi sağlanmıştır. Aradan uzun bir süre geçmesi ve çağa uygun hareket edilmek istenmesi nedeniyle 2004 yılında yeniden inşaatına başlanmıştır. 5 Ağustos 2004 tarihinde Baiyun Uluslar arası havaalanı açılmış ve eski olan ise kapatılmıştır. 2004 yılından bu yana Guangzhou'un en çok ilgi gören tesislerinden bir tanesi haline gelmiş olması dikkat çekiyor. Huadu Bölgesi olarak tanımlanan bölgede yer alan tesis 2004 yılında 19,8 milyar Yuan masrafla inşa edilmiştir. Şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta olan tesis önceki halinden beş kat daha büyük bir hale gelmiştir. Yeni havaalanının hizmete girmesiyle birlikte 2004 yılından bu yana yolcuların yoğunluğu, kargoların çok sayıda olması ve sivillerle birlikte ticari amaçlarla yapılan seferlerin de düzenli hale gelmesi sağlanmıştır. 2020 yılı için planlı kargo kapasitesi 2,5 milyon tona çıkarılacaktır. Mevcut kargo kapasitesi ise 1 milyon ton seviyelerine ulaşmıştır. Uçak park alanı 173 adet olması, art arda çok sayıda uçağın iniş kalkış yapmasını sağlıyor. üç pisti bulunuyor ve ilki 3,800 metre, ikincisi 3600 metre ve üçüncüsü de 3,800 metre olarak belirlenmiştir.
Guarulhos Havaalanı
Guarulhos Havaalanı
4,7/5
Havalimanı Kodu: GRU
Kuruluş Tarihi: 1977
São Paulo Havaalanı tarihi, Kongonhas Havalimanı'nın olarak yapıldı. Kargo ve yolcuların operasyonel kapasitesinde büyük bir trafik kaydettiği 1947 yılında destek projeleri geliştirildi. 1951'de, yeni bir havalimanını desteklemek için muhtemel bir alanı araştırmak üzere bir teknik ekip olarak adlandırılan bu dönemde Ulaştırma Bakanları Sekreteri, 23 olası yer tespit etti ve seçim Mogi das Cruzes şehrinde antik Santo Angelo Bölgesi olarak kararlaştırıldı. Rio de Janeiro Uluslararası Havaalanı için inşaat çalışmaları komitenin yaptığı çalışmanın onaylanmasından sonra başladı ve 20 Ocak 1977'de açıldı. Rio de Janeiro'da yaşananların aksine, Brezilya Hava Kuvvetleri'nde Sao Paulo'nun değerlendirilmesinde Devlet Hükümeti 1976 yılının dördünde Vali Paul Aegidius Martin, yeni havaalanının girişinin her aşamasında - binaya yer seçimi - Sao Paulo eyaletinin sorumlu olacağını belirten bir anlaşma imzaladı.  Çalışmaların Havacılık Bakanlığı (% 55) ve São Paulo Eyaleti (%45) tarafından finanse edileceği de kabul edildi. 1998 yılında, dört terminal inşa edildi.

H

Hakkari Yüksekova Havalimanı
Hakkari Yüksekova Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: YKO
Kuruluş Tarihi: 2015
2015 yılında hizmete giren Hakkari Yüksekova Havaalanı, Yüksekova sınırları içerisinde yer aldığından dolayı bu isimle anılmaktadır. Açılış tarihi 2013 olarak hesaplansa da 2 yıl gecikme ile 2015 yılında hava trafiğine açılmıştır. Hakkari Yüksekova Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenlemekte olan sivil kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bölgede yaşanan çatışmalardan dolayı önlem almak amacı ile 2015 yılının ağustos ayında hava trafiğine kapatılan Hakkari Yüksekova Havaalanı, 2016 yılının temmuz ayında yeniden hava trafiğine açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca yaşanan çatışmaların ciddiyeti göz önünde bulundurularak havaalanı çevresi güvenlik önlemleri alınması kapsamında güvenliği sağlamak adına 2,5 metrelik beton duvarlar ile çevrilmiştir. Günümüzde Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarına ait uçaklar ile düzenlenen seferler ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bu seferler ile düzenli olarak Ankara ve İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirilerek yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Hakkari Yüksekova Havaalanı’na gerçekleştirilen uçuşun 2 saat 15 dakika sürmesi sebebi ile bu uçuşlar ülkenin en uzun iç hat uçuşu olarak bilinmektedir.
Hamad Havalimanı
Hamad Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: DOH
Kuruluş Tarihi: 2014
Hamad Uluslar arası Havalimanı, yolcuların daha konforlu bir seyahat gerçekleştirebilmeleri adına yenilenerek 2014 yılında tekrar açılmıştır. Doha Uluslar arası Havalimanı'nın ismi değiştirilmiştir. 2003 yılında planlaması yapılan terminal, gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra yolcuların kullanımına sunulmuştur. Yılın belirli dönemlerinde turist yoğunluğu fazla olduğundan dolayı havalimanında da hareketlilik yaşanır. 2016 yılında yapılan araştırmalar ve istatistikler ile birlikte, yolcu trafiği nedeniyle Hamad Uluslar arası terminali, dünyanın en kalabalık 50. havalimanı olarak seçilmiştir. 2018 yılında ise belirtilen yoğunluğun daha da fazla arttığı söylenmektedir.
Hamburg Havaalanı
Hamburg Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: HAM
Kuruluş Tarihi: 1911
Havaalanı, Ocak 1911'de Hamburger Luftschiffhallen GmbH (HLG) tarafından özel bir fonla açıldı ve onu halen faaliyette olan dünyanın en eski havalimanı haline getirdi. Orijinal site 45 hektardan oluşuyordu ve ilk günlerinde hava gemisi seferleri için kullanılıyordu. 1913 yılında bölge 60 hektar genişlemiş, kuzey kısmı zeplin operasyonları için kullanılırken, güneydoğu bölgesi sabit kanatlı uçaklar için kullanılmıştır.   Birinci Dünya Savaşı sırasında, zırhlı hangar, 1916'da yangınla yok olana kadar Alman ordusu tarafından yaygın bir şekilde kullanılmıştır.  İngiliz işgali sırasında, 1945'te başlayarak, havaalanına şu anki adı olan Hamburg Havaalanı verildi. Kuzey hava koridoru Hamburg ve Batı Berlin arasında giderken 1948 yılında Berlin Airlift sırasında bir evreleme alanı olarak yaygın şekilde kullanıldı. Ekim 2016'da Air Berlin, maliyet düşürme ve yeniden yapılandırma önlemleri nedeniyle havalimanındaki bakım tesislerini kapatmayı duyurdu.
Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı
Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: ATL
Kuruluş Tarihi: 1998
1925 yılında Atlanta Speedway isminde, 287 dönümlük terk edilmiş olan bir otomobil yarış pistinin, 5 yıl süresince belediye başkanı tarafından kiralanması ile kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren yoğun bir havaalanı olmuş,1940 yılında ABD hükümeti tarafından, askeri Havaalanı olarak ilan edilmiştir. 1942'de ismi Atlanta Belediyesi Havalimanı olarak değiştirilmiş ve sivil hayata geçmiştir. 1957'de ilk jet uçağının inişine sahne olan havaalanı, 1971 yılında o yıl ölen Atlanta Belediye Başkanı'nın ismini de ek olarak almış ve adı William B. Hartsfield Atlanta Havalimanı olmuştur. İlerleyen zamanda ismi William B. Hartsfield Atlanta Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 1977'de uçakların iniş pistleri genişletilmiş ve 2001'de üzerine 5. pist yapılmıştır. 2014'de ATL'nin ikinci büyük havaalanı şirketi olmuş ve 2003'te ölen Belediye Başkanı Maynard Jackson'un da ismini alarak, bu kez adı Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı olarak son halini almıştır. Atlanta'ya gitmek isteyerek, Atlanta ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan araştırma yapan ziyaretçiler, havalimanı konusunda da gerekli bilgilere erişebilmektedirler.
Hatay Havalimanı
Hatay Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: HTY
Kuruluş Tarihi: 2007
2007 yılında hava trafiğine açılmış olan Hatay Havaalanı Türkiye’nin en güneyinde bulunan havaalanı olarak bilinmektedir. Sivil havaalanı kategorisinde yer alan bu havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile yolculara hizmet vermektedir. 2011 yılında yenilenen iç ve dış hatlar ile hizmet vermeye başlayan Hatay Havaalanı oldukça modern ve donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Dış hatlar için özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ulaşımı sağlamakta ve bu anlamda oldukça yoğun bir trafiğe sahip olarak hizmet vermektedir. Düzenlenen seferler ile geniş bir alanda ulaşım sağlanarak yolculara hizmet sunulmakta ve yenilikler ile bu hizmet kalitesi her geçen gün daha da fazla arttırılmaktadır.
Helsinki Havalimanı
Helsinki Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: HEL
Kuruluş Tarihi: 1952
Helsinki - Vantaa Havaalanı Finlandiya'nın Vantaa kentinde bulunmaktadır. Helsinki metropolitan bölgesinin ve Finlandiya'nın en büyük ve ana havalimanı olarak çalışmaktadır. Havalimanının Vantaa merkezine uzaklığı 5 km, Helsinki'ye uzaklığı ise 17 km mesafededir. Havalimanı 1952 yılında olimpiyatlar için yapılmış ve günümüze kadar faaliyet göstermeye devam etmektedir. İskandinav ülkeleri arasında dördüncü büyük havalimanı özelliğine sahiptir. Havalimanı kurumsal şirket Finavia tarafından işletilmekte ve 1999 yılında yapılan değerlendirmelere göre en iyi havalimanı seçilmiştir. Avrupa'da en dakik havalimanı olarak bilinmektedir. Yolcu ve kargo taşımacılığı hizmetleri verilen Helsinki - Vantaa havalimanından dünyanın birçok noktasına uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Helsinki'ye gitmek isteyen yolcular Biletall.com'dan Helsinki ucuz uçak bileti için rezervasyon yaptırabilirler.
Henri Coanda Havalimanı
Henri Coanda Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: OTP
Kuruluş Tarihi: 1992
Bükreş Henri Coanda Havalimanı, ülkenin havacılık alanında en ünlü isimlerinden bir tanesinin adını yaşatmaktadır. Bu havalimanı son derece işlek olmakla beraber 1992 yılından bu yana hizmettedir. Ancak isim değişikliği söz konusu olmuştur. Buna ek olarak tarifeli uçuşlarda daha nadir kullanılıyor olsa dahi ikinci bir havalimanı da şehirde mevcuttur. Henri Coanda ucuz uçak bileti için sadece tek bir havalimanı seçeneği vardır.
Hong Kong Havalimanı
Hong Kong Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: HKG
Kuruluş Tarihi: 1998
1925 yılında inşa edilmiş olan Kai Tak olarak bilinen havalimanının yerini alacak şekilde oluşturulmuştur. Planlama özellikle Kowloon Körfezi'ne ulaşabilecek şekilde hazırlanması yönünde olduğu için bir pisti de buraya kadar uzatılmıştır. Hava trafiğiyle başa çıkamadığı için bir süre sonra kapatılan eski havalimanı yerine yenisi olan Hong Kong Uluslararası Havalimanı yapılmıştır. 1990'lı yılların en işlek havalimanlarından bir tanesi olan Kai Tak'ın kapatılıp daha modern ve kullanışlı olan Hong Kong hava limanı 1998 tarihinde yapılmıştır. Gürültülerin azaltılmasıyla ilgili alınan önlemler sayesinde yıllık yaklaşık 500 bine yakın uçuşla çevrenin rahatsız edilmemesi sağlanmak istenmiştir. Şehir merkezinden uzakta olacak şekilde imarı gerçekleştriilen havalimanı için çıkan izinle iki terminalli olması sağlanmıştır.
Houari Boumediene Havalimanı
Houari Boumediene Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: ALG
Kuruluş Tarihi: 1924
Cezayir'in en büyük ve en önemli havalimanlarından birisi olan Houari Boumedine havaalanı ilk defa 1924 yılında kurulmuştur. Bu dönemde ismi Maison Blanche olan bu tesis, genellikle askeri amaçlar için kullanılmıştır. Bu noktada İkinci Dünya Savaşı başladığı zaman hem ABD hem de İngiliz kuvvetleri, bu havalimanı üzerinden birçok önemli operasyonu gerçekleştirmiştir. Havalimanı savaş sonrasında sivil uçuşlar ile adından söz ettirmiştir. 2006 senesinde ise havalimanı, uluslararası bir özellik kazanmıştır. Yapılan dış terminalden sonra açılışı, ülkenin cumhurbaşkanı gerçekleştirmiştir. Havalimanını tercih eden yolcu sayısı sürekli artış göstermektedir. Son derece modern olan havalimanı, 27.000 metrekarelik bir yolcu alanına sahiptir. Bunun yanı sıra yolcuların giriş ve çıkış yapabilmesi için 16 tane yolcum kapısı yer almaktadır. Havalimanında büyütme çalışmaları devam etmektedir. üç terminal ile dikkat çeken havalimanı, bulunduğu konum nedeni ile oldukça önemli bir statüye sahiptir.

I

Imam Khomeini Havalimanı
Imam Khomeini Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: IKA
Kuruluş Tarihi: 2004
Iman Khomeini Uluslar arası Havalimanı, bölgenin en büyük hava yolu ulaşım merkezlerinden bir tanesidir. 1979'dan önce havalimanı inşaatı başlamıştır. 13.500 hektarlık büyük bir alana yayılan havalimanı, yolcuların rahat bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri adına özel olarak tasarlanmıştır. Tahran'da uluslar arası hizmet veren havalimanlarından bir tanesi olan Iman Khomeini, ortalama 9 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verir. İran hava yolları şirketi tarafından işletilen mekan, 2007 yılında son onarım işlemlerini tamamlayarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Incheon Havaalanı
Incheon Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ICN
Kuruluş Tarihi: 2001
1988 senesinde düzenlenen Seul olimpiyatlarının akabinde ülkede yer alan hava trafiğinin yoğunlaşması yeni bir havalimanının inşasını zorunlu kılan olaylardan biri olmuştur. Bunun akabinde hava trafiğinin hem iç hem de dış hatlar bakımından yoğunlaşması sebebi ile Gimpo International Havalimanının yükünün hafifletilmesi için yeni bir plan hazırlanmaya başlanmıştır. İlk olarak Chengju kapsamında inşa edilmesi düşünülen bu havalimanının Seul'e ve çevre merkezlere uzak olacağı tahmin edilerek son lokasyon olan İncheon merkez olarak belirlenmiştir. Bölgede bulunan tam donanımlı ve lider havalimanlarından biri olan Incheon Uluslararası Havaalanı sadece yolcu değil kargo taşıması konusunda da hizmet verebilmektedir. Dünyanın en meşgul ve yoğun beşinci havalimanı seçilmiştir. Hali hazırda büyük bir kullanım eğrisine sahip olduğu da belirtilmelidir. 2009-2010 ve 2011 seneleri kapsamında hava ulaşımı konusunda çok farklı alanlarda ödül elde etme imkanını yakalamıştır.
Indira Gandhi Havalimanı
Indira Gandhi Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: DEL
Kuruluş Tarihi: 1930
İlk inşaatıyla ilgili kararın çıkmasıyla birlikte 1930 yılında inşaatının gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Yapıldığı dönemin maddi imkansızlıkları ve teknolojik zorlukları nedeniyle kaliteli bir yapıda olmadığı biliniyordu. Bu nedenle 1962 yılına kadar Delhi'nin ana havalimanı olarak kayıtlara geçmiştir. Daha sonra ise operasyonların büyük bir bölümü 1962 yılından itibaren Palam Havaalanı bünyesinde sürdürülmeye başlanmıştır. Özellikle İngilizler tarafından belirli faaliyetler gerçekleştirişmiş ve İkinci Dünya Savaşı döneminde askeri olarak da kullanılmıştır. Havaalanı tarafından yapılan iniş kalkışlarla birlikte saatte 1300 yolcunun tesis bünyesinde yer alması mümkün oluyordu. 1970 yılında yaşanan hava trafiğindeki beklenmeyen artış nedeniyle tesisin geliştirilmesine karar verildi. Normalin dört katına çıkartılan ek terminal sayesinde terminalin açılışıyla operasyonlar kaliteli hale getirildi. 1986 yılında Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı ismiyle anılmaya başlandı.
Islamabad Havalimanı
Islamabad Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ISB
Kuruluş Tarihi: 2018
2005 yılının Ocak ayında konuşulmaya başlanan yeni havaalanı, 2018 yılında gerçekleştirilmiş ve kuruluşun tam olarak hazırlanması sağlanmıştır. 2005 yılının Kasım ayında 2.500,000,000 Rs tutarına satın alınan araziye havaalanı yapılması sağlanmıştır. Fateh Jang içersinde bulunan Attock ilçesinin alınması ve bu bölgenin havalimanı imarına uygun olması sağlanmıştır. çalışmaların gerçekleştirilmesiyle birlikte özellikle her yıl 15 milyon yolcunun rahatlıkla seyahat edebilmesi sağlanmıştır. Temeli 2007 yılının 7 Nisan tarihinde atılan havalimanı için özellikle yapılan yatırım son derece büyük ölçekli olmuştur. Bu nedenle inşaat faaliyetlerinin 11 yıla yakın süre boyunca sürdürüldüğü biliniyor. Sivil Havacılık Otoritesi tarafından gerçekleştirilen en dikkat çekici projelerin başında geliyor. CAA tarafından finanse edilen bir proje olması da 3200 dönüm arazi üzerine kurulu olan havaalanının dikkat çekici olmasını sağlıyor. 1 Mayıs 2018 tarihinde resmi olarak çalışmalarına bağlayan havaalanı sayesinde ticari faaliyetler de gerçekleştirilebiliyor.
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: ISE
Kuruluş Tarihi: 1997
Isparta Süleyman Demirel Havaalanı 1997 yılında hava trafiğine başlayarak hizmet vermeye başlamış olan bir havaalanı olarak günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı Isparta ve Burdur il merkezleri arasında Keçiborlu ve Dinar ilçeleri ortasında bir konuma sahiptir. Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bir mesafeye sahip olan Süleyman Demirel Havaalanı nispeten uzak konumlanmış havaalanları arasında yer almaktadır. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Süleyman Demirel Havaalanı uluslararası nitelik taşımakta olan sivil bir havaalanı olup 5400 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar ortak terminali ile hizmet vermektedir. Süleyman Demirel Havaalanı yıllık 600 bin yolcu kapasitesine sahip olarak hizmet vermektedir. Süleyman Demirel Havaalanı zaman zaman farklı okullardan tarafından yoğun bir biçimde pilotaj eğitimi için kullanılmaktadır. Önümüzdeki yıllarda ise Ankara Etimesgut’ta bulunan Kara Havacılık Okulu’nun Isparta’ya taşınması ve havaalanının askeri ve sivil ortak kullanımına açılarak hizmet vermeye devam etmesi planlanmaktadır.

İ

İstanbul Havalimanı
İstanbul Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: ISL
Kuruluş Tarihi: 2018
Tamamlanan ilk etabın yıllık yolcu kapasitesi: 80 milyon Tamamı bitirildiğinde yıllık yolcu kapasitesi: 150 milyon Toplam ihale bedeli: 22,152 milyar Euro Atatürk Havalimanı ile kuş uçuşu uzaklık: 35 km Tam kapasitede toplam pist sayısı: 6 adet bağımsız pist Apronun uçak kapasitesi: 500 uçak Kapladığı toplam alan: 77 Kilometrekare 17 katlı ve 90 metre yüksekliğinde olan hava kontrol kulesi, lale figürlü tasarımı ile 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü kazandı. Havalimanından uçuş gerçekleştirmesi beklenen havayolu firması sayısı: 250 1,3 milyon metrekarelik alana kurulan ana terminal binası, dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binası olma özelliğine sahip. Tamamının hizmete girmesinin beklendiği tarih: 29 Ekim 2023 Havalimanından yapılan ilk uçuş: Türk Hava Yolları’nın 31 Ekim 2018 tarihinde saat 11.10’da gerçekleştirdiği TK2124 kodlu Ankara Esenboğa Havalimanı seferi.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: ADB
Kuruluş Tarihi: 1987
1987 yılında hizmete başlamış olan Adnan Menderes Havaalanı, İzmir sınırları içerisinde bulunarak uluslararası anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Düzenlenen seferler ile yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya ulaşım sağlamakta olan İzmir Adnan Menderes Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Ülkenin önemli bir noktasında yer alan İzmir Adnan Menderes Havaalanı Ege Bölgesi’nin geneli için büyük önem taşımakta ve sunmuş olduğu geniş ulaşım ağı ile hava yolu ulaşımı konusunda büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük dört havaalanından bir tanesi olma özelliğine de sahiptir. Büyük olmasının yanı sıra sunmuş olduğu ulaşım hizmetleri ile de Türkiye’nin en işlek dördüncü havaalanı olma özelliğine de sahiptir.

J

John F Kennedy Havaalanı
John F Kennedy Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: JFK
Kuruluş Tarihi: 1948
Amerika Birleşik Devletleri'nin 35. başkanı olan John Fitzgerald Kennedy'nin adının verildiği havalimanı, 1948 yılında hizmete açılmıştır. Kennedy'nin suikast sonucu öldürülmesinden sonra 1963 yılında 35. başkanın anısına, New York Havalimanı iken John F Kennedy olarak yeniden adlandırılmıştır. Altı terminalle hizmet veren alan, dünyanın en maliyetli havalimanı olarak bilinir. 3 ve 6 numaralı terminaller, 2011 ve 2013 yıllarından yıkılarak, 2016'da yenilerinin yapımına başlandı. Terminallerin 2020'ye kadar yetiştirilmesi planlanıyor. Terminallerin birbiriyle bağlantısı, ücretsiz trenlerle sağlanıyor. Varış süresi yaklaşık 8 dakikadır.
John Paul II Havaalanı
John Paul II Havaalanı
0/5
Havalimanı Kodu: KRK
Kuruluş Tarihi: 1964
Krakow Havalimanı, 1964 yılına kadar sadece bir askeri havalimanı olarak kullanılmaya devam etmiştir. Ancak 1964 yılından sonra sivil uçuşlara da ev sahipliği yapmaya başlamıştır. 1968 yılında ise bu alanda ilk yolcu terminali yapılmıştır. 1988 yılında ise devlet otoriteleri tarafından kamuya açık bir terminal yapılması gerektiği kararı alınmış, 1993 yılında ise bu yeni terminal de açılarak havalimanı yepyeni bir yüze sahip olmuştur. 1995 yılında ise havalimanının ismi değiştirilerek bir din adamının ismi bu alana verilmiştir. Krakow ucuz uçak bileti için ise kişilerin Biletall.com'u ziyaret etmeleri mümkündür.
Jomo Kenyatta Havalimanı
Jomo Kenyatta Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: NBO
Kuruluş Tarihi: 1958
Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan havalimanı, ilk olarak 1958 yılında inşa edilmiştir. Havalimanı, artan yolcu kapasitesini karşılamak amacıyla 1972 senesinde dünya bankasından bir fon almış ve bu fonu kullanmıştır. Böylelikle kargo uçakları için yeni bir terminal inşa edilmiştir. Bu hali ile daha modern ve kullanışlı hale gelen havalimanında 4 farklı ünite bulunmaktadır. Havalimanının belli bölümlerinde inşaat halen devam etmektedir. Böylelikle havalimanının kapasitesinin 20 milyona çıkarılması amaçlanmıştır.

K

Kahire Havalimanı
Kahire Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: CAI
Kuruluş Tarihi: 1912
Kahire Uluslararası Havalimanı, Mısır'ın en işlek merkezlerinden bir tanesidir. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta olan havaalanı, yıl içerisinde binlerce yolcuya hizmet verir. 37 kilometrekarelik bir alana kurulan terminal, zaman içerisinde geliştirilerek kapasitesi arttırılmıştır. 1912 yılında yapımına başlanan Kahire Uluslararası Havalimanı, Afrika'nın en yoğun ikinci havalimanı olarak karşımıza çıkar. Hava Seyrüseferleri Holding tarafından yönetilen terminalde iç ve dış hatlar olmak üzere farklı bölümler bulunur. Dünyanın pek çok ülkesine ve farklı şehirlere hizmet veren havalimanında 2010 yılı ile birlikte iyileştirme çalışmaları yapılmıştır.
Kahramanmaraş Havalimanı
Kahramanmaraş Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: KCM
Kuruluş Tarihi: 1996
1994 yılında temelleri atılan Kahramanmaraş Havaalanı yapımının tamamlanması ile 1996 yılında hizmet vermeye başlamış olup günümüzde hala hizmet faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Toplamda 1350 metrekarelik alan üzerinde konumlandırılmış olan terminal binasının 540 metrekarelik alanı yolcuların kullanımına açık olup yolculara kaliteli hizmet verebilmek adına çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir. Sivil kategoride hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Yolcu taşımacılığı konusunda kaliteli hizmet verebilmek amacı ile yenilenmeye devam eden Kahramanmaraş Havaalanı yıl içerisinde ortalama 228.689 yolcuya hizmet vermekte olan önemli bir havaalanıdır. Yalnızca Kahramanmaraş değil komşu illere de hava yolu ulaşımı için hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı bu yönü ile de önem kazanmakta ve bölgede ayrı bir yere sahip olmaktadır. Şehir merkezine yakınlığı da havaalanını Türkiye’de şehir merkezlerine en yakın havaalanları listesine sokmayı başarmış olan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kars Harakani Havalimanı
Kars Harakani Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: KSY
Kuruluş Tarihi: 1988
Kars Harakani Havaalanı 1988 yılında Kars’ta hizmete açılmış olan sivil havaalanıdır. Kurulduğunda ismi Kars Havaalanı iken daha sonra 2015 yılında ismi Kars Harakani Havaalanı olarak değiştirilmiştir. Kurulduğu günden bu yana iç hatlar ile hizmet vermekte olan Harakani Havaalanı 1993 yılında tarifesiz dış hat seferlerine başlayıp 1995 yılında bugün hala kullanılmakta olan 2800 metrekarelik alana sahip olan terminal binası yapılmıştır. Kars Harakani Havaalanı yalnızca Kars ili için değil aynı zamanda Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan birçok şehir için büyük önem taşımaktadır. Havaalanı yalnızca Kars ve ilçeleri tarafından değil aynı zamanda Ağrı, Artvin ve Ardahan şehirlerine de hizmet vermektedir. Hizmet ağının genişliği ile bu havaalanı büyük bir öneme sahip olup onlarca insanın yolculuk yapmasına olanak tanıyan önemli bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kastamonu Havalimanı
Kastamonu Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: KFS
Kuruluş Tarihi: 1959
1959 yılında hazırlanan bir uçak iniş alanı ile hizmete başlayan Kastamonu yalnızca İstanbul – Kastamonu seferleri ile hizmet verdikten sonra yolcu yetersizliğinden dolayı kapatılmıştır. Daha sonra her ile bir havaalanı projesi kapsamında 1990 yılında tekrar gündeme gelmiş ve revizyon kapsamında 1994 yılında yeniden açılmıştır. Daha sonra yeniden kullanılmamaya başlanan havaalanı tekrar kapatılarak uzun yıllar kapalı kaldıktan sonra 2010 yılında yeniden açılma durumu söz konusu oldu. Öncelikle askeri ve eğitim amaçlı olarak kullanılması düşünüldükten sonra daha sonra sivil uçuşlar ile kullanımı gündeme gelmiştir. Uzun bir tadilat ve bakım döneminin ardından 2013 yılının Temmuz ayında hizmete girmiş olan havaalanı günümüzde Kastamonu’da hizmet vermeye devam etmektedir. Günümüzde Türk Hava Yolları ve Pegasus’un düzenlemiş olduğu seferler ile İstanbul – Kastamonu ulaşımı sağlanmakta ve yolculara hizmet sunulmaktadır.
Kayseri Erkilet Havalimanı
Kayseri Erkilet Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: ASR
Kuruluş Tarihi: 1998
1998 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erkilet Havaalanı Kayseri ilinde hizmet vermekte olan sivil ve askeri kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. İç hatlar ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Erkilet Havaalanı aynı zamanda oldukça yoğun bir kargo trafiğine de sahip olarak hizmet vermektedir. Corendon Airlines, Pegasus Havayolları, Germania Fluggesellschaft, Türk Hava Yolları, Free Bird Hava Yolları, Sun Express ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan pek çok noktaya uçuşlar düzenlenerek hizmet ve ulaşım sağlanmaktadır. Bulunduğu bölge içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan havaalanı kargo taşımacılığı, yolcu taşımacılığı ve askeri anlamda oldukça önemli bir konuma sahip olarak hizmet vermektedir. Erkilet Havaalanı Boeing 747 tarzı büyük uçakları da ağırlayabilecek olan bir kapasiteye sahip olması ile oldukça donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.
King Abdulaziz Havalimanı
King Abdulaziz Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: JED
Kuruluş Tarihi: 1981
King Abdulaziz Uluslar arası Havalimanı, 1981 yılında hizmete girmiştir. Cidde'nin yaklaşık olarak 19 km uzağında bulunan havaalanı, dünyadaki diğer terminallerine göre uçak kapasitesinin fazla olması ile bilinir. Mekke'ye hac için giden Müslümanlar nedeniyle de King Abdulaziz yılın büyük bir bölümünde kalabalık olur. Suudi Arabistan'ın en kalabalık terminali olarak bilinen King Abdulaziz'in önümüzdeki yıllarda kapasitesi biraz daha arttırılacaktır. 15 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulu olan terminalin yapımına 1974 yılında başlanmıştır. Hac için kullanılan bir havalimanı olması nedeniyle yolcuların konforuna özen gösterilir.
King Khaled Havalimanı
King Khaled Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: RUH
Kuruluş Tarihi: 1983
King Khaled Uluslar arası Havalimanı, 1983 yılında inşa edildikten sonra birbirinden farklı onarım süreci geçirerek daha da iyi bir hale getirilmiştir. Suudi Arabistan'dan 35 km uzaklıkta olan havalimanına toplu taşıma araçları ya da Taksi ile ulaşım sağlanır. Havaalanı içerisinde 11.600 kişi kapasiteli otopark, cami, kraliyet terminali ve 5 adet yolcu terminali bulunur. King Khaled havalimanı için ayrılan arazi, şuan için dünyanın en büyük alanlarından bir tanesi olarak gösterilir. Önceleri ticari uçak seferlerinin gerçekleştirildiği havaalanı, şuanda dünyanın en yoğun yolcu karşılayan merkezlerinden bir tanesidir. 5 farklı yolcu terminalinden sonuncusu 2016 yılında açılmıştır.
Kingsford Smith Havaalanı
Kingsford Smith Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: SYD
Kuruluş Tarihi: 1919
Sydney havalimanı dünyanın aralık vermeden çalışan en büyük ticari havalimanı olarak adlandırılmaktadır. Avustralya'nın en yoğun havalimanı olma özelliğini de içerisinde bulundurmaktadır. Havalimanı kapsamında 46 adet iç hatlar 43 adet de dış hatlara dahil olan destinasyon mevcuttur. Yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo taşıma sürecinde de hizmet verilmektedir. 2012 senesinde 444.419 ton kargo taşıma başarısına imza atarak bu alanda en iddialı olan seçeneklerden biri olduğunu ortaya koymaktadır. Havalimanı kapsamında hizmet veren toplamda 3 adet yolcu terminali bulunmaktadır. Uluslar arası hatlarda hizmet veren terminal diğer ikisinden ayrı bir yerde bulunmaktadır. Bu nedenle yolcuların zorluk çekmemesi için ring servisleri düzenlenmektedir.
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: KCO
Kuruluş Tarihi: 2011
Cengiz Topel Havalimanı’nın yapımına 1994 yılında başlanmıştır. 1999 yılında havaalanı inşaatı tamamlanmış olmasına karşın bu yılda gerçekleşmiş olan 17 Ağustos depremi sebebi ile pist, apron ve terminallerde oluşan hasarlardan dolayı açılışı yapılamamıştır. Bu hasar havaalanı açılışında 11 yıllık bir gecikme yaşanmasına sebebiyet vermiştir. Depremden sonra lojistik ve dağıtım amaçlı kullanılmakta olan havaalanı eksiklikleri 11 yıl içerisinde tamamlanmıştır. 2011 yılında tekrar yapılan bir ihale ile havaalanının eksikleri tam anlamı ile tamamlanmış olup ilk seferini bu sene içerisinde Kocaeli – Trabzon arasında gerçekleştirilen sefer ile yapmıştır. Bu uçuşun ardından Cengiz Topel Havalimanı sivil kullanıma açılmış olup günümüzde hizmet vermeye devam etmektedir. 2016 yılında ilk kez Umre kafilesi için Türk Hava Yolları tarafından Medine seferi düzenlenmiş olup bu anlamda da hizmet vermeye devam etmektedir.
Konya Havalimanı
Konya Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: KYA
Kuruluş Tarihi: 2000
Konya Havaalanı sivil hava trafiğine 2000 yılında açılmış olup günümüzde hala faaliyet göstermeye devam etmektedir. Sivil havayolu ulaşımı 3. Ana Jet Üst Komutanlığı’na ait askeri havaalanına ilave edilmiş olan sivil tesisler ile sağlanmaktadır. Toplamda 196 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan Konya Havaalanı 2001 yılından itibaren dış havayolu trafiğine açılmış olup günümüzde hala dış hatlar yolcu taşımacılığı hizmeti vermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde toplamda 23.650 metrekarelik terminal binası alanı bulunmakta olup bu alanda yolculara hizmet sunulmaktadır. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde VIP salon ve 520 araç kapasiteli bir otopark da bulunmaktadır. Yolcularına kaliteli hizmet sunmak amacı ile geliştirilmekte olan Konya Havaalanı oldukça modern bir havaalanı olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra dış hat seferleri ile de önemli bir konumda yer almaktadır.
Kopenhag Havaalanı
Kopenhag Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: CPH
Kuruluş Tarihi: 1925
Havalimanı 20 Nisan 1925'te hizmete açıldı ve dünyanın ilk sivil havalimanlarından biriydi. Ahşaptan yapılmış büyük, etkileyici bir terminal, bir çift hangar, bir balon direği, bir deniz uçağı iniş sahnesi ve pist olarak kullanılabilecek birkaç çimenli çayırdan oluşuyordu.  1932'den 1939'a kadar kalkışlar ve iniş sayısı 6.000'den 50.000'e çıktı ve yolcu sayısı 72.000'e çıktı. 1936 ve 1939 arasında, İskandinav işlevselliğinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen yeni bir terminal inşa edildi. Terminal, mimarlar ve inşaat açısından değil, aynı zamanda servis ve yolcu konforu açısından da mimarlar arasında öncü kabul edilen Vilhelm Lauritzen tarafından tasarlandı.  1998 yılında bir dizi önemli inşaat projesi tamamlandı: iç ve dış hatlar terminallerini birbirine bağlayan bir iskele; yeni gelenler salonu; yeni modern bagaj taşıma tesisleri; 2400 alanı olan iki büyük yeraltı otoparkı bulunan bir yeraltı tren istasyonu açılmıştır. 17 milyon yolcu kapasiteli, geniş ve etkileyici delta şekilli Terminal 3, Yeni Pier D'nin ilk aşaması 1999 baharında tamamlandı.  
Kuala Lumpur Havalimanı
Kuala Lumpur Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: KUL
Kuruluş Tarihi: 1998
Kuala Lumpur Havaalanı, şehir merkezine 55 kilometre mesafede yer alıyor. ülke bünyesinde en işlek iç ve dış hatlar havalimanlarının başında geliyor. Güneydoğu Asya'da yer alan havalimanları sayesinde transferlerin de gerçekleştirilmesi amacıyla tercih edilen noktalardan bir tanesidir. Malezya Hükümeti tarafından işletilen tesisin yıllık yolcu sayısı, kurulduğu yıldan bu yana artış gösteriyor. 1998 yılında inşaat faaliyetleri sonlandırılan ve yolcu transferleriyle ilgili faaliyetlerin başlatılması sağlanan kurumda yıllık 70 milyon yolcu kapasitesi bulunuyor. Malezya Hükümeti tarafından yönetilen tesisi, 20 yıllık süre boyunca yüz milyonlarca kişiye hizmet vermiştir. İsim değiştirme veya modernize girişimlerinde bulunma gibi bir durum söz konusu olmaması, tarihçesinde önem teşkil eden bir durumun olmamasına neden oluyor.
Kuveyt Havalimanı
Kuveyt Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: KWI
Kuruluş Tarihi: 1998
Kuwait Uluslararası Havalimanı, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Şehir merkezinin 15 kilometre güneyinde yer alan havaalanı, her geçen yıl biraz daha gelişim gösterir. 1927 ve 1928 yılları arasında yapımına başlanan havalimanı, 1979 yılında büyük bir bakım ve onarım geçirmiştir. 2015 yılında biraz daha büyütülen terminalde iç ve dış hatlar bölümleri yer alır. Terminal 1,2,3,4 ve 5 sayesinde yolcular mağdur olmadan düzenli bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Havalimanı alanı büyük ve kullanışlı olduğundan dolayı cafe, mağaza, restoran ve ATM hizmetleri de vardır.

L

Langenhagen Havalimanı
Langenhagen Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: HAJ
Kuruluş Tarihi: 1962
Hannover Almanya'nın fuarları ile ünlü olan şehridir. Almanya'nın kuzeyinde bulunan Hannover şehrinin içerisinden Leine Nehri geçmektedir. Hannover şehri aynı zamanda Aşağı Saksonya olarak bilinen eyaletin de başkentidir. Hannover denilince akıllara ilk gelen Hannover'de düzenlenen fuar olsa da aslında Hannover'in ekonomisi, yeşil mesire alanları ve parkları ile de doğa harikası olan bir kenttir. Hannover şehrine güzellik katan pek çok doğal güzelliğin arasında şehre güzellik veren bir de yapay göl bulunmaktadır, Maschsee isimi verilen bu yapay göl Hannover'e ayrı bir hoşluk vererek şehre gelenler bu gölün manzarasından etkilendiklerini ve hayran kaldıklarını söylerler. Birçok kişi tarafından Hannover'e gitmek için Biletall.com'da Hannover uçak bileti araştırması yapılarak Hannover'e uçak bileti alınmaktadır.
Lisbon Portela Havaalanı
Lisbon Portela Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: LIS
Kuruluş Tarihi: 1942
Lizbon Havalimanı, II. Dünya Savaşı sırasında 15 Ekim 1942'de hizmete girdi ve başlangıçta Cabo Ruivo Deniz Uçağı üssü ile birlikte çalıştı. Deniz uçakları transatlantik uçuşları gerçekleştirdi ve yolcular yeni havalimanından kalkan kıta uçuşlarına transfer edildi. Lizbon, tarafsız bir havalimanı olarak hem Alman hem de İngiliz havayollarına açıktı. Portekiz tarafsız olmasına rağmen, havaalanı Cebelitarık, Kuzey Afrika ve Kahire'ye giden müttefik uçuşlar tarafından kullanıldı.  Savaşın sonunda havalimanı hızla gelişti ve 1946'da Air France, British European Airways, Iberia , KLM, Sabena , Pan Am ve Trans World Airlines gibi büyük havayolları tarafından kullanıldı. 1954'e kadar yolcu sayısı 100.000'e ulaştı. Portela Havaalanı olarak bilinen Humberto Delgado Havaalanı, Lizbon şehir merkezine 7 km'dir. Havaalanı, Portekiz ve büyük Avrupa merkezi için uluslararası ağ geçididir. Yolcu hacmi açısından Avrupa'nın 24. en büyük havalimanı konumunda olup, Brezilya'nın en stratejik Avrupa merkezidir ve Afrika'nın en önemli Avrupa merkezlerinden biridir.  
Logan Havalimanı
Logan Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BOS
Kuruluş Tarihi: 1923
General Edward Lawrence tam adıyla bilinen Logan International Havalimanı, Boston Havalimanı olarak uluslararası alanda faaliyet gösteriyor. İç ve dış hatlar olmak üzere yılda 35 milyondan fazla yolcu taşıyor. Liman, Amerika'nın en büyük 19. Hava meydanı konumundadır. Boston Havalimanı, büyük havayolu şirketlerinin odak noktası özellikle JetBlue'nun yoğun trafiği olduğu bir limandır. Amerika'nın pek çok büyük havayolu şirketinin Boston'a seferleri bulunmaktadır. Avrupalı havayolu şirketlerinin de Boston'a doğrudan uçuşları bulunur. İstanbul - Boston seferleri ile Türkiye'de bağlantılı olarak Türk Hava Yolları çalışmaları bulunuyor. Balkanlar, Kafkaslar, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika gibi ülkelerin havayolu trafiği de Boston'a bağlanacak seferlerle sağlanması planlanıyor. 1923 yılında kuruluna Logan Havalimanı, 1994- 2006 yılları arasında yapılan yenileme ve genişletme projeleriyle günümüzdeki halini almıştır.
Londra Gatwick Havaalanı
Londra Gatwick Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: LGW
Kuruluş Tarihi: 1935
Gatwick Havaalanı'nın bulunduğu arazi ilk olarak 1920'lerin sonlarında bir havaalanı olarak geliştirildi. Hava Bakanlığı, 1933'te bölgeden yapılan ticari uçuşları onayladı ve 1935'te inşa edilen ilk “Arı Kovanı” terminali kuruldu. Yeni terminalden tarifeli hava hizmetleri 1936'da başladı. Havaalanındaki büyük kalkınma çalışmaları 1950'lerde gerçekleşti. Havaalanı binaları, 1955 ve 1988 yılları arasında Yorke Rosenberg Mardall tarafından tasarlandı.  Londra Gatwick Havalimanı, Ivy Holdco Limited'in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan Gatwick Havalimanı Limited tarafından sahip olunan ve işletilen bir işletmedir. İngiltere'nin güneyindeki Crawford kentinin 29.5 mil güneyindeki büyük uluslararası havalimanıdır. Londra Heathrow'dan sonra Birleşik Krallık'taki toplam yolcu trafiği ile en yoğun ikinci havalimanı, Avrupa'nın 8. en yoğun havalimanıdır. 
Londra Heathrow Havaalanı
Londra Heathrow Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: LHR
Kuruluş Tarihi: 1946
Birleşik Krallık coğrafyasının en yoğun havalimanı olan Londra Healtrow Havalimanı 1946 yılında faaliyete girmiştir. Başlangıçta bir tarım arazisi üzerine yapılan tek bir pist ile hizmet veren alan, 1950'lerde ek alanlar ve genişleme projeleri ile hacmini büyütmüştür. Fakat havalimanının ilk kullanımları 1910'lu yıllarda başlar ve Birinci dünya Savaşı sırasında oldukça aktif olarak kullanılmıştır. Zaman içerisinde askeri, kargo ve yolcu trafikleri statüsünde hizmet veren Healtrow, 1920'lerde faaliyet gösteren Craydon Aeradrome Havalimanı'ndan görevi devralmıştır. Günümüzün en çok uçuş alan ve en çok havayolu trafiği sağlayan limanlarından biridir. özellikle Kıtalararası uçuşlarda ve Birleşik Krallık hava ulaşımlarında önemli bir rol oynar.
Londra Stansted Havalimanı
Londra Stansted Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: STN
Kuruluş Tarihi: 1966
Londra'nın en büyük 3. büyük havalimanıdır. önemli bir pist kapasitesine sahiptir. Londra merkezin 48 km kuzey doğusunda yer alır. Ucuz maliyet taşımacılığından dolayı birçok hava yolu şirketi tarafından yoğun olarak kullanılır. Manchester Havalimanıs Group tarafından 2013 yılında satın alınmış 150 milyon Euro yatırım yapılmıştır. İçinde bulunan tesisler, mağazalar, yemek yeme alanları ve ulaşım için ayrılan bölümler yenilenmiştir. İngiltere'nin ISO 1401 ve OHSAS 18001 belgesine sahip ilk havalimanıdır. Oldukça çevreci bir havalimanı olan London Stansted Havalimanı toplam atıkların %60'nı geri dönüşüm olarak sağlıyor. 2. Dünya Savaşı sırasında USSAF tarafından inşa edilen London Stansted 1966 yılında ticari havalimanı olarak açıldı. Londra'ya tatil amaçlı veya ticaret amaçlı yolculuk yapmak isteyen kişiler Londra ucuz uçak bileti almak için Biletall.com'u ziyaret etmelidir.
Los Angeles Havaalanı
Los Angeles Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: LAX
Kuruluş Tarihi: 1946
1946'da Los Angeles Uluslararası Havaalanı sadece resmi olarak ticari bir havayolu şirketi olarak açılmış olmasına rağmen, 1928'de ve II. Dünya Savaşı sırasında genel bir havacılık alanı olarak kullanılmıştır. Havalimanının 1800'lü yılların sonlarında ise lima fasulyesi, buğday ve arpa yetiştirmek için kullanılan arazi, sahipliğini defalarca değiştirdi. Sadece 1920'lerde, öncü havacılar tarafından derme çatma bir uçak pisti olarak kullanmaya başlandı. Topluluğun arazi potansiyelini gördüğü ve bir belediye havalimanı oluşturmaya zorlandığı yer olarak başladı.  Günümüzde Los Angeles Uluslararası Havalimanı, terminalleri üzerinden yılda 50 milyondan fazla yolcu geçmektedir. LAX yılda 1,8 milyon tondan fazla kargo ve postayla ilgilenmektedir. Havaalanı, Kaliforniya'nın ekonomisinde, Güney Kaliforniya'daki yirmi şirketten biri olarak faaliyet gösterir.
Lyon-Saint Exupery Havaalanı
Lyon-Saint Exupery Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: LYS
Kuruluş Tarihi: 1975
Havaalanı, 12 Nisan 1975'te Başkan Valery Giscard d'Estaing tarafından açılmıştır. 1994 yılında LGV Rhône- Alpes yüksek hızlı tren hattı, Paris ve Marsilya'ya doğrudan tren ulaşımı sağlamak için havalimanına güzergah ekledi. Mimar Santiago Calatrava tarafından tasarlanan Gare de Lyon Saint-Exupery'nin fan şeklindeki gölgesi, havalimanının en önemli mimari özelliğidir.  1997'den bu yana havaalanı, Air France Havayolu için bir odak şehir olmuştur. Havalimanı ilk olarak Lyon Satolas Havalimanı olarak adlandırılıyordu, ancak 2000 yılında havaalanı ve tren istasyonu Lyonnais havacılık öncüsü ve yazar Antoine de Saint-Exupery'nin doğumunun 100. yıldönümünde yeniden adlandırıldı. 

M

Madrid-Barajas Havaalanı
Madrid-Barajas Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: MAD
Kuruluş Tarihi: 1927
Havalimanı 1927 yılında faaliyete geçmiş ve 22 Nisan 1931'de ulusal ve uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Yapılışından ancak 2 yıl sonra düzenli ticari uçuşlara başlamıştır. Birkaç hangar ve Avion Club binasına ek olarak yılda 30 bin yolcu kapasiteli küçük bir terminal inşa edildi.  Madrid Barajas Havaalanı'nda ilk düzenli uçuş; Lineas Aereas Postales Españolas (LAPE) tarafından Barselona'ya giden uçuş ile yapıldı. 1930'larda, uçuşlar bazı Avrupa ve Afrika destinasyonlarına, havalimanından ilk uluslararası uçuşlara hizmet etmeye başladı.  1940'lara kadar tüm uçuş alanları yapılandırılarak, yeni pistler tasarlandı. 1944'te faaliyete geçen ilk pist, 1.400 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğindeydi. 10 yılın sonunda havaalanında 3 adet pist vardı. 1940'ların sonlarında Latin Amerika ve Filipinler'e tarifeli uçuşlar başladı.  1982 FIFA Dünya Kupası, havalimanının mevcut iki terminalinin önemli ölçüde genişlemesini ve modernizasyonunu sağlarken, limanın gelişmesine olanak sağladı. Günümüzde ise İspanya ve Madrid'in en yoğun trafiği sağlanan havalimanlarından biridir.
Malatya Havalimanı
Malatya Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: MLX
Kuruluş Tarihi: 1941
Malatya Havalimanı Türkiye’de hizmet vermek amacı ile inşa edilmiş ilk havaalanlarından bir tanesi olarak 1941 yılında kurulmuştur. Kurulduğunda Battalgazi’de yer alan havaalanı daha sonra 1984 yılında bugünkü konumuna taşınmıştır. Malatya Havaalanı yıllık 100 bin dış hatlar ve 900 bin iç hatlar olmak üzere toplamda 1 milyon yolcu kapasitesine sahip olan hem dış hatlar hem de iç hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan önemli havaalanlarımızdan bir tanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Sivil ve askeri özellik taşımakta olan havaalanı DHMİ ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından ortak olarak kullanılmakta ve işletilmektedir. Malatya Havaalanı bulunduğu konum itibari ile oldukça önemli bir yere sahip olup komşu iller için de hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bu yoğun yolcu trafiğine daha iyi hizmet sunabilmek amacı ile pist yenilenerek uluslararası standartlara uygun olarak yeniden yapılmıştır. 2010 yılında hizmete giren bu pist daha önceleri yıllık 300 bin kişi olan yolcu sayısını 1 milyona taşımıştır.
Malpensa Havaalanı
Malpensa Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: MXP
Kuruluş Tarihi: 1948
Malpensa Havalimanı ilk olarak 1.Dünya Savaşı sırasında uçuş okulu olarak kullanılmaktaydı. 2.Dünya Savaşı esnasında bombalanan alan 40'lı yılların sonlarına doğru pisti onarılarak uçuşlara açıldı. Seferler ilk etapta Brüksel'e yapılıyordu. Sonraki dönemlerde ise gece uçuşları başladı. Havaalanında bir kontrol kulesi inşa edildi ve yüksek teknolojik özellikli bir radar sistem kuruldu. 1967 yılına gelindiğinde ise artan ihtiyaçları karşılamak amacıyla Malpensa Havalimanı genişletildi. 1990'lı yılların başlarında ise bu genişletme projelerine devam edildi. Havaalanının kalkış alanları daha geniş bir hale getirildi. Bu hamleyle beraber yeni iş imkanları yaratılmıştır.
Malta Havaalanı
Malta Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: MLA
Kuruluş Tarihi: 1958
İlk sivil hava alanı olarak; Ta'Qali'de inşa edildi. Ardından Faral Far (RAF Hal Far) ve Luqa'da alanlar inşa edildi. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Ta 'Qali ve Hal Far'daki hava sahaları ciddi şekilde darp edildi ve sivil operasyonlardan sonra Luqa Havalimanı'na odaklanıldı. Yolcu taşıma ve uçak hareketlerindeki artış, bir sivil hava terminalinin inşasını gerektirdi. Hazırlıklar 1956'da başladı ve Britanya Hükümeti daha sonra 300 milyon Lm'lik bir projeyi finanse etti. Malta'nın Luqa'daki yeni yolcu hava terminali, 31 Mart 1958'de Malta Valisi Sir Robert Laycock tarafından açıldı. Tamamen yenilenmiş ve 25 Mart 1992'de tamamen faaliyete geçmiştir.  Malta başkenti Valletta'nın 5 km (3,1 mil) güneybatısında yer aldığı için yerel olarak Luqa Havaalanı ve bazen de uluslararası olarak Valletta Havaalanı olarak adlandırılır. Havaalanı, Air Malta'nın ana merkezi ve Ryanair için bir üs olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda Bölge Kontrol Merkezi'ne ev sahipliği yapmakta ve çeşitli ülkelerden gelen askeri ve sivil uçaklar tarafından ziyaret edilen yıllık Malta Airshow'una ev sahipliği yapmaktadır. Havaalanı Malta Uluslararası Havaalanı plc tarafından işletilmektedir.   
Manchester Havaalanı
Manchester Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: MAN
Kuruluş Tarihi: 1938
1928 yılında proje olarak gündeme gelen Manchester Havaalanı'nın ilk inşaatı 1930 yılında tamamlanmıştır. İnşaat bittiğinde alanın küçük olduğuna karar verilmiş ve 1938 yılında Manchester Havaalanı kullanıma açılmıştır. Savaş yılları boyunca havaalanı uçak üretimi ve askerlerin eğitimi için kullanılmıştır. Bu dönemde havalimanına 3 pist daha eklenmiştir. Barış döneminde yolcu seferleri yeniden başlamıştır ve Manchester Havalimanı'ndan seyahat edenlerin sayısı öncekine göre 3 kat daha fazla olmuştur. 1954 yılına gelindiğinde havalimanında 24 saat faaliyet başlamıştır ve pist genişletilmiştir. Manchester Havaalanı, savaş döneminden sonra 1 milyon yolcuya hizmet vermiştir. 1962 yılında ise Avrupa'da ilk kez bir pier sistemi bu havalimanında görüşmüştür. Edinburgh Dükü, 2,7 milyon sterlin değerindeki bir terminali açmıştır. 1980 yılına kadar yolcuların artışı çok istikrarlı biçimde gerçekleşmiştir ve bir başka ek pist yapılmıştır. Artık aylık yolcu sayısı yarım milyonu buluyordu. 1989 yılında Galler Prensesi tarafından yeni iç hatlar terminali açıldı. özel check-in ve otopark hizmetleri sunuldu. 1993 yılında 2. Terminal de açıldı. 1995 yılı itibariyle havalimanı yılda 15 milyon yolcuyu ağırlıyordu. 2005 yılında yeni bir toplu taşıma kavşağı yapıldı. Bunun anlamı İngiltere'yi gezenlerin kolay biçimde diğer büyük şehirlere geçebilecek olmasıydı. Manchester Havalimanı şu anda İngiltere'nin 3. Büyük havaalanıdır.
Marco Polo Havaalanı
Marco Polo Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: VCE
Kuruluş Tarihi: 1960
Havaalanın açılışı 1960 senesine dayanmaktadır. çoğu İtalyan havaalanında olduğu gibi bu havalimanı da ismini tarihteki ünlü bir İtalyan isimden almıştır. ünlü kaşif Marco Polo Venedik'te 1254-1324 yılları arasında yaşamıştır. Havalanın en üst katında ofisler bulunurken, en alt katında ise giriş bölümü ve sonrasında check-in kısımları vardır. VIP salonları da dahil edildiğinde tek terminalli olan havaalanı 4 bölüme ayrılmış gibi değerlendirilebilir. Terminal 3 katlıdır. Yıllar içinde terminallerini geliştirip modernleştiren Venedik Marco Polo Havaalanı İtalya'daki en işlek 4. havalimanı olma özelliğine sahip olmuştur. 2015 yılında 9 milyon yolcu sayısına ulaşan havaalanının 2012 yılında terminali geliştirilmiş ve daha da modernleştirip tekrardan hizmete sunmuştur. Şu an itibariyle yıllık yolcu sayısı 10.000.000'u geçmektedir. Uçuş trafiği de 93.000 civarlarına yaklaşmaktadır.
Mardin Havalimanı
Mardin Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: MQM
Kuruluş Tarihi: 1999
1999 yılında hava yolu taşımacılığı hizmeti vermeye başlamış olan Mardin Havaalanı şehir merkezine 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanında dış hatlar terminali yer almasına rağmen yalnızca iç hatlar seferleri düzenlenmekte ve yalnızca yurtiçi hizmet verilmektedir. 2011 yılında tadilat ve bakım sebebi ile bir süreliğine hava trafiğine kapatılan Mardin Havaalanı 2014 yılında bakım ve tadilat işlemleri tamamlanarak yeniden hava trafiğine açılmıştır. Günümüzde hala hava trafiğine açık şekilde hizmet vermekte olan Mardin Havaalanı için geliştirme ve yenileme projeleri mevcut bulunup gelecek yıllar içerisinde uygulamaya konulması düşünülmektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus, İzair ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile Mardin’den İzmir, Ankara ve İstanbul seferleri düzenlenerek yolculara hizmet sunulmaktadır. Senelik ortalama 298.754 yolcuya hizmet vermekte olan Mardin Havaalanı yenilikler ile zamanla bu sayının artacağını düşünmekte ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile yenilik projeleri üretmeye devam etmektedir
Marseille Provence Havalimanı
Marseille Provence Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: MRS
Kuruluş Tarihi: 1934
Marsilya'da yer alan Marseille Provence Havalimanı çok eski bir tarihe sahiptir. İlk olarak 1920 yılında Fransa'da ki uçan tekneler konusunda bir merkez durumundaydı. Uçan tekneler için bir terminal olarak adlandırılmaktaydı. Ancak 1934 yılında Marsilya- Provence Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yönetimi ele alınmıştır ve böylece düzenli uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Marsilya Provence Havalimanı özellikle son 30 yılda oldukça büyük bir gelişme göstermektedir. 30 yeni mağaza, restoranlar, alışveriş merkezleri ile hizmet vermektedir. Neredeyse tüm ünlü mağazalar ve yemek restoranları Marsilya Provence Havalimanı'nda yer alır. Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta olan havalimanından ulaşım çeşitli şekillerde sağlanabilmektedir. Marsilya ucuz uçak bileti temin edildikten sonra havalimanına hızlı şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Melbourne Tullamarine Havaalanı
Melbourne Tullamarine Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: MEL
Kuruluş Tarihi: 1970
Bu havalimanı halk arasında Melbourne Havaalanı olarak bilinmektedir. İçerisinde geçen Tullamarine sözcüğü ise Avustralya'nın yerli kabilelerinden olan Wurundjeri'nin kabile şefinin isminden gelmektedir. Tullamarine isim eklenmesi sayesinde bu havalimanı Melbourne'de bulunan diğer havalimanları ile karıştırılmamaktadır. Melbourne'de toplamda 3 havalimanı daha bulunmaktadır; Avalon, Essendon ve Moorabbin. Özelleştirme işlemlerinin başlaması ile beraber havalimanının çok daha donanımlı bir hale geldiği görülmektedir. Özellikle havalimanı içerisinde yer alan olanaklar ve uluslar arası uçuşlarda geçerli olan kalitenin büyük bir artış gösterdiği eklenmesi gereken detaylardandır.
Miami Havalimanı
Miami Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: MIA
Kuruluş Tarihi: 1920
Miami Havalimanı, bölgede 1920 yıllarında açılmış ve hizmet vermeye başlamıştır. 1959 yılında modern terminal binası inşası tamamlanmış, bu tarihten sonrada sürekli yapılan yenilemelerle oldukça büyük bir havalimanına dönüşmüştür. Miami Uluslararası Havalimanı taşıdığı 45 milyon yolcu ile Amerika Birleşik Devletleri'nin 12. en büyük havalimanı, dünya genelinde ise 30. en büyük havalimanı olma unvanını kazanmıştır. Miami kent merkezine havalimanı uzaklığı 13 km mesafede ve şehrin kuzeybatısında yer almaktadır. Miami seyahati planlayan ve Türkiye'de yaşayan insanların Miami ucuz uçak bileti teminlerini Biletall.com'dan kolaylıkla yapabilme imkanları bulunmaktadır.
Ministro Pistarini Havaalanı
Ministro Pistarini Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: EZE
Kuruluş Tarihi: 1946
3 terminal ile hizmet veren Ministro Pistarini Havalimanı, Buenos Aires'in uluslararası havaalanıdır. Ezeiza Havaalanı olarak da bilinen alan, 2007 yılında '' Bölgedeki En İyi Havalimanı'' olarak seçilmiştir. Sivil uçuşlara ilk olarak 1946 yılında başlanan havalimanı aynı zamanda Arjantin'in de en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Başkent şehir merkezine 22 km mesafede yer alan ve ulaşım seçenekleri ile kolay erişim sağlayan, yurt içi ve yurt dışından milyonlarca turisti ağırlayan bir havalimanıdır. Haftalık bazda yurt içi hava yolu ulaşımlarında minimum 168, uluslararası hava yolu ulaşımında haftalık minimum 903 uçuş sayısı ile hizmet verir.
Mohammed V Havalimanı
Mohammed V Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: CMN
Kuruluş Tarihi: 1943
Mohammed V Uluslar arası Havalimanı, Casablanca'da yer almak ile birlikte son derece aktiftir. Otel, alışveriş, eczane ve ulaşım seçeneklerinin yer aldığı havaalanında, iç ve dış hatlar olmak üzere uçaklar tüm yolculara hizmet verir. Ana salonda yer alan faks ve telefon seçenekleri ile kolay iletişim kurma imkanı vardır. Casablanca'nın 30 km güney doğusunda yer alan merkez, Fas'ın en kalabalık havalimanı olması nedeniyle dikkat çeker. Her yıl ortalama 6.2 milyon yolcuya hizmet veren alan, gelişimini sürdürmektedir
Muğla Dalaman Havalimanı
Muğla Dalaman Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: DLM
Kuruluş Tarihi: 1981
1976 yılında yapımına başlanmış olan Dalaman Havaalanı 1981 yılında hava meydanı olarak hizmete girmiştir daha sonra 1989 yılında havaalanı statüsüne yükselerek bu şekilde hizmet vermeye başlamıştır. 24 saat hizmet vermekte olan Dalaman Havaalanı uluslararası hizmet vermesinin yanı sıra askeri kullanıma da açık olarak hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer almaktadır. 2006 yılında yenilenen dış hatlar terminali ile yıllık yolcu miktarında yükselme yaşanarak senelik ortalama 4.377.101 yolcu kapasitesine sahiptir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Dalaman Havaalanı bölgede yer alan uluslararası hizmet sunmakta olan iki havaalanından bir tanesi olarak hizmet vermektedir. Gün geçtikçe gelişerek daha kaliteli hizmet verme yolunda önemli adımlar atan Dalaman Havaalanı şehre yakınlığı ile de Türkiye’nin şehir merkezine en yakın havaalanları arasında yer almaktadır
Murtala Muhammed Havalimanı
Murtala Muhammed Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: LOS
Kuruluş Tarihi: 1947
Murtala Muhammed Havalimanı, İkinci Dünya Savaşı sırasında inşa edilmeye başlanmıştır. 1947 yılında hizmete açılan havalimanı, oldukça yoğun olan yolcu talebi karşısında bakıma alınmıştır. Bundan dolayı belli bir süre kapalı kalan havalimanı, daha sonraki aşamada tekrardan faaliyete geçmiştir. 1970'li senelerin ortasında kullanıma sunulan havalimanının ismi Nijerya devlet başkanından gelmektedir. Havalimanı, daha önceki yıllarda yaşanan siyasi nedenlerden dolayı belli bir süre izin alamamıştır. Özellikle ABD kökenli uçaklar buraya inmemiştir. 2001 senesinde ise bu durum ortadan kalkmıştır. Arik Air ve Aero Contractors gibi havayolu şirketleri, merkezlerini buraya taşımışlardır. Havalimanı, her sene artan yolcu kapasitesi ile dikkat çekmektedir.
Muş Havalimanı
Muş Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: MSR
Kuruluş Tarihi: 1992
1992 yılında hava trafiğine açılan Muş Havaalanı askeri ve sivil kategoride yer almakta olan bir havaalanıdır. Bulunduğu bölge için oldukça önemli bir yere sahip olan Muş Havaalanı Muş merkezine 18 km, Bitlis şehrine 80 km, Hasköy ilçesine 20 km ve Sungu Beldesine 5 km uzaklıkta yer alarak hizmet vermektedir. Muş Havaalanı’ndan her gün karşılıklı düzenlenen seferler ile İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirilerek ulaşım sağlanmaktadır. Önemli bir bölgede yer alarak ulaşımı sağlamakta olan Muş Havaalanı seneler içerisinde bakım ve yenilenme çalışmalarından geçmiş olup hizmet kalitesini arttırmış ve arttırmaya devam edecek projeler ile ilerlemeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açık olan 815 metrekarelik alan içerisinde 60 araç kapasiteli bir otopark yer almakta ve bu otopark içerisinde 4 adet de engelli araç park yeri bulunarak engelli vatandaşlar da düşünülmüştür. Konumu sebebi ile ulaşım konusunda büyük öneme sahip olan Muş Havaalanı Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet vermektedir. Sefer yoğunluğu daha çok Muş ve İstanbul arasında olup Ankara seferleri de düzenlenerek hizmet verilmektedir.

N

Nantes Atlantique Havalimanı
Nantes Atlantique Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: NTE
Kuruluş Tarihi: 1928
Nantes ucuz uçak bileti arayan kişiler, Biletall.com'da gereken aramaları en mantıklı şekilde yapabilir ve en makul fiyatlara ulaşabilirler. Buna ek olarak Nantes Havalimanı son derece karmaşık bir geçmişe de sahiptir. İlk olarak bir askeri havalimanı olarak açılmıştır. Buna ek olarak uçak fabrikası da bir dönem bu alanda hizmet vermiştir. Bu uçak fabrikasında çok sayıda askeri uçak üretilmiştir. Aynı zamanda havalimanı İkinci Dünya Savaşı'na da şahitlik etmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında havalimanı Birleşik Krallık Hava Kuvvetleri tarafından Almanya'ya karşı kullanılmıştır. Daha sonra sivil havacılığa da açılmış ve çok sayıda uluslararası uçuşa ev sahipliği yapmaya başlamıştır.
Napoli Havalimanı
Napoli Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: NAP
Kuruluş Tarihi: 1910
Napoli Havalimanı, en derin tarihi izleri taşıyan havalimanlarından bir tanesidir. Bu alan aynı zamanda 1910'lu yılların da ilk uçuş denemelerinin gerçekleştirildiği yerlerden de bir tanesidir. Akabinde Avusturya-Macaristan ve Alman ataklarına karşı bir üs meydana getirmek maksadıyla askeri bir havalimanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Nihayetinde sivil uçuşlara da açılmış ve dünya çapında bir havalimanı haline gelmiştir. Biletall.com'dan Napoli ucuz uçak bileti aramalarının gerçekleştirilmesi de mümkün olacaktır.  
Nevşehir Kapadokya Havalimanı
Nevşehir Kapadokya Havalimanı
4,5/5
Havalimanı Kodu: NAV
Kuruluş Tarihi: 1998
Oldukça yüksek bir turizm potansiyeline sahip olan Kapadokya bölgesinde 1998 yılının Kasım ayında hava meydanı olarak açılan Kapadokya Havaalanı bir ay sonra Aralık ayında havaalanı statüsüne yükselerek Nevşehir Kapadokya Havaalanı ismini almıştır. Uluslararası sınır kapısı ilan edilen Kapadokya Havaalanı şehir merkezine 30, ilçe merkezine ise 11 km uzaklıkta mesafede yer almaktadır. Kapadokya Havaalanı turistik anlamda büyük önem taşımasının yanı sıra Nevşehir ve komşu illerin ulaşımı konusunda da büyük öneme sahip olan bir sivil hava ulaşım noktası olarak hizmet vermektedir. Havaalanında 7 gün hava trafiği aktif şekilde devam etmektedir. Havaalanı’ndan her gün Türk Hava Yolları’nın düzenlediği seferler ile İstanbul Atatürk Havaalanı’na ulaşım sağlanmakta ve İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Nevşehir’e dönüşler gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra salı, cuma ve pazar günleri Pegasus Airlines tarafından düzenlenen seferler ile Nevşehir Kapadokya Havaalanı – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı – Nevşehir Kapadokya Havaalanı seferleri düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır. Bu şekilde hem Nevşehir hem de komşu illerin hava ulaşımı gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple havaalanı turistlik anlamda önem taşımasının yanı sıra yerel halkın ulaşımı konusunda da büyük bir öneme sahip olarak hizmet vermektedir.
Ngurah Rai Havalimanı
Ngurah Rai Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: DPS
Kuruluş Tarihi: 1931
Endonezya'nın en önemli hava limanlarından birisi olan Ngurah Rai, ilk olarak 1931 senesinde açılmıştır. Bu dönemde ülkede bulunan Hollanda sömürgesi tarafından hizmete sokulan havalimanı, Idara Tuban ismi ile bilinmekteydi. Havalimanının ilk halinde pist uzunluğu 700 metre civarındaydı. Zamanla bu pist uzatıldı be 1000 metreye çıkarıldı. İkinci Dünya Savaşı için 1942 yılından itibaren havaalanı askeri amaçlar için kullanıldı. Bu dönemde havaalanı Japon ordusu tarafından bombalandı ve havalimanı çok büyük bir hasar gördü. 2000 yılından itibaren havalimanında yenileme çalışmaları yapılmaya başlandı. Turizmin genişlemesi ve kente gelen turist sayısının çok olması nedeni ile dış hatlar terminali inşa edildi ve faaliyete sokuldu. Böylelikle dünyanın birçok yerinden tatilini geçirmek isteyen kişiler bu havalimanını kullanmaya başladı. Havalimanında yapılan çalışmalar halen ara ara devam etmektedir. özellikle Bali mimarisinin kullanıldığı yeni terminal binası çok büyük bir ilgi çekmektedir. Bu bina, 2014 senesinde faaliyete geçmiştir. Havaalanı, yeşil bir arazinin hemen yanına kurulmuştur ve aynı zamanda deniz kenarında yer almaktadır. Birçok Asya havayolu şirketinin merkezi burada yer almaktadır.

O

O R Tambo Havalimanı
O R Tambo Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: JNB
Kuruluş Tarihi: 1952
Kentte bulunan havalimanı ilk olarak 1952 senesinde faaliyete geçmiştir. Bu tarihten sonra havalimanı üzerinde birçok değişiklik yapılmıştır. Jan Smuts ismi ile bilinen havalimanı, daha sonraki önemde Oliver Reginald Tombo olarak bilinen Güney Afrika'nın en önemli siyasetçilerinden birisinin ismini almıştır. Havalimanı uluslararası uçuşlara açıldıktan sonra oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. özellikle Dünya Kupası'nın bu ülkeye verilmesinden sonra havalimanı üzerinde birçok farklı inşaat yapılmıştır. Modern bir görünüme kavuşan havalimanı, 1600 hektar üzerine kurulmuştur. Air France, KLM, Emirates ve South African Airways gibi önemli havayolu şirketlerinin bu tesis içerisinde şubeleri bulunmaktadır. İç hatlar arasındaki aktarma uçuşlarını gerçekleştiren şirket ise South African Express'tir. Sivil uçuşlara açık olan havalimanı, askeri uçuşlara kapalıdır.
O"HARE HAVALİMANI
O'HARE HAVALİMANI
4,8/5
Havalimanı Kodu: ORD
Kuruluş Tarihi: 1944
Yurtiçi ticari uçuşlar 1955'te küçük ölçekte başladı. Sonraki yıllarda hava yolculuğu, en iyimser uzun vadeli projeksiyonların çoğundan daha hızlı büyüdü. 1966 yılında, Federal Havacılık Ajansı yeni bir hava trafik kontrol kulesi tasarlamak için IM Pei & Associates istihdam etti. 7 yıl sonra yeni bir otel ve çok katlı otopark yapısı açıldı.  Federal Hükümet 1978 Havayolu Deregülasyon Yasası'nı geçtiğinde, uçağın kitlesel, uzun mesafeli geçişe dönüşmesini tamamladıktan sonra, sonuçta ortaya çıkan düşük ve kimi zaman kendine özgü, ücret yapısı, yolcuların sayısını büyük ölçüde artırdı.
Ordu – Giresun Havalimanı
Ordu – Giresun Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: OGU
Kuruluş Tarihi: 2015
Ordu ve Giresun şehirlerinin arasına kurulmuş olan Ordu – Giresun Havaalanı Ordu sınırları içerisinde yer alan sivil kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. 2015 yılında hizmete girmiş olan Ordu – Giresun Havaalanı Türkiye ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilmiş olan ilk ve tek havaalanı olma özelliğine sahiptir. Ordu – Giresun havaalanı senelik 3 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olan oldukça modern ve donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Yeni ve donanımlı bir havaalanı olmasına rağmen Ordu – Giresun Havaalanı ile ilgili gelecek yıllarda uygulamaya konulması planlanan pek çok proje ve yenilik bulunmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nde Ordu ve Giresun illeri arasında yer alan bu havaalanı bu iki ilin de ulaşımı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olup düzenlenen seferler ile her iki il için de ulaşım hizmeti sağlamaktadır.
Orio Al Serio Havalimanı
Orio Al Serio Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: BGY
Kuruluş Tarihi: 2005
Orio Al Serio Havalimanı, kurulduğu ilk günden bu yana gerçek anlamda popülerliğini 2005 yılında kazanmaya başlamıştır. O zamandan bu yana hızlı bir şekilde büyüme göstermiş ve nihayetinde Ryanair'ın Ryanair Italy adı altında merkezi haline gelmiştir. Yolcu sayısını da her geçen gün artırmaya devam etmektedir. Aynı zamanda bu havalimanında sefer ağları da her geçen gün bir miktar daha artış arz göstermektedir. Orio al Serio ucuz uçak bileti yerli firmalardan da temin edilebilmektedir. Biletall.com'da çok sayıda seçenek yer almaktadır.
Orly Havalimanı
Orly Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: ORY
Kuruluş Tarihi: 1930
Orly Havalimanı, 1930 yılına dek uzanan bir geçmişe sahiptir. Aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı sırasında da çok önemli anlara şahitlik etmiştir. Bu yönüyle askeri açıdan da çok büyük önem taşıyan yönleri mevcuttur. Aynı zamanda bu hava meydanında uzun menzilli uçuşlar da uzun yıllardır icra edilmektedir. öyle ki 1958 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne dahi uçuşlar buradan gerçekleştirilmeye başlanmıştır. 2020 yılına dek yeni bir projenin tamamlanması söz konusudur. Bu proje ise kısaca Paris'teki tüm havalimanlarının markalaştırılması ve bir arada toplanması olarak özetlenebilir. Bu havalimanına ulaşım için Biletall.com'dan Paris ucuz uçak bileti araması gerçekleştirilebilir.

P

Pearson Havaalanı
Pearson Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: YYZ
Kuruluş Tarihi: 1937
İlk olarak Malton Havaalanı olarak bilinen Toronto Pearson Havaalanı, 1939'da kuruldu ve hızla Kanada'nın en yoğun ve en önemli havalimanlarından biri haline geldi. Yaklaşık 20 yıl sonra, havaalanı, Toronto Uluslararası Havalimanı olarak biliniyordu. 1984 yılında, bir Kanadalı başbakanın ardından, Lester B. Pearson Uluslararası Havalimanı olarak yeniden isimlendirilmeye başlandı. Greater Toronto Havalimanları Kurumu (GTAA) tarafından yönetilen Pearson Havalimanı, son on yılda 4 milyar doların üzerinde yatırım yapıldığında önemli gelişmeler kaydetti. Sonuç olarak, Toronto, her yıl milyonlarca yolcuyla ilgilenebilecek modern terminaller ve iskeleler ile dünya standartlarında, ödüllü bir havalimanına (En İyi Küresel Havalimanı) sahiptir. Terminal 1'in daha fazla genişletilmesi, gelecek için planlanmaktadır.
Pekin Havaalanı
Pekin Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: PEK
Kuruluş Tarihi: 1958
İnşa edildikten ve kullanıma açıldıktan sonra dünyanın en çok kullanılan havalimanlarından biri olma imkanını elde etmiştir. 1480 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Havalimanlarının genişlik ve kapasite bakımından bir sıralaması yapıldığı zaman Dubai Uluslar arası Havalimanından sonra dünyanın en geniş ikinci terminalini içerisinde bulundurmaktadır. Sadece yolcu taşımacılığında değil aynı zamanda kargo taşımacılığı konusunda da büyük bir potansiyele sahiptir. 2017 senesinde tutulan istatistiklere bakıldığı zaman 1,831,167 tonluk bir kargo taşımasına ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Her geçen gün iş birliği içerisinde olunan firmaların sayısında da artış göstermekte ve hem kargo hem de yolcu taşıma kapasitesinin artırıldığı fark edilmektedir.
Phuket Havaalanı
Phuket Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: HKT
Kuruluş Tarihi: 1985
Tayland'da yer alan yolcu sayısı bakımından en kalabalık 3. havaalanı olma unvanını da elinde tutmaktadır. Bu havalimanının yüksek yolcu talebi görmesi bölgenin uluslar arası bir tatil noktası olmasıdır. Havalimanı kapsamında yer alan Terminal 2 uluslar arası uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Terminal 3 ise iç hatlar konusunda hizmet vermektedir. Phuket havalimanında yapılan yenilemeler ve eklemeler ile beraber sistem daha da donanımlı bir hale getirilmiştir. Bu şekilde havalimanının yolcu kapasitesinde de büyük bir artış meydana gelmiştir. Her geçen gün anlaşma içerisinde olunan firmaların sayısı artış gösterdiği için nitelik bakımından da uluslar arası öneme sahip olur boyuta gelmektedir. Havalimanı 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Her saat 30 adet uçuş kaldırma imkanı bulunmaktadır. Bu kapasitenin ilerleyen senelerde daha geniş bir seviyeye geleceği tahmin edilmektedir. Phuket'e gelen yolcuların büyük kısmı Asya Pasifik ve Avrupa uçuşlarını kullanmaktadır. Bu şekilde genel yolcu profilinin oluşturulması da daha kolay bir hale getirilmektedir.
Porto Havalimanı
Porto Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: OPO
Kuruluş Tarihi: 1945
Porto Havaalanı 1940 yıllarında inşa edilmiştir. Porto Havaalanı Portekiz'in en gelişmiş üçüncü havaalanı olarak hizmet vermektedir. Havaalanı Porto şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Porto Havaalanı'ndan şehir merkezine ve çevre şehirlere ulaşım oldukça kolaydır. Portekiz'de yapılan çeşitli futbol turnuva maçlarının büyük çoğunluğu Porto'da yapıldığı için Porto Havaalanı yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Havaalanı giriş ve çıkışları oldukça kolay kullanıma sahiptir. Porto Havaalanı'na iniş yapan uçak firmaları arasında, Lufthansa, Iberia, Ryanair gibi şirketler bulunmaktadır. Porto Havaalanı'na 2010 yılında 5 milyondan daha fazla yolcu gelmiş ve 55 binden fazla uçak seferi düzenlenmiştir. Porto'ya gidecek olan yolcular Porto ucuz uçak bileti için araştırmalarını Biletall.com'dan destek alarak yapabilmektedirler.
Pu Dong Havaalanı
Pu Dong Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: PVG
Kuruluş Tarihi: 1923
Şanghay'da yer alan iki uluslar arası havalimanından biri olan Pu Dong kapsamında her sene binlerce yolcu iç hatları ve dış hatları kullanmaktadır. Pu Dong Havaalanı kapsamında genellikle dış hatlar hizmet vermektedir. Şanghay bölgesinin iç hatlar konusundaki açığını da Shanghai Hongqiao International Havalimanı karşılamaktadır. Uluslararası havalimanının gelişim eğrisine bakıldığı zaman temel atma faaliyetlerinin 1921 senesinde başladığı görülmektedir. Sivil kullanıma açılma aşaması ise 1923 senesinde ortaya koyulmuştur. Bunun sonrasında finansal ve ekonomik faaliyetlerin düzenlendiği zaman aralıklarında havalimanında değişimlere yer verilmiş ve geliştirmelere yapılmıştır. özellikle Şanghay Expo'nun yapıldığı 2010 senesinde havalimanının geliştirme ve yenilenme süreçlerine hız verildiği de görülmektedir.
Pulkovo Havaalanı
Pulkovo Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: LED
Kuruluş Tarihi: 1932
Pulkovo Havaalanı 1932 yılında hizmete girmiştir. 1936'da ise yeni bir terminal açılmıştır. 1941-1944 yılları arasında havaalanında Dünya Savaşı nedeniyle uçuş yapılamamıştır. 1949 yılında savaş esnasında meydana gelen sorunlar giderildikten sonra SSCB'deki 15 büyük şehre uçuş seferleri yapıldı. Havaalanının ilk ismi ise Shosseynaya'ydı. 1949'da yolcu sayısı 700.000 civarına yaklaştı. 1951'den sonra havaalanı geliştirilmeye devam etti. 1965 yılından itibaren havalimanında uluslararası uçuş seferleri de başlatılmıştır. 1973 yılında Pulkovo Havaalanı olarak ismi değiştirilmiştir. Yeni terminal de aynı dönemde açılmış oldu. 1990 yılına gelindiğinde yolcu sayısı 10.000.000'u buldu. 2006 ‘da ise bu rakam yarı yarıya düştü. Şu an için havaalanı senede 16.125.520 yolcuyu ağırlamaktadır.

Q

R

Rafic Hariri Havalimanı
Rafic Hariri Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: BEY
Kuruluş Tarihi: 1954
Rafic Hariri Uluslar arası Havalimanı, 1954 yılında inşa edildikten sonra yolcuların konforu adına birbirinden farklı tadilat geçirmiştir. Merkeze 9 km uzaklıktaki havalimanı, kargo taşımacılığı konusunda da oldukça yoğundur. 3.250 metrekarelik bir piste sahip olan havalimanı, aynı anda birden fazla uçağın iniş yapması için kullanılabilir. Kurulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde büyüme gösteren havalimanı, şuan için dünyanın en yoğun terminallerinden bir tanesidir. Lübnan iç savaşı nedeniyle zarar gören havalimanı, 1982 ve 1984 yıllında detaylı bir şekilde onarılarak yenilenmiştir. Orijinal pistlerin yeterli olmamasından sonra ise havaalanında 2004 yılında pistlerin büyütülmesi için çalışmalar yapılmıştır.
Rhein-Main Havaalanı
Rhein-Main Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: FRA
Kuruluş Tarihi: 1936
Üs, 1936 yılında bir Alman ticari havaalanı olarak hizmete açıldı; üssün kuzey kısmı, sabit kanatlı uçaklar için bir alan ve Zeppelinheim yakınlarındaki aşırı güney kısmı, sert hava gemileri için üs görevi gördü. Rhein-Main'in bu bölümü daha sonra Hindenburg için üs haline geldi.  16 Kasım 1909'da dünyanın ilk havayolu şirketi Frankfurt Main'da kuruldu: Deutsche Luftschiffahrts-Aktiengesellschaft (DELAG). DELAG daha sonra Frankfurt'taki ilk havalimanını inşa etti ve kentin batı kesimindeki Bockenheim'da bulunan ve en başta hava taşıtları için kullanılan Rebstock'daki Airship Base olarak adlandırdı. 1912'de açıldı ve I. Dünya Savaşı'ndan sonra genişledi. 1926 yılında Deutsche Luft Hansa'nın kurulmasıyla birlikte sivil hava yolculuğunun hızlı bir yükselişi başladı. Frankfurt Havalimanı, Avrupa'da en çok kullanılan iki otoyolun (A3-A5) buluştuğu Autobahn kavşağı Frankfurter Kreuz'un yanında yer almaktadır. Frankfurt-Flughafen olarak adlandırılan Frankfurt şehir bölgesini oluşturan havalimanı alanları Frankfurt Şehir Ormanı ile çevrilidir. Almanya'nın en büyük üçüncü büyük metropol bölgesi olan Frankfurt/Ren-Main bölgesinde merkezi konuma sahip olup, merkezi Batı Avrupa Orta Avrupa megalopolisinin yoğun nüfuslu bölgesinde merkezi konuma sahiptir.

S

Sabiha Gökçen Havalimanı
Sabiha Gökçen Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: SAW
Kuruluş Tarihi: 2001
2001 yılında İstanbul’un Pendik ilçesi sınırları içerisinde hizmete açılmış olan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve aynı zamanda da Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almaktadır. Atatürk Havaalanı’ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. Yıl içerisinde göstermiş olduğu faaliyetler ile milyonlar insan ve kargonun ulaşmasına olanak tanıyan havaalanı oldukça modern şartlara sahip olan ve bu modern şartlar ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Birçok firma tarafından düzenlenen seferler ile iç hat ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan Sabiha Gökçen Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olup sahip olduğu pist ile Türkiye’de Airbus A380’in iniş yapabileceği tek pist olma özelliğine sahiptir. Oldukça geniş bir uçuş ağına sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı 2015 yılında toplamda 28.108.738 yolcuya hizmet vermiştir.
Samsun Çarşamba Havalimanı
Samsun Çarşamba Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: SZF
Kuruluş Tarihi: 1998
Samsun ilinde bulunan 1958 yılından beri hizmet vermekte olan havaalanının 1999 yılına kadar hizmet vermesinin ardından kurulan yeni havaalanı Çarşamba Havaalanı’dır. Eski havaalanının artık ihtiyaçları karşılayamaması ve teknolojik açıdan yetersiz kalmasının üzerine 1996 yılında inşasına başlanan Samsun Çarşamba Havaalanı 1998 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz’ın katılmış olduğu bir tören ile kullanıma açılmıştır. Bu havaalanından ilk sefer ise 1999 yılının Ocak ayında gerçekleştirilmiştir. Beton bir piste sahip olan havaalanının pist uzunluğu 3000 metredir. 1999 yılında ilk açıldığında tarifeli iç hat ve tarifesiz dış hat seferleri düzenleyerek hizmet veren Çarşamba Havaalanı günümüzde tarifeli dış hat seferleri de düzenleyerek hizmet vermeye devam etmektedir. Samsun Çarşamba Havaalanı seneler içerisinde sürekli gelişme göstererek hizmet kalitesini günden güne arttırmış olan bir havaalanıdır. Seneler içerisinde yapılan bakım ve yenileme çalışmaları ile havaalanı günümüzdeki modern haline kavuşmuş olup bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde yer alan 11000 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan kargo terminali bulunmaktadır. Bu terminal Samsun Gümrük Müdürlüğü'ne bağlı olarak Metro Şirketler Grubu tarafından işletilmeye devam etmektedir.
San Francisco Havaalanı
San Francisco Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: SFO
Kuruluş Tarihi: 1927
15 Mart 1927'de San Francisco Şehri ve İlçesi, bir “Hava Limanı” olarak kullanılmak üzere Mills Sitesinden 150 dönümlük bir kiralama gerçekleştirmektedir. 5 Ekim 1951'de San Francisco Uluslararası Havalimanı'nda yeni terminal binası inşaatı başladı.  1981 yılında Kuzey Terminali San Francisco Uluslararası Havalimanı'nda tamamlandı. 1995 yılında United Airlines, San Francisco Uluslararası Havaalanı'na Boeing 777 hizmetini başlattı. 10 Aralık 2000 tarihinde SFO yeni terminal açılışı yapıldı.  14 Nisan 2011 tarihinde ise Terminal 2 açılışı yapıldı. 7 Mayıs 2017 tarihinde San Fransisco Uluslararası Havalimanı'nın 90. Yılı kutlandı.
Seattle-Tacoma Havaalanı
Seattle-Tacoma Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: SEA
Kuruluş Tarihi: 1986
Seattle havalimanı operasyonlarına 1986 yılında başlamıştır. Seattle Havacılık Bölümü ile sözleşme imzalayarak başlayan havayolu faaliyetleri, ilk aşamada sadece iki tesisle başlamıştır. 1993, 1999 ve 2000 yıllarında yapılan genişlemeler, pist ve tesis eklemeleri ve çeşitli projeler ile tesislerin sayısını 11' e artırmıştır. Washington'un önemli hava yolu trafiğinin büyük kısmını karşılar. Washington Eyaleti ve kuzeybatı Amerika Birleşik Devletleri için ana hava taşımacılığı merkezi olan Sea- Tac, Kuzeybatı lezzetiyle zengindir. Güney Uydu Terminalinin kapasitesini arttırma planları yapılmaktadır. Seattle ve çevredeki diğer bölgelere düzenli ulaşım imkanı sunacak hafif raylı sistem genişletme çalışmaları devam etmektedir.
Sheremetyevo Havalimanı
Sheremetyevo Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: SVO
Kuruluş Tarihi: 1959
Rusya'nın Moskova kentine 29 kilometre uzaklıkta kurulan Sheremetyevo Havalimanı, Rusya'daki en büyük ikinci havalimanı olarak biliniyor. Başlangıçta Sheremetyevsky adında bir askeri havalimanı olarak inşa edilen yapı, Rus Hava Kuvvetleri tarafından merkezi bir üs olarak kullanılıyordu. Daha sonra kuruluşunun yıldönümü kutlamalarında sivil bir havalimanı haline getirilmesi kararlaştırıldı. Böylelikle 1959 senesinde Sheremetyevo Havalimanı açılışı gerçekleştirildi. 1960 senesindeki ilk uçuş Berlin'e yapıldıktan sonra, Sheremetyevo Havalimanı'nın kuruluşu resmi olarak kesinlik kazanmış oldu. Rusya ucuz uçak bileti işlemlerinin Biletall.com'da yapılması oldukça pratiktir. Bu nedenle gün, saat ve uçuş özelliklerini tercih ettikten sonra size uygun bileti hemen bulabileceksiniz.
Siirt Havalimanı
Siirt Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: SXZ
Kuruluş Tarihi: 1994
Siirt Havaalanı ilk olarak il özel idaresi tarafından 1994 yılında 1600 metrelik tek pist ile kullanıma açıldı. İlerleyen yıllarda bu pist uzatılarak 2000 metreye kadar ulaştı. Yalnızca iç hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Siirt Havaalanı sivil kategoride yer alan bir havaalanı özelliği taşımaktadır. Havaalanı’ndan düzenli olarak Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile hava trafiği sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra Siirt Havaalanı sezonluk olarak Bora Jet tarafından düzenlenen seferler ile de hizmet vermeye devam etmektedir. Siirt Havaalanı kurulduğu günden bu yana pek çok kez geliştirme ve iyileştirme çalışmaları ile oldukça modern ve kaliteli bir havaalanı haline getirilmiştir. Bu modernliği daha ileriye taşımak amacı ile oluşturulmuş olan projeler mevcut bulunmakta ve gelecek yıllarda uygulanması planlanmaktadır. Konumu ile de ulaşım konusunda kolaylıklar sağlamakta olan Siirt Havaalanı 2015 yılında toplamda 66.626 yolcu taşıyarak 2014 yılı değerlerini %200 arttırmıştır. Bu ivme gelecek yıllarda daha da yükselecek ve Siirt Havaalanı modern şartlar altında hizmet vermeye devam edecektir.
Sinop Havalimanı
Sinop Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: NOP
Kuruluş Tarihi: 1993
1993 yılında hizmete girmiş olan Sinop Havaalanı toplamda 650 metrekare alan üzerine kurulmuş olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Sinop Havaalanı yıllık 150 bin yolcu kapasitesine sahip olup iç ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Kurulduğu günden bu yana yolcularına hizmet vermekte olan Sinop Havaalanı içerisinde yolculara hizmet sunmak amacı ile yolcu kullanımına açık 343 metrekarelik alan bulunmaktadır. Bu alan içerisinde bir de 100 araç kapasiteli bir otopark yer almaktadır.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: VAS
Kuruluş Tarihi: 1957
1957 yılında inşa edilen Sivas Nuri Demirağ Havaalanı ilk etapta askeri amaçlı kullanılmak üzere inşa edilmiştir. Bu şekilde hava trafiğine açılan Nuri Demirağ Havaalanı daha sonra 1990 yılında inşa edilen 2217 metrekare alana sahip olan terminali ile sivil olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile hava trafiğine kapatılan Nuri Demirağ Havaalanı bir yıl sonra tekrar hava trafiğine açılmış olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Bu aralıkta 2006 yılında bir süreliğine bakım ve genişletme çalışmaları sebebi ile bir kez daha trafiğe kapatılmış olup yenilenen ve genişletilen pisti ile Türkiye’nin en uzun pistine sahip olan ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olarak yeniden hava trafiğine açılmıştır. 2010 yılında hizmete açılan yeni terminal binası ile hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet vermeye başlamıştır. Seneler içerisinde oldukça büyük gelişmeler gösteren Sivas Nuri Demirağ Havaalanı kendisine özgü bir mimariye sahip olan terminal binası ile oldukça modern bir havaalanı görünüme sahip olmasının yanı sıra yolcularına sunmuş olduğu hizmetler ile de kaliteli hizmet vermekte olan sayılı havaalanları içerisinde yer almaktadır.
Sofya Havalimanı
Sofya Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: SOF
Kuruluş Tarihi: 1937
Sofya'daki havalimanı 1937 yılından bu yana hizmetine devam etmektedir. Aynı zamanda bu havalimanı yolcu kapasitesini de her geçen yıl daha yukarı taşır. Ancak çok da işlek bir havalimanı olmadığını ve bağlantı noktası olarak kabul edilen ülkeler arasında gösterilmesinin mümkün olmadığını da bilmek lazımdır. Sofya Havalimanı yakın bir zamanda iki ayrı terminal binası ile hizmet verir olmuştur ve bilhassa bayrak taşıyıcı firmalar tarafından tercih edilen bir numaralı terminal son derece modern bir yapıya ve modern imkanlara sahiptir.
Stockholm-Arlanda Havaalanı
Stockholm-Arlanda Havaalanı
4,4/5
Havalimanı Kodu: ARN
Kuruluş Tarihi: 1954
Havaalanının inşasına 1952 yılında başlanmıştır ve 1954 yılında ilk uçuşlar başlamıştır. 1958 yılında ismi Stockholm-Arlanda Havaalanı olmuştur. İsmin koyulması için bir yarışma düzenlenmiştir. 1962 yılında ise kral tarafından resmi olarak havaalanı hakkında açıklama yapılmıştır. Artık uluslararası uçuş seferleri bu havaalanında yapılmaya başlandı. 1976 yılında Terminal 5 açıldı ve tüm uluslararası uçuşlar buraya aktarıldı. 1998 yılındaki ekonomik gelişme ile beraber uçuş seferlerinde de hızlı bir artış yaşandı. İsveç 2001 yılında Schengen ülkelerine katılmadan önce havaalanı ile gerekli geliştirme ve uyarlama çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Şu anda havaalanın yolcu sayısı 27.000.000'a yaklaşmıştır ve en işlek havalimanlarından biridir.
Stuttgart Havalimanı
Stuttgart Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: STR
Kuruluş Tarihi: 1939
Stuttgart Havalimanı, tarihinin büyük bölümünü Amerikan ordusuyla paylaştı. 1939'da başka bir Alman Havalimanı'nın yerini alarak kurulan Stuttgart, 1945-1948 yılları arasında Amerikan kontrolü altındaydı. Soğuk Savaş devam ederken, aynı zamanda ABD'nin helikopter operasyonları için de kullanıldı. Günümüzde havalimanında ABD ordusunun, Alman devlet polisinin helikopter bölümü ile paylaştığı küçük bir üssü bulunuyor. Stuttgart Havalimanı, 2013 yılında vefat eden Stuttgart Manfred Rommel'in eski belediye başkanının ismini almıştır. 2014 yılında Stuttgart Havalimanı, ACI tarafından yılda 5 ila 10 milyon yolcu aralığında en iyi Avrupa havalimanı ödülüne layık görülmüştür. Stuttgart Havaalanı, Stuttgart şehrinin ve komşu belediyelere hizmet veren başlıca uluslararası havalimanı özelliği taşımaktadır. Havalimanına Biletall.com'un Stuttgart ucuz uçak bileti ile gelenler, hava limanının tarihi ile bilgilere buradan ulaşabilirler.
Suvarnabhumi Havalimanı
Suvarnabhumi Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: BKK
Kuruluş Tarihi: 1973
Bangkok kentinin modern ve en büyük havalimanlarından birisi olan Suvarnabhumi havaalanının geçmişi 1973 senesine kadar uzanmaktadır. İlk defa bu tarih içerisinde uçuşlara açılan havalimanı, daha sonraki dönemlerde sürekli büyümüştür. Bu noktada dış uçuşlar için yeni bir terminal inşa edilmiş ve 2006 senesinde bu terminal hizmete girmiştir. Böylelikle havalimanı yabancı ülkelerden gelen uçuşlara da açılmıştır. Havalimanının en önemli özelliklerinden birisi, dünyadaki en uzun ve en büyük uçuş kontrol kulesine sahip olmasıdır. Son yapılan inşaat sonrasında çok modern bir hal almıştır.

Ş

Şanlıurfa GAP Havalimanı
Şanlıurfa GAP Havalimanı
4,8/5
Havalimanı Kodu: GNY
Kuruluş Tarihi: 2007
Yapımı 10 yılda tamamlanmış olan Şanlıurfa GAP Havaalanı 2007 yılının Haziran ayında açılmış olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmekte olan havaalanıdır. İç hatlar için seferler düzenleyerek hizmet vermesinin yanı sıra Hac ibadetini gerçekleştirmek isteyen yolcular için Suudi Arabistan’a seferler düzenlenmektedir. 4000x45 ölçülerine sahip olan GAP pisti Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan en uzun havaalanı pisti olarak bilinmektedir. GAP Havaalanı içerisinde Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Onur Air ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet sunulmaktadır. Sivil kategoride hizmet vermekte olan GAP Havaalanı 11 uçak kapasiteli bir Aprona sahip olup 12000 metrekarelik alana sahip olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana gelişmekte olan ve kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile kendisini ileriye taşıyacak adımlar atmakta olan GAP Havaalanı gelişmeye devam ederek yolcularına her geçen gün kaliteli hizmet sunmaya devam edecektir.
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: NKT
Kuruluş Tarihi: 2013
Cizreye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı yurt içi uçuşlar için kullanılan sivil bir havalimanıdır. 120 milyon lira maliyetle yapılan bu havalimanı dönemin başbakanı tarafından açılmıştır. İsmini de 2012 senesinde vefat eden Şerafettin Elçi'nin adı verilmiştir.

T

Tekirdağ Çorlu Havalimanı
Tekirdağ Çorlu Havalimanı
4,7/5
Havalimanı Kodu: TEQ
Kuruluş Tarihi: 1998
Çorlu Havaalanı’nın inşasına 1995 yılında Atatürk Havaalanı’nda yaşanan yoğunluğun hafifletilmesi için başlanmıştır. 1998 yılında inşası tamamlanan Çorlu Havaalanı’nın açılışı ağustos ayında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından yapılarak hizmete girmiştir. O günden beri Çorlu Havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Çorlu Havaalanı 7/24 uluslararası hava trafiğine açık bir havaalanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı hizmeti vermekte olan tek havaalanı Çorlu Havaalanı olduğundan dolayı oldukça büyük öneme sahip olup bu bölgede aktif olarak hizmet vermektedir. Atatürk Havaalanı’nın yoğunluğunu azaltma görevinin yanı sıra bölgesel anlamda da oldukça önemli bir yere sahiptir. Gelişmeye devam eden Çorlu Havaalanı hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.
Thessaloniki Havalimanı
Thessaloniki Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: SKG
Kuruluş Tarihi: 1948
Bu havalimanı, her iki dünya savaşına da son derece yakından şahitlik etmiştir. Bu nedenle stratejik önemi de her daim en üst seviyede olmuştur. Buna ek olarak havalimanının uzun yıllar boyunca sadece askeri bir üs olarak kullanıldığı da bilinmektedir. Ancak 1948 yılında sivil uçuşlara da açılmış ve hem yolcu hem de kargo taşımacılığı bu havalimanında icra edilmeye başlanmıştır. 1965 yılında ise bu havalimanı ilk modern terminal binasına kavuşmuştur. 1997 yılında Selanik'in Avrupa Kültür Başkenti seçilmesi ile havalimanının da gelişimi çok daha hızlı bir hal almıştır. çok sayıda bayrak taşıyıcı firma bu havalimanına uçuş yapmaktadır. Selanik'e gitmek isteyeler, Selanik ucuz uçak bileti için Biletall.com'u kullanabilirler.
Tokat Havalimanı
Tokat Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: TJK
Kuruluş Tarihi: 1995
Havalimanı yapımı girişimlerine 1976 yılında başlamıştır. Fakat o yılların şartlarında bazı olumsuzluklar meydana geldiği için ertelenmiştir.  1988 yılında 1700 metrelik pist inşaatlarına başlanmış 1990 yılında pist inşaatı bitirilmiştir. 1192 senesinde havalimanı bitmiş fakat hala eksikleri olduğu için resmi açılışı yapılmamıştır.  25 Ağustos 1995 günü Türk Hava Yolları uçağının Tokat Havalimanına inmesi ile havalimanı açılmıştır.
Tokyo Narita Havaalanı
Tokyo Narita Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: NRT
Kuruluş Tarihi: 1986
Tokyo'da yer alan nüfus yoğunluğunun ekonomik akış ile de birleşmesi ile beraber hem deniz hem de hava taşımacılığının geliştirilmesi vazgeçilmez bir unsur olmuştur. Fakat bu noktada sıkıntı yaratan unsur Japonya'da ses ve hava kirliliği konusunda büyük bir hassasiyet olduğu için havalimanının yapılacağı yer ile alakalı birkaç kere değişim meydana gelmiştir. özellikle öğrencilerin havalimanının açılışı konusunda protestolar gerçekleştirdiği de bilinmektedir. Havalimanının açılması ile beraber Haneda havalimanının sahip olduğu yoğunluğun azalması ve ulaşım sürecini daha sağlam bir temel üzerine oturtulması mümkün kılınmaktadır. Yolcu taşımacılığı konusunda olukça geniş bir kapasiteye sahip olmasının dışında kargo taşımacılığı konusunda da büyük bir kapasite ortaya koyduğu ek olarak dikkate alınması gereken noktalardandır.
Toulouse–Blagnac Havalimanı
Toulouse–Blagnac Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: TLS
Kuruluş Tarihi: 1913
Güneybatı Fransa'nın ortasında, Akdeniz ile Atlantik Okyanusu'nun arasında bulunan Toulouse, kozmopolit ve canlı bir şehir olarak, kültürel mirasın neşeli bir birleşimini, önemli kültürel etkinlikleri ve eğlencenin zevklerini sunmaktadır. Bilgi ve bilim kenti olan Toulouse, eşsiz zengin tarihi ve binlerce şenlikle de misafirlerini baştan çıkartmaktadır. Konaklama konusunda çok çeşitli imkanlar sunan şehirde, her fiyata göre otel bulunabilmektedir. Garonne nehrinden UNESCO Dünya Mirası olarak listelenen Canal Du Midi'ye, Saint-James'e, Saint-Sernin Bazilikasına, Doğal Tarih Müzesinden, rugby maçlarına, Airbus A380 turundan Space City tema parkına, Violet'ten mavi woada, 30 pazardan altı yıldızlı restoranlara kadar sayısız güzellik, Toulouse'da konaklamayı büyük bir keyfe çevirmektedir. Toulouse uçak bileti ile şehre gelenler, tarih ve eğlenceyi bir arada yaşamanın zevkine varabilmektedir.
Trabzon Havalimanı
Trabzon Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: TZX
Kuruluş Tarihi: 1957
1957 yılından beri Türkiye’de hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı oldukça geniş bir araziye sahiptir. Trabzon Havaalanı’nda 9.710 metrekare alan üzerine kurulmuş olan dış hatlar terminali ve 14.035 metrekare alan üzerine kurulmuş olan iç hatlar terminali olmak üzere toplamda 1.377.244 metrekare üzerine kurulu alan bulunmaktadır. Toplamda 23.745 alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar terminalleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Türkiye’de yer alan havaalanları arasında Trabzon Havaalanı denize paralel tek havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra şehre oldukça yakın olması ile de şehre en yakın havaalanları listesinde bulunmaktadır. Günden güne gelişmekte ve yenilenmekte olan Trabzon Havaalanı yeni bir iç hatlar terminali ve yeni bir otopark ile 2008 yılında hizmet kalitesini yükseltmiştir. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı’ndan birçok uçuş firmasının seferleri Türkiye ve dünyada pek çok noktaya yolcu taşımaktadır.
Tunis - Carthage Havalimanı
Tunis - Carthage Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: TUN
Kuruluş Tarihi: 1937
Bu havalimanının tarihi 1920 yılına dek uzanmaktadır. Aynı zamanda 1920 yılında havalimanının tarihinin deniz uçaklarının kullanımına yönelik bir alanın göl üzerine inşa edilmesi ile başladığını da ifade etmekte yarar vardır. Akabinde 1938 yılında Tunus Kartaca Havalimanı sivil ve tarifeli uçuşlara tamamen ev sahipliği yapmaya başlamıştır. İlk sefer ise Tunus'tan Paris'e icra edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında da bu havalimanı çok önemli olaylara şahitlik etmiştir. üstelik bu olayların süjeleri arasında Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri de yer almaktaydı. Bu havalimanını modern terminal binası ise 1997 yılında hizmete girmiş bulunmaktadır. Tunus ucuz uçak bileti fırsatlarını Biletall.com'dan yakalayan kişiler, gezilerine bu havalimanından başlayacaktır.

U

V

Vaclav Havel Havaalanı
Vaclav Havel Havaalanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: PRG
Kuruluş Tarihi: 1937
1929 yılında yapımına karar verilen havaalanı 1937'de ise hizmete açıldı. Açıldığına Avrupa'daki en büyük havalimanlarından biri olarak gösterilmiştir. Modern yapısı diğer Avrupa havaalanları için de esinlenme kaynağı olmuştur. 1937'de ilk uluslararası uçuş seferi gerçekleştirilmiştir. 2.Dünya Savaşı yıllarında ise havalimanı Alman ordusu tarafından kullanılmıştır. Havaalanı savaş esnasında fazla zarar görmemiştir. 1945 yılına gelindiğinde ise sivil uçuşlar tekrardan başlamıştır. Yeni bir pist inşasına ve havaalanının genişletilmesine karar verilmiştir. 1968 yılında ise yeni bir terminal açılmıştır. Terminalin yolcu kapasitesi yüksektir. 1990 yılından itibaren ise havalimanının yolcu sayısında önemli bir yükseliş gerçekleşmeye başlamıştır. 1997 yılında Güney Terminal de ( Şu anda 3.Terminal) hizmete girmiştir. 1997 yıllarında 3 milyon olan yolcu sayısı 2001'de ikiye katlanmıştır ve sonrasında hep 6 milyonun üzerinde olmuştur. 2005 yılında havaalanı yılda 10 milyon yolcuyu ağırlamaktaydı. 2012 yılında ana pistte revizyonlar gerçekleştirilmiştir ve şimdiki ismini almıştır. 2015 yılında ise park sistemi geliştirilmiştir.
Van Ferit Melen Havalimanı
Van Ferit Melen Havalimanı
5/5
Havalimanı Kodu: VAN
Kuruluş Tarihi: 1943
1943' te hizmete giren havalimanı Van ilimizde önemli bir konumdadır. 2011 senesinde ise uluslararası ulaşıma açılmıştır. Türkiye'de ilk uydu ile iniş sistemi bu Van Ferit Melen Havalimanı'nda 2012 senesinde yapılmıştır.
Vancouver Havalimanı
Vancouver Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: YVR
Kuruluş Tarihi: 1929
1929 senesinde Vancouver şehrinde bulunan çim pist, havacılık işlemlerinde kullanılmak amacıyla yeniden düzenlenmiş ve Vancouver Havalimanı'nın ilk yapılanması bu tarihte başlamıştır. Daha sonra İkinci Dünya Savaşı esnasında orijinal terminalin büyük bir kısmı tamamlanarak federal güçlerin kullanması için Milli Savunma Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı'na kiralanmıştır. Fonların yardımıyla havalimanı büyük oranda günümüzdeki görünümüne kavuşmuştur. Vancouver Havalimanı'ndaki ana terminal binası 1968'de yapılmıştır ve o günden günümüze kadar iç ve dış hat seferlerinin oluşturulacağı terminaller eklenerek genişletilmiştir. Toplamda 3 terminale sahip olan Vancouver Havalimanı'nda iç hatlar, dış hatlar ve güney terminaline yer veriliyor. Türkiye'den Kanada ucuz uçak bileti alarak Vancouver Havalimanı'na dış hatlardan giriş yapabileceksiniz. Biletinizi Biletall.com'daki farklı seçeneklerin bir araya getirildiği aramalarla kolaylıkla bulabilirsiniz.
Varşova Frederic Chopin Havaalanı
Varşova Frederic Chopin Havaalanı
5/5
Havalimanı Kodu: WAW
Kuruluş Tarihi: 1934
Havalimanının açılması ilk olarak 1934 yılında gerçekleşmiştir. Alan 2. Dünya Savaşı'nda hasar görmüştür. 1945 yılından itibaren havaalanı yeniden inşa edilmeye başlanmıştır. 1969 yılına gelindiğinde ise yeni bir terminal açılmıştır. 1970 yılında ise havaalanı 1.000.000 yolcu sayısına ulaşmıştır. Komunist düzenin yıkılmasından 2 yıl sonra Terminal 1 inşa edildi. 2007-2008 yılında da Terminal 2 yapıldı. 2001 yılından itibaren havalimanın ismi Warsaw- Okecie'den Warsaw Frederic Chopin'e dönüştü. 2012 Euro UEFA Futbol şampiyonası için hızlı yenilenmeler gerçekleştirildi. Şu anda havalimanı yıllık ortalama olarak 16.000.000'a yakın yolcuyu ağırlamaktadır.
Viyana Havalimanı
Viyana Havalimanı
4,9/5
Havalimanı Kodu: VIE
Kuruluş Tarihi: 1938
Viyana Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 18 km uzaklıkta bulunur. ülkenin en büyük ve kalabalık terminallerinden bir tanesi olması nedeniyle her yıl binlerce yolcuya hizmet verir. Amerika ve Afrika dışında Viyana Uluslararası Havalimanı ile birlikte dünyanın farklı ülkelerine de seyahat etmek mümkündür. Yapılan araştırmalara göre terminalin yolcu sayısının 2017 yılnda %24.4 oranında artmıştır. 1938 yılında askeri üs olarak kurulan Viyana Uluslar arası Havalimanı, daha sonrasında sivil yolculara hizmet vermeye başlamıştır. 1992 yılında genişletilen terminal, yolcuların konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilmeleri adına tasarlanmıştır.
Vnukovo Havalimanı
Vnukovo Havalimanı
0/5
Havalimanı Kodu: VKO
Kuruluş Tarihi: 1941
Moskova'da bulunan dört uluslararası havalimanından bir tanesi olan Vnukovo Havalimanı, Moskova'nın merkezine 16 kilometre kadar uzaklıktadır. Moskova'nın en eski havalimanı olma özelliği taşıdığı için, Vnukovo Havalimanı'nın tarihi bir değeri vardır. 1941 senesinde askeri havacılık üssü olması adına açılmıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında askeri bir üs olarak kullanılan Vnukovo Havalimanı, savaş bittikten sonra sivil havacılık üssü olmuştur. 1937 senesinde sivil bir hava üssü olduğuna dair onay alan Vnukovo Havalimanı, yolcu taşımacılığı servislerine savaştan sonra başlamıştır. 1956 senesinde ilk yolcu uçuşu yapılmış ve bu tarihten itibaren günümüze kadar yapı sivil havacılığa dair hizmetler gerçekleştirmiştir. 18 milyon yıllık yolcu kapasitesiyle birlikte, Rusya ucuz uçak bileti işlemlerini yaparak Vnukovo Havalimanı'na inebilirsiniz. Biletlerinizi Biletall.com'un güncel bilet fiyat listelerini inceleyerek yılın her zamanında alma şansınız vardır.

Z

Havalimanları İsimleri ve Listesi

Dünyadaki tüm popüler havaalanı isimleri ve havalimanı listesini bulabilir, telefon numarası ve adreslerini inceleyip uçak bileti satın alabilirsiniz.
Havalimanı Adı Adresi Telefon Numarası
Adana Şakirpaşa Havaalanı (ADA) Dumlupınar Mahallesi, 01000 Seyhan/Adana, Türkiye 0 (322) 435 03 80
Adıyaman Havalimanı (ADF) Boztepe/Adıyaman Merkez/Adiyaman, Türkiye 0 (416) 244 22 12
Ağrı Havalimanı (AJI) Ağrı-Van Karayolu 8,5. Km, 04000 Yolluyazı/Ağrı Merkez/Ağrı, Türkiye 0 (472) 216 04 02
Alanya Gazipaşa Havalimanı (GZP) Gazipaşa, 07900 Alanya/Gazipaşa/Antalya 0 (242) 582 71 26
Amasya Merzifon Havaalanı (MZH) Merzifon, 05300 Merzifon/Amasya, Türkiye 0 (358) 535 10 16
Amsterdam Schiphol Havaalanı (AMS) Evert V/D Beekstraat 202, 1118Cp Schiphol, Hollanda +31 (20) 794 08 00
Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) Balıkhisar Mh., Özal Bulvarı, 06970 Akyurt/Ankara, Türkiye 0 (312) 590 40 00
Antalya Havalimanı (AYT) Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali, 7230 Muratpaşa/Antalya, Türkiye 0 (242) 444 74 23
Atatürk Havaalanı (IST) Yeşilköy, Yeşilköy, İstanbul, 34149, Türkiye 0 (212) 463 30 00
Auckland Havalimanı (AKL) Manukau 2150, Auckland Yeni Zelanda +64 (9) 275 07 89
Bahrain Havalimanı (BAH) Rd 2404, Muharraq, Bahreyn +973 800 077 77
Balıkesir Merkez Havalimanı (BZI) Balıkesir Merkez Havaalanı, 10000 Altıeylül/Balıkesir, Türkiye 0 (266) 294 75 10
Batman Havalimanı (BAL) Silvan Yolu Üzeri, Yediyol/Batman Merkez/Batman 0 (488) 218 04 44
Belgrade Nikola Tesla Havalimanı (BEG) Aerodrom Beograd 59, Belgrad 11180, Sırbistan +381 (11) 209 44 44
Berlin Schönefeld Havalimanı (SXF) Flughafen Schönefeld, 12521 Berlin, Almanya +49 (306) 091 11 50
Berlin Tegel Havalimanı (TXL) Zufahrt Zum Flughafen Tegel, 13405 Berlin, Almanya +49 (306) 091 11 50
Bingöl Havalimanı (BGG) 12000 Çeltiksuyu Köyü/Bingöl Merkez/Bingöl 0 (426) 215 00 67
Bole Havalimanı (ADD) Bole Yolu, Addis Ababa, Etiyopya +251 (11) 665 04 00
Bologna Havaalanı (BLQ) Via Triumvirato 84, 40132 Bologna, Italy +39 (51) 647 96 15
Borg El Arab Havalimanı (HBE) İskenderiye 21934, Mısır +20 (3) 463 10 10
Boryspil Uluslararasi Havalimanı (KBP) Boryspil', Kiev Oblastı, Ukrayna, 08307 +380 (44) 393 43 71
Brüksel Havaalanı (BRU) B-1930 Zaventem, Brüksel, Belçika +32 (2) 753 77 53
Bursa Yeni Şehir Havaalanı (YEI) Yolören Mahallesi, Bursa Cd. No:50, 16900 Yenişehir/Bursa, Türkiye 0 (224) 781 81 81
Cape Town Havalimanı (CPT) Cape Town, 7525, Güney Afrika +27 (21) 937 12 00
Cenevre Havaalanı (GVA) Route De L'Aéroport 21, Ch-1218 Grand-Saconnex, İsviçre +41 (22) 717 71 11
Charles de Gaulle Havaalanı (CDG) Paris Charles De Gaulle 95700 Roissy-En-France +33 (1) 703 639 50
Cologne Bonn Havalimanı (CGN) Kennedystraße, 51147 Köln, Almanya +49 (220) 340 40 01
Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı (SCL) Aviador David Fuentes, Pudahuel, Region Metropolitana, Şili +56 (2) 2690 17 52
Çanakkale Havalimanı (CKZ) Barbaros Mh. Şht. Gürol Cd. Pk:17020 Merkez/Çanakkale, Türkiye 0 (286) 213 10 21
Denizli Çardak Havaalanı (DNZ) 20350 Çaltı Köyü/Çardak/Denizli, Türkiye 0 (258) 846 11 39
Diyarbakır Havalimanı (DIY) Ağaçgeçit Mahallesi, Diyarbakır Yeni Hava Limanı, Bağlar/Diyarbakır 0 (412) 233 27 19
Domodedovo Havaalanı (DME) Boulevard 1 Terriritory Havalimanı Domodedevo City,142,015 Moskova +7 (495) 933 366 66
Dubai Havalimanı (DXB) Sivil Havacılık Departmanı, Dubai Uluslararası Havaalanı, Po Box 2525, Dubai, Bae +971 (4) 224 55 55
Dublin Havaalanı (DUB) Swords, County Dublin, İrlanda +353 (1) 814 11 11
Dulles Havaalanı (IAD) Washington Dulles Uluslararası Havaalanı, Washington Dc 20041, Amerika Birleşik Devletleri +1 (703) 572 27 00
Düsseldorf Havalimanı (DUS) Flughafenstrasse 120, Düsseldorf 40474, Almanya +49 (211) 808 42 10
Edinburgh Havalimanı (EDI ) Administration Building, Edinburgh, Eh12 9Dn, Birleşik Krallık +44 (870) 040 00 07
El Prat Havaalanı (BCN) Prat De Llobregat S/N, 08820, İspanya +34 902 404 704
Elazığ Havalimanı (EZS) Yeşilyurt Mahallesi, Elazığ Havaalanı, Havalimanı Caddesi, Akçakiraz Belediyesi/Elazığ Türkiye 0 (424) 255 14 10
Eleftherios Venizelos Havaalanı (ATH) Attiki Odos, Spata Artemida 190 04, Atina, Yunanistan +30 (310) 353 00 00
Erbil Havalimanı (EBL) Erbil, 066, Irak +964 (66) 281 00 00
Erzincan Havalimanı (ERC) Bayrak Mahallesi, Erzincan Havaalanı, 24036 Yoğurtlu Belediyesi Merkez/Erzincan 0 (446) 226 21 06
Erzurum Havalimanı (ERZ) Çiftlik Mahallesi, Kars Erzincan Yolu, 25060 Merkez/Yakutiye/Erzurum 0 (442) 327 28 35
Felix Houphouet Boigny Havaalanı (ABJ) Bp 30 Abidjan 07, Fildişi Sahili +225 217 579 00
Ferenc Liszt Havaalanı (BUD) 1185 Budapest, Nemzetközi Repülőtér, Macaristan +36 (1) 296 70 00
Fiumicino Havaalanı (FCO) Via Dell ‘Aeroporto Di Fiumicino 320 +39 066 59 51
Franz Josef Strauss Havaalanı (MUC) Nordallee 25, 85356, Münih +49 899 75 00
Gardermoen Havaalanı (OSL) Edvard Munchs Veg Gardermoen 2061 +47 915 064 00
Gaziantep Havalimanı (GZT) Sazgın Mahallesi, Gaziantep Havaalanı, 27900 Oğuzeli/Gaziantep 0 (342) 582 11 11
Guangzhou Baiyun Havalimanı (CAN) Baiyun, Guangzhou, Guangdong, Çin +86 20 360 669 93
Guarulhos Havaalanı (GRU) Hélio Smidt, Guarulhos, São Paulo, 07190-100, Breziya +55 (11) 2445 29 45
Hakkari Yüksekova Havalimanı (YKO) Çimenli Mahallesi, 30300 Karlı Köyü Yüksekova/Hakkari 0 (438) 300 33 33
Hamad Havalimanı (DOH) 22550 Doha, Katar +974 4010 66 66
Hamburg Havaalanı (HAM) Flughafenstrasse 1-3, 22335 Hamburg, Almanya +49 405 07 50
Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı (ATL) Jhrc+7W College Park, Georgia, Birleşik Devletler +1 (800) 897 19 10
Hatay Havalimanı (HTY) Paşaköy Mahallesi, Havalimanı Cad. 1/1, 31121 Antakya/Hatay 0 (326) 235 13 00
Helsinki Havalimanı (HEL) 01531 Vantaa, Finlandiya +358 20 708 000
Henri Coanda Havalimanı (OTP) Calea Bucureştilor 224E, Otopeni 075150, Romanya +40 (21) 204 10 00
Hong Kong Havalimanı (HKG ) 1 Sky Plaza Road, Lantau, Hong Kong +86 20 218 188 88
Houari Boumediene Havalimanı (ALG) Dar El Beida, Cezayir, Cezayir +213 2150 91 91
Imam Khomeini Havalimanı (IKA) Tahran Imam Khomeini Uluslararası Havaalanı, Salmanabad, İran +98 021 510 01
Incheon Havaalanı (ICN) 272 Gonghang-Ro, Jung-Gu, Incheon, Güney Kore +82 1577 26 00
Indira Gandhi Havalimanı (DEL) Yeni Delhi 110 037, Hindistan +91 (124) 337 60 00
Islamabad Havalimanı (ISB) Airport Ave, Islamabad Gandhara International Airport, Islamabad, Attock, Punjab, Pakistan +92 (051) 928 03 37
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (ISE) Kükürt Mahallesi, Dörtyol No:39, 32090 Keçiborlu/Isparta 0 (246) 559 20 08
İstanbul Havalimanı (ISL) Tayakadın Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No. 255 34277 Arnavutköy/İstanbul 0 (212) 601 41 00
İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) Dokuz Eylül Mh., 35425 Gaziemir/İzmir 0 (232) 455 00 00
John F Kennedy Havaalanı (JFK) F. Kennedy International Havalimanı, Queens, New York, 11430, Abd +1 (718) 244 44 44
John Paul II Havaalanı (KRK) Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice, Polonya +48 (12) 295 58 00
Jomo Kenyatta Havalimanı (NBO) Havalimanı North Road, Nairoi, Kenya +254 (722) 220 50 61
Kahire Havalimanı (CAI) Al Orouba Street, Heliopolis, Kahire, Mısır +20 (02) 265 50 00
Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) Erkenez Mahallesi, Erkenez Mah. Posta Kod.: Merkez/, 46800 Türkoğlu/Kahramanmaraş 0 (344) 236 53 52
Kars Harakani Havalimanı (KSY) Karacaören Köyü Kars Havaalanı Girişi Pk:36000 Merkez/Kars 0 (474) 213 56 67
Kastamonu Havalimanı (KFS) Türem Mah, Örencik Köyü Havaalanı No:58, 37210 Merkez/Kastamonu 0 (366) 220 02 54
Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR) Ahmet Yasevi Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Blv., 38090 Kocasinan/Kayseri 0 (352) 337 52 44
King Abdulaziz Havalimanı (JED) Medina Road, Jeddah, Suudi Arabistan +966 920 011 233
King Khaled Havalimanı (RUH) King Khalid Uluslararası Havaalanı, Havalimanı Road, Riyadh, Suudi Arabistan +966 (011) 221 10 00
Kingsford Smith Havaalanı (SYD) Sydney Yeni Güney Galler 2020, Avustralya +61 2966 791 11
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı (KCO) Şirintepe, D-100 Karayolu No:100, 41100 İzmit/Kocaeli 0 (262) 375 22 22
Konya Havalimanı (KYA) Büyükkayacık Mahallesi, Vali Ahmet Kayhan Cad., 42250 Selçuklu/Konya 0 (332) 239 13 43
Kopenhag Havaalanı (CPH) Lufthavnsboulevarden 6, Kastrup, 2770, Danimarka +45 323 132 31
Kuala Lumpur Havalimanı (KUL) 64000 Sepang, Selangor, Kuala Lumpur, Malezya +603 877 788 88
Kuveyt Havalimanı (KWI) Kuveyt Uluslararası Havaalanı, Gazali Expressway, Kuwait City, Kuveyt +965 243 198 29
Langenhagen Havalimanı (HAJ) Flughafenstraße 4, 30855 Langenhagen, Almanya +49 511 97 70
Lisbon Portela Havaalanı (LIS) Alameda Das Comunidades Portuguesas, 1700-111 Lisbon, Portekiz +351 (21) 841 35 00
Logan Havalimanı (BOS) 1 Harborside Drive, Boston, 02128, Amerika Birleşik Devletleri +1 (800) 235 64 26
Londra Gatwick Havaalanı (LGW) West Sussex, Rh6 0Np, Birleşik Krallık +44 (844) 892 03 22
Londra Heathrow Havaalanı (LHR) Heathrow Havalimanı, Hounslow, Greater London, Tw6 1Ap, Birleşik Krallık +44 (844) 335 18 01
Londra Stansted Havalimanı (STN) Bassingbourn Rd, Stansted Mountfitchet Cm24 1Qw, İngiltere +44 (844) 335 18 03
Los Angeles Havaalanı (LAX) 1 World Way, Los Angeles, 90045, Amerika Birleşik Devletleri +1 (310) 646 52 52
Lyon-Saint Exupery Havaalanı (LYS) Bp 113, 69125 Lyon, Fransa +33 042 600 70 07
Madrid-Barajas Havaalanı (MAD) Avenida De La Hispanidad, Madrid, 28042, İspanya +34 913 211 000
Malatya Havalimanı (MLX) Aksaray Mahallesi, D.H.M.İ. Malatya Havaalanı, 44600 Merkez/Akçadağ/Malatya 0 (422) 266 00 46
Malpensa Havaalanı (MXP) 21010 Ferno, İtalya +39 022 323 23
Malta Havaalanı (MLA) Vjal L-Avazzjoni, Luqa, Lqa 4000, Malta +356 212 496 00
Manchester Havaalanı (MAN) Manchester M90 1Qx Birleşik Krallık +44 (871) 271 07 11
Marco Polo Havaalanı (VCE) Viale G Galilei 30/1 30173 Tessera- Venedik +39 041 260 61 11
Mardin Havalimanı (MQM) Turgut Özal Mahallesi, Kızıltepe Sanayi Sitesi, 47400 Çınarcık Köyü/Kızıltepe/Mardin 0 (482) 313 34 00
Marseille Provence Havalimanı (MRS ) 13727 Marignane, Fransa +33 82 081 14 14
Melbourne Tullamarine Havaalanı (MEL) Departure Dr, Melbourne Havalimanı Vıc 3045, Avustralya +61 (39) 297 16 00
Miami Havalimanı (MIA) 2100 Nw 42Nd Ave, Miami, Fl 33126, Birleşik Devletler +1 (305) 876 70 00
Ministro Pistarini Havaalanı (EZE) Aut. Richieri S/N, Cp 1802, Buenos Aires, Arjantin +54 115 480 61 11
Mohammed V Havalimanı (CMN) Office National Des Aéroports, Casa-Oasis, Bp 8101 Casablanca, Fas +212 522 539 040
Muğla Dalaman Havalimanı (DLM) Ege Mh., 48770 Dalaman/Muğla, Türkiye 0 (252) 792 55 55
Murtala Muhammed Havalimanı (LOS) Havalimanı Road, Ikeja, Lagos, Nijerya +234 (01) 493 33 85
Muş Havalimanı (MSR) Muş Havalimanı, 49250 Çukurbağ Merkez/Muş 0 (436) 250 00 04
Nantes Atlantique Havalimanı (NTE) 44346 Bouguenais, Fransa +33 892 568 800
Napoli Havalimanı (NAP) Viale F. Ruffo Di Calabria, 80144 Napoli Na, İtalya +39 (081) 789 61 11
Nevşehir Kapadokya Havalimanı (NAV) Tuzköyü Mahallesi, Nevşehir Kapadokya Havaalanı Gülşehir/Nevşehir 0 (384) 421 44 55
Ngurah Rai Havalimanı (DPS) Jl Raya, Denpasar 80361, Bali, Endonezya +62 361 751 011
O R Tambo Havalimanı (JNB) Private Bag X1, O R Tambo Uluslararası Havaalanı, 1627, Güney Afrika +27 (011) 921 69 11
O'HARE HAVALİMANI (ORD) 10000 W O'Hare Avenue , Chicago, Illinois 60666, Amerika Birleşik Devletleri +1 (773) 686 22 00
Ordu – Giresun Havalimanı (OGU) Alibey Adası, 52010 Gülyalı/Ordu 0 (452) 226 28 52
Orio Al Serio Havalimanı (BGY) Via Aeroporto, 13, 24050 Orio Al Serio Bg, İtalya +39 (035) 326 323
Orly Havalimanı (ORY) 94390 Orly, Fransa +33 892 563 950
Pearson Havaalanı (YYZ) 6301 Silver Dart Drive, Mississauga, Toronto, L5P 1B2, Kanada +1 (416) 247 76 78
Pekin Havaalanı (PEK) Shunyi, Pekin, Çin +86 109 61 58
Phuket Havaalanı (HKT) Mai Khao, Thalang District, Phuket 83110, Tayland +66 763 511 66
Porto Havalimanı (OPO) 4470 – 558 Maia, Portekiz +351 22 943 24 00
Pu Dong Havaalanı (PVG) S1 Yingbin Expy, Pudong Xinqu, Shanghai Shi, Çin +86 219 69 90
Pulkovo Havaalanı (LED) 41Za Pulkovskoe Shosse St. Petersburg, 196140 +7 (812) 337 38 22
Queen Alia Havalimanı (AMM) 39158 Amman, Ürdün +962 (6) 445 30 00
Rafic Hariri Havalimanı (BEY) Beyrut, Lübnan +961 (01) 628 000
Rhein-Main Havaalanı (FRA) 60547 Frankfurt Am Main, Almanya +49 (0180) 6372 46 36
Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) Sanayi Mh., 34906 Pendik/Istanbul 0 (216) 588 88 88
Samsun Çarşamba Havalimanı (SZF) Çınarlık Mahallesi, 55506 Çarşamba/Samsun 0 (362) 844 88 30
San Francisco Havaalanı (SFO) Millbrae, San Francisco, Ca 94128, Abd +1 (650) 821 82 11
Seattle-Tacoma Havaalanı (SEA) 17801 International Boulevard, Seattle, Washington, 98158, Abd +1 (206) 787 53 88
Sheremetyevo Havalimanı (SVO) Khimki, Moskova Oblastı, Rusya, 141400 +7 (495) 578 65 65
Siirt Havalimanı (SXZ) Siirt Dilektepe Yolu, 56220 Pınarca Köyü Merkez/Siirt 0 (484) 254 22 02
Sinop Havalimanı (NOP) Akliman Mevkii, Havaaalanı Yolu, 57000 Bostancılı Köyü Merkez/Sinop 0 (368) 271 56 06
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı (VAS) Yazıbaşı Mh, 58000 Yazıbaşı Köyü Merkez/Sivas 0 (346) 224 86 87
Sofya Havalimanı (SOF) Булевард „Христофор Колумб“ 1, 1540 Sofya, Bulgaristan +359 (2) 937 22 11
Stockholm-Arlanda Havaalanı (ARN) 190 45 Stockholm - Arlanda +46 101 091 000
Stuttgart Havalimanı (STR) Flughafenstraße 32, 70629 Stuttgart, Almanya +49 (180) 594 84 44
Suvarnabhumi Havalimanı (BKK) 999 Moo 1 Bangna, Trade Road Km 15 Rachathewa, Bang Phli, Samut Prakan, 10540, Tayland +66 (2) 132 18 88
Şanlıurfa GAP Havalimanı (GNY) Gölgen Mahallesi, Şanlıurfa Diyarbakır Yolu, 63340 Karaköprü/Şanlıurfa 0 (414) 378 11 11
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı (NKT) Mardin-Şırnak Yolu, 73200 Cizre/Şırnak, Türkiye 0 (486) 636 77 00
Tekirdağ Çorlu Havalimanı (TEQ) Seymen Mahallesi, 59850 Önerler Köyü Çorlu/Tekirdağ 0 (282) 682 40 36
Thessaloniki Havalimanı (SKG) Eo Aerodromiou Thessalonikis, Thessaloniki 551 03, Yunanistan +30 (231) 098 50 00
Tokat Havalimanı (TJK) Büyükbağlar Köyü D180 Pk:60000 Merkez/Tokat 0 (356) 238 72 82
Tokyo Narita Havaalanı (NRT) Japonya, 〒282-0004 Chiba Prefecture, Narita, Furugome, 1-1 +81 476 348 000
Toulouse–Blagnac Havalimanı (TLS) 31703 Blagnac, Fransa +33 825 380 000
Trabzon Havalimanı (TZX) Konaklar Mh., Konaklar, 61010 Merkez/Trabzon, Türkiye 0 (462) 328 09 40
Tunis - Carthage Havalimanı (TUN) 1080 Tunis Cedex Tunis,Tunus +216 717 540 00
Uşak Havalimanı (USQ) İkisaray Mah., 64000 Merkez/Uşak 0 (276) 253 38 54
Vaclav Havel Havaalanı (PRG) K Letisti 6/1019 16008 Prague 6 +420 220 111 888
Van Ferit Melen Havalimanı (VAN) Eminpaşa Mahallesi, Havaalani Yolu No:31, 65040 Edremit/Van 0 (432) 227 00 01
Vancouver Havalimanı (YVR) 3211 Grant Mcconachie Way, Richmond, Bc V7B 0A4, Kanada +1 (604) 207 70 77
Varşova Frederic Chopin Havaalanı (WAW) K Letisti 6/1019 16008 Prague 6 +48 022 650 42 20
Viyana Havalimanı (VIE) Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Avusturya +43 170 072 22 33
Vnukovo Havalimanı (VKO) Vnukovo, Moscow Oblast, Rusya +7 (495) 937 55 55
Zonguldak Çaycuma Havalimanı (ONQ) Saltukova Yolu, 67970 Hacılar Köyü/Çaycuma/Zonguldak 0 (372) 618 24 57
Zürih - Kloten Havalimanı (ZRH) Zürich-Flughafen, Zürih, 8058, İsviçre +41 (43) 816 22 11

Havaalanları Hakkında Yolcularımızın Yorumları

Kingsford Smith Havaalanı
Bu kadar uzun yolculuktan sonra havalimanında dinlenmek otel gibi geldi.
Changi Havaalanı
Küçük ülke büyük havalimanı ve rahatlık
Seychelles Havaalanı
O kadar çok mu ada sayısı acaba?
Incheon Havaalanı
Korelileri severim. Onların da bizi sevdiklerini biliyorum. Görelim bakalım.
Pu Dong Havaalanı
Çin'den dünyanın malı alınıyor.
Phuket Havaalanı
Uzun ama bir o kadar eğlenceli geçti
Perth Havaalanı
İsmi ilginç ama hizmeti iyi havalimanı
Pekin Havaalanı
İş görüşmesi için 3-5 gün kalacağız.
Kansai Havaalanı
Burada başka havalimanı var mıydı acaba?
Chhatrapati Shivaji Havaalanı
Bedava internet olsayı tadından yenmezdi:)
Melbourne Tullamarine Havaalanı
Her şey harikaydı teşekkürler.
Ninoy Aquino Havaalanı
Çok güzel bir ülke harika.
Ibrahim Nasir Havalimanı
Lüks otele gideceksiniz ama lüks havalimanı beklemeyin.
Kuala Lumpur Havalimanı
Lüks ve ihtişam yakışmış
Quaid-E-Azam Havalimanı
Pakistan'a pek yakışmamış bir havaalanı
2
2485
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

19.05.2019 15:55:08

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=85761
/
85761