-

Ara

Popüler Havalimanları

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: IST
Kuruluş Tarihi: 2018
Tamamlanan ilk etabın yıllık yolcu kapasitesi: 80 milyon Tamamı bitirildiğinde yıllık yolcu kapasitesi: 150 milyon Toplam ihale bedeli: 22,152 milyar Euro Atatürk Havalimanı ile kuş uçuşu uzaklık: 35 km Tam kapasitede toplam pist sayısı: 6 adet bağımsız pist Apronun uçak kapasitesi: 500 uçak Kapladığı toplam alan: 77 Kilometrekare 17 katlı ve 90 metre yüksekliğinde olan hava kontrol kulesi, lale figürlü tasarımı ile 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü kazandı. Havalimanından uçuş gerçekleştirmesi beklenen havayolu firması sayısı: 250 1,3 milyon metrekarelik alana kurulan ana terminal binası, dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminal binası olma özelliğine sahip. Tamamının hizmete girmesinin beklendiği tarih: 29 Ekim 2023 Havalimanından yapılan ilk uçuş: Türk Hava Yolları’nın 31 Ekim 2018 tarihinde saat 11.10’da gerçekleştirdiği TK2124 kodlu Ankara Esenboğa Havalimanı seferi.
Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: SAW
Kuruluş Tarihi: 2001
2001 yılında İstanbul’un Pendik ilçesi sınırları içerisinde hizmete açılmış olan Sabiha Gökçen Havaalanı ismini dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve aynı zamanda da Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almaktadır. İstanbul Havaalanı’ndan sonra ülkenin en işlek ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı bu anlamda uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan bir havaalanı olma özelliği göstermektedir. Yıl içerisinde göstermiş olduğu faaliyetler ile milyonlar insan ve kargonun ulaşmasına olanak tanıyan havaalanı oldukça modern şartlara sahip olan ve bu modern şartlar ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Birçok firma tarafından düzenlenen seferler ile iç hat ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan Sabiha Gökçen Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olup sahip olduğu pist ile Türkiye’de Airbus A380’in iniş yapabileceği tek pist olma özelliğine sahiptir. Oldukça geniş bir uçuş ağına sahip olan Sabiha Gökçen Havaalanı 2015 yılında toplamda 28.108.738 yolcuya hizmet vermiştir.
Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: AYT
Kuruluş Tarihi: 1960
Kentin ismini almış olan Antalya Havalimanı, şehrin 13 km kadar doğusunda yer almaktadır. Antalya'nın bir turizm bölgesi olmasından dolayı Antalya Havalimanı'na özellikle yaz dönemlerinde yurtiçi ve yurtdışı oldukça fazla sayıda sefer düzenlenmektedir. 1998 yılında hizmete giren havalimanı 2015 yılı istatistiklerine göre yolcu sayısı bakımından Türkiye'nin 3, Avrupa'nın ise 14. en büyük havalimanıdır. Ayrıca Antalya Havalimanı, 2011 yılında "10-25 milyon yolcu" kategorisinde Avrupa'nın En İyi Havalimanı seçilmiştir.
Trabzon Havalimanı

Trabzon Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: TZX
Kuruluş Tarihi: 1957
1957 yılından beri Türkiye’de hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı oldukça geniş bir araziye sahiptir. Trabzon Havaalanı’nda 9.710 metrekare alan üzerine kurulmuş olan dış hatlar terminali ve 14.035 metrekare alan üzerine kurulmuş olan iç hatlar terminali olmak üzere toplamda 1.377.244 metrekare üzerine kurulu alan bulunmaktadır. Toplamda 23.745 alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar terminalleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı yıllık 3.5 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Türkiye’de yer alan havaalanları arasında Trabzon Havaalanı denize paralel tek havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra şehre oldukça yakın olması ile de şehre en yakın havaalanları listesinde bulunmaktadır. Günden güne gelişmekte ve yenilenmekte olan Trabzon Havaalanı yeni bir iç hatlar terminali ve yeni bir otopark ile 2008 yılında hizmet kalitesini yükseltmiştir. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Trabzon Havaalanı’ndan birçok uçuş firmasının seferleri Türkiye ve dünyada pek çok noktaya yolcu taşımaktadır.
Gaziantep Havalimanı

Gaziantep Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: GZT
Kuruluş Tarihi: 1976
1976 yılında hizmete açılan Gaziantep Havaalanı seneler içerisinde gelişme göstererek 1993 yılında yurt dışı seferler düzenlemeye başlamış ve böylelikle hem iç hatlar hem de dış hatlar ile yolcu taşımacılığı yapmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olmuştur. Bu süreçten sonra da gelişme konusunda hız kesmeden yenilikler yapmaya devam eden Gaziantep Havaalanı 2006 yılında hizmete soktuğu yeni iç – dış hatlar terminali ile senelik 4 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet kalitesi belgelendirilmiş olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olan Gaziantep Havaalanı gelişme göstermeye devam ederek gelecek yıllarda çok daha iyi hizmet kalitesine ulaşarak hizmet vermeye devam edecektir. Havaalanı içerisinde yer alan 400 araç kapasiteli bir otopark da yolcu ve yolcu karşılayacak kimselerin hizmetine sunularak havaalanı ve etrafında karışıklıklar olmasının önüne geçilmiştir. İçerisinde yolcuların vakit geçirebileceği alanlar da bulunduran Gaziantep Havaalanı bulunduğu bölgede oldukça büyük öneme sahip olarak 7/24 seferler düzenlemekte ve bu seferler ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olarak bilinmektedir.
Konya Havalimanı

Konya Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: KYA
Kuruluş Tarihi: 2000
Konya Havaalanı sivil hava trafiğine 2000 yılında açılmış olup günümüzde hala faaliyet göstermeye devam etmektedir. Sivil havayolu ulaşımı 3. Ana Jet Üst Komutanlığı’na ait askeri havaalanına ilave edilmiş olan sivil tesisler ile sağlanmaktadır. Toplamda 196 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan Konya Havaalanı 2001 yılından itibaren dış havayolu trafiğine açılmış olup günümüzde hala dış hatlar yolcu taşımacılığı hizmeti vermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde toplamda 23.650 metrekarelik terminal binası alanı bulunmakta olup bu alanda yolculara hizmet sunulmaktadır. Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde VIP salon ve 520 araç kapasiteli bir otopark da bulunmaktadır. Yolcularına kaliteli hizmet sunmak amacı ile geliştirilmekte olan Konya Havaalanı oldukça modern bir havaalanı olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra dış hat seferleri ile de önemli bir konumda yer almaktadır.
Diyarbakır Havalimanı

Diyarbakır Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: DIY
Kuruluş Tarihi: 1952
1952 yılında hizmete sokulan Diyarbakır Kaplaner Havaalanı kurulduğu günden bu yana yolcularına hava yolu hizmeti sunmakta olan doğuda bulunan önemli havaalanlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Yürürlükte bulunan yaz tarifesine bağlı olarak havaalanı 7/24 seferler düzenleyerek hizmet vermektedir. Hem iç hem de dış hatlar seferleri düzenlemekte olan Kaplaner Havaalanı bu özelliği ile de önemli bir yere sahip olup yolcuların hem ülke içi hem de yurt dışı ile bağlantılarını sağlamakta olan önemli bir havaalanıdır. Kaplaner Havaalanı hem sivil hem de askeri kategoride yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Şehre nispeten yakın bir havaalanı olan Kaplaner Havaalanı şehir merkezine 10 km uzaklıkta bir mesafede konumlanmış olup ulaşım konusunda sıkıntılar yaşanmamaktadır. 2008 yılından sonra ILS kullanılmaya başlanması ile beraber düşük görüş şartlarından kaynaklanan sefer iptalleri büyük ölçüde azaltılarak yolculara neredeyse sıkıntısız bir tarife ile uçuş hizmeti sunulmaya başlanmıştır. Birçok havayolu şirketinin düzenlemiş olduğu seferler ile Diyarbakır Kaplaner Havaalanı’ndan pek çok noktaya seferler düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ADB
Kuruluş Tarihi: 1987
1987 yılında hizmete başlamış olan Adnan Menderes Havaalanı, İzmir sınırları içerisinde bulunarak uluslararası anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Düzenlenen seferler ile yurt içi ve yurt dışı pek çok noktaya ulaşım sağlamakta olan İzmir Adnan Menderes Havaalanı sivil kategoride değerlendirilmekte olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Ülkenin önemli bir noktasında yer alan İzmir Adnan Menderes Havaalanı Ege Bölgesi’nin geneli için büyük önem taşımakta ve sunmuş olduğu geniş ulaşım ağı ile hava yolu ulaşımı konusunda büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük dört havaalanından bir tanesi olma özelliğine de sahiptir. Büyük olmasının yanı sıra sunmuş olduğu ulaşım hizmetleri ile de Türkiye’nin en işlek dördüncü havaalanı olma özelliğine de sahiptir.

Türkiye Havalimanları

Adana Şakirpaşa Havaalanı

Adana Şakirpaşa Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ADA
Kuruluş Tarihi: 1937
Adana Şakirpaşa Havaalanı 1937 yılında kurulmuş olan ve hala Adana ilinde hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. Hizmet vermekte olan en eski havaalanı olarak bilinen Şakirpaşa Havaalanı şehir merkezine yakın olması ve sıcak ve samimi ortamı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan bir havaalanıdır.
Adıyaman Havalimanı

Adıyaman Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ADF
Kuruluş Tarihi: 1998
Adıyaman Havalimanı 1998 yılında hizmete açılmıştır ve o günden bu yana Adıyaman merkezli uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Adıyaman Havalimanı'ndan İstanbul'a 14, Ankara'ya da 14 olmak üzere haftada 28 sefer düzenlenmektedir. Adıyaman Havalimanı'nın yıllık yolcu kapasitesi 1 milyondur. Kahta yolu üzerinde yer alan havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 27 km olup, şehir merkezi ve havalimanı arasında düzenli olarak seferler düzenleyen servisler bulunmaktadır.
Ağrı Havalimanı

Ağrı Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: AJI
Kuruluş Tarihi: 1997
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı 2012 yılında hizmete açılmıştır. Ağrı uçak bileti alarak geldiğiniz havalimanı, kent merkezine 2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Araçlarla şehir merkezine yaklaşık 5 dakikada ulaşabileceğiniz Ağrı Havalimanı'nda iç ve dış hatlar olmak üzere 2 terminal bulunmaktadır.
Alanya Gazipaşa Havalimanı

Alanya Gazipaşa Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: GZP
Kuruluş Tarihi: 2009
1991 yılında temeli atılan Alanya - Gazipaşa Havalimanı 1999 yılında tamamlanmasına rağmen o dönemde iktidarın değişmesi sebebiyle 2009 yılına kadar atıl halde beklemeye bırakılmıştır. 2009 yılında tekrardan ihale edilen havalimanı aynı yıl içerisinde hizmete girmiştir. 105 araçlık otoparka sahip olan havalimanı Alanya merkezine 45 kilometre mesafede bulunmaktadır. Havalimanının bir diğer özelliği ise 2013 yılında yapılan pist genişletme çalışmaları kapsamında havalimanı yakınından geçen karayolu için 204 metre alt geçit yapılmıştır. Yerin altına alınan karayolunun üzerinden ise pist geçmektedir. Bu sayede altından karayolu geçen Türkiye'nin ilk ve tek havalimanı olmuştur.
Amasya Merzifon Havaalanı

Amasya Merzifon Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: MZH
Kuruluş Tarihi: 2008
Amasya'ya havayolu ile ulaşımı sağlayabilmek için Amasya Merzifon Havalimanı 2008 yılında inşa edilerek hizmete açılmıştır. Dış hatlar terminalinin bulunmadığı havalimanından sadece iç hatlar uçuşları yapılabilmektedir. Amasya Merzifon Havalimanı, sınırları içerisinde bulunduğu Merzifon ilçesine 6 km, Amasya şehir merkezine ise 45 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Balıkesir Merkez Havalimanı

Balıkesir Merkez Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BZI
Kuruluş Tarihi: 1998
Balıkesir uçak bileti alarak kente gelenlere hizmet vermekte olan Balıkesir Merkez Havaalanı yapımı tamamlandıktan sonra 1998 yılında faaliyete girmiştir. 3 sene hizmet verdikten sonra Balıkesir Havaalanı sivil uçuşlara kapatılmıştır. Geçen süre içerisinde askeri anlamda kullanılmaya devam edilen Balıkesir Havaalanı 2007 yılında yeniden faaliyet göstermeye başlamıştır. Yalnızca yurtiçi uçuşlar için hizmet vermekte olan Balıkesir Havaalanı hem askeri hem de sivil anlamda hizmet vermekte olan bir havaalanı olarak ayakta kalmaya devam etmektedir. 2001 yılında sivil uçuşlara kapatılarak yalnızca askeri hizmet vermiş olan Balıkesir Havaalanı 2007 yılında yeniden sivil uçuşlar ile hizmet vermeye başladıktan sonra yalnızca Ankara – Balıkesir arası seferler düzenlemektedir. Havaalanından yalnızca Ankara’ya sefer düzenlenmekte ve bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir.
Batman Havalimanı

Batman Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BAL
Kuruluş Tarihi: 1998
1998 yılında hizmete girmiş olan Batman Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 7 kilometredir. Bünyesinde bir adet iç hatlar terminal binası, bir adet VIP hizmet binası, itfaiye binası, apron ve 350 araçlık bir otopark bulunmaktadır. Havalimanı 2010 yılından beri Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.
Bingöl Havalimanı

Bingöl Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BGG
Kuruluş Tarihi: 2013
Bingöl il merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan havalimanı 2013 yılında inşa edilerek hizmete girmiştir. Sadece yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanında dolayısı ile tek bir terminal binası bulunmaktadır. Hizmete alındığı günden bu yana Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilmektedir.
Bursa Yenişehir Havaalanı

Bursa Yenişehir Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: YEI
Kuruluş Tarihi: 2000
İlk olarak 1944 yılında bir askeri üs olarak inşa edilen havalimanının, Bursa'da o dönem mevcut olan Yunuseli Havalimanı'nın yetersiz kalması sebebiyle, 1995 yılında sivil trafiğe açılması için çalışmalara başlanmıştır. Ek olarak yapılan pistler, taksi yolları, apron, kargo binası, modern teçhizatlar gibi geliştirmelerden sonra 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girmiştir. 
Çanakkale Havalimanı

Çanakkale Havalimanı

4,7/5
Havalimanı Kodu: CKZ
Kuruluş Tarihi: 1995
Çanakkale Havaalanı Çanakkale’ de bulunan tek havaalanıdır. Hem askeri hem de sivil bir alan olmasıyla dikkat çekmektedir. 1995 yılında hizmete açılmıştır ve hem iç hatlarda hem de dış hatlarda olmak üzere uluslararası olarak hizmet vermektedir. 2008 yılında yeni bir terminal oluşturulmuş ve havaalanının geliştirilmesi bir de Apron eklenmiştir. Terminal binası 1200 kilometre kare olarak dikkat çekmektedir. Çanakkale şehir merkezine 5 kilometrelik bir uzaklık söz konusudur. Otoparkı 50 araç alabilmektedir ve Rent A Car hizmeti düşünenler için böyle bir hizmet de sunulmaktadır. Otobüs, taksi ve minibüsle havaalanına da ulaşmanız mümkündür. Çanakkale Havalimanı 24 saate açık uçuş yapmaktadır. Ancak gün içerisinde mesai saatleri ise 08:30-17.00 olarak dikkat çekmektedir. Aynı zamanda yolcu bilgilendirme hizmetinden faydalanabilir ve uçuş sırasına yapılması gerekenler listesi ve havaalanı kurallarını da takip edebilirsiniz. Çanakkale Havaalanı, merkez yakınında olduğu için alışveriş yapmak isteyen kişiler Kipa Avm, Carrefour Sa Express gibi marketlere gidebilirler. Aynı zamanda havaalanının turizm danışma hizmeti de bulunmaktadır. Havaalanında 60 ton su kapasitesi bulunan, yangın çıkma ihtimaline karşılık olarak bekletilen bir de havuzu bulunmaktadır.
Denizli Çardak Havaalanı

Denizli Çardak Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: DNZ
Kuruluş Tarihi: 1991
Çardak Havaalanı Denizli şehrinde yer alan hem sivil nitelikli hem de askeri nitelikli bir havaalanı olarak dikkat çekmektedir. İlk olarak 1991 yılında hizmet vermeye başlandığı bilinmektedir. İlk başlarda küçük bir terminal alana sahip olan bu havaalanı daha sonra büyütülmüş ve hizmete de aktif hale getirilmiştir. 2008 yılında da hizmet vermesi için açılışı yapılmıştır. Terminal alanın büyüklüğü 18.739 kilometre kare olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Çardak Havaalanı sadece iç hatlara yolcu taşımakla kalmaz, aynı zamanda dış hatlara da yolcu taşımaktadır. Havaalanında VİP hizmeti bulunmaktadır. Yolcuların yararlanması ve rahata vakit geçirmeleri için kafe ve restoran hizmeti de ayrıca bulunmaktadır. Havaalanı DHMI tarafından işletilmektedir. 08.30-17.00 saatleri arasında mesai yapmakta olan havaalanı firması uçuş hizmetleri için 24 saat açıktır. Turkish Airlines, Anadolu Jet ve Pegasus gibi büyük firmalarla çalışmakta olan firma düzenli olarak seferler yapmaktadır. Havaalanında iç hatlar ve dış hatlar terminalinin yanı sıra bir de genel havacılık terminali bulunmaktadır. Havaalanı elektronik sistemler vasıtasıyla korunmakta ve sürekli olarak da denetlenmektedir. Böylelikle uçuş sırasında güvenlikle ilgili bir problem oluşması engellenmektedir.
Erzincan Havalimanı

Erzincan Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ERC
Kuruluş Tarihi: 1988
1988 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erzincan Havaalanı günümüzde sivil ve askeri hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olup DHMİ tarafından işletilmektedir. Kurulduğu günden bu yana yenilenmeye ve gelişmeye devam eden Erzincan Havaalanı günümüzde hava trafiğine sahip bir havaalanı olarak hizmet vermesinin yanı sıra eğitim amaçlı da kullanılmakta olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Erzincan Havaalanı’nın yıllık yolcu kapasitesi 3.250.000 olup bu yolculara hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet sunulmaktadır. Havaalanı kurulduğu günden beri göstermiş olduğu gelişim ile günümüzde modern şartlarda hizmet vermekte olan ve yüksek donanımlar ile kaliteli hizmet sunan bir havaalanı olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açılmış alanların nizami ve modern oluşu ile de Erzincan Havaalanı oldukça modern bir yapıya sahip olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.
Hakkari Yüksekova Havalimanı

Hakkari Yüksekova Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: YKO
Kuruluş Tarihi: 2015
2015 yılında hizmete giren Hakkari Yüksekova Havaalanı, Yüksekova sınırları içerisinde yer aldığından dolayı bu isimle anılmaktadır. Açılış tarihi 2013 olarak hesaplansa da 2 yıl gecikme ile 2015 yılında hava trafiğine açılmıştır. Hakkari Yüksekova Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenlemekte olan sivil kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bölgede yaşanan çatışmalardan dolayı önlem almak amacı ile 2015 yılının ağustos ayında hava trafiğine kapatılan Hakkari Yüksekova Havaalanı, 2016 yılının temmuz ayında yeniden hava trafiğine açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca yaşanan çatışmaların ciddiyeti göz önünde bulundurularak havaalanı çevresi güvenlik önlemleri alınması kapsamında güvenliği sağlamak adına 2,5 metrelik beton duvarlar ile çevrilmiştir. Günümüzde Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarına ait uçaklar ile düzenlenen seferler ile hizmet vermeye devam etmektedir. Bu seferler ile düzenli olarak Ankara ve İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirilerek yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Hakkari Yüksekova Havaalanı’na gerçekleştirilen uçuşun 2 saat 15 dakika sürmesi sebebi ile bu uçuşlar ülkenin en uzun iç hat uçuşu olarak bilinmektedir.
Hopa Havalimanı

Hopa Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: XHQ
Kuruluş Tarihi: 2007
Artvin'de havalimanı bulunmamaktadır. Gürcistan'ın Batum kentinde yer alan Hopa (Batum) Havalimanı Türkiye ile birlikte hava yolu ulaşımı için kullanılıyor. Artvin şehir merkezi, Hopa (Batum) Havalimanı'na 101 km, Türkiye sınır kapısına 10 km uzaklıkta yer alıyor. Resmi adı Alexander Kartveli olan Hopa (Batum) Uluslararası Havalimanı, Gürcistan’da aktif olarak hizmet vermektedir. Hopa (Batum) Uluslararası Havalimanı kurulduğu 2007 yılından beri Tav Havalimanları tarafından işletilmektedir. Gürcistan ve Türkiye arasında imzalanan özel bir anlaşma sayesinde bölgede bir ilki gerçekleştiren havalimanı, Batum ve Hopa (Artvin) bölgelerine ortak olarak hizmet vermektedir. Yani havalimanı bulunmayan Hopa’ya uçmak için bilet aldığınızda uçak Hopa (Batum) Havaalanına inmektedir. Batum’dan servislerle ücretsiz olarak Hopa’da bulunan terminale ulaştırılıyorsunuz. Artan yolcu trafiğine rağmen daha hızlı hizmet vermeye başlayan Hopa (Batum )Havalimanı, yeni pisti ve terminal binaları ve modern tasarımı ile yolculara kaliteli bir hizmet sunuyor.
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: ISE
Kuruluş Tarihi: 1997
Isparta Süleyman Demirel Havaalanı 1997 yılında hava trafiğine başlayarak hizmet vermeye başlamış olan bir havaalanı olarak günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı Isparta ve Burdur il merkezleri arasında Keçiborlu ve Dinar ilçeleri ortasında bir konuma sahiptir. Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bir mesafeye sahip olan Süleyman Demirel Havaalanı nispeten uzak konumlanmış havaalanları arasında yer almaktadır. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Süleyman Demirel Havaalanı uluslararası nitelik taşımakta olan sivil bir havaalanı olup 5400 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar ortak terminali ile hizmet vermektedir. Süleyman Demirel Havaalanı yıllık 600 bin yolcu kapasitesine sahip olarak hizmet vermektedir. Süleyman Demirel Havaalanı zaman zaman farklı okullardan tarafından yoğun bir biçimde pilotaj eğitimi için kullanılmaktadır. Önümüzdeki yıllarda ise Ankara Etimesgut’ta bulunan Kara Havacılık Okulu’nun Isparta’ya taşınması ve havaalanının askeri ve sivil ortak kullanımına açılarak hizmet vermeye devam etmesi planlanmaktadır.
Kahramanmaraş Havalimanı

Kahramanmaraş Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: KCM
Kuruluş Tarihi: 1996
1994 yılında temelleri atılan Kahramanmaraş Havaalanı yapımının tamamlanması ile 1996 yılında hizmet vermeye başlamış olup günümüzde hala hizmet faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Toplamda 1350 metrekarelik alan üzerinde konumlandırılmış olan terminal binasının 540 metrekarelik alanı yolcuların kullanımına açık olup yolculara kaliteli hizmet verebilmek adına çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir. Sivil kategoride hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı yalnızca iç hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Yolcu taşımacılığı konusunda kaliteli hizmet verebilmek amacı ile yenilenmeye devam eden Kahramanmaraş Havaalanı yıl içerisinde ortalama 228.689 yolcuya hizmet vermekte olan önemli bir havaalanıdır. Yalnızca Kahramanmaraş değil komşu illere de hava yolu ulaşımı için hizmet vermekte olan Kahramanmaraş Havaalanı bu yönü ile de önem kazanmakta ve bölgede ayrı bir yere sahip olmaktadır. Şehir merkezine yakınlığı da havaalanını Türkiye’de şehir merkezlerine en yakın havaalanları listesine sokmayı başarmış olan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kars Harakani Havalimanı

Kars Harakani Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: KSY
Kuruluş Tarihi: 1988
Kars Harakani Havaalanı 1988 yılında Kars’ta hizmete açılmış olan sivil havaalanıdır. Kurulduğunda ismi Kars Havaalanı iken daha sonra 2015 yılında ismi Kars Harakani Havaalanı olarak değiştirilmiştir. Kurulduğu günden bu yana iç hatlar ile hizmet vermekte olan Harakani Havaalanı 1993 yılında tarifesiz dış hat seferlerine başlayıp 1995 yılında bugün hala kullanılmakta olan 2800 metrekarelik alana sahip olan terminal binası yapılmıştır. Kars Harakani Havaalanı yalnızca Kars ili için değil aynı zamanda Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan birçok şehir için büyük önem taşımaktadır. Havaalanı yalnızca Kars ve ilçeleri tarafından değil aynı zamanda Ağrı, Artvin ve Ardahan şehirlerine de hizmet vermektedir. Hizmet ağının genişliği ile bu havaalanı büyük bir öneme sahip olup onlarca insanın yolculuk yapmasına olanak tanıyan önemli bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.
Kastamonu Havalimanı

Kastamonu Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: KFS
Kuruluş Tarihi: 1959
1959 yılında hazırlanan bir uçak iniş alanı ile hizmete başlayan Kastamonu yalnızca İstanbul – Kastamonu seferleri ile hizmet verdikten sonra yolcu yetersizliğinden dolayı kapatılmıştır. Daha sonra her ile bir havaalanı projesi kapsamında 1990 yılında tekrar gündeme gelmiş ve revizyon kapsamında 1994 yılında yeniden açılmıştır. Daha sonra yeniden kullanılmamaya başlanan havaalanı tekrar kapatılarak uzun yıllar kapalı kaldıktan sonra 2010 yılında yeniden açılma durumu söz konusu oldu. Öncelikle askeri ve eğitim amaçlı olarak kullanılması düşünüldükten sonra daha sonra sivil uçuşlar ile kullanımı gündeme gelmiştir. Uzun bir tadilat ve bakım döneminin ardından 2013 yılının Temmuz ayında hizmete girmiş olan havaalanı günümüzde Kastamonu’da hizmet vermeye devam etmektedir. Günümüzde Türk Hava Yolları ve Pegasus’un düzenlemiş olduğu seferler ile İstanbul – Kastamonu ulaşımı sağlanmakta ve yolculara hizmet sunulmaktadır.
Kayseri Erkilet Havalimanı

Kayseri Erkilet Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ASR
Kuruluş Tarihi: 1998
Erkilet Havaalanı Kayseri ilinde hizmet vermekte olan sivil ve askeri kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Kayseri Erkilet Havalimanı ilk olarak askeri eğitim ve nakliye uçuşları için 1950’li yıllarda faliyete açılmıştır. 1971 yılında 12. Hava Ulaştırma ana Üs Komutanlığı adını almıştır. 1980’li yıllarda sivil taşımacılığa açılan Kayseri Erkilet Havaalanı 1998 yılına kadar askeri personellerce yönetilmiştir. 1998 yılında tamamen sivilleşen Kayseri Erkilet Havaalanı’nın ilk terminal binası 1994‘te yapılmıştır. 2000 yılında dış hat seferlerine başlanmıştır. Kayseri Erkilet Havaalanından 2017 yılında alınan verilere göre yılda ortalama 2 milyon 147 bin yolcu havaalanını kullanmaktadır. İç hatlar ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Erkilet Havaalanı aynı zamanda oldukça yoğun bir kargo trafiğine de sahip olarak hizmet vermektedir. Corendon Airlines, Pegasus, Germania Fluggesellschaft, Türk Hava Yolları, Free Bird Hava Yolları, Sun Express ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan pek çok noktaya uçuşlar düzenlenerek hizmet ve ulaşım sağlanmaktadır. Bulunduğu bölge içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan havaalanı kargo taşımacılığı, yolcu taşımacılığı ve askeri anlamda oldukça önemli bir konuma sahip olarak hizmet vermektedir. Erkilet Havaalanı Boeing 747 tarzı büyük uçakları da ağırlayabilecek olan bir kapasiteye sahip olması ile oldukça donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: KCO
Kuruluş Tarihi: 2011
Cengiz Topel Havalimanı’nın yapımına 1994 yılında başlanmıştır. 1999 yılında havaalanı inşaatı tamamlanmış olmasına karşın bu yılda gerçekleşmiş olan 17 Ağustos depremi sebebi ile pist, apron ve terminallerde oluşan hasarlardan dolayı açılışı yapılamamıştır. Bu hasar havaalanı açılışında 11 yıllık bir gecikme yaşanmasına sebebiyet vermiştir. Depremden sonra lojistik ve dağıtım amaçlı kullanılmakta olan havaalanı eksiklikleri 11 yıl içerisinde tamamlanmıştır. 2011 yılında tekrar yapılan bir ihale ile havaalanının eksikleri tam anlamı ile tamamlanmış olup ilk seferini bu sene içerisinde Kocaeli – Trabzon arasında gerçekleştirilen sefer ile yapmıştır. Bu uçuşun ardından Cengiz Topel Havalimanı sivil kullanıma açılmış olup günümüzde hizmet vermeye devam etmektedir. 2016 yılında ilk kez Umre kafilesi için Türk Hava Yolları tarafından Medine seferi düzenlenmiş olup bu anlamda da hizmet vermeye devam etmektedir.
Malatya Havalimanı

Malatya Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: MLX
Kuruluş Tarihi: 1941
Malatya Havalimanı Türkiye’de hizmet vermek amacı ile inşa edilmiş ilk havaalanlarından bir tanesi olarak 1941 yılında kurulmuştur. Kurulduğunda Battalgazi’de yer alan havaalanı daha sonra 1984 yılında bugünkü konumuna taşınmıştır. Malatya Havaalanı yıllık 100 bin dış hatlar ve 900 bin iç hatlar olmak üzere toplamda 1 milyon yolcu kapasitesine sahip olan hem dış hatlar hem de iç hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan önemli havaalanlarımızdan bir tanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Sivil ve askeri özellik taşımakta olan havaalanı DHMİ ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından ortak olarak kullanılmakta ve işletilmektedir. Malatya Havaalanı bulunduğu konum itibari ile oldukça önemli bir yere sahip olup komşu iller için de hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Bu yoğun yolcu trafiğine daha iyi hizmet sunabilmek amacı ile pist yenilenerek uluslararası standartlara uygun olarak yeniden yapılmıştır. 2010 yılında hizmete giren bu pist daha önceleri yıllık 300 bin kişi olan yolcu sayısını 1 milyona taşımıştır.
Mardin Havalimanı

Mardin Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: MQM
Kuruluş Tarihi: 1999
1999 yılında hava yolu taşımacılığı hizmeti vermeye başlamış olan Mardin Havaalanı şehir merkezine 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Havaalanında dış hatlar terminali yer almasına rağmen yalnızca iç hatlar seferleri düzenlenmekte ve yalnızca yurtiçi hizmet verilmektedir. 2011 yılında tadilat ve bakım sebebi ile bir süreliğine hava trafiğine kapatılan Mardin Havaalanı 2014 yılında bakım ve tadilat işlemleri tamamlanarak yeniden hava trafiğine açılmıştır. Günümüzde hala hava trafiğine açık şekilde hizmet vermekte olan Mardin Havaalanı için geliştirme ve yenileme projeleri mevcut bulunup gelecek yıllar içerisinde uygulamaya konulması düşünülmektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus, İzair ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile Mardin’den İzmir, Ankara ve İstanbul seferleri düzenlenerek yolculara hizmet sunulmaktadır. Senelik ortalama 298.754 yolcuya hizmet vermekte olan Mardin Havaalanı yenilikler ile zamanla bu sayının artacağını düşünmekte ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile yenilik projeleri üretmeye devam etmektedir
Muğla Dalaman Havalimanı

Muğla Dalaman Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: DLM
Kuruluş Tarihi: 1981
1976 yılında yapımına başlanmış olan Dalaman Havaalanı 1981 yılında hava meydanı olarak hizmete girmiştir daha sonra 1989 yılında havaalanı statüsüne yükselerek bu şekilde hizmet vermeye başlamıştır. 24 saat hizmet vermekte olan Dalaman Havaalanı uluslararası hizmet vermesinin yanı sıra askeri kullanıma da açık olarak hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer almaktadır. 2006 yılında yenilenen dış hatlar terminali ile yıllık yolcu miktarında yükselme yaşanarak senelik ortalama 4.377.101 yolcu kapasitesine sahiptir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Dalaman Havaalanı bölgede yer alan uluslararası hizmet sunmakta olan iki havaalanından bir tanesi olarak hizmet vermektedir. Gün geçtikçe gelişerek daha kaliteli hizmet verme yolunda önemli adımlar atan Dalaman Havaalanı şehre yakınlığı ile de Türkiye’nin şehir merkezine en yakın havaalanları arasında yer almaktadır
Muş Havalimanı

Muş Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: MSR
Kuruluş Tarihi: 1992
1992 yılında hava trafiğine açılan Muş Havaalanı askeri ve sivil kategoride yer almakta olan bir havaalanıdır. Bulunduğu bölge için oldukça önemli bir yere sahip olan Muş Havaalanı Muş merkezine 18 km, Bitlis şehrine 80 km, Hasköy ilçesine 20 km ve Sungu Beldesine 5 km uzaklıkta yer alarak hizmet vermektedir. Muş Havaalanı’ndan her gün karşılıklı düzenlenen seferler ile İstanbul’a uçuşlar gerçekleştirilerek ulaşım sağlanmaktadır. Önemli bir bölgede yer alarak ulaşımı sağlamakta olan Muş Havaalanı seneler içerisinde bakım ve yenilenme çalışmalarından geçmiş olup hizmet kalitesini arttırmış ve arttırmaya devam edecek projeler ile ilerlemeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açık olan 815 metrekarelik alan içerisinde 60 araç kapasiteli bir otopark yer almakta ve bu otopark içerisinde 4 adet de engelli araç park yeri bulunarak engelli vatandaşlar da düşünülmüştür. Konumu sebebi ile ulaşım konusunda büyük öneme sahip olan Muş Havaalanı Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet vermektedir. Sefer yoğunluğu daha çok Muş ve İstanbul arasında olup Ankara seferleri de düzenlenerek hizmet verilmektedir.
Nevşehir Kapadokya Havalimanı

Nevşehir Kapadokya Havalimanı

4,6/5
Havalimanı Kodu: NAV
Kuruluş Tarihi: 1998
Oldukça yüksek bir turizm potansiyeline sahip olan Kapadokya bölgesinde 1998 yılının Kasım ayında hava meydanı olarak açılan Kapadokya Havaalanı bir ay sonra Aralık ayında havaalanı statüsüne yükselerek Nevşehir Kapadokya Havaalanı ismini almıştır. Uluslararası sınır kapısı ilan edilen Kapadokya Havaalanı şehir merkezine 30, ilçe merkezine ise 11 km uzaklıkta mesafede yer almaktadır. Kapadokya Havaalanı turistik anlamda büyük önem taşımasının yanı sıra Nevşehir ve komşu illerin ulaşımı konusunda da büyük öneme sahip olan bir sivil hava ulaşım noktası olarak hizmet vermektedir. Havaalanında 7 gün hava trafiği aktif şekilde devam etmektedir. Havaalanı’ndan her gün Türk Hava Yolları’nın düzenlediği seferler ile İstanbul Atatürk Havaalanı’na ulaşım sağlanmakta ve İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Nevşehir’e dönüşler gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra salı, cuma ve pazar günleri Pegasus Airlines tarafından düzenlenen seferler ile Nevşehir Kapadokya Havaalanı – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı – Nevşehir Kapadokya Havaalanı seferleri düzenlenerek ulaşım sağlanmaktadır. Bu şekilde hem Nevşehir hem de komşu illerin hava ulaşımı gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple havaalanı turistlik anlamda önem taşımasının yanı sıra yerel halkın ulaşımı konusunda da büyük bir öneme sahip olarak hizmet vermektedir.
Ordu – Giresun Havalimanı

Ordu – Giresun Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: OGU
Kuruluş Tarihi: 2015
Ordu ve Giresun şehirlerinin arasına kurulmuş olan Ordu – Giresun Havaalanı Ordu sınırları içerisinde yer alan sivil kategoride değerlendirilen bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. 2015 yılında hizmete girmiş olan Ordu – Giresun Havaalanı Türkiye ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilmiş olan ilk ve tek havaalanı olma özelliğine sahiptir. Ordu – Giresun havaalanı senelik 3 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olan oldukça modern ve donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Yeni ve donanımlı bir havaalanı olmasına rağmen Ordu – Giresun Havaalanı ile ilgili gelecek yıllarda uygulamaya konulması planlanan pek çok proje ve yenilik bulunmaktadır. Karadeniz Bölgesi’nde Ordu ve Giresun illeri arasında yer alan bu havaalanı bu iki ilin de ulaşımı konusunda oldukça önemli bir yere sahip olup düzenlenen seferler ile her iki il için de ulaşım hizmeti sağlamaktadır.
Samsun Çarşamba Havalimanı

Samsun Çarşamba Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: SZF
Kuruluş Tarihi: 1998
Samsun ilinde bulunan 1958 yılından beri hizmet vermekte olan havaalanının 1999 yılına kadar hizmet vermesinin ardından kurulan yeni havaalanı Çarşamba Havaalanı’dır. Eski havaalanının artık ihtiyaçları karşılayamaması ve teknolojik açıdan yetersiz kalmasının üzerine 1996 yılında inşasına başlanan Samsun Çarşamba Havaalanı 1998 yılında Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Mesut Yılmaz’ın katılmış olduğu bir tören ile kullanıma açılmıştır. Bu havaalanından ilk sefer ise 1999 yılının Ocak ayında gerçekleştirilmiştir. Beton bir piste sahip olan havaalanının pist uzunluğu 3000 metredir. 1999 yılında ilk açıldığında tarifeli iç hat ve tarifesiz dış hat seferleri düzenleyerek hizmet veren Çarşamba Havaalanı günümüzde tarifeli dış hat seferleri de düzenleyerek hizmet vermeye devam etmektedir. Samsun Çarşamba Havaalanı seneler içerisinde sürekli gelişme göstererek hizmet kalitesini günden güne arttırmış olan bir havaalanıdır. Seneler içerisinde yapılan bakım ve yenileme çalışmaları ile havaalanı günümüzdeki modern haline kavuşmuş olup bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde yer alan 11000 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan kargo terminali bulunmaktadır. Bu terminal Samsun Gümrük Müdürlüğü'ne bağlı olarak Metro Şirketler Grubu tarafından işletilmeye devam etmektedir.
Siirt Havalimanı

Siirt Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: SXZ
Kuruluş Tarihi: 1994
Siirt Havaalanı ilk olarak il özel idaresi tarafından 1994 yılında 1600 metrelik tek pist ile kullanıma açıldı. İlerleyen yıllarda bu pist uzatılarak 2000 metreye kadar ulaştı. Yalnızca iç hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Siirt Havaalanı sivil kategoride yer alan bir havaalanı özelliği taşımaktadır. Havaalanı’ndan düzenli olarak Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet tarafından düzenlenen seferler ile hava trafiği sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra Siirt Havaalanı sezonluk olarak Bora Jet tarafından düzenlenen seferler ile de hizmet vermeye devam etmektedir. Siirt Havaalanı kurulduğu günden bu yana pek çok kez geliştirme ve iyileştirme çalışmaları ile oldukça modern ve kaliteli bir havaalanı haline getirilmiştir. Bu modernliği daha ileriye taşımak amacı ile oluşturulmuş olan projeler mevcut bulunmakta ve gelecek yıllarda uygulanması planlanmaktadır. Konumu ile de ulaşım konusunda kolaylıklar sağlamakta olan Siirt Havaalanı 2015 yılında toplamda 66.626 yolcu taşıyarak 2014 yılı değerlerini %200 arttırmıştır. Bu ivme gelecek yıllarda daha da yükselecek ve Siirt Havaalanı modern şartlar altında hizmet vermeye devam edecektir.
Sinop Havalimanı

Sinop Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: NOP
Kuruluş Tarihi: 1993
1993 yılında hizmete girmiş olan Sinop Havaalanı toplamda 650 metrekare alan üzerine kurulmuş olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Sinop Havaalanı yıllık 150 bin yolcu kapasitesine sahip olup iç ve dış hatlar hizmeti sunmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahiptir. Kurulduğu günden bu yana yolcularına hizmet vermekte olan Sinop Havaalanı içerisinde yolculara hizmet sunmak amacı ile yolcu kullanımına açık 343 metrekarelik alan bulunmaktadır. Bu alan içerisinde bir de 100 araç kapasiteli bir otopark yer almaktadır.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: VAS
Kuruluş Tarihi: 1957
1957 yılında inşa edilen Sivas Nuri Demirağ Havaalanı ilk etapta askeri amaçlı kullanılmak üzere inşa edilmiştir. Bu şekilde hava trafiğine açılan Nuri Demirağ Havaalanı daha sonra 1990 yılında inşa edilen 2217 metrekare alana sahip olan terminali ile sivil olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile hava trafiğine kapatılan Nuri Demirağ Havaalanı bir yıl sonra tekrar hava trafiğine açılmış olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Bu aralıkta 2006 yılında bir süreliğine bakım ve genişletme çalışmaları sebebi ile bir kez daha trafiğe kapatılmış olup yenilenen ve genişletilen pisti ile Türkiye’nin en uzun pistine sahip olan ikinci havaalanı olma özelliğine sahip olarak yeniden hava trafiğine açılmıştır. 2010 yılında hizmete açılan yeni terminal binası ile hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet vermeye başlamıştır. Seneler içerisinde oldukça büyük gelişmeler gösteren Sivas Nuri Demirağ Havaalanı kendisine özgü bir mimariye sahip olan terminal binası ile oldukça modern bir havaalanı görünüme sahip olmasının yanı sıra yolcularına sunmuş olduğu hizmetler ile de kaliteli hizmet vermekte olan sayılı havaalanları içerisinde yer almaktadır.
Şanlıurfa GAP Havalimanı

Şanlıurfa GAP Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: GNY
Kuruluş Tarihi: 2007
Yapımı 10 yılda tamamlanmış olan Şanlıurfa GAP Havaalanı 2007 yılının Haziran ayında açılmış olup günümüzde hala hizmet vermeye devam etmekte olan havaalanıdır. İç hatlar için seferler düzenleyerek hizmet vermesinin yanı sıra Hac ibadetini gerçekleştirmek isteyen yolcular için Suudi Arabistan’a seferler düzenlenmektedir. 4000x45 ölçülerine sahip olan GAP pisti Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan en uzun havaalanı pisti olarak bilinmektedir. GAP Havaalanı içerisinde Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Onur Air ve Anadolu Jet firmaları tarafından düzenlenen seferler ile hizmet sunulmaktadır. Sivil kategoride hizmet vermekte olan GAP Havaalanı 11 uçak kapasiteli bir Aprona sahip olup 12000 metrekarelik alana sahip olan bir terminal binası ile hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana gelişmekte olan ve kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile kendisini ileriye taşıyacak adımlar atmakta olan GAP Havaalanı gelişmeye devam ederek yolcularına her geçen gün kaliteli hizmet sunmaya devam edecektir.
Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: NKT
Kuruluş Tarihi: 2013
Cizreye 10 kilometre uzaklıkta bulunan Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı yurt içi uçuşlar için kullanılan sivil bir havalimanıdır. 120 milyon lira maliyetle yapılan bu havalimanı dönemin başbakanı tarafından açılmıştır. İsmini de 2012 senesinde vefat eden Şerafettin Elçi'nin adı verilmiştir.
Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: TEQ
Kuruluş Tarihi: 1998
Çorlu Havaalanı’nın inşasına 1995 yılında Atatürk Havaalanı’nda yaşanan yoğunluğun hafifletilmesi için başlanmıştır. 1998 yılında inşası tamamlanan Çorlu Havaalanı’nın açılışı ağustos ayında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından yapılarak hizmete girmiştir. O günden beri Çorlu Havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Çorlu Havaalanı 7/24 uluslararası hava trafiğine açık bir havaalanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı hizmeti vermekte olan tek havaalanı Çorlu Havaalanı olduğundan dolayı oldukça büyük öneme sahip olup bu bölgede aktif olarak hizmet vermektedir. Atatürk Havaalanı’nın yoğunluğunu azaltma görevinin yanı sıra bölgesel anlamda da oldukça önemli bir yere sahiptir. Gelişmeye devam eden Çorlu Havaalanı hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.
Tokat Havalimanı

Tokat Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: TJK
Kuruluş Tarihi: 1995
Havalimanı yapımı girişimlerine 1976 yılında başlamıştır. Fakat o yılların şartlarında bazı olumsuzluklar meydana geldiği için ertelenmiştir.  1988 yılında 1700 metrelik pist inşaatlarına başlanmış 1990 yılında pist inşaatı bitirilmiştir. 1192 senesinde havalimanı bitmiş fakat hala eksikleri olduğu için resmi açılışı yapılmamıştır.  25 Ağustos 1995 günü Türk Hava Yolları uçağının Tokat Havalimanına inmesi ile havalimanı açılmıştır.
Uşak Havalimanı

Uşak Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: USQ
Kuruluş Tarihi: 1998
1998 yılında hizmet vermeye başlamış olan Uşak Havaalanı şehre yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta bir mevkide konumlanmıştır. Git gide gelişmekte olan ve ileride oldukça önemli bir yerleşim merkezi olacak olan Uşak ilinde yer alan Uşak Havaalanı bu sebeple oldukça önemli bir hizmet vermek amacı ile kurulmuştur. Uşak Havaalanı’nda belirlenen yaz – kış tariflerine bağlı olarak uçuş seferleri düzenlenmekte ve bu doğrultuda yaş – kış tarifelerine göre hizmet verilmektedir. Bazı sebeplerden ötürü 2002 yılında hizmet vermesi durdurulan Uşak Havaalanı 2006 yılında yeniden hizmete girmiş ve sivil hava ulaşımına yeniden açılmıştır. Git gide gelişen bir şehir olan Uşak ilinde konumlanan Uşak Havaalanı daha kaliteli hizmet verebilmek amacı ile gelişmelere devam etmektedir. Günümüzde 1460 metrekarelik bir alana sahip olan terminal binası ile yolcularına hizmet vermektedir.
Van Ferit Melen Havalimanı

Van Ferit Melen Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: VAN
Kuruluş Tarihi: 1943
1943' te hizmete giren havalimanı Van ilimizde önemli bir konumdadır. 2011 senesinde ise uluslararası ulaşıma açılmıştır. Türkiye'de ilk uydu ile iniş sistemi bu Van Ferit Melen Havalimanı'nda 2012 senesinde yapılmıştır.
Zonguldak Çaycuma Havalimanı

Zonguldak Çaycuma Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: ONQ
Kuruluş Tarihi: 2007
500.000 yıllık yolcu kapasitesi olan Zonguldak Havalimanı, 1999'da açıldıkdan sonra 200'de tekrar kapatılmıştır. Bir süre sonra 2007 yılında tekrar faliyetlerine devam etmiştir. Sivil havacılık yapılan Zonguldak Havalimanı'nda dış hatlar bölümü de bulunmaktadır.
Ankara Esenboğa Havalimanı

Ankara Esenboğa Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ESB
Kuruluş Tarihi: 1955
Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilindeki Çubuk ve Akyurt ilçesi sınırlarında 1955 yılında kurulmuş olan Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ankara uçak bileti alımlarınızda ulaşacağınız nokta olan Esenboğa Havalimanı, Türk havacılık tarihi süresince bünyesinde iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olmuştur.
Geçici/Kalıcı Olarak Kapalı
Atatürk Havaalanı

Atatürk Havaalanı

0/5
Havalimanı Kodu: ISL
Kuruluş Tarihi: 1912
Atatürk Havalimanı 5 Nisan 2019 tarihinde uçuşlara kapatılmış olup, İstanbul Avrupa yakası için yapılacak uçuşlar İstanbul Havalimanı'ndan devam etmektedir. Dünya’nın en büyük havalimanı olması hedeflenen İstanbul Havalimanı’nın bir kısmının açılıp, uçuşlara hazır hale gelmesi ile birlikte Atatürk Havalimanı, 5 Nisan 2019 Cuma günü saat 3’ten itibaren taşınmaya başlamıştır. “Büyük Göç” olarak adlandırılan bu taşınma işlemi yaklaşık olarak 33 saat sürerek, 6 Nisan 2019 saat 20.00 civarlarında sonra ermiştir. Kesintisiz olarak sürdürülen bu işlemde toplamda 41 bin 805 personel ve 557 araç yardımı ile 47 bin 360 ton ağırlığında, 10 bin 459 adet ekipman taşınmıştır. Boeing 777-300 tipi bir THY uçağının Atatürk Havalimanı’ndan başlayıp, İstanbul Havalimanı’na yaptığı veda uçuşu ile taşınma işlemi sonra ermiştir. İstanbul Havalimanı’ndan yapılan ilk uçuş Türk Hava Yolları’nın IST kodlu, 6 Nisan saat 14’te kalkmış olan Ankara Esenboğa Havalimanı inişli uçağıdır. Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirilen son uçuş ise TK-54 sefer sayılı, 02.40 saatli İstanbul-Singapur seferi olup, yine Türk Hava Yolları’na aittir. Bu taşınma neticesinde Türk Hava Yolları'nın 86 yıllık yükselişine ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı sivil uçuşlara tamamen kapanmıştır. İstanbul`da askeri amaçla faaliyete giren ilk havalimanı olan Yeşilköy 1912'de açıldı. 1944 yılında Chicago`da imzalanan Uluslararası Sivil Havacılık Anlaşmasından sonra, Yeşilköy`de uluslararası havalimanı yapılmasına karar verildi. 1947 yılında, Westinghouse Electric International Company ve The IG White Engineering Corporation ile sözleşme imzalandı. 1949`da başlayan ve 1953`te tamamlanan Yeşilköy Havalimanı faaliyete Ağustos 1953'te başladı. O tarihte; 05/23 pisti, Taksi yolları, 10 bin m2`lik modern yolcu terminali, hangarlar, radyo alıcı - verici cihazları ile yedek enerji santrali mevcuttu. 1971 yılında Yeşilköy Havalimanı için dış hatlar ve genişleme projeleri, uygulamaya konuldu. Dış Hatlar Terminalinin eklenmesiyle 29 Ekim 1983 tarihinde Atatürk Havalimanı olarak değiştirildi. 1993 yılında Kargo Terminali Tesisleri olarak ek statüye kavuşmuştur. Atatürk Uluslararası Havalimanı'nın günümüzdeki kapasitesi, Avrupa'nın en yoğun hava trafiğine sahip olduğunu ve Asya - Avrupa arasında önemli bir nokta olduğunu gösteriyor. 25 milyon 500 bin dış hatlar, yaklaşık 13 milyon iç hatlar olmak üzere, yılda 40 bine yakın yolcu ulaşımı sağlanıyor.
Elazığ Havalimanı

Elazığ Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: EZS
Kuruluş Tarihi: 1940
İnşasına 1938 yılında başlanan Elazığ Havaalanı 1940 yılında hizmete açılmış olup günümüzde hala hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. 1996 yılında yapılan pist için özel aydınlatma sistemi ile beraber havaalanında gece uçuşları da düzenlenmeye başlanarak hizmet kalitesini arttırmıştır. 2006 yılında temeli atılan yeni bir pistin yapımı 2009 yılında biterek hizmete açılmıştır. Sürekli yenilenen ve gelişmelere ayak uyduran Elazığ Havaalanı bu özelliği ile modern bir havaalanı olmayı başarmış olup günümüzde modern şartlar altında hizmet vermekte olan bir havaalanıdır. İç ve dış hatlar için düzenlenen seferler ile yolcuların ülke ve yurt dışı bağlantıları sağlanarak yolculuk imkanı tanınmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Onur Air, Anadolu Jet ve Sun Express firmaları tarafından düzenlenen seferler ile iç ve dış hatlar seferleri oluşturulmakta ve böylelikle yolculara hizmet sunulmaktadır.
Erzurum Havalimanı

Erzurum Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ERZ
Kuruluş Tarihi: 1966
1966 yılında askeri kategoride kurulmuş olan Erzurum Havaalanı 1993 yılında uluslararası tarifesiz seferlere açılmış olup 2005 yılından itibaren yeni terminal binası ile hizmet vermeye başlamıştır. Yüzölçümü bakımından Ankara, İzmir ve İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük dördüncü havaalanı olarak hizmet vermektedir. Oldukça geniş bir alana sahip olan Erzurum Havaalanı içerisinde modern şartlarda oluşturulmuş pek çok tesis bulunmaktadır. Yolculara hizmet sunmak amacı ile oluşturulmuş bekleme salonu, kafeterya ve restoran hizmetleri bu tesislerin başında gelmektedir. Kurulduğu günden bu yana göstermiş olduğu ciddi gelişmeler ile günümüz modern havaalanları arasında yer almakta olan Erzurum Havaalanı bölgede oldukça önemli bir yere sahip olarak hava trafiğine açılmış olup bu doğrultuda faaliyet göstermeye devam etmektedir. Havaalanı içerisinde özel uçakların iniş yapabileceği bir pist de mevcut bulunmaktadır.
Hatay Havalimanı

Hatay Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: HTY
Kuruluş Tarihi: 2007
2007 yılında hava trafiğine açılmış olan Hatay Havaalanı Türkiye’nin en güneyinde bulunan havaalanı olarak bilinmektedir. Sivil havaalanı kategorisinde yer alan bu havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile yolculara hizmet vermektedir. 2011 yılında yenilenen iç ve dış hatlar ile hizmet vermeye başlayan Hatay Havaalanı oldukça modern ve donanımlı bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Dış hatlar için özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ulaşımı sağlamakta ve bu anlamda oldukça yoğun bir trafiğe sahip olarak hizmet vermektedir. Düzenlenen seferler ile geniş bir alanda ulaşım sağlanarak yolculara hizmet sunulmakta ve yenilikler ile bu hizmet kalitesi her geçen gün daha da fazla arttırılmaktadır.

Amerika Havalimanları

Antônio Carlos Jobim Havaalanı

Antônio Carlos Jobim Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: GIG
Kuruluş Tarihi: 1977
1916'da kurulan Naval Aviation School, Ponta do Galeão'ya transfer edildiğinde, 1924'te RIOgaleão - Tom Jobim Uluslararası Havaalanı'nın tarihi başladı. 1945 yılında havaalanı resmi olarak uluslararası hale geldi. 20 Ocak 1977'de Rio de Janeiro Uluslararası Havaalanı açıldı. İnşaat şirketi Odebrecht tarafından yürütülen bina çalışması, ülkedeki 1970'lerde ana teknoloji projelerinden birini temsil eden Brezilya'da bir dönüm noktasıydı. Modern havaalanı ve uçuş koruma tesisleri ile tasarlanan yeni havalimanı, pistlerindeki daha yoğun hava trafiğinin üstesinden gelmek için gerekliydi. Dünya çapında ticari uçakların teknolojik gelişimini takip etmek de önemliydi. Brezilya'daki ticari havacılıktaki hızlı büyüme nedeniyle, bu terminalin tüm tesisleri 1992 yılında genişletildi. Terminalin kapasitesini yılda 7 milyon yolcuya yükselten bu çalışma, Terminal 2'deki inşaat çalışmalarının başlamasıyla aynı zamana denk geldi. Latin Amerika'nın en modernlerinden biri olan ve yılda 8 milyon yolcu taşıyabilen 20 Temmuz 1999'da, havalimanının kapasitesini ikiye katladı. Ve havalimanı büyümeye devam ediyor. 2016 itibariyle, işletme, bakım ve genişletme faaliyetleri, RIOgaleão imtiyaz sahibine tamamen aktarılacak ve bu da havalimanında altyapı inşaatı için 2 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirecek.
Brasilia Havalimanı

Brasilia Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: BSB
Kuruluş Tarihi: 1957
Brasilia Uluslararası Havalimanı karışık bir tarihe sahiptir. 1955 yılında bir proje hazırlanmış ve hayata geçirilmiştir. İlk önce geçici bir pist hazırlanmıştır. Sonrasında asıl yerine geçirilmiş ve kesin açılışı 1957 yılında yapılmıştır. Açıldığı zaman Hava Kuvvetleri üssü de burada konumlandırılmıştır. Uzun yıllar bu şekilde kullanılmıştır ve 1990 yılında büyük bir yenileme geçirmiştir. Ek pistler açıldı, yeni yerler inşa edildi ve daha geniş yolcu kapasiteli hale getirilmiştir. Hala daha havaalanı ve havaalanı çevresinde yatırım yapılmakta, parklar genişletilmekte, çevresi daha canlı hale getirilmektedir. 2019'a kadar bu çalışmalar devam edecektir. Brasilia ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu havaalanına iniş yapılmaktadır.
Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı

Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SCL
Kuruluş Tarihi: 1961
Santiago Comodoro Arturo Merino Benitez uluslararası Havaalanı, 1961 yılında inşa edilmeye başlamıştır. 6 yıl süren çalışmalar sonunda 1967 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. 1994 yılında yeni terminal binaları yapılmış ve 2001 yılında Güney Amerika'nın en modern havaalanı terminallerinden birisi olmuştur. Havaalanı bu günkü ismini 1980 yılında almıştır. Havaalanının ismi olan Benites, Şili Hava Kuvvetleri'nin ilk kumandanı olan ve Şili havayolu şirketi LAN Airlines kurucusu olduğu için bu isim verilmiştir. 2011 yılı Haziran ayında Santiago uluslararası havalimanı, en iyi Güney Amerika kargo havalimanı olarak büyük ödüle layık görülmüştür. Santiago seyahati yapmayı düşünen yolcular Santiago ucuz uçak bileti alabilmek için Biletall.com'dan yardım alabilmektedirler.  
Dallas Fort Worth Havaalanı

Dallas Fort Worth Havaalanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: DFW
Kuruluş Tarihi: 1940
1940'ların başlarında Dallas ve Fort Worth bölgesi için bir bölgesel havaalanı düşünülüyordu. Arlington, Amerikan Havayolları'nın desteğiyle ve 1000 dönümlük araziyi yapacak olan Braniff Havayolları'nın desteğiyle, CAA'nın iniş alanının inşası başladı. İnşaat, 1942'de başladı, 1943'te Arlington şehrine devredilmesine karar verildi. İkinci Dünya Savaşı sırasında eğitim alanı olarak askeri ve test uçuşları için bu alanda devam etti. 1946'da Fort Worth, şehir için bir havaalanı planı hazırlayacak bir firma tuttu. 1948'de CAA Ulusal Havaalanı Planı, Büyük Fort Worth Uluslararası Havalimanı'nın büyük bölgesel havalimanına genişletilmesini tavsiye etti. Dallas-Fort Worth Uluslararası Havaalanı 1973'te açıldı. Şu anda Dallas - Fort Worth Uluslararası Havaalanı olarak bilinen havaalanı, Eylül 1973'te tahsis edilmiş ve 13 Ocak 1974'te faaliyete geçmiştir. İlk ticari uçuş olan American Airlines Flight 341, Memphis ve New York'tan Dallas'a yapılmıştır.
Dallas Love Field

Dallas Love Field

0/5
Havalimanı Kodu: DAL
Kuruluş Tarihi: 1917
ABD'nin Teksas eyaletine bağlı olan Dallas şehrinde iki havaalanı bulunuyor. Dallas'ta büyük olan havaalanı Dallas Fort Worth Uluslararası Havaalanı'dır. Dallas'ta hava ulaşımı hizmeti veren diğer havaalanı ise biraz daha küçük olan Dallas Love Field havaalanıdır. Dallas Love Field (DAL), Dallas şehrinin kuzeybatısında olup 1917 yılında hava ulaşımına açılmıştır. Dallas Love Field (DAL) havaalanı Dallas'a 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. Dünyaca ünlü olan kovboy şehri Dallas'a gitmek isteyen misafirler, Dallas ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan destek alabilmektedirler.
Denver Havalimanı

Denver Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: DEN
Kuruluş Tarihi: 1995
Denver ucuz uçak bileti almak amacı ile Biletall.com'a giren ziyaretçilerimiz, biletlerini en ekonomik yoldan alarak Denver'e geldikleri zaman, havaalanının tarihçesini de Biletall.com'dan öğrenebileceklerdir. Dünya'nın ikinci, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük havalimanı olan Denver Havaalanı'nın yapımına 1990 senesinde başlanmış, 1995 senesinde hizmete girmiştir. Havalimanına girdikten sonra her yerde mistik figürler ve sembollere rastlanmaktadır. Terminale girmeden önce, İncil'de kıyamet alametleri hakkında anlatımların yapıldığı Revelation kısmında tasvir edilmekte olan Kıyamet Atı, kıpkırmızı parlamakta olan şeytani bakışları ve ürkütücü suratı ile gelenleri karşılamaktadır. Üzerinde yara izleri olan ata, zombi at denmektedir. Havalimanı binasından içeriye girildiği zaman, Antik Mısır Mitolojisi'nin Anubis Heykeli ile karşılaşılmakta ve girişteki kitabe taşının altında 2094 yılında açılacak olan zaman kapsülü yer almaktadır. Şeytan, ifrit, Nazi askerlerinin resimleri ve heykelleri havalimanının her yanını groteks, korkunç ve içi karartan bir görünüm ile kaplamış durumdadır.
Detroit Metropolitan Havalimanı

Detroit Metropolitan Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: DTW
Kuruluş Tarihi: 1920
1920 yıllarının son dönemlerinde kurulan Detroit Metropolitan Havalimanı kurulduğu günden itibaren, Amerika Birleşik Devletleri'nin havacılık sistemlerinin gelişmesinde büyük önem taşımıştır. Sürekli olarak yapılan inşaatlar ile genişlemesi ve gelişmesi devam etmektedir. Detroit Metropolitan Havalimanı'na dünyanın her yerinden günlük ortalama 100 uçuş düzenlenmekte ve dünyanın en önemli hava taşımacılığı merkezi olduğu görülmektedir. Havalimanı 1940 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri'nin askeri uçaklarının Avrupa'ya taşınmasında kullanılmıştır. Son yıllarda 10.2 milyon Dolar'lık ticari işlem yapılmasına katkı sağlamıştır. Detroit'e gitmeyi planladığınızda, Detroit ucuz uçak bileti almayı planlıyorsanız Biletall.com'dan sağlayabilmektesiniz.    
Dulles Havaalanı

Dulles Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: IAD
Kuruluş Tarihi: 1962
Dulles Uluslararası Havaalanı, geç dönem Dışişleri Bakanı John Foster Dulles adına yapıldı ve resmi olarak 17 Kasım 1962'de Başkan John F. Kennedy tarafından açıldı.  Havaalanı 1984 yılında Washington Dulles International olarak değiştirildi. Törene eski Başkan Dwight D. Eisenhower, Dulles ailesinin üyeleri, birçok kişi ve binlerce seyirci katıldı. Yeni havalimanı, Amerika'nın bir sembolü haline gelmişti ve jet devrine doğru ilerliyordu ve ülkenin başkentine etkileyici bir geçiş kapısıydı. New York, New Jersey'den bir uçakla bir Doğu Havayolları Super Electra, yeni havaalanına iniş yapan ilk ticari uçak oldu.  Yeni Terminal Binasının yükselen güzelliği ve havalimanının eşsiz Mobil Salonları, havaalanına gelen pek çok gezgin, turist, yabancı ziyaretçi ve diplomatı etkiledi. Dulles aynı zamanda, ABD Gümrük Servisi, ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık Hizmetleri ve ABD Tarım Bakanlığı temsilcilerinin birlikte gelen uluslararası yolcuları işlemek için birlikte çalıştığı Hızlandırılmış Denetim Sistemini benimseyen ülkedeki ilk havalimanlarından biriydi.  Büyük açılıştan 1962'nin sonuna kadar, Dulles 52.846 yolcuya hizmet etti. 1966 yılında yıllık yolcu trafiği bir milyona ulaştı. 
El Prat Havaalanı

El Prat Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BCN
Kuruluş Tarihi: 1916
Barselona-El Prat havaalanının ilk sözü, tesislerin adını aldığı La Volateria çiftliği arazisinde El Remolar'da yer aldığı 1916 yılına dayanmaktadır. 1948'de, o zamanlar var olan pistin üzerinden geçmek üzere, şu anda birincil pist olarak kullanılan 07-25 pisti inşa edildi. 1948-1952 arasında, 16-34 oryantasyonlu, 07-25'e dik olan bir üçüncü pist eklendi ve taksi yolları ve bir yolcu terminali inşa edildi.  1963'te Barselona-El Prat havaalanı ilk milyon yolcuya ulaştı, 1965'te 07-25 pistinde iki yeni uzantı yapıldı ve çıkış taksi yolları ile paralel bir taksi yolu eklendi. Bu dönemde kontrol kulesi ve yeni bir apron inşa edildi ve terminal genişletildi.  1995 yılında yeni kontrol kulesi açıldı, ilk eylem denize en yakın 07-25 pist tarafında gerçekleştirildi. Haziran 2009'da Barselona-El Prat Havalimanı'nın genişlemesinin en önemli projesi olan yeni T1 terminali devreye girdi. 500 bin metrekare büyüklüğünde büyük bir bina, 1.200 milyon avroyu aşan bir yatırımla, havalimanı ile birlikte Akdeniz Bölgesi için kesin referans havalimanı yapmak için gereken altyapı ve kapasite sağlandı. 
Eleftherios Venizelos Havaalanı

Eleftherios Venizelos Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: ATH
Kuruluş Tarihi: 2001
60 yaşındaki Ellinikon Uluslararası Havalimanı'nın yerini almak üzere uzun yıllar Atina şehri için büyük bir havaalanı planlandı. 1997 yılında, Atina'nın 2004 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yaptığı duyurulduğunda, şehrin yeni havalimanı gerçekliğe doğru bir adım daha ileriye taşındı. Mart 2001'e kadar, Atina Eleftherios Venizelos Havalimanı (ATH), inşaat işinin sadece 51 haftasından sonra ve 2 milyar Euro'nun üzerinde bir maliyetle tamamen faaliyete geçti.    Atina Havalimanı, hemen yolcularla yoğunlaştı ve hızlı bir şekilde Avrupa'nın güneydoğu bölgesine açılan en önemli geçitlerden biri haline geldi. 2002 yılında havalimanı yaklaşık 12 milyon yolcuya hizmet vermiş ve bir dizi prestijli ödül kazanmaya başlamıştır. Havaalanı, 1900'lü yılların başlarından beri meşhur bir Yunan politikacı olan Eleftherios Kyriakos Venizelos'un adını almıştır.
George Bush Havalimanı

George Bush Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: IAH
Kuruluş Tarihi: 1990
1957'de William P. Hobby Havalimanı'taki etkinliği rahatlatmak için inşa edilmiştir. Jetero Ranch Company adı altında bir grup Houstonlı işadamları ve sivil liderler, gerçek maliyet artı ilgiyi temsil eden 1,86 milyon dolar karşılığında şehir merkezinin yaklaşık 16 kilometre kuzeyindeki yaklaşık 3.000 dönüm araziyi 1961'de satın aldı.  1963 yılına kadar, 6 bin dönümlük, 125 milyon dolarlık bir havalimanı için planlama çalışmaları devam etti. 1964 yılının Haziran ayında ilk pist tamamlandı. Haziran 1965'te, dört tren bağlantılı terminalin iki terminali için 17,7 milyon dolarlık bir sözleşme yapıldı. Sonunda, sekiz projenin açılış tarihinden sonra, yeni havalimanı 8 Haziran 1969'da açıldı.  7 Haziran gecesi gece Hobby Havalimanı'ndaki tüm ticari operasyonlar durdu ve bir dakika sonra Intercontinental'de aktivite başladı. 1972'de Houston Intercontinental'ın Dallas-Fort Worth Uluslararası Havalimanı ile rekabet edemediği anlaşıldı.   Havalimanı günümüzde; 18'i yolcu 12'si kargo olmak üzere 30 havayolu uçuyor. 32 ülkede 186 noktaya bağlantının sağlandığı, Amerika'nın 7. havaalanıdır.
Guarulhos Havaalanı

Guarulhos Havaalanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: GRU
Kuruluş Tarihi: 1977
São Paulo Havaalanı tarihi, Kongonhas Havalimanı'nın olarak yapıldı. Kargo ve yolcuların operasyonel kapasitesinde büyük bir trafik kaydettiği 1947 yılında destek projeleri geliştirildi. 1951'de, yeni bir havalimanını desteklemek için muhtemel bir alanı araştırmak üzere bir teknik ekip olarak adlandırılan bu dönemde Ulaştırma Bakanları Sekreteri, 23 olası yer tespit etti ve seçim Mogi das Cruzes şehrinde antik Santo Angelo Bölgesi olarak kararlaştırıldı. Rio de Janeiro Uluslararası Havaalanı için inşaat çalışmaları komitenin yaptığı çalışmanın onaylanmasından sonra başladı ve 20 Ocak 1977'de açıldı. Rio de Janeiro'da yaşananların aksine, Brezilya Hava Kuvvetleri'nde Sao Paulo'nun değerlendirilmesinde Devlet Hükümeti 1976 yılının dördünde Vali Paul Aegidius Martin, yeni havaalanının girişinin her aşamasında - binaya yer seçimi - Sao Paulo eyaletinin sorumlu olacağını belirten bir anlaşma imzaladı.  Çalışmaların Havacılık Bakanlığı (% 55) ve São Paulo Eyaleti (%45) tarafından finanse edileceği de kabul edildi. 1998 yılında, dört terminal inşa edildi.
Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı

Hartsfield–Jackson Atlanta Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: ATL
Kuruluş Tarihi: 1998
1925 yılında Atlanta Speedway isminde, 287 dönümlük terk edilmiş olan bir otomobil yarış pistinin, 5 yıl süresince belediye başkanı tarafından kiralanması ile kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren yoğun bir havaalanı olmuş,1940 yılında ABD hükümeti tarafından, askeri Havaalanı olarak ilan edilmiştir. 1942'de ismi Atlanta Belediyesi Havalimanı olarak değiştirilmiş ve sivil hayata geçmiştir. 1957'de ilk jet uçağının inişine sahne olan havaalanı, 1971 yılında o yıl ölen Atlanta Belediye Başkanı'nın ismini de ek olarak almış ve adı William B. Hartsfield Atlanta Havalimanı olmuştur. İlerleyen zamanda ismi William B. Hartsfield Atlanta Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 1977'de uçakların iniş pistleri genişletilmiş ve 2001'de üzerine 5. pist yapılmıştır. 2014'de ATL'nin ikinci büyük havaalanı şirketi olmuş ve 2003'te ölen Belediye Başkanı Maynard Jackson'un da ismini alarak, bu kez adı Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı olarak son halini almıştır. Atlanta'ya gitmek isteyerek, Atlanta ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan araştırma yapan ziyaretçiler, havalimanı konusunda da gerekli bilgilere erişebilmektedirler.
John F Kennedy Havaalanı

John F Kennedy Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: JFK
Kuruluş Tarihi: 1948
Amerika Birleşik Devletleri'nin 35. başkanı olan John Fitzgerald Kennedy'nin adının verildiği havalimanı, 1948 yılında hizmete açılmıştır. Kennedy'nin suikast sonucu öldürülmesinden sonra 1963 yılında 35. başkanın anısına, New York Havalimanı iken John F Kennedy olarak yeniden adlandırılmıştır. Altı terminalle hizmet veren alan, dünyanın en maliyetli havalimanı olarak bilinir. 3 ve 6 numaralı terminaller, 2011 ve 2013 yıllarından yıkılarak, 2016'da yenilerinin yapımına başlandı. Terminallerin 2020'ye kadar yetiştirilmesi planlanıyor. Terminallerin birbiriyle bağlantısı, ücretsiz trenlerle sağlanıyor. Varış süresi yaklaşık 8 dakikadır.
Jorge Newbery Havalimanı

Jorge Newbery Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: AEP
Kuruluş Tarihi: 1947
Jorge Newbery Havalimanı, Buenos Aires kentinin CABA bölgesinde yer alan bir havalimanıdır. İlk olarak 1925 yılında önerilmiştir. Şehre bir havalimanı gerektiği belediye başkanı tarafından söylenmiştir. Ancak yetersizlikler ve anlaşmazlıklar sebebiyle proje gerçekleştirilememiştir. 1938'de tekrar bir havalimanı planlaması yapılmıştır. 1947 yılında ise sonunda bu havalimanı açılmıştır. İlk olarak iç hatlara ulaşım gerçekleştirilmiştir. Ancak sonra ilk yurt dışı ulaşımı Uruguay'a yapılmıştır. Ardından gerçekleşen birtakım darbeler sebebiyle adı değişmiş ve şimdiki adını almıştır. Sonrasında ise havalimanında genişletme çalışmalarına başlanmıştır. Havalimanının kapasitesinde artışlar söz konusu olmuştur. 1981, 1988, 2009 ve 2014'te genişletme operasyonları yapılmıştır. Son olarak yapılan genişletme de kapasite 2 katına çıkarılmıştır. Ayrıca yurt dışı rotalarında da artış söz konusu olmuştur. Buenos Aires ucuz uçak bileti temin edildikten sonra iniş Jorge Newbery Havalimanı'na sağlanmaktadır.
LaGuardia Havalimanı

LaGuardia Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: LGA
Kuruluş Tarihi: 1929
New York'un Queens ilçesi merkezli olarak inşa edilen LaGuardia Havaalanı, 680 dönümlük bir alan üzerine kurulmuştur. New York'un en yoğun üçüncü havaalanı olduğu için, yıllık ziyaretçi kapasitesi oldukça yüksektir. 1929 senesinde kurulduğu zaman sivil havacılığa dair hizmet vermeye başlamıştır ve kuruluşunun ilk zamanlarında ticari uçuşlar yapılıyordu. Ticari uçuşlar Newark Havaalanı'nın yakınlığı nedeniyle bir süre sonra başarısızlığa uğramış ve LaGuardia Havalimanı'nın sivil havacılığa yönelmesine bu durum katkı sağlamıştır. ABD'nin hükümet yönetimlerinin LaGuardia havaalanının gelişmesinde katkısı oldukça büyüktür. New York ucuz uçak bileti işlemlerinizi Biletall.com'un güncel fiyatlarıyla yapma imkanına sahipsiniz. Bu fiyatlar güncel oldukları için cebinizi yakmayacak uygun fiyatlara pratik aramalar sonucunda ulaşabiliyorsunuz.
Logan Havalimanı

Logan Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BOS
Kuruluş Tarihi: 1923
General Edward Lawrence tam adıyla bilinen Logan International Havalimanı, Boston Havalimanı olarak uluslararası alanda faaliyet gösteriyor. İç ve dış hatlar olmak üzere yılda 35 milyondan fazla yolcu taşıyor. Liman, Amerika'nın en büyük 19. Hava meydanı konumundadır. Boston Havalimanı, büyük havayolu şirketlerinin odak noktası özellikle JetBlue'nun yoğun trafiği olduğu bir limandır. Amerika'nın pek çok büyük havayolu şirketinin Boston'a seferleri bulunmaktadır. Avrupalı havayolu şirketlerinin de Boston'a doğrudan uçuşları bulunur. İstanbul - Boston seferleri ile Türkiye'de bağlantılı olarak Türk Hava Yolları çalışmaları bulunuyor. Balkanlar, Kafkaslar, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika gibi ülkelerin havayolu trafiği de Boston'a bağlanacak seferlerle sağlanması planlanıyor. 1923 yılında kuruluna Logan Havalimanı, 1994- 2006 yılları arasında yapılan yenileme ve genişletme projeleriyle günümüzdeki halini almıştır.
Los Angeles Havaalanı

Los Angeles Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: LAX
Kuruluş Tarihi: 1946
1946'da Los Angeles Uluslararası Havaalanı sadece resmi olarak ticari bir havayolu şirketi olarak açılmış olmasına rağmen, 1928'de ve II. Dünya Savaşı sırasında genel bir havacılık alanı olarak kullanılmıştır. Havalimanının 1800'lü yılların sonlarında ise lima fasulyesi, buğday ve arpa yetiştirmek için kullanılan arazi, sahipliğini defalarca değiştirdi. Sadece 1920'lerde, öncü havacılar tarafından derme çatma bir uçak pisti olarak kullanmaya başlandı. Topluluğun arazi potansiyelini gördüğü ve bir belediye havalimanı oluşturmaya zorlandığı yer olarak başladı.  Günümüzde Los Angeles Uluslararası Havalimanı, terminalleri üzerinden yılda 50 milyondan fazla yolcu geçmektedir. LAX yılda 1,8 milyon tondan fazla kargo ve postayla ilgilenmektedir. Havaalanı, Kaliforniya'nın ekonomisinde, Güney Kaliforniya'daki yirmi şirketten biri olarak faaliyet gösterir.
McCarran Havalimanı

McCarran Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: LAS
Kuruluş Tarihi: 1941
Las Vegas McCarran Havaalanı, Amerika Birleşik Devletleri'nin Nevada eyaletinin ilk senatörünün ismini taşımaktadır. McCarran Havaalanı 1942 yılında inşa edildikten sonra 1948 yılında ticari uçuş seferlerine açılmıştır. O tarihten günümüze kadar çeşitli inşa çalışmaları ve teknolojik gelişmeler sayesinde oldukça genişlemiştir. McCarran Uluslararası Havaalanı'nın iki terminali ve iki pisti bulunmaktadır. Terminal bina kapıları arasında yolcu taşıma sistemleri bulunmaktadır. Ticari hizmet veren Las Vegas McCarran Uluslararası Havaalanı'nın yolcu ve uçuş seferleri yoğunluğu her yıl daha da büyüyerek artmaktadır. Ticari ya da eğlence amacıyla Las Vegas'a gitmek isteyenler Las Vegas ucuz uçak bileti işlemlerini Biletall.com'dan yapabilmektedirler.
Miami Havalimanı

Miami Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: MIA
Kuruluş Tarihi: 1920
Miami Havalimanı, bölgede 1920 yıllarında açılmış ve hizmet vermeye başlamıştır. 1959 yılında modern terminal binası inşası tamamlanmış, bu tarihten sonrada sürekli yapılan yenilemelerle oldukça büyük bir havalimanına dönüşmüştür. Miami Uluslararası Havalimanı taşıdığı 45 milyon yolcu ile Amerika Birleşik Devletleri'nin 12. en büyük havalimanı, dünya genelinde ise 30. en büyük havalimanı olma unvanını kazanmıştır. Miami kent merkezine havalimanı uzaklığı 13 km mesafede ve şehrin kuzeybatısında yer almaktadır. Miami seyahati planlayan ve Türkiye'de yaşayan insanların Miami ucuz uçak bileti teminlerini Biletall.com'dan kolaylıkla yapabilme imkanları bulunmaktadır.
Midway Havalimanı

Midway Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: MDW
Kuruluş Tarihi: 1923
Chicago'nun güneybatı tarafında küçük bir arazide 1923 yılında Midway Havalimanı bir pist ile hizmete açılmıştır. Yapılan inşa çalışmaları ile 1928 yılında dört pist ve on iki hangara sahip oldu. 1931 yılında yeni terminal binası yapıldı ve yıllık 60 bin uçuş ile 100 binden fazla yolcu taşımaya başladı. Bu özelliği ile dünyanın en işlek havalimanı özelliğini kazandı. Her yıl taşınan yolcu sayısı hızla artış gösterdi. Havaalanı ilk yıllarında gece operasyonları için kullanılmaya başlamış ve yapılan inşa çalışmalarının gelişmesiyle birlikte en fazla yolcu taşınan havaalanı haline gelmiştir. çeşitli siyasi gelişmelere göre isim değişimleri yaşamış ve en son olarak Midway Uluslararası Havaalanı unvanı ile hizmetlerini sürdürmektedir. Midway Havaalanı'nı kullanarak Chicago'ya gitmek isteyenler Chicago ucuz uçak bileti ihtiyaçlarını Biletall.com'dan rahatlıkla karşılayabilmektedirler.
Ministro Pistarini Havaalanı

Ministro Pistarini Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: EZE
Kuruluş Tarihi: 1946
3 terminal ile hizmet veren Ministro Pistarini Havalimanı, Buenos Aires'in uluslararası havaalanıdır. Ezeiza Havaalanı olarak da bilinen alan, 2007 yılında '' Bölgedeki En İyi Havalimanı'' olarak seçilmiştir. Sivil uçuşlara ilk olarak 1946 yılında başlanan havalimanı aynı zamanda Arjantin'in de en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Başkent şehir merkezine 22 km mesafede yer alan ve ulaşım seçenekleri ile kolay erişim sağlayan, yurt içi ve yurt dışından milyonlarca turisti ağırlayan bir havalimanıdır. Haftalık bazda yurt içi hava yolu ulaşımlarında minimum 168, uluslararası hava yolu ulaşımında haftalık minimum 903 uçuş sayısı ile hizmet verir.
Minneapolis-Saint Paul Havalimanı

Minneapolis-Saint Paul Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: MSP
Kuruluş Tarihi: 1979
Minneapolis-Saint Paul International Havalimanı Havaalanı, uzun yıllardan beri bölgeye hava ulaşımı hizmeti vermektedir. Minneapolis şehrinin tek havaalanı olan Minneapolis-Saint Paul International Havalimanı havaalanı 2 ayrı terminal bölümü ile ABD'nin 16. en yoğun havaalanı olarak görev yapmaktadır. ABD'nin Minneapolis şehrini dünyaya bağlayan Minneapolis-Saint Paul International Havalimanı Havaalanı kısaca da MSP olarak bilinmektedir. MSP havaalanının 1.Terminal ve 2.Terminal bölümü olmak üzere iki ayrı terminal binası ile hizmet verirken bu terminaller arasında hava yolcularını taşıyan raylı sistem ulaşım araçları istasyonları bulunmaktadır. Bu istasyonlar havaalanına inen yolcular için büyük ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. 2017 yılında 46 milyon yolcunun seyahat ettiği Minneapolis havalimanı bu bölgenin en kalabalık tek havaalanıdır. Minneapolis 'e gidip tatil yapmak isteyen misafirler Minneapolis ucuz uçak bileti için Biletall.com'u sürekli takip etmektedir.
Newark Liberty Havalimanı

Newark Liberty Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: EWR
Kuruluş Tarihi: 1928
68 dönümlük bir arazi üzerine kurulan Newark Liberty Havaalanı, 1 Ekim 1928'de açılmıştır. Kurulduğu ilk günden bu yana sivil havacılık konusunda seferler düzenlenen bu havalimanı, ayrıca New York bölgesinin sivil havacılık konusunda açılmış ilk büyük havalimanı olma özelliğini taşıyor. New Jersey ve New York eyaletlerinin ortak işletmesi altında olan Newark Liberty Havaalanı, bu iki eyalete de oldukça yakındır. Newark şehir merkezine olan mesafesiyle, ziyaretçilerin bu şehri gezmelerine imkan tanıyor. 1930'lu yıllarda kuzey terminalinin açılmasıyla birlikte şu andaki görünümüne kavuşan bu havaalanı, Newark şehir merkezini gezmek isteyen ziyaretçiler için en uygun varış noktası olacaktır. New Jersey ucuz uçak bileti alarak bu bölgeyi ziyaret etmek isteyen misafirler, Biletall.com'un bilet fiyatlarını inceleyebilirler.
O"Hare Havalimanı

O'Hare Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ORD
Kuruluş Tarihi: 1944
Yurtiçi ticari uçuşlar 1955'te küçük ölçekte başladı. Sonraki yıllarda hava yolculuğu, en iyimser uzun vadeli projeksiyonların çoğundan daha hızlı büyüdü. 1966 yılında, Federal Havacılık Ajansı yeni bir hava trafik kontrol kulesi tasarlamak için IM Pei & Associates istihdam etti. 7 yıl sonra yeni bir otel ve çok katlı otopark yapısı açıldı.  Federal Hükümet 1978 Havayolu Deregülasyon Yasası'nı geçtiğinde, uçağın kitlesel, uzun mesafeli geçişe dönüşmesini tamamladıktan sonra, sonuçta ortaya çıkan düşük ve kimi zaman kendine özgü, ücret yapısı, yolcuların sayısını büyük ölçüde artırdı.
Orlando Havaalanı

Orlando Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: MCO
Kuruluş Tarihi: 1975
1975 yılında faaliyete giren Orlando Havaalanı, 1976 yılında uluslararası statüsü aldı. Orlando Uluslararası Havalimanı olarak yeniden adlandırıldı ve 1978 yılında Belirlenmiş Dış Ticaret Bölgesi ulusal olarak en hızlı büyüyen havalimanı seçildi. 1981'de yeni MCO Terminal Kompleksinin tamamlanması 6 milyon yolcu ve 13 havayolu şirketiyle anlaşma, alanın Amerika'da 25. sırada yer almasını sağladı. 1984'te Avrupa'ya doğrudan ve ilk tarifeli uluslararası hizmetin açılışı, MCO'yu 23. en yoğun havaalanı olmasını sağladı. 1989 : üçüncü paralel pist açıldı; Amerika Birleşik Devletleri'nde 17., dünya genelinde 26. sırada; Uluslararası trafik yüzde 106 arttı. 1990'da 15 banliyö pozisyonuyla 3. bir hava terminali açıldı. 2010 yılına kadar yeni terminaller, ek alanlar ve çeşitli ödüller alındı. 2010'da 2 milyonu aşkın yolcuyla uluslararası yolcu rekoru kırdı. 2011 yılında Orlando Uluslararası Havaalanı'nın 30. yıldönümünü kutlandı. Uluslararası havayolu trafiği 2011 yılında, 3,5 milyon toplam yolcuyla bir rekora daha erişti.
Pearson Havaalanı

Pearson Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: YYZ
Kuruluş Tarihi: 1937
İlk olarak Malton Havaalanı olarak bilinen Toronto Pearson Havaalanı, 1939'da kuruldu ve hızla Kanada'nın en yoğun ve en önemli havalimanlarından biri haline geldi. Yaklaşık 20 yıl sonra, havaalanı, Toronto Uluslararası Havalimanı olarak biliniyordu. 1984 yılında, bir Kanadalı başbakanın ardından, Lester B. Pearson Uluslararası Havalimanı olarak yeniden isimlendirilmeye başlandı. Greater Toronto Havalimanları Kurumu (GTAA) tarafından yönetilen Pearson Havalimanı, son on yılda 4 milyar doların üzerinde yatırım yapıldığında önemli gelişmeler kaydetti. Sonuç olarak, Toronto, her yıl milyonlarca yolcuyla ilgilenebilecek modern terminaller ve iskeleler ile dünya standartlarında, ödüllü bir havalimanına (En İyi Küresel Havalimanı) sahiptir. Terminal 1'in daha fazla genişletilmesi, gelecek için planlanmaktadır.
Philadelphia Havalimanı

Philadelphia Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: PHL
Kuruluş Tarihi: 1925
Pensilvanya'nın Philadelphia kenti merkeziyle kurulan Philadelphia Uluslararası Havaalanı, 1925'li yıllarda Pensilvanya Ulusal Muhafızları'nın eğitim alanı olarak kullanılmaktaydı. Daha sonra havalimanı olarak atanan bu yapının 1940'lı senelere kadar herhangi bir terminal binası bulunmuyordu. İlk terminal binası inşa edildikten sonra Amerika kapsamında uçuşlar düzenlenmeye başlamıştır. 1947-1950'li yıllar arasında başka pistler de eklenerek havalimanının kapsamları genişletilmiştir. Böylelikle uluslararası bir havalimanı olması konusunda ilk adımlar atılmıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında Philadelphia Havaalanı Birinci Hava Kuvvetleri'nin eğitim sahası olarak kullanılıyordu. Bu nedenle havalimanının askeri bir yapıya da sahip olduğu söylenebilmektedir. Pensilvanya ucuz uçak bileti işlemlerinin yapılması için Biletall.com'daki aramalar kullanılabilmektedir. Kapsamlı olarak yapılan aramaların tamamı size uygun fiyatları sunmak için bulunmaktadır.
Phoneix Sky Harbor Havalimanı

Phoneix Sky Harbor Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: PHX
Kuruluş Tarihi: 1928
Phoneix Sky Harbor Havalimanı'nın kuruluşu 1928 yılında gerçekleşmiştir. Havalimanının kurucusu olan Scenic Airways, 1929 senesinde 'Kara Cuma' olarak adlandırılan büyük borsa krizinde iflas etmiştir. Bu olaydan sonra Acme Yatırım Şirketi havalimanının sahibi olmuştur. Daha sonra Amerikan Havayolları tarafından devlete bağlanmış ve 1930'lu yıllarda ilk tarifeli yolculuklara başlanmıştır. Günümüzde 43 milyon yolcu kapasiteli olarak çalışan bu havalimanı, Arizona'yı ziyaret etmek isteyen birçok yolcuyu bölgeye ulaştırmakla yükümlüdür. Phoneix ucuz uçak bileti satın almak için Biletall.com'dan kolaylıkla fiyat değerlendirmesi yapabilirsiniz.
Ronald Reagan National Havalimanı

Ronald Reagan National Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: DCA
Kuruluş Tarihi: 1941
Ronald Reagan Washington Havalimanı, ilk olarak Pentagon'un şu anki konumu olarak bir terminalle hizmet vermeye başlamıştır. Pistin uçakların kalkışı ve inişi esnasında trafiğe engel olması nedeniyle, daha sonra şu anki konumuna alınmıştır. Havalimanı, film artistliği kariyerine de sahip olan ve zamanında Kaliforniya valiliği ve Amerika'nın 40. başkanı olarak görev yapmış Ronald Reagan'ın ismini taşıyor. 1926 yılında kurulan, fakat belli sebepler nedeniyle 1930 yılında yeni bir konuma transfer olan havalimanı, Washington'un güney kesiminde yer alıyor. 1938'de Kongre yasağı kaldırıldıktan sonra inşasına başlanan Ronald Reagan Washington Havalimanı, 16 Haziran 1941'de açılmıştır. İkinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesinde açılan havalimanı, savaş sırasında Ulusal Hava Servisi için hava gözlemleri ve kayıtlarının tutulduğu resmi bir gözlem noktası olmuştur. Washington'u ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler Washington ucuz uçak bileti alabilmek için Biletall.com'un avantajlarını tercih edebilirler.
Salt Lake City Havalimanı

Salt Lake City Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SLC
Kuruluş Tarihi: 1925
Salt Lake City Uluslararası Havalimanı kurulmadan önce şehre ulaşım farklı bölgelerden sağlanıyordur. 1911 yılında boş bir alana Wright Kardeşler getirilerek deniz uçağı tanıtılmıştır. Sonrasında ise bu bölge çeşitli uçakların tanıtımının yapıldığı yer olarak belirlenmiştir ayrıca depolama alanı olarak da kullanılmıştır. 1925 yılında ise özel şirketler anlaşma yaparak bu bölgeden kargo uçaklarını kaldırmaya başlamıştır. Bu firma 1 yıldan kısa bir süre sonra yolcuları da Salt Lake City'den Los Angeles'a uçurmaya başlamıştır. Ancak 2. Dünya Savaşı gelince bu bölge bir askeri üs olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çoğu askeri uçak burada konumlandırılmıştır. Savaş bittikten sonra ise uçuşlar tekrar başlatılmıştır. Belli yıl aralıklarla havalimanının genişletilmesi işlemleri yapılmıştır. Salt Lake City ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu havalimanına uçuş sağlanmaktadır.
San Diego Havalimanı

San Diego Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SAN
Kuruluş Tarihi: 1928
Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alan San Diego Havalimanı 663 dönüm bir araziye sahiptir. Büyük bir teşvikle 1928'de açılmış bir havalimanıdır. Deniz uçaklarının da dahil olduğu bütün uçak türlerine hizmet vermekte olan havalimanı görevini üstlenmektedir. Askeri üs olarak da kullanılmış bir havalimanıdır. 2. Dünya Savaşı esnasında büyük bir role sahip olmuştur. 2013 yılında tamamlanan bir genişletme programına tabi tutulmuştur. Böylece hem yolcu kapasitesi hem de uçak kapasitesi arttırılmıştır. İlk başlarda sadece iç seferlere hizmet verirken şuan birçok ülkeye kesintisiz uçuşu sağlamaktadır. San Diego ucuz uçak bileti temin edilerek sorunsuz şekilde şehre ulaşım sağlanabilmektedir. San Diego Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine birçok ulaşım aracı ile geçiş sağlanmaktadır. Ulaşım konusunda sorun oluşmamaktadır.
San Francisco Havaalanı

San Francisco Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: SFO
Kuruluş Tarihi: 1927
15 Mart 1927'de San Francisco şehri ve ilçesi, bir “Havalimanı” olarak kullanılmak üzere Mills Sitesinden 150 dönümlük bir kiralama gerçekleştirmektedir. 5 Ekim 1951'de San Francisco Uluslararası Havalimanı'nda yeni terminal binası inşaatı başlamıştır.  1981 yılında Kuzey Terminali San Francisco Uluslararası Havalimanı'nda tamamlandı. 1995 yılında United Airlines, San Francisco Uluslararası Havaalanı'na Boeing 777 hizmetini başlattı. 10 Aralık 2000 tarihinde SFO yeni terminal açılışı yapıldı.  14 Nisan 2011 tarihinde ise Terminal 2 açılışı yapıldı. 7 Mayıs 2017 tarihinde San Fransisco Uluslararası Havalimanı'nın 90. Yılı kutlandı.
Santos Dumont Havalimanı

Santos Dumont Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SDU
Kuruluş Tarihi: 1930
Santos Dumont Havaalanı 1930 yıllarından önce kurulmuş bir havaalanıdır. 1938 yılında deniz uçaklarının iniş yapabilmeleri için yeni bir terminal binası açılmıştır. Yeni yapılan terminal binası sayesinde, Pan Amerikan ve Panair havayolları dışında bulunan tüm havayolları tarafından kullanılmaya başlamıştır. 1942 yılında deniz uçaklarının kullanılmasına son verilmiştir. Deniz uçakları için yapılan terminal binası günümüzde Brezilya Hava Kuvvetleri'ne ait Tarih ve Kültür Enstitüsü merkezi olarak kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde genel havacılık ve askeri operasyonlar için kullanılmaktadır. Bu havaalanı Airbus ve Boeing uçaklarının iniş yapabildiği en kısa pistlere sahiptir. Rio De Janeiro şehrine gitmek ve Santos Dumont havaalanına inebilmek için Rio De Janeiro ucuz uçak bileti satın almak için Biletall.com'dan yardım alabilmektesiniz.
Seattle-Tacoma Havaalanı

Seattle-Tacoma Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: SEA
Kuruluş Tarihi: 1986
Seattle havalimanı operasyonlarına 1986 yılında başlamıştır. Seattle Havacılık Bölümü ile sözleşme imzalayarak başlayan havayolu faaliyetleri, ilk aşamada sadece iki tesisle başlamıştır. 1993, 1999 ve 2000 yıllarında yapılan genişlemeler, pist ve tesis eklemeleri ve çeşitli projeler ile tesislerin sayısını 11' e artırmıştır. Washington'un önemli hava yolu trafiğinin büyük kısmını karşılar. Washington Eyaleti ve kuzeybatı Amerika Birleşik Devletleri için ana hava taşımacılığı merkezi olan Sea- Tac, Kuzeybatı lezzetiyle zengindir. Güney Uydu Terminalinin kapasitesini arttırma planları yapılmaktadır. Seattle ve çevredeki diğer bölgelere düzenli ulaşım imkanı sunacak hafif raylı sistem genişletme çalışmaları devam etmektedir.
Tocumen Havaalanı

Tocumen Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: PTY
Kuruluş Tarihi: 1947
1 Haziran 1947'de Başkan Enrique Adolfo Jimenez Brin tarafından açıldı ve çalışmalarına yarı bitmiş işlerle başladı. İdare ve terminal binaları yedi yıl sonra açıldı. Bugün bir kargo terminali olarak kullanılan ilk havalimanı, 7.2 kilometrekarelik bir alanda inşa edilmiş ve deniz seviyesinden 41 metre yüksekte bulunmaktadır. Panama'nın coğrafi konumu nedeniyle tercih edilen bir geçiş ülkesi olarak ele alındığında, bu terminal hava operasyonlarının talebi için çok küçüktü. Daha önce hiç gerçekleşmemiş olan terminalin genişleme planları bu planlanmıştı. İnşaat 1971'de başladı, bu nedenle Tocumen Nehri yeni terminalin inşası için orijinal rotasından saptı. Tocumen Uluslararası Havalimanı olarak da adlandırılan yeni terminal, 15 Ağustos 1978'de açıldı ve açılış uçuşu aynı yılın 5 Eylül'ünde yapıldı. Tocumen ana pisti 3.050 metre uzunluğunda ve ağırlıklı olarak ticari havayolları tarafından kullanılmaktadır. Tocumen Havaalanı, Latin Amerika'daki en önemli terminallerden biri olup, seferlerin sayısı ve seferber edilen trafik ile liderdir. Latin Amerika'nın büyük bir bölümünü kapsayan, Amerika ve Avrupa'da 90'dan fazla şehre uçuş gerçekleştiriyor. Ayrıca Copa Havayolları operasyonlarının ana merkezi ve Latin Amerika ve Karayipler için Star Alliance merkezidir.
Vancouver Havalimanı

Vancouver Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: YVR
Kuruluş Tarihi: 1929
1929 senesinde Vancouver şehrinde bulunan çim pist, havacılık işlemlerinde kullanılmak amacıyla yeniden düzenlenmiş ve Vancouver Havalimanı'nın ilk yapılanması bu tarihte başlamıştır. Daha sonra İkinci Dünya Savaşı esnasında orijinal terminalin büyük bir kısmı tamamlanarak federal güçlerin kullanması için Milli Savunma Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı'na kiralanmıştır. Fonların yardımıyla havalimanı büyük oranda günümüzdeki görünümüne kavuşmuştur. Vancouver Havalimanı'ndaki ana terminal binası 1968'de yapılmıştır ve o günden günümüze kadar iç ve dış hat seferlerinin oluşturulacağı terminaller eklenerek genişletilmiştir. Toplamda 3 terminale sahip olan Vancouver Havalimanı'nda iç hatlar, dış hatlar ve güney terminaline yer veriliyor. Türkiye'den Kanada ucuz uçak bileti alarak Vancouver Havalimanı'na dış hatlardan giriş yapabileceksiniz. Biletinizi Biletall.com'daki farklı seçeneklerin bir araya getirildiği aramalarla kolaylıkla bulabilirsiniz.
William P. Hobby Havalimanı

William P. Hobby Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: HOU
Kuruluş Tarihi: 1927
1927 senesinde WT Carter Field adı verilen 600 dönümlük bir arazi üzerine William P. Hobby Havalimanı kurulmuştur. Daha sonra Houston şehrinin yönetimine geçen bu havalimanı, Howard Hughes'in adını alarak hizmete açıldı. Fakat Howard Hughes hala hayatta olduğu için, yaşayan birinin bir hükümet binasına isminin verilmesi federal yasalar tarafından uygun görülmedi. Bu durumda 1929'da vefat eden ve Teksas'ta bir 1917-1921 seneleri arasında valilik görevi yapmış olan William Petrus Hobby'nin adı Havalimanı'na verildi. Houston ucuz uçak bileti satın alarak körfez kıyısındaki bu ihtişamlı şehri gezme imkanınız olabileceği gibi, tarihsel anlam taşıyan yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa Havalimanları

Amsterdam Schiphol Havaalanı

Amsterdam Schiphol Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: AMS
Kuruluş Tarihi: 1916
Schiphol, 16 Eylül 1916'da askeri bir hava üssü olarak hizmete girdi. Birkaç baraka, bir platform ve pist olarak hizmet veren bir alandı. Sivil uçaklar alanı kullanmaya başladığı zaman (17 Aralık 1920), genellikle Schiphol-les-bains olarak adlandırıldı. Fokker uçak üreticisi, 1919'da Schiphol havalimanına yakın bir fabrika kurdu. Birinci Dünya Savaşı'nın sona ermesiyle, Schiphol Havalimanı'nın sivil kullanımının başlangıcını gördü ve havalimanı, askeri rolünü tamamen yitirdi. Yeni bir Hava Trafik Kontrol kulesinin inşası, mevcut kulenin artık daha fazla genişledikçe havaalanının tamamını denetleyememesi nedeniyle 1991 yılında tamamlandı. G-iskelesi 1993 yılında kalkış Salonu 3'e eklendi. 2003 yılında havalimanının geri kalanının hemen batısında, altıncı bir pist tamamlandı ve A5 otoyolunu geçen bağlantı Taksi yolu ile Polderbaan takma adı verildi. Bu pistin uzaklığı, bu pistten ve Taksiden 10 ile 20 dakika arasında bir sürenin geçebileceği anlamına gelir. Ayrıca, birincil kulenin, hava sahasının bu kısmını denetlemek için çok uzak olması nedeniyle, ilave bir Hava Trafik Kontrol kulesi yapılması gerekmiştir.
Belgrade Nikola Tesla Havalimanı

Belgrade Nikola Tesla Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: BEG
Kuruluş Tarihi: 1992
Bu havalimanı 1910 yılından bu yana varlığını muhafaza ediyor. Ancak uzun yıllar boyunca bir askeri üs ya da metruk arazi olarak kullanılmaktadır. Başka bir deyiş ile Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nın geçmişi çok da uzun yılları içermiyor. Ancak bu limanın tarihi, 1910 yılında inşa edilen ve Balkan Savaşı'nda Türkiye'ye karşı kullanılan tahtadan bir hangar ile başlıyor. Nihayetinde 1992 yılında Nikola Tesla Havalimanı, şu anki modern kimliğine kavuşarak hem iç hem de dış hat yolculuklarına kendisini açıyor. Bu şehre gitmek isteyen kişiler, Belgrad ucuz uçak bileti için Biletall.com'u kullanabilmektedirler.
Berlin Schönefeld Havalimanı

Berlin Schönefeld Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SXF
Kuruluş Tarihi: 1934
Berlin Schönefeld Havalimanı'nın tarihi oldukça eskidir. İlk olarak 1934'de inşa edilmiştir. Uçak tesisine hizmet etme amacıyla kurulmuştur. Ancak 1945 yılında Sovyet Birlikleri tarafından yıkılmıştır. 1947 yılının sonlarında da tekrar onarım durumu söz konusu olmuştur. Hem sivil hem de askeri havacılık bu yılda Schönefeld Havalimanı'na taşınmıştır. Ancak 2000'li yıllarda Berlin'de üç havalimanının olması hem maliyet açısından hem de gürültü açısından rahatsızlık vermeye başladığı için Schönefeld kapatıldı. Bu nedenle Schönefeld Havalimanı'nın 2019 yıllarının sonuna doğru tekrar açılması planlanmıştı. Ancak birtakım nedenlerden dolayı 2016'da tekrar hizmet vermeye başladı. Hala yolcu kapasitesini arttırarak Berlin'de hizmet vermeye devam ediyor. Kapalı olduğu süre boyunca piste bazı eklemeler yapıldığı için daha profesyonel hizmet vermektedir. Berlin ucuz uçak bileti aldıktan sonra Schönefeld Havalimanı'na uçuş sağlanabilir.
Berlin Tegel Havalimanı

Berlin Tegel Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: TXL
Kuruluş Tarihi: 1948
Berlin'in en yoğun havalimanı olan Tegel Havalimanı'nın tarihi, yerel roket testleri ve araştırmaları için kullanıldığı 1930 yılına dayanmaktadır. 1940'ların sonlarında, havaalanı olarak az sayıda uçağa hizmet veren Tegel Havalimanı, 2.400 metre uzunluğu ile Avrupa'nın en uzun pistine sahiptir. Eski yapısı ile yeterli konfor ve hizmeti sağlayamayan havalimanı, 1970 yılında yeni ve modern tesislerine sahip oldu. 1990 yılında yapılan altıgen terminali de bünyesine katan Tegel Havalimanı, Berlin'in en önemli havalimanı konumuna dönüştü. Şehre hava yolu ile gelmek isteyen misafirler, Biletall.com'dan Berlin ucuz uçak bileti için her türlü desteği alabilirler.
Bilbao Havalimanı

Bilbao Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: BIO
Kuruluş Tarihi: 1928
Bilbao İspanya'daki Bask bölgesinin başkenti ve en önemli şehridir. Bilbao Havalimanı sivil hizmet veren bir havaalanıdır. İşletmecisi AENA şirketi olup tam faaliyet yılı 1955'dir. Rakımı 42 metredir. Havalimanın asfalt uzunluğu 2.000 metredir. 2017 yılı verilerine göre taşınan yolcu kapasitesi 4.277.610 kişi olarak ölçülmüştür. Bir önceki yıla göre yolcu sayısı yüzde 7 oranında artış göstermiştir. Bilbao Havalimanı'na yılın her günü çok sayıda uçak iniş ve kalkış yaparak milyonlarca insanın seyahat etmesine aracılık yapmaktadır. Türkiye'den Bilbao Havalimanı'nı kullanarak İspanya'ya seyahat etmek isteyen yolcular, biletlerini daha ekonomik olarak alabilmek için günler öncesinden Biletall.com'dan rezervasyon yapmaktadır. Bilbao ucuz uçak bileti için Biletall.com uygun ve ekonomik olarak hizmet vermektedir.
Birmingham Havaalanı

Birmingham Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: BHX
Kuruluş Tarihi: 1939
Artan uçuş ve yolcu sayısını karşılamak için, pistin diğer tarafında yeni bir havalimanı terminali inşa etmek, 1981 yılında 3 milyon kişi kapasiteyle başlamıştır. Kraliçe Majesteleri tarafından 1984 yılında açılmış ve ilk birkaç yıl boyunca rekor yolcu sayıları ele alınmıştır. Temmuz 1991, Birmingham Havalimanı'nın ikinci terminali olan Eurohub'un açılışını gördü. Birleşik Devletler'de ev içi operasyonlar için halihazırda geliştirilen bir kavram olan Eurohub, daha önce ayrı terminaller talep eden Gümrük ve Göçmenlik kontrolünün komplikasyonlarını çözerek 'merkez ve konuşmacı ilkesini bir adım daha ileri götürdü. Yurtiçi ve yurtdışı yolcuları birleştiren ilk terminal oldu. 2000 yılına gelindiğinde, Havalimanı yılda 7,5 milyondan fazla insanı idare ediyordu ve Aer Rianta ve Bridgepoint Capital (eski adıyla Nat West Equity Partners) havalimanlarındaki yatırımlarını artırdığında hissedarlık düzenlemesi yeniden değişti. Ek paylar sırasıyla % 4 ve % 4,25 oranında hissedarlık yapan John Lang Investments Limited ve National Car Parks Limited tarafından satın alınmıştır. 2001 yılında Macquarie Havalimanıs Group Limited, Bridgepoint Capital Limited hisselerini satın aldı.
Bologna Havaalanı

Bologna Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: BLQ
Kuruluş Tarihi: 2000
Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı olarak bilinen havalimanı, uluslararası alanda hizmet veriyor. Floransa'ya yakın bir bölgede, Bologna şehrinde; Emilia- Romagna bölgesinde yer alır. 2016 yılında Bologna Havalimanı (BLQ), İtalya'nın 7. en yoğun havalimanı (yolcu akını) olmak üzere 7.680.992 yolcu taşıdı. BLQ Havaalanı çoğunlukla Ryanair ve Neos ile faaliyet göstermekte ve İtalya'yı Avrupa ile ve dünyanın geri kalanıyla birleştirmektedir. Bologna Havalimanı (BLQ) iki yolcu terminaline sahiptir. Ana Terminal: 3 seviye, 22 havayolu kapısı ve 35'ten fazla dükkanla hizmet veriyor. Yeni Doğu Terminali: çoğunlukla bagaj iadesi ve Gelen yolcu alanı için kullanılıyor.
Bordeaux-Merignac Havalimanı

Bordeaux-Merignac Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: BOD
Kuruluş Tarihi: 2005
Bordeaux Havalimanı, bir askeri üs olarak kurulmuştur. Bu havalimanının kurulmasındaki asıl amaç, deniz kuvvetlerinin devriye işlemlerinde kullanılmasıdır. Uzunca bir süre bu amaç için varlığını sürdürmeye devam etmiştir. Aynı zamanda bu havalimanı İkinci Dünya Savaşı'na da şahitlik etmiştir. İkinci Dünya Savaşı sona erdikten sonra ise sivil uçuşlara ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. 2005 yılından bu yana ise sivil havacılık otoriteleri bu hava meydanını Fransız Hava Kuvvetleri ile ortaklaşa kullanılmaya devam edilmektedir. Halen sivil ve askeri otoritelerin ortak olarak kullanmaya devam ettiği havalimanlarından bir tanesidir ve hem sivil hem de askeri uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Bordeaux ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan sorun bir şekilde bu havalimanına ulaşabilmektedir.
Boryspil Uluslararasi Havalimanı

Boryspil Uluslararasi Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: KBP
Kuruluş Tarihi: 2012
Kiev Boryspil Havalimanı, Kiev'in en modern ve en geniş havalimanıdır. Bu meydandan ağırlıklı olarak dış hat uçuşları icra edilir ve bu havalimanına daha ziyade bayrak taşıyıcı firmalar iniş yapar. Havalimanı, modern binasına 2012 yılında kavuşmuştur ve o dönemden bu yana yolcu sayısını her geçen gün bir miktar daha artırmaya devam eder. Öte yandan 2020 yılına kadar havalimanının çok daha modern bir yüze kavuşması ve yolcu kapasitesi ile uçak kapasitesini bariz şekilde artırmasına yönelik birtakım planlar söz konusudur. Boryspil ucuz uçak bileti alan yolcular, pek çok şehir ile kıyaslandığı zaman oldukça modern bir havalimanı ile karşılaşacaklardır.
Bristol Havalimanı

Bristol Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: BRS
Kuruluş Tarihi: 1927
İngiltere'nin Bristol adı verilen bölgesinde 1927 senesinde kurulan Bristol Havalimanı, ilk başlarda abonelik yoluyla hizmet vermekteydi. Bu abonelik hizmeti Wessex Uçak Kulübü tarafından sağlanıyordu ve 1929 senesinde bu işleme bir son verildi. Daha sonra Bristol Corporation tarafından tarım alanı olarak kullanılmaya başlayan bu yapı, 1930 senesinde İngiltere'nin üçüncü sivil havalimanı haline getirilmiştir. Yolcu sayısı istikrarlı bir şekilde artmış ve 1939 senesine gelindiğinde 4.000 yolcuya ulaşılabilmiştir. Kurulduğu kentin adını alan Bristol havalimanı, Bristol kentine son derece yakın bir konumda bulunuyor. Böylelikle havalimanından kentin merkezine ulaşmak birkaç dakikalık bir yolculuğun ardından mümkün olacaktır. İngiltere ucuz uçak bileti ayırtırken, Biletall.com'un Bristol kentine dair gezi rehberlerini okuyabilirsiniz. Ayrıca destek hizmetlerinin yardımıyla biletinizi ayırtmanız oldukça kolaydır.
Brüksel Havaalanı

Brüksel Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BRU
Kuruluş Tarihi: 1914
Brüksel Havalimanı'nın tarihi 1914 yılında bir hava gemisi hangarının inşasıyla başlıyor. Yüzyıldan fazla bir süre sonra, Brüksel Havalimanı, Avrupa'nın başkenti ile dünya çapında 200'den fazla noktaya bağlanan son teknoloji ürünü konforlu bir havalimanına dönüştü. 2017'de yaklaşık 25 milyon yolcu ile Brüksel Havaalanı, Avrupa'nın en büyük havaalanlarından ve Belçika'daki ana havalimanlarından biridir. Brüksel Havalimanı, Avrupa'nın başkentini, 76 havayolunun hizmet verdiği, dünyanın dört bir yanındaki 238 noktaya bağlamaktadır. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Brüksel Havalimanı, yolcuların, havayolu şirketlerinin, ticari ortakların ve personelin olduğu ve aralarındaki etkileşimin temel taşları olan çok modlu bir ulaşım merkezine dönüşmüştür. Yıllık 536.000 ton kargo ile hava kargo merkezi olan Brucargo, uluslararası lojistikte ve ilaç endüstrisi de dahil olmak üzere belirli endüstrilerin başarısında önemli bir rol oynamaktadır.
Cagliari Elmas Havalimanı

Cagliari Elmas Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: CAG
Kuruluş Tarihi: 1937
Cagliari Elmas Havalimanı, 1937 yılında hizmete açılmıştır. Aynı zamanda bu bölgede açılmış olmasıyla beraber ilk olarak askeri amaca hizmet etmemiş ve doğrudan sivil uçuşları ağırlamaya başlamış olan nadir havalimanlarından bir tanesidir. Cagliari Elmas Havalimanı, o zamandan bu yana hizmetine kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Modern yüzünü ise 2003 yılında elde etmiştir. 2003 yılı içerisinde hava meydanında detaylı bir tadilat yapılmış ve binalar da dahil olmak üzere baştan başa yenilenmiştir. Cagliari ucuz uçak bileti seçenekleri için Biletall.com adresi ziyaret edildiği zaman en avantajlı biletleri bulmak mümkün olabilecektir.
Catania-Fontanarossa Havalimanı

Catania-Fontanarossa Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: CTA
Kuruluş Tarihi: 1924
Catania Havalimanı'nın tarihi 1924 yılına dek uzanır. Avrupa'daki pek çok havalimanı gibi bu havalimanın da başlangıcı askeri amaçlardan kaynaklanır. Akabinde sivil uçuşlara da açılmış ve potansiyelini günden güne yükseltmeye devam etmiştir. Bu havalimanının asıl modernleşme yılları 2000'lerin başına dayanır. öyle ki 22 adet kapı ve çok sayıda biniş körüğü inşa edilmiştir. Buna ek olarak potansiyelini her geçen gün yükseltmeye de devam eden bir havalimanı olarak ifade edilmesi mümkündür. Catania-Fontanarossa ucuz uçak bileti için Biletall.com'un kullanılması büyük bir kolaylık sağlayacaktır.
Cenevre Havaalanı

Cenevre Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: GVA
Kuruluş Tarihi: 1919
Cenevre havalimanı, 1919 yılında, Cointrin'de, 54 hektarlık bir alanı kapsayan Cenevre kenti yakınlarında basit bir alan olarak kuruldu. 1926'dan 1931'e kadar, tahta kulübeler üç tane betonla değiştirildi. 1930'da Cenevre Havalimanı'na giden ve yedi farklı rotaya uçan altı havayolu şirketi vardı. 1937 ilk beton pisti yapıldı. 1938'de Cenevre'ye sekiz hava yolu uçtu. İkinci Dünya Savaşı sırasında İsviçreli yetkililer İsviçre'den gelen tüm uçuşları yasakladılar, fakat havalimanının genişlemesi, alanını 95 hektara çıkardı ve ana pisti ilk olarak 1000 metre 50 metre (3,280 x 160 ft) kadar genişletti. Savaşın sonuna doğru 200 metrelik (660 ft) bir pist daha eklenmiş ve ayrıca 2.500 metrelik (8,200 ft) bir uzunluğa kadar gelecekteki genişleme imkânı sağlanmıştır. İsviçre'nin 2008 yılında Schengen Bölgesi'ne entegrasyonundan önce, Fransız Sektörü olarak da bilinen Pier F, yalnızca Fransa'daki destinasyonlardan gelen veya bu bölgelere giden yolcular için kullanıldı. Haziran 2016'da Cenevre Havalimanı yönetimi, Terminal 1'deki ana check-in salonunu yükseltildi. Yenileme projeleri, eklemeler ve genişleme projeleri devam ederek, Avrupa'nın en nitelikli havalimanları arasında olmaya devam ediyor.
Charles de Gaulle Havaalanı

Charles de Gaulle Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: CDG
Kuruluş Tarihi: 1972
Charles de Gaulle Havaalanı'nın orijinal adı Paris Nord'dur. Charles de Gaulle Havaalanı'nın 1966 yılında yapımına başlandı ve 1972 yılında yolculara açıldı. İsmi ise bu dönemde Charles de Gaulle olarak değiştirildi. Terminal 1 çağdaş tasarımı ile dikkat çekmiştir. 2009 yılında dünyanın en işlek 6.havaalanı olmuştur. Ayrıca uçuş trafiğinde dünyada 7. ve kargo trafiği açısından da 5.olmuştur. Büyük ve karışık bir havalimanı olarak değerlendirilmektedir. Aslında 9 terminali var gibi durmasına rağmen resmi olarak 3 terminale sahiptir. Terminal 2 kurulduğu günden bu yana oldukça genişletildi ve 7 küçük terminal yapısına sahip oldu. Charles de Gaulle Havaalanı şu anda Avrupa'da Londra Heathrow Havalimanı'ndan sonra en işlek havaalanıdır.
Cologne Bonn Havalimanı

Cologne Bonn Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: CGN
Kuruluş Tarihi: 1939
Köln Bonn Havalimanı, ilk olarak askeri eğitim maksadı ile kullanılmaya başlanmıştır. İlk eğitim uçağı bu havalimanından 1913 yılında havalanmıştır. Uzunca bir süre eğitim uçuşları masadıyla için kullanılmış olan havalimanı, İkinci Dünya Savaşı'nda da çok önemli anlara şahitlik etmiştir. özellikle İngiliz ordusu tarafından da bir dönem kontrol altında tutulmuş olan bu havalimanı askeri açıdan da pek çok zaman büyük önem arz etmiştir. 1951 yılında ise bu havalimanından ilk sivil uçuş gerçekleşmiştir. O günden bu yana Köln Bonn Havalimanı potansiyelini günden güne artırmaya devam etmiş ve nihayetinde Avrupa'nın en büyük potansiyele sahip havalimanlarından bir tanesi haline gelmiştir. Bonn ucuz uçak bileti için araştırma yapılabilecek en makul adres ise şüphe yok ki Biletall.com'dur.
Cote D’Azur Havaalanı

Cote D’Azur Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: NCE
Kuruluş Tarihi: 1950
Cote d'Azur Havaalanı 2. Dünya Savaşı öncesinde askeri eğitimler ve bunun gibi amaçlarla kullanılmaktaydı. Ticari açıdan yolculara açılması 40'lı yılların sonunda 1950 döneminde başlamıştır. 1950'lerde 225.000 yolcusu olan havaalanından 4 yıl sonra 400.000 ve 1972 yılı itibariyle de 2.000.000 yolcu uçuş bileti almıştır. Deniz doldurularak ikinci bir pist açıldı ve 1978 yılında havaalanı genişletildi. 1987 yılında ise yeni bir terminal daha açılmıştır. Havaalanı birçok ödül almaktadır ve sürekli olarak yolcu sayısını arttırmaktadır. Nice aristokratların ve sanatçıların da gözde yerlerinden biri olduğu için onların sık sık bu şehirde görülmeleri Nice'e olan ilgiyi biraz daha arttırmıştır.
Dublin Havaalanı

Dublin Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: DUB
Kuruluş Tarihi: 1940
1917'de I. Dünya Savaşı sırasında Collinstown kasabası, Britanya Kraliyet Uçan Kolordu için bir üs olarak seçildi. Nisan 1918'de, Uçan Kolordu Kraliyet Hava Kuvvetleri olarak yeniden adlandırıldığında, Collinstown Aerodrome'un % 20'den fazlası tamamlandı. 1919'da İrlanda Kurtuluş Savaşı patlak verdiğinde inşaat tamamlandı. 1922'nin sonunda Collinstown'daki arazi ve binalar İrlanda özgür Devletine transfer edildi. 1936'da bir sivil havaalanının Baldonnel'i Dublin'in havalimanı olarak değiştirmesi gerektiğine karar verildi. Komşu şehir olan Rock ve Corballis'e uzanan eski Collinstown bölgesi seçildi. Yeni havalimanında çalışması 1937'de başladı. 1939'un sonunda bir çim sahası yüzeyi, iç yollar, otoparklar, elektrik gücü ve aydınlatma kuruldu. Dublin'in açılış uçuşu 19 Ocak 1940'ta Liverpool'da gerçekleşti. Ağustos 1938'de yeni bir havalimanı terminal binasında çalışma başladı. Terminal binası, zamanın lüks okyanus astarlarının katmanlı yapısından büyük ölçüde etkilenen tasarımıyla 1941'in başlarında açıldı. Terminal, 1942'de Royal Hibernian Architects of Triennial Altın Madalyası ile ödüllendirildi ve bugün listelenen bir bina.
Düsseldorf Havalimanı

Düsseldorf Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: DUS
Kuruluş Tarihi: 1927
Bölgedeki ilk havacılık etkinliği, 19 Eylül 1909'da Zeppelin LZ3'ün iniş yaptığı havalimanının yaklaşık 3 kilometre (1.9 mil) güneyinde yer alıyordu. Mevcut havaalanı, iki yıllık inşaatın ardından 19 Nisan 1927'de açıldı. Deutsche LuftHansa, Berlin, Hamburg, Köln ve Cenevre'ye güzergahlar açtı. İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasıyla birlikte havalimanının sivil kullanımı, 1939 Eylül'ünde ordu tarafından kullanılan hava sahası ile durduruldu.  1950'de ana pist 2475 metreye uzatıldı. 1964 yılında 1.4 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminalin inşası için planlama başlamış ve 1969 yılında ana pist 3000 metreye uzatılmıştır. 1973'te yeni merkezi bina ve Terminal B açıldı ve 1975'te Düsseldorf merkez istasyonu ile havalimanı arasındaki demiryolu bağlantısı faaliyete başladı. Ek yeni A Terminali 1977'de açıldı. 1986'da C terminali açıldı ve 8.22 milyon yolcu havaalanını kullandı ve Almanya'da iki numara oldu. 
Edinburgh Havalimanı

Edinburgh Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: EDI
Kuruluş Tarihi: 1916
Edinburgh Havalimanı oldukça eski bir tarihe sahiptir. 1916 yılında sadece küçük bir üs olarak açılmıştır. Ardından 1925'te büyütülmüş askeri uçakların uçuşuna hazır hale getirilmiştir. Dünya Savaşı esnasında sık sık kullanılan bir üs olmuştur. Savaş bittikten sonra ise hala askeri hava üssü olarak hizmet vermeye devam etti ancak 1940'lı yılların sonuna doğru ticari amaçla kullanılmaya başlandı. İlk olarak Londra Edinburgh arasında uçuşlar gerçekleştirildi. 1952 yılında ise havalimanı genişletilerek daha farklı hizmetler vermeye başladı. 1960 yılında da Havacılık Bakanlığı'na devredildi. Sonrasında havalimanında yenileme ve genişletilme projeleri gerçekleştirilmeye başlandı. 1977 yılında ise resmi olarak Kraliçe tarafından açılışı sağlandı. Edinburgh'a gitmek isteyenler bu havalimanını kullanabilirler. Edinburgh ucuz uçak bileti için ise Biletall.com internet adresine girilebilir. Kampanyalı biletler burada yer alıyor.
Eindhoven Havalimanı

Eindhoven Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: EIN
Kuruluş Tarihi: 1932
Hollanda'nın Eindhoven kentine 8 kilometre mesafesiyle birlikte Eindhoven Havalimanı, 1932 yılında kurulmuştur. Wlschap Airfield adını alarak kurulan bu yapı, ilk olarak Hava Kuvvetleri'nin kullanması için satın alınmış ve hükümete devredilmiştir. Alman kuvvetleri tarafından yapılan baskın sonrasında bina büyük oranda hasar görmüştür. Almanya savaş esnasında bu binayı savaş merkezi olarak kullanmaya başlamış ve hangarlar inşa etmişlerdir. İngiliz ve Amerikan kuvvetlerinin Alman kuvvetlerini bu havaalanından uzaklaştırmasından sonra, Hollanda hükümeti havalimanının yönetimini tekrar devralmıştır. Hollanda ucuz uçak bileti işlemlerinin Biletall.com'da yapılması oldukça pratiktir. Bu nedenle gün, saat ve uçuş özelliklerini tercih ettikten sonra size uygun bileti hemen bulabileceksiniz.
Falcone-Borsellino Havalimanı

Falcone-Borsellino Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: PMO
Kuruluş Tarihi: 1988
Palermo'da bir tane havalimanı bulunduğu için Falcone-Borsellino Havalimanı Havalimanı aynı zamanda Palermo Havalimanı olarak da bilinmektedir. Palermo Havalimanı kent merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor. İtalya'nın en ünlü adalarından birisi olan Sicilya adasının merkezi şehri olan Palermo'da hava ulaşımını sağlayan tek havaalanı olan Falcone-Borsellino Havalimanı şehre gelen misafirlere hava ulaşımı hizmeti vermektedir. Engelliler için çok duyarlı olan ülke Palermo Havaalanı'nın bütün kullanım alanlarını engelli misafirlerin rahat kullanabilmesi için düzenlemiştir. Palermo'yu görmek isteyen misafirler Palermo ucuz uçak bileti için Biletall.com'u ziyaret ederek kendi evlerinin konforunda rahat ve kolay bir şekilde destek alabilir ve bilet takiplerini yapabilmektedirler.    
Ferenc Liszt Havaalanı

Ferenc Liszt Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BUD
Kuruluş Tarihi: 1938
1938'de Budapeşte'de yeni bir havalimanı inşa etme fikri doğdu. Havaalanı sivil-askeri-spor amaçlı olarak amaçlanmıştır. Güneybatı kesiminde kuzeybatı ve askeri bölgelerdeki sivil tesisler inşa edildi.   Havaalanından şehre yaklaşmak için, 1940-1943 yılları arasında 16 kilometrelik (10 mil) yüksek hızlı yol inşa edildi.  16 Mart 2011'de Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havaalanı'nın adı Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı olarak değiştirildi. 2014 yılında Emirates , Boeing 777-300ER uçağını kullanarak Dubai, BAE'ye günlük uçuşlar açtı. Bunu, Air China 'nun Pekin Capital ' e yaptığı uçuşlar ve Toronto Airbus'a Airbus A330 ile Air Transat bağlantısı izledi. Boeing 767-300 tarafından işletilen Air Canada Rouge tarafından işletmelerini Budapeşte'ye başlattı.  LOT Polonya Havayolları, Temmuz 2017'de, Chicago ve New York'a 2018'de başlaması planlanan doğrudan uçuşların başladığını duyurdu.  2012 yılı Aralık ayına kadar havalimanı altyapısını genişletmek ve modernize etmek için 261 milyon avro harcanmıştır. Gelecekteki bu projelerin bir kısmı 300 milyon avroyu kapsamaktadır.
Fiumicino Havaalanı

Fiumicino Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: FCO
Kuruluş Tarihi: 1960
Fiumicino Havalimanı'nı ilk olarak 1960 yılında yolcu uçuşlarına açılmıştır. Açıldığı tarihten itibaren gittikçe daha fazla ilgi görüp, yolcu sayısını arttırmıştır. Fiumicino Havalimanı uzun ismiyle Leonardo Da Vinci Fiumicino Havaalanı olarak bilinmektedir. Şu anda İtalya'nın en büyük ve işlek havalimanı olma özelliği taşımaktadır. Şimdiki ismini almadan önce havalimanı Roma Havaalanı adını taşımaktaydı ama Leonardo da Vinci'yi onurlandırmak için bu şekilde bir isim değişikliğine gidilmiştir. Bunun temeldeki nedeni ise Da Vinci'nin 1490 yılında ilk helikopter fikrini ortaya atmasıdır. 2016 yılında Fiumicino Havaalanı 44.744.769 yolcu sayısına ulaşmıştır. Havaalanı 1960 yılında ilk olarak yaz olimpiyat oyunları döneminde eski havaalanına destek olmak amaçlı olarak kullanılmıştı. 1961 ‘de de Roma'nın resmi havaalanı oldu.
Franz Josef Strauss Havaalanı

Franz Josef Strauss Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: MUC
Kuruluş Tarihi: 1992
1992 yılında Münih Havalimanı kapasite olarak yeterli görülmemeye başlanmıştır. Bunun üzerine yeni bir proje ile havalimanı inşa edilmiştir. Daha geniş ve gelişmiş bir havaalanı olarak Franz Josef Strauss yolculara hizmet vermeye başlamıştır. Almanya'nın en büyük havaalanı Frankfurt'tur; ondan sonra ise Franz Josef Strauss gelmektedir. 1992 yılından sonra en büyük ikinci havalimanı olma özelliğini kazanmıştır. Sürekli olarak yolcu sayısını arttıran Franz Strauss Havaalanı, 2004 yılı itibariyle 39,4 milyon yolcu ağırlamıştır. Uluslararası olarak da oldukça önemli bir havaalanıdır ve işleklik bakımından 14.sırada yer almaktadır. 2015 yılına gelindiğinde ise havaalanından 66 ülke için uçuş seferi düzenlenmekteydi. Franz Josef Strauss Havaalanı'nın ismi önemli bir politikacıdan gelmektedir. Almanya'nın önemli siyaset adamlarından biri olan Franz Josef Strauss ‘un ismi havalimanına verilmiştir.
Galileo Galilei Havalimanı

Galileo Galilei Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: PSA
Kuruluş Tarihi: 1930
Galileo Galilei Havalimanı, 1930'lu yıllarda askeri bir havalimanı olarak hizmete açıldı. Uzun yıllar boyunca askeri bir havalimanı olarak hizmet vermeye devam etti. Ancak İtalya'nın turistik potansiyeli ilerleyince ve savaş ortamı durulunca sivil uçuşlar açısından da son derece sık bir şekilde kullanılmaya başlandı. Aynı zamanda sivil havacılık tarihi boyunca en az kaza meydana gelen ve en düşük rakıma sahip olan havalimanları arasında yerini almış bulunmaktadır. Türkiye'nin de arasında yer aldığı çok sayıda ülkeden bu havalimanına karşılıklı seferler yapmaktadır. Bu seferler için gerekli olan Galileo Galilei ucuz uçak bileti için Biletall.com son derece güvenilir bir seçenek olacaktır.
Gardermoen Havaalanı

Gardermoen Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: OSL
Kuruluş Tarihi: 1998
Gardermoen Havaalanı'nın bulunduğu bölgede uzun yıllar boyunca askeri denemeler yapılmıştır. 1920 yılı itibariyle alan bir havalimanı haline gelmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda bombalanan havaalanı sonrasında tekrar inşa edilmiş ve geliştirilip, büyütülmüştür. 6,560 ve 2,000 metrelik iki tane pist yapılmıştır. Bu tarihlerde havalimanından kıtalararası uçuş seferleri başlamıştır. Fornebu Havaalanı o dönemlerde daha popüler olmasına rağmen bu havaalanındaki faaliyetler artmıştır. Fornebu Havaalanı 1980 yılı itibariyle yetersiz bir hale geldi ve artık başka bir havalimanına ihtiyaç duyulmaktaydı. Yerel hükümet 1992 yılında Gardermoen Havalimanı'nın dönüştürülmesi için onay verdi. Bu tarihten 6 yıl sonra ise havalimanı resmen açıldı. Havaalanını yolcu sayısı ve trafiği hızlı biçimde yükselmiştir. Şu an itibariyle de Norveç'in en faal havalimanıdır. Avrupa havaalanları içinde de 17.sırada yer bulmuştur.
Glasgow Havaalanı

Glasgow Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: GLA
Kuruluş Tarihi: 1930
Bugünkü Glasgow Havalimanı'nın tarihi, 1930 yılına kadar uzanır. 1940'da hem RAF hem de Kraliyet Donanma ekiplerini eğiten bir torpido eğitim birimi kuruldu. 11 Ağustos 1943 tarihinde Abbotsinch yalnızca Kraliyet Donanması'na teslim edildi ve bir deniz üssü oldu.  1950'lerde, hava sahası büyük bir uçak depolama birimi ve Kraliyet Donanma Gönüllüleri Koruma Alanı'nın filolarını barındırdı. 1960'larda, Glasgow Şirketi, şehre yeni bir havaalanının gerekli olduğuna karar verdi. Glasgow'un ana havalimanının orijinal bölgesi, şimdi Renfrew'un Dean Park bölgesi olan Abbotsinch'in 3 km (1.9 mil) doğusundaydı. 1975'te BAA, Glasgow Havaalanı'na sahip oldu. BAA, 1980'lerin sonunda, BAA plc olarak özelleştirildiğinde, havalimanı portföyünü konsolide etti ve Prestwick Havalimanı'nı sattı. Glasgow Havalimanı'ndaki kısıtlamalar kaldırıldı ve transatlantik operatörler hemen Prestwick'ten hareket ettiler, Glasgow Havalimanı Glasgow Uluslararası Havalimanı olarak değiştirildi. BAA, 1989 yılında Glasgow Uluslararası Havalimanı için büyük bir yeniden geliştirme planına başladı. 2007 yılında, Glasgow, Edinburgh'daki yolcuların yolcu sayısını aştığı için İskoçya'nın en yoğun ikinci havalimanı oldu. 
Hamburg Havaalanı

Hamburg Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: HAM
Kuruluş Tarihi: 1911
Havaalanı, Ocak 1911'de Hamburger Luftschiffhallen GmbH (HLG) tarafından özel bir fonla açıldı ve onu halen faaliyette olan dünyanın en eski havalimanı haline getirdi. Orijinal site 45 hektardan oluşuyordu ve ilk günlerinde hava gemisi seferleri için kullanılıyordu. 1913 yılında bölge 60 hektar genişlemiş, kuzey kısmı zeplin operasyonları için kullanılırken, güneydoğu bölgesi sabit kanatlı uçaklar için kullanılmıştır.   Birinci Dünya Savaşı sırasında, zırhlı hangar, 1916'da yangınla yok olana kadar Alman ordusu tarafından yaygın bir şekilde kullanılmıştır.  İngiliz işgali sırasında, 1945'te başlayarak, havaalanına şu anki adı olan Hamburg Havaalanı verildi. Kuzey hava koridoru Hamburg ve Batı Berlin arasında giderken 1948 yılında Berlin Airlift sırasında bir evreleme alanı olarak yaygın şekilde kullanıldı. Ekim 2016'da Air Berlin, maliyet düşürme ve yeniden yapılandırma önlemleri nedeniyle havalimanındaki bakım tesislerini kapatmayı duyurdu.
Helsinki Havalimanı

Helsinki Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: HEL
Kuruluş Tarihi: 1952
Helsinki - Vantaa Havaalanı Finlandiya'nın Vantaa kentinde bulunmaktadır. Helsinki metropolitan bölgesinin ve Finlandiya'nın en büyük ve ana havalimanı olarak çalışmaktadır. Havalimanının Vantaa merkezine uzaklığı 5 km, Helsinki'ye uzaklığı ise 17 km mesafededir. Havalimanı 1952 yılında olimpiyatlar için yapılmış ve günümüze kadar faaliyet göstermeye devam etmektedir. İskandinav ülkeleri arasında dördüncü büyük havalimanı özelliğine sahiptir. Havalimanı kurumsal şirket Finavia tarafından işletilmekte ve 1999 yılında yapılan değerlendirmelere göre en iyi havalimanı seçilmiştir. Avrupa'da en dakik havalimanı olarak bilinmektedir. Yolcu ve kargo taşımacılığı hizmetleri verilen Helsinki - Vantaa havalimanından dünyanın birçok noktasına uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Helsinki'ye gitmek isteyen yolcular Biletall.com'dan Helsinki ucuz uçak bileti için rezervasyon yaptırabilirler.
Henri Coanda Havalimanı

Henri Coanda Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: OTP
Kuruluş Tarihi: 1992
Bükreş Henri Coanda Havalimanı, ülkenin havacılık alanında en ünlü isimlerinden bir tanesinin adını yaşatmaktadır. Bu havalimanı son derece işlek olmakla beraber 1992 yılından bu yana hizmettedir. Ancak isim değişikliği söz konusu olmuştur. Buna ek olarak tarifeli uçuşlarda daha nadir kullanılıyor olsa dahi ikinci bir havalimanı da şehirde mevcuttur. Henri Coanda ucuz uçak bileti için sadece tek bir havalimanı seçeneği vardır.
Ibiza Havalimanı

Ibiza Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: IBZ
Kuruluş Tarihi: 1940
Ibiza Havalimanı 1940 yılında İspanya iç savaşı sırasında askeri havalimanı olarak kullanılmıştır. 1949 yılında sivil yolcu trafiğine açılmıştır, ancak 1951 ve 1958 yılları arasında kapalı olarak kalmıştır. 1958 yılında tekrar açılarak hizmetine kaldığı yerden devam etmiştir. Ibiza Havalimanı şehrin 7 km güney doğusunda bulunur. Şehir merkezine yakın olmasından dolayı ulaşım çok kolay ve hızlıdır. Şehir merkezine ve havalimanına giden hemen hemen her plajda otobüs seferleri vardır. Ibiza'ya gitmek isteyen kişiler Ibiza ucuz uçak bileti almak için Biletall.com'u ziyaret ederek fırsatları değerlendirebilirler.
John Paul II Havaalanı

John Paul II Havaalanı

0/5
Havalimanı Kodu: KRK
Kuruluş Tarihi: 1964
Krakow Havalimanı, 1964 yılına kadar sadece bir askeri havalimanı olarak kullanılmaya devam etmiştir. Ancak 1964 yılından sonra sivil uçuşlara da ev sahipliği yapmaya başlamıştır. 1968 yılında ise bu alanda ilk yolcu terminali yapılmıştır. 1988 yılında ise devlet otoriteleri tarafından kamuya açık bir terminal yapılması gerektiği kararı alınmış, 1993 yılında ise bu yeni terminal de açılarak havalimanı yepyeni bir yüze sahip olmuştur. 1995 yılında ise havalimanının ismi değiştirilerek bir din adamının ismi bu alana verilmiştir. Krakow ucuz uçak bileti için ise kişilerin Biletall.com'u ziyaret etmeleri mümkündür.
Kopenhag Havaalanı

Kopenhag Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: CPH
Kuruluş Tarihi: 1925
Havalimanı 20 Nisan 1925'te hizmete açıldı ve dünyanın ilk sivil havalimanlarından biriydi. Ahşaptan yapılmış büyük, etkileyici bir terminal, bir çift hangar, bir balon direği, bir deniz uçağı iniş sahnesi ve pist olarak kullanılabilecek birkaç çimenli çayırdan oluşuyordu.  1932'den 1939'a kadar kalkışlar ve iniş sayısı 6.000'den 50.000'e çıktı ve yolcu sayısı 72.000'e çıktı. 1936 ve 1939 arasında, İskandinav işlevselliğinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen yeni bir terminal inşa edildi. Terminal, mimarlar ve inşaat açısından değil, aynı zamanda servis ve yolcu konforu açısından da mimarlar arasında öncü kabul edilen Vilhelm Lauritzen tarafından tasarlandı.  1998 yılında bir dizi önemli inşaat projesi tamamlandı: iç ve dış hatlar terminallerini birbirine bağlayan bir iskele; yeni gelenler salonu; yeni modern bagaj taşıma tesisleri; 2400 alanı olan iki büyük yeraltı otoparkı bulunan bir yeraltı tren istasyonu açılmıştır. 17 milyon yolcu kapasiteli, geniş ve etkileyici delta şekilli Terminal 3, Yeni Pier D'nin ilk aşaması 1999 baharında tamamlandı.  
Langenhagen Havalimanı

Langenhagen Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: HAJ
Kuruluş Tarihi: 1962
Hannover Almanya'nın fuarları ile ünlü olan şehridir. Almanya'nın kuzeyinde bulunan Hannover şehrinin içerisinden Leine Nehri geçmektedir. Hannover şehri aynı zamanda Aşağı Saksonya olarak bilinen eyaletin de başkentidir. Hannover denilince akıllara ilk gelen Hannover'de düzenlenen fuar olsa da aslında Hannover'in ekonomisi, yeşil mesire alanları ve parkları ile de doğa harikası olan bir kenttir. Hannover şehrine güzellik katan pek çok doğal güzelliğin arasında şehre güzellik veren bir de yapay göl bulunmaktadır, Maschsee isimi verilen bu yapay göl Hannover'e ayrı bir hoşluk vererek şehre gelenler bu gölün manzarasından etkilendiklerini ve hayran kaldıklarını söylerler. Birçok kişi tarafından Hannover'e gitmek için Biletall.com'da Hannover uçak bileti araştırması yapılarak Hannover'e uçak bileti alınmaktadır.
Linate Havalimanı

Linate Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: LIN
Kuruluş Tarihi: 1910
Linate Havalimanı, İtalya'nın en eski havalimanlarından bir tanesi olarak bilinir. Gerçekten, tarihi 1910'lu yıllara dek uzanır. Ancak 1950 yılında tamamen yeniden inşa edilmiştir. Keza 1980 yılında bir defa daha inşa edilerek bugünkü halini almış, nihayetinde uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Bu havalimanından en çok uçuş icra eden firma ise İtalya'nın bayrak taşıyıcı hava yolu firması olan Alitaia Hava Yolları'dır. Aynı zamanda pek çok bayrak taşıyıcı firma da burayı tercih eder. Ancak uzun menzilli uçuşlar için pek de sık tercih edilen bir havalimanı değildir. Bu havalimanı yerine uzun menzilli uçuşlar Malpensa Havalimanı'ndan icra edilir. Bu nedenle Malpensa ile Linate arasında shuttle servisi bulunur ve günde beş sefer yapar. Linate ucuz uçak bileti seçeneklerini Biletall.com'dan araştıranlar bu sayede devam edecekleri yolculuklarında zorlanmazlar.
Lisbon Portela Havaalanı

Lisbon Portela Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: LIS
Kuruluş Tarihi: 1942
Lizbon Havalimanı, II. Dünya Savaşı sırasında 15 Ekim 1942'de hizmete girdi ve başlangıçta Cabo Ruivo Deniz Uçağı üssü ile birlikte çalıştı. Deniz uçakları transatlantik uçuşları gerçekleştirdi ve yolcular yeni havalimanından kalkan kıta uçuşlarına transfer edildi. Lizbon, tarafsız bir havalimanı olarak hem Alman hem de İngiliz havayollarına açıktı. Portekiz tarafsız olmasına rağmen, havaalanı Cebelitarık, Kuzey Afrika ve Kahire'ye giden müttefik uçuşlar tarafından kullanıldı.  Savaşın sonunda havalimanı hızla gelişti ve 1946'da Air France, British European Airways, Iberia , KLM, Sabena , Pan Am ve Trans World Airlines gibi büyük havayolları tarafından kullanıldı. 1954'e kadar yolcu sayısı 100.000'e ulaştı. Portela Havaalanı olarak bilinen Humberto Delgado Havaalanı, Lizbon şehir merkezine 7 km'dir. Havaalanı, Portekiz ve büyük Avrupa merkezi için uluslararası ağ geçididir. Yolcu hacmi açısından Avrupa'nın 24. en büyük havalimanı konumunda olup, Brezilya'nın en stratejik Avrupa merkezidir ve Afrika'nın en önemli Avrupa merkezlerinden biridir.  
Liverpool John Lennon Havalimanı

Liverpool John Lennon Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: LPL
Kuruluş Tarihi: 1933
Liverpool John Lennon Havalimanı, 1930 yılında hizmete başlamıştır. Bu havalimanının hizmete giriş amacı askeri ihtiyaçları karşılamak değildir. Bu nedenle ilk olarak sivil uçuşlara açılmıştır. Akabinde bu havalimanı belirli bir süre birtakım uçuşlara ev sahipliği yapmış, nihayetinde 1933 yılında resmi olarak açılışı gerçekleşmiştir. Bu havalimanı uzun yıllar boyunca Avrupa'nın en hızlı büyüyen havalimanları arasında birinci sırada kalmıştır. Aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı sürecinde de çok önemli olaylara şahitlik ettiğini belirtmekte yarar vardır. Liverpool ucuz uçak bileti için Biletall'dan araştırma yapanların ilk durağı burası olacaktır.
Londra Gatwick Havaalanı

Londra Gatwick Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: LGW
Kuruluş Tarihi: 1935
Gatwick Havaalanı'nın bulunduğu arazi ilk olarak 1920'lerin sonlarında bir havaalanı olarak geliştirildi. Hava Bakanlığı, 1933'te bölgeden yapılan ticari uçuşları onayladı ve 1935'te inşa edilen ilk “Arı Kovanı” terminali kuruldu. Yeni terminalden tarifeli hava hizmetleri 1936'da başladı. Havaalanındaki büyük kalkınma çalışmaları 1950'lerde gerçekleşti. Havaalanı binaları, 1955 ve 1988 yılları arasında Yorke Rosenberg Mardall tarafından tasarlandı.  Londra Gatwick Havalimanı, Ivy Holdco Limited'in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan Gatwick Havalimanı Limited tarafından sahip olunan ve işletilen bir işletmedir. İngiltere'nin güneyindeki Crawford kentinin 29.5 mil güneyindeki büyük uluslararası havalimanıdır. Londra Heathrow'dan sonra Birleşik Krallık'taki toplam yolcu trafiği ile en yoğun ikinci havalimanı, Avrupa'nın 8. en yoğun havalimanıdır. 
Londra Heathrow Havaalanı

Londra Heathrow Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: LHR
Kuruluş Tarihi: 1946
Birleşik Krallık coğrafyasının en yoğun havalimanı olan Londra Healtrow Havalimanı 1946 yılında faaliyete girmiştir. Başlangıçta bir tarım arazisi üzerine yapılan tek bir pist ile hizmet veren alan, 1950'lerde ek alanlar ve genişleme projeleri ile hacmini büyütmüştür. Fakat havalimanının ilk kullanımları 1910'lu yıllarda başlar ve Birinci dünya Savaşı sırasında oldukça aktif olarak kullanılmıştır. Zaman içerisinde askeri, kargo ve yolcu trafikleri statüsünde hizmet veren Healtrow, 1920'lerde faaliyet gösteren Craydon Aeradrome Havalimanı'ndan görevi devralmıştır. Günümüzün en çok uçuş alan ve en çok havayolu trafiği sağlayan limanlarından biridir. özellikle Kıtalararası uçuşlarda ve Birleşik Krallık hava ulaşımlarında önemli bir rol oynar.
Londra Stansted Havalimanı

Londra Stansted Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: STN
Kuruluş Tarihi: 1966
Londra'nın en büyük 3. büyük havalimanıdır. önemli bir pist kapasitesine sahiptir. Londra merkezin 48 km kuzey doğusunda yer alır. Ucuz maliyet taşımacılığından dolayı birçok hava yolu şirketi tarafından yoğun olarak kullanılır. Manchester Havalimanıs Group tarafından 2013 yılında satın alınmış 150 milyon Euro yatırım yapılmıştır. İçinde bulunan tesisler, mağazalar, yemek yeme alanları ve ulaşım için ayrılan bölümler yenilenmiştir. İngiltere'nin ISO 1401 ve OHSAS 18001 belgesine sahip ilk havalimanıdır. Oldukça çevreci bir havalimanı olan London Stansted Havalimanı toplam atıkların %60'nı geri dönüşüm olarak sağlıyor. 2. Dünya Savaşı sırasında USSAF tarafından inşa edilen London Stansted 1966 yılında ticari havalimanı olarak açıldı. Londra'ya tatil amaçlı veya ticaret amaçlı yolculuk yapmak isteyen kişiler Londra ucuz uçak bileti almak için Biletall.com'u ziyaret etmelidir.
Luton Havalimanı

Luton Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: LTN
Kuruluş Tarihi: 1938
İngiltere'nin Luton kentine hizmet veren bir havalimanı kentin 2,8 km batısında yer almaktadır. Londra üç hava alanı bulunuyor. Londra'ya en yakın olan Luton Havalimanı'dır. Bu havalimanı 2016 yılında 14.645.000 yolcu sayısı ile İngiltere'nin beşinci en yoğun havalimanıdır. Luton Havalimanı'ndan kent merkezine ve Londra'ya ulaşım yapmak için pek çok ulaşım araçları bulunmaktadır. Luton'a gitmek isteyen misafirler Luton ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan destek alabilmektedirler.
Lyon-Saint Exupery Havaalanı

Lyon-Saint Exupery Havaalanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: LYS
Kuruluş Tarihi: 1975
Havaalanı, 12 Nisan 1975'te Başkan Valery Giscard d'Estaing tarafından açılmıştır. 1994 yılında LGV Rhône- Alpes yüksek hızlı tren hattı, Paris ve Marsilya'ya doğrudan tren ulaşımı sağlamak için havalimanına güzergah ekledi. Mimar Santiago Calatrava tarafından tasarlanan Gare de Lyon Saint-Exupery'nin fan şeklindeki gölgesi, havalimanının en önemli mimari özelliğidir.  1997'den bu yana havaalanı, Air France Havayolu için bir odak şehir olmuştur. Havalimanı ilk olarak Lyon Satolas Havalimanı olarak adlandırılıyordu, ancak 2000 yılında havaalanı ve tren istasyonu Lyonnais havacılık öncüsü ve yazar Antoine de Saint-Exupery'nin doğumunun 100. yıldönümünde yeniden adlandırıldı. 
Madrid-Barajas Havaalanı

Madrid-Barajas Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: MAD
Kuruluş Tarihi: 1927
Havalimanı 1927 yılında faaliyete geçmiş ve 22 Nisan 1931'de ulusal ve uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Yapılışından ancak 2 yıl sonra düzenli ticari uçuşlara başlamıştır. Birkaç hangar ve Avion Club binasına ek olarak yılda 30 bin yolcu kapasiteli küçük bir terminal inşa edildi.  Madrid Barajas Havaalanı'nda ilk düzenli uçuş; Lineas Aereas Postales Españolas (LAPE) tarafından Barselona'ya giden uçuş ile yapıldı. 1930'larda, uçuşlar bazı Avrupa ve Afrika destinasyonlarına, havalimanından ilk uluslararası uçuşlara hizmet etmeye başladı.  1940'lara kadar tüm uçuş alanları yapılandırılarak, yeni pistler tasarlandı. 1944'te faaliyete geçen ilk pist, 1.400 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğindeydi. 10 yılın sonunda havaalanında 3 adet pist vardı. 1940'ların sonlarında Latin Amerika ve Filipinler'e tarifeli uçuşlar başladı.  1982 FIFA Dünya Kupası, havalimanının mevcut iki terminalinin önemli ölçüde genişlemesini ve modernizasyonunu sağlarken, limanın gelişmesine olanak sağladı. Günümüzde ise İspanya ve Madrid'in en yoğun trafiği sağlanan havalimanlarından biridir.
Malaga Havalimanı

Malaga Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: AGP
Kuruluş Tarihi: 1947
Malaga Havalimanı'nın tarihçesi çok eskiye dayanır. Bu havalimanında ilk olarak 1919 yılının Mart ayında şehrin üstünden geçen bir uçak iniş yapmıştır. Ancak bu uçak sadece boş bir alan gördüğü için inişini gerçekleştirmeyi uygun görmüştür. Yoksa pist ya da havalimanı benzeri bir alan o zamanlar mevcut değildi. Akabinde Fransız bir pilot bu alandan İspanya'nın muhtelif şehirlerine ve Fas'taki bazı yakın kıyı kentlerine tarifeli uçuşlar düzenlemeye başlamıştır. Akabinde Malaga Havalimanı bir askeri üs haline gelmiş ve nihayetinde 1947 yılında Malaga Havalimanı sivil uçuşlara açık bir havalimanı olarak anılmaya başlanmıştır. Malaga ucuz uçak bileti alan kişiler bu alandan yolculuklarına başlayarak Endülüs'ün tadına varabilecektir.  
Malpensa Havaalanı

Malpensa Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: MXP
Kuruluş Tarihi: 1948
Malpensa Havalimanı ilk olarak 1.Dünya Savaşı sırasında uçuş okulu olarak kullanılmaktaydı. 2.Dünya Savaşı esnasında bombalanan alan 40'lı yılların sonlarına doğru pisti onarılarak uçuşlara açıldı. Seferler ilk etapta Brüksel'e yapılıyordu. Sonraki dönemlerde ise gece uçuşları başladı. Havaalanında bir kontrol kulesi inşa edildi ve yüksek teknolojik özellikli bir radar sistem kuruldu. 1967 yılına gelindiğinde ise artan ihtiyaçları karşılamak amacıyla Malpensa Havalimanı genişletildi. 1990'lı yılların başlarında ise bu genişletme projelerine devam edildi. Havaalanının kalkış alanları daha geniş bir hale getirildi. Bu hamleyle beraber yeni iş imkanları yaratılmıştır.
Malta Havaalanı

Malta Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: MLA
Kuruluş Tarihi: 1958
İlk sivil hava alanı olarak; Ta'Qali'de inşa edildi. Ardından Faral Far (RAF Hal Far) ve Luqa'da alanlar inşa edildi. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Ta 'Qali ve Hal Far'daki hava sahaları ciddi şekilde darp edildi ve sivil operasyonlardan sonra Luqa Havalimanı'na odaklanıldı. Yolcu taşıma ve uçak hareketlerindeki artış, bir sivil hava terminalinin inşasını gerektirdi. Hazırlıklar 1956'da başladı ve Britanya Hükümeti daha sonra 300 milyon Lm'lik bir projeyi finanse etti. Malta'nın Luqa'daki yeni yolcu hava terminali, 31 Mart 1958'de Malta Valisi Sir Robert Laycock tarafından açıldı. Tamamen yenilenmiş ve 25 Mart 1992'de tamamen faaliyete geçmiştir.  Malta başkenti Valletta'nın 5 km (3,1 mil) güneybatısında yer aldığı için yerel olarak Luqa Havaalanı ve bazen de uluslararası olarak Valletta Havaalanı olarak adlandırılır. Havaalanı, Air Malta'nın ana merkezi ve Ryanair için bir üs olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda Bölge Kontrol Merkezi'ne ev sahipliği yapmakta ve çeşitli ülkelerden gelen askeri ve sivil uçaklar tarafından ziyaret edilen yıllık Malta Airshow'una ev sahipliği yapmaktadır. Havaalanı Malta Uluslararası Havaalanı plc tarafından işletilmektedir.   
Manchester Havaalanı

Manchester Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: MAN
Kuruluş Tarihi: 1938
1928 yılında proje olarak gündeme gelen Manchester Havaalanı'nın ilk inşaatı 1930 yılında tamamlanmıştır. İnşaat bittiğinde alanın küçük olduğuna karar verilmiş ve 1938 yılında Manchester Havaalanı kullanıma açılmıştır. Savaş yılları boyunca havaalanı uçak üretimi ve askerlerin eğitimi için kullanılmıştır. Bu dönemde havalimanına 3 pist daha eklenmiştir. Barış döneminde yolcu seferleri yeniden başlamıştır ve Manchester Havalimanı'ndan seyahat edenlerin sayısı öncekine göre 3 kat daha fazla olmuştur. 1954 yılına gelindiğinde havalimanında 24 saat faaliyet başlamıştır ve pist genişletilmiştir. Manchester Havaalanı, savaş döneminden sonra 1 milyon yolcuya hizmet vermiştir. 1962 yılında ise Avrupa'da ilk kez bir pier sistemi bu havalimanında görüşmüştür. Edinburgh Dükü, 2,7 milyon sterlin değerindeki bir terminali açmıştır. 1980 yılına kadar yolcuların artışı çok istikrarlı biçimde gerçekleşmiştir ve bir başka ek pist yapılmıştır. Artık aylık yolcu sayısı yarım milyonu buluyordu. 1989 yılında Galler Prensesi tarafından yeni iç hatlar terminali açıldı. özel check-in ve otopark hizmetleri sunuldu. 1993 yılında 2. Terminal de açıldı. 1995 yılı itibariyle havalimanı yılda 15 milyon yolcuyu ağırlıyordu. 2005 yılında yeni bir toplu taşıma kavşağı yapıldı. Bunun anlamı İngiltere'yi gezenlerin kolay biçimde diğer büyük şehirlere geçebilecek olmasıydı. Manchester Havalimanı şu anda İngiltere'nin 3. Büyük havaalanıdır.
Marco Polo Havaalanı

Marco Polo Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: VCE
Kuruluş Tarihi: 1960
Havaalanın açılışı 1960 senesine dayanmaktadır. çoğu İtalyan havaalanında olduğu gibi bu havalimanı da ismini tarihteki ünlü bir İtalyan isimden almıştır. ünlü kaşif Marco Polo Venedik'te 1254-1324 yılları arasında yaşamıştır. Havalanın en üst katında ofisler bulunurken, en alt katında ise giriş bölümü ve sonrasında check-in kısımları vardır. VIP salonları da dahil edildiğinde tek terminalli olan havaalanı 4 bölüme ayrılmış gibi değerlendirilebilir. Terminal 3 katlıdır. Yıllar içinde terminallerini geliştirip modernleştiren Venedik Marco Polo Havaalanı İtalya'daki en işlek 4. havalimanı olma özelliğine sahip olmuştur. 2015 yılında 9 milyon yolcu sayısına ulaşan havaalanının 2012 yılında terminali geliştirilmiş ve daha da modernleştirip tekrardan hizmete sunmuştur. Şu an itibariyle yıllık yolcu sayısı 10.000.000'u geçmektedir. Uçuş trafiği de 93.000 civarlarına yaklaşmaktadır.
Marseille Provence Havalimanı

Marseille Provence Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: MRS
Kuruluş Tarihi: 1934
Marsilya'da yer alan Marseille Provence Havalimanı çok eski bir tarihe sahiptir. İlk olarak 1920 yılında Fransa'da ki uçan tekneler konusunda bir merkez durumundaydı. Uçan tekneler için bir terminal olarak adlandırılmaktaydı. Ancak 1934 yılında Marsilya- Provence Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yönetimi ele alınmıştır ve böylece düzenli uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Marsilya Provence Havalimanı özellikle son 30 yılda oldukça büyük bir gelişme göstermektedir. 30 yeni mağaza, restoranlar, alışveriş merkezleri ile hizmet vermektedir. Neredeyse tüm ünlü mağazalar ve yemek restoranları Marsilya Provence Havalimanı'nda yer alır. Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta olan havalimanından ulaşım çeşitli şekillerde sağlanabilmektedir. Marsilya ucuz uçak bileti temin edildikten sonra havalimanına hızlı şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Nantes Atlantique Havalimanı

Nantes Atlantique Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: NTE
Kuruluş Tarihi: 1928
Nantes ucuz uçak bileti arayan kişiler, Biletall.com'da gereken aramaları en mantıklı şekilde yapabilir ve en makul fiyatlara ulaşabilirler. Buna ek olarak Nantes Havalimanı son derece karmaşık bir geçmişe de sahiptir. İlk olarak bir askeri havalimanı olarak açılmıştır. Buna ek olarak uçak fabrikası da bir dönem bu alanda hizmet vermiştir. Bu uçak fabrikasında çok sayıda askeri uçak üretilmiştir. Aynı zamanda havalimanı İkinci Dünya Savaşı'na da şahitlik etmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında havalimanı Birleşik Krallık Hava Kuvvetleri tarafından Almanya'ya karşı kullanılmıştır. Daha sonra sivil havacılığa da açılmış ve çok sayıda uluslararası uçuşa ev sahipliği yapmaya başlamıştır.
Napoli Havalimanı

Napoli Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: NAP
Kuruluş Tarihi: 1910
Napoli Havalimanı, en derin tarihi izleri taşıyan havalimanlarından bir tanesidir. Bu alan aynı zamanda 1910'lu yılların da ilk uçuş denemelerinin gerçekleştirildiği yerlerden de bir tanesidir. Akabinde Avusturya-Macaristan ve Alman ataklarına karşı bir üs meydana getirmek maksadıyla askeri bir havalimanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Nihayetinde sivil uçuşlara da açılmış ve dünya çapında bir havalimanı haline gelmiştir. Biletall.com'dan Napoli ucuz uçak bileti aramalarının gerçekleştirilmesi de mümkün olacaktır.  
New Castle Havaalanı

New Castle Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: NCL
Kuruluş Tarihi: 1935
New Castle Havalimanı 1935 yılında açıldığında şimdiki halinden çok daha farklıydı. 1937 yılında Norveç'e gerçekleştirilen seferlerle ilk uluslar arası uçuşlar yapıldı. Dünya Savaşı'ndan sonra 1950 yıllarında ise New Castle Havaalanı açısından hızlı gelişmeler yaşandı. Bu yıllarda Londra'ya, Amsterdam'a, Belfast'a ve Düsseldorf'a düzenli bir şekilde uçuş seferleri koyuldu. 1960 yıllarında yolcu sayısı 100.000'leri buldu. Bunun üzerine havaalanı ile ilgili daha büyük projeler planlanmaya başladı. Kargo terminali ve yeni bir terminal gibi projeler gündeme geldi. 1970 yılları başladığında ise New Castle Havaalanı İngiltere'deki 39 havaalanı arasında 9.sıraya geldi ve yolcu sayısını arttırdı. 1990 döneminde ise New Castle metro hattı havalimanına da bağlanmıştır. Bu da gelişimi hızlandırdı. Kuzeydoğu'da 117.sırada olan havalimanı en kârlı havalimanları sıralamasında ise 39. olmuştur.
Orio Al Serio Havalimanı

Orio Al Serio Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: BGY
Kuruluş Tarihi: 2005
Orio Al Serio Havalimanı, kurulduğu ilk günden bu yana gerçek anlamda popülerliğini 2005 yılında kazanmaya başlamıştır. O zamandan bu yana hızlı bir şekilde büyüme göstermiş ve nihayetinde Ryanair'ın Ryanair Italy adı altında merkezi haline gelmiştir. Yolcu sayısını da her geçen gün artırmaya devam etmektedir. Aynı zamanda bu havalimanında sefer ağları da her geçen gün bir miktar daha artış arz göstermektedir. Orio al Serio ucuz uçak bileti yerli firmalardan da temin edilebilmektedir. Biletall.com'da çok sayıda seçenek yer almaktadır.
Orly Havalimanı

Orly Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: ORY
Kuruluş Tarihi: 1930
Orly Havalimanı, 1930 yılına dek uzanan bir geçmişe sahiptir. Aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı sırasında da çok önemli anlara şahitlik etmiştir. Bu yönüyle askeri açıdan da çok büyük önem taşıyan yönleri mevcuttur. Aynı zamanda bu hava meydanında uzun menzilli uçuşlar da uzun yıllardır icra edilmektedir. öyle ki 1958 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne dahi uçuşlar buradan gerçekleştirilmeye başlanmıştır. 2020 yılına dek yeni bir projenin tamamlanması söz konusudur. Bu proje ise kısaca Paris'teki tüm havalimanlarının markalaştırılması ve bir arada toplanması olarak özetlenebilir. Bu havalimanına ulaşım için Biletall.com'dan Paris ucuz uçak bileti araması gerçekleştirilebilir.
Palma de Mallorca Havalimanı

Palma de Mallorca Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: PMI
Kuruluş Tarihi: 1930
Palma de Mallorca Havalimanı, ilk olarak deniz uçakları tarafından kullanılan bir alan olarak hizmete başlamıştır. Akabinde 1930 yılında askeri uçaklar da bu alana iniş yapmaya başlamış ve burası tam olarak bir askeri üs haline gelmiştir. Ancak bazı ülkelere ait hava yolu firmaları bu üsse sefer düzenlemeye başlayınca bu havalimanının sivil havacılık yönü de oluşmuştur. Nihayetinde askeri yönü geri planda kalmış ve tamamıyla turistik bir havalimanı olarak anılmaya başlanmıştır. Bu havalimanına gelerek tatillerine başlamak isteyenler, Palma de Mallorca ucuz uçak bileti için Biletall.com'u rahatlıkla kullanabilirler.
Porto Havalimanı

Porto Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: OPO
Kuruluş Tarihi: 1945
Porto Havaalanı 1940 yıllarında inşa edilmiştir. Porto Havaalanı Portekiz'in en gelişmiş üçüncü havaalanı olarak hizmet vermektedir. Havaalanı Porto şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Porto Havaalanı'ndan şehir merkezine ve çevre şehirlere ulaşım oldukça kolaydır. Portekiz'de yapılan çeşitli futbol turnuva maçlarının büyük çoğunluğu Porto'da yapıldığı için Porto Havaalanı yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Havaalanı giriş ve çıkışları oldukça kolay kullanıma sahiptir. Porto Havaalanı'na iniş yapan uçak firmaları arasında, Lufthansa, Iberia, Ryanair gibi şirketler bulunmaktadır. Porto Havaalanı'na 2010 yılında 5 milyondan daha fazla yolcu gelmiş ve 55 binden fazla uçak seferi düzenlenmiştir. Porto'ya gidecek olan yolcular Porto ucuz uçak bileti için araştırmalarını Biletall.com'dan destek alarak yapabilmektedirler.
Rhein-Main Havaalanı

Rhein-Main Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: FRA
Kuruluş Tarihi: 1936
Üs, 1936 yılında bir Alman ticari havaalanı olarak hizmete açıldı; üssün kuzey kısmı, sabit kanatlı uçaklar için bir alan ve Zeppelinheim yakınlarındaki aşırı güney kısmı, sert hava gemileri için üs görevi gördü. Rhein-Main'in bu bölümü daha sonra Hindenburg için üs haline geldi.  16 Kasım 1909'da dünyanın ilk havayolu şirketi Frankfurt Main'da kuruldu: Deutsche Luftschiffahrts-Aktiengesellschaft (DELAG). DELAG daha sonra Frankfurt'taki ilk havalimanını inşa etti ve kentin batı kesimindeki Bockenheim'da bulunan ve en başta hava taşıtları için kullanılan Rebstock'daki Airship Base olarak adlandırdı. 1912'de açıldı ve I. Dünya Savaşı'ndan sonra genişledi. 1926 yılında Deutsche Luft Hansa'nın kurulmasıyla birlikte sivil hava yolculuğunun hızlı bir yükselişi başladı. Frankfurt Havalimanı, Avrupa'da en çok kullanılan iki otoyolun (A3-A5) buluştuğu Autobahn kavşağı Frankfurter Kreuz'un yanında yer almaktadır. Frankfurt-Flughafen olarak adlandırılan Frankfurt şehir bölgesini oluşturan havalimanı alanları Frankfurt Şehir Ormanı ile çevrilidir. Almanya'nın en büyük üçüncü büyük metropol bölgesi olan Frankfurt/Ren-Main bölgesinde merkezi konuma sahip olup, merkezi Batı Avrupa Orta Avrupa megalopolisinin yoğun nüfuslu bölgesinde merkezi konuma sahiptir.
Rodos Havalimanı

Rodos Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: RHO
Kuruluş Tarihi: 1970
Rodos Havalimanı, sivil havacılık faaliyetlerine ve tarifeli uçuşlara İkinci Dünya Savaşı sonrasında başlamıştır. Adanın merkezinden yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıkta olan bu havalimanı, 1970 yılında yenilenmiş ve uluslararası uçuşlara da ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda bu havalimanında pek çok bayrak taşıyıcı firma da faaliyet gösterir. Yunan Adaları arasında ana karaya en uzak olan ada olarak bilinen Meis'e de direkt seferlerin yapıldığı tek şehir burasıdır. Ancak havalimanının yolcu kapasitesi bakımından yetersiz olduğu ve bundan dolayı bilhassa yoğun sezonlarda ciddi yoğunluklar yaşandığı bilinmektedir. Rodos ucuz uçak bileti için Biletall.com'da arama yapanlar da bu duruma dikkat etmelidir.
Rome Ciampino Havalimanı

Rome Ciampino Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: CIA
Kuruluş Tarihi: 1916
Rome Ciampino Havalimanı dünya tarihinin en eski, Roma'nın da ilk havalimanı olma özelliğine sahiptir. Roma'ya iç ve dış hat yolcu taşımacılığı yapmak için 1916 yılında kurulan havalimanı, bir dönem askeri amaçlı olarak da kullanılmıştır. Şehir merkezine yakın olması nedeni ile tercih edilen bu havalimanı şehre yeni bir havalimanın yapılmasının ardından ikinci plana atılmış olsa da halen aktif olarak hizmet vermektedir. özel uçakların da kalkış yaptığı bu havalimanı trafiği oldukça fazladır. Geniş bir yüz ölçümüne sahip olan Ciampino Havalimanı'nın 100 yıllık geçmişinde hiçbir sorun yaşanmamıştır. Yolculuklarını bu havalimanına yapmak isteyen yolcular Biletall.com'dan Roma ucuz uçak bileti fiyatları listesine kolaylıkla ulaşarak biletlerini alabilirler.
San Pablo Havalimanı

San Pablo Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SVQ
Kuruluş Tarihi: 1914
San Pablo Havalimanı'nın hikayesi 1913'te bir havacılık festivali ile başlamıştır. Akabinde bu havalimanına sonraki yıl Fas'tan gelmekte olan bir uçak iniş yapmıştır. Ancak bu uçak son derece küçüktür. Buna karşılık bu iniş havalimanına gelişiminde önemli bir yer tutar. Aynı zamanda İspanyol iç savaşında da bu havalimanı çok önemli olaylara şahit olmak durumunda kalmıştır. Nihayetinde 1957 yılında asıl modern yüzüne kavuşmuştur. 1957 yılında havalimanı kontrol kulesinde çalışmalar da başlamış ve havalimanı aktif olarak yolcu trafiğine açılmıştır. Halen daha hem iç hem de dış hat uçuşlarına devam etmektedir ve Avrupa'da yolcu sayısını en hızlı artıran havalimanlarından bir tanesi olarak görülmektedir. Biletall.com'dan rahatlıkla San Pablo ucuz uçak bileti temin edilebilir ve bir Endülüs gezisi bu havalimanından başlayabilir.
Sofya Havalimanı

Sofya Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SOF
Kuruluş Tarihi: 1937
Sofya'daki havalimanı 1937 yılından bu yana hizmetine devam etmektedir. Aynı zamanda bu havalimanı yolcu kapasitesini de her geçen yıl daha yukarı taşır. Ancak çok da işlek bir havalimanı olmadığını ve bağlantı noktası olarak kabul edilen ülkeler arasında gösterilmesinin mümkün olmadığını da bilmek lazımdır. Sofya Havalimanı yakın bir zamanda iki ayrı terminal binası ile hizmet verir olmuştur ve bilhassa bayrak taşıyıcı firmalar tarafından tercih edilen bir numaralı terminal son derece modern bir yapıya ve modern imkanlara sahiptir.
Stockholm-Arlanda Havaalanı

Stockholm-Arlanda Havaalanı

4,7/5
Havalimanı Kodu: ARN
Kuruluş Tarihi: 1954
Havaalanının inşasına 1952 yılında başlanmıştır ve 1954 yılında ilk uçuşlar başlamıştır. 1958 yılında ismi Stockholm-Arlanda Havaalanı olmuştur. İsmin koyulması için bir yarışma düzenlenmiştir. 1962 yılında ise kral tarafından resmi olarak havaalanı hakkında açıklama yapılmıştır. Artık uluslararası uçuş seferleri bu havaalanında yapılmaya başlandı. 1976 yılında Terminal 5 açıldı ve tüm uluslararası uçuşlar buraya aktarıldı. 1998 yılındaki ekonomik gelişme ile beraber uçuş seferlerinde de hızlı bir artış yaşandı. İsveç 2001 yılında Schengen ülkelerine katılmadan önce havaalanı ile gerekli geliştirme ve uyarlama çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Şu anda havaalanın yolcu sayısı 27.000.000'a yaklaşmıştır ve en işlek havalimanlarından biridir.
Stuttgart Havalimanı

Stuttgart Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: STR
Kuruluş Tarihi: 1939
Stuttgart Havalimanı, tarihinin büyük bölümünü Amerikan ordusuyla paylaştı. 1939'da başka bir Alman Havalimanı'nın yerini alarak kurulan Stuttgart, 1945-1948 yılları arasında Amerikan kontrolü altındaydı. Soğuk Savaş devam ederken, aynı zamanda ABD'nin helikopter operasyonları için de kullanıldı. Günümüzde havalimanında ABD ordusunun, Alman devlet polisinin helikopter bölümü ile paylaştığı küçük bir üssü bulunuyor. Stuttgart Havalimanı, 2013 yılında vefat eden Stuttgart Manfred Rommel'in eski belediye başkanının ismini almıştır. 2014 yılında Stuttgart Havalimanı, ACI tarafından yılda 5 ila 10 milyon yolcu aralığında en iyi Avrupa havalimanı ödülüne layık görülmüştür. Stuttgart Havaalanı, Stuttgart şehrinin ve komşu belediyelere hizmet veren başlıca uluslararası havalimanı özelliği taşımaktadır. Havalimanına Biletall.com'un Stuttgart ucuz uçak bileti ile gelenler, hava limanının tarihi ile bilgilere buradan ulaşabilirler.
Thessaloniki Havalimanı

Thessaloniki Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SKG
Kuruluş Tarihi: 1948
Bu havalimanı, her iki dünya savaşına da son derece yakından şahitlik etmiştir. Bu nedenle stratejik önemi de her daim en üst seviyede olmuştur. Buna ek olarak havalimanının uzun yıllar boyunca sadece askeri bir üs olarak kullanıldığı da bilinmektedir. Ancak 1948 yılında sivil uçuşlara da açılmış ve hem yolcu hem de kargo taşımacılığı bu havalimanında icra edilmeye başlanmıştır. 1965 yılında ise bu havalimanı ilk modern terminal binasına kavuşmuştur. 1997 yılında Selanik'in Avrupa Kültür Başkenti seçilmesi ile havalimanının da gelişimi çok daha hızlı bir hal almıştır. çok sayıda bayrak taşıyıcı firma bu havalimanına uçuş yapmaktadır. Selanik'e gitmek isteyeler, Selanik ucuz uçak bileti için Biletall.com'u kullanabilirler.
Toulouse–Blagnac Havalimanı

Toulouse–Blagnac Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: TLS
Kuruluş Tarihi: 1913
Güneybatı Fransa'nın ortasında, Akdeniz ile Atlantik Okyanusu'nun arasında bulunan Toulouse, kozmopolit ve canlı bir şehir olarak, kültürel mirasın neşeli bir birleşimini, önemli kültürel etkinlikleri ve eğlencenin zevklerini sunmaktadır. Bilgi ve bilim kenti olan Toulouse, eşsiz zengin tarihi ve binlerce şenlikle de misafirlerini baştan çıkartmaktadır. Konaklama konusunda çok çeşitli imkanlar sunan şehirde, her fiyata göre otel bulunabilmektedir. Garonne nehrinden UNESCO Dünya Mirası olarak listelenen Canal Du Midi'ye, Saint-James'e, Saint-Sernin Bazilikasına, Doğal Tarih Müzesinden, rugby maçlarına, Airbus A380 turundan Space City tema parkına, Violet'ten mavi woada, 30 pazardan altı yıldızlı restoranlara kadar sayısız güzellik, Toulouse'da konaklamayı büyük bir keyfe çevirmektedir. Toulouse uçak bileti ile şehre gelenler, tarih ve eğlenceyi bir arada yaşamanın zevkine varabilmektedir.
Vaclav Havel Havaalanı

Vaclav Havel Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: PRG
Kuruluş Tarihi: 1937
1929 yılında yapımına karar verilen havaalanı 1937'de ise hizmete açıldı. Açıldığına Avrupa'daki en büyük havalimanlarından biri olarak gösterilmiştir. Modern yapısı diğer Avrupa havaalanları için de esinlenme kaynağı olmuştur. 1937'de ilk uluslararası uçuş seferi gerçekleştirilmiştir. 2.Dünya Savaşı yıllarında ise havalimanı Alman ordusu tarafından kullanılmıştır. Havaalanı savaş esnasında fazla zarar görmemiştir. 1945 yılına gelindiğinde ise sivil uçuşlar tekrardan başlamıştır. Yeni bir pist inşasına ve havaalanının genişletilmesine karar verilmiştir. 1968 yılında ise yeni bir terminal açılmıştır. Terminalin yolcu kapasitesi yüksektir. 1990 yılından itibaren ise havalimanının yolcu sayısında önemli bir yükseliş gerçekleşmeye başlamıştır. 1997 yılında Güney Terminal de ( Şu anda 3.Terminal) hizmete girmiştir. 1997 yıllarında 3 milyon olan yolcu sayısı 2001'de ikiye katlanmıştır ve sonrasında hep 6 milyonun üzerinde olmuştur. 2005 yılında havaalanı yılda 10 milyon yolcuyu ağırlamaktaydı. 2012 yılında ana pistte revizyonlar gerçekleştirilmiştir ve şimdiki ismini almıştır. 2015 yılında ise park sistemi geliştirilmiştir.
Valencia Havalimanı

Valencia Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: VLC
Kuruluş Tarihi: 1927
1927 yılında İspanyol mimarlar tarafından yapılan havaalanı, ilk yapılış amacı deniz uçaklarının kullanılmasıdır. 1933 yılında normal sivil uçakların kullanımına açılan Valencia havaalanı hava yolculuğunda büyük önem taşımaktadır. 1960 yılında terminal binasına kavuşmuştur. 1983 yılında yapılan yenilikler ile havaalanı terminal binası tamamen güneş enerjisi ile çalışır duruma getirilmiştir. Dünyanın birçok ülkesi ile birlikte, İngiltere, İtalya, Fransa ülkelerinin birçok şehrine direk uçuşlar yapılmaya başlamıştır. Valencia Havalimanı'ndan her yıl ortalama 6 milyon yolcu taşınmaktadır. İspanya'nın nüfus bakımından 3. kalabalık şehri olan Valencia turu düşünenler Valencia ucuz uçak bileti teminlerini Biletall.com'dan gerçekleştirebilmektedirler.
Varşova Frederic Chopin Havaalanı

Varşova Frederic Chopin Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: WAW
Kuruluş Tarihi: 1934
Havalimanının açılması ilk olarak 1934 yılında gerçekleşmiştir. Alan 2. Dünya Savaşı'nda hasar görmüştür. 1945 yılından itibaren havaalanı yeniden inşa edilmeye başlanmıştır. 1969 yılına gelindiğinde ise yeni bir terminal açılmıştır. 1970 yılında ise havaalanı 1.000.000 yolcu sayısına ulaşmıştır. Komunist düzenin yıkılmasından 2 yıl sonra Terminal 1 inşa edildi. 2007-2008 yılında da Terminal 2 yapıldı. 2001 yılından itibaren havalimanın ismi Warsaw- Okecie'den Warsaw Frederic Chopin'e dönüştü. 2012 Euro UEFA Futbol şampiyonası için hızlı yenilenmeler gerçekleştirildi. Şu anda havalimanı yıllık ortalama olarak 16.000.000'a yakın yolcuyu ağırlamaktadır.
Viyana Havalimanı

Viyana Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: VIE
Kuruluş Tarihi: 1938
Viyana Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 18 km uzaklıkta bulunur. ülkenin en büyük ve kalabalık terminallerinden bir tanesi olması nedeniyle her yıl binlerce yolcuya hizmet verir. Amerika ve Afrika dışında Viyana Uluslararası Havalimanı ile birlikte dünyanın farklı ülkelerine de seyahat etmek mümkündür. Yapılan araştırmalara göre terminalin yolcu sayısının 2017 yılnda %24.4 oranında artmıştır. 1938 yılında askeri üs olarak kurulan Viyana Uluslararası Havalimanı, daha sonrasında sivil yolculara hizmet vermeye başlamıştır. 1992 yılında genişletilen terminal, yolcuların konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilmeleri adına tasarlanmıştır.
Zürih - Kloten Havalimanı

Zürih - Kloten Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ZRH
Kuruluş Tarihi: 1953
Hava yolu ulaşımı için Zürih'te inşa edilen Kloten Havalimanı, İsviçre'nin en büyük terminali olma özelliğini taşır. Dünyanın farklı ülkeleri ile bir bağlantı merkezi olarak bilinen havalimanı, yılın büyük bir bölümünde oldukça yoğundur. Şehir merkezine ise uzaklığı 13 km olarak belirlenmiştir.  2015 yılı ile birlikte yolcu sayısı artan havalimanında genişletme çalışmaları yapılmıştır. Restoran ve büfe seçenekleri ile de dikkat çeken havaalanı içerisinde demir yolu ulaşım seçeneği de mevcuttur. Demir yolu ile bağlantısı olduğu için yolcular kolay bir şekilde aktarma yaparak seyahatlerine devam edebilirler. Havalimanı, yolculara daha iyi bir hizmet verilebilmesi adına Unique tarafından işletilir.

Afrika Havalimanları

Abu Dabi Havalimanı

Abu Dabi Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: AUH
Kuruluş Tarihi: 1970
1970'li yıllarda bu bölgede yer alan diğer havalimanına ulaşımın çok zor olduğu devlet adamları tarafından ifade edilmiştir. Bunun üzerine ana kara ile bağlantısı bulunan Abu Dabi Adası'na bir havalimanı yapılması kararı alınmış, hükumet de bu havalimanın yapılması ve bir marka haline getirilmesi için destek sağlamıştır. Nihayetinde bu havalimanı açılarak hem yolcu hem de iş jetleri için son derece uğrak bir nokta haline gelmiştir. Kişiler, Abu Dabi ucuz uçak bileti rezervasyonlarını Biletall.com'dan yapar yapmaz BAE gezilerine bu havalimanından başlamaktadırlar.
Bole Havalimanı

Bole Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ADD
Kuruluş Tarihi: 1992
Şehir merkezine 6 km uzaklıktaki Bole Uluslar arası Havalimanı, 1992 yılında kurulmuştur. 2013 yılından itibaren havalimanından ortalama 150'den fazla uçağın kalktığını belirtmekte fayda vardır. 1960 yılında inşa edilen ancak 1992 yılında kulesi ve pisti oluşturulan havalimanı, büyük ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. 2003 yılı itibari ile Afrika'nın en büyük yolcu terminallerinden bir tanesi olarak hizmet vermeye başlayan Bole, saatte 3 bin yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. 2006 yılı ile birlikte kargo terminali ve bakım hangarı açılan Bole Uluslar arası Havalimanı her geçen gün biraz daha gelişim gösterir. 2010 yılı ile birlikte genişlemesi için çalışmalar başlatılan havalimanı, şuan için bölgenin en işlek noktalarından bir tanesidir.
Borg El Arab Havalimanı

Borg El Arab Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: HBE
Kuruluş Tarihi: 1973
Borg El Arab Havaalanı İskenderiye'nin 40 km güney batısında yer alan Borg El Arab yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Borg El Arab Havaalanı Nil ırmağı yakınında bulunan bölgelere hizmet vermektedir. 2011 yılında Borg El Arab Havaalanı, İskenderiye'nin en büyük ve başlıca havaalanı olmuştur. Artan kargo hizmetleri ve yolcu taleplerine cevap verebilmek için, yeni yapılanmalar yaparak 2010 yılında yeni tesislere kavuşmuştur. Yolcu terminal binasının yapısı tekne şeklinde tasarlanmış, üç katlı bir binadan oluşmaktadır. Yönetim binası ve yolcu binasından oluşmaktadır. Borg El Arab Havaalanı'nda gümrüksüz alışveriş merkezleri, yemek salonları, hava yolu şirketlerine ait ofisler, otopark alanları bulunmaktadır. Yapılan yeni yapılanmalar ile yıllık 1,2 milyon yolcu ihtiyacını karşılayacak kapasiteye çıkartılmıştır. İskenderiye'ye gitmek için İskenderiye ucuz uçak bileti ihtiyaçları Biletall.com'dan karşılanabilmektedir.
Cape Town Havalimanı

Cape Town Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: CPT
Kuruluş Tarihi: 1954
1954 yılında açılan Cape Town Uluslararası havalimanı, Güney Afrika'nın ikinci yoğun hava yolu ulaşım merkezi olarak bilinir. Şehir merkezine 20 km uzaklıktaki alan, Wingfield Aerodrome'un yerine açılmıştır. Yemek, büfe, otel, ulaşım gibi farklı hizmetlerin yer aldığı havalimanından dünyanın farklı ülkelerine seyahat etmek son derece kolaydır. Bölgede tarifeli yolcu hizmeti sunan tek havalimanı Cape Town olarak bilinir. Afrika'nın Durban ve Johennesburg olmak üzere farklı şehirlere ulaşım hizmeti verilir.
Felix Houphouet Boigny Havaalanı

Felix Houphouet Boigny Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ABJ
Kuruluş Tarihi: 1956
Felix Houphouet Boigny Havaalanı, bölgenin en kalabalık ve yoğun noktalarından bir tanesidir. Şehir merkezine 16 km uzaklıkta olan havalimanı, yaz ve kış fark etmeksizin aktif olarak yolculara hizmet verir. ülkenin en büyük havalimanı olması nedeniyle hem iç hem de dış hatlar bölümleri son derece yoğundur. 2012 yılında genişleme ve büyüme gerçekleştiren havalimanı, günümüzde daha çok yolcuya hizmet verir. Havalimanı bölgesinde yolcuların rahat etmesi adına büfe ve restoran seçenekleri dışında büyük bir otelde hizmet verir. Ivorian hükümeti tarafından yenilenen havaalanı, her geçen gün biraz daha gelişim göstermekte ve yolcularına en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.
Fes Saiss Havalimanı

Fes Saiss Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: FEZ
Kuruluş Tarihi: 2017
Fes Sais Havalimanı, çok da zengin bir tarihe sahip değildir. Ne de olsa Fas'ın dünyaya turizm alanında açılmasının üstünden çok fazla zaman geçmiş değildir. Bir zamanlar bu kentin havalimanı ihtiyaçları Rabat, Kazablanka ve Marakeş tarafından karşılanırken, 2017 yılında bu şehirdeki havalimanı modern terminal binasının açılışının yapılması ile şehirdeki turizm daha da gelişmeye başlamıştır. Aynı zamanda bu kentteki turist sayısı bir anda bir milyon barajını geçmeyi başarmış ve nihayetinde potansiyelini çok daha yukarı taşımaya başlamıştır. Fes Sais ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan destek almak en mantıklı seçim olacak ve en ekonomik fiyatlara ulaşılmasını sağlayacaktır.
Houari Boumediene Havalimanı

Houari Boumediene Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: ALG
Kuruluş Tarihi: 1924
Cezayir'in en büyük ve en önemli havalimanlarından birisi olan Houari Boumedine havaalanı ilk defa 1924 yılında kurulmuştur. Bu dönemde ismi Maison Blanche olan bu tesis, genellikle askeri amaçlar için kullanılmıştır. Bu noktada İkinci Dünya Savaşı başladığı zaman hem ABD hem de İngiliz kuvvetleri, bu havalimanı üzerinden birçok önemli operasyonu gerçekleştirmiştir. Havalimanı savaş sonrasında sivil uçuşlar ile adından söz ettirmiştir. 2006 senesinde ise havalimanı, uluslararası bir özellik kazanmıştır. Yapılan dış terminalden sonra açılışı, ülkenin cumhurbaşkanı gerçekleştirmiştir. Havalimanını tercih eden yolcu sayısı sürekli artış göstermektedir. Son derece modern olan havalimanı, 27.000 metrekarelik bir yolcu alanına sahiptir. Bunun yanı sıra yolcuların giriş ve çıkış yapabilmesi için 16 tane yolcum kapısı yer almaktadır. Havalimanında büyütme çalışmaları devam etmektedir. üç terminal ile dikkat çeken havalimanı, bulunduğu konum nedeni ile oldukça önemli bir statüye sahiptir.
Jomo Kenyatta Havalimanı

Jomo Kenyatta Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: NBO
Kuruluş Tarihi: 1958
Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan havalimanı, ilk olarak 1958 yılında inşa edilmiştir. Havalimanı, artan yolcu kapasitesini karşılamak amacıyla 1972 senesinde dünya bankasından bir fon almış ve bu fonu kullanmıştır. Böylelikle kargo uçakları için yeni bir terminal inşa edilmiştir. Bu hali ile daha modern ve kullanışlı hale gelen havalimanında 4 farklı ünite bulunmaktadır. Havalimanının belli bölümlerinde inşaat halen devam etmektedir. Böylelikle havalimanının kapasitesinin 20 milyona çıkarılması amaçlanmıştır.
Julius Nyerere Havalimanı

Julius Nyerere Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: DAR
Kuruluş Tarihi: 2005
Tanzanya'nın Darüsselam kent merkezine yaklaşık 12 km mesafede kurulan Julius Nyerere Havalimanı, kentin güneybatı kesimindedir. Havaalanına Afrika, Orta Doğu ve Avrupa gibi rotalardan birçok sefer düzenlenmektedir. Tanzanya'nın ilk cumhurbaşkanı olan Julius Kambarage Nyerere'nin isminin verildiği havalimanında, seferlerde yoğunluk yaşanmamaktadır. 2005 senesi itibariyle kurulduğu zaman Dar es Sallaam adını alan havalimanı, daha sonra Mwalimu Julius Kambarage Nerere olarak ad değişikliğine uğramıştır. Son olarak, 2006 senesinde Julius Nyerere adını alarak günümüzdeki ismine kavuşmuş ve bu isim resmileşmiştir. Kurulduğu zamandan bu yana farklı kıtalardan uçuşlar almaktadır. Tanzanya ucuz uçak bileti ayırtırken, Biletall.com'daki fiyat karşılaştırması ile birlikte bütçenize uyan havayolu firmalarının uçuşlarını bulabileceksiniz.
Kahire Havalimanı

Kahire Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: CAI
Kuruluş Tarihi: 1912
Kahire Uluslararası Havalimanı, Mısır'ın en işlek merkezlerinden bir tanesidir. Şehir merkezine 15 km uzaklıkta olan havaalanı, yıl içerisinde binlerce yolcuya hizmet verir. 37 kilometrekarelik bir alana kurulan terminal, zaman içerisinde geliştirilerek kapasitesi arttırılmıştır. 1912 yılında yapımına başlanan Kahire Uluslararası Havalimanı, Afrika'nın en yoğun ikinci havalimanı olarak karşımıza çıkar. Hava Seyrüseferleri Holding tarafından yönetilen terminalde iç ve dış hatlar olmak üzere farklı bölümler bulunur. Dünyanın pek çok ülkesine ve farklı şehirlere hizmet veren havalimanında 2010 yılı ile birlikte iyileştirme çalışmaları yapılmıştır.
Leopold Sedar Senghor Havalimanı

Leopold Sedar Senghor Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: DKR
Kuruluş Tarihi: 1925
İkinci Dünya Savaşı sürerken, Dakar'ın ABD Hava Kuvvetleri tarafından kilit bir bağlantı olarak görülmesi söz konusuydu. Bu nedenle Kuzey Afrika rotasının batı ucu olarak Dakar ve Güney Afrika'nın kuzey ucunda da Pretoria kenti rotaları belirlenmiştir. Dakar'da bunun için Leopold Sedar Senghor Uluslararası Havalimanı ve Güney Afrika'da da Roberts Uluslararası Havalimanı kullanılmaktaydı. Bu üslerden kargo taşımacılığı gerçekleştiriliyor, savaş mühimmatları taşınıyordu. Savaş bitip de askeri bir havaalanı üssü olmaktan çıkınca, Leopold Sedar Senghor sivil havacılık üzerine kullanılmaya başlamıştır. 1970'li yıllardan itibaren Kanarya Adaları, Güney Amerika ve Avrupa üzerinden gelen seferler için önemli bir rota halini almıştır. Senegal'in ilk cumhurbaşkanının onuruna, Leopold Sedar Senghor adı 1996 senesinde verilmiştir. Bu tarihe kadar bilinen adı Dakar-Yoff Uluslararası Havalimanı'ydı. Senegal ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirirken, Biletall.com'daki Senegal ve Dakar gezi rehberlerini inceleyebilirsiniz.
Marrakesh Menara Havalimanı

Marrakesh Menara Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: RAK
Kuruluş Tarihi: 1945
Marakeş için Marrakesh Menara Havalimanı oldukça özeldir. çünkü savaş zamanlarında şehir için bir üs olarak kullanılmıştır. İlk olarak İkinci Dünya Savaşı zamanında kurulmuştur. Kargo, uçak, personel ulaşımında tercih edilmiş bir bölge olmuştur. Sonrasında ise havalimanı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Savaş sonrasında ise büyük bir gelişme göstererek uluslararası havalimanı formatına ulaşmıştır. Hem Arap dünyasında hem de dünyanın diğer bölgelerine ulaşım konusunda Marakeş Menara Havalimanı tercih edilmektedir. İçerisinde bir havalimanında olması beklenen her türlü imkan yer almaktadır. Birçok alışveriş ve yiyecek tesisi bulunmaktadır. Yıllık yolcu sayısını ve yıllık uçak trafiğini de gün geçtikçe arttırmaktadır. Ekonomik anlamda da ülkeye katkısı bulunmaktadır. Marakeş ucuz uçak bileti Biletall.com'dan temin edilerek şehre ulaşım sağlanabilmektedir.
Mohammed V Havalimanı

Mohammed V Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: CMN
Kuruluş Tarihi: 1943
Mohammed V Uluslar arası Havalimanı, Casablanca'da yer almak ile birlikte son derece aktiftir. Otel, alışveriş, eczane ve ulaşım seçeneklerinin yer aldığı havaalanında, iç ve dış hatlar olmak üzere uçaklar tüm yolculara hizmet verir. Ana salonda yer alan faks ve telefon seçenekleri ile kolay iletişim kurma imkanı vardır. Casablanca'nın 30 km güney doğusunda yer alan merkez, Fas'ın en kalabalık havalimanı olması nedeniyle dikkat çeker. Her yıl ortalama 6.2 milyon yolcuya hizmet veren alan, gelişimini sürdürmektedir
Murtala Muhammed Havalimanı

Murtala Muhammed Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: LOS
Kuruluş Tarihi: 1947
Murtala Muhammed Havalimanı, İkinci Dünya Savaşı sırasında inşa edilmeye başlanmıştır. 1947 yılında hizmete açılan havalimanı, oldukça yoğun olan yolcu talebi karşısında bakıma alınmıştır. Bundan dolayı belli bir süre kapalı kalan havalimanı, daha sonraki aşamada tekrardan faaliyete geçmiştir. 1970'li senelerin ortasında kullanıma sunulan havalimanının ismi Nijerya devlet başkanından gelmektedir. Havalimanı, daha önceki yıllarda yaşanan siyasi nedenlerden dolayı belli bir süre izin alamamıştır. Özellikle ABD kökenli uçaklar buraya inmemiştir. 2001 senesinde ise bu durum ortadan kalkmıştır. Arik Air ve Aero Contractors gibi havayolu şirketleri, merkezlerini buraya taşımışlardır. Havalimanı, her sene artan yolcu kapasitesi ile dikkat çekmektedir.
O R Tambo Havalimanı

O R Tambo Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: JNB
Kuruluş Tarihi: 1952
Kentte bulunan havalimanı ilk olarak 1952 senesinde faaliyete geçmiştir. Bu tarihten sonra havalimanı üzerinde birçok değişiklik yapılmıştır. Jan Smuts ismi ile bilinen havalimanı, daha sonraki önemde Oliver Reginald Tombo olarak bilinen Güney Afrika'nın en önemli siyasetçilerinden birisinin ismini almıştır. Havalimanı uluslararası uçuşlara açıldıktan sonra oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. özellikle Dünya Kupası'nın bu ülkeye verilmesinden sonra havalimanı üzerinde birçok farklı inşaat yapılmıştır. Modern bir görünüme kavuşan havalimanı, 1600 hektar üzerine kurulmuştur. Air France, KLM, Emirates ve South African Airways gibi önemli havayolu şirketlerinin bu tesis içerisinde şubeleri bulunmaktadır. İç hatlar arasındaki aktarma uçuşlarını gerçekleştiren şirket ise South African Express'tir. Sivil uçuşlara açık olan havalimanı, askeri uçuşlara kapalıdır.
Seychelles Havaalanı

Seychelles Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: SEZ
Kuruluş Tarihi: 1972
Seyşeller havalimanı Kraliçe 2. Elizabeth tarafından 1972 senesinde açılmıştır. İngiltere'nin bu adalar üzerinde hakimiyetinin oldukça yakın zaman dilimlerine kadar devam ettiği de ek olarak dile getirilmesi gereken hususlardandır. Adalara gelen kişilerin yoğunluğu artmaya başladıkça havalimanının kullanılma oranının da büyük artış gösterdiği bilinmektedir. Sadece yolcu taşıma konusunda değil aynı zamanda kargo taşıma alanında da hizmet veren havalimanlarından bir tanesidir. Hatta 8,124 metrik ton değerinde kargo taşındığı 2013 kapsamında tutulan istatistiklerde ortaya koyulmaktadır. 2005 ve 2006 senelerinde özellikle havalimanının geliştirilmesi konusunda büyük adımlar atılmış ve kapasitenin geliştirilmesi için çaba sarf edilmiştir. Uçaklar için ek iniş alanları hazırlanmıştır. Bu şekilde sorunsuz bir biçimde yüksek kapasiteli uçakların da inebileceği bir alan haline gelmiştir.
Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı

Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: MRU
Kuruluş Tarihi: 1943
Bu havalimanının geçmişi 1942 yılına uzanmaktadır. Bu dönemlerde Mauritius bir koloni ülkesi olarak varlığını sürdürmekteydi. Bundan dolayı da bu kolonidekilere malzeme taşımak maksadı ile bir havalimanına ihtiyaç duyuldu. Bu havalimanı daha ziyade küçük uçakların inmesini mümkün kılan bir alandı. Aynı zamanda bu havalimanı, İkinci Dünya Savaşı sırasında da İngilizlere üs olarak hizmet vermeye devam etti. Nihayetinde bu savaş Mauritius ekonomisini ciddi manada canlandırdı ve sonuçta ülkede turizmin ilk tohumları ekildi. O günden bu yana bu alan hızlı bir şekilde gelişimini sürdürdü. Bu gelişim halen daha devam etmektedir. Mauritius ucuz uçak bileti alan kişilerin yolculuğu bu havalimanından başlayacaktır. Bunun için de Biletall.com'dan yararlanmak mümkün olabilmektedir.
Tunis - Carthage Havalimanı

Tunis - Carthage Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: TUN
Kuruluş Tarihi: 1937
Bu havalimanının tarihi 1920 yılına dek uzanmaktadır. Aynı zamanda 1920 yılında havalimanının tarihinin deniz uçaklarının kullanımına yönelik bir alanın göl üzerine inşa edilmesi ile başladığını da ifade etmekte yarar vardır. Akabinde 1938 yılında Tunus Kartaca Havalimanı sivil ve tarifeli uçuşlara tamamen ev sahipliği yapmaya başlamıştır. İlk sefer ise Tunus'tan Paris'e icra edilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında da bu havalimanı çok önemli olaylara şahitlik etmiştir. üstelik bu olayların süjeleri arasında Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri de yer almaktaydı. Bu havalimanını modern terminal binası ise 1997 yılında hizmete girmiş bulunmaktadır. Tunus ucuz uçak bileti fırsatlarını Biletall.com'dan yakalayan kişiler, gezilerine bu havalimanından başlayacaktır.

Asya Havalimanları

Bahrain Havalimanı

Bahrain Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BAH
Kuruluş Tarihi: 1932
Bahrain Uluslararası Havalimanı, 1932 yılında kurulmuş olmak ile birlikte zaman içerisinde gelişim göstermiştir. Şehir merkezine 7 km uzaklıkta olan havalimanına ulaşım sağlamak son derece kolaydır. Gulf Air'in merkezi olarak hizmet veren terminal, yıl içerisinde oldukça yoğun ve aktiftir. 1980'li yıllar ile birlikte terminalin büyütülmesi ve genişletilmesi için çalışmalar yapılmıştır. 2000'li yıllarda havaalanı içerisinde yolcuların rahat edebilmesi adına büyük bir otopark ve restoran, cafe seçenekleri oluşturulmuştur. 2010 yıllında Bahrain Uluslar arası Havalimanı, Orta Doğu'nun en iyi terminali ödülünü almıştır.
Bandaranayake Havalimanı

Bandaranayake Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: CMB
Kuruluş Tarihi: 1995
1942 yılında Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından askeri üst olarak kurulan ve havaalanı özelliğine sahip olması sağlanan bir bölgede bulunuyor. Daha sonra ise 1 Kasım 1957 tarihine kadar aynı isimle kalan kuruluşun adı Katunayake Havalimanı olarak yenilendi. Ceylon'a uçan hava kuvvetleri nedeniyle ismin değiştirildiği kayıtlara geçirilmiştir. Uluslar arası havalimanı olarak pistin yenilenmesi ve iyileştirilmesi gerektiği için çalışmalar başlatılmış ve 1 Mart 1958 yılında ilk sivil uçuş gerçekleştirilmiştir. Ratmalana Havaalanı bulunduğu yer ve yoğunluğu nedeniyle tüm trafiği karşılayamayınca Katunayake Havalimanı'nın genişletilmesine karar verildi. Finansal destek sağlanarak 1965 yılında pist 1840 metre daha uzatıldı ve 3350 metreye ulaştırıldı. 1970 yılında havalimanı eski PM SWRD Bandaranaike'den adını aldı ve Bandaranaike Uluslararası Havalimanı olarak tanımlanmaya başladı. 1977 yılında ise tekrar Katunayake ismini aldı. 1995 yılında ise son hali olan Bandaranaike Havalimanı ismine kavuştu.
Batum Uluslararası Havalimanı

Batum Uluslararası Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: BUS
Kuruluş Tarihi: 2007
Resmi adı ile Alexander Kartveli Batum Uluslararası Havalimanı, Gürcistan’da aktif olarak hizmet vermekte olan 3 havalimanından birisidir. Diğer ikisi ise Tiblis Havalimanı ve Kopitnari Havalimanı olmaktadır. Hizmete girdiği 2007 yılından beri Tav Havalimanları tarafından işletilmekte olan Batum Uluslararası Havalimanı, aynı zamanda bölgede de bir ilki gerçekleştirmiştir. Gürcistan ve Türkiye arasında imzalanan özel bir anlaşma sayesinde havalimanı, Batum ve Hopa (Artvin) bölgelerine ortak olarak hizmet vermektedir. Yani havalimanı bulunmayan Hopa’ya uçmak isterseniz Batum uçak bileti alarak havalimanına indiğinizde Batum’dan servislerle ücretsiz olarak Hopa’ya ulaştırılıyorsunuz. 2010 yılında yenilenen check-in sistemleri sayesinde artan yolcu trafiğine rağmen daha hızlı hizmet vermeye başlayan Batum Havalimanı, yeni pisti, taksi yolu, apron ve terminal binaları, yüksek teknolojili altyapısı ve modern tasarımı ile yolculara kaliteli bir hizmet sunuyor.
Chhatrapati Shivaji Havaalanı

Chhatrapati Shivaji Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BOM
Kuruluş Tarihi: 1942
Havaalanı toplamda 2 adet terminalden oluşmaktadır. Yolcu kapasitesi buna rağmen oldukça büyüktür. Terminallerin isimleri; Santacruz ve Sahar olarak belirlenmiştir. Santacruz terminalinden sadece iç hatlar ile alakalı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Sahar terminalinde ise hem iç hatlar hem de dış hatlar kapsamında olan uçuşların tamamlandığı bilinmektedir. Bu iki terminalin şehrin farklı kısımlarında bulunduğu eklenmelidir. İki terminal arasında toplamda 15 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır. Havalimanını incelerken Hint kültürüne dair birçok ize rastlamak mümkündür. Hem İngilizlerin etkisi hem de yerel Hindu kültürünün net yansıması havalimanında bulunan unsurlarda bile hissedilmektedir.
Domodedovo Havaalanı

Domodedovo Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: DME
Kuruluş Tarihi: 1962
İlk kez 1962 yılında ticari amaçlı uçuşlara açılmıştır. Daha çok kargo uçuşları yapılırken 1964'te ise yolcu seferleri başladı. Domodedevo Havaalanı 1980 yılında uluslararası statü kazanmıştır. 1992 yılında ise kargo terminali açılmıştır. 1995 yılına gelindiğinde ise yeni bir uluslararası kalkış alanı açılmıştır. 1996 yılında ise havaalanı özel bir firmanın yönetimine geçmiştir. 2002 yılında Dododedovo, bir İngiliz dergisi tarafından yolcu trafiğinin en yüksek olduğu havaalanı olarak gösterildi. 2004 yılında ise terminal binası genişletildi. Yolcu sayısı ve uçuş trafiği sürekli artış gösteren Dododedovo Havaalanı, benzersiz bir video gözetim sistemini 2015 yılında devreye soktu. Bu sistemin teknik özellikleri ise oldukça üst düzeydedir.
Don Mueang Havalimanı

Don Mueang Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: DMK
Kuruluş Tarihi: 1914
Bu havalimanının inşasından üç yıl önce Taylandlı pilotlar Fransa'ya uçuş eğitimi almak için gitmiştir. Bu sayede Tayland ilk savaş pilotlarına sahip olmuş ve bu havalimanında çalışmaya başlamışlardır. Aynı zamanda Vietnam Savaşı sırasında da ABD üssü olarak yine Don Mueang Havalimanı kullanılmıştır. Buna ek olarak bu havalimanı kraliyet yandaşları ile devletçiler arasında da son derece çetin çatışmalara sahne olmuştur. Bangkok ucuz uçak bileti için Biletall.com'u kullanan kişilerin Tayland seyahatlerinin buradan başlaması mümkün olabilecektir.
Dubai Havalimanı

Dubai Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: DXB
Kuruluş Tarihi: 1937
Dünyanın en yoğun havalimanından bir tanesi olan Dubai terminalı, aynı zamanda yolcularına uluslar arası olarak hizmet verir. Dünyadaki diğer ülkeler arasında kargo uçağı açısından en kalabalık 6. şehir olarak bilinen Dubai, hava yolu taşımacılığı konusunda son derece gelişmiştir. Şehrin 4,6 km doğusunda yer alan havalimanı, 2.900 hektarlık büyük bir alan üzerinde faaliyet gösterir. 1940'lı yıllardan itibaren Dubai'de havayolu ulaşımı gelişmeye başlamıştır. Daha sonraki yıllarda kargo ve ticaret seferlerinin yerini yolcu uçakları almaya başlamıştır. 1980'ler ile birlikte Dubai'de havacılık sektörü hızlı bir şekilde gelişmiştir.
Erbil Havalimanı

Erbil Havalimanı

4,8/5
Havalimanı Kodu: EBL
Kuruluş Tarihi: 2010
Erbil havaalanı, Irak ve çevresindeki ülkelere ulaşım sağlamak için kullanılmak ile birlikte, İdris Barzani'den oluşan bir komite tarafından yönetilir. Havaalanı içerisinde dünyanın en uzun pistlerinden bir tanesi bulunur. Gerekli bakım, onarım ve iyileştirmeler yapıldıktan sonra 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 1970'lerde askeri üs olarak inşa edilen havalimanı, günümüzde sivil yolcuların farklı noktalara ulaşım sağlamaları için kullanılır. Bölgesel hükümetin modern ve gösterişli bir havalimanı yapılması adına mekana 500 bin dolarlık bir yatırım yaptığı belirtilir. 2017 yılından itibaren havaalanında ticari uçuşların engellenmesi ile birlikte yalnızca askeri, diplomatik ve sivil ulaşımlara izin verilmiştir.
Fukuoka Havalimanı

Fukuoka Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: FUK
Kuruluş Tarihi: 1943
Fukuoka Japonya'da aynı ismi taşıyan Fukuoka vilayetinin başkenti konumundadır. Adalar ülkesi Japonya'nın Kyuhsu adasında ve kuzey sahilinde bulunmaktadır. Genkai denizine sahili bulunmaktadır. Şehrin deniz kıyısı hariç diğer yerleri tamamen dağlarla çevrilidir. Fukuoka modern mimarisi yapısı ile düzenli şehir yapısına sahiptir. Kolay ulaşım ağı, renkli gece hayatı, güzel restoranları ile meşhurdur. Subtropikal bir iklim kuşağında bulunan Fukuoka yaz aylarında sıcak olmakta, kış aylarında ise kimi zamanlar serin kimi zamanlar soğuk geçmektedir. Kış aylarında hava sıcaklığının 0'ın altına düştüğü fazla görülmez. En yağışlı aylar haziran ve temmuz aylarıdır. Turistik yerleri ile küçük Tokyo adı verilmektedir. Fukuoka kanalları ve kanalların kenarında bulunan lokantalar ile bilinmektedir. Uzak doğu ülkelerinden Japonya'ya gitmek ve Fukuoka'yı ziyaret etmek isteyenler Fukuoka uçak bileti sahip olmak için araştırmalar yapmaya başlamalıdır.
Gimpo Havalimanı

Gimpo Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: GMP
Kuruluş Tarihi: 1939
Gimpo Uluslararası Havaalanı 1939 - 1942 yıllarında Japonlar tarafından inşa edilmiştir. İlk yıllarında Kore savaşı döneminde büyük rol oynamıştır. Gimpo Havaalanı Güney Kore'nin başkenti ve en kalabalık şehri olan Seul'de bulunmakta ve uluslararası havaalanı olarak kullanılmaktadır. 2001 yılına kadar ülkenin ana uluslararası havaalanı olarak kullanılmıştır. Güney Kore'nin en işlek üçüncü havaalanıdır. 2015 yılında 24 milyon yolcu taşınmıştır. Gimpo Uluslararası Havaalanı Seul şehir merkezine 15 km mesafede ve şehrin batı bölgesinde yer almaktadır. Bulunduğu bölgede ticari havaalanı olarak kullanılmaktadır. Seul'e gitmek için plan yapan ve uçak bileti arayanlar, Seul ucuz uçak bileti ihtiyaçlarını Biletall.com'dan karşılayabilmektedirler.
Guangzhou Baiyun Havalimanı

Guangzhou Baiyun Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: CAN
Kuruluş Tarihi: 2004
Havalimanı ilk olarak iki bölüme ayrılması sayesinde eski ve yeni halleriyle tarihi de değişiklik gösteriyor. İlk olarak 1932 yılında açılan ve ilel imkanlarla oluşturulan tesisin geliştirilmesi sayesinde 2004 yılına kadar hizmet vermeye devam etmesi sağlanmıştır. Aradan uzun bir süre geçmesi ve çağa uygun hareket edilmek istenmesi nedeniyle 2004 yılında yeniden inşaatına başlanmıştır. 5 Ağustos 2004 tarihinde Baiyun Uluslar arası havaalanı açılmış ve eski olan ise kapatılmıştır. 2004 yılından bu yana Guangzhou'un en çok ilgi gören tesislerinden bir tanesi haline gelmiş olması dikkat çekiyor. Huadu Bölgesi olarak tanımlanan bölgede yer alan tesis 2004 yılında 19,8 milyar Yuan masrafla inşa edilmiştir. Şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta olan tesis önceki halinden beş kat daha büyük bir hale gelmiştir. Yeni havaalanının hizmete girmesiyle birlikte 2004 yılından bu yana yolcuların yoğunluğu, kargoların çok sayıda olması ve sivillerle birlikte ticari amaçlarla yapılan seferlerin de düzenli hale gelmesi sağlanmıştır. 2020 yılı için planlı kargo kapasitesi 2,5 milyon tona çıkarılacaktır. Mevcut kargo kapasitesi ise 1 milyon ton seviyelerine ulaşmıştır. Uçak park alanı 173 adet olması, art arda çok sayıda uçağın iniş kalkış yapmasını sağlıyor. üç pisti bulunuyor ve ilki 3,800 metre, ikincisi 3600 metre ve üçüncüsü de 3,800 metre olarak belirlenmiştir.
Hamad Havalimanı

Hamad Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: DOH
Kuruluş Tarihi: 2014
Hamad Uluslar arası Havalimanı, yolcuların daha konforlu bir seyahat gerçekleştirebilmeleri adına yenilenerek 2014 yılında tekrar açılmıştır. Doha Uluslar arası Havalimanı'nın ismi değiştirilmiştir. 2003 yılında planlaması yapılan terminal, gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra yolcuların kullanımına sunulmuştur. Yılın belirli dönemlerinde turist yoğunluğu fazla olduğundan dolayı havalimanında da hareketlilik yaşanır. 2016 yılında yapılan araştırmalar ve istatistikler ile birlikte, yolcu trafiği nedeniyle Hamad Uluslar arası terminali, dünyanın en kalabalık 50. havalimanı olarak seçilmiştir. 2018 yılında ise belirtilen yoğunluğun daha da fazla arttığı söylenmektedir.
Hong Kong Havalimanı

Hong Kong Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: HKG
Kuruluş Tarihi: 1998
1925 yılında inşa edilmiş olan Kai Tak olarak bilinen havalimanının yerini alacak şekilde oluşturulmuştur. Planlama özellikle Kowloon Körfezi'ne ulaşabilecek şekilde hazırlanması yönünde olduğu için bir pisti de buraya kadar uzatılmıştır. Hava trafiğiyle başa çıkamadığı için bir süre sonra kapatılan eski havalimanı yerine yenisi olan Hong Kong Uluslararası Havalimanı yapılmıştır. 1990'lı yılların en işlek havalimanlarından bir tanesi olan Kai Tak'ın kapatılıp daha modern ve kullanışlı olan Hong Kong hava limanı 1998 tarihinde yapılmıştır. Gürültülerin azaltılmasıyla ilgili alınan önlemler sayesinde yıllık yaklaşık 500 bine yakın uçuşla çevrenin rahatsız edilmemesi sağlanmak istenmiştir. Şehir merkezinden uzakta olacak şekilde imarı gerçekleştriilen havalimanı için çıkan izinle iki terminalli olması sağlanmıştır.
Imam Khomeini Havalimanı

Imam Khomeini Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: IKA
Kuruluş Tarihi: 2004
Iman Khomeini Uluslar arası Havalimanı, bölgenin en büyük hava yolu ulaşım merkezlerinden bir tanesidir. 1979'dan önce havalimanı inşaatı başlamıştır. 13.500 hektarlık büyük bir alana yayılan havalimanı, yolcuların rahat bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri adına özel olarak tasarlanmıştır. Tahran'da uluslar arası hizmet veren havalimanlarından bir tanesi olan Iman Khomeini, ortalama 9 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verir. İran hava yolları şirketi tarafından işletilen mekan, 2007 yılında son onarım işlemlerini tamamlayarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Incheon Havaalanı

Incheon Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ICN
Kuruluş Tarihi: 2001
1988 senesinde düzenlenen Seul olimpiyatlarının akabinde ülkede yer alan hava trafiğinin yoğunlaşması yeni bir havalimanının inşasını zorunlu kılan olaylardan biri olmuştur. Bunun akabinde hava trafiğinin hem iç hem de dış hatlar bakımından yoğunlaşması sebebi ile Gimpo International Havalimanının yükünün hafifletilmesi için yeni bir plan hazırlanmaya başlanmıştır. İlk olarak Chengju kapsamında inşa edilmesi düşünülen bu havalimanının Seul'e ve çevre merkezlere uzak olacağı tahmin edilerek son lokasyon olan İncheon merkez olarak belirlenmiştir. Bölgede bulunan tam donanımlı ve lider havalimanlarından biri olan Incheon Uluslararası Havaalanı sadece yolcu değil kargo taşıması konusunda da hizmet verebilmektedir. Dünyanın en meşgul ve yoğun beşinci havalimanı seçilmiştir. Hali hazırda büyük bir kullanım eğrisine sahip olduğu da belirtilmelidir. 2009-2010 ve 2011 seneleri kapsamında hava ulaşımı konusunda çok farklı alanlarda ödül elde etme imkanını yakalamıştır.
Indira Gandhi Havalimanı

Indira Gandhi Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: DEL
Kuruluş Tarihi: 1930
İlk inşaatıyla ilgili kararın çıkmasıyla birlikte 1930 yılında inşaatının gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Yapıldığı dönemin maddi imkansızlıkları ve teknolojik zorlukları nedeniyle kaliteli bir yapıda olmadığı biliniyordu. Bu nedenle 1962 yılına kadar Delhi'nin ana havalimanı olarak kayıtlara geçmiştir. Daha sonra ise operasyonların büyük bir bölümü 1962 yılından itibaren Palam Havaalanı bünyesinde sürdürülmeye başlanmıştır. Özellikle İngilizler tarafından belirli faaliyetler gerçekleştirişmiş ve İkinci Dünya Savaşı döneminde askeri olarak da kullanılmıştır. Havaalanı tarafından yapılan iniş kalkışlarla birlikte saatte 1300 yolcunun tesis bünyesinde yer alması mümkün oluyordu. 1970 yılında yaşanan hava trafiğindeki beklenmeyen artış nedeniyle tesisin geliştirilmesine karar verildi. Normalin dört katına çıkartılan ek terminal sayesinde terminalin açılışıyla operasyonlar kaliteli hale getirildi. 1986 yılında Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı ismiyle anılmaya başlandı.
Islamabad Havalimanı

Islamabad Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: ISB
Kuruluş Tarihi: 2018
2005 yılının Ocak ayında konuşulmaya başlanan yeni havaalanı, 2018 yılında gerçekleştirilmiş ve kuruluşun tam olarak hazırlanması sağlanmıştır. 2005 yılının Kasım ayında 2.500,000,000 Rs tutarına satın alınan araziye havaalanı yapılması sağlanmıştır. Fateh Jang içersinde bulunan Attock ilçesinin alınması ve bu bölgenin havalimanı imarına uygun olması sağlanmıştır. çalışmaların gerçekleştirilmesiyle birlikte özellikle her yıl 15 milyon yolcunun rahatlıkla seyahat edebilmesi sağlanmıştır. Temeli 2007 yılının 7 Nisan tarihinde atılan havalimanı için özellikle yapılan yatırım son derece büyük ölçekli olmuştur. Bu nedenle inşaat faaliyetlerinin 11 yıla yakın süre boyunca sürdürüldüğü biliniyor. Sivil Havacılık Otoritesi tarafından gerçekleştirilen en dikkat çekici projelerin başında geliyor. CAA tarafından finanse edilen bir proje olması da 3200 dönüm arazi üzerine kurulu olan havaalanının dikkat çekici olmasını sağlıyor. 1 Mayıs 2018 tarihinde resmi olarak çalışmalarına bağlayan havaalanı sayesinde ticari faaliyetler de gerçekleştirilebiliyor.
Jeju Havalimanı

Jeju Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: CJU
Kuruluş Tarihi: 1968
Jeju Havalimanı, Güney Kore'nin Jeju adasında yer alıyor. 1968 senesinde açılan bu havalimanı, bölgeye erişim sağlamakta kullanabileceğiniz tek havalimanı olmaktadır. Birçok anakara parçasından buraya seferler düzenlendiği için, bölgenin turizm gelir kaynağına büyük bir katkı sağlamaktadır. Jeju Havalimanı'na çin, Hong Kong, Güney Kore, Malezya, Tayland, Japonya ve Tayvan gibi bölgelerden binlerce insan uçmaktadır. çoğu uçuş bu bölgelerden aktarmasız olarak sağlanabildiği için, insanlar tatillerini geçirme planlarını Jeju adası odaklı olarak yapıyor. Jeju Havalimanı'ndaki yoğun trafik ve milyonlarca yolcu nedeniyle, bölgede ikinci bir havaalanı inşaatının başlatılması sağlanmıştır. 2025 senesinde halka açılacak yeni havalimanıyla birlikte, Jeju adasına daha kolay bir şekilde misafirler ulaşabileceklerdir. Güney Kore ucuz uçak bileti işlemleri Biletall.com'da yapıldığında, bütçenize uyan fiyatları bulabileceksiniz.
Kansai Havaalanı

Kansai Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: KIX
Kuruluş Tarihi: 1994
Kansai Uluslararası Havaalanının yapım aşamasında birçok aksaklıklar meydana gelmiştir. öncelikli olarak bölgenin ticaret hacminin giderek Tokyo'ya kayması sebebi ile burada bir havalimanının tasarlanması ve inşa edilmesi zorunluluk halini almıştır. Yer bakımından belirlemeler yapıldıktan sonra Kobe halkının bu konuya büyü bir tepki göstermesinin akabinde plan yeniden iptal edilmiştir. Son halini ise Osaka'da alan bu plan 1994 senesinde hayata geçirilmiştir.  Havalimanının yapım aşamasında en çok zorluk çıkaran faktörlerin başında deprem tehlikesi bulunmaktadır. Mühendislerin büyük depremlere bile mukavemet gösterebilecek bir yapı ina etmek için büyük çaba sarf ettikleri bilinmektedir. Sadece deprem değil aynı zamanda tayfunlara karşı da dirençli bir yapı ortaya çıkarmak için inşaat 1987 senesinde başlamıştır.
Kempegowda Havalimanı

Kempegowda Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: BLR
Kuruluş Tarihi: 1960
Kentte yer alan havalimanı ilk olarak 1960'lı yıllarda açıldı. Havalimanın faaliyete geçmesinin asıl amacı askeriydi. Ancak havalimanına olan talep artmaya başlayınca 1980'li yıllardan itibaren havalimanı sivil uçuşlara da açılmaya başladı. Böylelikle havalimanı farklı bir kimlik kazanmaya başladı. 1990 senesinin sonuna gelindiğinde ise ilk defa uluslararası uçuşlar gerçekleştir. Birçok yabancı ülkeden yapılan seferler ile havaalanının kimliği de değişti. Havalimanı daha sonra birkaç defa restorasyondan geçti ve bugünkü modern haline kavuştu. Havalimanı, günümüzde genellikle sivil uçuşlar için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bazı durumlarda, askeri uçuşlar için de tercih edilebilmektedir. Potansiyeli oldukça yüksek olan havalimanının yolcu sayısı ise her geçen gün artmaktadır. Hindistan'ın en önemli havalimanlarından birisi olan Bengalaru Havalimanı, birçok kişiye hizmet vermektedir. Havalimanı hem ülke içi hem de uluslararası trafiğe açıktır.
King Abdulaziz Havalimanı

King Abdulaziz Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: JED
Kuruluş Tarihi: 1981
King Abdulaziz Uluslar arası Havalimanı, 1981 yılında hizmete girmiştir. Cidde'nin yaklaşık olarak 19 km uzağında bulunan havaalanı, dünyadaki diğer terminallerine göre uçak kapasitesinin fazla olması ile bilinir. Mekke'ye hac için giden Müslümanlar nedeniyle de King Abdulaziz yılın büyük bir bölümünde kalabalık olur. Suudi Arabistan'ın en kalabalık terminali olarak bilinen King Abdulaziz'in önümüzdeki yıllarda kapasitesi biraz daha arttırılacaktır. 15 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulu olan terminalin yapımına 1974 yılında başlanmıştır. Hac için kullanılan bir havalimanı olması nedeniyle yolcuların konforuna özen gösterilir.
King Fahd Havalimanı

King Fahd Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: DMM
Kuruluş Tarihi: 1999
King Fahd Uluslar arası Havalimanı, şehrin 20 km kuzeybatısında yer alır. Alt yapısı 1990 yılında tamamlanan havaalanı, günümüzde binlerce turiste hizmet verir. Saudia'nın üçüncü büyük merkezi olarak bilinen havalimanı, yolcuların konforlu bir şekilde seyahat edebilmeleri için tasarlanmıştır. Yamasaki ve Associates'in mimarlık planlamasını yaptığı havalimanının inşaatı 1983 yılında başlamıştır. Konum olarak son derece merkezi bir noktada yer alan havalimanı, iki ana yol ile birlikte kalabalık bölgelere bağlanmaktadır. Havalimanının güney kısmında, petrol sondaj tesisleri bulunur.
King Khaled Havalimanı

King Khaled Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: RUH
Kuruluş Tarihi: 1983
King Khaled Uluslar arası Havalimanı, 1983 yılında inşa edildikten sonra birbirinden farklı onarım süreci geçirerek daha da iyi bir hale getirilmiştir. Suudi Arabistan'dan 35 km uzaklıkta olan havalimanına toplu taşıma araçları ya da Taksi ile ulaşım sağlanır. Havaalanı içerisinde 11.600 kişi kapasiteli otopark, cami, kraliyet terminali ve 5 adet yolcu terminali bulunur. King Khaled havalimanı için ayrılan arazi, şuan için dünyanın en büyük alanlarından bir tanesi olarak gösterilir. Önceleri ticari uçak seferlerinin gerçekleştirildiği havaalanı, şuanda dünyanın en yoğun yolcu karşılayan merkezlerinden bir tanesidir. 5 farklı yolcu terminalinden sonuncusu 2016 yılında açılmıştır.
Kuala Lumpur Havalimanı

Kuala Lumpur Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: KUL
Kuruluş Tarihi: 1998
Kuala Lumpur Havaalanı, şehir merkezine 55 kilometre mesafede yer alıyor. ülke bünyesinde en işlek iç ve dış hatlar havalimanlarının başında geliyor. Güneydoğu Asya'da yer alan havalimanları sayesinde transferlerin de gerçekleştirilmesi amacıyla tercih edilen noktalardan bir tanesidir. Malezya Hükümeti tarafından işletilen tesisin yıllık yolcu sayısı, kurulduğu yıldan bu yana artış gösteriyor. 1998 yılında inşaat faaliyetleri sonlandırılan ve yolcu transferleriyle ilgili faaliyetlerin başlatılması sağlanan kurumda yıllık 70 milyon yolcu kapasitesi bulunuyor. Malezya Hükümeti tarafından yönetilen tesisi, 20 yıllık süre boyunca yüz milyonlarca kişiye hizmet vermiştir. İsim değiştirme veya modernize girişimlerinde bulunma gibi bir durum söz konusu olmaması, tarihçesinde önem teşkil eden bir durumun olmamasına neden oluyor.
Kuveyt Havalimanı

Kuveyt Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: KWI
Kuruluş Tarihi: 1998
Kuwait Uluslararası Havalimanı, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar. Şehir merkezinin 15 kilometre güneyinde yer alan havaalanı, her geçen yıl biraz daha gelişim gösterir. 1927 ve 1928 yılları arasında yapımına başlanan havalimanı, 1979 yılında büyük bir bakım ve onarım geçirmiştir. 2015 yılında biraz daha büyütülen terminalde iç ve dış hatlar bölümleri yer alır. Terminal 1,2,3,4 ve 5 sayesinde yolcular mağdur olmadan düzenli bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Havalimanı alanı büyük ve kullanışlı olduğundan dolayı cafe, mağaza, restoran ve ATM hizmetleri de vardır.
Netaji Subhas Chandra Bose Havalimanı

Netaji Subhas Chandra Bose Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: CCU
Kuruluş Tarihi: 1924
Indochina ve Avustralya'ya gidecek olan herkes için özel olarak hizmet veren bölgelerin başında Kalküta bulunuyor. Nejati Subhas Chandra Bose havalimanının imar faaliyetleri 1937 yılına dek gerçekleştirilmiştir. öncü uçuşların 1937 yılında istendiği şekilde sonuçlanıyor olması sayesinde Amelia Earhart'ın da yer aldığı havalimanından geçiş yapıldı. 1924 yılından bu yana ülkede tarifeli uçuşların gerçekleştiriliyor olması nedeniyle, gelişmeler her şehirdeki havalimanı yapılmaya müsait bölgeleri etkiledi. Kalküte da tarifeli durak olarak hizmet vermeye başladı.  Yıllar sonra tarifeli uçuş hizmetlerinin mola merkezlerinden biri haline gelen havalimanı da özellikle uzun yolculuklar için oldukça önemli bir konumda bulunuyordu. Bu durum bölgenin gelişmesini ve her yıl milyonlarca insanın aktarmalı olarak veya hedef noktası Kalküta olacak şekilde havalimanına uğramasını sağladı. 1990 yıllarına dek gerçekleştirilen çalışmalar daha sonra yeni havayollarıyla birlikte çok daha büyük bir kitleye ulaşılmasını sağladı. Büyümenin sürmesiyle 1995 yılında yeni bir iç hat terminalinin açılmasına karar verildi. 2000 yılında ise yeni bir uluslar arası ulaşım salonu oluşturuldu.
New Chitose Havalimanı

New Chitose Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: CTS
Kuruluş Tarihi: 1991
Chitose şehrinin merkezi konumuna oldukça yakın olan New Chitose Havaalanı, ayrıca Tomakomai şehrine de yakın bir konumda yer almaktadır. Böylelikle New Chitose Havaalanı'na indiğiniz zaman iki şehri de ziyaret edebilme şansınız olduğunu görebileceksiniz. 1991 senesinde kurulan New Chitose Havaalanı, Chitose adıyla 1963'ten beri hizmettedir. Bu yüzden kuruluşu bakımından 1991 senesinin baz alındığı görülmektedir. 24 saat boyunca uçuşlar kabul edilmesi nedeniyle, Japonya'da ilk 24 saat boyunca uçuş kabul eden havalimanı New Chitose olmuştur. Toplamda 6 terminale sahip olan havalimanında, dört terminal yolcu inişlerini kapsarken, diğer iki terminalden kargo uçuşları kabul edilmektedir. Yıllık yolcu ve kargo kapasitesinin yüksek olmasından ötürü, genellikle havaalanı yoğun olabilmektedir. Japonya ucuz uçak bileti ayırtırken, Biletall.com'daki Japonya rehberlerini inceleyebilir ve Hokkaidō bölgesindeki kültüre dair geniş bir bilgi kaynağına erişebilirsiniz.
Ngurah Rai Havalimanı

Ngurah Rai Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: DPS
Kuruluş Tarihi: 1931
Endonezya'nın en önemli hava limanlarından birisi olan Ngurah Rai, ilk olarak 1931 senesinde açılmıştır. Bu dönemde ülkede bulunan Hollanda sömürgesi tarafından hizmete sokulan havalimanı, Idara Tuban ismi ile bilinmekteydi. Havalimanının ilk halinde pist uzunluğu 700 metre civarındaydı. Zamanla bu pist uzatıldı be 1000 metreye çıkarıldı. İkinci Dünya Savaşı için 1942 yılından itibaren havaalanı askeri amaçlar için kullanıldı. Bu dönemde havaalanı Japon ordusu tarafından bombalandı ve havalimanı çok büyük bir hasar gördü. 2000 yılından itibaren havalimanında yenileme çalışmaları yapılmaya başlandı. Turizmin genişlemesi ve kente gelen turist sayısının çok olması nedeni ile dış hatlar terminali inşa edildi ve faaliyete sokuldu. Böylelikle dünyanın birçok yerinden tatilini geçirmek isteyen kişiler bu havalimanını kullanmaya başladı. Havalimanında yapılan çalışmalar halen ara ara devam etmektedir. özellikle Bali mimarisinin kullanıldığı yeni terminal binası çok büyük bir ilgi çekmektedir. Bu bina, 2014 senesinde faaliyete geçmiştir. Havaalanı, yeşil bir arazinin hemen yanına kurulmuştur ve aynı zamanda deniz kenarında yer almaktadır. Birçok Asya havayolu şirketinin merkezi burada yer almaktadır.
Pekin Havaalanı

Pekin Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: PEK
Kuruluş Tarihi: 1958
İnşa edildikten ve kullanıma açıldıktan sonra dünyanın en çok kullanılan havalimanlarından biri olma imkanını elde etmiştir. 1480 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Havalimanlarının genişlik ve kapasite bakımından bir sıralaması yapıldığı zaman Dubai Uluslar arası Havalimanından sonra dünyanın en geniş ikinci terminalini içerisinde bulundurmaktadır. Sadece yolcu taşımacılığında değil aynı zamanda kargo taşımacılığı konusunda da büyük bir potansiyele sahiptir. 2017 senesinde tutulan istatistiklere bakıldığı zaman 1,831,167 tonluk bir kargo taşımasına ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Her geçen gün iş birliği içerisinde olunan firmaların sayısında da artış göstermekte ve hem kargo hem de yolcu taşıma kapasitesinin artırıldığı fark edilmektedir.
Phuket Havaalanı

Phuket Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: HKT
Kuruluş Tarihi: 1985
Tayland'da yer alan yolcu sayısı bakımından en kalabalık 3. havaalanı olma unvanını da elinde tutmaktadır. Bu havalimanının yüksek yolcu talebi görmesi bölgenin uluslar arası bir tatil noktası olmasıdır. Havalimanı kapsamında yer alan Terminal 2 uluslar arası uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Terminal 3 ise iç hatlar konusunda hizmet vermektedir. Phuket havalimanında yapılan yenilemeler ve eklemeler ile beraber sistem daha da donanımlı bir hale getirilmiştir. Bu şekilde havalimanının yolcu kapasitesinde de büyük bir artış meydana gelmiştir. Her geçen gün anlaşma içerisinde olunan firmaların sayısı artış gösterdiği için nitelik bakımından da uluslar arası öneme sahip olur boyuta gelmektedir. Havalimanı 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Her saat 30 adet uçuş kaldırma imkanı bulunmaktadır. Bu kapasitenin ilerleyen senelerde daha geniş bir seviyeye geleceği tahmin edilmektedir. Phuket'e gelen yolcuların büyük kısmı Asya Pasifik ve Avrupa uçuşlarını kullanmaktadır. Bu şekilde genel yolcu profilinin oluşturulması da daha kolay bir hale getirilmektedir.
Pu Dong Havaalanı

Pu Dong Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: PVG
Kuruluş Tarihi: 1923
Şanghay'da yer alan iki uluslar arası havalimanından biri olan Pu Dong kapsamında her sene binlerce yolcu iç hatları ve dış hatları kullanmaktadır. Pu Dong Havaalanı kapsamında genellikle dış hatlar hizmet vermektedir. Şanghay bölgesinin iç hatlar konusundaki açığını da Shanghai Hongqiao International Havalimanı karşılamaktadır. Uluslararası havalimanının gelişim eğrisine bakıldığı zaman temel atma faaliyetlerinin 1921 senesinde başladığı görülmektedir. Sivil kullanıma açılma aşaması ise 1923 senesinde ortaya koyulmuştur. Bunun sonrasında finansal ve ekonomik faaliyetlerin düzenlendiği zaman aralıklarında havalimanında değişimlere yer verilmiş ve geliştirmelere yapılmıştır. özellikle Şanghay Expo'nun yapıldığı 2010 senesinde havalimanının geliştirme ve yenilenme süreçlerine hız verildiği de görülmektedir.
Pulkovo Havaalanı

Pulkovo Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: LED
Kuruluş Tarihi: 1932
Pulkovo Havaalanı 1932 yılında hizmete girmiştir. 1936'da ise yeni bir terminal açılmıştır. 1941-1944 yılları arasında havaalanında Dünya Savaşı nedeniyle uçuş yapılamamıştır. 1949 yılında savaş esnasında meydana gelen sorunlar giderildikten sonra SSCB'deki 15 büyük şehre uçuş seferleri yapıldı. Havaalanının ilk ismi ise Shosseynaya'ydı. 1949'da yolcu sayısı 700.000 civarına yaklaştı. 1951'den sonra havaalanı geliştirilmeye devam etti. 1965 yılından itibaren havalimanında uluslararası uçuş seferleri de başlatılmıştır. 1973 yılında Pulkovo Havaalanı olarak ismi değiştirilmiştir. Yeni terminal de aynı dönemde açılmış oldu. 1990 yılına gelindiğinde yolcu sayısı 10.000.000'u buldu. 2006 ‘da ise bu rakam yarı yarıya düştü. Şu an için havaalanı senede 16.125.520 yolcuyu ağırlamaktadır.
Quaid-E-Azam Havalimanı

Quaid-E-Azam Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: KHI
Kuruluş Tarihi: 1924
Sivil havacılıkla ilgili girişimlerin 1920'li yılların başında Pakistan'da da başlaması nedeniyle bölge oldukça önemli bir hale gelmiştir. Özellikle o zaman kadar inşa edilen bir tesis olmaması nedeniyle havaalanı açısından bir kaliteden bahsedilmesi mümkün olmuyordu. Gerçekleştirilen modernizasyon çalışmalarıyla birlikte 100 yıla yakın süredir faal durumda olan tesislerin yenilenmesi sağlanmıştır. Kişisel ihtiyaçların karşılanabileceği, uçakların her türlü işleminin gerçekleştirilebileceği tesis oluşturulmuştur. İnşa edilen hangarlar ve terminaller sayesinde 1950 yılından itibaren çok sayıda ülkeden turistlerin gelmesi sağlanmıştır. 1960'lı yıllarda çok sayıda havacılık kurumuyla birlikte çalışmalara bağlanmış ve günümüze kadar gelen yüz binlerce uçuş yapılmıştır.
Queen Alia Havalimanı

Queen Alia Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: AMM
Kuruluş Tarihi: 2013
Quenn Alia Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Ürdün'ün en büyük havalimanı olarak bilinir. Kraliçe Alia'nın 1977 yılında bir uçak kazası ile vefat etmesi üzerine havalimanına ismi verilmiştir. 2013 yılında havaalanının daha fazla yolcuya hitap edebilmesi adına bazı düzenlemeler yapılmıştır. 2014 yılında ise Orta Doğu'nun en iyi havalimanı ödülünü alan terminal, yıl içerisinde binlerce yolcuya hizmet verir. 6 milyondan fazla yolcuya hizmet veren havaalanı, 40'ın üzerinde terminale ulaşım hizmeti sağlar. Havaalanını yönetimi ise AIG isimli firmaya verilmiştir.
Rafic Hariri Havalimanı

Rafic Hariri Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: BEY
Kuruluş Tarihi: 1954
Rafic Hariri Uluslararası Havalimanı, 1954 yılında inşa edildikten sonra yolcuların konforu adına birbirinden farklı tadilat geçirmiştir. Merkeze 9 km uzaklıktaki havalimanı, kargo taşımacılığı konusunda da oldukça yoğundur. 3.250 metrekarelik bir piste sahip olan havalimanı, aynı anda birden fazla uçağın iniş yapması için kullanılabilir. Kurulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde büyüme gösteren havalimanı, şuan için dünyanın en yoğun terminallerinden bir tanesidir. Lübnan iç savaşı nedeniyle zarar gören havalimanı, 1982 ve 1984 yıllında detaylı bir şekilde onarılarak yenilenmiştir. Orijinal pistlerin yeterli olmamasından sonra ise havaalanında 2004 yılında pistlerin büyütülmesi için çalışmalar yapılmıştır.
Rajiv Gandhi Havalimanı

Rajiv Gandhi Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: HYD
Kuruluş Tarihi: 2008
Uluslar arası bir havalimanı olarak kurulmuş olan Rajiv Gandhi, özellikle Hindistan dışından gelen milyonlarca insanın ilk indikleri adres olma özelliği taşıyor. Ayrıca aktarma yapılması açısından oluşturulan en önemli tesislerden bir tanesi olması da havalimanının 2008 yılında eksiksiz şekilde oluşturulmasını sağlamıştır. Henüz yeni tesislerden biri olan Rajiv Gandhi, sivil havacılık alanında hizmet veriyor. Yolcu terminali, kargo terminali ve iki adet piste ev sahipliği yapılıyor. Havacılık eğitim alanlarının, yakıt çiftliğinin ve güneş enerjisi santralinin olması nedeniyle dikkat çeken bir bölge oluşturulmuştur. 3800 metre, 4260 metre olacak şekilde iki piste yer veriliyor. Yıl boyunca 20 milyona yakın yolcunun yararlandığı tesiste 150 bine yakın uçak kalkmıştır. Kurulduğu 2008 yılından bu yana pek çok firmayla anlaşma yapılmış ve dünya genelinde onlarca ülkeye yolcu gidip gelmesi sağlanmıştır.
Sardar Vallabhbhai Patel Havalimanı

Sardar Vallabhbhai Patel Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: AMD
Kuruluş Tarihi: 1937
Ülkenin en eski havalimanlarından birisi olarak kabul edilen Sardar Vallabhbahai Patel havaalanı, 1937 senesinde hizmete girmiştir. Ancak havalimanının uluslararası uçuşlara açılması ise 1991 senesini bulmuştur. Havalimanı, birçok önemli şirketin de üssü konumundadır. Bunlar arasında en dikkat çekenleri ise Air India, Jet Airways, Indi Go ve Go Air şirketleridir. Havalimanı içinde iç ve dış olmak üzere iki terminal yer almaktadır. Artan yolcu sayısından dolayı tesisi büyütme çalışmaları devam etmektedir. Havalimanı içinde ayrıca oldukça büyük olan bir kargo terminali de mevcuttur. Kargo terminali sonradan eklenmiş ve yapılan büyütme işlemleri ile bugünkü haline gelmiştir.
Shanghai Hongqiao Havalimanı

Shanghai Hongqiao Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SHA
Kuruluş Tarihi: 1923
Bu havalimanı oldukça büyük ve eski bir havalimanıdır. Bu havalimanının inşaatı 1921 yılında başlatılmıştır. 1923 yılında ise kullanıma açılmış olan bir havalimanıdır. Ancak sonrasında çıkan birtakım savaşlardan dolayı havalimanı kapatılmak zorunda kalmıştır. Savaş esnasında sadece askeri üs olarak kullanılmaya başlanmıştır. Savaş bittikten sonra ve ortam toparlandıktan sonra 1964 yılında tekrar sivil kullanıma açılmıştır. 1991 yılına kadar ise üç kere genişletilme çalışmaları yapılmıştır. Neredeyse Asya'ya yapılan tüm uluslararası uçuşlar burada gerçekleştirilmiştir. Daha sonra 2010'da başka bir genişletilme çalışması yapılarak en geniş havalimanı olma unvanını almıştır. Yıllık yolcu kapasitesi 40 milyon olacak şekilde tasarlanmıştır. En yeni ve en büyük yenileme çalışmasının ise 2018 yılında tamamlanması beklenmektedir. Şangay ucuz uçak bileti alındıktan sonra şehre ulaşım sağlanmaktadır. Dünya'nın en yoğun 42. havalimanı konumundadır.  
Shenzhen Bao’an Havalimanı

Shenzhen Bao’an Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SZX
Kuruluş Tarihi: 1991
Shenzhen Bao'an Uluslararası Havalimanı, Çin'in Shenzhen şehrine yakın olan bir havalimanıdır. Shenzhen Havalimanı kentin 30 km kuzeybatısında Bao'an semtinde yerleşmiştir. 1991 yılında hizmete girmiş olan Shenzhen Bao'an Uluslararası Havalimanı, bir yılda yaklaşık 26.713.610 yolcu taşımaktadır. çin'de hava ulaşımı hizmeti veren 5 büyük havaalanından birisi olan Shenzhen Bao'an Uluslararası Havalimanı oldukça yoğun bir havaalanıdır. çin'in Shenzhen şehrine gitmek isteyen yolcular Shenzhen ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan destek alabilmektedirler.
Sheremetyevo Havalimanı

Sheremetyevo Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: SVO
Kuruluş Tarihi: 1959
Rusya'nın Moskova kentine 29 kilometre uzaklıkta kurulan Sheremetyevo Havalimanı, Rusya'daki en büyük ikinci havalimanı olarak biliniyor. Başlangıçta Sheremetyevsky adında bir askeri havalimanı olarak inşa edilen yapı, Rus Hava Kuvvetleri tarafından merkezi bir üs olarak kullanılıyordu. Daha sonra kuruluşunun yıldönümü kutlamalarında sivil bir havalimanı haline getirilmesi kararlaştırıldı. Böylelikle 1959 senesinde Sheremetyevo Havalimanı açılışı gerçekleştirildi. 1960 senesindeki ilk uçuş Berlin'e yapıldıktan sonra, Sheremetyevo Havalimanı'nın kuruluşu resmi olarak kesinlik kazanmış oldu. Rusya ucuz uçak bileti işlemlerinin Biletall.com'da yapılması oldukça pratiktir. Bu nedenle gün, saat ve uçuş özelliklerini tercih ettikten sonra size uygun bileti hemen bulabileceksiniz.
Suvarnabhumi Havalimanı

Suvarnabhumi Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: BKK
Kuruluş Tarihi: 1973
Bangkok kentinin modern ve en büyük havalimanlarından birisi olan Suvarnabhumi havaalanının geçmişi 1973 senesine kadar uzanmaktadır. İlk defa bu tarih içerisinde uçuşlara açılan havalimanı, daha sonraki dönemlerde sürekli büyümüştür. Bu noktada dış uçuşlar için yeni bir terminal inşa edilmiş ve 2006 senesinde bu terminal hizmete girmiştir. Böylelikle havalimanı yabancı ülkelerden gelen uçuşlara da açılmıştır. Havalimanının en önemli özelliklerinden birisi, dünyadaki en uzun ve en büyük uçuş kontrol kulesine sahip olmasıdır. Son yapılan inşaat sonrasında çok modern bir hal almıştır.
Taiwan Taoyuan Havaalanı

Taiwan Taoyuan Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: TPE
Kuruluş Tarihi: 1979
Hinterland konusunda çok önemli bir potansiyele sahip olan Taipei'nin uluslararası manada ticaret ağını oluşturan bu havalimanı 1979 senesinde açılmıştır. Tayvan'ın hem en büyük hem de yoğunluk bakımından en üst seviyede olan merkezlerinin başında gelmektedir. Asya Pasifik bölgesinde 2016 senesinde en iyi havaalanı seçilme şansını da yakalamıştır. Havalimanı kapsamında toplamda 4 adet terminal bulunmaktadır. Bu terminaller sadece birbirleri ile değil aynı zamanda şehrin ulaşım ağı ile de bağlantılı bir biçimde tasarlanmaktadır. Bu şekilde nüfus yoğunluğunun oldukça yüksek olduğu bölgelerden biri olan Taipei'de ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanması da engellenmektedir.
Tan Son Nhat Havalimanı

Tan Son Nhat Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: SGN
Kuruluş Tarihi: 1930
Tan Son Nhat havalimanının başlangıçta öncelikle düzleştirilmesiyle ilgili girişimlerde bulunulmuştur. 1930'lu yılların başında gerçekleştirilen çalışmalarla, Fransız ekipleri tarafından ilkel havalimanı olması sağlanmıştır. Uçakların inip kalkabileceği hale getirildikten sonra özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nin bölgeyi işgali sonrasında bir uçak pistine çevrilmiştir. Amerikan askerleri tarafından bölgeye 7200 metrelik bir pistin yapılması sağlanmıştır. 1956 yılında gerçekleşen bu çalışmalar sayesinde özellikle 1960 ile 1970'li yıllarda en çok uçağın inip kalktığı pistlerden bir tanesi olduğu kayıtlara geçmiştir. Amerika Birleşik Devletleri'nin savaş esnasında pek çok kez kullandığı pist, savaş sonrasında ise Vietnam hükümeti tarafından geri alınmıştır. Hazır bir pist yapısının bulunması nedeniyle terminaller inşa edilmiş ve hangarlar kullanıma uygun hale getirilmiştir. Savaş bittikten sonra hazır bir bölge elde edilmiş olması sayesinde çalışmaların hızlıca gerçekleştirilmesi ve uluslar arası havalimanı olmasına imkan tanınmıştır. 2013 yılında yapılan son yenileme çalışmalarıyla birlikte tesis toplamda 20 milyon yolcu kapasitesine ulaşmıştır.
Tiflis Uluslararası Havalimanı

Tiflis Uluslararası Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: TBS
Kuruluş Tarihi: 1952
Tiflis Uluslararası Havalimanı, Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis’in 17 kilometre güneydoğusunda bulunmaktadır. 1952 yılında inşa edilen ilk terminal binası V. Beridze tarafından dizayn edilmiştir. 1981 yılında Sovyetler Birliği içerisindeki cumhuriyetler ile Tiflis arasında uçuş merkezi haline gelmiş ve yılda hizmet verdiği 1.478.000 yolcu ile Sovyetler Birliği’nin en büyük 12. havalimanı konumuna gelmiştir. 1998 yılında Tiflis Havalimanı’nı kullanan yolcu sayısı 230.000’e kadar düşmüş olsa da daha sonra yapılan yatırımlar ile günümüzde yılda 3,8 milyon yolcunun kullandığı bir havalimanı haline gelmiştir. 2005 yılında işletmesini TAV Havalimanları’nın alması ile yeniden yapılanma süreci içerisine giren havalimanında, 2007 yılında oldukça modern tarzda mimari ile inşa edilen yeni terminal binası hizmete girmiştir. Aynı zamanda havalimanı ile kent merkezini birbirine bağlayacak bir demir yolu hattı ile havalimanı içerisinde bir de tren istasyonu inşa edilmiştir.
Tokyo Haneda Havaalanı

Tokyo Haneda Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: HND
Kuruluş Tarihi: 1931
Tokyo Haneda Havaalanı 1931 senesinde açılmıştır. Bu süreç içerisinde ülkenin askeri temelli olmayan en geniş havalimanı olma özelliğini de korumaktadır. Özellikle alan bakımından çok geniş bir yere yayılması Tokyo havalimanı'nın kapasitesinin kısıtlanma tehlikesini de ortadan kaldırmıştır. Havalimanının tarihi geçmişi incelendiği zaman Amerika Birleşik Devletleri'nin işgaline uğradığı da görülmektedir. Dönem dönem sadece iç hatlar ya da dış hatlar üzerinde hizmet veren bu havalimanının son dönemlerde hem iç hem de dış hatlar alanında hizmet verdiği görülmektedir. Havalimanı için ilerleyen senelerde büyük yatırımlar gerektiren genişletme planları ve yenileme çalışmaları düzenlenmektedir. Bu sebep ile havalimanının bir süre daha bölgenin lider ulaşım sistemlerinden birine sahip olacağı tahmin edilmektedir.
Tokyo Narita Havaalanı

Tokyo Narita Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: NRT
Kuruluş Tarihi: 1986
Tokyo'da yer alan nüfus yoğunluğunun ekonomik akış ile de birleşmesi ile beraber hem deniz hem de hava taşımacılığının geliştirilmesi vazgeçilmez bir unsur olmuştur. Fakat bu noktada sıkıntı yaratan unsur Japonya'da ses ve hava kirliliği konusunda büyük bir hassasiyet olduğu için havalimanının yapılacağı yer ile alakalı birkaç kere değişim meydana gelmiştir. özellikle öğrencilerin havalimanının açılışı konusunda protestolar gerçekleştirdiği de bilinmektedir. Havalimanının açılması ile beraber Haneda havalimanının sahip olduğu yoğunluğun azalması ve ulaşım sürecini daha sağlam bir temel üzerine oturtulması mümkün kılınmaktadır. Yolcu taşımacılığı konusunda olukça geniş bir kapasiteye sahip olmasının dışında kargo taşımacılığı konusunda da büyük bir kapasite ortaya koyduğu ek olarak dikkate alınması gereken noktalardandır.
Vnukovo Havalimanı

Vnukovo Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: VKO
Kuruluş Tarihi: 1941
Moskova'da bulunan dört uluslararası havalimanından bir tanesi olan Vnukovo Havalimanı, Moskova'nın merkezine 16 kilometre kadar uzaklıktadır. Moskova'nın en eski havalimanı olma özelliği taşıdığı için, Vnukovo Havalimanı'nın tarihi bir değeri vardır. 1941 senesinde askeri havacılık üssü olması adına açılmıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında askeri bir üs olarak kullanılan Vnukovo Havalimanı, savaş bittikten sonra sivil havacılık üssü olmuştur. 1937 senesinde sivil bir hava üssü olduğuna dair onay alan Vnukovo Havalimanı, yolcu taşımacılığı servislerine savaştan sonra başlamıştır. 1956 senesinde ilk yolcu uçuşu yapılmış ve bu tarihten itibaren günümüze kadar yapı sivil havacılığa dair hizmetler gerçekleştirmiştir. 18 milyon yıllık yolcu kapasitesiyle birlikte, Rusya ucuz uçak bileti işlemlerini yaparak Vnukovo Havalimanı'na inebilirsiniz. Biletlerinizi Biletall.com'un güncel bilet fiyat listelerini inceleyerek yılın her zamanında alma şansınız vardır.
Xi"an Xianyang Havalimanı

Xi'an Xianyang Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: XIY
Kuruluş Tarihi: 1984
Xi'an Xianyang Havalimanı, Çin'in kuzeybatı bölgesinde bulunan en büyük havalimanıdır ve bu yapıdan Xi'an, Xincheng, Xianyang gibi kentlere kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Xi'an şehrinin merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunmaktadır ve Xianyang ile 13 kilometre mesafeye sahiptir. Xi'an Xianyang Uluslararası Havalimanı'nın kuruluşu 1984 senesinde gerçekleştirilmiştir. Çin Devlet Konseyi ve Merkezi Askeri Komisyon tarafından yapılan öneri sonrasında Xi'an Xianyang Havalimanı, sivil uçuşlar gerçekleştirmek adına inşa edilmiştir. Yapının resmiyet kazanması 1984 tarihlidir, ancak inşaatın bitip de yapının açılması 1991 senesine kadar uzamıştır. Bu nedenle yapının resmi kuruluş tarihi 1984 olarak kabul görmektedir. Xi'an Xianyang Havalimanı'nın inşaatının tamamlanmasından sonra, eş zamanlı olarak Xi'an Xiguan havalimanı kullanıma kapatılmıştır. Çin ucuz uçak bileti ayırtacak yolcuların, Biletall.com'da Çin'in bu önemli havalimanına seferler bulabilmeleri aramalarla mümkün olabilmektedir.

Okyanusya Havalimanları

Adelaide Havaalanı

Adelaide Havaalanı

5/5
Havalimanı Kodu: ADL
Kuruluş Tarihi: 1921
Adelaide Havalimanı, ilk defa 1921 senesinde faaliyete geçmiştir. Birçok ödül alan havalimanı, 2005 senesinde dünyanın en iyi ikinci terminali seçilmişti. Küçük uçuşlar için inşa edilen havalimanı, zamanla artan talepten dolayı genişlemeye başladı. Bu anlamda 1927 senesinde yeni bir pist inşa edildi. Daha sonraki süreçte ise inşaat çalışmaları ile havalimanı büyütüldü. Havalimanının tam olarak düzenlenmesi ve bugünkü modern halini alması 1982 senesinde tamamlandı. Havalimanı içinde birçok önemli acentenin şubesi bulunmaktadır. 2005 yılında bir güncelleme daha geçiren havalimanı, tam olarak modern bir hale getirilmiştir.
Auckland Havalimanı

Auckland Havalimanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: AKL
Kuruluş Tarihi: 1966
Havalimanının tarihi 1928 senesine kadar uzanmaktadır. Bu dönemde ilk defa uçuşlar için bir arazi satın alınmıştır. Böylelikle çok kısa mesafeli uçuşlar yapılmaya başlanmıştır. Daha sonraki süreçte ise havaalanının modern bir görünüme kavuşması için kollar sıvanmıştır. Bu noktada 1960 senesinde Whenupai bölgesinde havalimanı inşa edilmeye başlanmıştır. Bu inşaat sürecinden sonra 1966 yılında ilk defa uçuşlar başlamıştır. Daha sonra yabancı ülkelerden gelecek olan uçaklar için bir terminal binası daha inşa edilmiştir. Böylelikle havalimanı, uluslararası bir kimlik kazanmıştır. 1977 yılında açılan bu yeni bölüm ile birlikte bu havalimanını kullanan kişi sayısı da artmaya başlamıştır. Havalimanı günümüzde, ülkenin en büyük tesislerinden birisi olarak dikkat çekmektedir.
Brisbane Havalimanı

Brisbane Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: BNE
Kuruluş Tarihi: 1925
Ülkenin en eski ve en köklü havalimanlarından birisi olan Brisbane, ilk defa 1925 senesinde inşa edilmiş ve faaliyete geçmiştir. Bir dizi inşaattan sonra kısa mesafeli uçuşlar için kullanılan havalimanı, zamanla büyümeye başlamıştır. Havalimanı, özellikle İkinci Dünya Savaşı sırasında çok büyük bir öneme sahip olmuştur. Savaş boyunca müttefik kuvvetlerin büyük bir kısmı operasyon için mevcut havalimanını kullanmıştır. Öözellikle Güney Batı Pasifik Operasyonu sırasında, Japonlara karşı yapılan saldırılarda, bu havaalanı büyük bir görev yapmıştır. 1988 senesi geldiğinde ise havalimanı içine yapılan yeni terminal binaları açılmış ve hizmete girmiştir. Bu şekilde havalimanı, bugünkü modern görüntüsünü 1988 senesinde kazanmıştır. Havalimanı 1997 senesinde alınan bir karar ile özelleştirilmiş ve 50 seneliğine kiralanmıştır. Havaalanı içinde hem iç hem de dış terminal bulunmaktadır. Yolcu sayısı ise sürekli artmaktadır. Havalimanını genişletme çalışmaları ise devam etmektedir. Buna göre havalimanına, ihtiyacı karşılamak için yeni pistler inşa edilmektedir.
Canberra Havalimanı

Canberra Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: CBR
Kuruluş Tarihi: 1924
Canberra havaalanı 1920 yıllarından sonra bir uçak pisti üzerine inşa edilmeye başlamıştır. 1939 yılında sivil havacılık hizmetleri için kullanılmaya başlamıştır. Canberra havaalanında 1940 yılında hava felaketi olarak bilinen uçak kazasında, üç federal hükümet bakanı ve genelkurmay başkanının öldüğü kaza ile dünya gündemine oturmuştur. 2009 yılında yeni inşa edilen iki terminal binasına kavuşmuştur. 2016 yılında Singapur havayolları haftalık dört uçuş planlamıştır. Canberra Havaalanı şehir merkezine Parkes yolu ve Quialbeyan Pialigo Bulvarı üzerinden ulaşılmaktadır. Dünyanın birçok ülkesindeki bulunan noktalardan Canberra havaalanına uçak seferleri düzenlenmektedir. Avustralya'nın Canberra şehrine uçuş planlayanlar Canberra ucuz uçak bileti teminlerini Biletall.com'dan rahatlıkla yapabilmektedirler.
Christchurch Havalimanı

Christchurch Havalimanı

5/5
Havalimanı Kodu: CHC
Kuruluş Tarihi: 1940
İlk olarak 1935 yılında havalimanıyla ilgili girişimlerde bulunulmaya başlanmıştır. Yerel konsey tarafından alınan kararla birlikte Harewood'da Christchurh'un en başarılı sonuç alınacak nokta olduğu tespit edilmiştir. Gerçekleştirilen ikinci faaliyet ise 1936 yılında 227 hektar bir arazinin satın alınması oldu. 1937 yılına gelindiğinde ise 915 metre boyutunca pist oluşturulmuştur. Dönemin şartları nedeniyle sadece 60 metrelik bir terminal inşa edilmesi mümkün olmuştur. RNZAF İstasyonu Harewood olarak tanımlanmaya başlandığı 1940 yılından sonra, 1946'ya kadar çalışmaların sürdürülmesiyle gelişmiştir. 1946 yılında ise köklü bir değişimle kışa binaları, su kulesi, terminal binaları kurulmuştur Uluslar arası operasyonlar için gerekli izinlerin alınması ve Taksi yolu konseptinin 1953 yılında kurulmasını sağladı. İkinci pist 2012 metre uzunluğunda ve diğer pist ise 1741 metre uzunluğunda olacak şekilde yenilendi. 1960 yılında ise mimar tarafından yeni bir terminal binası oluşturuldu. Toplam taban alanı 1975 yılında 16.000 metrekareye kadar genişletildi. 1980 yılında 2 Avustralya havayolu şirketi tarafından tarifeli seferler başlatıldı.
Gold Coast Havalimanı

Gold Coast Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: OOL
Kuruluş Tarihi: 1936
Gold Coast Havalimanı 1999 yılına kadar Coolangatta Havaalanı ismi ile biliniyordu. Aborjin dilinde, iyi görünüş anlamına gelmektedir.1936 yılında üç çim pisti vardı. İkinci Dünya Savaşı sonrasında bazı havayolu şirketleri tarafından düzenli olarak kullanılmaya başlamıştır. 1958 yılında uçak inişleri için pistler ve taksi yolları asfalt ile döşenmeye başlamıştır. Yapılan çeşitli inşa çalışmaları ile sürekli büyümeye başlamıştır. 1981 yılında 650 bin yolcu kapasitesine ulaşmıştır. Pistleri yenilenen ve en uzun pistleri sahip olduktan sonra, Airbus ve Boeing uçakları rahatlıkla iniş kalkış yapmaya başlamıştır. 2010 yılında Avustralya Havalimanı Birliği tarafından en büyük havalimanı seçilmiştir. Gold Coast'a gitmek için Gold Coast ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan fiyat teklifleri alınabilmektedir.
Kingsford Smith Havaalanı

Kingsford Smith Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: SYD
Kuruluş Tarihi: 1919
Sydney havalimanı dünyanın aralık vermeden çalışan en büyük ticari havalimanı olarak adlandırılmaktadır. Avustralya'nın en yoğun havalimanı olma özelliğini de içerisinde bulundurmaktadır. Havalimanı kapsamında 46 adet iç hatlar 43 adet de dış hatlara dahil olan destinasyon mevcuttur. Yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo taşıma sürecinde de hizmet verilmektedir. 2012 senesinde 444.419 ton kargo taşıma başarısına imza atarak bu alanda en iddialı olan seçeneklerden biri olduğunu ortaya koymaktadır. Havalimanı kapsamında hizmet veren toplamda 3 adet yolcu terminali bulunmaktadır. Uluslar arası hatlarda hizmet veren terminal diğer ikisinden ayrı bir yerde bulunmaktadır. Bu nedenle yolcuların zorluk çekmemesi için ring servisleri düzenlenmektedir.
Melbourne Tullamarine Havaalanı

Melbourne Tullamarine Havaalanı

4,9/5
Havalimanı Kodu: MEL
Kuruluş Tarihi: 1970
Bu havalimanı halk arasında Melbourne Havaalanı olarak bilinmektedir. İçerisinde geçen Tullamarine sözcüğü ise Avustralya'nın yerli kabilelerinden olan Wurundjeri'nin kabile şefinin isminden gelmektedir. Tullamarine isim eklenmesi sayesinde bu havalimanı Melbourne'de bulunan diğer havalimanları ile karıştırılmamaktadır. Melbourne'de toplamda 3 havalimanı daha bulunmaktadır; Avalon, Essendon ve Moorabbin. Özelleştirme işlemlerinin başlaması ile beraber havalimanının çok daha donanımlı bir hale geldiği görülmektedir. Özellikle havalimanı içerisinde yer alan olanaklar ve uluslar arası uçuşlarda geçerli olan kalitenin büyük bir artış gösterdiği eklenmesi gereken detaylardandır.
Nelson Havalimanı

Nelson Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: NSN
Kuruluş Tarihi: 1979
1937 yılında havaalanı inşaatına başlanmış ve 2006 yılında uluslararası havalimanı statüsü kazanmıştır. Tek terminal binası vardır. 2015 yılında artan yolcu kapasitesini karşılaması ve depreme daha dayanıklı olması için havalimanı yönetimi havaalanını yenileme kararı aldı. 2 yıl sonunda yenilenen havalimanı hizmet vermeye hali ile devam etti. Havaalanı engelli yolcular için gerekli alanlara sahiptir. Aynı zamanda havaalanı içinde 1 saat kadar ücretsiz WİFİ hattından yararlanmanız mümkündür. Havaalanı şehrin 6 km güneyinde yer alır. Yeni Zelanda'yı ziyaret etmek isteyenler  Yeni Zelanda ucuz uçak bileti için Biletall.com'dan destek alarak uçuş işlemlerini tamamlayabilmektedirler.
Queenstown Havalimanı

Queenstown Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: UEE
Kuruluş Tarihi: 1935
Yeni Zelanda adasında bulunan Queenstown, dünyanın macera başkentidir. En son ve en büyük maceralara ev sahipliği yapan Queenstown, bungee jumping'den raftinge, nehir sörfü, kanyon sallama ve jet botundaki heyecanlara kadar her çeşit heyecan arayanlar için adrenalin dolu aktivitelere sahiptir. Buraya gelen ziyaretçiler, her türlü tehlikeli ve heyecan dolu sporları yapabileceği gibi, muhteşem bir tatili de yaşayabilir. Queenstown, doğal güzellikleri ile de dünya sıralamasına girmiş bir bölgedir ve yazın ayrı kışın ayrı tabiat harikalarına sahiptir. Sırf fotoğrafçılık sanatı ile uğraşan çok fazla ziyaretçi bile sadece bu doğal güzellikleri keşfetmek için bölgeye gelmektedir. Şehirde konaklama için de oldukça fazla uygun mekanlar bulunmaktadır. Queenstown uçak bileti ile bölgeye gelenler, eğlencenin, tatilin ve muhteşem doğanın tadına aynı anda varma şansını yakalamaktadırlar.
Wellington Havalimanı

Wellington Havalimanı

0/5
Havalimanı Kodu: WLG
Kuruluş Tarihi: 1935
Wellington Uluslararası Havalimanı'nın tarihi oldukça eskidir. Yaklaşık 1929 yılında ilk olarak çim dolu bir alanın havaalanı olma durumuna karar verilmiştir. 1935 yılında ise resmi olarak açılış sağlanmıştır. Ancak alanın çim ile dolu olması güvenlik konusunda birtakım problemleri ortaya çıkarmıştır. Bunun sonucunda ise 1947 yılında güvenlik nedeniyle kapanmıştır. O esnada farklı bir havalimanı ulaşım durumlarını sağlamıştır. Yeni bir yere taşınmasının ardından tekrar hizmet vermeye başlamıştır. İlk olarak yurt içerisinde uçuşlar yapılmaya başlanmışken birkaç yıl içerisinde yurtdışına uçuşlar yapılmaya başlanmıştır. Son yıllarda ise bu havalimanından uzak mesafe uçuşları gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Wellington ucuz uçak bileti Biletall.com'dan temin edilerek kolaylıkla ulaşım gerçekleşebilir. Wellington Uluslararası Havalimanı'na gidildikten sonra şehir merkezine ulaşım hızlı şekilde sağlanmaktadır.

Havalimanları İsimleri ve Listesi

Dünyadaki tüm popüler havaalanı isimleri ve havalimanı listesini bulabilir, telefon numarası ve adreslerini inceleyip uçak bileti satın alabilirsiniz.
Abu Dabi Havalimanı (AUH) Havalimanı Road, 38811, Abu Dabi, Bae +971 (2) 505 55 55
Adana Şakirpaşa Havaalanı (ADA) Dumlupınar Mahallesi, 01000 Seyhan/Adana, Türkiye 0 (322) 435 03 80
Adelaide Havaalanı (ADL) 1 James Schofield Drive, South Australia 5950, Avustralya +8 (8) 308 92 11
Adıyaman Havalimanı (ADF) Boztepe/Adıyaman Merkez/Adiyaman, Türkiye 0 (416) 244 22 12
Ağrı Havalimanı (AJI) Ağrı-Van Karayolu 8,5. Km, 04000 Yolluyazı/Ağrı Merkez/Ağrı, Türkiye 0 (472) 216 04 02
Alanya Gazipaşa Havalimanı (GZP) Gazipaşa, 07900 Alanya/Gazipaşa/Antalya 0 (242) 582 71 26
Amasya Merzifon Havaalanı (MZH) Merzifon, 05300 Merzifon/Amasya, Türkiye 0 (358) 535 10 16
Amsterdam Schiphol Havaalanı (AMS) Evert V/D Beekstraat 202, 1118Cp Schiphol, Hollanda +31 (20) 794 08 00
Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) Balıkhisar Mh., Özal Bulvarı, 06970 Akyurt/Ankara, Türkiye 0 (312) 590 40 00
Antalya Havalimanı (AYT) Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali, 7230 Muratpaşa/Antalya, Türkiye 0 (242) 444 74 23
Antônio Carlos Jobim Havaalanı (GIG) Avenida 20 De Janeiro S/Nº, Ilha Do Governador, 21942-900, Rio De Janeiro, Brezilya +55 (21) 3398 50 50
Atatürk Havaalanı (ISL) Yeşilköy, Yeşilköy, İstanbul, 34149, Türkiye 0 (212) 463 30 00
Auckland Havalimanı (AKL) Manukau 2150, Auckland Yeni Zelanda +64 (9) 275 07 89
Bahrain Havalimanı (BAH) Rd 2404, Muharraq, Bahreyn +973 800 077 77
Balıkesir Merkez Havalimanı (BZI) Balıkesir Merkez Havaalanı, 10000 Altıeylül/Balıkesir, Türkiye 0 (266) 294 75 10
Bandaranayake Havalimanı (CMB) Canada Friendship Rd, Katunayake 11450, Sri Lanka +94 (11) 225 28 61
Batman Havalimanı (BAL) Silvan Yolu Üzeri, Yediyol/Batman Merkez/Batman 0 (488) 218 04 44
Batum Uluslararası Havalimanı (BUS) 33 Nikoloz Baratashvili Street, Batumi, Gürcistan +995 422 23 51 00
Belgrade Nikola Tesla Havalimanı (BEG) Aerodrom Beograd 59, Belgrad 11180, Sırbistan +381 (11) 209 44 44
Berlin Schönefeld Havalimanı (SXF) Flughafen Schönefeld, 12521 Berlin, Almanya +49 (306) 091 11 50
Berlin Tegel Havalimanı (TXL) Zufahrt Zum Flughafen Tegel, 13405 Berlin, Almanya +49 (306) 091 11 50
Bilbao Havalimanı (BIO) 48180 Loiu, Biskay İspanya +34 913 211 000
Bingöl Havalimanı (BGG) 12000 Çeltiksuyu Köyü/Bingöl Merkez/Bingöl 0 (426) 215 00 67
Birmingham Havaalanı (BHX) Havalimanı Way, Birmingham, B26 3Qj, Birleşik Krallık +44 (871) 222 00 72
Bole Havalimanı (ADD) Bole Yolu, Addis Ababa, Etiyopya +251 (11) 665 04 00
Bologna Havaalanı (BLQ) Via Triumvirato 84, 40132 Bologna, Italy +39 (51) 647 96 15
Bordeaux-Merignac Havalimanı (BOD) 33700 Mérignac, Fransa +33 (55) 634 50 50
Borg El Arab Havalimanı (HBE) İskenderiye 21934, Mısır +20 (3) 463 10 10
Boryspil Uluslararasi Havalimanı (KBP) Boryspil', Kiev Oblastı, Ukrayna, 08307 +380 (44) 393 43 71
Brasilia Havalimanı (BSB ) Lago Sul, Brasília - Df, 71608-900, Brezilya +55 (61) 336 490 00
Brisbane Havalimanı (BNE) 11 The Circuit, Brisbane Havaalanı, Queensland 4008, Avustralya +61 (7) 340 630 00
Bristol Havalimanı (BRS) Bristol Bs48 3Dy, İngiltere +44 (871) 334 44 44
Brüksel Havaalanı (BRU) B-1930 Zaventem, Brüksel, Belçika +32 (2) 753 77 53
Bursa Yenişehir Havaalanı (YEI) Yolören Mahallesi, Bursa Cd. No:50, 16900 Yenişehir/Bursa, Türkiye 0 (224) 781 81 81
Cagliari Elmas Havalimanı (CAG) Via Dei Trasvolatori, 09030 Elmas Ca, İtalya +39 (7) 021 12 11
Canberra Havalimanı (CBR) Terminal Circuit, Australian Capital Territory 2609, Avustralya +61 (2) 6275 22 22
Cape Town Havalimanı (CPT) Cape Town, 7525, Güney Afrika +27 (21) 937 12 00
Catania-Fontanarossa Havalimanı (CTA) Via Fontanarossa, 95121 Catania Ct, İtalya +39 (095) 723 91 11
Cenevre Havaalanı (GVA) Route De L'Aéroport 21, Ch-1218 Grand-Saconnex, İsviçre +41 (22) 717 71 11
Charles de Gaulle Havaalanı (CDG) Paris Charles De Gaulle 95700 Roissy-En-France +33 (1) 703 639 50
Chhatrapati Shivaji Havaalanı (BOM) Mumbai, Maharaştra 400099, Hindistan +91 (22) 6685 10 10
Christchurch Havalimanı (CHC) 30 Durey Road, Christchurch Havalimanı, Christchurch 8053 Yeni Zelanda +64 (3) 353 77 77
Cologne Bonn Havalimanı (CGN) Kennedystraße, 51147 Köln, Almanya +49 (220) 340 40 01
Comodoro Arturo Merino Benitez Havalimanı (SCL) Aviador David Fuentes, Pudahuel, Region Metropolitana, Şili +56 (2) 2690 17 52
Cote D’Azur Havaalanı (NCE) 06281 Nice Cedex 3 +33 820 423 333
Çanakkale Havalimanı (CKZ) Barbaros Mh. Şht. Gürol Cd. Pk:17020 Merkez/Çanakkale, Türkiye 0 (286) 213 10 21
Dallas Fort Worth Havaalanı (DFW) 3200 East Airfield Drive, Dfw International Havalimanı, Texas 75261, Birleşik Devletler +1 (972) 574 88 88
Dallas Love Field (DAL) 8008 Herb Kelleher Way, Dallas, Tx 75235, Birleşik Devletler +1 (214) 670 60 80
Denizli Çardak Havaalanı (DNZ) 20350 Çaltı Köyü/Çardak/Denizli, Türkiye